Ajax doet jongelingen betere aanbiedingen Ieder mens heeft iets moois in zich PZC Het station van Mahatma Gandhi Federer kwelgeest voor de Nederlanders 20 Van der Vaart krijgt verbeterd contract, anderen volgen NEC stijgt naar vierde plek Blijlevens snapt dagvaarding niet Wereldrecord Gebrselassie Nederlands record Bram Som Geen dubbelspel met Agassi/Graf Romario toch naar Saoedi-Arabië Olde Heuvel leidt op WK junioren Sluiter door opgave Ferrero in halve finale zaterdag 22 februari 2003 door André Hoogeboom AMSTERDAM - Rafael van der Vaart blijft zeker tot de zomer van 2004 bij Ajax. Dat is vastge legd in de nieuwe overeenkomst die de club met de jonge sterspe ler heeft afgesloten. In ruil voor die toezegging heeft Van der Vaart een sterk verbeterde aan bieding gekregen. Zijn contract duurt nog tot en met het einde van het seizoen 2006. Daarmee is de rust rond de in ternational weergekeerd. De onrust ontstond nadat Ajax-di- recteur Arie van Eijden in zijn nieuwjaarsspeech zich kritisch had uitgelaten over de wijze waarop de onderhandelingen met spelers werden gevoerd. Hij vond dat de zaakwaarnemers van die spelers te hoge eisen stelden. Van der Eijden doelde op de contractbesprekingen met Van der Vaart. Technisch directeur Leo Been hakker heeft echter op de ach tergrond de plooien glad weten te strijken „Ondanks alle stof die is opgewaaid rond de onder handelingen, zijn de gesprek ken met zaakwaarnemer Lerby altijd in een goede en professio nele sfeer verlopen." De nieuwe overeenkomst houdt in dat Van der Vaart zeker tot en met volgend seizoen in de Arena zal spelen. Beenhakker: „Het nieuwe contract houdt ook in, dat hij niet zal ingaan op bui tenlandse belangstelling." De speler heeft overigens zelf de kogel door de kerk gejaagd. Kampend met blessures en ge hinderd door de onrust rond het contract, gaf hij zijn zaakwaar nemers opdracht de zaak snel af te ronden. „Ik heb tegen ze ge zegd: Ik word er doodmoe van, maak het maar rond. Ik heb nu een heel goed contract en ben er dik tevreden mee." Inmiddels heeft ook Steven Pie- naar een verbeterde aanbieding gekregen. Pienaar en zijn zaak waarnemers hebben de aanbie- NIJMEGEN - NEC is na de 1 -0-overwinning op De Graafschap ge stegen naar de vierde plaats in de Holland Casino Eredivisie. Na ruim een uur spelen maakte Hersi het enige doelpunt. Daarvoor was De Graafschap al met tien man komen te staan. Net voor rust pakte Milan Berck Beelenkamp zijn tweede gele kaai-t NEC-De Graafschap 1-0 (0-0). 63. Hersi 1-0. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 11.250. Rode kaart.: 43. Ax (NEC), Berck Beelenkamp (De Graaf schap). Gele kaart: Simr, Schuurman (NEC), Van Gastel (De Graafschap). ding van Ajax in beraad. Nigel de Jong, de derde jonge speler van Ajax die de laatste weken van zich doet spreken, heeft ook zijn contract bij de Amsterdam se club verlengd, Dat liep tot 2004, maar is opengebroken en verlengd tot 2006. Van der Vaart kampt nog met een lichte blessure en is zondag nog niet inzetbaar tegen Utrecht. Of hij wel tegen Arse nal kan spelen, volgende week, is ook uiterst onzeker. „Als voet baller wil je altijd, maar ik laat het over aan de trainer.Volgens Koeman moet Van der Vaart eerst een hele wedstrijd in het tweede hebben gespeeld alvo rens hij kan aanschuiven bij het eerste. Overigens trainde de Heemskerker gisteren alweer mee met de groep. Maandag speelt Jong Ajax en daarin zou Van der Vaart zijn rentree kun nen maken. „Ik hoop in ieder ge val dat ik weer voluit kan trai nen." GPD doorJan Dagevos GOES - Trainer Diederik Hiensch haalde ruim zes jaar lang het beste in de spelers van Kloetinge naar boven. Onder leiding van de 42-jarige oefen- meester kwam de Bevelandse club tot volle wasdom in de hoogste klasse van het amateurvoetbal. Vandaag, in de uitwedstrijd tegen Noordwijk, zit Hiensch voor het laatst op de bank bij Kloetinge. De Goesenaar neemt de wijk naar het Engelse Sunderland, waar hij samen met Kees Zwamborn de jeugdopleiding vorm gaat geven. Voordat hij vertrekt, wil hij nog wel even een signaal aan het bestuur afge ven. „Als Kloetinge niet heel snel een flinke ontwikkeling doormaakt, wordt het voor de club moeilijk om zich op het hoogste niveau te handha ven." Gezien zijn achtergrond als cios-do- cent, zijn passie, zijn kwaliteiten en zijn visie leek Diederik Hiensch altijd al voorbestemd om als hoofdtrainer in het betaalde voetbal aan de slag te gaan. Vanaf 1 maart heeft hij inder daad een professionele status, maar het wordt vooralsnog een job in de luwte, als opleider. „Mijn kwaliteiten komen het beste tot uiting als ik er gens langer kan werken. Dan worden mijn invloeden zichtbaar", legt hij uit. „Ais hoofdtrainer van een profclub is die tijd je niet altijd gegeven. Dan zijn andere factoren bepalend, zoals spon sors, duurbetaalde spelers en be stuursleden. En dat geeft vaak weer stress. Iets waar ik dus absoluut geen zin in had. Denk je dat Van Gaal z'n le ven de afgelopen maanden zo'n pretje is geweest? Oké, hij heeft een mooie bankrekening, maar is dat het dan? Ik heb met Fred Rutten, Ronald Spelbos, Co Adriaanse en Hans Westerhof ge sproken. Allemaal trainers die zeer aangetast zijn in hun privésituatie. Dat is het me dus niet waard." Hiensch krijgt voorlopig vier jaar de tijd om samen met zijn vriend Kees Zwamborn iets neer te zetten in Sun derland. De Engelse club bezit straks een van de modernste opleidingscom plexen van Europa en wil dan naar het voorbeeld van Ajax talenten opleiden voor de hoofdmacht. „Qua organisa tie en structuur staat de jeugdoplei ding nog in de kinderschoenen. Het contact met de scholen moet opge bouwd worden, en dezelfde manier van speelwijze en trainingen zal ont wikkeld moeten worden, et cetera, et cetera. Wat dat betreft kun je spreken van ontwikkelingswerk, maar qua voetbal kom ik natuurlijk in het wal halla terecht. Het is de jongens daar met de paplepel in gegoten. Ik ga met jongens werken van wie ik veel kan vragen, maar die me ook veel zullen geven." Niks ten nadele van Kloetinge overi gens, waar hij zesenhalf seizoen één was met de spelersgroep„Ik moet nog maar zien dat ik nog mooiere jaren dan bij Kloetinge krijg", beseft Hiensch. „Maar als amateurtrainer moet je vanwege werk, studie of din- Diederik Hiensch: „Ik moet nog maar zien dat ik nog mooiere jaren dan bij Kloetinge krijg." foto Willem Mieras gen in de privésfeer wel eens conces sies doen. Een voorbeeld. Binnenkort gaat Erik de Groene verhuizen en hij gaat nu midden in het seizoen nog een weekje op vakantie. Dan kan ik op zijn gemoed inspelen en zeggen dat het afbreuk doet aan het professiona lisme, ook naar de andere jongens toe, maar ik kan hem niet verplichten om thuis te blijven. Hij krijgt immers geen 30.000 gulden bij Kloetinge. En tegelijkertijd waardeer ik het ook in hem dat als Hoek belt, hij gewoon kei hard nee zegt tegen zo'n club. Het is dus constant schipperen. Dat frus treert wel eens, maar dat heb je bij de amateurs maarte accepteren." Valkuil Er waren de afgelopen jaren wel meer ergernissen, zo laat Hiensch door schemeren. De trainer is er bij zijn af scheid niet op uit om na te trappen, maar wil wel zijn zegje doen, in de hoop dat de mensen die het aangaat zich de kritiek aantrekken en er iets mee doen. Hiensch houdt te veel van Kloetinge om de club zomaar weer te zien afglijden in de anonimiteit. En dat gevaar loert wel om de hoek. „Als Kloetinge niet heel snel een flinke ontwikkeling doormaakt, wordt het voor de club moeilijk om zich op het hoogste niveau te handhaven." De oef enmeester hekelt vooral de pas sieve instelling buiten de krijtlijnen. „Het ontbreekt enorm aan daad kracht", vindt hij. „Kloetinge is con servatief. Dat heeft soms voordelen, maar het kan tegelijkertijd ook een valkuil zijn." Hij verhaalt dan over de moeizame en trage gang rond de ver werving van sponsorgelden. Veelzeg gend in dat verband is dat eersteklas ser SSV'65 uit Goes veel meer geld schieters heeft dan Kloetinge. „Bin nen Kloetinge kennen we het systeem van branchebeveiliging. Dat betekent dus dat er maar één bakker lid kan zijn van de sponsorgroep, en niet vier. Als je die monopoliepositie als bedrijf hebt, moet je daar ook naar betalen, gewoon het viervoudige dus. Daar hebben we het al j aren over, maar men wil dit systeem maar niet loslaten, ter- wijl dit wel tot een verdubbeling van het budget zou kunnen leiden." Sponsors zijn belangrijk om goede spelers aan te kunnen trekken, maar ook op ander gebied kunnen ze van grote waarde zijn. Hiensch: „Er zijn nu al amateurverenigingen in Neder land, die met een stichting werken. Die stichting koopt de vrijwilligers in, van de lootjesverkoper tot het kanti- nepersoneel. Heb je ook geen gezeur meer dat alles naar het eerste gaat, het zijn gewoon betaalde krachten. Bin nen het amateurvoetbal wordt het steeds professioneler en je zult daarin mee moeten gaan." Hij wil het niet alleen op het bordje van het bestuur deponeren, ook de ge meente Goes zal zijn verantwoording moeten nemen. Hiensch vreest echter het ergsteI k zou eigenlij k niet weten wat het sportbeleid van Goes is. Ik merk er niets van. Alle subsidies gaan nu op aan hap-snap-dingen, zoals pleintjesactiviteiten. Dat loopt dan even, waarna het ook snel weer ver dwijnt, omdat er geen structuur is. En de verenigingen die wel een goede structuur kennen en aan de weg wil len timmeren, krijgen die subsidies niet. Bang als men is dat andere ver enigingen gaan klagen dat zij geen geld krijgen." In dat opzicht komt de overgang naar Sunderland misschien wel op het j uis- te moment, al spreekt Hiensch zelf lie ver van een mooi moment. „Aan het begin van het seizoen had ik al zoiets van dat dit mijn laatste jaar wel eens bij Kloetinge zou kunnen worden. Dat werd nog versterkt op het moment dat het wat minder ging. Ik had het idee dat de spelersgroep wat op me uitge keken was, hetgeen later overigens niet het geval bleek te zijn. Iedereen had graag gezien dat ik nog was geble ven." Zijn band met de spelers is altijd innig geweest. Zelden viel er een wanklank te horen. En als er eens wat ruis op de lijn was, bleef dat binnenskamers. En ook na een serie nederlagen vlogen de kopjes nooit over tafel. „Dat is één van de kwaliteiten van de vereniging", meent Hiensch. „Als ik zelf na een ne derlaag naar buiten stap, probeer ik mijn kop te gebruiken en me niet door emoties te laten leiden. Datzelfde pro beer ik de spelers mee te geven." Het verwerkingsproces komt bij de trainer meestal pas een dag later op gang. Hiensch: „Ik heb een vrij groot verantwoordelijkheidsgevoel. Ik vraag me na een nederlaag altijd af wat ik fout heb gedaan. Dan gaat het malen, op zondagen ben ik in mezelf gekeerd en moeilijk bereikbaar voor mijn gezin. Het klinkt zwaar, maar ik zie het als kleine trauma's die je moet verwerken. Het is eerst de teleurstel ling bij jezelf zien weg te nemen en dan vervolgens bij de groep. Dat kost meestal een paar dagen, vaak is dat slechte gevoel pas na de eerste trai ning van die week weerweg." „Ik neem het team altijd in bescher ming. Met opzet hoor, want binnen een week moet het weer helder in die koppen van de jongens zijn. Je ziet el kaar maar twee a drie keer per week. Dan is er dus geen tijd voor veel ge praat en conflicten." Essentieel Het hoort ook een beetje bij Diederik Hiensch. Hij is weliswaar kritisch, maar dat leidt nimmer tot negativis me. „Waardering krijgen, gelukkig zijn, je goed voelen, dat is zo essentieel voor je leven. Een van de grote ziektes in onze samenleving is dat we heel kri tisch en heel negatief naar elkaar toe zijn. We weten altijd wel de slechte kanten in iemand boven te halen. Ik ben iemand die vindt dat je de zwakke kanten moet bedekken en het mooie naar boven moet laat komen. Ieder mens heeft iets moois in zich." „Natuurlijk heb ook Ik mijn zwakke kanten. Mijn eerste presentatie, daar moet ik nog veel in leren. Bij een eerste optreden kunnen spelers al meteen heel veel respect voor je krijgen, ik moet dat altijd eerst afdwingen. Ver der moet je mij niet in de zakenwereld zettenDan ben ik zo failliet. Daar mis ik toch een bepaalde hardheid voor. Dat heb ik trouwens ook als er in men sen 'gesneden' moet worden. Als an deren allang de deur hebben dichtge gooid, denk ik vaak dat die persoon toch iets goeds in zich moet hebben. Ik kan dan heel moeilijk een oordeel vel len. Anderen moeten me daar op wij zen. Ach, zolang je maar weet wat je zwakke punten zijn. Dan kun je je om ringen met mensen die dat kunnen op vangen. Wat dat betreft heb ik het bij Kloetinge getroffen." „Een buitenstaander heeft vaak geen besef van zo'n groepsproces. Er ge beurt zoveel onder elkaar, je brengt zo'n twintig uur per week met elkaar door, je deelt emoties, humor en der gelijke. Daarom vond ik het zo triest dat Angelo Nijskens na zijn ontslag bij Hoek geen afscheid van zijn spe lers mocht nemen. Dan snap je er dus niets van. Als mij dat was gebeurd, was ik gaan knokken, en hadden ze me met een vuurpeloton tegen moeten houden. Het was zijn laatste wens, die had het bestuur toch wel kunnen in willigen. Als je hoofd op de guillotine ligt, mag je toch ook nog altijd een ge bedje doen? Het zegt veel over zo'n club. Onbegrijpelijk dat er dan niet één iemand opstaat en die zegt dat Nijskens toch nog afscheid mag ne men. Dat bestaat bij Kloetinge dus niet." Het WK cricket lag gisteren stil. Nieuw-Zeeland weigerde te spe len in Kenia en leed een reglementaire nederlaag. Het Indiase cricketteam ge bruikte de vrije dag om de aandacht te vestigen op een plaats waar 110 jaar ge leden een nog altijd tot de verbeelding sprekende ontwikkeling in de wereld geschiedenis in gang werd gezet: Pie- termaritzburg. Zoals dagelijks vele Indiase bezoekers doen, namen de cricketers de trein naar de Zuid-Afrikaanse stad, gelegen ten noordwesten van Durban in de provin cie Kwazulu Natal. Op het station ont hulden ze een plaquette ter herinnering aan de geestelijk vader van het moder ne India, die op het perron van Pieter- maritzburg een incident meemaakte dat niet alleen zijn leven veranderde, maar ook dat van honderden miljoenen landgenoten. Mahatma Gandhi is 23 en werkt als ad vocaat in Zuid-Al'rika als hij in juni 1893 in Durban aan boord gaat van de trein naar Pretoria. Hij heeft een ticket voor de eerste klas, waar hij tijdens de tussenstop in Pietermaritzburg wordt opgemerkt dooreen medereiziger. „Hij zag dat ik een 'gekleurde' man was. Dat stoorde hem", schrijft Gandhi later in zijn autobiografie. De man attendeert de conducteur op de ongewenste bezoeker in een wagon die alleen voor blanke reizigers is bestemd. De conducteur sommeert Gandhi de eerste klas te verlaten. Hij weigert. Er wordt een politieagent bij gehaald, die hem op het perron zet. De stoomtrein vertrekt en Gandhi blijft alleen achter in de ijskoude nacht. Zonder koffer, zonder jas. Hij neemt plaats in de donkere wacht kamer. „Ik begon na te denken over mijn taak", schrijft hij. Wat moet hij doen? Zijn verlies nemen en Zuid-Afri- ka verlaten of zijn rug rechten en de vooroordelen bevechten? Die nacht wordt Mahatma Gandhi's idee van het geweldloze verzet geboren. „IJzer kwam zijn ziel binnen", stelt B.R. Nan- da in een biografie. „Vanaf dat moment weigerde hij onrechtvaardigheid nog langer te aanvaarden." Het voorval werd in 1982 opgenomen in Richard Attenboroughs verfilming van Gandhi's leven, die acht Oscars won. De trein waaruit Gandhi werd verwij derd, rijdt nog altijd af en aan naar Pie termaritzburg. Gisteren voltooiden de Indiase cricketers hun pelgrimstocht. Gandhi, die in zijn schooltijd zelf aan cricket deed, werd ook tijdens zijn le ven regelmatig met de sport geconfron teerd. In 1940 raakte hij betrokken bij het conflict rond het toernooi van Bom bay, waar alle geloofsgroepen een eigen team vormden. Gandhi veraf schuwde het onderscheid tussen hin does en moslims. Zijn oproep tot samenwerking vond geen gehoor. India werd in 1947 onaf hankelijk van Groot-Brittannië, maar Pakistan scheidde zich af als moslimstaat. Het was een grote nederlaag voor een man die zo veel heeft gewonnen. Op een wereld kampioenschap dat wordt overheerst door politieke conflicten en in een wereld die wordt overschaduwd door de dreiging van een oorlog, laaide het vuur van zijn gedachtegoed gisteren weer even op. Sven Remijnsen Rafael van der Vaart zal zeker tot volgend jaar zeker niet ingaan op aanbiedingen van andere clubs. foto G PD MEERLE - Volgens Jeroen Blijlevens kan het niet andersoi moeteen vergissing in het spel zijn. De Brabantse sprinter^ BankGiroLoterij hoorde dat zijn naam prijkt op een lijst 34 renners en zeventien begeleiders die zich voor het ItaW se gerecht moeten verantwoorden voor overtreding van 4 dopingwetgeving. De feiten dateren van de Ronde van Italië van twee jaargel den. Bij een politie-invai in de hotels van de renners werfe! onder andere op de kamer die Blijlevens (toen rijdendvo- Lotto) deelde met de Belg Hans de Clercq medicijnen njjL nomen. In een van die producten zat cafeïne. „HetgingjL medicijnen van Hans, maar er werd proces-verbaal op*, maakt per kamer. Ik heb ook geweigerd te tekenen", vertefde Blijlevens gisteren. ANP BIRMINGHAM - Met dank aan 'haas' Gert-Jan I de Ethiopische atleet Haile Gebrselassie vrij dagavond ïnBir! mingham het wereldrecord op de incourante twee Engels? mijl op 8 minuten en 4,69 gebracht. Daarmee dook hij ruim onder de oude toptijd van 8.09,66, die al sinds 2000 opnaani stond van zijn landgenoot Hailu Mekonnen. ANP BIRMINGHAM - Bram Som heeft gisteravond bij indoor- wedstrijden in Birmingham een Nederlands record gelopa op de 800 meter. De Nederlander eindigde in de race als twee de achter de Keniaan Wilfred Bungei, maar zijn 1.45,86 was net iets sneller dan Rob Druppers in 1987 liep. Drupraj kwam destijds uit op 1.46,29. ANP LAS VEGAS - Andre Agassi en Steffi Graf zullen dit jaarniet als koppel op de tennisbaan staan. De Amerikaan maakteij Las Vegas bekend dat hij er niet in geslaagd is zijn vrouwow te halen tot een rentree. Agassi verklaarde in januari na zijn winst bij de Australian Open dat ze samen bij de Open Franse kampioenschappa zouden aantreden. „Het is moeilijk iemand over te halendie vijf keer zoveel toernooien heeft gewonnen", zei Agassi over de weigering van zijn vrouw. Graf speelt al sinds 1999 ges toptennis meer. De Duitse was woedend toen Agassi ij Melbourne verklaarde met haar aan Roland Garros meet? doen. SID RIO DE JANEIRO - Romario heeft alsnog besloten om naai Saoedi-Arabië te gaan. De inmiddels 37-jarige aanvaller heeft een contract voor honderd dagen getekend bij een nog onbekende club. Dat meldden Braziliaanse kranten. De voor- malige spits van PSV zou voor zijn kortstondige dienstver band een bedrag van 1,5 miljoen euro krijgen. DPA KUSHIRO CITY - Schaatser Remco Olde Heuvel gaat nans afstanden van de wereldkampioenschappen allround voa junioren aan de leiding. De 19-jarige DSB-rijder, vorig]» bij de WK in Collalbo winnaar van brons, werd gistereninde Japanse stad Kushiro City derde op de 500 meter (38,39)e won even later de 3 kilometer (4.07,59). Vandaag staat de 15(1 meter op het programma, morgen de 5 kilometer. ANP door Gertjan van Geen ROTTERDAM - Roger Federer blijft een absolute kwelgeest voor Nederlandse tennissers. Keer op keer richt hij een slag veld aan in hun hoofden. En erger, het gebeurt nog op Neder landse grond ook. Sjeng Schal ken stapte gisteren weer zwaar gefrustreerd de baan af na zijn nederlaag (6-2,6-4) in de kwart finale van het ABN AMRO- toernooi. De geschiedenis leert dat Fede rer de Nederlanders vaak achte loos aan de kant schuift. Of ze nou Krajicek heten of Sluiter of Verkerk, het saldo is positief. Slechts Jan Siemerink staat 1-0 voor in onderlinge confronta ties. Federer was tijdens hun enige ontmoeting 17 jaar. Van de actieve spelers won Schalken een keer van hem en, jawel, Peter Wessels. De zege van Schalken was vorig jaar in Rosmalen, op weg naar de titel. Sindsdien trof hij Federer twee keer in bloedvorm. Twee weken geleden in de Davis Cup - Fede rer verpulverde daar ook Sluiter in drie sets - en gisteren dus. „Hij heeft een klap uitgedeeld in de Davis Cup", zei Schalken gis teren. „Ik stond boven mijn kunnen te spelen en nog won hij met drie sets tegen nul. Nu ging ik forceren, want hoe moet ik anders winnen? Ik werd gek van mezelf, niet van hem." Ondanks de nederlaag in het Arnhemse Gelredome had hij een goed gevoel overgehouden aan de confrontatie. Het niveau dat hij had gehaald, stemde hem tevreden. „Ik had kunnen weten dat ik niet op hetzelfde niveau kon tennissen. Ik had iets meer tijd en rust moeten nemen, maar ik was niet in balans." Hoe het ook zijmet een Federer in deze vorm is het kwaad ker sen eten. De 21-jarige Zwitser evenaarde zijn winning streak van twee jaar geleden. Na de twee Davis-Cupduels tegen Ne derland, won hij het toernooi van Marseille. Inclusief de drie zeges in Ahoy' staat hij op tien en het einde is nog niet in zicht. Schalken noemde hem Super man. Federer: „Echt waar? Nou ja, ik speel met veel vertrouwen en ik zit in een goed ritme op dit soort banen. Hoe meer ik kan winnen, hoe beter." De mondiale nummer vijf kampt nog niet met verschijnse len van oververmoeidheid. Hij wint de meeste partijen zo mak kelijk, dat het niet ten koste gaat van zijn fysiek. En passaal staat hij ook nog in de halvefi- nale van het dubbelspel. Schal ken, die komende maandag de wereldranglijst is te vinda in de top vijf tien: „Het kost hea geen energie." Het is niet geheel toevallig dai Federer juist in deze fase van'nd seizoen excelleert. In het verle den waren de toernooien van Marseille en Rotterdam he: gunstig gezind met wildcards. Federer beschouwt zijn sublie me spel als een soort bedankje aan de organisatie. „Dankzij hen ben ik namelijk ooitbinr.es twee weken van 300 naar gestegen." Mentale hardheid Het lijkt een kwestie van tijd voor Federer de wereldranglijst gaat aanvoeren. Qua talent moet hij hoger ingeschat wor den dan Hewitt en Safin, maar dat is niet de enige voorwaarde, Het gaat ook om mentale hard heid. Het gebrek daaraan ver klaart, waarom hij nooit verder clan een kwartfinale op een Grand Slam kwam. Maar op zijn weg vindt hij steeds minder voetangels en klemmen. Fede rer: „Ik heb me mentaal een stuk verbeterd. Ik heb het karakter en het charisma om nummeréén te worden. Het is een droom, maar het is nu nog niet een doel." GPD ROTTERDAM - Raemon Slui ter heeft na een opgave van Juan Carlos Ferrero de halve eind strijd in Rotterdam bereikt. D« enkel van de Spanjaard klapt' dubbel in de eerste set op de op slag van de Rotterdammer bi| een stand van 2-1 en 40-3010 zijn voordeel. De als eerste ge plaatste speler moest daardoor de strijd staken. Sluiter, die in de halve finale te gen de Fransman Sebastien Grosjean of diens landgenoot Nicolas Escudé speelt, besloot op de baan te blijven staan voor een demonstratiepartij tegen Jan Siemerink. De oud-tenniS' ser is al het hele evenement® Ahoy' aanwezig om in geval van calamiteiten in te vallen. Sluit' geeft aan deze wedstrijd 0 voorkeur boven rust omdat ny ritme wil opdoen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20