Dromen Kenny geen bedrog eere kan veel toegankelijker 11 ZEELAND Bunker keert terug in oude staat Iedereen tevreden met voorlopig vonnis over WCT vint voorronde van ;afé-kampioenschap Bewonerscommissie is solidair met Bagijnhof Deze maand 20% korting op onze glazen meubelen LfifTTSTE WEEK OPRUIMING SHOWMODELLEN 50% KORTING BOUWMAN Mrating en trottoirs zijn in huidige situatie grootste struikelblokken ioeteregen bij rote controle romfietsers ernielingen i Vlissingen uw feest?? zeeuwse almanak Babybol A ar Ron Magnée HERSFOORT- De Middel- wgse dj Mikey heeft gister- iond de eerste voorronde van (nationale café-dj-kampioen- tkappen gewonnen. In een Mg in Amersfoort wist hij zijn tponent dj Justin uit Gronin- jp af te troeven. (kampioenschappen zijn spe- aal bedoeld voor dj's van stcafés. Tijdens de voorron- ëmogen twee kandidaten een slang laten zien wat ze waard Uit Zeeland doet Mikey die in het dagelijks leven -•hael de Jonker heet. Hij isde Ês-dj van café Mambo's in tidelburg. „De organisatie eerst cafés af op zoek ar dj's", vertelt Michael. Kennelijk hebben ze me ge- wt" In ieder geval leverde het 311 een plek in de voorrondes Die gingen gisteravond in KAmersfoortse café Allo aUo "ostart. Michael liet daar zijn fckte troef zien: in een hoog -Po alle mogelijke stijlen elkaar draaien. Hij zong indien veelvuldig mee in de ®w>foon, ook een van de visi- fcaartjes van de Middelburger. :°ral de niet voor de hand lig- Ne platenkeus, wist de jury Waarderen. „Ik heb veel pla- gedraaid, waarvan ik ver- '-eddedat ze die in Amersfoort U kenden." Zoals bijvoor- *ldde begintune van de tele- ;-c.eserie Inspector Gadget. zijn afsluitende plaat ^akte indruk. „Ikhadhetlied- Jessie van mijn favoriete ^-deelnemer Jim gedown- «iDat was wel een mooie af- „Ik had zelf echter zes man meegenomen die de boel een beetje opzweepten." De jury wist uiteindelijk zijn bijdrage het meest te waarderen. Zijn te genstander, dj Justin van café de Drie Gezusters uit Gronin gen, moest genoegen nemen met de tweede plaats. De Middelburger is overigens nog niet verzekerd van een plaats in de finale. In acht voor rondes strijden zestien deelne mers uit het hele land om de hoogste plek. De vier dj's met de meeste punten krijgen toegang tot de eindstrijd. De finale vindt plaats op 24 april. door Rob Paardekam GOES - Gisteren gingen de twee grootste wensen van de vijftien jarige Kenny Markusse uit Goes in vervulling. 's Ochtends mocht hij pakjes be zorgen met een koeriersdienst, waarna hij op het vliegtuig stapte om in de Verenigde Sta ten orka's te gaan aaien. De verrassingen zijn op touw gezet door Doe Een Wens, een stichting die de grootste wens van ernstig zieke kinderen ver vult. Dromen Kenny had echter twee grote dromen. De eerste was het be zorgen van pakjes. Tot zijn grote verrassing stond gistermorgen opeens een grote bus van TNT voor de deur. Om dat Kenny in een rolstoel zit, was die helemaal op de jongen aangepast. Samen met chauf feur Wil Raats leverde Kenny drie zendingen af. Daarna mocht hij een kijkje nemen in het warehouse van TNT in Dor drecht. Daar worden alle pakjes gesorteerd. Vervolgens ging de reis naar Schiphol, waar Kenny met zijn vader, moeder en broertje Mar tin op het vliegtuig naar Ameri ka stapte. De reis ging naar Sea- world in Orlando, waar zijn allergrootste wens uit gaat ko men: het aaien van echte orka's. De familie Markusse blijft een week in de Verenigde Staten. Advertentie 'Ik woon m'n hele leven al in Zeeland en ik wil graag blijven. Ik wil geen nummertje zijn in een grote stad ergens anders in Nederland. Zowel voor mijn studie als voor mijn baan kon ik gewoon in Zeeland terecht. Daarvoor ben ik zes jaar geleden naar Vlissingen verhuisd. Ook een grote stad, moor hier kom ik altijd wel be kenden tegen. Zeelond geeft mij aandacht!' Een van de twee wensen van Kenny Markusse (links) was het bezor gen van pakketjes met een koerier. TNT-chauffeur Wil Raats nam hem gisteren mee. foto Dirk-Jan Gjeltema Advertentie (mits besteld in februari) Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 1 Oa, Kapelle-Biezelinge Advertentie CADEAU WONEN WALCHEREN zaterdag 22 februari 2003 door Ron Maqnée VLISSINGEN - „Ik sloop die deur er wel uit, dan kunnen jullie 'm er later weer inzetten." Met die woorden gaf wethouder C. de Keijzer van Vlissingen het officiële startsein voor de restaura tie van de bunker bij de Oranjemolen in Vlissingen. De wethouder takelde met een lier een zeshonderd kilo zware deur uit de bun ker. Deze werd daarna voor restauratie afgevoerd. De metalen toegangsdeur wordt gezandstraald en keert daarna weer terug. Ook de rest van de bunker wordt volledig in oude staat terugge bracht. Bovendien komt er een nieuw luchtbehandelingssysteem. Waarschijnlijk is de restauratie zomer volgend jaar klaar. In november van dat jaar is het precies zestig jaar geleden dat de geallieerde landingen in Vlissin gen plaatsvonden. De bunker bestaat uit een waarne mingskoepel voor een periscoop en twee kleine ruimtes. De muur aan de bovenkant van de bunker is twee meter dik. De schuilplaats kwam bloot te lig gen tijdens werkzaamheden aan de Oranjedijk twee jaar geleden. De bun ker is ook in 1981 open geweest. Toen zijn foto's gemaakt van het interieur - in de schuilkelder waren nog bedden en een kachel aanwezig. Aan de hand van deze beelden wordt de bunker gereno veerd. Na restauratie zal de bunker in gebruik worden genomen als expositie ruimte. Ook derden kunnen van de bun ker gebruik maken. foto Lex de Meester OST-SOUBURG - De politie eft gisterochtend bij een con- ole op Groot Abeele in Oost- juburg 31 bekeuringen uitge lid aan bromfietsers. Dertien a hen werden op de bon ge werd, omdat het brommer te ad kon rijden. Nog eens elf asen kregen een boete voor s produceren van te veel ge- Een aantal bestuurders m geen bromfietscertificaat oen of had geen geldig verze- aingsbewijs. USSINGEN - In de nacht van aderdag op vrijdag werden in issingen verschillende ver ingen gepleegd. deColijnstraat werden gaten ten schutting getrapt en in de in werd een zwaar beschadig- tonbekende, tuintafel aange ven. In de Martin Luther iogstraat werd de ruit van een dnjfsauto vernield, op de elstraweg werd het glas van a bushokje gesloopt en in de tesstraat werd een bloempot spot gegooid tegen een etala- snit. De ruit raakte hierbij jarschijnlijk niet beschadigd, r zijn geen schadebedragen send. j! wMiriam van den Broek 3 OMBURG - Het stadje Veere a |iet verplaatsbare helling- t 0en en vlakke wandelpaden |,et wegdek veel toegankelij- worden voor gehandicap- slechtzienden of mensen die jht ter been zijn. Inwoners, Jememers en de gemeente «ten zich daar dan wel geza- <3 Jijk voor inzetten. Stichting Welzijn Ouderen geland Walcheren en de ichting Het Klaverblad zijn Jjg jaar oktober in opdracht de gemeente twee dagen de I op gegaan om te onder den hoe toegankelijk Veere 3 \!et een rolmaatje en een fo- Cestel in de hand werd elke ek,stoep, straatnaambord en ©je aan een grondige inspec- tj .onderworpen. De gegevens l overwerkt in het rapport m iere drempelvrij', dat gister- ddag overhandigd is aan de Shouders Van Tatenhove en Holler. se kent twee grote struikel den, blijkt uit het rapport, azijn de bestrating en de trot- os. De monumentale straten zijn over het algemeen aange legd met klinkers, ijsselstenen en de zogenoemde kinderkop jes. Vooral die kinderkopjes zijn voor mensen met rolstoelen of rollators problematisch. Hob belen over de keien is voor reu mapatiënten in een rolstoel ronduit pijnlijk en bewoners of bezoekers van Veere die afhan kelijk zijn van een rollator, ko men soms vast te zitten tussen de kinderkopjes. Er zijn goede alternatieven om dit probleem aan te pakken, zonder dat de uitstraling van het stadje verloren gaat. De on derzoekers stellen voor om veel meer looproutes van vlakke klinkers aan te leggen in het midden van een straat met kin derkopjes. Deze paden moeten een andere kleur krijgen, zodat ze goed te zien zi j nWat ook kan is dat de kinderkopjes doormid den worden gezaagd en met de vlakke kant naar boven worden ingemetseld. Dit is onder meer toegepast in Goes. Het probleem met de trottoirs in Veere is dat ze veelal te smal en te hoog zijn en eigendom zijn van de bewoners. Bovendien staat Monumentenzorg niet toe dat er aan de hardstenen trot toirs blijvende hellingbanen worden aangelegd. Op sommige plekken kan wel de bestrating die voor de stoep ligt, worden verhoogd zodat ze op gelijke hoogte komen. En om de toe gankelijkheid van winkels en restaurants te waarborgen, zijn verplaatsbare hellingbanen van hout of metaal een goed alterna tief. De winkeluitstallingen staan ook vaak in de weg. Van Tatenhove zei gisteren de on dernemers hier nogmaals op te zullen attenderen. Geld De aanbevelingen die in het rapport staan, worden goed be keken, beloofde wethouder Van Tatenhove. „Het is wel een zaak van prioriteitstelling en geld. Binnen een jaar zullen deze aan bevelingen niet allemaal verwe zenlijkt worden. Maar als er in de buurt onderhoud gepleegd wordt aan bijvoorbeeld de stra ten, zullen we afwegen welke kleine, snelle aanpassingen we gelijk kunnen meenemen." Van Tatenhove waarschuwde nog dat ondernemers misschien niet staan te springen om een hellingbaan aan te schaffen. „De middenstand floreert mo menteel niet. Uw suggestie om ondernemers die zich inzetten voor de toegankelijkheid, te be lonen met een soort schildje, ne men we graag over." J door Rinus Antonisse en Ben Jansen MIDDELBURG - Voor- én te genstanders van de Wester- schelde Containerterminal zijn in hun schik met de schorsing van het besluit van Provinciale Staten een containerkade in Vlissingen-Oost op te nemen in het streekplan. De tegenstanders beschouwen de beslissing van de bestuurs rechter als een 'goed signaal' voor een definitieve streep door de WCT-plannen. De voorstan ders wijzen erop dat de Raad van State eerder dan verwacht duidelijkheid zal verschaffen over de vraag of de WCT mag worden aangelegd. En daarbij gaan ze ervan uit dat die vraag uiteindelijk met 'ja' zal worden beantwoord. „Ik ben hier wel content mee. De bezwaarmakers hebben geen gelijk gekregen. De Raad van State heeft geen enkele proce durefout in ons beleid kunnen vinden. Dat bemoedigt mij zeer." Gedeputeerde J. van Zwieten (WD, ruimtelijke or dening) zit niet in zak en as. Hij ziet in het schorsingsbesluit van de Raad van State juist plus punten. Volgens hem is de uitspraak vooral gegrond op een gat in de wet. Het bezwaar dat zonder schorsing allerlei onomkeerba re zaken in gang gezet worden, speelde geen rol. De gedepu teerde vindt het erg belangrijk dat is toegezegd dat de Raad van State al eind april, begin mei al le ingediende bezwaren via de zogenaamde bodemprocedure behandelt. Hij beklemtoont dat dit ongekend snel is. „De be stuursrechter heeft in zijn be sluit bovendien heel ingewik kelde dingen opgenomen, die erop neer komen dat als wij win nen, er geen verdere vertraging optreedt." Ook voorzitter D Bruinooge van havenschap Zeeland Sea ports is ingenomen met de vaart die de Raad van State achter de behandeling van de WCT-plan nen zet. „We hadden er rekening mee gehouden dat het toch wel tot het eind van het jaar zou kunnen duren voordat we echt aan de slag zouden kunnen gaan Nu valt het definitieve oordeel nog vóór de zomerva kantie. Dat is pure winst, want tijd is geld." Statenlid M. Wiersma van GroenLinks, belangrijkste op ponent in de Staten tegen de WCT, is blij met de uitspraak. ,Het is wel een helder signaal en dat geeft hoop voor het verdere verloop van de procedure." De uitspraak onderstreept zijns in ziens dat GroenLinks niet voor niets de WCT tot belangrijk the ma van de verkiezingscampag ne voor Provinciale Staten heeft verheven. K. Steketee van Redt de Kaloot, de vereniging die zich van meet af aan fel tegen de WCT-plan nen heeft verzet, beschouwt de uitspraak van gisteren als een mooie opsteker. Dat de be stuursrechter zich heeft ont houden van een inhoudelijke beoordeling van de bezwaren van onder meer zijn vereniging, doet daar volgens hem niets aan af. „Daar ging het ons bij het in dienen van het schorsingsver- zoek ook niet om. We vonden dat de planologische procedure die de provincie heeft gevolgd, niet deugde ,en daar hebben we ge lijk in gekregen. Steun Zo ziet T. van Mierlo van de Zeeuwse Milieufederatie het ook: „Er is gekozen voor een be stuurlijke aanpak die juridisch niet door de beugel kan. Van daar die schorsing. En we be schouwen deze uitspraak na tuurlijk als een mooie steun in de rug. Het is een prima eerste stap. We zien de behandeling van de inhoudelijke bezwaren over een paar maanden dan ook met vertrouwen tegemoet." HIHHHHHHIHiHHiHHHHHUlIHHHHBHI door Ron Maqnée MIDDELBURG - Leden van de bewonerscommissie van het Nieuwerkerckeplein in Middel burg verklaren zich solidair met de gedupeerde Bagijnhof-be- woners. „Wat hen overkomt, kan ons ook overkomen." Gisterochtend liet C. van Dru- nen van de bewonerscommissie zijn ongenoegen blijken tijdens een gesprek met Woongoed-di- recteur E. de Ceuster. „Hij rea geerde nogal boos, maar ik heb het hem toch gezegd. De huizen aan het Bagijnhof zijn wonin gen voor mensen met weinig in komen en voor starters. Die kunnen nergens anders heen", aldus Van Drunen. Volgens de voorzitter is het dui delijk dat de woningen in slech te staat verkeren. „Natuurlijk, er is gewoon al jaren niets aan gedaan." Volgens Van Drunen is de keus om aan het Bagijnhof studenten te huisvesten een kwestie van financiën. „Met studentenkamers is vier keer zoveel te verdienen." Van Drunen is zeer ontevreden over de opstelling van de huur dersvereniging. Daags na be kendmaking van het plan om het Bagijnhof te renoveren, liet T. Wierda van de huurdersver eniging weten dat de bewoners geen kans hebben in hun wonin gen te blijven. „Ik heb me daar heel kwaad over gemaakt", al dus een getergde Van Drunen. „De huurdersvereniging moet toch opkomen voor de huur ders! Maar ze zitten veel te dicht op de directie van Woongoed. Eén front Het steekt Van Drunen dat de bewonerscommissies van ande re wijken nog langs elkaar heen werken. „Graag zie ik dat de commissies één front vormen. Als we de handen ineenslaan, kunnen we nog veel bereiken. Maar te veel mensen denken dat het al een aflopende zaak is." Advertentie www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 Advertentie STIJLBEPALEND-HART V E R W A R M E N D WEELDE IN BADEN - 5TI J L V O L W O N E N SFEER ZOALS SFEER BEDOELD IS Leven in uw eigen stijl. Dat is toch wat u wilt. Bij Dominicus begrijpen we dat en daarom vindt u bij ons haarden, kachels, sanitair, natuursteen en tegels die aansluiten bij iedere smaak. Graag tot ziens in een van onze showrooms. De stijl die bij u past, vindt u er vast! Baby's horen bij hun entree in de wereld een bolletje te heb ben waarop net een waasje haar zit. Dat benadrukt het nieuwe, nog onaffe van de prille wezentjes en geeft de familie de ruimte voor pret tig gespeculeer over kleur en natuur van de aanstaande haardos. Zo niet bij die van Wietske, ooit een meisje uit Terneuzen. Vier heeft ze er nu, en nimmer kreeg zij een lieftallige baby- krul op hun hoofd geboet seerd. Wel een hanenkam. Vandaar dat de babytas van haar gezin wat afwijkende hulpmiddelen bevat. Want het is binnenkort tijd voor de doop van de vierde. En het was bij de doop van de derde, tegelijk met enkele leeftijdgenootjes. Die wer den allen keurig begoten en met een doekje drooggebet Maar bij Wietskes zoon keek de dominee wat hulpeloos op van zijn zojuist verrichte werk. En sprak tot zijn ge meente: „Heeft er iemand een föhn?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11