Laatste kunstje Krajicek mislukt Ik doe alles geheel op eigen kracht Schouwse Boys verliest topper Amstel Cup amateurs krijgt andere opzet Politie houdt Cipollini aan Tweede goud voor skiloper Skari Van Halst mist duels met toppers Derde verlies cricketers Oranje Williams en McLaren protesteren Uefa-voorzitter: competities moeten kleiner Muiter overtreft zichzelf in Ahoy' Van Burik geeft iertha hoop Intertoto te duur voor Vitesse Malkowski vraagt zelf om aflossing Koeman zet Mido opnieuw uit de selectie LIVORNO - Sprintkoning Mario Cipollini kan het ook tijdens trainingen niet snel genoeg gaan. De politie plukte de Itali aanse wielrenner samen met ploeggenoot Mario Scïrea van een voor fietsers verboden snelweg. Het trainende duo reed achtereen begeleidende auto maarliefst 90 kilometer per uur. Volgens dagblad Gazzetta dello Sport moet Cipollini een ver keersboete van 63 euro betalen. Het is niet voor het eerst dat verkeersgedrag Cipollini 'moeilijkheden' oplevert. Tijdens de klassieker Gent-Wevelgem zoefde Cipollini al eens zo snel langs een flitsapparaat, dat hem dat terstond een foto ople verde. De Italiaan fietste toen 55 kilometer per uur op een tra ject waar automobilisten wettelijk zijn begrensd op 50. De bijbehorende boete (100 euro) werd de Italiaan destijds overi gens kwijtgescholden. DPA VAL Dl FIEMME - Bente Skari heeft donderdag bij de we reldkampioenschappen skiloop in Val di Fiemme haar tweede goud gewonnen. De Noorse won na de 15 kilometer klassiek nu ook de 10 kilometer klassiek. Kristina Smigun uit Estland won beide keren het zilver. Brons was gisteren voor de Noorse Hilde Pedersen. ANP ARNHEM - Vitesse kan zeker drie weken niet beschikken over Jan van Halst. De middenvelder raakte woensdag ge blesseerd in het duel met FC Zwolle. Van Halst (33) heeft een scheurtje in de hamstring opgelopen, zo bleek gisterochtend bij onderzoek in het ziekenhuis in Velp. De routinier mist de competitiewedstrijden tegen AZ (morgen) en zijn oude club Ajax, volgende week zondag in Amsterdam. Ook de beker wedstrijd tegen Feyenoord, drie dagen later in Rotterdam, komt te vroeg voor Van Halst. GPD POTCHEFSTROOM - Het Nederlandse cricketteam heeft gisteren op het wereldkampioenschap cricket in Zuid-Afrika ook zijn derde wedstrijd verloren. Australië versloeg in groep A Nederland met 75 runs. De wedstrijd begon een uur later doordat het speelveld deels blank stond door regenoverlast. Om die reden werd het treffen ook ingekort. Nederland ver loor eerder in het toernooi al van India en Engeland. Het bestuur van de internationale cricketfederatie wees het verzoek af van Nieuw-Zeeland om het duel met Kenia van Nairobi naar Zuid-Afrika te verplaatsen De ICC riep Nieuw- Zeeland als verliezer van de partij uit en kende de vier winst punten aan Kenia toe. Eerdervei'speeldeEngelandom dezelf de reden de punten aan Zimbabwe. AFP/RTR/ANP LONDEN - Twee vooraanstaande renstallen gaan officieel protesteren tegen de nieuwe regels in de autosportklasse For mule 1. Williams en McLaren, in 2002 tweede en derde in het WK constructeurs achter Ferrari, stellen aan de vooravond van het nieuwe seizoen dat de internationale autosportfede ratie FIA de Formule 1 kapotmaakt. Het nieuwe seizoen be gint op 9 maart in Melbourne met de Grote Prijs van Austra lië. Williams en McLaren zijn niet van plan de eerste races te boycotten. Zij nemen deel in afwachting van een uitspraak van de arbitragecommissie. De FIA besloot aan het eind van het vorige seizoen tot een reeks van maatregelen om de For mule 1 spannender te maken.RTR/AFP vrijdag 21 februari 2003 i/an onze sportredactie pEN HAAG - De voetbalbon den moeten het aantal natio- nale competitie- en beker wedstrijden beperken. Er moet voorrang worden gegeven aan het WK en EK voetbal, pie toernooien zijn belang- rijker dan nationale competi ties. De voorzitter van de Euro pese voetbalbond Uefa, Lenn- art Johansson, heeft dit in Manchester gezegd. Volgens Johansson moet het aantal wedstrijden dat voetballers per seizoen spelen omlaag. Dat kan als het aantal clubs in na tionale competities wordt te ruggebracht en er gesneden wordt in nationale bekertoer nooien. Johansson wees erop dat de Uefa zelf al maatregelen heeft genomen. Door in het seizoen 2003-2004 de tweede ronde in de Champions League om te vormen in een knock-outsys- teem spelen teams die de finale halen nog maar 13 duels in plaats van 17 nu. Internationaal voetbal moet prioriteit krijgen boven club- voetbal, aldus Johansson. Vol gens hem denken jongeren die voetbalsterren zien spelen in de eerste plaats aan het natio nale team waarvoor zij uitko men. Niet aan de clubs die de spelers op de loonlijst hebben staan. GPD tonrGertian van Geen 10TTERDAM - Met twee Ne- jerlanders en de twee hoogst .«laatste spelers nog actief, ijkt het 30e ABN/AMRO-toer- jooi een hoogtepuntje te wor- Jenin de geschiedenis. Raeinon Sluiter klopte gisteren Jarkko Jfieminen voor een plaats in de kwartfinale (7-6, 2-6, 6-3). Ri- ihard Krajicek, volgend jaar loemooidirecteur in Ahoy', nam Iegen Nicolas Escudé afscheid m Rotterdam als speler. Hij verloor het super spannende tel: 6-3,6-7(1), 7-6 (4). BERLIJN - Met een rake om- iaal in blessuretijd van het eer- ite duel in de vierde ronde van leUefa Cup tegen Boavista be- wrgde Dick van Burik Hertha BSC gisteren nog enig uitzicht jp de kwartfinale. Dankzij de late treffer van de jj-jarige Nederlander verdedi- sndeDuitsers tijdens de return in Porto een kleine voorsprong: 5-2. De prachtige treffer van de «id-speler van NAC en FC Utrecht stemde trainer Huub Stevens nauwelijks tevreden. „Twee tegentreffers is natuur lijk veel te veel", bromde de Limburger. „Maar we leven nog, dis dit een gevaarlijk resultaat, iade uitwedstrijd zal het veel beter moeten." Hoewel de regels van de ATP niets zeggen over de combinatie directeur/speler sluit Krajicek uit dat hij volgend jaar zijn pak verruilt voor tenniskleren. De winnaar van 1995 en 1997 ver liet Ahoy' met in totaal zestien zeges en zes nederlagen op zak. Het toernooi waar hij zo'n moei zame relatie mee had vanwege het gesteggel over startgelden, bracht hem ook een hoop moois. Het had nog mooier kunnen zijn. Krajicek vocht als een leeuw tegen Escudé en balan ceerde drie keer op de rand van de afgrond, voor hij naar bene den stortte. De Fransman ser veerde op 5-4 in de tweede set voor de wedstrijd maar zag een fabuleus retournerende Kraji cek terugbreken. Ook een break in de derde set maakte de af scheid nemende Nederlander ongedaan. In de tiebreak kwam hij terug van een dubbele mini- break. Helaas voor hem kwam Escudé op dat moment met een briljante return. Een dubbel- fout op 4-6 bezegelde zijn lot. Sluiter overkwam wel een mati ge tweede set. Hij is aan zijn bes te optreden in zijn geboortestad bezig. Hij kwam er nooit verder dan de tweede ronde. Dat was twee jaar geleden, toen hij San- toro versloeg maar struikelde over Ljubicic. De met een wildcard toegelaten Sluiter wordt altijd verweten slechts in Davis-Cupwedstrij- den het beste in zich boven te halen, maar hij is langzaam aan het afrekenen met dat imago. Vorige week bereikte hij in Mar seille de kwai-tfinale. Een nieu we plaats bij de beste acht is een bevestiging van een toenemen de constantheid in zijn spel. Sluiter treft Juan Carlos Ferre- ro in de kwartfinale. Het is een pikant duel voor Sluiter. Hij vergaarde immers nationale roem door Ferrero twee jaar ge leden in de Davis Cup te klop pen, nadat hij met 4-1 in de vijf de set had achter gestaan. Sjeng Schalken krijgt tegen Roger Fe- derer kans op revanche voor zijn nederlaag tegen de Zwitser twee weken geleden. Wat er ook gebeurt, Schalken gaat zijn hoogste ranking ooit halen. Maandag staat hij minimaal veertiende van de wereld. GPD ARNHEM - Vitesse ziet op het laatste moment af van inschrij ving voor de Intertoto-competi- tie. De Arnhemse club verwacht te hoge kosten en prefereert de gebruikelijke voorbereiding op het nieuwe seizoen. Via de Intertoto-competitie zijn in de maand juli tickets te ver dienen voor het toernooi om de Uefa Cup. NAC, RKC, FC Twen te, FC Utrecht, Willem II, Hee renveen en Vitesse toonden be langstelling. Vandaag sluit de aanmeldingstermijn bij de KNVB. De Nederlandse voet balbond mag waarschijnlijk twee clubs inschrijven bij de Europese voetbalbond. GPD Raemon Sluiter won gisteren in drie sets van de Fin Jarkko Nieminen en bereikte daarmee de kwartfi nale in Rotterdam. foto Toussaint Kluiters/ANP BOTTERDAM - Zbigniew 'Ma- lek' Malkowski zal voorlopig let doel bij Excelsior niet meer verdedigen. De keeper, formeel eigendom van Feyenoord, heeft djn krediet bij trainer Adrie Koster verspeeld. Twee cruciale fouten in de wed strijd tegen Roda JC (2-0-ver- Iies), woensdagavond, waren de bekende druppel die de emmer ieden overlopen. In het duel rag de 25- jarige doelman sverigens zelf in de rust gewis seld te worden. Dat verzoek werd gehonoreerd. Koster hield Je onzekere Malkowski lange tijd de hand boven het hoofd, naar zelfs voor de geduldige Zeeuw is de maat nu vol. „Malek rit op dit moment niet lekker in sjnvel. Op de een of andere ma ar brengt hij niet wat hij kan ragen." De vormcrisis van Malkowski kost de Kralingers punten. „Elke vrije trap die we tegen krijgen is een tegengoal", aldus Koster. Tegen RBC, zater- 'dagthuis, laat hij Cor Varkevis- *r(20) keepen. GPD •AMSTERDAM - Ajax-trainer Ronald Koeman heeft topscorer Mido tot nader order buiten de sdectie gezet. De Egyptische >pitszal om disciplinaire rede- fnhet programma moeten vol- pnvan Jong Ajax. Over de achtergrond van de be- feng doen Ajax en Ronald Koeman verder geen medede len, zo liet de club gisteren *eten. Koeman verwijderde de invaller, die eigenlijk Achmed flossam heet, in september ook Muit de selectie. De trainer was destijds woedend over de uit haken van de speler op de re- tonale televisiezender AT5. Mido was boos dat hij tegen FC Zwolle op de bank moest begin- en kondigde meteen zijn j=nrek aan bij Ajax na de win- 'tfstop Uiteindelijk bood de -?jtszijn excuses aan, kreeg een geldboete en mocht enkele da- pi later terugkeren bij de A-se- tectie, jMdokon na de winterstop ech- '•erniet meer op een basisplaats wenen. Koeman gaf de voor pui1 aan Ibrahimovic. Boven- kampte de Egyptenaar met ^spierblessure. ANP door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De futsalteams van Matisse/Intersport en Mor- res/Controlec stonden voor de derde keer dit seizoen tegenover elkaar en opnieuw kwamen bei de teams niet verder dan een ge lijkspel: 5-5. Schouwse Boys verloor de topper in de eerste klasse tegen leider Tupamaros (7-4) en FC Dauwendaele tegen BT/De Moriaan eindigde in 5-6. Matisse/Intersport-Morres/ Controlec 5-5: Voor de derde keer dit seizoen (twee keer com petitie, één keer beker) kwam er geen winnaar uit de strijd tus sen Matisse en Morres. Ron Brusket opende de score na mens Matisse. Nadat Jurgen Verbraeken voor de gelijkmaker had gezorgd, liep Matisse via Assem Elkhattabi en Brusket uit naar 3-1. Vlak voor rust kreeg Larry Vink het op zijn heupen. Hij scoorde drie keer binnen drie minuten, waardoor Morres aan het eind van de eer ste helft met 4-3 leidde. In de tweede helft bleef het lang spannend. Cornelis Verkuil zorgde voor 4-4, maar Verbrae ken bracht Morres één minuut later opnieuw op voorsprong. Die stand bleef lang op het sco rebord staan, maar vlak voor tijd gaf Morres de winst uit han den. Mischa Flore maakte 5-5. Schouwse Boys-Tupamaros 4-7: De thuisploeg startte fel en dat leverde een aantal goede kansen op. Scoren deed Schouwse Boys echter niet. De doelpunten vielen aan de ande re kant. Tupamaros leidde na een kwartier met 0-3, maar via Lesley Wolters en Serge Berre- voets kwam Schouwse Boys te rug tot 2-3. Na de 2-4 bepaalde Robin van Welt de ruststand op 3-4 Tupamaros bracht de mar ge in de tweede helft echter weer op twee doelpunten (3-5), maar Wolters hield de Schouwse hoop levend: 4-5. Kansen op de ge lijkmaker werden niet benut en Tupamaros liep weg naar 4-7. FC Dauwendaelc-BT/De Mori aan 5-6: De Middelburgers ke ken lang tegen een achterstand aan, maar toonden veerkracht. BT/De Moriaan nam in de eerste helft een 4-1-voorsprong, maar Dauwendaele kwam knap terug tot 4-4 door doelpunten van Maurice Steketee, Jorrit Schuurman (2x) en Ruud Staw- ny. Nadat de bezoekers opnieuw de leiding hadden genomen, maakte Angelo Geelhoed in de slotfase weer gelijk. Het gelijk spel kon FC Dauwendaele ech ter net niet lang genoeg vast houden. Dertig seconden voor het laatste fluitsignaal besliste BT/De Moriaan het duel: 5-6. van onze sportredactie DEVENTER - De KNVB heeft vergevorderde plannen om de districtsbekertoernooien voor amateurs te reorganiseren. Net als de afgelopen seizoenen zit de voetbalbond weer flink in de maag met het bekertoernooi. De wedstrijdleiders hebben alle moeite om een enigszins accep tabel competitieschema in el kaar te draaien en worden daar naast geconfronteerd met tal van achterstallige bekerronden. De KNVB kampt met de erfenis van de eerste pouleronde. De nummers één en twee van alle poules gaan door naar het hoofdtoernooi. Dat betekent dat honderden clubs doorbeke ren Daar wil men nu van af In de nieuwe opzet zou alleen de poulewinnaar nog verder beke ren. De plannen zijn deze week besproken op een landelijke bondsvergadering in Zeist waar vertegenwoordigers van alle districten aanwezig waren. Het is niet de enige wijziging die de KNVB wil doorvoeren in het bekertoernooi. Het is ook de be doeling dat de acht kwartfina listen elkaar in toernooi vorm (twee poules van vier) gaan be strijden. Dat zou het toernooi een overzichterl ijker einde moeten geven en het aanzien er van moeten verhogen. De num mers één en twee van de poules zouden ook een toegangsbewijs krijgen voor de Amstel Cup voor profploegen. Veranderingen in het amateur- toernooi zijn wel afhankelijk van de toestemming van hoofd sponsor Amstel. GPD Suzanne van Hartingsveldt bekritiseert beleid van de tennisbond door Roeland van Vliet VALKENSWAARD - Ruim drie jaar geleden riep tennisster Su zanne van Hartingsveldt - toen 17, nu 20 - brutaal dat ze binnen vijf jaar in de tophonderd van het vrouwentennis wilde staan. „En als dat niet lukt, kan ik net zo goed stoppen", zei ze erbij. Vooralsnog staat ze niet hoger dan de 573e plaats. Maar dat heeft zo z'n redenen: lange tijd was ze geblesseerd én ze moet alles helemaal op eigen kracht doen. De Goese tennisster veront schuldigt zich enigszins voor haar onrealistische toekomst beeld van destijds. „Ik weet nu wel beter. Hoe hoger je komt, hoe minder snel je stijgt. De tegenstanders worden nu eenmaal ook alleen maar beter", vertelt ze, terwijl ze in de kan tine van haar tennisschool in Valkenswaard een broodje naar binnen werkt. Maar het uitblijven van een entree in de tophonderd op jonge leeftijd is niet alleen te verklaren met naï viteit. Van Hartingsveldt: „Ik ben er ook ruim een jaar tussenuit ge weest. Ik was geblesseerd aan mijn achillespees en het heeft lang geduurd voordat ik hele maal terug was. Toen moest ik weer helemaal opnieuw begin nen. Ik ben namelijk in die tijd al mijn rankingpunten weer kwijtgeraakt. Dat was zo'n twee jaar geleden." Reuzensprong Het afgelopen jaar maakte Van Hartingsveldt, geboren in Gou da, een reuzensprong op de ranglijst van de WTA. Ze won wat A-toernooien in Nederland en reikte in een aantal Europese toernooien (gedoteerd met 10.000 of 25.000 dollar) tot de halve finales. Van een plek rond de 1100 promoveerde ze naar een stek onder de 600. Daarmee is ze de hoogst geplaatste Zeeuwse op die lijst. Ze staat ook hoger dan de Kruiningse Silvana Bauer. Die staat 749e. Toch is Bauer, die bij Jong Oran je zit en vorig jaar al eens werd opgeroepen voor de Fed Cup, bekender. En dat steekt wel een beetje bij Van Hartingsveldt, te meer omdat dat niet alleen aan haar zelf te wijten is. „Kijk, voor Silvana Bauer wordt alles geregeld, maar ik moet het allemaal op eigen kracht doen", begint ze haar Suzanne van Hartingsveldt: „Ik denk dat het mogelijk moet zijn om volgend jaar tussen plek 200 en 300 te staan." foto Rene Manders uitleg. „Zij zit in Jong Oranje en krijgt alle medewerking van de bond. Zij krijgt ook voor toer nooien een wildcard, zoals vorig jaar in Rosmalen. De wildcards gaan altijd naar dezelfde ten nissters, altijd Silvana Bauer en Elise Tamaëla. Dat is oneerlijk. Ik en vele andere tennissters moeten kwalificaties spelen om hetzelfde te bereiken. Geef die uitnodigingen ook eens aan an deren, dan wordt iedereen er be ter van. Overigens vind ik dit niet de schuld van Bauer, maar van de bond." Van Hartingsveldt zou graag zien dat de KNLTB het systeem van de Engelse tennisbond overneemt. „Daar krijgt ieder een die een ranking heeft sowie so duizend pond per jaar. En hoe hoger je komt, hoe meer je krijgt. Als ze dat hier zouden doen, wordt iedereen wel gelijk behandeld." Overigens is de Goese professional (al kan ze zich nog niet helemaal bedrui pen) niet van plan nu nog bij de bond aan te kloppen. „Nee, dat doe ik niet. Die bond is één grote kliek, ik zit hier bij Henk van Hulst veel beter." Bij Henk van Hulst - bij wie top- tennissers als Sjeng Schalken, Paul Haarhuis en John van Lot- tum groot werden - zit de Goese tennisster inmiddels voor het vierde jaar Daar, in Valkens waard, wordt ze stevig onder handen genomen door Van Hulst en Alex Reijnders. Deze Reijnders was jarenlang de vas te coach van Schalken. Nu Reijnders en de huidige kwart finalist van het ABN/Amro- toernooi in Rotterdam uit el kaar zijn, bemoeit hij zich na drukkelijker met de groep waarin Van Hartingsveldt traint. „Alex Reijnders is echt een supertrainer", zegt ze weer opgewekt. „En Henk van Hulst ook. Hij kan zelf niet tennissen, maar hij kan het wel goed over brengen." In Valkenswaard traint ze twee dagen in de week en dan begint ze al om zeven uur 's ochtends. „Ik ben absoluut geen ochtend mens, maar na een paar jaar be gint het te wennen", glimlacht Van Hartingsveldt, die in het naburige Bergeijk bij een gast gezin woont. Van daaruit gaat ze ook twee keer in de week naar Breda, waar ze bij Han Hakkens traint. En alsof dat nog niet vol doende is, zoekt ze op haar vrije dagen gerust haar oude trainer bij 't Halve Maantje, Harold Schipper, in Goes op.,Maar dat is niet om te trainen, dat is puur voor de lol." Prognose Al die trainingsarbeid moet zich uiteindelijk laten uitbetalen in een hogere plaats op de wereld ranglijst. Van Hartingsveldt waagt zich weer aan een prog nose, maar is nu voorzichtiger. „Ik denk dat het mogelijk moet zijn om volgend jaar tussen plek 200 en 300 te staan. Op dit mo ment gaat het heel lekker. Ik heb dit jaar drie toernooien ge speeld en haalde twee keer de halve finale. En ik weet dat ik me nog op tal van punten kan verbeteren. Mijn voetenwerk kan beter, de volleys kunnen be ter geplaatst worden en mijn slagen moeten nauwkeuriger worden. Bovendien moet ik mentaal ook nog wat groeien. Beide keren verloor ik die halve finale met een heel klein ver schil. Dat komt omdat ik meer met het halen van de finale be zig ben, dan met het raken van die ballen." En die plek in de tophonderd? „Ach, je weet het nooit. Neem Martin Verkerk. Hij stond ja renlang rond plek 200 en nu op eens breekt hij door. Hij wint het toernooi van Milaan en staat in eens in de tophonderd. Hij is misschien al 24, maar staat er nu wel. Ik ben ook een laatbloeier, dus wie weet..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19