Zoutelande beste plek transferium PZC elstraf geëist voor verval op woning Onzekerheid knaagt aan asielzoekers Archeologen vinden schedels en botten Vlissingen kampt met ernstig gebrek aan huurwoningen 13 Onderzoeksbureau wijst ideale locatie aan voor ontlasting Zeeuws wegennet weekenddiensten agenda Vrouw slachtoffer zakkenroller Cel in voor niet betalen boete Man tankt zonder te betalen GroenLinks tegen fout hout Goes schrikt van geluidsstudie Rommelmarkt vrijdag 21 februari 2003 vMiriam van den Broek 5 (MBURG - Een transferium 52 jrbezoekers van de Walcher- ,bust kan beter in Zoutelande ilueerd worden dan in Kou- ierke. Dat blijkt uit een net -cbenen onderzoeksrapport •demogelijkheden en effec- een transferium in Kou- ^ke. Om het overstapsta- - aantrekkelijk te maken automobilisten, moeten er aanvullende maatregelen [Jaden genomen. .Walcherse gemeenten en de jvincie willen het verkeer en parkeerdruk in de Walcherse ipenen langs de kust vermin- en, Als oplossing daarvoor is Regiovisie Walcheren van een recrea- iS«! tietransferium genoemd. Het bureau Goudappel Coffeng heeft in opdracht van de provin cie dit idee verder onderzocht. Of er daadwerkelijk een trans ferium komt, is nog onbekend. Het rapport moet nog naar de provincie en naar de gemeente. Gezien de verkeersstromen op Walcheren komt in Koudekerke een transferium het beste tot zijn recht bij de kruising van de toekomstige Rondweg Koude kerke met de Strandweg/Duin straat in Koudekerke, conclu deert het onderzoeksbureau. Minpunt is wel, dat er in de di recte omgeving geen bedrijven of andere voorzieningen zijn. Omdat er bij Zoutelande ook veel recreatieverkeer komt, is een transferium hier eveneens mogelijk. De parkeerplaats kan la jorAectoi DDüELBURG - Twee Vlissin- ivan 43 en 26 jaar en een 24- ?e Rotterdammer stonden ,ieren in Middelburg terecht "J ar een gewelddadige overval ,j peen woning aan de Bonedij- zwaarste rol werd toebe- aan de jongste Vlissinger, een wie drie jaar gevangenis- afwerd geëist. Hij zat 22 au- j sins vorig jaar nog in zijn aeftijd toen hij de diefstal met ïeld pleegde. Verder nam de icier een afpersing, wapen- i drugsbezit, een mishande van een agent, een vernie- sgen een poging tot zware i-handeling mee in- zijn eis. egen de oudste verdachte en de ierdammer werden gevan- !'d] nisstraffen van respectieve- jk21 maanden en twee jaar ge- si, waarvan drie maanden convaardelijk. Alle drie heb- a ze een strafblad. Verder -rapen ze met een drugsversla- 'Papierdag 22 en zondag 23 fe bruari 2003 ALARMNUMMER H 112 •afcsartsen: klingen, zat. 0.00-24.00 uur: I.1I MTermeer en F. A. van den Berg, senburglaan 1, tel. (0118) 465253. ast cceekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 .0.00-24.00 uur: ikheeren. Badhuisstraat 46, tel. (0118) r 12.30-13.00 en 17.30-18.00 «tsengroep 'de stad Middelburg' iiliénten huisartsen Albers, Angkotta, bnzeel, Van den Haak, Heere en Wor tel. £niag:C.J.E.M. Albers, Bellinkplein3, 1(0118) 644301. s«iag:A.P.Bruynzeel, Herengracht 68, :-.;0118) 644301. *1 l. kcpspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- ÏKuur. val ötelburg (patiënten huisartsen Boej- blif «t,0e Doelder, Van der Meer, Lank- jitiVan de Peppel en De Vries) ft 17.00-zat. 8.00 uur: UdeVriesen K, Prins, Herenstraat 18, 1(0118)639933. el re *M0-zon. 8.00 uur: WwfcMeer, Pijpstraat 1-a, tel. (0118) 5i8.00-ma. 8.00 uur: erts 'v.d. Peppel, Oosterscheldestraat 12, raa =10118) 639933. OKkuur za, en zo. 12.30-13.00 en 03)18.00 uur. sondheidscentrum Middelburg-Zuid, ixfag.Nieuwland en Arnemuiden, eni to.oo-24.ooui nn?fl""l""UISBI1' ^r- Bernhardstraat 2, Ar- "hi wuiden, tel. (0118) 601308. ïi.O.Oü-24.00 uur: van dei! Driest, Lekstraat 6, Oost- redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 *380 AA vlissingen lel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl tóvan der Sluis (chef) ÜadiaBerkelder Fdith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée boende Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 aa vlissingen Jol: (0118) 484000 ax: (0118) 470102 "flail: redactie@pzc.nl internet I www.pzc.nl I ^oiii web@pzc.nl Apotheken aangelegd worden bij het kruis punt van de Zoutelandseweg met de Blauwpoortseweg. Een transferium lijkt hier kansrij ker, omdat het dicht bij de kern Zoutelande ligt. Als aan de kust én in het dorp een streng par keerbeleid wordt gehanteerd, kan het transferium ook dienen als overloopparkeerterrein voor bezoekers aan het dorp. Het onderzoeksbureau heeft be rekend dat in Koudekerke 6150 voertuigen per etmaal in aan merking komen voor het trans ferium. Ongeveer 650 voertui gen (12 procent) zullen daar daadwerkelijk gebruik van ma ken. De belasting van het we gennet bij de kust wordt dan met 1,3 procent gereduceerd. Volgens het onderzoeksbureau komt dat overeen met gegevens van bestaande transferia. Zoutelande scoort iets beter. Daar zou 14 procent, oftewel 800 van de 6350 voertuigen, gebruik maken van het transfe rium. De belasting van het wegennet wordt dan teruggebracht met 1,6 procent. Om deze cijfers te halen, moeten de overheden wel van alles uit de kast halen. Daarbij wordt ge dacht aan een combinatie van het opheffen van parkeerplaat sen en het verhogen van de ta rieven buiten het transferium. Ook moet er een goede vervoers- regeling van het transferium naar de kust komen. Bussen moeten minstens om het kwar tier vertrekken vanaf het par keerterrein. Fasen Het onderzoeksbureau stelt voor dat de provincie en de ge meente zich verder richten op Zoutelande. Verder wordt in het rapport ge concludeerd dat de aanleg van het transferium beter in fasen kan worden uitgevoerd. Er kan eerst een parkeerterrein komen met bijvoorbeeld een pinauto maat in de buurt. Als Zoutelan de er rijp voor is, kan het terrein worden omgevormd tot een par keer- en rangeerterrein met een fiets- en bolderkarverhuur, bushalten of kiosken. Tenslotte kan het een transferi um worden met voorzieningen zoals een VW-kantoor, een snackbar, toiletten en douche voorzieningen. De 43 -j arige Vlissinger had goe deren in onderpand moeten ge ven aan de desbetreffende be woners van de Bonedijkestraat in verband met een drugs schuld. Hij wilde echter zijn te lefoon terughebben. Hij polste zijn twee kompanen om mee te doen aan een overval. Zo ge schiedde. Een deel van de buit, waaronder 59 xtc-pillen, werd aangetrof fen in de woning van de oudste dader. Zijn plaatsgenoot had tijdens een achtervolging door de politie een zakje met 250 xtc- pillen over een schutting ge gooid. Bij zijn aanhouding sloeg hij met zijn vuist in het gezicht van "een agent. De jongste verdachte ontkende alle hem ten laste gelegde fei ten.De Rotterdammer gaf toe in cocaïne in Vlissingen te hebben gehandeld. De verdediging vond de eisen tegen hun cliënten te zwaar. Zij bepleitten werk straffen en voorwaardelijke ge vangenisstraffen De rechtbank doet 5 maart uit spraak. Souburg, tel. (0118) 461630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P, K. Noorlander, Middelburgsestraat94, Koudekerke, tel. (0118) 551231. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melis kerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: A.A. Paul, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. (0118) 478811. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zon. 20.00 uur:H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: -J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) 460860. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08,00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Tristian Mohandes en Asjot en Grigor Sarkisjan (vlnr) in het Middelburgse asielzoekerscentrum. door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Hoop heb ik nog, maar het vertrouwen op een goede afloop is minimaal." Tristian Mohandes (20) weet dat de Nederlandse politiek van daag spreekt over het verlenen van gratie aan asielzoekers die langer dan vijf jaar in Neder land zijn. „Maar ik sta er niet veel bij stil, durf er niet te veel aan te denken. Dat is psychisch te zwaar." Het is donderdag, half twee. Het lijkt een dag als alle andere da gen in het asielzoekerscentrum in Middelburg. Tristian is dik zes jaar geleden vanuit Iran naar Nederland gevlucht. Hij woont met zijn vader en moeder in het asielzoekerscentrum. Je zou kunnen verwachten dat hij aan de radio gekluisterd zit om het debat in de Tweede Kamer te volgen. „Het gaat mij aan, maar waarom zou het besluit van de regering nu ineens wel positief zijn voor ons? We hebben de laatste tijd juist zoveel slecht nieuws gehoord. Ik wil gewoon doen wat ik elke dag doe", zegt Tristian, in goed Nederlands. Diezelfde houding heeft Naira Roshkani. Naira is achttien jaar. Ruim vier jaar geleden kwamen ze met zijn vijven uit Georgië naar Nederland. ,,In Den Haag wordt zoveel gepraat. We wach ten af. Iedereen heeft proble men, daar ben je dagelijks mee bezig." De familie Roshkani is uitge- produceerd. „We hebben ge hoord dat we weg moeten. We proberen nog om op medische gronden hier te blijven. Mijn va der heeft ernstige hartproble men." „Den Haag geeft ons telkens hoop, en vervolgens wordt die even gemakkelijk weer wegge nomen. Er gebeuren vreemde dingen. Uitgeprocedeerden die op medische gronden willen blijven, moeten 2005 euro beta len. Dat geldt voor een gezin als het onze. Dat bedrag moeten we aan Den Haag betalen. Hoe moet je dat ophoesten als vol wassenen hier per week 39 euro krijgen en kinderen iets meer dan 11 euro? Wij kunnen dat niet. We hebben nu aan het COA gevraagd of ze het voor ons be talen." Ze houden voor hun eigen ge moedsrust afstand van wat er zich in Tweede Kamer afspeelt. De directe dagelijkse proble men hebben voorrang. „We le ven al jaren in onzekerheid. Mijn zusje wil zo graag haar opleiding op het ROC Zeeland afronden. Maar krijgt ze die kans?" Asjot en Grigor Sarkisjan zijn drieënhalf jaar geleden uit Azerbeidjan naar Nederland gekomen, „Ik heb nog twee klei ne zusjes. Mijn moeder past nu op ze", zegt Grigor. Vader Sax"- kisjan zegt blij te zijn dat hij in Nederland is. „Ik ben ook blij omdat we een gelukkig gezin zijn. Ons kind is acht maanden. Zij is de toekomst. Maar hoe ziet die toekomst er uit als zij twin tig is? Zijn we dan nog steeds ge lukkig?" De onzekerheid knaagt. „Dat voel je in dit centrum en ik denk in alle centra. De mensen zijn onrustig, de bezorgheid is toe genomen", reageert Tristan „Stel dat ik straks hoor dat mensen die hier vijf jaar of lan ger zijn in Nederland mogen blijven. Daar kan ik dus bijho ren. Maar een heleboel anderen niet. Dat is niet eerlijk." Moedeloos Hij zegt: „Om vierenhalf en drieënhalf jaar in Nederland in onzekerheid te leven, is ook al veel te lang. Mensen worden er foto Lex de Meester moedeloos van. Vorige maand hebben twee mannen zelf moordpogingen ondernomen. Zij zaten in dit centrum. Een paar dagen later werd een heel gezin op straat gezet. Die dingen doen pijn." Tristian kijkt naar families Sar kisjan en Roshkani. Het lijkt erop alsof hij aan hen toestem ming wil vragen om blij te mo gen zijn als de Tweede Kamer het generaal pardon voor een 'specifieke groep asielzoekers' heeft aangenomen. „Er is echt veel onrechtvaardigheid. Ik zou een feestje willen vieren als ik mag blijven. Ondanks alles." Het voorstel van de LPF over een specifiek pardon van de asielzoekers kreeg gisteren vol doende steun. De PvdA, SP, GroenLinks,D66, ChristenUnie en CDA-Kamerlid Algra zorg den voor een meerderheid. Asielzoekers die ten minste vijf jaar in Nederland wachten op een definitieve beslissing op hun eerste asielaanvraag kun nen gratie krijgen, mits ze geen crimineel verleden hebben, be hoorlijk Nederlands spreken en afkomstig zijn uit een land waar sprake is van recente mensen rechtenschendingen of een bur geroorlog. Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Papegaaienburg, winkelcen trum Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, tel. (0118) 466345. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Papegaaienburg, winkelcen trum Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, tel. (0118) 466345. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 MeLiSKERKE - Ons Huis, 19.30: Jaarver gadering Oranjevereniging met aanslui tend om 20.30 uur: Klucht van toneelver eniging Serooskerke; MIDDELBURG - Jazzcafé Desafinado, 21.00 uur: Leerlingen voorspeelavond door Sjaak Lammers; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor vijftigplussers; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 10.00-11.00 uur: Yoga; VLISSINGEN - De Piek, 22.00 uur: Hip hop-avond; Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; Open Hof, 20.00 uur: Musical 'Jozef door de samen-op-weg-gemeente. door Ron Magnée VLISSINGEN - Archeologen hebben bij op gravingen in Vlissingen een grote hoeveel heid schedels en botten gevonden. De restan ten behoren aan acht verschillende mensen toe. De wetenschappers verwachten de ko mende tijd nog meer aan te treffen. „Dit is echt het topje van de ijsberg." De schedels en botten stammen uit de veer tiende of vijftiende eeuw, legt archeoloog E. Bulten uit. „We kunnen hieruit wel conclu deren dat de gehele Oude Markt in die tijd als begraafplaats werd gebruikt. Het is een heel interessante vondst." De botten zijn belang wekkend, omdat ze veel informatie kunnen verschaffen over het voedingspatroon van de Vlissingers aan het eind van de middeleeu wen. „De Engelse ziekte kwam bijvoorbeeld in die tijd vaak voor. Dat kunnen we zien aan vergroeiingen van de botten", aldus Bulten. De wetenschappers doen in het centrum van Vlissingen archeologisch onderzoek omdat het hele gebied op de schop gaat. De Spui straat, de hoek van de Lange Zelke en de Oude Markt ondergaan een metamorfose. Ook worden de rioolaansluitingen in de Kerk straat, de Oude Markt en een gedeelte van de Lepelstraat vervangen. De drie bomen naast de Hema krijgen een ander plekje. De twee grote bomen komen langs de rijbaan bij de Sint Jacobskerk te staan. De middelste, klei nere boom krijgt een plaatsje elders in de stad. Naar verwachting ronden de archeolo gen eind maart hun werkzaamheden af. MIDDELBURG - Een 66-jax-ige vrouw uit Middelburg is gis terochtend om elf uur het slachtoffer geworden van een zak kenroller. Zij werd in de Langeviele in haar woonplaats be roofd van haar portemonnee. Daarin zaten enkele tientallen euro's en waardepapieren. KAPELLEBRUG - Een 42-jarige Belg is afgelopen woens dagavond ingerekend door de marechaussee op de Gentse vaart in Kapellebrug. De man had de boete van 775 euro die hij drie jaar geleden had gekregen voor dronken rijden nooit betaald. In plaats van de boete mocht de man ook 28 dagen in de cel gaan zitten. Tegenover de marechaussee verklaarde hij dat hij net op weg was naar het politiebureau in Hulst om zich daar te melden voor de celstraf. Zover kwam hij niet, want de marechaussees namen het zekere voor het onzekere. De Belg moest plaatsnemen in het busje van de marechaussee en werd naar de kazerne in Terneuzen gebracht. Van daaruit is hij gis teren over gebracht naar het huis van bewaring in Middel- burg. THOLEN - Een onbekende man is gistermorgen bij een benzi nepomp in Tholen weggereden zonder te betalen. Hij had voor ruim zestig euro getankt, MIDDELBURG - GroenLinks in Middelburg vindt dat er geen 'fout hout' gebruikt mag worden voor de bouw van het nieuwe stadskantoor in het Stationsgebied. De fractie dringt erop aan dat voor alle overheidsgebouwen hout verwerkt wordt dat voldoet aan het FSC-keurmerk (Forest Steward ship Council). Tijdens een commissievergadering van bijna twee weken ge leden werd duidelijk dat grote oppervlakten van de gevels en de vaste zonwering boven de ramen uitgevoerd wordt in de houtsoort 'red cedar'In de wandelpromenade langs het water tussen het stadskantoor en het kantoor van het Wa terschap Zeeuwse Eilanden wordt de tropische houtsoort 'bankirai' verwerkt. GroenLinks vindt dat de natuurlijke uit straling en de duurzaamheid van die houtsoorten niet mag leiden tot ruïnerende houtkap elders in de wereld. Zeker voor een representatief gebouw is het volgens de fractie niet juist om tropische houtsoorten te gebruiken. Het is volgens de par tij nog beter om FSC-hout te gebruiken voor alle nieuwbouw projecten in Middelburg. GOES - Het Goese college van burgemeester en wethouders is zich wezenloos geschrokken van de resultaten van een onder zoek naar maatregelen die nodig zijn om het geluid van de spoorweg te beperken als er straks meer treinen gaan rijden. Bijna zes kilometer geluidschermen, in hoogte variërend van 1,5 tot 4 meter zouden langs het spoor moeten worden gezet. Verder moeten er huizen worden geïsoleerd en gesaneerd. De operatie gaat in zijn eenvoudigste vox-m meer dan vijf miljoen euro kosten. Het rapport behelst alleen het geluid. Andere px-oblemen die Goes verwacht, zijn toenemende trillingshinder, belemme- ring van verkeerssti'omen die de spoorlijn kruisen en meer ri sico's door de toename van het vervoer van gevaarlijke stoffen over het spoor. Onder de hele Oude Markt in Vlissingen liggen eeuwenoude restanten van een kerkhof. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse markt voor huurwoningen staat onder spanning. Zelfs huurders met een urgentieverklaring moeten maanden wachten op een andere woning. Directeur j. van Beekhuizen van woning corporatie l'Escaut erkent het probleem. „De reguliere wo ningzoekende is de dupe." De werkgroep Bezwaar Mid dengebied verklaart 'regelma tig met schrijnende gevallen geconfronteerd te worden'. „Vlissingen zit barstensvol met urgentiegevallen. Ook in Mid delburg wox-den straks, met het gedoe rond het Bagijnhofhuur woningen van de markt ge haald", merkt J. Paap van de werkgroep op. Werden vorig jaar nog elke twee weken 25 huurwoningen in de sociale volkshuisvesting in Vlis singen aangeboden, tegenwoor dig stopt de teller bij vijf. „Ik ken een triest voorbeeld", zegt Paap. „Een Oost-Souburgse wordt door haar man mishan deld. Zij voldoet aan alle voor waarden om een urgentiever klaring te krijgen, maar ze wordt van het kastje naar de muur gestuurd. Zij wordt niet eens toegelaten tot het spreek uur van de ux'gentiecommissie, omdat het beleid is dat alleen staanden geen voorrang krij gen. Vanaf november loopt ze al met de ziel onder haar arm." In het Vlissingse Middengebied worden momenteel betaalbare huuxwoningen van de markt ge haald. Het streven is om 219 huurwoningen te slopen. Na de sloop volgt nieuwbouw. De hex'- stnxcturering wordt door l'Es caut en de gemeente Vlissingen uitgevoerd. Van die 219 huis houdens moeten er nu nog 70 voor 31 december vervangende woonruimte hebben gevonden. „Deze huurders krijgen direct een ui'gentieverklaring. Zij kunnen misschien wel aan een woning komen, maar daardoor zit de huurmarkt vast. De wachttijd voor woningzoeken den wox-dt te groot", verklaart P. van Eek van de werkgroep. Van Beekhuizen moet de leden van de werkgroep gelijk geven. „We moeten onze plannen voor herstructurering van het Mid dengebied herzien", zegt hij. „Deze eerste fase moet door-- gaan. Maar over de tweede fase moeten we ons beraden. De wo ningen/flats aan de Hexxules Segherslaan en de President Rooseveltlaan moeten we nog niet gaan slopen. We moeten on ze cliënten kunnen blijven be dienen. We zijn een sociale ver huurder. Nu blijkt dat we te wei nig woningen hebben, moet ex- eerst gebouwd worden." De directeur van l'Escaut had niet voorzien dat er door de her structurering een 'onbalans in de huunnarkt' zou ontstaan. „We zijn verrast. Toen we onze plannen voor het Middengebied in 1999 naar buiten brachten, hadden we de angst dat we met leegstand geconfx-onteerd zou den worden. Nu is het huizen aanbod snel veel kleiner gewor den dan de vraag." Volgorde De wei-kgx-oep Bezwaar Mid dengebied is verbaasd over die reactie. „We hebben al vroeg aangegeven dat er te weinig be taalbare huurhuizen zouden komen. Er moet eerst voldoende vervangende woonruimte zijn, voordat je woningen sloopt. Dat lijkt me de enige goede volgor de", merkt Paap op. Hij vindt dat de regels voor het toewijzingsbeleid voor huur woningen gewijzigd moet wor den. „Iemand op leeftijd die een lange woonduur in huurjaren heeft opgebouwd in 'Borculo' en van de ene op de andere dag be denkt: 'ik ben de bomen zat, ik wil naar de zee', die komt bo venaan de lijst te staan. Die pas seert een jonger iemand omdat hij een lange woonduur heeft opgebouwd." Van Beekhuizen zegt dat Walcherse corporaties in 1995 die uitbreidende regel hebben ingevoerd met het mot to: alle mensen zijn gelijk. „Maar je kunt je afvragen, nu de markt erg onder spanning staat, of die maatregel niet terugge draaid moet worden." VEERE - De wijk vereniging Zanddijk-Veere houdt moi'gen een i-ommelmarkt in het gym- nastiekgebouw aan de Frans Naereboutstraat 1. Deze duurt van 10.00 tot 14.00 uur. Vandaag komen vrijwilligers huis-aan- huis in Veere en Zanddijk langs om spullen op te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13