Ergernis over nieuwe afrastering PZC Al een leven bij elkaar Prénatal Hulst 3VO Hontenisse ziet niets in fusie met afdeling Hulst 13 Seniorenkoor Koewacht viert vijfde lustrum dorpsraad Retranchement overvallen door opschuiven grens natuurgebied A. Sauer nieuwe Belgische consul Jawoord voor woningen De Ster re Dorp eist beperking snelheid auto's Flinke boete voor drankrijder agenda P enatal izing over ijkbeheer Informatie over terkeersregels woensdag 19 februari 2003 ^-prFitgène Verstraeten KOEWACHT - Het senioren- L in Koewacht bestaat dit air25 jaar. Het jubileum wordt icrd met verschillende acti- rteiten. Allereerst is dat een -uzikale jubelmis in de Koe ltje parochiekerk op zon- get Koewachtse seniorenkoor rcJ(i een kwart eeuw geleden gericht in het kader van het Gecoördineerd Be- Jdenwerk, de voorloper van 'eStichtmg Welzijn voor Oude ren. „Het bejaardenkoor was één van de activiteiten in het he le pakket activiteiten dat voor ouderen werd aangeboden", zegt koorleider Piet Apers, die het koor al vijftien jaar diri geert. „Onder het motto 'ieder mens kans zingen', waren alle ouderen van harte welkom. Of ze nou wel of geen talent had den. En dat is nog zo. Het gaat om het plezier in het zingen en het seniorenkoor is op de eerste plaats een sociaal gebeuren. We repeteren wekelijks een uurtje in de Vlaschaard en dan kunnen de mensen elkaar weer eens ont moeten en een praatje maken." Op dit moment telt het senio renkoor 50 zangers en zangeres sen. De jongste is 54 en de oudste is 85 jaar. En het blijft niet al leen bij oefenen. Regelmatig treedt het koor op. Voor ondere andere de kerk, ouderenorgani- saties, de Zonnebloem en be jaardentehuizen. „We zingen overal, we worden veel ge vraagd en kennelijk horen de mensen ons graag", zegt Apers. „Dat is natuurlijk enorm moti verend voor alle koorleden.Het succes van het koor is volgens hem gemakkelijk te verklaren. „Eenvoudige, voor iedereen herkenbare liedjes, eenstem ming en Nederlandstalig." De koorleden verzamelen zich zondag 9 maart in de Vla schaard en daar worden ze om 10.15 uur opgehaald door de harmonie EMM. Bij aankomst in de kerk wordt het koor inge haald door de Vlasvlegeltjes en om 10.30 begint de eucharistie viering met veel muziek en zang. „We willen op die manier samen met de Koewachtse gemeen schap ons jubeljaar officieel openen", zegt Apers. „We hopen dat veel kinderen naar hun opa 's en oma 's komen luisteren Behalve de jubileummis houdt het koor ter ere van het 25-jarig bestaan op 21 mei een zangmid dag met allerlei koren uit de re gio. Verder is er een slotconcert op zondag 16 november, samen met het seniorenorkest 'De jeugd van toen'. In de loop van dit jaar is er ook een muziekaal project in samenwerking met de basischool de Eikelaar. Tenslotte sluiten de koorleden het jubileumjaar af op 22 no vember met een teerdag. Op de feestdag Sint Cecilia, de be schermheilige van alle koren. VLISSINGEN - Notaris A. Sauer (58) uit Vlissingen is de nieuwe Belgisch honorair consul van Midden- en Noord-Zee land. Hij volgt Vlissinger P. de Koster op. Sauer zal de belan gen van België vertegenwoordigen en informatie over de sa menwerking België-Nederland, met de nadruk op Zeeland, aan de Belgische ambassade in Den Haag doorgeven. ,,Ik vind het een hele eer", reageert Sauer. Hij vertegenwoordigt niet alleen België in de Zeeuwse regio, hij verstrekt ook paspoor ten aan de Belgen. Het consulaat wordt ingericht in het nota riskantoor in Vlissingen. De notaris heeft een kleine twintig jaar in verschillende werkgroepen gezeten, die zich richten op de verbetering van het ondernemers- en toeristische klimaat in Vlissingen en omgeving. Hij is nu nog voorzitter van de klachtencommissie van de regiopolitie Zeeland, voorzitter van de klachtencommissie verzorgingshuizen Midden- en Noord-Zeeland en penningmeester van het Marie Tak van Poortvliet museum in Domburg. CLINGE - De renovatie van acht woningen en de bouw van 18 nieuwe woningen op het terrein van De Sterre in Clinge mag van de provincie. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben geen planologische bezwaren. De gemeente Hulst vroeg de provincie een verklaring van geen bezwaar af te geven. Een deel van het plan is geprojec teerd op de bestemming 'Bijzondere bebouwing' en 'Tuin'. Deze bestemmingen laten het bouwen van woningen niet toe Volgens GS is de bouwaanvraag niet in overeenstemming met het bestemmingsplan. Het dagelijks provinciebestuur con stateert echter dat het verzoek van de gemeente vergezeld gaat van een goede ruimtelijke onderbouwing. Deze onder bouwing is volgens GS voldoende en hebben daarom gisteren besloten een verklaring van geen bezwaar te verlenen. VOGELWAARDE - De snelheid van het autoverkeer op Ra penburg in Vogelwaarde moet zo snel mogelijk teruggebracht worden. Dit probleem is zes jaar geleden al aangekaart, maar er is nog steeds niets aan gedaan. Ook maakt het zware ver keer enorm lawaai in deze straat, door grote putten in het wegdek. Wethouder E. de Deckere kreeg deze boodschap maandagavond mee tijdens de vergadering van de dorpsraad in Vogelwaarde. De Deckere zei het moeilijk te vinden nu ex tra maatregelen te treffen. „We gaan wel bekijken of we dit kunnen meenemen bij de renovatie van een stuk weg. We kun nen dat niet zo maar doen, vanwege de extra kosten." Met dat antwoord namen inwoners van het dorp geen genoegen. Ze begrijpen niet waarom het allemaal zo lang moet duren. Voorzitter R. de Kort van de dorpsraad geeft De Deckere nog een paar maanden om met oplossingen te komen. MIDDELBURG - Een negentienjarige drankrijder uit Elle- meet is gisteren in Middelburg conform de eis veroordeeld tot zes maanden rijontzegging en duizend euro boete. Het nege ren van een rijverbod gold als strafverzwarend. De man viel 31 augustus vorig jaar in Renesse op bij de politie, omdat hij de verkeerde verlichting voerde. Toen hij het raampje van zijn auto opendraaide roken de verbalisanten een alcohollucht. Uit de blaastest volgde een score van 770 microgram, drieën half keer zoveel als toegestaan. De verdachte kreeg een rijver bod opgelegd, maar kroop toch weer achter het stuur. „Ik wil de de auto tweehonderd meter verderop parkeren, omdat de auto op een gevaarlijke plek stond." STHEEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal en bridge; Bibliotheek, 18.30 uur: Schrijfavond Am nesty International; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten en spelletjes; 19.30 uur: Bijeenkomst over waterkwaliteit en bescherming van gewassen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwerken; Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur; Kaarten; De Boemerang, 13.30 uur: Kinderbingo; CLINGE Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO soos, kaarten, sjoelen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: Gym nastiek; HEIKANT - T Heike, 13 15 uur: Biljarten, pieren en handwerken, 13.15 uur: Schie ting op de liggende wip; 19.00 en 20.00 uur: Dames gymclub; HENGSTDIJK - De Schuur, 9.30 uur: Meer bewegen voor ouderen, R.K. kerk. 14.00-17.00 uur: Expositie wa tersnoodramp 1953, HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge. HULST - De Lieve, 9.30 uur: Computeren; 10.30 uur Bibliotheek en Engels; 13.00 uur: Biljarten en computeren. 14.15 uur: Zangkoor Viva la Musica; 19 00 uur: Bij eenkomst ZKV; Café de Kroon, 14,00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 19.45 uur: Bingo; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 13.00 17.00 uur: Soos voor tieners vanaf 12 jaar; Hervormd kerkcentrum, 20.00 uur: Bij eenkomst spirituele kring Guirlande; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor gevorder den; Café de Snis, 19.30 en 21.45 uur: Free Country Dancers; PHILIPPINE-De Schotse Hoek, 10.00 uur Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie, beren; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 9.30 10.00 uur: SAV aerobic voor 55+; 9.30 uur: Dansclub de Regen boog; 10.00-11.00 uur: SAV gymnastiek voor 55+; 15.30 uur: Grutmoole volks dansen voor kinderen, 19.00 uur: Dans club Lencor; 19.00 uur: N-train en scene ry modelbouw; De Roselaer, 10.00 uur: Speksteen; 13.30 uur: Workshop Kabouterland voor kinde ren van 6t/m 12 jaar; 14 00 uur: Compute ren voor kinderen van basisschool; 18.30 uur: Yoga; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur SWOS zwemmen; 13.30 uur: SWOS zangkoor, kaarten, canasta en biljarten competitie heren; ST.JANSTEEN De Warande, 9.30 uur Gymnastiek; 9.30 uur: Creatief bloem schikken; 10.30 uur: Volksdansen, 13.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Prijs kaarten bieden en jokeren; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 915 en 10.15 uur: Volkdansen; 13-30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Kinderclub 4 tot en met 7 jaar; Zeeuwse Verwarmings Unie aan de Energiestraat, 14.00 uur: Open doe dag installatie techniek; VOGELWAARDE Dorpscentrum, 14.30 uur: Meer bewegen voor ouderen gym nastiek; 15.45 uur: Meer bewegen voor ouderen volksdansen; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur; Kaar ten bieden; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; Advertentie (Morres) ft. •u Diverse slaapzakken In de malen 70-90-110 cm Deze aanbieding >s gekfcg 19 februari t/m 2 maan 2003 Daar kom je toch voor naar Hulst. Prénatal, Industrieweg 2 (Morres), Hulst, tel. 0114 - 31 95 36. jouw wereld TERNEUZEN - In het kader tan de herdenking van de wa- lersnoodramp in 1953 houdt A. t, hoofd afdeling water keringen van waterschap, een over dijkbeheer uit het «rieden en in de toekomst. De '•zing begint morgen om 20.00 in de Grote Kerk in Terneu- en wordt georganiseerd De inwoners van Retranchement zijn boos over de verplaatsing van de afrastering, waardoor het wandel- en fietspad in het nieuwe natuurgebied Willem Leopoldpolder te- icor de plaatselijke heemkun- rechtkomen. foto Peter Nicolai fige vereniging. KSENISSE - 3VO Hontenisse ioudl donderdag 20 maart twee Ijjcenkomsten over nieuwe en Slaande verkeersregels, voor ie inwoners ouder dan 50 jaar de voormalige gemeente Hontenisse. Hst gebeurt in samenwerking Kt Rijschool Vermeulen uit :t Jansteen. Er zijn dia's met i toelichting en er kunnen ftgen worden gesteld. De bij— snkomsten in herberg de S'nis us de Kipstraat in Ossenisse *ginnen om 9.30 uur en om 11.00 uur. Belangstellenden ranen zich opgeven bij A. 'Tompiet in Vogelwaarde. redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 i 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:10115) 645742 Email: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee F"ts Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer tENTRALE REDACTIE wstsouburgseweq 10 Postbus 18 f80 AA VLISSINGEN Je' (0118) 484000 Fax:(0118)470102 8 mail; redactie@pzc.nl »ternet jwwpzc.nl -mail: web@pzc.nl door Frank van Cooten HULST - Verkeersveiligheids organisatie 3VO in Hontenisse ziet voorlopig geen heil in een fusie met de afdeling Hulst. Het werkgebied wordt dan te groot en de afdeling Hontenisse heeft geen zin opgezadeld te worden met de problemen van de afde ling Hulst. Dat vindt penningmeester A. Compiet van de afdeling Hontenisse, na een gesprek met wethouder E. de Deckere (ver keer). De Deckere opperde het idee van een fusie, maar Com piet ziet dat voorlopig niet zit ten. „Ik heb sterk het idee dat de af deling in Hulst niet goed draait. Je hoort er nooit wat van. De af deling Hontenisse heeft de laat ste jaren hard aan de weg getim merd om bekendheid te krijgen. Deze inspanningen hebben re sultaat gehad. We hebben heel wat successen bereikt, zoals de komst van de rondweg Terhole. Omdat Hulst niet goed draait, ben ik bang dat we met een hele boel problemen te maken krij gen. Daar hebben we geen zin in. Ik beng bang dat veel van on ze vrijwilligers bij een fusie zul len stoppen Zelfs ik twijfel dan om door te gaan. Moeten we al les op het spel zetten om de kar van Hulst te trekken? Dacht ik niet." Subsidie 3VO Hulst is een jaar geleden nieuw leven ingeblazen. Vol gens voorzitter A. Biesters heeft de afdeling nog niet aan de weg getimmerd, simpelweg om het feit dat de subsidieaanvraag door de gemeente is afgewezen. Een nieuw verzoek om subsidie is ingediend. „Zonder subsidie is het heel moeilijk te bepalen wat je wel en niet kimt doen. We hebben wel wat geld van de ge meente gehad, maar dat geld is niet bedoeld voor projecten." Volgens Biesters heeft de afde ling Hulst toch het een en ander kunnen doen. „Zo zijn we bezig met een nieuwe opzet voor de verkeersexamens voor de schooljeugd. Ook voor de omlig gende dorpen. Daar zijn we best trots op." Telefoontje Compiet zegt een tijd terug een telefoontje te hebben gehad van de afdeling Hulst om een keer te komen praten. „Maar dat ge sprek ging om de een of andere reden niet door. Vervolgens liet de afdeling Hulst nooit meer iets van zich horen." Biesters beaamt dit. „De gemeente heeft aangegeven dat we een gezamenlijke subsi dieaanvraag zouden moeten in dienen. De rest weet ik niet, want van de heer Compiet en van de gemeente hebben we nog niets vernomen. Ik verwacht wel een gesprek. Ik wil immers graag met de heer Compiet pra ten." Volgens Compiet wordt het werkgebied bij een fusie te groot. „Het grondgebied van de voormalige gemeente Hontenis se kunnen we nog bijbenen. Ik ken hier alle straten. Ik ben ech ter niet bekend in Heikant of Clinge. Een fusie is dus voor ons onwerkbaar." Biesters sluit een fusie op finan cieel gebied niet uit. „Dan zou den we bijvoorbeeld een geza menlijke subsidieaanvraag kunnen doen. Voor de rest hou den beide afdelingen hun eigen werkgebied- Ik sluit in ieder ge val niets uit." Het echtpaar Van Hulle werd gisteren onder meer door koningin Beatrix gefeliciteerd met zijn 60-jarig huwelijk. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Ze woonden als kind al in dezelfde straat en kennen elkaar dus al hun hele leven, Marie-José van Ham (81) en Philemon van Hulle (82) uit Sas van Gent. Zestig jaar gele den gaven ze elkaar het ja woord. Felicitaties kwamen gis teren onder meer van koningin Beatrix en burgemeester R. Bar- bé van Terneuzen. „Kijk maar eens of je ons er uit kunt halen", zegt Philemon, ter wijl hij een klassefoto van de la gere school laat zien waar hij en zijn echtgenote op staan „We hebben samen op dezelfde school gezeten, in dezelfde klas", vult Marie-José aan. Dus we kennen elkaar al heel lang." Marie-José en Philemon groei den niet alleen op in Sas, ze wonen daar ook nog steeds zelf standig in het huis in de Vrede- straat, dat ze kort na hun huwe lijk betrokken. Vandaag de dag beginnen prille paren de huwelijkse staat voor zien van alle luxe. „Nu hebben ze al een auto als ze trouwen", zegt Marie-José. „Wij hadden niets." Geen woning Door de oorlogsjaren was er ten tijde van het huwelijk van het Sasse bruidspaar in het geheel geen sprake van een riante start. .Je kon zomaar niet aan een wo ning komen. Je kon zelfs nog geen potje kopen om de aardap- pels in te koken", herinnert Phi lemon zich de laatste jaren van de Tweede Wereldoorlog. Dank zij familie in België slaagde het echtpaar er in de eerste potten en pannen te bemachtigen. „En ons eerste bestek moesten we in Goes gaan halenDat hebben we trouwens nog steeds." Philemon werkte tot aan zijn pensione ring als timmerman bij een bouwbedrijf, Marie-José was inpakster bij de Glasfabriek. Het echtpaar Van Hulle-Van Ham heeft een zoon en een dochter, vijf kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Het vierde achterkleinkind is op komst. Omdat de dochter van het paar in Groningen woont, is het diamanten huwelijksfeest afgelopen weekeinde al gevierd. .<w_René van Stee JETRANCHEMENT - De in pers van Retranchement zijn Sevig verontwaardigd over de «verwachte verplaatsing van jo afrastering langs het wan den fietspad in het verlengde jande Noordstraat richting Ca- jzand-Bad. Hierdoor valt het ^taande wandel- en fietspad nerde lengte van ongeveer een kilometer in het nieuwe natuur- ;;bied Willem Leopoldpolder. maatregel is door de Dienst landelijk Gebied (DLG) uitge- - erd om het recreatief medege- -lik van het natuurgebied te vorderen. Fietsers en wande- jrs komen daardoor straks .vinoog te staan met runderen vellicht Schotse hooglanders) ie worden ingezet als natuur- legrazers. 'Agens dorpsraadvoorzitter 1 Kruidhof zorgt de afraste- Èg pal langs het kanaal voor cgewenste en gevaarlijke situ- aes. Zelfgeplaatste borden :e; de teksten 'Welk kind wordt :er op de hoorns gepind' en Straks rijdt u door de koeien- at, maar geen groene jongen ie daar mee zit' laten aan dui- cdijkheid niets te wensen over. De veeroosters over het pad en K prikkeldraadafzetting zijn (Yensgevaarlijk voor fietsers, a dan vooral voor kinderen. Daarnaast brengt de maatregel iliongewenst resultaat mee dat fietsers opnieuw langs de druk te Kanaalweg naar Cadzand fietsen. Dit brengt de veiligheid in het geding. Mede gelet op de inspanningen in het kader van Duurzaam Veilig kan dit nooit de bedoeling zijn", verklaart Kruidhof. De dorpsraadvoorzitter wijst verder op de boosheid van de le den van de plaatselijke visver eniging die nu niet meer bij hun visstekken kunnen komen. Ook is hij uiterst verbolgen over het ontbreken van overleg met de dorpsraad of andere plaatselij ke instanties. „De bijna dictato riale manier waarop alles ge beurt is bijzonder ergerlijk. Iets dergelijks is ook al in het verle den gebeurd. De bevolking kan en blijft dit niet aanvaarden. Daarom moet de maatregel zo snel mogelijk worden terugge draaid." DLG-projectleider J. de Moree erkent dat de commu nicatie met de genoemde partij en beter had gemoeten. „Het ge- biedsplan Zeeuws-Vlaanderen -waarvan de herinrichting van de Willem Leopoldpolder deel uitmaakt- verkeert nog altijd in het planstadium, met als gevolg dat bepaalde projecten bij voor rang worden uitgevoerd. Daar door hebben we ook weinig ge legenheid gehad iets van de plannen aan de bevolking te la ten zien en ze uit te leggen", al dus de projectleider. De Moree verwacht dat de con sequenties van de maatregel zullen meevallen, met name om dat aan de kant van de polder ook duintjes-komen die een na tuurlijke scheiding tussen het wandel- en fietspad en de run deren vormen. „Ook aan het ge bruik van het pad verandert in feite niets. Daarnaast gaat het om een proef van een j aar en niet om een onomkeerbare situatie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41