Dalebout als een vis in het water Belangrijke dag in verschiet voor dammers PWG en schakers HWP Skeeler wedstrijden op Schouwen-Duiveland Hans Aangeenbrug behoudt voorsprong in schaaktitelstrijd 19 lierikzeeënaar al dertig jaar verbonden aan zwemvereniging Ultimatum voor renstal Minardi Hoondert wint tiende kartrace uitslagen Dikke zege van Kwiek woensdag 19 februari 2003 wr&elyn Pokorni nERlKZEE - Donker, vies en «enkoud water. Zo herinnert Mi-jarige Erik Dalebout uit 7-erikzee zich zijn eerste zwem men in het buitenbad 'De Val', undevoet van de Zeelandbrug. jlaarheb ik heel veel kou staan jjjy," Met de komst van het iterdekte zwembad Onderdak jaren zeventig kwam ech- yjook zijn enthousiasme voor iel zwemmen. En die bezieling kofl Dalebout na dertig jaar jogsteeds. Voorheen als zwem men waterpoloër, nu als trai ler en tijdwaarnemer. „Als het jjezi(, doe je het met liefde en los! het geen moeite." Zwemsportvereniging Onder- jak in Zierikzee is niet weg te jenken uit het leven van Erik palebout. „Toen Onderdak rerd geopend, ging ik er bijna ilke dag wel zwemmen en was ,j! een logische stap om lid te iorden toen in 1973 de zwem- tereniging werd opgericht", rirtelt de man die eigenlijk al- rd het. liefst op de achtergrond 01 „Vooraan staan gillen ligt sietin mijn karakter." Dat hij slangs toch in de schijnwer- jas'kwam te staan bij de sport- rtrkiezingen van Schouwen- Duiveland verbaasde hem dan ink. .Omdat de werkgroep van de ixemvereniging was genomi- •ctrd werd er aan me gewaagd .fik ook meeging naar de ver- Lezing. Nietsvermoedend luis de ik naar het praatje van de birgemeester en gaandeweg be- ;on het er steeds meer op te lij- i-ndat hij het over mij had!" palebout, één van de veertien •sommeerden, ontving tijdens f gala van de sportverkiezing epenningvan verdienste. Hoewel hij erg blij is met de prijs de penning staat op een mooi ;lekje in de huiskamer") en de «aardering die hieruit blijkt, blijft het hem verbazen. „Dat er sacties op komen, zoals wan- Bceer mijn vrouw de kinderen taar school brengt, dat had ik telemaal niet verwacht. Ik denk dat er toch wel meer mensen op Schouwen-Duiveland zijn die RILLAND - De kalender voor Ie Zeeland Cup skeeleren is rand. Het circuit bestond vorig jaar uit zeven wedstrijden, naar dit jaar staan er negen op Ie kalender. Nieuw zijn twee wedstrijden op Schouwen-Dui veland, die aan het einde van het seizoen worden verreden met ils afsluiting de Ronde van Schouwen-Duiveland, een klassieker over 42 kilometer op zaterdag 20 september. Sees de Goffau uit Rilland, de aitiatiefnemer van de Zeeland is blij met de uitbreiding, geeft het circuit meer uit straling. Wat de sponsoring be lieft hebben we de zaak ook doen wat ik doe." Mary José Adriaenssens, secretaris van zv Onderdak, is echter een andere mening toegedaan: „Ik denk niét dat er veel mensen zijn die dit doen. Best knap, hij is er al net zo lang als het zwembad. Ie mand die dit al dertig jaar vol houdt, is lovenswaardig. En het is niet alleen een kwestie van volhouden, je moet ook bijblij ven. Reglementen en zwemsla gen veranderen. Tien jaar gele den bijvoorbeeld was de schoolslag nog heel anders, en je kunt die kinderen niet naar een wedstrijd sturen met de ver keerde slag, want dan volgt dis kwalificatie." Rustig Zwemmer Youri Va es noemt Dalebout 'één van de weinigen die nog iets op mijn techniek kan aanmerken'. „Het is een aardige en rustige man die goed bezig is en altijd tijd voor je heeft. Als je 'm ergens voor no dig hebt, kun je altijd alles vra gen." Ook de voorzitter van zv Onderdak, Johan Plaisier, laat zich in dergelijke bewoordingen uit: „Erik Dalebout zet zich al tijd in voor de vereniging, je kunt echt altijd een beroep op hem doen wanneer je ergens een mannetje tekort hebt. Hij is heel rustig, zal nooit opspetteren en weet zijn enthousiasme goed over te brengen. Tijdens zijn tienerjaren behaal de Dalebout zijn zwemvaardig- heidsdiploma's en reddings brevetten, deed aan wedstrijd- zwemmen en speelde in compe titieverband met het waterpo- loteam van Onderdak. „Toen de regels voor het waterpolo wer den aangescherpt - het bad moest twee meter diep zijn - vol deed Onderdak niet meer en moesten we naar Goes. Langza merhand gingen iedereen weg, in dienst bijvoorbeeld, het liep leeg en dat is de doodsteek voor het waterpoloteam geweest." Dalëbout werd official bij wed strijden en trainer. Als vroege twintiger vond hij juist kennis overdracht al heel leuk: „Sim pele dingen vertellen om te zor gen dat ze vooruitgaan, dat is 't leuke, daarvan kan ik genieten. yanonze sportredactie Fop Fonteijne behaalt eerste overwinning van dit seizoen ZIERIKZEE - Marathon schaatser Fop Fonteijne uit Burgh-Haamstede heeft zijn eerste overwin ning behaald van dit sei zoen. De veteraan zege- I vierde maandagavond laat in Den Haag in de ze vende wedstrijd van het Open Wcstlands mara- Hionkampioenschap. Hij werd dit seizoen al twee keer tweede. Al vroeg in de wedstrijd demareerde de Schouwse schaatser. Hij pakte een gaatje van ruim honderd meter en hield dat lang vast. „Vanuit het peloton werden er wel pogingen gedaan om het gat dicht te njden, maar ik kon elke aanval afslaan. In de laat ste ronde slonk mijn voor sprong nog wel. Ik had bij de finish nog maar 25 me- ter over. Het was dus I kantje boord." J Piet van den Aarsen, ook woonachtig in Burgh- Haamstede. eindigde bij deze wedstrijd in het pelo ton. Na zijn overwinning I staat Fonteijne vijfde in I net algemeen klassement. Op 2 maart wordt de laat ste wedstrijd van dit kam pioenschap verreden. Erik Dalebout tussen zijn zwempupillen. Wanneer die kinderen vanaf een jaar of acht tot twaalf na een wedstrijd naar me toe komen en zeggen 'er zijn weer vijf secon den af', jadat vind ik geweldig!" Toch vindt Dalebout niet de tij den het belangrijkst. „Ik ga er niet met de zweep over tot in het overdrevene, dat is niet gezond. Lekker bezig zijn, dat die kinde ren zich ontwikkelen, daar gaat het om. Je moet ook geen onder scheid maken. Je moet iedereen het gevoel geven dat ze op him eigen niveau kunnen presteren en dat stimuleren." En soms is zelfs het zwemmen even niet eens zo belangrijk: „Kinderen moeten hun verhaal kwijt kunnen. Ze vertellen din gen over school of thuis bijvoor beeld en misschien helpt het wel als je naar ze luistert. Belangrijk tijdens het sporten is dat ze er even uit zijn met een vrienden groepje en dat ze een uitlaatklep hebben. Er zijn verenigingen waar je niet eens mag praten, bij ons is dat gelukkig niet het ge val. Soms hangt er iets in de lucht, dan valt er geen land met de kinderen te bezeilen maar dan kan er volgende week weer goed getraind worden." Het sociale aspect komt niet al leen naar voren in de relatie tus sen de trainer en de zwemmer- tjes maar volgens Dalebout juist ook onderling. „Omdat alle leeftijden door elkaar zwem men, en in tegenstelling tot een teamsport zoals voetbal, ieder een zijn eigen ontwikkeling doormaakt, zie je dat de oude ren de kleintjes gaan helpen. Een kindje van acht jaar kijkt op naar iemand als Youri Vaes en dat maakt de zwemvereni ging tot een soort familie." Zelf kijkt Dalebout op naar de profzwemmers, zoals bijvoor beeld oud-wereldkampioen Marcel Wouda die ooit op de fi naledag van een schoolzwem- toernooi zijn opwachting maakte om de prijsuitreiking en de start te verzorgen. „Daar heb ik bewondering voor. Een boom van een kerel, twee meter, die plezier heeft tussen de kinderen vrijwel rond. We hadden vorig seizoen één sponsor, maar dit jaar worden de centjes door meerdere geldschieters bij el kaar gebracht." Westkapelle en Axel zullen ook komend seizoen naast de wed strijd voor de Zeeland Cup een wedstrijd voor het nationale circuit organiseren. Dat bete kent dat de top van de skeeler wereld twee keer in Zeeland in actie zal komen. De Zeeland Cup staat open voor de C-cate- gorie, veteranen en vrouwen. De B-rijders en junioren mogen eveneens starten en meestrijden om de dagprijzen, maar komen niet in aanmerking voor het eindklassement. De kalender wordt geopend op 18 juni in Krabbendijke en afge sloten op 20 september met de Ronde van Schouwen-Duive land, waarvan de start- en fi- nishplaats nog niet bekend zijn. De kalender voor de Zeeland Cup ziet er als volgt uit: 18 juni: Krab- bendijke, 25 juni: ZK tijdrijden in Oostburg, 19 juliOostburg, 6 au gustus: Oostkapelle, 8 augustus: Westkapelle, 16 augustus: Goes, 6 september: Axel, 19 septemberZie rikzee, 20 september: Ronde van Schouwen-Duiveland. LONDEN - Als Minardi niet snel met geld over de brug komt, mist het autoraceteam van Jos Verstappen mogelijk de eerste wedstrijd van het nieuwe grandprixseizoen, op 9 maart in Melbourne. Dat heeft Tony Purnell, één van de hoge bazen van motorenleve rancier Ford gezegd. Paul Sto- ddart, teambaas van Minardi, moet de bij Ford bestelde Cos- worth-motoren onmiddellijk betalen. „Als je iets wilt kopen en niet op tijd betaalt, krijg je het niet", legde Purnell uit. Voorlopig is hij nog optimis tisch: „Stoddart heeft even wat strubbelingen maar meestal komt alles bij hem toch op zijn pootjes terecht." Ford had vorig jaar problemen met Arrows dat niet aan de be talingsverplichtingen voldeed. Stoddart verklaarde maandag dat Minardi zeker is van deelna me aan de eerste vier races, omdat hij net een eerste aanbe taling de deur had uitgedaan. AFP/SJD Paul Motwani (links) is één van de belangrijke pionnen in het schaakteam van HWP, dat zaterdag de topper tegen Eindhoven speelt. foto PetetNicolai door Koen de Vries VLISSINGEN - Denksportend Zeeland staat voor een belangrijk weekeinde. De dammers van PWG 's-Gravenpolder kun nen zich zaterdag plaatsen voor de ereklas se. Het enige obstakel naar het hoogste niveau van Nederland is het tiental van Rin- sumageest dat op bezoek komt in 's-Gra venpolder. De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent zijn nog niet zo ver, maar kunnen zaterdag wel een belangrijke stap zetten richting promotie naar de meester klasse door naaste concurrent Eindhoven te verslaan. Teamleider Walter Cardon van HWP is zich ervan bewust dat er zaterdag in de Roselaer in Sas van Gent heel wat op het spel staat. Zijn ploeg en Eindhoven gaan na vijf speel ronden met 8 uit 5 aan kop. „Ik ga niet zeg gen met wie we zullen spelen", zegt Cardon mysterieus. Hij weet dat schakend Brabant dezer dagen de PZC doorneemt en wil geen geheimen verklappen. „Wat ik wel kan ver tellen is dat we met een sterk team voor de dag zullen komen." Als Cardon kan beschikken over alle sterke spelers, heeft hij een luxeprobleem. In dat geval heeft hij wel vijftien schakers die het het tiental uit Eindhoven lastig kunnen ma ken. Belangrijk is in elk geval dat de topdrie van HWP aanwezig is. De Schot Paul Mot wani, de Belg Geert van der Stricht en Cardons zoon Helmut zijn met voorsprong de sterkste schakers van HWP en kunnen aan de eerste drie borden de basis voor de zege leggen. Feit is dat alle spelers van HWP graag te rugkeren naar het hoogste niveau van Ne derland. Cardon senior: „De eerste keer de gradeerden we uit de meesterklasse zonder punten, de tweede keer hadden we kansen om niet te degraderen en nu zijn we weer sterker geworden. We hebben met Bart Mi- chiels en KoenLeenhouts twee jeugdspelers die snel heel sterker worden. En in het twee de hebben we Bart Gernaert, Camiel Gre- goir, die veel talent hebben." Op papier is Eindhoven iets sterker dan HWP. De Brabanders hebben een gemiddel de elo-rating van 2380, HWP heeft tien pun ten minder. Maar dat zegt niets, denkt Car don. „Jeugdspelers zijn in werkelijkheid sterker dan hun rating aangeeft. Die loopt altijd flink achter bij hun werkelijke ni veau. Ik denk dat het zaterdag alle kanten op kan." De wedstrijd HWP-Eindhoven wordt zaterdag gespeeld in De Roselaer in Sas van Gent en begint om 13.00 uur. Dammen Voor sommige dammers van PWG 's-Gra venpolder wordt hun wedstrijd in het duel met Rinsumageest (bij Dokkum) de belang rijkste uit hun carrière. Nog nooit is een Zeeuwse damploeg in de competitie zo hoog gekomen als het tiental uit Zuid-Beveland. De vraag is dan ook of de dammers opge wassen zijn tegen de immense spanning die het treffen met zich meebrengt. „Ik vergelijk het een beetje met de nationale bekerfinale die PWG een jaar of vijf, zes ge leden speelde, ook tegen Rinsumageest", zegt Daaf Kasse, één van de topscorers aan de kant van 's-Gravenpolder. Hij vormde toen een viermansteam, samen met Johnny de Leeuw, Arjo Kousemaker en Piet Karre- gat. De Friezen wonnen toen met 6-2 en hebben nog drie spelers van toen in de gele deren. De vraag is ook hoe sterk Rinsumageest za terdag achter de borden verschijnt. Op zijn sterkst is het een te vrezen tegenstander. Thuis versloeg de ploeg in de vorige compe titieronde Hijken DTC, de enig overgeble ven concurrent van 's-Gravenpolder. In ver re uitwedstrijden kon het team tot twee keer toe echter slechts negen man op de been brengen. „Als ze compleet zijn, wordt het een lastige opgave", vreest Daaf Kasse. „Ik schat ze dan sterker in dan wijZe hebben zeven spe lers van klasse. Op zich is het een slechte zaak als ze niet compleet naar 's-Graven polder komen, maar het is toch een beetje waar we op hopen. Het zou de opdracht een stuk makkelijker maken." De wedstrijd tussen PWG 's-Gravenpolder en Rinsumageest wordt gespeeld in ge meenschapshuis Ons Dorpsleven in 's-Gra- venpolder en begint om 12.00 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema Hij heeft toen ook gezwommen tegen Youri en Evert Schiette- katte, die toch ook leuk kunnen zwemmen. Maar die knul duikt het water in en is zo weg! Hij zwom die jongens zo voorbij. Dat je zo'n dertig uren in de week kan trainen daar neem ik mijn petje vooraf!" Erik Dalebout is ook werkzaam bij het waterschap, en hoewel hij tegenwoordig meer met de wegen te maken heeft dan voor heen, toen hij zich nog met wa terbeheer bezighield, zegt hij: „Water blijft altijd trekken: of het nu om te zwemmen is of een rivier of een zee. Ik vind het heel mooi om te werken met die grote kracht." van onze sportredactie ZIERIKZEE - Bas van de Graaf is er in de achttiende ronde van de schaakcompetitie van Zie rikzee niet in geslaagd om in te lopen op Hans Aangeenbrug. De nummers één en twee van de ranglijst kwamen in hun ont moeting een remise overeen. Aangeenbrug speelde met zwart en moest het openingsinitiatief aan Van de Graaf laten. Voor Aangeenbrug verliep de ope ning niet best, hij verloor direct al een pion en kreeg daar bitter weinig voor terug. In het mid denspel kon Aangeenbrug weer wat positie winnen en uiteinde lijk ook een pion, zodat de mate riële stand weer gelijk was. Po sitioneel probeerden ze het overwicht af te dwingen en een aanval te forceren, maar dit luk te bij geen van beiden. Aangeen brug en Van de Graaf kwamen daarom een terechte remise overeen. Richard van der Veken dacht in het pionneneindspel de winst tegen Sjaak Spiegels binnen be reik te hebben. Van der Veken offerde zijn toren voor de loper van Spiegels om de koning van MIDDELBURG - De karters van Hoondert hebben de tiende race in de Zeeuwse bedrijven- competitie gewonnen. Het team uit 's-Heerenhoek bleef de con currenten RISA Ram en Van Gilst voor. Na de eerste wissels lagen de teams nog dicht bij elkaar. Van Gilst ging aan kop. gevolgd door RISA Ram, Hoondert, Ar- nestein en Van Staveren. Hoon dert passeerde eerste RISA Ram en ging tien minuten later ook voorbij Van Gilst, om de koppo sitie in het restant van de wed strijd niet meer af te geven. De snelste tijd van de race was met 41,08 seconden voor Ruud Teur- lings van RISA Ram. Bowling Renesse. Woensdagleague: Overbeeke Verhuur - Rest.de Steenbok 0-4, Schil dersbedrijf v/d Ham - Vof de Keijzer 4-0, Bungalowverhuur de Kam - Simar 2 3-1 Goudsmid J.P.Staal - Boomkwekerij Haamstede 1-3. Stand: 1. Schildersbe drijf v/d Ham 39,5; 2. Goudsmid J .P.Staal 31,5; 3. Schildersbedrijf de Meij 30; 4. Piz zeria Buon Cuore 28; 5. Rest.de Steenbok 26; 6. Boomkwekerij Haamstede 23,5; 7. VofdeKeijzer23;8. Bungalowverhuurde Kam 23; 9. Overbeeke Verhuur 13; 10. Simar 2 10,5. Donderdagleague: Pizzeria La Piazza - Schildersbedrijf Plandsoen 2-2, Rest.de Zeelandbrug - Rest.Casa Salsa 3-1. Cafe Bar de Stulp - Simarl 0,5-3,5, Bakkerij de Jonge - Top Cara vans 0-4. Stand: 1Bakkerij de Jonge 33, 2. Top Caravans 32; 3. Rest.de Zeeland brug 27; 4. Cafe Bar de Stulp 27, 5 Rest. Casa Salsa 25; 6. Pizzeria La Piazza 22,5; 7. Schildersbedrijf Plandsoen 22; 8. Ver- seput Bouw 20; 9. Simar 115,5. Karten Schaken Tennis Spiegels in dispositie te brengen en met zijn pion door te kunnen breken naar promotie. Maar Spiegels verdedigde uiterst koelbloedig en secuur en liep zelf ook door naar promotie. Beide spelers kregen weer een dame op het bord en de stand was weer in evenwicht. Na nog wat heen en weer geschuif met de dames bleek er niet meer dan een remise in te zitten. Herman Jukkenekke nam het op tegen André Tillema. Beiden zaten in de slotfase enorm drei gend in de aanval. Tillema had een toren en een dame op de ze vende rij, daar tegenover stond van Jukkenekke de g pion, on dersteund door loper en dame, op promoveren. Achteraf had er waarschijnlijk winst in gezeten voor Jukken ekke, maar in tijdnood was angst de foute leermeester. Juk kenekke redde eerst zijn toren in plaats van de aanval dwingend voort te zetten. Tillema kon met eeuwig schaak de remise force ren. Sjaak Spiegels-Richard van der Ve ken: I.e2-e4 d7-d6; 2. d2-d4 Pg8-f6; 3. Pbl-c3 Pb8-d7; 4 f2-f4 e7-e5; 5. Pgl-f3 e5xd4; 6. Ddlxd4 c7-c6; 7. Lcl-e3 d6-d5; 8. e4xd5 Lf8-c5; 9. Dd4-d2 0-0; 10. 0-0-0 Dd8-b6; 11. Le3-c5 Pd7-c512. Lfl-c4 Pc5-e4; 13. Pc3xe4 Pf6xe4; 14. Dd2-d4 Pe4-f2; 15. Dd4xb6 a7xb6; 16. d5-d6 Pf2xdl; 17. Thlxdl Lc8-g4; 18. Tdl-d3 Lg4xf3; 19. Td3xf3 Ta8-d8: 20. Tf3-d3 Tf8-e8; 21. Td3-d4 Td8-d7; 22. Kcl-d2 Te8-d8; 23. g2-g3 Td7xd6 24. Td4xd6 Td8xd6+; 25. Kd2-e2 b6-b5; 26. Lc4-d3 g7-g6; 27 Ke2-e3 Kg8-fS; 28.f4-/5 g6-g529. h2-h3 Kf8-e7; 30. g3-g4 Ke7-f6.31 Lc4-e2 K{6-e532. c2-c3 Td6-d8; 33. a2-a3 Td8-a8:34. Le2-dl f7-f6: 35. Ldl-c2 Ta8-e8; 36. Lc2-e4 Ke5-d6; 37. Ke3-d3 Kd6-c5; 38. Le4-f3 Te8-el; 39. Kd3-d2 Tel-fl. 40. Kd2-e2 Tflxf3; 41 I<e2xf3 Kc5-c4; 42. h3-h4 h7-h6; 43. h4xg5 h6xg5; 44. Kf3-e3 Kc4-b3, 45. Ke3-d4 Kb3xb246 Kd4-c5 Kb2xc3; 47. Kc5-d6 Kc3-d3. 48. Kd6-e6 c6-c5; 49. Ke7xf6 c5-c4; 50. Kf6-g6 c4-c3; 51. f5-f6 c3-c2; 52. f6-f7 c2-clD; 53. f7-f8D Kd3-e2: 54. Df8-e7+ Ke2-f2: 55. De7xg5 Dclxa3; 56. Dg5xb5 Da3-d6+57. Kg6-h5 Dd6-c7; 58. g4-g5 Dc7-h.7 59. Kh5-g4 Dh7-e4+: 60. Kg4-h5 De4-h7+; 61. Kh5-g4 remise. (VSt) - Variet (Fra) 3-6 7-6 6-4. Vrouwen, 170.000 euro. Eerste ronde: Coetzer (ZAf/3) - Roesch (Dui) 2-67-6 6-1, Gullick- son (VSt) - Lee-Waters (VSt) 6-3 3-6 7-5, Goloviznina (Rus) - Ospina (VSt) 6-2 6-3, Stevenson (VSt/4) - Stosur (Aus) 3-6 7-6 7-6, Obata (Jap) - Webb (Can) 6-4 6-0. Dubai. Vrouwen, 585.000 euro. Eerste ronde: Misklna (Rus/5) - Safina (Rus) 6-4 6-3, Tanasugarn (Tha) - Widjaja (Ino) 5-7 7-5 6-4, Tulyaganova (Oez) - Le on Garcia (Spa) 6-3 4-6 7-6, Mandula (Hon) - Black (Zim) 6-0 7-5, Schnyder (Zwi/6) - Pratt (Oos) 6-4 7-5, Daniilidou (Grï/8) - Sfar (Tun) 7-6 6-2, Barna (Dui) - Likhovseva (Rus) 6-3 6-0. Voetbal Middelburg. Zeeuwse bedrijvencompe- titie Stand na tien races: 1Hoondert; 2. RISA Ram; 3. Van Gilst; 4. Arnestein; 5. Technomarine; 6. Van Staveren; 7. Meca- no.nl; 8. Cyber Hobby; 9 Hans Verkerk Keukens. Zierikzee Interne schaakcompetitie. Achttiende ronde: Bas van de Graaf- Hans Aangeenbrug remise; Sjaak Spie gels-Richard van der Veken remise; Sven Tillema-Stoffel Stoel 0-1Arjan van Wijn gaarden-Peter de Vrieze 0-1; André Tille- ma-Herman Jukkenekke remise; Adrie de Jonge-Kees Polderman 1-0; Jan Over- dijk-John van Dalsen 0-1; Jan Verduijn- den Boer-Jos Maaskant 0-1; Dick Does- wijk-Alex de Nie 0-1; Johan Hoogstrate- Henny de Jonge 1-0; Chris van Eldik- Henk Bremer remise; Dik Baars-Jan Bom 1-0; Maurice Nibbelink-Tannie Blok 1-0; Michiel Meerkerk-Marijn van Wijngaar den 0-1; Nico Yuen-Thijs Wiegmann 1-0. Stand: 1H. Aangeenbrug 820 punten; 2. B. van de Graaf 713; 3. M. Krijger 674; 4. R. van der Veken 664; 5. S. Spiegels 660; 6. A. Bandsma 524; 7. P. de Vrieze 458; 8. S. Tillema 455; 9. S. Stoel 454; 10. A. Bra- kel 434; 11H. Jukkenekke 422; 12. A. Til lema 415; 13, A. de Jonge 403; 14. J. van Dalsen 387; 15. A, van Wijngaarden 385; 16. J. Maaskant 377; 17. K. Polderman 360; 18. A. de Nie 355; 19, H. van der Ma de 354; 20. J. Heiligers 349; 21. P. van Welt 346; 22. J. Hoogstrate 328; 23. J. Verduijn-den Boer 327; 24. D. Doeswijk 325; 25. J. Overdijk 320; 26. H. de Jonge 304,27. C. van Eldik 282; 28. M. Nibbelink 279, 29. L. Oosters 276; 30. T. Brouwer 274; 31. J. Bom 244; 32. D. Baars 228; 33. H. Bremer 227; 34. J. Verkerk 200; 35. M. Meerkerk 188; 36. M. van Wijngaarden 149; 37. V. van den Berg 145; 38. T. Wieg mann 138; 39. T. Blok 125; 40. P. Yuen 121; 41. N. Yuen 56; 42. M. Giltay 53; 43. S. Safarjan44;44 H. Baris40. Sportprijsvragen Lucky Day 3026. 6-7-14-15-18-20-22-25- 29-44-45-51 -57-64-66-69-71 -76-77-78 (onder voorbehoud). Gouden Gids Divisie: GA Eagles-TOP 2 2, Veendam-Cambuur L. 1-4, VVV- Stormv. 2-1, Eindhoven-Fortuna S. 1-0. ADO Den Haag 19 16 1 2 49 52-13 Emmen 20 14 3 3 45 41-20 Heracles 19 13 2 4 41 48-25 GA Eagles 19 10 5 4 35 41-27 Volendam 20 11 2 7 35 33-30 Helmond Sp 20 10 4 6 34 47-32 Den Bosch 19 10 3 6 33 33-21 CambuurL. 20 10 1 9 31 39-39 TOP 20 8 4 8 28 31-41 Eindhoven 20 7 4 9 25 22-29 Veendam 19 6 5 8 23 26-34 Sparta 20 6 4 10 22 33-39 Stormv. 20 7 1 12 22 20-29 Haarlem 19 5 4 10 19 17-38 VW 20 5 3 12 18 24-40 MW 20 4 4 12 16 18-31 Dordrecht 20 4 3 13 15 20-40 FortunaS. 20 2 5 13 11 18-35 Wielrennen Lucena. Ruta del Sol. Derde etappe, Se- villa - Lucena: 1 Pascual Llorente (Spa) 166 km in 3.32.25.2. Rebellin (Ita) 0.08,3. Valverde (Spa) 0.09,4. Caruso (Ita), 5. Gu tierrez (Spa) 0.16, 6. Cabello (Spa) 0.18, 22. Knaven 1.39, 31. Boven 4.11, 35. De Jongh 5.45,94. Kroon 20.27,95. Wielinga 20.42. Niet gestart: Van Bon (griep). Alge meen klassement: 1. Pascual Llorente 12.24.43, 2. Rebellin 0.08, 3. Valverde 0.09,4. Caruso, 5. Gutierrez 0.16,6. Paoli- ni (Ita) 0.18, 22. Knaven 1,39, 30. Boven 4.11, 38. De Jongh 12.46, 69. Kroon 20.27,71. Wielinga 20.42. Laigueglia. Trofeo Laigueglia. 1. Pozzato (Ita) 183 km in 4.53.13, 2. Sacchi (Ita), 3. Baldato (Ita), 4. Bettini (Ita), 5. Mori (Ita), 6. Ekimov (Rus). Zeilen Rotterdam. Mannen, 800.000 euro. Eer ste ronde: Krajicek (Ned) - Robredo (Spa) 7-6 6-7 6-2, Ljubicïc (Kro) - Henman (GBr/5) 6-4 6-2, Kafelnikov (Rus) - Lopez (Spa) 6-2 6-0, Ferrero (Spa/1) - Arthurs (Aus) 7-6 7-6. Dubbel, eerste ronde: Cor- retja/Costa (Spa) - Ancic/Hemmes (Kro- /Ned) 7-6 4-6 6-2, Damm/Suk (Tsj/2) - Pa- Ia/Schalken (Tsj/Ned) 6-4 6-3. Memphis. Mannen. 690 000 euro. Eerste ronde: Morrison (VSt) - Ferreira (ZAf/4) 7 5 6 4, Norman (Zwe) - Daviden- ko (Rus/7) 4-6 opgave Davidenko, Taino (VSt) - Carlsen (Den/8) 6-7 6-4 6-4, Fish Auckland. America's Cup (best-of-nine). Derde race: Alinghi (Zwi) wint van Nieuw-Zeeland met 23 sec. Stand: 3-0. BRUINISSE - De volleybalstcrs van Kwiek deden gisteravond in de derde divisie goede zaken. De Zeeuwse debutant versloeg in eigen huis het laag geklasseerde Timmers/Volley Zuid met 4-0 en nestelde zich steviger op de vierde plaats. Kwiek speelde frank en vrij en nam met veel servicedruk het initiatief. Dat resulteerde in ge varieerde aanvallen. De bezoe kers konden daar nauwelijks iets tegenover stellen. Kwiek kwam nooit in problemen en won vier keer op rij overtui gend: 25-10,25-16,25-12 en 25- 15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37