2?9 Plus Min-gebouw staat te koop fteuri 11 Studenten filmen Anderland Renesser campings bundelen krachten Notaris A. Sauer is nieuwe Belgische honorair consul \anpak van betonrot in kerktoren Burgh Gezin wordt uit tijdelijke opvang Zierikzee gezet Strijd om duinfietspad nog niet gestreden j^lena\/ UJq Boete voor drankrijder mmm Gewond Negen mensen krijgen boete zeeuwse almanak Briefje kunstenaar Van Muster vertrekt nu polder volgens hem wordt aangetast waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOU WEN-DUIVE LAND woensdag 19 februari 2003 door Ali Pankow RENESSE - Drie samenwer kende recreatieondernemers in Renesse willen de sfeer van één grote familie op de camping ontwikkelen, terwijl de collec tieve voorzieningen kunnen wedijveren met die van de grote ketens zoals Centre Pares en Landal Green. Die filosofie schuilt achter het kwaliteitsverbeteringsplanvan campingondememers N. Beij (Bona Fide), H. van Oost (De Oase) en H. Blom (De Kara vaan). Zij presenteerden hun plan gis teravond tijdens een druk be zochte bijeenkomst in het dorpshuis in Renesse. Gedepu teerde G. van Zwieten legde voorafgaand een goede voe dingsbodem voor hun plannen met zijn toelichting op de pro vinciale discussienota 'Ruimte voor vernieuwing in de ver- blijfsrecreatie'. Daarin bena drukte de gedeputeerde onder meer de toenemende behoefte aan luxe en comfort bij de ver- blijfsrecreanten. Wensen De drie Renesser campinghou ders willen graag inspelen op die wensen van de recreant door collectief te investeren in voor zieningen als winkels, horeca en sport-en spelfaciliteiten, maar ook in landschapsverbetering door middel van een groenzone, duinbeken, drinkputten, fiets- wandel- en ruiterpaden. De be trokken ondernemingen zijn al le drie voormalige landbouwbe drijven. De aantrekkingskracht van de kleinschaligheid willen de ondernemers behouden. Zij kiezen daarom voor investe ren in collectieve voorzienin gen, maar tevens voor behoud van eigen identiteit van hun be drijf. Van Oost schetste dat overleg met de Zeeuwse Milieufederatie in het begin van de jaren negen tig het besef deed groeien dat re creatie en natuur niet per defi nitie eikaars vijanden hoeven te zijn, maar elkaar ook kunnen versterken. Hij benadrukte dat de Regiovisie Schouwen-West nog steeds gebaseerd is op dat besef en dat het plan van Bona Fide, De Oase en De Karavaan daar uitstekend in past. J. van de Berg van het ruimtelij ke adviesbureau RBOI ging globaal in op de belangrijkste onderdelen van het verbete ringsplan van de drie kampeer- bedrijven. Daarmee zullen ook belangrijke zaken als grotere brandveiligheid en meer nood uitgangen op de betreffende campings gerealiseerd kunnen worden. De verplaatsing van de hoofdingang van de Hogezoom naar de Lagezoom zal de ver keersveiligheid ten goede ko men. Overigens moest Van den Berg erkennen dat dit onderdeel van het plan nog nader onder zocht moet worden op haal baarheid. Verder gaf hij aan dat met de aanleg van twee duinbeken over de campings een groot deel van de huidige wateroverlast bij be woners aan de Hogezoom kan worden opgelost. Advertentie Nieuwe collectie Stills is goeddeels binnen PROEF DE LENTE Kies nu uw mode op maat uit de nieuwe ontwerpen en stoffen van Elena! Restanten wintercollectie 50% KORTING Lange Noord'straat 46. 4431 CE Middelburg, tel 0118-681112 Di-vrij 9-17 za 10-16 en op afspraak MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter, G. No- mes, heeft gisteren een 49-jarige inwoner van Breskens voor dronken rijden 1500 euro boete en zes maanden voorwaardelij ke rijontzegging opgelegd. De man vertelde 14 december vorig jaar in Vlissingen in de fout te zijn gegaan toen hij voor zijn bedrijf een laatste klant be zocht. Officier van Justitie J. Zonder van eiste zes maanden rijont zegging onvoorwaardelijk en 1000 euro boete. Raadsman W. Schieman reageerde verbaasd op de eis. „Dit was een incident Hier past een geheel voorwaar delijke rijontzegging", meende de strafpleiter. De politierech ter was gevoelig voor het argu ment. „Laat het een waarschu wingzijn." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Notaris A. Sau er uit Vlissingen is de nieuwe Belgisch honorair consul van Midden- en Noord-Zeeland. Hij volgt Vlissinger P. de Koster op. In Nederland zijn acht Belgi sche consuls. Sauer zal de belangen van Bel gië vertegenwoordigen en infor matie over de samenwerking België-Nederland, met de na druk op Zeeland, aan de Belgi sche ambassade in Den Haag doorgeven. „Ik vind het een hele eer", reageert Sauer. Sauer vertegenwoordigt niet al leen België in de Zeeuwse regio, hij verstrekt ook paspoorten aan de Belgen. Het consulaat wordt ingericht in het notaris kantoor in Vlissingen. Consuls worden uitgekozen vanwege hun 'regionale kennis'. Ze moe ten op de hoogte zijn van 'de activiteiten in een samenle ving'. Sauer (58) heeft een kleine twin tig jaar in verschillende werk groepen gezeten, die zich rich ten op de verbetering van het ondernemers- en toeristische klimaat in Vlissingen en omge ving. Hij is nu nog voorzitter van de klachtencommissie van de regiopolitie Zeeland, voor zitter van de klachtencommis sie verzorgingshuizen Midden- en Noord-Zeeland en penning meester van het Marie Tak van Poortvliet museum in Dom- burg. Advertentie PRAAT MEE OVER DE KWALITEIT VAN DE ZEEUWSE RUIMTE! Kom naar het openbare lijstrekkersdebat van Het Zeeuwse Gezicht op donderdagavond 20 februari 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek met tien politieke partijen Pak 960 gram. K" flacon 750 of I000 ml, vanaf M3 prijs per kilo 3.11 prijs per liter vanaf 2.99 dingen geldig 17 «/m 23 februari Dat is gewoon Edah NIEUW-HAAMSTEDE - Eindexamen studenten van de Amsterdamse Filmaca demie maken deze week aan het strand bij de vuurtoren in Nieuw-Haamstede de laatste opnamen voor hun film Anderland onder regie van Arne Toonen. Dat leverde gisteren opmerkelijke figuren langs de vloedlijn op. De grote hoeveelheid beno digde apparatuur werd met een tractor over de vrij langgerekte overgang naar het strand gebracht. Na de opnamendagen in het vervallen, maar nog behoorlijk verwarmde theater Mondragon in Zierikzee, was het voor filmmakers en acteurs gisteren even wen nen aan de vrieskou op het strand. De stralende zon maakte echter nog veel goed. foto Dirk-Jan Gjeltema toorFamke van Loon 5URGH-HAAMSTEDE - De boners van Burgh zullen een ■aand lang geen klokgelui ho- 2i). Het betonrot in de vloeren nn de kerktoren in de West- ühouwse kern wordt de komen- ii maand aangepakt. Om het ieton goed te laten uitharden, nijgen de kerkklokken tot eind nart. Sj de opstelling van het ge- sntelijk onderhoudsplan is 'stbetonrot in de Burghse vloe- ffl vorig jaar al ontdekt. Vol- (UTHEM - Een medewerker Keen bedrijf aan de Frank- ritt'eg te Ritthem heeft gister- argen tweedegraads brand- I noden opgelopen. I «man was bij een van de ovens «dicht bij het vuur gekomen en ^brandde zijn voet. gens S. van Rienderhoff van de gemeente Schouwen-Duive- land is het probleem vroegtijdig aan het licht gekomen en heeft het tot nu toe nog geen gevaar lijke situaties opgeleverd. Toch wil de gemeente de vloeren snel restaureren. De wapening van het beton is in drie vloeren aan getast, waardoor bij te lang wachten het gevaar bestaat dat kleine stukken van het plafond 'eruit gedrukt' worden en naar beneden vallen. In overleg met de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente Burgh is besloten het betonrot vanaf aanstaande maandag aan te pakken. Deze week worden de steigers in de toren gebouwd, waarna de slechte plekken wor den behandeld en nieuw beton op de vloeren gespoten kan wor den. Dat werk moet nauwkeurig gebeuren om de kerk zelf stof vrij te houden. De kerkdiensten kunnen gewoon doorgaan, om dat de kerk volgens Van Rien derhoff geen overlast onder vindt van het restauratiewerk. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het gezin van Serdar Ismayilov en Sharifa Asadova met hun zoon Elmin (15) en hun dochter Mariam (11) wordt morgenochtend om tien uur in opdracht van het Cen traal Orgaan Opvang Asielzoe kers (COA) uit de tijdelijke op vang in het Huis van Nassau in Zierikzee gezet. Volgens de regels van de nieuwe vluchtelingenwet is hun tijd in Nederland verstreken en moe ten zij terug naar hun land van herkomst Azerbeidjan. „Ik weet geen oplossing meer", verzuchtte begeleidster Iet de Nijs van Vluchtelingenwerk Schouwen-Duiveland gister middag nadat zij van een ge meenteambtenaar te horen had gekregen dat ook de gemeente in dit geval niet voor noodopvang kan zorgen. Volgens de berich ten die De Nijs kreeg zou dit ge zin niet voldoen aan de criteria die gelden voor tijdelijke crisis opvang. Er loopt weliswaar nog een beroepsprocedure tegen de afwijzing van een eerste asiel aanvraag, maar volgens de nieuwe Vluchtelingenwet mag de uitspraak daarover niet meer in Nederland worden afge wacht. Overeenkomst Wethouder A. van der Wouden zegt inderdaad te maken te heb ben met deze criteria, maar neemt het toch hoog op dat een gezin donderdag zomaar op straat komt te staan. Hij heeft daarom gistermiddag contact opgenomen met de Stichting In- lia die voor talrijke uitgezette asielzoekers noodopvang re gelt. De gemeente Schouwen- Duiveland heeft echter niet zo als veel andere gemeenten in Zeeland een overeenkomst daarvoor gesloten met Inlia. Tot nu toe hield de gemeente de re gie van noodopvang zelf in han den. „Dat is misschien geen onwil, maar wel een kwestie van geen duidelijke keus kunnen ma ken", zegt G. Burger van Inlia daarover. „Als ik zo'n gezin een jaar moet opvangen dan kost mij dat twaalfduizend euro. Daar moet over gepraat wor den. Maar dat mag natuurlijk niet ten koste gaan van dit ge zin. Ik accepteer niet dat men sen zomaar aan de wilgen wor den gehangen. Deze mensen hebben nu eenmaal hulp nodig en dus moet ik zorgen dat er ui terlijk morgenavond huisves ting voor ze zal zijn", aldus Bur ger. Coördinatrice P. op 't Hof van Vluchtelingenwerk Schouwen- Duiveland zegt de afwijzing van noodopvang door de gemeente zelf niet te begrijpen. Volgens haar heeft Vluchtelingenwerk wel degelijk een positief advies uitgebracht ten behoeve van het gezin Ismayilov. GOES - Op de Patijn weg Ring baan West en Buys Ballotstraat te Goes werd gistermorgen tus sen 08.30 uur en 10.30 uur een roodlicht controle gehouden. Negen bestuurders werden hierbij geverbaliseerd. Bij het binnenlopen van de klas had Milou, 8 jaar, haar juf een briefje in handen ge drukt. Maar het was een drukke dag en het briefje raakte een beetje vergeten. Pas toen alle kinderen naar huis waren, vond de Middel burgsejuf het papiertje weer. „Hoi juf', meldde Milou, „onze poes is gesteriliceerd. Ze heeft een gaat in haar buik er zit geen haar op dat zit er vies uit. Ze valt steets om. Dat is zielig, maar ze kan geen kintjes meer krijgen. Want anders als er geen gal in zit dan kan ze kintjes krijgen en dan gan die kintjes in de gordijnen. Groetjes Milou." yorPietKleemans ilUGH-HAAMSTEDE - De rijd om het geplande fiets- en ;sipadaan de rand van de Zee- vduinen bij Haamstede is nog ag niet gestreden. Een aantal a'vonenden heeft bezwaar ge- rjakt tegen het verlenen van sn ontheffing van de Natuur- iBchermingswet. Es behandeling daarvan kan «wel een half jaar op zich la- siwachten, blijkt uit een brief 1 a het ministerie van Land- aw, Visserij en Natuurbeheer ande bezwaarmakers. Si plan voor de aanleg van een i:!spad tussen de Moolweg en Adriaan van der Weijdeweg agsderand van de Zeepedui- an stamt uit 1999 en is onder lid van de Regiovisie Schou- j ra-West. Van meet af aan is fel jsprotesteerd tegen het plan, moral door omwonenden. Die zijn bang voor verstoring van de rust en aantasting van de na tuur. De gemeente Schouwen-Dui veland heeft de plannen voor het fietspad samen met gebieds- beheerder Natuurmonumenten uitgewerkt en stelt dat zij er alles aan doet om de schade aan de natuur tot het absolute minimum te beperken. De omwonenden zijn er echter al lerminst gerust op en handha ven hun bezwaren tegen het plan. Met de behandeling van die be zwaren wil het niet erg vlotten. Bij de bezwaarmakers plofte onlangs een brief van het minis terie van LNV in de bus waarin men aankondigt dat de behan deling met gemiddeld zes maan den vertraagd is. Volgens LNV heeft dat alles te maken met een grote werkvoorraad in combi natie met een krappe personele bezetting. Beeldend kunstenaar Jan van Munster biedt zijn opstallen aan de Rampweg inclusief het befaamde kunstenaarsgebouw Plus Min te koop aan. foto Dirk-Jan Gjeltema ■^AliPankow 0ZSSE - De sculptuurachti- gebouwen Plus Min aan de lipweg in Renesse staan te ,,jp Ze maken onderdeel uit iy) de totale opstallen en om- igend erf van beeldend kun- paar Jan van Munster. De rraagprijs ligt op basis van een (ijjrecente taxatie rond 1,3 mil ten euro. 3heb altijd gezegd dat ik zou ^wijnen als de plannen om polder vol te zetten door ban. Ik wil mijn leven niet la ai verzieken. Daarom heb ik in «rleg met rnijn advocaat de jbouwen en mijn woonhuis te ijopgezet", zegt Van Munster. Hf gebouwen in de vorm van jinplus- en een minteken wer- ja, in 1996 officieel geopend door toenmalig staatssecretaris Nuis van Cultuur. Van Munster is zelf ontwerper van het bijzon dere complex. Het mingebouw is ingericht als atelier, het ge bouw in de vorm van een pluste ken wordt gebruikt als exposi tieruimte. Bij de start werd steun verleend door een comité van aanbeveling. Daarin zaten onder meer directeur Flor Bex van het Museum voor Heden daagse Kunst in Antwerpen, ar chitect Jo Coenen en Chris De- cron van Museum Boymans van Beuningen in Rotterdam. In het atelier maken kunste naars gedurende een werkpe riode van enkele weken een presentatie van hun werk dat vervolgens in de Plus wordt ge- exposeerd. De rust, de ruimte en de stilte van het specifieke pol derland rondom zijn een essen tieel onderdeel van dit concept. De kunstenaars krijgen juist op deze plek de kans hun inspiratie en concentratie te ontwikkelen. Voor de invulling van het pro gramma werd een aparte stich ting Plus Min opgericht. Van Munster verhuurt de Plus Min- gebouwen aan deze stichting. Compensatielocatie „Er is mij altijd beloofd dat het uitzicht zo zou blijven. Er zou den maar tot aan de Helleweg bebouwing en caravans komen en de rest zou agrarisch open polderland blijven", verzucht Van Munster. Hij is verbolgen over het feit dat het terrein naast zijn opstallen toch is aan gewezen als zogeheten compen satielocatie voor een kampeer terrein dat elders in de Kop van Schouwen werd gesaneerd ten behoeve van natuurherwin- ning. Van Munster staat niet alleen in zijn strijd om behoud van de open polder. De Stichting Schoon Genoeg werd er speci aal voor opgericht en ontwik kelde alternatieven voor kam- peerlocaties. De Raad voor de Cultuur Zeeland heeft inmid dels bij Gedeputeerde Staten zijn zorg uitgesproken over de mogelijke teloorgang van Plus Min als kunstenaarscentrum met internationale faam. Van Munster benadrukt dat het te koop zetten van zijn woon huis en van Plus Min een per soonlijk besluit betreft. „Ik fun geer wel als huismeester van zowel de Stichting Plus Min als van de Stichting Schoon Ge noeg, maar dat betreft zuiver het gebruik van de gebouwen. Bestuurlijk ben ik in geen van beide stichtingen betrokken." Hij heeft de Stichting Plus Min laten weten een korte termijn planning te moeten aanhouden in verband met de ophanden zijnde verkoop. Dit jaar zal het geplande programma in elk ge val worden afgewerkt. Verder is Van Munster na ruggespraak met zijn advocaat van plan de strijd tegen de compensatielo catie tot aan de Raad van State voort te zetten en dat kan zeker twee jaar duren. „Nog niet het moede hoofd in de schoot dus, maar als we verliezen, vertrek ik hier en zoek elders een plek. Misschien in België of Frank rijk, dat weet ik nu nog niet." Advertentie Douwe Egberts Jubileumblik 250 jaar 5 soorten koffie in een blik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33