Castria beloont goede huurders PZC Raadslid slaat alarm over Nieuwdorp Fietsersbond boos over busplan van provincie Notaris Sauer is nieuwe Belgische honorair consul Orgel uit Petruskerk naar Bergen op Zoom Waardebonnen voor gebruik in winkels op Tholen 13 Gezin wordt uit tijdelijke opvang Zierikzee gezet 'oerrit ieatrixbrug Veere mechanisch Brandwonden door bedrijfsongeval Jawoord voor woningen De Sterre Boete voor borrel Parkeerverbod Grevelingenstraat Auto weg na proefrit Vrouw beroofd van tas in Poortvliet agenda flBIKZEE - Het gezin van «dar Ismayiiov en Sharifa 'udova. hun zoon Elmin (15) hun dochter Mariam (11) otdt morgenochtend om tien 1 in opdracht van het Cen- Orgaan Opvang Asielzoe- jm(COA) uit de tijdelijke op al! .«rSteffan ter Maat [HOLEN - Huurders van de toningcorporatie Castria Wo- !(n in Tholen kunnen vanaf 21 jitruari punten voor goed ge- ifsgen het op tijd betalen van |thuur krijgen. Elk punt in dit genaamde Castria Goudkaart Jiiteem is 25 eurocent waard, [toekunnen per twee maanden lorden verzilverd via bonnen Ki waarde van 2,50 euro. Deze lunnen bij winkeliers op Tholen rorden gebruikt. Castria Wonen is de naam van Lper 1 januari gefuseerde wo- igcorporaties Stichting Beter Tonen in Tholen en Woning- -chting Halsteren. De goud- eart van de samengevoegde woensdag 19 februari 2003 Zierikzee gezet. Volgens de regels van de nieuwe vluchtelingenwet is hun tijd in Nederland verstreken en moe ten zij terug naar hun land van herkomst Azerbeidzjan. „Ik weet geen oplossing meer", verzuchtte begeleidster Iet de Nijs van Vluchtelingenwerk Schouwen-Duiveland gister middag nadat zij van eën ge meenteambtenaar te horen had gekregen dat ook de gemeente in dit geval niet voor noodopvang kan zorgen. Volgens de berich ten die De Nijs kreeg zou het ge zin niet voldoen aan de criteria die gelden voor tijdelijke crisis opvang. Er loopt weliswaar nog een beroepsprocedure tegen de afwijzing van een eerste asiel aanvraag, maar volgens de nieuwe Vluchtelingenwet mag de uitspraak daarover niet meer in Nederland worden afge wacht. Wethouder A. van der Wouden zegt inderdaad te maken te heb ben met deze criteria, maar neemt het toch hoog op dat een gezin morgen zomaar op straat komt te staan. Hij heeft daarom gistermiddag contact opgeno men met de Stichting Inlia die voor talrijke uitgezette asiel zoekers noodopvang regelt. De gemeente heeft echter niet zoals veel andere gemeenten in Zee land een overeenkomst daar voor gesloten met Inlia. REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 «60 AA goes Tel: (0113) 273000 fax: (0.113) 273030 Email: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'n9fid Huibers Weke van der Jagt "obPaardekam helfan ter Maat Koen de Vries (sport) hntrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 :a*: <0118) 470102 '•mail: redactie@pzc.nl ternet pzc.nl -mail: web@pzc.nl stichtingen is een van de manie ren waarop de dienstverlening aan de huurders wordt verbe terd. Voor de goudkaart komen alleen de zogenoemde goede huurders in aanmerking. Dat zijn huur ders die geen betalingsachter stand hebben en hun huur altijd op tijd betalen. Ook mag de huurder in de openstaande dos siers niet bekend staan als be zorger van overlast. De aanvrager van de goudkaart moet aan deze basisvoorwaar den voldoen. Als dit het geval is, levert dit ter introductie direct tien punten op. Verder levert het op tijd betalen van de huur maandelijks vier punten op. Automatische betaling geeft twee punten extra, het niet hebben van een 'overlastdos- sier' ook. En als de huurder vijf jaar of langer huurt, levert dit één extra punt op, elke vijf jaar oplopend met een ex tra punt, tot maximaal twintig jaar. Is een huurder vrijwilliger of lid van een bewonerscommissie van Castria Wonen, dan is dit ook goed voor twee extra pun ten. Tot slot brengt het lidmaat schap van een klantenpanel tien bonuspunten op. De punten worden per maand toegekend en kunnen per twee maanden in waardecheques van 2,5 euro worden omgezet. Als de bon bij een deelnemende winke lier in de eigen kern wordt inge leverd, is deze 3 euro waard. Buiten de eigen kern blijft de waarde 2,5 euro. Het concept past in de bevordering van leef baarheid van de kernen waar aan Castria Wonen wil bijdra gen. In veel Thoolse kernen is het verdwijnen van service en dienstverlening een groot pro bleem. Castria Wonen overlegt ook met verschillende winke liersverenigingen om het nieu we concept nog verder te ont wikkelen. Klantenpaneis De Castria Goudkaart moet wat de corporatie betreft niet be perkt blijven tot een buurtwin- kelconcept, maar zal ook moeten aansluiten op andere vormen van service en dienst verlening voor de huurders. Castria Wonen heeft hier de zo genaamde klantenpanels voor in het leven geroepen. In de pa nels zitten vertegenwoordigers van huurders uit de verschillen de kernen waarin de corporatie actief is. Het is de bedoeling dat zij met de verhuurder in overleg gaan voor het verder ontwikke len van service en dienstverle ning. Castria Wonen verhuurt in alle Thoolse kernen en in Lepel straat en Halsteren. Aanstaan de vrijdag begint het goud- kaartconcept officieel. Vanaf 11 uur 's ochtends wordt hiervoor een promotietoer gemaakt met een dubbeldeks bus, waarmee alle kernen worden bezocht. lommelmarkt UGTEKERKE - De werk- -vp Dorcas Walcheren houdt iterdag 1 maart een rommel- rtt aan de Pekelingseweg 6 Aagtekerke. De rommel- rkt begint om 8.30 en duurt j12.30 uur. De opbrengst is wr de straatkinderen in Etho- [IS VAN GENT - Toerclub Sas an Gent houdt zondag 3 maart kopeningsrit van het Zeeuws- Hjamse toerfietsseizoen. iet vertrek is om 9.00 uur voor ©tocht van vijftig kilometer ioor het polderland rond Sas. Inschrijven is mogelijk vanaf .40 uur in café Reseda. HERE - Het einde van een tijd perk nadert voor havenmeester I, floorLouws uit het stadje Vee- ^Binnenkort hoeft hij niet lan- .1 [trom het half uur aan de ket- lj Dg van de zesenhalve ton regende Beatrixbrug te hangen a de brug op te halen. Het j iruggetje over de stadshaven j dt mechanisch. «armee verdwijnt een van de «tste bruggen in Zeeland die j idmatig geopend worden, g Het werd de hoogste tijd", zegt mws. „De brug wordt jaar- is zwaarder. Het probleem is '3 selijk dat de houten opleg- 3s water opzuigen als het re- i Het lijkt wel of dat steeds s ierwordt." trgen besluit de gemeente hof er 18.000 euro wordt uit trokken voor het mechanisch rien van de Beatrixbrug. Als armee ingestemd wordt, :!gt de brug nog voor het toe- acnseizoen twee hydrauli- cilinders. „Straks kan ik -!rmet een druk op de knop de laten gaan. Heer- Het transportbedrijf van Boot en Buteijn moet worden verplaatst, wil de gemeente Borsele in Nieuwdorp nog meer woningen kunnen bouwen. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt NIEUWDORP - Het Borsele PvdA- raadslid D. Welleman heeft de noodklok geluid over Nieuwdorp. Daar wordt al jaren niks gebouwd, waardoor jonge mensen wegtrekken en het dorp in snel tempo vergrijst. Welleman heeft vragen gesteld aan wet houder M. Vermue-Vermue omdat er sinds april vorig jaar, toen de gemeente raad eindelijk een plan voor zestien nieu we woningen kon goedkeuren, nog hele maal niets is gebeurd. Voor die zestien woningen: twaalf huizen in Coudorp en vier appartementen in de voormalige ge reformeerde kerk, hebben zich meteen al 35 gegadigden gemeld. Bijna twintig Nieuwdorpers die op het dorp willen blijven wonen, moeten dus worden te leurgesteld. Volgens Welleman hebben Nieuwdorp en Borssele van alle Borselse kernen het meest te lijden onder de ontwikkelingen van het haven-industrieterrein in het Sloegebied. Daardoor kunnen de kernen al jaren niet eens meer bouwen voor de natuurlijke groei van het aantal dorps bewoners. Als de twaalf woningen in Coudorp vol zijn en de appartementen in de kerk bezet, kan er alleen nog aan de Citadel worden gebouwd, maar daar zit het transportbedrijf van Boot en Buteijn in de weg. De Citadel ligt binnen de ge luidszone van het transportbedrijf. De aanleg van de Westerschelde Container Terminal, zo heeft het college van burge meester en wethouders geopperd, biedt daarvoor uitkomst. Er zou geld beschik baar komen voor bedrijfsverplaatsingen uit de getergde dorpen naar het Sloege bied. De vraag is echter wanneer. Voorzieningen Van Vermue wil Welleman weten wan neer er op Coudorp gebouwd gaat wor den en of de gemeente al stekken heeft gestoken om de Boot en Buteijn te ver plaatsen. Als het college niet snel han delt, moet Nieuwdorp na de voltooiing van Coudorp weer jaren wachten voor dat er weer kan worden gebouwd. Intus sen trekken de jonge Nieuwdorpers weg en wordt het voorzieningenniveau ern stig bedreigd. Welleman krijgt de indruk dat Nieuwdorp wordt achtergesteld en vreest dat het huidige niveau van leef baarheid niet in stand kan worden ge houden als er niet snel iets gebeurt. Het raadslid wil ook weten wanneer het college een begin wil maken met de her inrichting van het Oranjeplein. Daar voor is geld vrijgemaakt, dat in 2003 zou worden uitgegeven. Welleman vindt het tijd worden dat Nieuwdorp eens van het imago 'lelijkste dorp van de gemeente Borsele' afkomt. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Notaris A. Sau er uit Vlissingen is de nieuwe Belgisch honorair consul van Midden- en Noord-Zeeland. Hij volgt Vlissinger P. de Koster op. In Nederland zijn acht Belgi sche consuls. Sauer zal de be langen van België vertegen woordigen en informatie over de samenwerking België-Ne- derland, met de nadruk op Zee land, aan de Belgische ambas sade in Den Haag doorgeven. „Ik vind het een hele eer", rea geert Sauer. Sauer vertegenwoordigt niet al leen België in de Zeeuwse regio, hij verstrekt ook paspoorten aan de Belgen. Het consulaat wordt ingericht in het notaris kantoor in Vlissingen. Consuls worden uitgekozen vanwege hun 'regionale kennis'. Ze moe ten op de hoogte zijn van 'de ac tiviteiten in een samenleving'. „En het is wel handig als een consul ook adminstratieve kwaliteiten heeft." Sauer (58) heeft een kleine twin- A. Sauer tig jaar in verschillende werk groepen gezeten, die zich rich ten op de verbetering van het ondernemers- en toeristische klimaat in Vlissingen en omge ving. Hij is nu nog voorzitter van de klachtencommissie van de regiopolitie Zeeland, voor zitter van de klachtencommis sie verzorgingshuizen Midden- en Noord-Zeeland en penning meester van het Marie Tak van Poortvliet museum in Dom burg. door Marcel Modde WESTENSCHOUWEN - De Fietsersbond in Zeeland is onte vreden over de oplossing die verkeersgedeputeerde J. Hen- nekeij (VVD) heeft gekozen voor het behouden van een aantal buslijnen. Volgens woordvoer der J. Midavaine wordt met het overslaan van Schouwen-Dui veland aangetoond dat er in Middelburg onvoldoende be sef is van de noodzaak van be paalde voorzieningen op het ei land. Midavaine wordt in zijn kritiek gesteund door de Federatie van Ondernemersverenigingen op Schouwen-Duiveland (FOS) en de regionale afdelingen van Ho reca Nederland en de Recron. De organisaties beschouwen het wegvallen van de verbinding met Westenschouwen en Nieuw-Haamstede op lijn 133 tussen Vlissingen en Rotterdam als de zoveelste inbreuk op de leefbaarheid op het eiland. Ook vervalt na de voorjaarsva kantie begin maart de zondags dienst van lijn 134 tussen Zie rikzee en Renesse. Daarmee laat de provincie 'de kroon op Zee land' genadeloos vallen, meent Midavaine, en laat Hennekeij 'de bevolking in de kou staan'. Tevens vreest hij dat door deze ontwikkeling ook de goedkope zomerbus in de Schouwse kust streek op de tocht komt te staan. „Dat project wordt meebetaald door de recreatieondernemers. Wanneer straks een kwart van de bestaande lijn wegvalt, heb je dikke kans dat een aantal be langhebbenden langs die route eruit wil stappen. En dan?" De gedeputeerde kwam maan dag in de Statencommissie verkeer en vervoer met een op lossing voor bedreigde busdien sten op Walcheren, de Bevelan- den en in Zeeuws-Vlaanderen. Het schrappen in de Schouwse dienstregeling is daarentegen gezien het beperkte aantal reizi gers in verhouding tot de kosten niet meer dan logisch, meent Hennekeij. Voller Volgens Midavaine is de gede puteerde slecht geïnformeerd over de plaatselijke situatie. De bus zit dagelijks voller dan hij wil doen geloven en rijdt boven dien niet om het uur, maar elk half uur. Met nadruk wijst bondsvertegenwoordiger op scholieren en werknemers die van de busverbinding afhanke lijk zijn, evenals de recreanten (veelal zestigplussers die met het openbaar vervoer uit de Randstad komen) die een flink deel van het jaar op campings in de streek neerstrijken. Bovendien, zo stelt Midavaine, ligt de huidige route van lijn 133 langs het asielzoekerscentrum in Burgh-Haamstede. De bewo ners van dat azc zijn eveneens afhankelijk van de bus voor het volgen van inburgerings- en taalcursussen in de omgeving. Hij adviseert Hennekeij in plaats van het schrappen van de lijn te kiezen voor een andere route, via het azc en een aantal campings naar de stormvloed kering richting Vlissingen/Mid- delburg. Dat zou in zijn optiek zeker niet duurder zijn, maar wel acceptabel voor de huidige gebruikers. Midavaine begon gisteren een actie om de gedepu teerde te bestoken met emails. FOS-voorzitter W. Ginjaar heeft zich mede namens de brancheorgansaties Horeca Ne derland en Recron achter de protestactie geschaard en uit voering gegeven aan de oproep. RITTHEM - Een medewerker van een bedrijf aan de Frank rijk weg te Ri tthem heeft gisterochtend rond elf uur bij een be drijfsongeval tweedegraads brandwonden opgelopen. De man was bij een van de ovens te dicht bij het vuur gekomen en verbrandde zijn voet. Er werd een traumahelikopter ge waarschuwd maar deze kwam niet ter plaatse omdat de ver wondingen niet ernstig genoeg waren. Het bedrijf stelt de ar beidsinspectie in kennis. CLINGE - De renovatie van acht woningen en de bou w van 18 nieuwe woningen op het terrein van De Sterre in Clinge mag van de provincie. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben geen planologische bezwaren. De gemeente Hulst vroeg de provincie een verklaring van geen bezwaar af te geven. Een deel van het plan is geprojec teerd op de bestemming 'Bijzondere bebouwing' en 'Tuin'. Deze bestemmingen laten het bouwen van woningen niet toe. Volgens GS is de bouwaanvraag niet in overeenstemming met het bestemmingsplan. Het dagelijks provinciebestuur con stateert echter dat het verzoek van de gemeente vergezeld gaat van een goede ruimtelijke onderbouwing. Deze onder bouwing is volgens GS voldoende en hebben daarom gisteren besloten een verklaring van geen bezwaar te verlenen. MIDDELBURG-De Middelburgse politierechter, G. Nomes, heeft gisteren een 49-jarige inwoner van Breskens voor dron ken rijden 1500 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging opgelegd. De man vertelde 14 december vorig jaar in Vlissingen in de fout te zijn gegaan toen hij voor zijn bedrij f een laatste klant bezocht.,Hij bood mij iets te drinken aan. Het ging in een enorm tempo. Het is volledig uit de hand gelopen", zei hij gisteren schuldbewust. Officier van Justitie J. Zondervan eiste zes maanden rijont zegging onvoorwaardelijk en 1000 euro boete. Raadsman W. Schieman reageerde verbaasd op de eis. „Dit was een inci dent. Hier past een geheel voorwaardelijke rijontzegging meende de strafpleiter. De politierechter was gevoelig voor het argument. „Het be drijfsbelang is aangetoond. Laat het een waarschuwing zijn, want hier komen ongelukken van." ZIERIKZEE - Op de Grevelingenstraat in Zierikzee mag bin nenkort tussen de Miereweg en de Oosterscheldestraat niet meer geparkeerd worden. De straat is dé ontsluitingsweg voor de wijk Poortambacht 10. Omdat hier nu geregeld aan beide kanten van de weg geparkeerd wordt, kunnen auto's en vrachtwagens lastig de wijk bereiken of verlaten. Daarnaast zijn de geparkeerde auto's gevaarlijk voor kinderen, die hier tussendoor oversteken naar de verderop gelegen basisschool Het college van Schouwen-Duiveland heeft daarom besloten om aan beide kanten van de weg een parkeerverbod in te stel len. GOES - Een beige Renault Megane, voorzien van kenteken 07-LD-SK, is gistermiddag na een proefrit niet terugge bracht bij een garagebedrijf in Goes. Het betreft een perso nenauto die aan de linker- en rechterzijde beplakt is met re clame. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het Van Leeu wen-orgel uit de Petruskerk in Vlissingen krijgt een nieuw le ven in de Ontmoetingskerk in Bergen op Zoom. Het uit de jaren twintig stam mende instrument uit de ge reformeerde Petruskerk is overbodig geworden, na het sa mengaan van de hervormden en gereformeerden in een Samen- Op-Weg-gemeente. In 2001 be sloot de Ontmoetingskerk het orgel te kopen. Het orgel werd door de firma Van Leeuwen gebouwd en in 1966 in de Petruskerk geplaatst. Het telde achttien registers. In middels is het instrument ver wijderd en geheel gereviseerd. Een orgelbouwer is druk bezig het de opbouw in Bergen op Zoom. Het orgel wordt in vrijwel ori ginele vorm herplaatst. Door een paar kleine veranderingen komt het aantal registers straks uit op twintig. De huidige planning is dat het orgel op 9 april in gebruik wordt geno men. Gerestaureerd De Ontmoetingskerk in Bergen op Zoom is vorig jaar na een ja renlange voorbereiding uitge breid gerestaureerd. De werk zaamheden bevinden zich in een eindfase. Al enige jaren was de kerkgemeenschap ook op zoek naar een passend orgel, omdat POORTVLIET - Een 33-jarige vrouw uit Oost-Souburg is gis termiddag rond vijf uur beroofd van haar tas aan de Paasdijk- weg in Poortvliet. In een onbewaakt ogenblik werd die weggegrist van het on derste gedeelte van haar kin derwagen. De inhoud van de tas had een aanzienlijke waarde. Er zaten een digitale videocamera, een portemonnee met daarin diver se (bank)passen, een geldbedrag van enkele tientallen euro's, een gsm, een rijbewijs en autopa pieren in. De Oost-Souburgse is voor ruim duizend euro gedu peerd. het bestaande instrument te versleten was om op te knappen Omdat elk orgel wordt ontwor pen op een bestaand gebouw, viel het de kerkgemeenschap niet mee een passend orgel te vinden. Op een gegeven moment werd bekend dat het Vlissingse orgel te koop werd aangeboden. Dit instrument bood de Ontmoe tingskerk precies de juiste kwa liteit, register-omvang en archi tectuur die werd gezocht. De stijlverwantschap van de Ont moetingskerk met de Petrus kerk is daar debet aan. De kosten van aanschaf en ver huizing van het orgel bedroegen 120.000 euro. De Ontmoetings kerk heeft daarvan al 80.000 euro gespaard. Het is de bedoe ling om een cd op te nemen met de klanken van het nieuwe or gel. STREEKACTIVITEITEN BIEZELINGE - Waardekenstraat 47,20.00 uur: Schrijfactiviteiten Amnesty Interna tional; GOES MEC De Bevelanden, 14.00-16.00 uur: Braakballen pluizen voor kinderen 8-12 jaar, aanmelden 0113-252628, De Spinne, 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; De Pit, 14.00 uur: Uiteenlo pende activiteiten voor WAO-ers; Biblio theek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinde ren 4-8 jaar; Hotel Terminus, 19.30 uur: Bijeenkomst Cerebraal voor partners voor mensen met niet-aangeboren her 's-GRAVÉNPOLDER - De Zwake, 14.00 uur; Holbert Geerling speelt Ay Ay Kapi tein; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; 19.30 uur: Clubavond Bridgeclub Kap-Biez.; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - De Meiboom. 14.00 uur: Bingomiddag voorouderen: KRUININGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14,00 uur: Koersbal voor 50 plussers; OUD-VOSSEMEER- Vossenkuil, 14 00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; Kerkge bouw NPB, Oudelandestraat, 19.00 uur: Oecumenisch avondgebed; WAARDE - Dorpshuis, 14.30 uur: Oude renmiddag; WEMELDINGE Dorpscentrum De We mei, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: rondvaart Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur. Volksdansen voor 50-plussers. Gymnastiekzaal, 20.00-21.00 uur. Gymnastiekvereniging VZOS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31