\anpak dorpshuis Nisse in zicht JoL^rtefefwcT 2?9 Besluit Bagijnhof verwart fracties 11 ■Qena \/lody Drankrijders wijzen rechter op belang van behoud rijbewijs Briefje Kinderopvang Yerseke onder nieuw dak Wethouder wil extra geld om verbouwing eindelijk af te maken Gedeputeerde ontkent zeeuwse almanak Dat is gewoon Edah orse boete voor Irankrijder loor rood licht Wieldoppen tc BEVELANDEN/THOLEN f woensdag 19 februari 2003 door Mieke van derJagt GOES - De gemeente Goes is he lemaal niet gestraft voor een dwarse houding ten opzichte van de Westerschelde Container Terminal (WCT). De fractie van het CDA in Provinciale Staten, die gisteren op bezoek was bij het college van burgemeester en wethouders van Goes, nam de gelegenheid te baat om daar over eens grondig van gedach ten te wisselen. Zoals gemeld is het Goese WD- raadslid S. Heijning ervan over tuigd dat de gemeente Goes geen geld heeft gekregen voor de herstructurering van het haven industrieterrein omdat de ge meente in beroep is gegaan te gen de WCT. Volgens gedeputeerde A. Pop- pelaars is dat grote onzin. ,,Het Goese college staat overigens helemaal niet achter de uitla tingen van Heijning. Over het plan van Goes om in het Haven industrieterrein woningen te gaan bouwen, zijn Gedeputeer de Staten nog even enthousiast als voorheen. Dat Goes naast een grote subsidie heeft gegre pen, ligt niet aan GS. Wij heb ben het Scheldeterrein in Vlis- singen voor die subsidie op de eerste plaats gezet omdat dat project al zo lang liep en omdat het ministerie daarvoor het meest warm liep. Overigens is het geld naar geen enkel Zeeuws project gegaan. Het gaat alle maal naar de Randstad." Stadsvernieuwing Met de gemeente Goes is de CD A-Statenfractie van mening dat wel moet worden gezocht naar de ontbrekende 25 miljoen euro voor het herstructure ringsplan. Op stadsvernieu wingssubsidies hoeft Goes niet te hopen, omdat na 2005 al het geld voor dat doel naar achter standswijken in de grote steden gaat. Het CDA wil echter de verbete ring van de ruimtelijke kwali teit betalen uit de Delta-divi denden. De provincie krijgt daarvan jaarlijks de helft als grootste aandeelhouder. ,,Van Goes wordt natuurlijk ook geld verwacht maar er zouden ook middelen uit de markt kunnen komen. Met het ontbreken van die sub sidie van VROM is de herstruc turering echt nog niet van de baan." Over de WCT ging het natuur lijk gisteren ook wel even. Pop- pelaars zegt zich erover te heb ben verbaasd dat Goes het geld dat de provincie en het haven schap beschikbaar hebben ge steld voor compenserende maatregelen, kennelijk als ver loren beschouwt. Op de plank „Dat geld blij ft netjes voor Goes op de plank liggen tot er een uit spraak is in de beroepsprocedu re. Dan moet Goes die natuur lijk wel verliezen, dat spreekt. Anders zijn de maatregelen ook niet nodig." f Advertentie Nieuwe collectie Stills is goeddeels binnen PROEF DE LENTE Kies nu uw mode op maat uit de nieuwe ontwerpen en stoffen van Elena! Restanten wintercollectie 50% KORTING Lange Noordstraat 46. 4431 CE Middelburg, tel: 0118-681112 Di-vrij 9-17 za 10-16 en op afspraak door Aector Doorns MIDDELBURG - De zitting van de Middelburgse politierechter stond gisteren in het teken van drankrijders. De meeste ver dachten probeerden onder een rijverbod uit te komen door te zeggen dat hun baan op het spel stond. Een 33-jarige inwoner van Mid delburg had op 4 december twee banen op het spel gezet, door achter het stuur te kruipen met ruim vier keer te veel alcohol op. Hij werd betrapt in Heinkens- zand. Spanningen op het werk zouden de oorzaak zijn van het overma tig drankgebruik. „Ik ben ver schrikkelijk stom geweest", be sefte de Middelburger. Officier van justitie J. Zondervan eiste negen maanden rijontzegging, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en duizend eu ro boete. Politierechter G. Nomes volgde de eis grotendeels, maar legde van de negen maanden rijver bod drie maanden voorwaarde lijk op. Een 47-jarige inwoner van 's Heer Arendskerke hing even eens een rijverbod boven het hoofd, maar de politierechter kwam hem tegemoet door de rij ontzegging drie weken onvoor waardelijk op te leggen; de tijd dat hij het rijbewijs is kwijtge- weest. De man werd verder ver oordeeld tot zes maanden voor waardelijke rijontzegging en duizend euro boete. Hij had 30 november in de sportkantine van de voetbalvereniging Ka- pelle zoveel bier gedronken dat hij bij het wegrijden met zijn au to in de sloot belandde. De blaastest gaf ruim drie keer te veel alcohol aan. „Nu rijdt u in een sloot, maar voor hetzelfde geld rijdt u iemand morsdood", wees de politierechter hem te recht. Lunch De politierechter legde een 68- jarige man uit Middelburg zes maanden rijontzegging, waar van drie maanden voorwaarde lijk en 750 euro boete op. De Middelburger moest 9 juli vorig jaar in zijn woonplaats op last van de politie zijn auto verzet ten, na een uit de hand gelopen lunchpartij. Het verplaatsen verliep niet vlekkeloos, want zijn auto botste tegen de pol itie- auto. Hij bleek tweeënhalf keer zo veel gedronken te hebben als toegestaan. „Het is een ramp voor mijn bedrijf als ik mijn rij bewijs kwijt ben", trachtte hij de politierechter op andere ge dachten te brengen. „Het maakt me niet uit of u nu één of tien be drijven heeft. Het gaat om de verkeersveiligheid", repliceer de Nomes. Advertentie PRAAT MEE OVER DE KWALITEIT VAN DE ZEEUWSE RUIMTE! Kom naar het openbare lijstrekkersdebat van Het Zeeuwse Gezicht op donderdagavond 20 februari 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek met tien politieke partijen Bij het binnenlopen van de klas had Milou, 8 jaar, haar juf een briefje in handen ge drukt. Maar het was een drukke dag en het briefje raakte een beetje vergeten. Pas toen alle kinderen naar huis waren, vond de Middel burgse juf het papiertje weer. „Hoi juf", meldde Milou, „onze poes is gesteriliceerd. Ze heeft een gaat in haar buik er zit geen haar op dat zit er vies uit. Ze valt steets om. Dat is zielig, maar ze kan geen kintjes meer krijgen Want anders als er geen gat in zit dan kan ze kintjes krijgen en dan gan die kintjes in de gordijnen. Groetjes Milou." Pak 960 gram, flacon 750 of I000 ml vanaf AriS prijs per kilo 3.I I prijs per liter vanaf 2.99 «"tfOmgen geldig tfm 23 februari (DDELBURG - Een negen- itnjarige drankrijder uit Elle- i«t is gisteren in Middelburg inform de eis veroordeeld tot ij maanden rijontzegging en zend euro boete. negeren van een rijverbod als strafverzwarend. De viel 31 augustus vorig jaar iRenesse op bij de politie, om- :hij de verkeerde verlichting .ade. *n hij het raampje van zijn ito opendraaide roken de ver- iisanten een alcohollucht. Uit i blaastest volgde een score KÏÏO microgram, drieënhalf s zoveel als toegestaan. De riachte kreeg een rijverbod [gelegd, maar kroop toch weer iter het stuur. „Ik wilde de 'j> tweehonderd meter ver- nip parkeren, omdat de auto j een gevaarlijke plek stond." man zei zijn rijbewijs niet te anen missen. Hij had nog net een eigen bedrijfje op al. „U heeft uzelf in de nes- gewerkt", vond officier van Ritie J. Zondervan. De poli- eechter beaamde de visie van ïofficier. De kinderen konden gisteren direct aan het knutselen in Kokkelburg, het nieuwe onderkomen van de Stichting Kinderopvang in Yerseke. foto Willem Mieras door Rob Paardekam YERSEKE - Het nieuwe onderkomen van Stichting Kinderopvang de Beve- landen (SKB) in Yerseke is gisteren offi cieel in gebruik genomen. Gedeputeer de L. Coppoolse onthulde de naam van het gebouw: Kokkelburg. Die naam past goed bij Yerseke en ver wijst bovendien naar het boek Otje van Annie M.G. Schmidt. Ook de andere vestigingen van de SKB hebben een naam die verwijst naar een boek van deze kinderboekenschrijfster. Hoewel het pand gisteren officieel werd ge opend, is de kinderopvang er al een maand gevestigd. Er zijn twaalf plaat sen voor dagopvang en tien voor bui tenschoolse opvang. Volgens SKB-directeur E. Brand is een derde van deze plaatsen inmiddels be zet. „In het begin viel de belangstelling tegen", legt ze uit. „Maar de laatste tijd zien we een toename van het aantal te lefoontjes." Volgens Brand zien veel mensen de kinderopvang nog steeds als een instelling waar je je kind liever niet naar toe brengt. „Ik wil dat juist om draaien", zei ze gisteren. „Je doet je kind tekort als je het niet naar de op vang brengt. Hier kan het spelen met leeftijdgenoten, zijn professionele be geleidsters aanwezig en kun je met an deren van gedachten wisselen over de opvoeding." Beatrixschool Met het nieuwe gebouw vangt de ge meente Reimerswaal twee vliegen in één klap, want naast de kinderopvang is ook groep zeven van de te klein ge worden Prinses Beatrixschool er geves tigd. Kokkelburg staat pal naast deze basisschool. Hoewel de kinderen giste ren uitbundig 'Lang zal ze leven' zon gen, is het de bedoeling dat het gebouw slechts enkele jaren dienst doet. Zowel de Prinses Beatrixschool als de kinder opvang verhuizen over pak 'm beet vier jaar naar de Brede School aan de Hoge- weg. Om die reden is gekozen voor tij delijke huisvesting in de vorm van unit- bouw. Na de verhuizing naar Yerseke- West wordt het gebouw weer afgebro ken. Advertentie ^Migke van der Jagt dSSE- Wethouder F. Tollenaar «lzijn) van de gemeente Bor- igaat de gemeenteraad bijna 4ton extra vragen om de ver dring van het dorpshuis in \ige uit een impasse te halen. y verbouw van het dorpshuis ^talsinds vorig jaar zomer stil. ^idoor kan schietvereniging Ho Patria niet schieten en kan 4 dorpshuis niet optimaal itden gebruikt. Wettelijk geschreven geluidsmaatre- jlenzijn nog altij d niet doorge- jjorzaak van de ellende is een deugdelijk bouwplan, dat «1 meer kostte dan het bedrag inruim een ton dat de gemeen tel ervoor beschikbaar stel- •;Alin 1999 stemde de raad in jeteen bijdrage van 40.000 eu- I voor geluidbeperkende aatregelen en ongeveer 70.000 atovoor de uitbreiding van de helkelder onder het dorps- ftPro Patria behielp zich al «n met een te nauwe kelder (der berging of sanitaire juzieningen, die ook nog van dtot tijd vol water liep. i goed vertrouwen gaf het Jnmalige college van B en W t bedrag in handen van de achting die het dorpshuis in ase beheert. De voorzitter, uAltena, die toevallig ook ar- |ect is, zou een plan maken »de stichting zou een aanne- lopdracht geven. «vrij snel kwamen er verzoe- Evan de stichting om meer 1 Tollenaar: „Wij hebben ïteen gevraagd waarvoor dat Ëddan wel nodig was. Altena IkES - De politie heeft gister- Ifelend tussen half negen en slielfop de Patijnweg Ring- unWest en Buys Ballotstraat iGoes negen boetes uitgedeeld Bordoor rood licht rijden, één iorrijden zonder gordel en één (orbellen tijdens het rijden. was met zijn plannen binnen de raming en het budget gebleven. Herhaalde verzoeken om speci ficatie bleven onbeantwoord totdat de aannemer ermee ophield. Toen bleek dat diens offerte bijna het dubbele be droeg van de beschikbaar ge stelde middelen. De stichting had echter op grond van die of ferte opdracht gegeven." De wethouder spreekt van een heel vervelende situatie. „Ieder een is hiervan het slachtoffer: de schietvereniging, de andere ge bruikers van het dorpshuis, de gemeente, de aannemer en in feite ook het stichtingsbestuur, dat erop vertrouwde dat het wel snor zat. Uiteindelijk zijn de cij fers boven water gekomen; het college van burgemeester en wethouder is daarvan nogal ge schrokken. De voorzitter van het stichtingsbestuur is inmid dels afgetreden en met een inte- rimbestuur hebben we gekeken naar oplossingen. Het blijkt dat we een ton tekort komen als we alles uitvoeren wat per se moet gebeuren. Dat geld moet er dan maar komen. Een deel, 60.000 euro, willen we uit de reserve dorpsuitleg halen en de rest moet dan uit de begroting ko men. Het is een bittere pil, want het gaat niet alleen om geld maar ook om geschonden ver trouwen." Geduld Tollenaar presenteert zijn op lossing, waarvoor hij eindeloze gesprekken heeft gevoerd, mor genavond tijdens een informele raadvergadering aan de ge meenteraad. Die beslist er pas half maart over. „Als de raad hiermee akkoord gaat en we ne men op donderdagavond een beslissing, dan moet op vrijdag de aannemer weer aan het werk gaan. Deze ellende moet zo snel mogelijk zijn afgelopen, want ze zitten in Nisse al lang genoeg in de rommel." Tollenaar vindt het overigens verbazingwekkend hoeveel geduld de Nissenaren hebben opgebracht. „Daar heb ik wel bewondering voor." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De SP en Leefbaar Middelburg verschil len met de overige raadsfracties van mening over wat maandag avond is afgesproken over de woningen in het Bagijnhof. Zij zijn in de veronderstelling dat studentenhuisvesting in het complex voorlopig van de baan is. De andere fracties denken daar anders over. De gemeenteraad stemde maandag in met een het voorstel van wethouder A. de Vries om met Woongoed te onderhande len over het sociaal plan en de ondersteuning van bewoners. Verder zouden mensen die dat willen, na de renovatie in hun huis mogen terugkeren. In de PHILIPPINE - Tussen zondag avond elf uur en maandagoch tend negen uur zijn aan de Ka naalpark te Philippine van een personenauto de vier wieldop pen weggenomen. Tevens werd de auto rondom bekrast. Het schadebedrag bedraagt een paar duizend euro. v woningen die over blijven, wor den studenten gehuisvest. Over dat laatste punt verschillen fractievoorzitters H. Akdag (Leefbaar Middelburg) en W. Steketee (SP) van mening met de rest. „We hebben afge sproken dat studentenhuisves ting van de baan was", zegt Ste ketee. Akdag sluit zich daarbij aan. „Ik heb gezegd we alleen zouden instemmen met het voorstel als het college terug gaat naar de nul-optie. Dus op nieuw de mogelijkheden onder zoeken en praten met mensen. Het college zou daarna met een voorstel moeten komen." Te ver Volgens J. Kodde (CDA), die tij dens een lange schorsing met de overige raadsleden over het voorstel onderhandelde, heeft de raad de verbouwing tot stu dentenkamers niet afgewezen. „We hebben aangegeven dat ge dwongen verhuizing te ver gaat, dat mensen moeten kunnen te rugkeren als ze dat willen. Daarnaast hebben we gezegd dat er ook naarstig gezocht moet worden naar nieuwe loka- ties voor studentenhuisvesting. Daar waren we het allemaal over eens." R. van Eijkelenburg (D66) is het met hem eens. „De Wethouder A. de Vries SP en Leefbaar Middelburg hebben niet goed opgelet." Volgens Akdag heeft Kodde, die namens de hele raad een verkla ring aflegde, niets gezegd over studentenhuisvesting. „Anders hadden wij nooit ingestemd. Ze geven nu hun eigen interpreta tie aan de afspraken. Dat stoort me. Ik ga ervan uit dat we een af spraak hebben. Dat is ook opge nomen." Steketee is verbijsterd „We zijn blij gemaakt met een dode mus." Bij bewoners is de indruk ont staan dat mensen helemaal hun huizen niet uit hoeven. Wethou-^ der A. de Vries weerlegt dat. „Ie dereen moet eruit. Je kunt niet om mensen heen renoveren. Het idee is dat het plan zo gewijzigd wordt dat er naast studentenka mers ook zelfstandige wonin gen komen, waar mensen die dat willen in terug kunnen keren. Het slechte nieuws blijft dat mensen hun huis uit moeten." De Vries zegt te willen proberen om, na alle commotie van vorige week, het vertrouwen van de mensen terug te winnen. „De verhuizing moet op basis van overeenstemming plaatsvin den. We moeten zodanig praten dat de bewoners uiteindelijk met Woongoed akkoord zijn over hun woning, een eventuele verhuizing en de voorwaarden waarop dat gebeurt." Woongoed-directeur E. de Ceuster zegt nog niet goed te kunnen reageren op de uitkomst van de politieke beraadslagin gen. „Ik ben blij dat men onder schrijft dat het complex gereno veerd moet worden, ik ben ook blij dat men onderschrijft dat studentenhuisvesting een goede bestemming voor het complex is." Hij spreekt binnenkort met De Vries. „Dit is te belangrijk om mee te wachten. De gemeen teraad heeft een belangrijk sig naal afgegeven." De verbouwing van het dorpshuis in Nisse ligt al sinds de zomer van vorig jaar stil; wethouder F. Tolle naar wil de gemeenteraad van Borsele nu vragen, extra geld te geven om het karwei af te maken. foto Willem Mieras een blik Douwe Egberts Jubileumblik 250 jaar 5 soorten koffie in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29