113350 50 Jeugd vecht voor eigen toneelplek O SINGLE ALBUM Ongemerkt zorg ik voor roddels Zeeuwse jongeren bij Christina Concours Drentstalige blues IJzersterke Hoggboy Oude Cubaanse ster Kathleen nogal glad Spice Girls niet samen 25 i Blue Ft. Elton John - Sorry ~T~Dn Tbtr-t I—J —i rT To Be The Hardest Word (1 2 B. Ragas T. Breugem - Alles: Uit De Musical 3 Musketiers (3) 3 Bio Brovaz - Nu Flow (2) 4 Eminem - Lose Yourself (4) 5 Christina Aquilera - Beautiful (2°) 6 Do -Heaven (8) 7.Dj Sammy Yanou Ft. Do- Heaven (6) 8. Jay-Z Ft. B. Knowles - 03 Bonnie Clyde (5) gjhe Cheeky Girls - Cheeky Song ITouch My Bum) (7) 10 Robbie Williams - Feel (9) 11 T.At.U. - Not Gonna Get Us (12) 12.Kelly Rowland - Stole HO) 13 Justin Timberlake - Cry Me A River ("11) 14 Panjabi Mc - Mundian To Bach Ke H3) ,5 phil Collins - Can't Stop Loving You (14) lO.Ronan Keating Ft. Lulu - We've GotTonightC\5) \I.S\t-All I Needed (18) IS.Sugababes - Stronger (17) 19, Golden Earring - Albino Moon '(16) 20. Busta Rhymes - Make It Clap 121) 21.Ozzy Osbourne - Dreamer (19) 22. Acda En De Munnik - Groeten Uit Maaiveld (-) 23 Counting Crows - Big Yellow Taxi 126) 24. Avril Lavigne - Sk8er Boi (22) 25 Nelly Ft. Kelly Rowland - Dilemma (23) 25.Tenacious D - Tribute (28) 27 Shaggy - Hey Sexy Lady (24) 28.Gareth Gates - Anyone Of Us IStupid Mistake (-) 29 Tomcraft - Loneliness (29) jO. Guus Meeuwis - Brabant (33) 31. Aaliyah - Miss Yo (-) 32 Good Charlotte - Lifestyles Of The Rich And Famous (32) 33,C Aquilera Ft. Redman - Dirrty (25) J4 Thomas Berge - Mijn Luchtbal lon (43) 35 Frans Bauer - Jouw Hart Is Als Chocolade (-) •S.Raymzter - Down Met Jou (-) 37 Ellen Ten Damme - Vegas (31) 33 Armin Van Buuren Feat. Ra - Yet Another Day (34) 39. Girls Aloud - Sound Of The Un derground (-) 40.K-Otic - Tears Won't Dry (27) 41 Nouky- When The Rain Begins To Fall (45) 42.Gebroeders Ko - Ik Heb 'N Toe ter Op M'n Waterscooter (41 43 Craig David - Hidden Agenda 44. V-Male - Me's Not Nice (30) 45 Liberty X - Holding On For You (39) 46. Shakira - Objection (Tango) (35) 47. Enrique Iglesias - Maybe (38) 48. Ashanti - Baby (-) 49. K-Klass - Talk 2 Me (37) 50. Jennifer Lopez - Jenny From The Block (36) I.Robbie Williams - Escapology (1) 2.8Mile - Original Soundtrack (2) 3. Westlife - UnbreakableThe Greatest Hits (4) 4 Norah Jones - Come Away With Me (3) 5. Phil Collins - Testify (6) 6. Blue - One Love (8) 7. Justin Timberlake - Justified (5) S.Roxette - The Ballad Hits (9) 9.Massive Attack - TOO Th Window (-) 10.Christina Aguilera - Stripped (7) 11 Enrique Iglesias - Escape (11) 12. Acda En De Munnik - Groeten Uit Maaiveld (13) 13. Eminem - The Eminem Show (22) 14. Bee Gees - Their Greatest Hits - The Record (29) 15. Shakira - Laundry Service (12) 16.Kelly Rowland - Simply Deep (31) W.Rod Stewart - It Had To Be You ...(23) 18.N. Cave And The Bad Seeds - Nocturama (14) 19. Pink - Missundaztood (27) 20.Robbie Williams - Swing When You're Winning (21) 21. Guano Apes - Walking On A Thin Line (18) 22.Elvis Presley - Elvis30#T Hits C\6) 23. U2- The Best Of T990-2000 (17) 24. Aida - De Musical (10) 25. Avril Lavigne - Let Go (19) 26. Total Touch - Best Of Total Touch/Trijntje Oosterhuis (-) 27.Barbra Streisand - Duets (20) 28. Josh Groban - Josh Groban (32) 29.Blof -Blauwe Ruis (35) 30.Sugababes - Angels With Dirty faces (24) 31.Gordon Re-Play - G&R (25) 32. Marco Borsato - Onderweg (34) 33.Lord Of The Rings 2 - Original Soundtrack (33) 34. Rolling Stones - Forty Licks (30) 35.Counting Crows - Hard Candy 128) 36 The Sound Of Music- De Musical (15) 37-Elton John - Greatest Hits 1970-2002 (79) 36 Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (26) 33. Celine Dion - A New Day Has Come (36) J Zwan - Mary Star Of The Sea (-) ••'■Ronan Keating - Destination (51) *2. Anouk - Graduated Fool (39) J3 0i-Rect - Discover (47) Shania Twain - Up! (38) 'Ry Cooder Manuel Galban - Mambo Sinuendo (46) 6nya - Only Time - The Collection (37) Jennifer Lopez - This Is Me... Then (41) Audioslave Audioslave (40) enlrick Bruel - Ent re Deux (-) •Lou Reed - The Raven (-) woensdag 19 februari 2003 Er zit meer achter dan een groepje jongeren van de straat houden. Je ziet dat to neel ze goed doet. Ze leren re kening met elkaar te houden en samen iets op te bouwen. In de voorbereiding van een voorstelling zijn ze vorig jaar bijvoorbeeld naar een eigentijdse voorstelling van Romeo en Julia in Antwer pen geweest. Dat is een mooie manier om met Sha kespeare kennis te maken." Marlize Laport, Bram le Clercq en Charl Jansen moti veren waarom zij zich inzet ten als bestuur van Jonge rentheatergroep De Drang. De jongeren hebben in feite zelf deze groep bevochten. Zij speelden al jaren samen to neel. Eerst drie seizoenen bij het Jeugdtheaterhuis van Podium 't Beest in Goes en daarna bij de tweejarige opleiding van ama teurtheaterschool De Ambitie. „Wij willen doorgaan", riepen ze daarna in koor. Dat leek een enthousiaste kreet in de euforie na de succesvolle voorstelling 'Het portret van Dorian Gray'. Maar het was de jongeren me nens. In feite hadden ze nu ech ter alles gehad op toneelgebied. „Nou dan creëren jullie wat nieuws voor ons", drongen ze aan bij het Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater (ZC A) Die koepelorganisatie kon niet veel meer doen dan adviseren wat daar allemaal voor komt kijken: een ruimte, een docent, een bestuur en natuurlijk be hoorlijk wat geld. Inspanningen Dat is er er nu allemaal geko men vooral dankzij inspannin gen van de ouders. Zo regelde Hans Timmermans een ruimte in het Activiteitencentrum Oos- terschelde, wist Marlize Laport de weg naar de Culturele Raad Goes voor subsidie en haalde Chaxd Jansen sponsorgeld van de Rabobank Beveland binnen. Bram le Clercq is er vanuit The atergroep Split bij betrokken geraakt. „Wij hadden nog een lege stichting die tijdelijk dienst had gedaan voor een productie in het kader van het Zeeland Nazomer Festival", zegtle Cler cq. Hij vindt bovendien dat me dewerking aan een dergelijk to neelinitiatief goed past binnen de doelstellingen van Split. Re gisseur en semi-profacteur Os car Postema is aangetrokken voor het eerste lesblok. En nu kunnen dus tot juni acht jongeren weer vol overgave één Eén van de jongeren van de Drang tijdens een repetitie. avond in de week met toneel be zig zijn. Oscar Postema heeft er varing op dit gebied. Eerder gaf hij toneellessen aan jongeren voor het Theo van Doesburg centrum in Vlissingen. „Ze heb ben veel uitdaging nodig. Een dubbele opdracht bij een war- ming-up bijvoorbeeld. Niet al leen maar de ruimte laten ver kennen, maar tevens daar een hoge- of lage status bij laten uit voeren", zegt Postema. De na druk ligt voorlopig op improvi seren en uitproberen, maar bij twee evenementen treedt De Drang binnenkort al wel naar buiten. Dat is op het ZC A-Een - akterfestival in april in Hein- kenszand en met de Kunstbende op maandag 5 mei. Postema zet de groep stevig aan het werk na de warming up. Hij deelt een stapel monologen uit. „Ga in groepjes uitproberen wat je daar mee kunt en over een half foto Willem Mieras uur wil ik zien wat jullie ideeën zijn." Bestuurslid Charl Jansen is blij met de start van De Drang. Of het initiatief een lang leven is beschoren, hangt vooral ook van de Provincie af. Subsidie van die zijde is hard nodig. „De jongeren betalen nu voor vijf tien lessen elk een eigen bijdra ge van 145 euro. Dat is best pit tig, maar ja. Ze wilden ook zo graag." Ali Pankow T Tijf Zeeuwse jongeren doen V komend weekeinde in de Hogeschool van Den Bosch mee aan het jaarlijkse Prinses Chris tina Concours voor de regio Zuid-Nederland. De wedstrijd is bedoeld voor iedereen van 12 tot en met 19 jaar die klassieke muziek beoe fent. De Zeeuwse deelnemers zijn: Arthur den Haan (17 jaar) uit Ellemeet op piano, Mascha den Haan (19 jaar) uit Ellemeet op viool (Arthur begeleidt haar daarbij), Tineke Spruijt (13 jaar) uit Vlissingen op gitaar, Annelies van Uden (16 jaar) uit Vlissingen op gitaar en Anne Boogaard (17 jaar) uit Middel burg, ook op gitaar. Zaterdag en zondagochtend worden er voorronden gehou den; zondagmiddag vanaf 17.30 uur is de finale. Elke finalist krijgt tien minuten de tijd om te laten horen wat hij kan. Daarna worden de prijzen uitgereikt. Deze variëren van een cultuur- reis naar Londen tot een mas terclass bij een beroemd Neder lands musicus of een solo-op- treden met Het Brabants Or kest. Verder maken de finalisten kans op deelname aan het Na tionale Concours op 29 maart en 13 april (finale) in Den Haag. Ook is er nog een Compositie Concours. Dit wordt gehouden op 26 april. Jonge componisten tussen de 12 en 19 jaar kunnen zich tot uiterlijk 1 april inschrij ven. Op www.christinaconcours.nl vind je meer informatie. Ik ben Bregje van de Ven, 25 jaar oud en ik kom uit Zeeland. Nu woon en werk ik in de provincie Tamil Nadu in Zuid-India. Ik hou jullie de komende maanden op de hoogte van mijn beleve nissen op de Jeugdtheater- school in Kanchipuram, waar ik Engels en dansles geef. Ik woon in het schoolgebouw met ach- tien jongens en drie meiden van acht tot twaalf jaar oud, twee fa milies en een kok. De school is opgericht door Rajagopal en zijn vrouw Hanne de Bruin, ook een Zeeuwse. Inciia, De laatste tijd krijg ik ver dacht veel bezoek van mijn buren. Er is namelijk iets dat ze wel eens van dichtbij willen be studeren. Ongemerkt zorg ik voor een hoop gespreksstof. Ze denken dat ik het niet versta, maar na drie maanden tussen Tamil-sprekende mensen, be grijp ik al een hoop. De kok: „Ik zag Miss (dat ben ik) gisteren om negen uur 's avonds buiten staan. Ze zei dat ze naar de maan stond te kijken." Oma gelooft het niet: „Om negen uur 's avonds? Naar de maan?" De kok knikt vastbesloten: „Ja, de maan. Naar vuurvliegjes ook geloof ik. Die hebben ze niet in Holland." Oma is verbaasd: „Huh uh" (een vertrouwd be- De kok in de school waar Bregje woont foto Bregje van de Ven grip voor een Zeeuw) ,,'t za wè". Waarop de kok roept' „En ze wil ook niet meer alleen eten! (hand zwaait door de lucht), ze stond erop met ons mee te eten." Oma is het met hem eens: ,,'t is een bijzonder kind." De kok schudt zijn hoofd. „En dan dat zaag sel?" (Ik had puntenslijpsel ver zameld voor knutselwerkjes.) Laatst was het weer zover. Deze keer moest ik even puzzelen voordat ik door had waar het om ging. Eerst kwam Oma. Ik dacht dat ze kwam om de nieuwe prentenboeken voor de kids te bekijken dus las ik haar een ver haaltje voor. Heftig hoofd schuddend en aanmoedigende geluiden makend zat ze op de grond te luisteren. Maar na het verhaaltje ging ze niet weg. Ze wilde dat ik ging slapen. Ze zat steeds naar mijn bed te wijzen en te gebaren dat ik wel moe moest zijn. Ik begreep er niets van. De volgende avond kwam Prema (moeder van het gezin dat naast mij woont) ineens mu ziek luisteren, terwijl ze onder zoekend door mijn slaapkamer spiedde. Uiteindelijk viel het kwartje. Ik doe vaak oefeningen op een matje (waar iedereen hier op slaapt) met een kussentje onder mijn rug. Sarawanan (Vader) heeft het matje met kussentje zien liggen en dacht natuurlijk dat ik op het harde matje gesla pen had in plaats van in mijn grote zachte bed. Of nog span nender: misschien had iemand anders er wel op geslapen! Om het nog gekker te maken, liet ik de hele nacht twee paar slippers voor mijn deur staan. Je mag hier niet met schoenen of slippers aan het huis in. Ik had nieuwe slippers gekocht en mijn oude nog niet opgeruimd. De volgende ochtend trof ik voor mijn deur twee nieuwsgie rige aagjes op zoek naar de on bekende slippereigenaar. Bregje van de Ven Half december reisde Skik- zanger Daniël Lohues naar Baton Rouge, Louisiana, voor de opnamen van een Drentstali ge blues-cd. Drie maanden'later ligt het eindresultaat al in de winkel. Op zijn solodebuut Ja Boeh gaat Lohues volledig zijn eigen weg. Hij dompelde zich onder in het gebied waar de wortels van blues en country liggen en produceerde zijn per soonlijkste plaat tot nu toe. Ja Boeh staat vol rauwe swamp- en kroegblues, broeierige Ham mond-partijen en springerige pianobegeleiding. De gitaren scheuren fijn en de vervorming van de stem geeft Ja Boeh een buitengewoon authentiek ka rakter. Nadeel is dat daardoor de teksten moeilijk verstaan baar zijn, zodat je wel móet meelezen in het stijlvol vormge geven cd-boekje. Ja Boeh is een plaat zonder concessies. Onge zoet en gemaakt uit pure liefde voor de blues. Martin Groenewold Lohues The Louisiana Blues- Club: Ja Boeh (Universal) Speelduur: 42.45 min. Ze gaan gekleed in jeans en korte leren jasjes, him hob by's zijn zuipen, roken en neu- ken. De teksten van hun songs drukken ze - zonder spaties - achter elkaar af, en voor het 'ge mak' nog in willekeurige volg orde ook. Maar laat de kleedge woonten, de stoere praat en de teksten, hoe cool ook, voor wat ze zijn. De muziek van het En gelse Hoggboy, een kruising van de puntige new wave van The Sound en galmende neo-rock- 'n-roll a la The Strokes, is name lijk veel interessanter. Op hun debuut Or 8? jagen ze er in veer tig minuten elf ijzersterke songs doorheen, met melodieën die meteen blijven hangen, pom pende baslijnen, gitaren die heerlijk noisy uit de bocht gie ren, gedreven gedeclameerde teksten en hier en daar een tam boerijn of een orgeltje. Alweer een band die de door de Britse media gedane belofte waar maakt. Waar moet dat heen? Rob Broere Hoggboy: Or 8? - Sobriety/Pias, 39,25 min. Amerikaanse mambo en Ameri kaanse swing. De sfeer is hoor baar losjes in de opnamestudio. Daar gaan beide gitaristen zeer aandoenlijke duetten aan, on dersteund of juist opgehitst door een gedegen ritmesectie met veel percussie en in elkaar grijpende patronen. Soms is de ambiance iets te spontaan en dut het samenspel even in. Daar tegenover staan enkele rake nummers met lounge-invloe den, snufjes latin, briesjes Hawaii én opwindende achter grondzang van de zusjes Juliet te en Carla Commagere. Helaas verdwijnen die juist weer wat te gauw onder de fade-out knop. Nadat Ry Cooder de wereld vijf jaar geleden liet ken nismaken met de Buena Vista Social Club, presenteert hij nu opnieuw een bijna vergeten ster uit de Cubaanse muziek. Gita rist Manuel Galban had in de ja ren zestig met de band Los Zafi- ros een volstrekt eigen geluid ontwikkeld op basis van Zuid- Illand Pietersma Ry Cooder Manuel Galban: Mambo Sinuendo - Nonesuch. 50.31 min. Ze heeft twee exemplaren van Whiskeytowns Strangers Almanac in huis. Voor het geval ze er eentje kwijt raakt. Die be wondering van de pas 24-jarige Kathleen Edwards zal Ryan Adams goed doen. De Canadese Edwards debuteert met Failer en toont zich een sterke singer- songwriter. Hoewel roots geori ënteerd - alt country is tegen woordig de naam hiervoor - moeten de tien uiterst toegan kelijke nummers ook een pop publiek kunnen aanspreken. Openingsnummer 'Six O'Clock News' fluit je al na een keer luis teren mee, terwijl een zinnetje als 'I don't even have hockey skates' je ook meteen bijblijft. Prima stem ook, zoals op Failer alles eigenlijk wel verzorgd en in orde is. Prachtig zijn bijvoor beeld de slide- en pedal steel- partijen. Goed, Edwards blijft feac aan de brave kant, maar het is soms ook wel eens lekker als de boel gewoon gladjes verloopt. Peter van der Heide Kathleen Edwards: Failer - Rounder/Zoë/Munich, speelduur: 41.15 min. Nonsens. Zo reageert een woordvoerder van Victoria Beckham op de aankondiging dat de Spice Girls weer bij el kaar komen. Alle berichten over een nieuwe samenwerking zijn blijkbaar uit de lucht gegrepen. Het vijftal kwam maandag avond samen in het huis van de Beckhams. Zodra de voorne mens van deze date bekend wa ren, beweerden zogenaamd be trouwbare bronnen dat het om een zakelijke bijeenkomst ging. „Het was gewoon een sociaal sa menzijn". spreekt de woord voerder tegen. „En het ging ze ker niet over een toekomst als groep. Ze werken allemaal aan verschillende soloprojecten." Zo heeft Victoria net een nieuwe platendeal gesloten en Emma ook. Geri probeert haar carrière op te krikken door met Guy Chambers samen te werken. Mel C komt binnenkort naar Nederland met 'iets nieuws'. Al leen rondom Mel B blijft het stil. ;r/CCJOV£/i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25