ft esluit Bagijnhof verwart fracties achter ontwikke,ing WCT-verzet Goes niet bestraft Notaris Sauer is nieuwe Belgische honorair consul Vlissingen zet vaart van Kenniswerf Trouwzaal in museum Arnemuiden bijna op orde na verbouwing Wilgen kortwieken :H{ en SP boos over afspraken studentenhuisvesting in wooncomplex zeeuwse almanak Briefje ^WPrl Nieuwefollectie 3 Stills is goeSeels binnen PROEFDE LENTE <jes nu uw méde op maat it de nieusÊnontwerpen en stoffen van Elena! lestenten wintercollectie 50% KORTING 2,3 NAAR i Qen<a VI a Jij H lange Noordstraat 46, 4431 CE Middelburg, tel: 0118-681112 11 -vrij 9-17 za 10-16 en op afspraak WALCHEREN woensdag 19 februari 2003 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen laat met voorrang de ontwikkelingsvisie 'de Kennis- werf' maken voor het Edison- park en directe omgeving. W. Patijn van stedenbouwkun dig bureau Kuyper Compag nons en adviesbureau 2sP heb ben de opdracht daarvoor van de gemeente ontvangen. De verhuizing van de hoofdves tiging van de Provinciale Zeeuwse Courant (PZC) naar het Edisonpark heeft de voort gang bespoedigd. Dat bevestigt ambtenaar G. van Goethem van de gemeente Vlissingen. In mei moet de visie in de gemeente raad behandeld worden. De Kenniswerf beslaat het ge bied tussen het Kanaal door Walcheren, het spoor en de bin nenhavens. De gemeente wil daar de nadruk leggen op activi teiten die verband houden met onderwijs, communicatie-, me dia en informatie. ,,In de Ken niswerf past de PZC. We ver wachten dat de PZC ook een trekpleister is voor andere be drijven", zegt Van Goethem. Langste eind De gemeente, merkt Van Goe them op, heeft haar best gedaan om de PZC voor Vlissingen te behouden. Toen bekend werd dat de krant medio juni haar huidige gebouw vlakbij het spoor in Vlissingen zou verla ten, omdat dat door vertrek van de drukkerij uit Vlissingen te groot is geworden, lieten ook Goes en Middelburg weten ge schikte locaties in de aanbie ding te hebben. Vlissingen trok met het voormalige gebouw van de PZEM echter aan het langste eind. Directeur A. Verrest van de Wegener Uitgeverij Zuid west Nederland (WUZN), waar de PZC bijhoort, maakte die keuze deze week bekend. In het PZEM-gebouw, dat vlakbij het kanaal ligt, worden momenteel 130 werkplekken voor de PZC ingericht. Van Goethem merkte op dat het 'geen gemakkelijk winst is ge weest'. De directie van Wegener klaagde aanvankelijk over de geringe uitstraling van het ge bied. ,,We hebben de afspraak gemaakt om de visie voor de Kenniswerf snel te ontwikke len. De visie geeft iedereen hou vast. Dan zeggen we niet alleen maar dat we er een mooi geheel van maken. We leggen de woor den vast én zeggen ook op welke manier we het gebied een im puls geven." Niet leeg Ander heikel punt in de bespre kingen was dat het PZEM-ge- bouw niet volledig leeg is. Er huizen momenteel twee bedrij ven in: Syntens en Reliëf. „Beide bedrijven zijn bereid om te verhuizen. Als blijk van waar dering voor die medewerking willen wij die bedrijven een compensatie aanbieden", ver klaart Van Goethem. Op korte termijn past de ge meente 'cosmetische ingrepen aan de omgeving toe'. ,,We knappen de openbare ruimte en de wegen op. We nemen mee op welke manier we de verkeerssi tuatie bij de Oude Veerhaven- weg kunnen verbeteren. Bram Maljaars, de eigenaar van het PZEM-gebouw, zal de directe omgeving aanpakken. De oude leegstaande loods (die evenwij dig aan het kanaal loopt) wordt door hem gerestaureerd en inge richt voor 'media-achtige' be drijven." Stoer In de vleugel van het PZEM-ge bouw wordt 'tegen de klok ge werkt'. J. Maljaars, zoon van de eigenaar, is betrokken bij de re novatie. Hij zegt dat het gebouw van architect Rothuizen wordt aangepast aan alle eisen van de ze tijd, „maar zonder het indu striële karakter geweld aan te doen. Dat is onze ambitie. We zullen er dus geen moderne pla fonds inleggen. Het is een stoer gebouw, met veel karakter. Dat houden we zo." door Miriam van den Broek ARNEMUIDEN - De trouwzaal in het oude stadhuis van Arne muiden is de afgelopen maan den verbouwd. Er wordt nog wel hard gewerkt aan de inrich ting en de afwerking. Gisteren zijn de nieuwe gordijnen opge hangen, de geluidsboxen ge plaatst en de moderne stoelen afgeleverd. Op 4 april moet alles klaar zijn. Het stadhuis is vorig jaar veran derd in een museum. In de trouwzaal kunnen na de ver bouwing nog steeds huwelijken gesloten worden. Wanneer de zaal officieel heropend wordt, is nog niet bekend. Op 4 april moet alles klaar zijn omdat er voor die dag een trouwerij gepland staat. De oude trouwzaal was erg uit de tijd. Er zat een verlaagd pla fond in van schrootjes en de wanden en het interieur waren allemaal donker van kleur. Het verlaagde plafond is nu verwij derd. Het nieuwe is fris wit ge schilderd. De muren van de zaal zijn tegenwoordig licht blauw. De deuren en de oude schoorstenen zijn geaccentu eerd met een iets donkerdere tint blauw. Kroonluchters ,Er zijn ook twee nieuwe kroon luchters opgehangen", vertelt W. Bezemer van het museum. ,Daar zit nog een bijzonder ver haal aan. Want in die kroon luchters is een deel van het wa pen van Arnemuiden verwerkt. De lampen komen uit een kas teel in Noord-Brabant en zijn bij een antiquair op de kop ge tikt", zegt Bezemer. Echt vreemd is het volgens hem niet dat er zo nu en dan voorwerpen gevonden worden die iets met Arnemuiden te maken hebben. „In België is er nog een kasteel dat naar Arnemuiden vernoemd is." De nieuwe lampen zijn voorzien van dimmers. Ook de tientallen moderne spotjes in het plafond kunnen feller of zachter gezet worden. „Vroeger was het hier erg donker. Daar is nu geen sprake meer van." Voor het interieur is eveneens gekozen voor een moderne uitstraling. „Alleen het grote bureau dat vroeger in de burge meesterskamer stond, komt terug. Dat is net helemaal geres taureerd. Ook de oude deken kist die altijd in de trouwzaal stond, komt terug. En het antie ke weefgetouw dat we vorig jaar hebben aangekocht, krijgt een plaatsje in de zaal." Schilderijen In eerste instantie was het de be doeling dat de trouwzaal op 1 februari open zou gaan. „Daar kwamen we al snel op terug", zegt Bezemer. „Toen ontdekt werd dat de schilderijen in slechte staat waren, is besloten dat er een klimaatbeheerssys teem moest komen. Dat kostte veeltijd." De laat zestiende- en begin ze- ventiende-eeuwse schilderijen hangen nog niet op hun plaats. „Dit kan ook nog even duren. Het zijn natuurlijk niet zomaar schilderijen die je met een schroef aan de muur bevestigt. Waarschijnlijk worden de kunstwerken zodanig opgehan gen dat ze de muur niet raken. Maar vóór de opening moeten we alles gereed hebben." Bij het binnenlopen van de klas had Milou, 8 jaar, haar juf een briefje in handen ge drukt. Maar het was een drukke dag en het briefje raakte een beetje vergeten. Pas toen alle kinderen naar huis warenvond de Middel burgsejuf het papiertje weer. „Hoi juf", meldde Milou, „onze poes is gesteriliceerd. Ze heeft een gaat in haar buik er zit geen haar op dat zit er vies uit. Ze valt steets om. Dat is zielig, maar ze kan geen kintjes meer krijgen. Want anders als er geen gat in zit dan kan ze kintjes krijgen en dan gan die kintjes in de gordijnen. Groetjes Milou." ■■■HBBBSBBI «rNadia_Berkelder BDDELBURG - De SP en lefbaar Middelburg verschil- i jjjjet de overige raadsfracties e- riDmening over wat maandag- ffond is afgesproken over de a toningen in het Bagijnhof. Zij jjjn jn de veronderstelling dat midentenhuisvesting in het implex voorlopig van de baan l De andere fracties denken jjar anders over. gemeenteraad stemde ij yandagin met een het voorstel i m wethouder A. de Vries om jfl Woongoed te onderhande ls a over het sociaal plan en de i- idersteuning van bewoners. <5 jjrder zouden mensen die dat k rjien. na de renovatie in hun tjis mogen terugkeren. In de nningen die overblijven, wor- Kiistudenten gehuisvest. Over jrt laatste punt verschillen actievoorzitters H. Akdag (Leefbaar Middelburg) en W. Steketee (SP) van mening met de rest. „We hebben afge sproken dat studentenhuisves ting van de baan was", zegt Ste ketee. Akdag sluit zich daarbij aan. „Ik heb gezegd dat we al leen zouden instemmen met het voorstel als het college terug gaat naar de nul-optie. Dus opnieuw de mogelijkheden on derzoeken en praten met men sen. Het college zou daarna met een voorstel moeten ko men." Volgens J. Kodde (CDA), die tij dens een lange schorsing met de overige raadsleden over het voorstel onderhandelde, heeft de raad de verbouwing tot stu dentenkamers niet afgewezen. „We hebben aangegeven dat ge dwongen verhuizing te ver gaat dat mensen moeten kunnen te rugkeren als ze dat willen. Daarnaast hebben we gezegd dat er ook naarstig gezocht moet worden naar nieuwe lo- katies voor studentenhuisves ting. Daar waren we het alle maal over eens." R. van Eijke- lenburg (D66) is het met hem eens. „De SP en Leefbaar Mid delburg hebben niet goed op gelet." Volgens Akdag heeft Kodde, die namens de hele raad een verkla ring aflegde, niets gezegd over studentenhuisvesting. „Anders hadden wij nooit ingestemd. Ze geven nu hun eigen interpreta tie aan de afspraken. Dat stoort me. Ik ga ervan uit dat we een af spraak hebben. Dat is ook opge nomen." Steketee is verbijsterd. „We zijn blij gemaakt met een dode mus." Gewijzigd Bij bewoners is de indruk ont staan dat mensen helemaal hun huizen niet uit hoeven. Wethou der A. de Vries weerlegt dat. „Ie dereen moet eruit. Je kunt niet om mensen heen renoveren. Het idee is dat het plan zo gewijzigd wordt dat er naast studentenka mers ook zelfstandige wonin gen komen, waar mensen die dat willen in terug kunnen keren. Het slechte nieuws blijft dat mensen hun huis uit moeten." De Vries zegt te willen probe ren om, na alle commotie van vorige week, het vertrouwen van de mensen terug te win nen. „De verhuizing moet op basis van overeenstemming plaatsvinden. We moeten zoda nig praten dat de bewoners uit eindelijk met Woongoed ak koord zijn over hun woning, een eventuele verhuizing en de voorwaarden waarop dat ge beurt." Woongoed-directeur E. de Ceuster zegt nog niet goed te kunnen reageren op de uitkomst van de politieke beraadslagin gen. „Ik ben blij dat men onder schrijft dat het complex gereno veerd moet worden, ik ben ook blij dat men onderschrijft dat studentenhuisvesting een goede bestemming voor het complex is." Hij spreekt binnenkort met De Vries. „Dit is te belangrijk om mee te wachten. De gemeen teraad heeft een belangrijk sig naal afgegeven." (Advertentie) Tas met kostbare Éoud gestolen n Poortvliet OORTVLIET - Een 33-jarige rouw uit Oost-Souburg is gis- irniiddag rond vijf uur beroofd ran haar tas aan de Paasdijk- ifeg in Poortvliet. een onbewaakt ogenblik rerd die weggegrist van het on- ktste gedeelte van haar kin- wagen. e inhoud van de tas had een onzienlijke waarde. Er zaten digitale videocamera, een ïtemonnee met daarin diver- Ei'oank)passen, een geldbedrag - enkele tientallen euro's, een sn, een rijbewijs en autopa ieren in. De Oost-Souburgse is tor ruim duizend euro gedu wd. MIDDELBURG - Gemeente-medewerkers knotten wilgen in Middelburg. De bomen worden afgeknot op twee tot drie meter hoogte, omdat de takken anders te zwaar worden voor de stam. De kruin zal snel weer uitschieten; wilgen knotten is dan ook een karwei dat regelmatig moet worden herhaald. foto Lex de Meester Advertentie door Mieke van der Jaqt GOES - De gemeente Goes is he lemaal niet gestraft voor een dwarse houding ten opzichte van de Westerschelde Container Terminal (WCT). De CDA-Sta- tenfractie, die gisteren op be zoek was bij burgemeester en wethouders van Goes, nam de gelegenheid te baat om daar over eens grondig van gedach ten te wisselen. Zoals gemeld is het Goese WD- raadslid S. Heijning ervan over tuigd dat Goes geen geld heeft gekregen voor de herstructure ring van het havenindustrieter rein omdat de gemeente in be roep is gegaan tegen de WCT. Volgens gedeputeerde A. Pop- pelaars is dat grote onzin. „Het Goese college staat overigens helemaal niet achter de uitla tingen van Heijning. Over het plan van Goes om in het Haven- Gewond bij bedrijfsongeval RITTHEM - Een medewerker van een bedrijf aan de Frank- rijkweg te Ritthem heeft gister morgen rond elf uur bij een be drijfsongeval tweedegraads brandwonden opgelopen. De man was bij een van de ovens te dicht bij het vuur gekomen en verbrandde zijn voet. Er werd een traumahelikopter gewaar schuwd maar deze kwam niet ter plaatse omdat de verwon dingen 'mee vielen'. Het bedrijf stelt de arbeidsin spectie in kennis. industrieterrein woningen te gaan bouwen, zijn Gedeputeer de Staten nog even enthousiast als voorheen. Dat Goes naast een grote subsidie heeft gegre pen, ligt niet aan GS. Wij heb ben het Scheldeterrein in Vlis singen voor die subsidie op de eerste plaats gezet omdat dat project al zo lang liep en omdat het ministerie daarvoor het meest warm liep. Overigens is het geld naar geen enkel Zeeuws project gegaan. Het gaat alle maal naar de Randstad." Met de gemeente Goes is de CD A-Statenfractie van mening dat wel moet worden gezocht naar de ontbrekende 25 miljoen euro voor het herstructure ringsplan. Op stadsvernieu wingssubsidies hoeft Goes niet te hopen, omdat na 2005 al het geld voor dat doel naar achter standswijken in de grote steden gaat. Het CDA wil echter de ver betering van de ruimtelijke kwaliteit betalen uit de Delta dividenden. De provincie krijgt daarvan jaarlijks de helft als grootste aandeelhouder. „Van Goes wordt natuurlijk ook geld verwacht maar er zouden ook middelen uit de markt kunnen komen. Met het ontbreken van die subsidie van VROM is de herstructurering echt nog niet van de baan." Over de WCT ging het natuur lijk gisteren ook wel even. Pop- pelaars zegt zich erover te heb ben verbaasd dat Goes het geld dat de provincie en het haven schap beschikbaar hebben ge steld voor compenserende maatregelen, kennelijk als ver loren beschouwt. „Dat geld blijft netjes voor Goes op de plank liggen tot er een uitspraak is in de beroepsprocedure. Dan moet Goes die natuurlijk wel verliezen, dat spreekt. Anders zijn de maatregelen ook niet no dig." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Notaris A. Sau er uit Vlissingen is de nieuwe Belgisch honorair consul van Midden- en Noord-Zeeland. Hij volgt Vlissinger P. de Koster op. In Nederland zijn acht Belgi sche consuls. Sauer zal de be langen van België vertegen woordigen en informatie over de samenwerking België-Ne- derland, met de nadruk op Zee land, aan de Belgische ambas sade in Den Haag doorgeven. „Ik vind het een hele eer", rea geert Sauer. Sauer vertegenwoordigt niet al leen België in de Zeeuwse regio, hij verstrekt ook paspoorten aan de Belgen. Het consulaat wordt ingericht in het notaris kantoor in Vlissingen. Consuls worden uitgekozen vanwege hun 'regionale kennis'. Ze moe ten op de hoogte zijn van 'de ac tiviteiten in een samenleving'. „En het is wel handig als een consul ook adminstratieve kwaliteiten heeft." Sauer (58) heeft een kleine twin tig jaar in verschillende werk groepen gezeten, die zich rich ten op de verbetering van het ondernemers- en toeristische klimaat in Vlissingen en omge ving. Hij is nu nog voorzitter van de klachtencommissie van de regiopolitie Zeeland, voor zitter van de klachtencommis sie verzorgingshuizen Midden- A. Sauer. en Noord-Zeeland en penning meester van het Marie Tak van Poortvliet museum in Dom burg. PRAAT MEE OVER DE KWALITEIT VAN DE ZEEUWSE RUIMTE! Kom naar het openbare lijstrekkersdebat van Het Zeeuwse Gezicht op donderdagavond 20 februari 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek met tien politieke partijen (Advertentie Hamburgers kilo Mt Douwe Egberts Jubileumblik 250 jaar 5 soorten koffie in een blik 17 Üm 23 februari Pak 960 gram, flacon 750 of QQQ 1000 ml, M 93 vanaf g 4r45 prijs per kilo 3.11 prijs per liter vanaf 2.99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11