PZC Raad slikt compromis Bagijnhof SP in de bres voor Bagijnhof Hoofdkantoor PZC blijft in Vlissingen &J HOEKMAN^ Loket NS-station Kruiningen dicht Koudekerke krijgt eindelijk rondweg ftewoners kunnen na renovatie in hun woning terugkeren Jongetjes stelen nvare shag bij supermarkt Huisartsen Bru blijven thuisbevallingen doen Man gesnapt met cocaïne op zak Dijken zijn zo slecht niet, zegt dijkgraaf zeeuwse almanak Uitgeteld walcheren dinsdag 18 februari 2003 ^orNadia_Berkelder IUDDELBURG - De bewoners ian het Bagijnhof in Middel burg moeten de mogelijkheid na de renovatie in terug te kerenWet - A. de Vries (PvdA) be- iofde gisteravond tijdens de -meenteraadsvergadering om Cover te gaan onderhande- unniet Woongoed. De gemeen- xraad ging akkoord met een a^et maatregelen om de be- roncrs van het complex tege- goet tc komen. Studentenhuisvesting in het Jitiplex is niet van de baan. De sad koos gisteren voor een compromis, dat op lange ter mijn hetzelfde effect kan heb- fen als het oorspronkelijke ian. De huidige bewoners mo- gn terugkeren. Of ze daarvoor lullen kiezen, is overigens nog jjvraag. De woningen die leeg ionen, kunnen alsnog worden ebouwd tot studentenkamers, aderis afgesproken dat bewo- as alleen verhuizen als ze dat gil willen. Bovendien krijgen s een vergoeding voor een eventuele hogere huur en wor- ien recente investeringen in de roning vergoed. De Vries moet over de wensen ran de raad nog wel onderhan den met Woongoed. De wethouder deed zijn toezeg den onder grote druk van de r«d. Alle fracties uitten forse iritiek op de manier waarop ïoongoed en de gemeente met ie bewoners van het Bagijnhof abengecommuniceerd. „Bei- je partijen hebben geblun- cerd", aldus J. van Dijk-Sturm jJVD). R. van Eijkelenburg p66) had het over 'een oorlogs terklaring aan het fatsoen in de pad'. A. Harwijne (PvdA) legde ieschuld vooral bij Woongoed. pj kunnen ons niet voorstel len dat het college achter deze njze van communiceren staat. .Vorige week is de bewoners ra de Bagijnhof vertelt: U trast maar op", zei J. Kodde PA). „Dat kan niet, dat mag MIDDELBURG - Twee Middel burgse jongens van veertien en lijftien jaar zijn gistermiddag Md half vijf aangehouden voor öefstal van een pakje zware iag. Dejongens probeerden de rook- uarmee te nemen bij de Aldi- "rpermarkt in hun woonplaats, ceidejongens werden meegeno- Rn naar het politiebureau. Daarna zijn ze doorgestuurd aar Bureau Halt. niet dat is onrechtvaardig, dat is onverantwoord!" H. Akdag (Leefbaar Middelburg) vroeg De Vries wat er terecht is geko men van zijn belofte beter te communiceren met bewoners. ,,U zou voortaan de boer op gaan. Terwijl u dat staat uit te dragen, draaien de achterka mers op volle toeren." De SP zei teleurgesteld te zijn in het colle ge. ,,Waar is het sociale gezicht van de PvdA en GroenLinks?", zei R. van den Boogaart, die juist daarvoor nog geïnstalleerd was als nieuw raadslid. SGP-er C. Dekker nam het De Vries vooral kwalijk dat hij de problemen rond de studentenhuisvesting niet van tevoren met de raad had besproken. „Terwijl de nota jongerenhuisvesting was aan gekondigd." „Het college kan zich uw ver ontwaardiging voorstellen", antwoordde De Vries. „Ik vond het die maandag ook heel moei lijk. We hebben de commotie onderschat. Er is te veel onder tijdsdruk geopereerd." Volgens De Vries spelen de problemen met de slechte staat van de wo ningen al jaren, maar is dat niet goed duidelijk gemaakt aan de bewoners. „De conclusie was al meerdere keren getrokken. Sloop was eigenlijk onafwend baar. De bewoners zouden er uiteindelijk uit moeten. Het ging primair niet om studenten huisvesting, maar om de wor steling met het complex." Afkeuring Na het voorstel van De Vries om bewoners de mogelijkheid te ge ven terug te keren, gingen alle fracties om. Zes van de zeven Spandoeken brachten de boodschap over tijdens het stil protest. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De SP gaat minister H. Kamp (Volkshuisvesting) vragen zich te bemoeien met de gedwongen verhuizing van de bewoners van het Bagijnhof in Middelburg. Zij moeten plaatsmaken voor studenten van de Roosevelt Academy. Het SP-Kamerlid P. de Ruiter beloofde gisteravond, tij dens een stil protest voor het stadhuis in Middelburg, dat hij zich zal inzetten voor de bewoners. Zo'n veertig bewoners van het Ba gijnhof verzamelden zich klokslag zeven uur op de Markt voor een stille demonstratie. Twee spandoeken ga ven uiting aan het ongenoegen met tek sten als: 'Opzouten!' en 'Studenten huisvesting OK, Bewoners uitzetten Nee!!' In een toespraak zei De Ruiter - zelf ook huurder - dat overal in Nederland de sociale volkshuisvesting wordt uitver kocht. „Ik heb veel argumenten ge hoord, maar Middelburg spant de kroon. Woongoed zegt dat studenten beter zijn voor het aanzien van de stad. Ik vind dat een schandalige opmerking. Met andere woorden: u, bewoners van het Bagijnhof, bent het aanzien van de stad niet waard." Oprotpremie Het Kamerlid meldde een groot voor stander te zijn van studentenhuisves ting. „Want in sommige universiteits steden is de zoektocht naar een studen tenkamer soms langer dan de studie foto Lex de Meester tijd. De hogescholen en universiteiten moeten hun verantwoordelijkheid ne men en desnoods noodhuisvesting bou wen. Je kunt niet tegen mensen zeg gen: 'ga maar uit je woning, hier heb je drieduizend euro oprotpremie'. U moet dat absoluut niet accepteren. Het besluit van Woongoed om u eruit te gooien, moet van tafel." De Ruiter zei het vreemd te vinden dat het te duur is om de woningen op te knappen voor de bewoners, terwijl het wel rendabel is voor studenten. Mr Marcel Modde KUINISSE - De huisartsen- ïraktijkinBruinisse blijft voor lig thuisbevallingen doen. %ns A. Dorrestein schept de ping van een centrale huis- ftsenpost in Zierikzee eerder lucht dan dat ze het einde bete- «nt van de verloskunde op Xhouwen-Duiveland. fcorzitter R. Smits van de Re gale Huisartsen Vereniging *HV) Schouwen-Duiveland horige week nog, te verwach- fc dat met de komst van een -2trale post voor avond-, acht-en weekeindediensten de ^bevallingen in het laatste •werk Bruinisse een aflopen- f zaak zouden zijn. western komt evenwel tot «nandere conclusie. Hij maakt ^Scen geheim van vooralsnog Jemig vertrouwen te hebben in positieve effect van de huis- ---senpost. Om die reden heeft met zijn mede-maat- '^phouder R. van der Valk de inkomst met zijn collega's j oiet ondertekend. „Het is ••s wat ons door de politiek en ^Verzekeraars door de strot is wd. In de steden wordt ge- 'Pt met een bezetting van *t'g artsen, wij moeten het -«zestien doen. Dus of dat ook daadwerkelijk de werkdruk zal u j ten, moet ik nog zien." de werkbelasting in de avonden, nachten en weekein den voor de artsen op Schou wen-Duiveland inderdaad min der wordt, dan ziet Dorrestein daar juist de winst om door te gaan met thuisbevallingen. Die maatregel maakt dat het aantal bevallingen weer op het aanvaardbare (om de kennis op peil te houden) jaargemiddelde uitkomt van 25 tot 30 bevallin gen per arts, rekent Dorrestein voor. Momenteel brengen hij en zijn partner ieder jaarlijks nog zo'n tien kinderen ter wereld. TERNEUZEN - Een 34-jarige man uit Axel is gisteravond rond half tien bij een controle in de Grenulaan in Terneuzen be trapt op het bezit van 1,2 gram cocaïne. Na verhoor is hij met een dagvaarding op zak weer in vrijheid gesteld. Bij het voormalige PZEM-gebouw, het nieuwe onderkomen van de PZC, wil de gemeente Vlissingen een kennisboulevard inrichten. foto Lex de Meester Advertentie Wij richten kantoren in Noordzandstraal 6 Yerseke tel. (0113) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 Advertentie praat mee over de kwaliteit van de zeeuwse ruimte! Kom naar het openbare lijstrekkersdebat van Het Zeeuwse Gezicht op donderdagavond 20 februari 19.30 uur in de Zéeuwse Bibliotheek met tien politieke partijen door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - De hoofdvesti ging van de Provinciale Zeeuw se Courant blijft in Vlissingen. Medio juni wordt het huidige gebouw aan de Oostsouburgse- weg, dat is verkocht aan het Re gionaal Opleidingen Centrum (ROC) Zeeland, verlaten voor het enkele honderden meters verderop gelegen voormalige PZEM-gebouw aan de Edison- weg. De huidige locatie was te groot geworden, nadat vorig jaar de drukkerij van de PZC in Vlissin gen werd gesloten en de krant per 1 januari onderdeel is ge worden van Wegener Uitgeverij Zuidwest Nederland (WUZN). Daardoor is een aantal werkT* nemers in Breda gaan wer ken. Eind december, toen met het ROC Zeeland was overeengeko men dat de PZC per 1 juli het huidige pand zou hebben verla ten, zag het ernaar uit dat de PZC naar Goes of Middelburg zou verhuizen. „De optie Vlis singen kwam pas later boven water, toen de gemeente ons op het voormalige PZEM-gebouw attendeerde", zegt directeur A. Verrest van WUZN. De PZC huurt het pand voor vijf jaar van Malj aars Beheer, met een optie voor nog vijf jaar. „Dat is stan daard voor Wegener", aldus Verrest. „Middelburg had als nadeel dat we twee keer moes ten verhuizen, namelijk eerst naar een tijdelijke locatie. De reisafstand naar Goes was voor veel medewerkers lastig. De meesten wonen nu eenmaal in de buurt van Vlissingen. Een groot voordeel vindt Verrest dat de PZC terechtkomt in het gebied waar Vlissingen een zo geheten kennisboulevard wil realiseren. „Een bedrijf als de PZC past daar prima in. De om geving wordt daarvoor nu gere vitaliseerd." Karakter Op het voormalige PZEM-ter- rein aan de Edisonweg staan drie aan elkaar geschakelde ge bouwen. De benedenvloer van één van de gebouwen blijft be schikbaar voor andere bedrij ven. Voor Syntens Innovatie netwerken voor Ondernemers, dat nu nog in een andere vleugel huist, wordt vervangende ruim te gezocht. Verrest: „Een deel van het pand is kantoor en er wordt al geruime tijd aan ge werkt de rest van het industriële pand uit de jaren vijftig om te bouwen. Het is een gebouw met karakter, dat willen we uitbui ten. Het zal zich onderscheiden van een doorsnee kantoor pand." Vier maanden is krap om het ge bouw geschikt te maken voor de PZC, erkent Verrest, maar hij denkt dat het precies kan. Ook adjunct-hoofdredacteur D. Bosscher van de PZC vertrouwt erop dat het gaat lukken. „Het is een grote operatie. De eerste zorg van de redactie is dat de da gelijkse verschijning van de krant doorgaat en dat de lezer geen hinder ondervindt van de verhuizing." moties die waren ingediend, werden ingetrokken. Alleen Leefbaar Middelburg hield vast aan een motie waarin de partij haar afkeuring uitsprak over de handelswijze van het college van B en W. Die motie kreeg al leen steun van de SP „Dan we ten wij de volgende keer op wie we moeten stemmen", zei een bewoonster op de publieke tri bune. door Steffan ter Maat KRUININGEN - Gesloten, clo sed, fermé, geschlossen. Dit staat sinds gisteren op een plak kaat bij het loket op het trein station van Kruiningen Yerse ke. Het is het gevolg van het beleid van NS om loketten op kleine stations te sluiten, omdat ze niet rendabel zijn. Veel reizi gers voelen zich gedupeerd. „Het is een waardeloze service", zegt een man van middelbare leeftijd, die op de trein naar Am sterdam staat te wachten. „Er zit niemand meer, het kaartje moet je bij de automaat kopen en het is maar afwachten of deze werkt." Op de eerste dag van de sluiting van het loket blijkt al snel dat de automaat niet altijd goed func tioneert. Er kan om technische redenen even niet met muntgeld worden betaald. Briefgeld kan niet in de automaat en dus blijft alleen de pinpas over. „En dat werkt ook niet altijd", vertelt een andere reiziger. Om nog wel in reizigersinfor matie te kunnen voorzien, heeft de NS een informatiepaal op het station geplaatst. Met één druk op de knop moet er contact zijn met een NS-medewerker. Dit werkt de eerste dag al wel. Naast de knop voor informatie is er een knop voor noodsitua ties. Als deze zich voordoen kan via de paal een alarmdienst worden gewaarschuwd. De paal bevindt zich wel midden op het perron. M. van der Woest uit Yerseke koopt bij de automaat enkele treinkaartjes voor haar zoon van twaalf, die elke dag met de trein naar school in Goes gaat. Ze is van mening dat met het sluiten van het loket de sociale controle is verdwenen: „En voor de beginnende schooljeugd is het in zijn algemeenheid na tuurlijk een slechte zaak dat er niemand op een station aanwe zig is waar ze op terug kunnen vallen. Als je dat afzet tegen de hoge prijs van het treinkaartje, biedt de NS toch wel heel wei nig." door Mieke van der Jagt GOES - De waterkeringen langs de Noordzee zijn helemaal niet zo slecht als de rapportage van het Rijk zou doen vermoeden. Dijkgraaf W. Gosselaar van het waterschap Zeeuwse Eilanden vindt dat het Rijk de resultaten van een onderzoek onzorgvul dig heeft gecommuniceerd. Zeker in een tijd dat iedereen bezig was de watersnoodramp van 1953 te herdenken, was een zorgvuldiger aanpak volgens Gosselaar op z'n plaats geweest. Temeer daar het helemaal niet zo is dat er gevaarlijke situaties zijn ontstaan. Volgens de dijkgraaf moeten al leen versterkingen aanzienlijk in de tijd naar voren worden ge haald. Voor Zeeland zijn twee zwakke stukken aangetroffen: het vak bij de Nollen in Vlissin gen en het duin bij de aanzet van de Brouwersdam op Schou wen. Die stukken zeewering moeten worden onderzocht op de ter mijn waarop ze moeten worden aangepakt, maar ze zitten niet bij de vakken die wellicht al dit jaar aan een grondige beurt toe zijn. Die stukken liggen in Noord- en Zuid-Holland. Overigens maakt Gosselaar zich wel zorgen over de zeewe ringen die zich langs de Ooster en Westerschelde bevinden. Die zijn in het onderzoek niet mee genomen, maar geven wellicht met de nieuwe gegevens van golfkracht een waterhoeveelhe- den wel risico's. door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - Ruim twintig jaar na het ontstaan van een plan voor een rondweg rond Koudekerke en een nieuwe weg tussen Vlissingen en Koudeker ke, gaat maandag 3 maart de eerste spade de grond in. Om be woners nog eens te wijzen op wat er allemaal komen gaat, hield de provincie gisteren in De Couburg in Koudekerke een in formatiebijeenkomst. Zo'n vijftig mensen kwamen naar de bijeenkomst om te zien hoe de weg precies gaat lopen en om te horen hoeveel overlast ze kunnen verwachten. Voordat ze daar antwoord op kregen, zette projectleider CSteur in het kort de geschiedenis van de weg uit een. In de tweede helft van de jaren 70 nam het verkeer op de door gaande route door Vlissingen en Koudekerke toe. In 1988 wer den verschillende mogelijke tracés gepresenteerd. Door slechte economische omstan digheden ging het plan echter voor een lange tijd in de ijskast. Ook het opkopen van gronden ging moeizaam en nam veel tijd in beslag. Zodoende konden de benodigde planologische proce dures pas in 2000 worden door lopen. Rotonde Over twee weken beginnen de voorbereidende werkzaamhe den voor de komst van deze SI4 (de weg tussen Vlissingen en Koudekerke) en S15 (de rond weg Koudekerke). Het begin punt van het tracé is de rotonde op de Sloeweg bij Bossenburgh en deBossenburghweg. Aan het einde van deze straat loopt de S14 rechtdoor langs de wijk Lammerenburg en ligt direct langs de Meliskerkse Water gang. Vanaf de Middelburgse straat in Koudekerke buigt de weg af, zodat die ten noorden van de kern Koudekerke aan sluit op de tweede bocht voorbij Koudekerke richting Biggeker- ke. Op de kruisingen, met uitzonde ring van de Zwigtmansweg en de Groeneweg, komen rotondes. De Groeneweg wordt bereik baar via een ventweg die te be reiken is vanaf de Middelburg sestraat. De Zwigtmansweg wordt volledig afgesneden. Bij verschillende kruisingen ko men fietstunneltjes. De provincie begint 3 maart met het vervangen van rioolleidin gen bij de Groeneweg, de Mid delburgsestraat, de Braamweg en de Zwigtmansweg. Het tracé loopt over verschillende grond soorten. Om te voorkomen dat de weg verzakt of vervormt, wordt direct na de werkzaam heden aan de riolering, een nieuwe ondergrond aange bracht. Het zand blijft zes maanden liggen zodat het kan inzakken. Pas dan wordt de nieuwe weg aangelegd. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden als er gewerkt wordt bij de aansluitingen op de bestaande wegen. Het is moge lijk dat er tijdelijke wegen wor den aangelegd om de overlast zoveel mogelijk te beperken. De projectleider beloofde rekening te houden met het landbouw- verkeer, zodat de boeren altijd hun akkers kunnen bereiken. Op 28 januari 2005 moet de nieuwe weg zijn opgeleverd. De provincie licht de ontwikke lingen vandaag toe voor de in woners van Vlissingen, om 19.30 uur in De Lammeren- burcht. Het Oostburgse paar was za terdagavond uitgeteld. Tal van klusjes waren die dag vanaf 's morgens vroeg ge daan. De tuin was nu op orde, de garage opgeruimd, het hout voor de open haard gekliefd en netjes opgestapeld en de schutting gerepareerd. Na het avondeten zaten ze dan ook moe maar tevreden op de bank in de huiskamer te kij ken naar een video. De film was echter minder boeiend dan ze verwacht hadden. Bo vendien eiste de gedane ar beid zijn tol. Ongemerkt vie len ze dan ook op de bank, in het volle zicht van alle voor bijgangers, in een diepe vre dige slaap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9