Toch proef zoet water op Tholen kerkinactie uie doen Giro 456 PZC ZIERIKZEE Ouderenbond hekelt onbemand tankstation Besluit over toekomst biologisch museum laat op zich wachten 0 BROUWERSHAVEN «12 Waterschap waagt het erop Werken op de kinderboerderij in Middelburg WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN U wilde toch meer gaan bewegen? 11Reumafonds Ja, ik collecteer! gelouen-helpen-bouwen Omega-zalmolie capsules helpen u van binnen en buiten jong en gezond te houden VOOR HEM EN HAAR Verkrijgbaar bij uw drogist, reformhuis of apotheek dinsdag 18 februari 2003 door Mieke van der Jaqt GOES - Het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat toch, waarschijnlijk nog dit jaar, zoet water inlaten op Tholen. Hoe wel het dagelijks bestuur van het schap het algemeen bestuur ernstig ontraadde om haast te betrachten, bleek een flinke meerderheid bereid een risico te Dat risico is aanwezig in de blauwalg, die in het Zoommeer, waar het zoete water voor de Thoolse boeren vandaan moet komen, welig tiert bij mooi zo merweer. Uitbundige bloei en teloorgang van de blauwalg hebben al grote sterfte onder watervogels veroorzaakt. De boeren op Tholen en 22 van de 32 aanwezige leden van het waterschapsbestuur zijn niet bang voor het gif van de blauw alg in het oppervlaktewater. De boeren waren gisteravond met z'n allen naar Goes gekomen om dat te laten blijken, mocht het de bestuurders nog niet duide lijk zijn. Maar dat was het wel. De commissies van het water schap hadden een amendement voorbereid om de proef van twee jaar zoetwaterinlaat in het begin van de zomer door te laten gaan zoals voorgenomen. Het door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) is ongerust over de toe name van het aantal onbemen- ste tankstations. Nu ook de ANWB dergelijke tankstations opent, vindt de bond het tijd om samen met andere ouderenor- ganisaties aan de bel te trekken. Ouderen en mensen met een li chamelijke handicap kunnen vaak niet of moelijk zelf tanken. Het betalen met een pinpas is voor velen te ingewikkeld, zegt voorzitter D. de Buck van de af deling Temeuzen van de PCOB. De Buck ziet niets in Zeeuws- Vlaamse of Zeeuwse acties. Het gaat er volgens haar niet om dat er geen enkel onbemenst tank station mag komen. Maar ze ventig-plussers gaan prefere ren de service en veiligheid van een tankstation met perso neel.„Daarom moeten de bon den landelijk de handen ineen slaan", betoogt De Buck. Het landelijk bestuur van de PCOB heeft haar bezorgdheid al over gebracht aan de ANWB, de bond die de komende jaren hon derd onbemenste tankstations in het land wil openen. „De ANWB kritiseert het terug draaien van de service op trein stations. Maar ze draagt er nu zelf aan bij dat ontmensing van voorzieningen zich versterkt doorzet." dagelijks bestuur wilde een jaar uitstel omdat Rijkswaterstaat heeft laten weten dat de giftige alg ook kan toeslaan in het voor- jaar, als de boeren het water het hardst nodig hebben. De boeren en een groot deel van het algemeen bestuur vinden dat een visuele controle op het verst naar buiten gelegen in- laatpunt voldoende is om te zor gen dat de blauwalg niet in de Thoolse sloten en natuurgebie den terechtkomt. Zodra het wa tervan het Zoommeer een beetje op een groene soep gaat lijken, moeten de sluizen dicht en mag er geen druppel meer binnen. Tegenstanders zijn bang dat het dan te laat is. Doorspoeling Dijkgraaf W.Gosselaar had de indruk dat de angst niet zozeer uitstel van de proef betreft maar veel meer de inlaat van zout wa ter in het Volkerak/Zoommeer, zoals natuurbeschermers heb ben voorgesteld. Daar hoeven de boeren niet bang voor te zijn, want Zeeuwse Eilanden wil nog altijd de blauwalg te lijf gaan met een doorspoeling met zoet water, een stroom van het Ha ringvliet naar de Westerschelde Andere waterbeheerders zijn daar echter nog niet voor te vin den, omdat de blauwalg ook in brak en zouter water tot ont wikkeling kan komen. De proef gaat eerst in de in spraak en zal naar verwachting in april terugkomen in het alge meen bestuur van het water schap. Als het systeem van mo nitoring klaar is, hebben de Thoolse boeren dan wellicht zoet water om hun gewassen te beregenen. De Thoolse boeren waren gisteravond massaal aanwezig om het zoetwaterplan te steunen. foto Mechteld Jansen door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Er is te weinig informatie beschikbaar, het is te vroeg in de ontwikkeling en het is niet aan ons, maar aan het nieuwgekozen provinciebe stuur om te beslissen. Dat ant woord kregen Gedeputeerde Staten gisteren van de commis sie Welzijn op haar verzoek om aan te geven wat de nieuwe koers van het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle moet worden. Alleen het CDA was bereid om zich nu al uit te spreken voor een overname door Stichting het Zeeuwse Landschap. J. van de Merbel (CDA) gaf vooral blijk van de vrees dat de stichting zich terugtrekt als in vesteerder als de provincie niet snel haar voorkeur uitspreekt. Het kan na de vex-kiezingen op 11 maart wel een half jaar duren eer er een nieuw college zit, waarschuwde hij. De overige partijen weigerden 'over hun graf te regeren'. Maar bovenal vonden ze dat de voorgelegde opties - onder het Zeeuws Landschap omvormen tot een Centrum voor Natuur en Land schap, óf onder Staatsbosbe heer afslanken tot een bezoe- kerscentrum voor natuurgebied De Mantelinge - te smal en te weinig onderbouwd. Vooral de financiële onderbou wing rammelde, volgens WD, ChristenUnie en PvdA. Ook on der de voorwaarde dat de ont wikkeling de provincie niet meer dan het huidige subsidie budget van 260.000 euro mag kosten, zoals Van de Merbel nog probeerde. Extra bijdragen van de pi'ovincie voor het Zeeuws Landschap zijn niet aan de orde, omdat de stichting al provincie- geld krijgt voor het recreatief medegebi'uik van haar natuui"- terreinen, suste gedeputeerde De Kok. De Staatsbos^ optie is weinig kansrijk. de hij, omdat die organise'; door bezuinigingen nauwfe mogelijkheden voor invested gen ziet. Neeltje Jans De suggestie van de WDomi, museum over te doen aan® combinatie van Zeeuws Lari schap en Staatsbosbehee achtte De Kok kansloos. organisaties willen hun% logo op de gevel." Toch wife WD, PvdA en SGP nadere" derzoek naar die optie en te- een mogelijkheid de coDecfe van het museum onder te b^. gen bij het bezoekerscentra van Neeltje Jans. Ook dieq zag De Kok doodlopen. L„ teur B. van cle Hoef van Walg. land Neeltje Jans, vooral directeur van het Zeeuws B#.1 logisch Museum, heeft geenh- teresse in een overname, ie nadrukte hij. Het centra heeft bovendien de handen W aan zichzelf, duidde hij op herontwikkeling van Neety Jans. MIDDELBURG - Kinderboer derij De Klepperhoeve aan k Meiveldpad in Middelbuit houdt woensdag 26 februari4 kindermiddag 'Werken op 4 boerderij'. Kinderen van zes tot e twaalf jaar kunnen onder zicht van medewerkers helps bij het schoonmaken van hok ken en bij het voeren vandefe ren. De activiteit begint om 133 uur en eindigt om 15.30 uur. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Wist u dat collecteren een heel gezonde bezigheid is? Het is goed voor de been- en armspieren, vooral als de collectebus gaande weg voller raakt. Komt u in de week van 9 t/m 15 maart graag in beweging als collectant voor het Reumafonds, meldt u zich dan aan bij mevrouw Geertje van den Berg, 020 - 5896471. Sterk in beweging Dat moet toch kunnen? Enkele uurtjes actief voor de Nationale Collecte Hersenziekten Psychische Zieklenl Bel ons nu. Alle beetjes helpen! On2e collecteweek is van 16 t/m 22 februari 2003. Meer informatie: www.nfgv.nl en www.hersenstichting.nl Hm u aan ais collectant of organisator: (030) 29711 97 Mijn vrienjfczit elke avond te cnatten. Zou hij een aru Bel of mail eens met Korrelatie. Wij geven informatie, hulp en deskundig advies. Bel: 0900- I 450 „o.M of mail: vraag@korrelatie.nl Korrelatie. Meer dan u denkt. Omega Combi®: goed nieuws voor uw vaten en huid Omega Combiis een uitgebreide vetzuurcapsule. De capsules bevatten naast visolie namelijk ook teunisbloemolieolijfolie, lijnzaad olie, zonnebloemolie en natuurlijke vitamine E. Omega Combi' is dan ook een bijzondere formule met een goede invloed op belangrij ke functies van uw lichaam. Het is goed voor de vaten en het geheugen. Bovendien houdt het spieren en gewrichten soepel en onder steunt het herstellend vermogen van de huid. Omega Combi' bevat een breed complex van belangrijke vetzuren, zoals gamma-linol- eenzuur en poly-meervoudige vetzuren, voor het behoud van een goede gezondheid en een jong uiterlijk. Onverzadigde vetten worden ook wel goede vetten genoemd. Deze zogenaamde omega 3, 6 en 9 vetzuren zijn vooral te vinden in vette vissoorten en plantaardige oliën. Omega Combi® capsules bevatten een breed scala aan goede onverzadigde vetzuren. Zowel linoleenzuur als poly-meervoudige vetzuren zijn samengebracht in één capsule voor het behoud van uw gezondheid. Omega Combi* capsules kunnen dan ook goed wor den gebruikt als aanvulling op uw dagelijkse voeding. Deze formule bevat deze belangrij ke vetzuren in een goede verhouding. Voor het behoud van een goede gezondheid. Hoofdbestanddeel van Omega Combi* is geconcentreerde visolie op basis van zalm. Dit is een goede bron van omega 3 vetzuren. Omega 3 vetzuren houden de vaten schoon en elastisch wat goed is voor een verant woord cholesterolgehalte. De invloed van Omega Combi® capsules wordt ondersteund door de toevoeging van teunisbloemolie, olijfolie, lijnzaadolie en zonnebloemolie. Deze plantaardige oliën zijn een goede bron van omega 6 en 9 vetzuren. Omega 6 en 9 vetzuren houden spieren en gewrichten soe pel, zijn goed voor het geheugen en de con centratie en helpen u op gewicht te blijven. Bovendien helpen deze plantaardige oliën ontspannen in stress-situaties en bieden lichamelijke en geestelijke ondersteuning in drukke en spannende perioden. Beschermt bij Ouderdomsverschijnselen. Een belangrijke toevoeging aan Omega Combi* is natuurlijke vitamine E, omdat vita mine E de invloed van de omega 3, 6 en 9 vetzuren ondersteunt. Onverzadigde vetzuren zijn namelijk goed voor het bindweefsel in de huid. Vitamine E is een antioxidant en beschermt de huid tegen veroudering. Met deze combinatie van vetzuren en vitamine E houdt u uw uiterlijk dus fris en jeugdig. Omega Combi® is een brede formule van belangrijke vetzuren. De geconcentreerde capsules bevatten naast zalmolie ook belang rijke plantaardige oliën. Een goede combina tie die u jong houdt en helpt voor het behoud van een goede gezond. Omega Combi® is een goede aanvulling op de voeding voor zowel mannen als vrou wen. De vetzuren helpen mannen bij de verlaging van het cholesterolgehalte. Dit houdt de bloedvaten schoon. Voor vrouwen bevorderen de meervoudige onverzadigde vetzuren een normale en regelmatige menstruatie en bieden steun bij overgangs verschijnselen. De meervou dig onverzadigde vetzuren dragen daarnaast bij aan een stralend en jong uiterlijk Bovendien bevorderen omega vetzuren de smering van de gewrichten, wat helpt om soepel te blijven bewegen Fit en jong blijven? Dan is Omega Combi® voor beiden een goede keus. Omega Combi9 is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande J adressen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 ft of kijk op internet www.omegacombi.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 2,- KORTING op een verpakking Omega Combi met GRATIS boekje van voor 14,95 Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32