Kwiek is op zoek naar frisheid PZC All Ready verliest prestigeduel Delta Sport zeker van tweede plaats Schouwenburg zet kroon op zijn inhaalrace Kansloze nederlaag schakers Zierikzee Titelverdediger Lob houdt druk op leider Bruse volleybalsters lijden tegen VOY eerste thuisnederlaag Scaldina isii winning mooi uitslagen Kwiek blijft in de subtop Duel SKNWK gestaakt Winst GZC maandag 17 februari 2003 door Evelyn Pokorni BRUINISSE - De voorbeschou wing in het wedstrijdprogram ma van volleybalvereniging Kwiek vermeldde al een waar schuwing aan de vrouwen van haar eerste team: oppassen voor VOY. Die waarschuwing bleek terecht, want de Bruse formatie kon zaterdagavond weinig in brengen tegen het spelletje van de bezoekers uit Ouderkerk aan de IJssel. Het werd een eentonige en een zijdige pot volleybal waarin Kwiek één set winst werd ge gund en VOY terecht met drie gewonnen sets aan het langste eind trok. Kwiek-aanvoerster Hennie van Liere zocht na af loop geen excuus voor de neder laag en kon duidelijk aangeven waarom haar ploeg verloren had: „Het was slecht. Als collec tief was VOY beter. Wij hadden moeite met de servicedruk waardoor we geen aanvalsposi tie konden vormen. We kwamen te weinig in ons spel en qua aan val was het eenzijdig van onze kant. Achterin was het verdedi gend minder dan anders." De return kon gezien de stand in de derde divisie eigenlij k weinig problemen opleveren voor de thuisploeg. Met een wedstrijd minder gespeeld bevond Kwiek zich op een vierde positie tegen over een negende plaats voor VOY. In de uitwedstrijd vorig jaar bleken beide promovendi aan elkaar gewaagd en vochten toen een boeiend duel uit dat Kwiek met 2-3 won. Dat VOY aan een opmars bezig is, kwam vorige week al tot uitdrukking in een 3-1-overwinning op Fu sion en dat wist ook Kwiek- coach Krijn Verlek. „Bij VOY hebben wat verande ringen plaatsgevonden: er zijn nieuwe mensen van een hoger niveau bijgekomen." Ook hij had de verklaring voor het ver lies in sporthal De Vanger, maar wilde geenszins met excuses aankomen. Het ontbreken van speelsters (onder anderen Es meralda Schot en Marian van Donge, die nog steeds op een operatie wacht en de wedstrijd vanaf de tribune volgde) had een voor de hand liggende ver ontschuldiging kunnen zijn, maar daar wilde Verlek niet eens over praten. „Dat Marian van Donge ont breekt, dat weten we nu wel. Wat we nodig hebben is een kwaliteitsinjectie die je niet al leen kan bereiken door goed te trainen. Ook al is er zoals afge lopen week lekker getraind, de frisheid is er niet. We moeten be ter worden, met deze mensen." Het verloren duel met VOY kon Krijn Verlek accepteren: „Ver liezen is nooit leuk, maar de ne derlaag is terecht. Ze hebben het heel goed gedaan en als een ploegzo slim is... Door de servi cedruk van de tegenstander kv/amen de passes niet goed aan en werden we gedwongen naar de buitenkant te spelen. Sonja de Wit bijvoorbeeld heeft aan vallend goed gescoord, maar verdedigend en passend was het bij ons minder. Het tactisch ver mogen van VOY was heel goed en dat was ons eigenlijke pro bleem: ze konden het bij ons tactisch niet lezen. Wanneer bij voorbeeld Marije Munter diago naal werd aangespeeld, kon de rest haar niet helpen Rommelig Een 5-1-achterstand in de eer ste set konden de Kwiek-vrou- wenop 11-11 nog gelijktrekken, maar hierna liep VOY uit naar 15-20 en besliste de set, waarin beide ploegen verdedigend rommelig uit de hoek kwamen, met 19-25. In de tweede set, die volgens Verlek de mentale sterkte van Kwiek aan het licht bracht, was 4-4 het uitgangs punt voor de thuisploeg om uit te lopen naar een kleine voor sprong en die tot zeven punten uit te bouwen op 20-13 en vast te houden tot de setwinst 25-18. In de derde set voerde VOY de servicedruk op, maar kon het een ruime voorsprong (5-12) niet behouden. Kwiek liep in tot 17 -19maar moest de set uitein delijk toch met 17-25 uit handen geven. Het verzet van Kwiek leek in de vierde set gebroken: met 15-25 moest de Bruse ploeg de meerdere erkennen in VOY. doorWim Kakebeeke LEIDEN - De handballers van Ambiance/Delta Sport legden gisteren definitief beslag op de tweede plek. Tegenstander Sa- turnus kwam er in de 5-Meihal in Leiden niet aan te pas: 20-27. Of de positie achter kampioen Wings nog een extraatje ople vert, moet nog worden afge wacht. Voorlopig is aan de voorwaar den van de Schouwenaren vol daan. De tweede plek werd in beslag genomen, precies zoals werd venvacht. Liever hadden de blauwhemden de strijd aan gegaan met koploper Wings uit Den Haag, maar gaandeweg de competitie werd al snel duide lijk dat die missie niet zou sla gen. Al te vroeg in de competitie verspeelde Delta Sport hele du re punten tegen Roda'71. Na de winst op Saturnus rekent de Walcherse oefenmeester nu gewoon op de volle buit in de twee resterende duels. Zowel EDH als ETC komt nog naar Zierikzee. „De speelwijze blijft voor mij een item," zei Jansen gisteren. „Druk zetten vanuit de verdediging. Op dit moment gaat dat steeds beter." Een prachtig voorbeeld waren de combinaties tussen Francois Verrijzer en Jimmy Niemans in de 5-Meihal. Verrijzer zorgde voor de druk aan de linkerkant van de aanval. Niemans prikte er maar liefst vier binnen tegen Saturnus. Delta Sport kwam overigens zeer goed uit de start blokken. Binnen korte tijd stond er 1-6 op de borden. Delta Sport, dat niet kon beschikken over Peter Bos (werk) en de ge blesseerde Erwin Schaalje, hielp de thuisploeg in het zadel. De concentratie zakte weg. Sa turnus stond binnen korte tijd op gelijke hoogte: 7-7. Het zou het enige minpuntje voor de equipe van Delta Sport blijven. Zonder al teveel ophef draaide het sentiment in de par tij weer naar de Zierikzeese ploeg. Op slag van rust was de marge drie treffers: 10-13. Na de pauze trokken de gasten het ni veau goed door. De zege kwam geen moment in gevaar. Enige smetje op het duel was de zwak ke leiding. In de sportieve werden maar liefst atib tijdstraffen uitgedeeld^ turnus moest er zelfs ier*' wegens drie tijdstraffen Jansen (die geel incasseer, als zijn collega van Satwj begreep er geen snars „Alles verliep in een \T,; schappelijke sfeer. Dit o® toch wel alles. Aanwezigs leuk, maar deze heren ir-'j zwart waren in mijn ogen||i minant." Of de Walchèis fenmeester ook volgend 4 voor de groep zal staan, vr te bezien. Op dit moment 'is Serooskerkenaar in met het bestuur van Sport. „De kans dat iktjg gering. Laten we zer fifty." Scores Delta Sport: Lars Rn* ten 9 (waarvan 6 strafworpr, my Niemans 5, Guust Sluipai do de Graaf 4, Francois l'ema Bob van Lint 2. Ricky Evenst ZIERIKZEE - Tafeltennist) Scaldina draait momenteel) ker. Het eerste, tweede en vi« team waren al koploper inh klasse. Ook het derde tearafe zich nu aan de leidinggeef in de zesde klasse B, dooit 9-1-zege op Kerkwervei Na deze inhaalwedstrijd a het Scaldina-trio (Jan Ei mers, Hans Jonker, Marioi Popering) met negentien pi ten uit twee duels sterk. Dj dat Kerkwerve wordt gepiï door ziekte en blessureleed) het niet moeilijk de winst: Scaldina te halen. JanReirc ondervond nog wel de nodig genstand van Daan va: Hoek, maar kon in de game met 11-7 de winst wacht slepen. Net als Man: Popering won hij al zijn pi* en. Ook Hans Jonker incasse de twee winstpunten doorn anderen Van de Hoek met 11 ll-4enll-8te verslaan. Al op het spel van Anja Plandsi had hij geen goed antwoord door Roeland Alders ZIERIKZEE - De inhaalwed strijd tussen Zierikzee en koplo per Het Witte Paard 3 in de Zeeuwse hoofdklasse schaken, is gemakkelijk gewonnen door de Zeeuws-Vlamingen. Met 6,5-1,5 was het Sasse achttal te sterk. De wedstrijd kon 1 februari geen doorgang vinden in ver band met de herdenking van de watersnoodramp. Na onderling overleg werd besloten om de wedstrijd afgelopen zaterdag te spelen. Al snel nam Het Witte Paard een voorsprong, doordat Ronald Facchin een overwin ning boekte. De rest van de wed strijd was ook al niet echt in het voordeel van Zierikzee. Enkel Hans Aangeenbrug (tegen An- dré Galle), Van de Graaf (tegen Frans Snijders) en Sven Tillema (tegen Manuel Colsen) konden remise houden. Op de rest van de borden bleek dat de Zeeuws- Vlaamingen duidelijk beter wa ren, waardoor de 6,5-1,5 niet eens geflatteerd was. Gedetailleerd: 1. R. v/d Veken-G van Rij 0-1, 2. H. Aangeenbrug-A. Galle remise, 3. M. Krijger-H v/d Wijnkele 0-1, 4. B. v/d Graaf-F. Snijders remise, 5. H Jukkenek- ke-A. den Hamer 0-1, 6. S. Spie- gels-J Gommers 0-1, 7. S. Tille- ma-M. Colsen remise, 8. E. Boot-R. Facchin 0-1 ZSB-hoofdklasse:Zee- rikzee-HWP Sas van Gent 3 1,5-6,5. Stand: 1. JIWP Sas van Gent 3 10-31,5, 2. Landau 8-27,5, 3. Sou burg 2 7-22, 4. Middelburg 2 6-22, 5. SVWZV 6-20,5, 6. De Zwarte Dame 6-20,5, 7. Goes 4-16,5, 8. Terneuzen 2 3-17,5, 9. Zierikzee 0-11,5, 10. HWP Sas van Gent 4 0-10,5. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Titelverdediger vc Lob heeft de moed nog niet opgegeven in de recreatieve vol leybalcompetitie van Zierikzee. De ploeg won met 3-0 van Dui- veland Vastgoed/Kwiek H3 en hield daardoor de druk op kop loper Zeelandia, die niet actie kwam. Zeelandia heeft één punt voorsprong en twee duels min der gespeeld. In diezelfde A-poule hield Big Boss door een 2-1-zege op AT- LAS/Korstanje zicht op de der de plaats. In poule B is HCR De Kroon/Wiska ongenaakbaar, maar de strijd om de tweede plaats duurt onverminderd voort. Praktijk Jan/Cluzona heeft die zilveren plek nu in handen, maar verspeelde wel een punt tegen Café de Vlinder. Ook 't Vegertje morste een punt (tegen nummer laatste Wea/- Mevo'80 3), waardoor Profile Tyrecenter Rinus Roon door een 3-0-zege op Stars of Life een plaatsje opschoof naar de derde plek. Marleco/Cluzona 2 liet in poule C een veer in de achtervolging op leider MOL AGRO. De num mer twee won slechts met 2-1 van Zeelandia 3 en staat nu op zeven punten van de koploper. Schilder de Oude/Kwiek H4 kon door een 3-0-overwinning Biljarten op WOZ langszij komen op de tweede plek. De topvier in de vrouwenpoule gaf elkaar geen strobreed toe. Koploper DRS/Wik 2, Duck- hams motor ohe/Cluzona, DRV accountants/Wik 3 en Wea/Me vo'80 dames wonnen allevier met maximale 3-0-cijfers. De lijstaanvoerder behield daar door veertien punten voor sprong op de eerste achtervol ger. BRUINISSE - Zonder goed te spelen handhaafden de volley ballers van Kwiek zich in de tweede klasse A in de subtop. De Bruse formatie wees in eigen huis Holy met 3-1 (23-25, 25-19, 25-19, 25-16) terug. Kwiek speelde erg wisselvallig en kreeg in de eerste set de reke ning van een matig niveau ge presenteerd. Zonder tot grote hoogte te groeien verzette Kwiek daarna met succes de bakens. Goede momenten wer den in een rommelig duel met slecht spel afgewisseld. In ge vaar kwam de ploeg echter niet meer. SKNWK'er Johan van de Linde legt aan voor één van zijn drie treffers tegen Fortis. Links kijkt aanvoerder Jaap van Gastel toe. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie ZIERIKZEE - Tien minuten na de rust sloeg voor Gerda Kloet het noodlot toe. De korf balster van SKNWK scheurde zaterdag in het duel met Fortis 7 haar achillespees af. In onderling overleg met de tegenstanders werd de wedstrijd hij een 6-7-stand ge staakt. Gerda Kloet werd met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht, waar ze meteen werd geopereerd. Inmiddels is ze weer thuis, met gips rond haar been. De partner van Gerda Kloet (speler Jaap van Gastel) en een reservespeelster gingen immers mee naar het ziekenhuis en de rest van het team was dermate aangeslagen, dat het geen zin meer had om het duel te hervatten. Tot het onge lukkige moment van Gerda Kloet hadden de ploegen er een sportieve wedstrijd van ge- door Jan Roovers SOMMELSDIJK - De streek- derby tussen de zaalkorfbal ploegen van Good Luck en All Ready is zaterdag met 15-11 ge wonnen door Good Luck. Door dat resultaat liggen beide ploe gen nog in de race voor de derde plaats in de derde klasse B. Een dergelijke klassering is vooral voor All Ready een schrale troost. Immers, tot voor kort was het team van coach Harm Brandt, met Olympia uit Spijkenisse, nog serieus kandi daat voor het kampioenschap en promotie naar de tweede klasse. Maar in de finale van de competitie is de ploeg in de fout gegaan. Een week eerder ging het cruciale duel bij Olympia met 11-9 verloren, na de neder laag bij Good Luck is het 'over en uit'. De kwaliteit om voor een derge lijke hoofdprijs mee te doen, is volgens Brandt zeker aanwezig. Maar als geen ander beseft de coach echter ook dat de ploeg dan in uitwedstrijden beter moet presteren. Want waar de tegenstanders met knikkende knieën afreizen naar sporthal Onderdak in Zierikzee, toont All Ready buitenshuis een heel ander gezicht. In eigen huis werd tot nu toe alles gewonnen, de zes uitbeurten leverden slechts de schamele oogst van drie punten op. „Onnodig pun tenverlies", noemt Brandt de re mise bij Togo en de nederlagen bij DVS en Olympia S. Bij de start van de competitie werd verwacht dat de ploeg minstens in de subtop zou mee doen. Die verwachting is inge lost, maar het besef dat er meer in heeft gezeten, doet toch pijn. En 'dus' weet Harm Brandt wat hem te doen staat: van All Ready een ploeg maken die ook in uit wedstrijden laat zien wat ze kan. „Daar gaan we aan wer ken", beloofde de coach. In het besef dat eerder de titel- kansen waren verspeeld werd de wedstrijd tegen Good Luck niet meer dan een prestigeduel. Tot de rust gingen beide ploegen gelijk op naar 7-7. Daarna was de thuisploeg aanvallend be duidend scherper, maakte bij 11-8 het gat, bouwde dat in het laatste kwart uit naar 14-10 en hield die marge vast: 15-11. Scores All Ready: Manon Torensma en Ronald Snoek 3, Anouk van Tig- gelhoven 2, Esther Snoek, Maurice Brul en Luuk van Eijken 1 Teamcompetitie district Walcheren/de Bevelanden. Klasse B1 driebanden klein: VEGABV 2 - BV Jacobs 1 4-3; LBV 1 - OBK 17-0; LBV 2 - De Herberg 1 7-0; ALM 1 - De Sportvisser 1 5-2; BV Zierikzee 1 - Onda 1 5-2. Klasse C1 Libre kl. en kader 38/2: VE GABV 4 - DOS Nieuwerkerk 1 2-5; Windenburg 2 - VEGABV 5 1-6; ReHaWe 1 - VEGABV 6 4-3; Windenburg 1 - Dis trictsteam Wal/de Bev 1 5-2. Schaken Goes. 50+ Koperentuintoernooi. 1. W. van Wijnen 6 punten uit 7 wedstrijden, 2.. 2. J. Tholenaar 5,5, 3. M.de Bock 5, 4. J. van Ruler5,5. A. Jonkheer4,5,6. J. Paup- tit 4, 7. Z. de Jong, L. Poleij, P. Lindhout 3,5,10. Overdijk, A de Jonge, C Rooiak- kers 3,13 H Becker 2,5,14 L. Verkerk 2, 15. B. Verschuure 1,5,16. R Blok0,5 Volleybal Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: vc Lob - Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 3-0, Big Boss - ATLAS/Korstanje 1 2-1. Stand: 1. Zeelandia 1 15-41,2. vc Lob 17- 40,3. Café De Stulp 15-26,4. Big Boss 16- 23, 5. Wea/Mevo'80 1 17-21, 6. ATLAS- /Korstanje 1 17-11, 7. Duiveland Vast goed/Kwiek H315-5. Poule B: Sgravo-de Verfbron - Zeelandia 2 1-2, Wea/Mevo'80 3- 't Vegertje 1-2; fé De Vlinder - Praktijk Jan/Cluzom'i Profile Tyrecenter Rinus Roon-$W Life 3-0. Stand: 1HCR De Kroor# 19-48, 2. Praktijk Jan/Cluzona 184 Profile Tyrecenter Rinus Roon 18-35 Vegertje 19-38, 5. Zeelandia 215:1 Stars of Life 18-26,7. Café DeVlirdr 18, 8. Sgravo-de Verfbron 19-14.9: nexxion 19-13,10. Wea/Mevo'803'; Poule C: Schilder de Oude/Kw*' WOZ 3-0, Zeelandia 3 - Marleco.Oa 2 1-2, Wea/Mevo'80 jeugd - Sgia^ verkeersopleidingen 1-2. Standt AGRO 17-46,2. Marleco/Cluzona2"- 3. Schilder de Oude/Kwiek H4 l/S ATLAS/Korstanje 217-33,5. WOZ'» 6. Zeel andia 317-17,7 StadscafeDii jaard 16-16, 8. Sgravo-DEK vedHt leidingen 17-9, 9. Wea/Mevo'80p 16-5. Poule DA: DRV accountantsAVika-G tief in gezondheid 3-0, HCRDefo /Wiska Dames - Mazda Legem» Duckhams motorolie/Cluzona fel vo'80 Meisjes 3-0, Bolle Dier&Tu n* - Wea/Mevo'80 Dames 1 0-3. K« porthuis Zierikzee D1 - DRSVMü Stand: 1. DRS/Wik 2 18 17 150.2 hams motor olie/Cluzona 18-36,3! accountants/Wik 3 18-35, 4. Wal vo'80 Dames 1 19-33, 5 MazdaL1 maate 18-32, 6. CZ actief in gezirf 18-20, 7. Kwiek/Sporthuis Zierit» 17-19, 8. HCR De Kroon I Wiska Or 18-17,9. Wea/Mevo'80 Meisjes Bolle Dier&Tuin/Wik 119-14. maakt. Er stond weinig meer op het spel en daardoor konden beide teams zich lekker uitleven. Via 2-2 en 4-4 stond Fortis bij rust voor met 5-7. SKNWK kwam terug tot 6-7, maar tien minuten na de rust sloeg het noodlot toe voor Kloet. Scores SKNWK: Johan van de Linde 3, Wouter van Marie, Joyce van de Klooster en Ruud Ver- cruijsse allen 1 door Joop van den Oudenhoven ZONNEMAIRE - Het geweste lijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse heeft een Schouws getint podium gekregen. Jan Schouwenburg van BV De Graanbeurs uit Zierikzee werd in Zonnemaire verrassend titel houder. Van de Bosch uit Til burg werd tweede en Nicolette de Ruiter van Westhoekladies uit Renesse derde. In een zinderende finale waarin Schouwenburg afhankelijk was van de prestaties van de directe concurrenten, viel alles in de voor hem juiste plooi. Schou wenburg die in de derde ronde slechts de zesde stek bezette, knokte zich wedstrijd na wed strijd terug. Met winst op Leo de Jonge in de laatste ronde stelde hij zich zeker van de tweede plaats, maar uiteindelijk werd hij zelfs eerste omdat Austin Jung verloor van Van de Bosch en De Ruiter won van Hazen Schouwenburgs eindcijfers: tien punten uit zeven partijen, moyenne 0.76. Van den Bosch werd tweede met 7-9 en 1.10. Met haar winst in de slot- ronde greep Nicolette de Ruiter nog het brons: 7-9. Jung van BV De Kastanjf. Kloosterzande bleek een V fecte invaller. Als zevende start nam hij onbevangen3 initiatief en ging hij na drie ri den fier aan de leiding. Toen- zich bewust werd van zijn J sen, trok ook de spanning^ ledematen en werd zijn op- den stroever. Winst en ver wisselde elkaar af en langz- verloor hij het zicht op een p" umplaats. De vijfde plaatst 0.83) en de hoogste partij het toernooi met 1.76. werdo eindelijk zijn beloning. Jan Schouwenburg verovfj met zijn zege een plaa' Nederlands kampic dat van 21 tot en met 23 n» wordt gehouden in DordreöH ZIERIKZEE -DedammH de Goes Zierikzee Comb® (GZC) hebben de compe^ de hoofdklasse van Zeej' Dambond afgesloten n® 14-5-zege op PWG 3. Boo- Wild en Sinke wonnen.om speelde remise. werd kampioen. GZC zes Kwiek-speelster Marije Munter neemt het in haar eentje op tegen het blok van VOY. foto Dirk-Jan Gjeltem;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32