Sint-Annaland wil nieuwe ijsbaan -4 ndei-fiu Kinderen en hersenletsel CUP YOUR CULT GUIDE ZORGT U DAT 'T IIU DE BUS KOMT? www. pzc. n l/ad verteren Giro 860 Club vraagt multifunctionele baan met ondergrond van asfalt Poppenspreekuur Zwangere vrouw raakt bekneld bij ongeval word collectant ^Reumafonds Meer weten? Wilt u meer informatie, bijvoorbeeld over hersen letsel bij kinderen en meningitis, herseninfarct of hersenbloeding, kindermishandeling enz.? Neem contact op. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en revalidatie zijn uiterst belangrijk om hersenletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang Word donateur van de Hersenstichting of doe een gift. Ons CBF-keurmerk garandeert een verantwoorde besteding van uw bijdrage. Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 www hersenstichting.nl Help het geluk 'n handje: collecteer voor Kinderhulp) collecteweek 2003 20 t/m 26 april Het Nationaal Fonds Kinderhulp zoekt collectanten voor de landelijke collecteweek in het voorjaar. Helpt u mee? Bel 0570 611899. Hersenstichting Nederland geeft u feiten en cijfers maandag 17 februari 2003 U wilde toch meer gaan bewegen? Wist u dat collecteren een heel gezonde bezigheid ls? Het is goed voor de been- en armspieren, vooral als de collectebus gaande weg voller raakt. Komt u In de week van 9 t/m 15 maart graag in beweging als collectant voor het Reumafonds, meldt u zich dan aan bij mevrouw Geertje van den Berg, 020 - 5896471. Zomaar enkele cijfers: - Per jaar krijgen circa 35 kinderen onder de 13 jaar een dodelijk ongeval op de fiets. Meer dan de helft van deze kinderen overlijdt aan hersenlet sel. - Elk jaar komen naar schatting 1.000 kinderen na een verkeersongeval in het ziekenhuis terecht. De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. - Jaarlijks moeten ongeveer 19.000 kinderen naar de EHBO na een val op hun hoofd. - Per jaar worden ongeveer 80 nieuwe gevallen van een hersentumor vastgesteld bij kinderen tot 15 jaar. - Naar schatting worden in Nederland jaarlijks 50.000 tot 80.000 kinderen slachtoffer van kin dermishandeling. Bij meer dan 50% daarvan is er sprake van letsel in het hoofd-nek-gebied. - In Nederland krijgen per jaar 2,7 op de 100.000 kinderen een herseninfarct of hersenbloeding. d door Gino van den Broecke TERNEUZEN - De door Zorg- imago Zeeuws-Vlaanderen re gionaal georganiseerde open dag van de zorginstellingen is door het publiek goed bezocht. Veel mensen hadden zaterdag de tijd genomen om één of meer dere instellingen in de regio te bezoeken. De absolute pu bliekstrekker hierbij was het poppenspreekuur in Ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Daar stond voor tien uur al een rij wachtende scouts, die als eerste met hun poppen en knuf fels de aanwezige doktoren be zochten met hun popproble men. Daarna brachten nog vele tientallen kinderen een bezoek je aan de verschillende artsen. „Mijn zeehond heeft olie in zijn longen van de Tricolor", sprak Jeffrey toen hij bij 'fotodokter' Raat was geweest. BURGH-HAAMSTEDE - Bij een eenzijdig ongeval op de N57 bij Burgh-Haamstede zijn gis termiddag twee inwoners van Vlissingen gewond geraakt. Omstreeks 14 uur reed de be stuurder, een 33-jarige Vlissin- ger, vanuit de Stormvloedke ring over de N57.Bij de kruising Kraaijensteinweg-Koudekerk- seweg te Burgh-Haamstede sloeg een voorganger plotseling rechtsaf de Koudekerkseweg in. De Vlissinger kon niet tijdig remmen. Hij week uit naar rechts, reed de berm in en kwam in de sloot tot stilstand. In de au to bevonden zich een 26-jarige zwangere Vlissingse en een kind. De vrouw zat bekneld en moest door de brandweer uit haar voertuig worden gehaald. Alle drie de inzittenden werden naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. Het kind kreeg een trau mabeertje. De gehele auto is vernield. Aan de opzet van de opg hadden ze in het ziekenhui: aandacht besteed. Werê de kinderen op een speels, nier kennis laten makenniêt ziekenhuis, want dat bo$ toch bij velen een bepsj angst in. Maar je ziet dag deze manier met het p«j spreekuur nieuwsgierig' naar wat er allemaal hit- beurt en daar hebben v, voor gedaan", aldusHurut? git, organisator van de dag. Kinderarts Corijn, tiearts Derom, KN& Lantsoght en radioloog; namen alle tijd voordekini en luisterden naar hun men'. Er werden röntgêi gemaakt en ze werden d£ wezen naar de gipskame.i armpjes en beentjes vakb in het gips werden gezet, pop heeft haar been gebm'a moet ze een mandarijn eti een snoepje", zei Ashlej] haar pop in het gips gezetn Naast het spreekuur koe een bezoek gebracht mi aan de dagverplegingenè ratiekamer. Zeep Bij Dagcentrum de Dagiii onderdeel van Stichting Tr; kregen de bezoekers fa demonstraties te zien vin standelijk gehandicapte) zelfstandig zeep, betonvs ringen, kaarsen en textiel, werpen maakten. Verpleeghuis Ter Schone bezoekers uitleg overdenk bouw, die eind 2004 gen seerd moet zijn. Het vete dan in zijn geheel naar de: we lokatie bij winkelce Zuidpolder. Er verrijst das nieuw hoofdgebouw wa* palliatieve zorg. reactivea long stay gevestigd m Daarachter komen tv woonunits voor psvehogen sche zorg. Ook andere zorginstelling heel Zeeuws-Vlaams waaronder De BlaauweK in Hulst, de Vurssche ïnAo De Stelle en Ziekenhuis Ar.', us in Oostburg hadden hucd ren geopend en gaven hei bliek rondleidingen. door Steffan ter Maat SINT-ANNALAND - IJsclub Sint-Annaland heeft een nieu we locatie voor de ijsbaan op het oog. De club wil de baan graag tussen de Molendijk en Nieuw- landseweg tegen de havendijk aanleggen. De club wil een baan met een asfalt ondergrond voor multifunctioneel gebruik, voor bijvoorbeeld skaters. Op de hui dige locatie zijn de omwonen den tegen een skatevoorziening. De huidige ijsbaan ligt tussen de Javadijk en de Hoenderweg. Er zijn al langer plannen om de baan hier te asfalteren en de ge meente heeft daar ook subsidie voor toegezegd. IJsclub voorzit ter H. Moerland: „De buurt is bang voor geluidsoverlast van de skaters en skeelers. We heb ben onderzoek laten doen en daar blijkt uit dat dit hier geen overlast geeft. We hebben ook toestemming om te verharden, maar we zitten niet op tegen stand vanuit de buurt te wach ten." Tegenstand Met het besef van de tegenstand uit de buurt en het feit dat het water op de baan niet altijd goed bevriest omdat het brak is, kwam het bestuur van de club op het idee om naar een andere locatie uit te kijken. „Op de locatie tegen de Haven- dijk zijn er minder omwonen den en verwachten we minder weerstand. Daarnaast kunnen we er beter parkeren dan op de huidige locatie, want daar is ei genlijk een tekort aan plekken", legt Moerland uit. De grond op de eventuele nieu we locatie is in bezit van een be legger. Die heeft het land ver pacht aan een landbouwer. Het idee voor de nieuwe schaats baan ligt al bij de gemeente Tholen. Als deze goedkeuring geeft aan het plan dan wil Moer land met de belegger bespreken of de club het stuk grond kan aankopen: „We bekijken ook of de gemeente interesse heeft voor de grond van onze huidige baan. Die is eigendom van de club, maar wellicht is het voor De huidige schaatsbaan. de gemeente aanti'ekkelijk voor huizenbouw. Maar we verkopen het nog niet zolang we geen ze kerheid hebben over een andere locatie." De huidige ijsbaan is zo'n 11.000 vierkante meter groot. Zou de gemeente dit willen aan kopen dan kan de club met de opbrengst een deel van de grond of aanleg van de baan financie ren. Met de subsidie voor de as falt ondergrond is een nieuwe baan al een eind op weg. Verder verwacht de voorzitter geen problemen met het krijgen van water op de beoogde locatie. Er kan volgens hem een bron wor den geslagen en waarschijnlijk volstaat het afsluiten van de waterafvoer ook al voor het la ten onderlopen van de baan. „We verwachten pas in de twee de helft van dit jaar een beslis sing van de gemeente. Die zal dan wel samenvallen met ande re projecten in Sint-Annaland, zoals het havenfront", zegt luchtfoto Willem Mieras Moerland. „We wachten de be slissing rustig af. We kunnen op de huidige locatie ook verder. En als het moet ook met een ge asfalteerde baan, want daar hebben we immers toestemming voor." Wat vind jij van film, theater of muziek? Geef je mening op www.cjp.nl/recensie KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24