tem op hoogbouw in hart Hulst ROC lijft centrum vakopleidingen in Open tunneldag compleet volgeboekt Voetballers Cadzand klagen over slecht veld Parket stelt alsnog onderzoek in naar dood Gentenaar lie bouwlagen moet volgens B en W de limiet zijn intainer nog t gevonden oe een Wens ijgt 225 euro Schouwen wil Zeemanprijs in ere herstellen Vier inbraken in Heikant zeeuwse almanak Dag Gerda ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 14 februari 2003 UEffOUTSDIJK - De be- rjelling onder de Zeeuwse «niking om een kijkje tenc- „indeWesterscheldetuiinel Titer groot. De tunneldag op '.„da" 8 maart zit helemaal Volgens de NV Westcr- Ildetunnel heeft het geen Jjnnieer dat gegadigden ztch er i^og voor aanmelden. tjdats de tunneldag rijden de seekers per bus van Zuid rand naar Zeeuws-Vlaan- atn - en omgekeerd - door de gttatis van de tunnelIn bei- de toeritten van de oostbuis zijn informatiemarkten inge richt. Daar kan het publiek on geveer vierhonderd meter de tunnel in lopen. De capaciteit van die tunneltour per bus is rekbaar, omdat eventueel meer bussen kunnen worden ingezet dan de vijftig die de NV Wes- tersci.eldetunnel heeft gechar terd. Omwille van de veiligheid mag echter maar een beperkt aantal mensen tegelijk een eindje de tunnel in wandelen. Daarom is het aantal bezoe kers begrensd tot 12.000 en moesten belangstellenden zich aanmelden via een bon in de huis-aan-huisbladen. Op die bon moest bovendien worden ingevuld welk tijdstip de voor keur heeft (de NV Westerschel- detunnel ontvangt haar gasten in zes blokken van twee uur tussen acht uur 's morgens en zes uur 's avonds) en waar men wil parkeren (aan de Zuid-Be- velandse of aan de Zeeuws- Vlaamse kant). Inmiddels heb ben zich 15.000 gegadigden voor de tunneldag aangemeld. Bij de toewijzing van de toe gangsbewijzen en parkeer- kaarten let de tunnelexploi tant op de concentratie van de bevolking de verschillende re gio's van Zeeland. Zo zullen méér inwoners van Walcheren bericht krijgen dat ze welkom zijn, dan van Schouwen-Dui- veland. Verder geldt als uit gangspunt: wie het eerst komt, het eerst maalt. De belangstel ling voor de tunneldag blijkt het grootst in Midden-Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen. In Schouwen-Duiveland is de animo geringer. Als het aantal aan dit gebied toegewezen aanmeldingen niet wordt ge haald, wordt het overschot on der de andere regio's verdeeld. Een extra open dag is niet mo gelijk, omdat in de laatste week voor de opening op 14 maart nog allerlei controles en oefe ningen moeten worden gehou den. Tijdens de rit door de 6,6 kilo meter lange tunnel wordt een videofilm gedraaid over de bouw en de veiligheidsvoorzie ningen. Bij de wandeling door de eerste vierhonderd meter van de tunnel kunnen een hulppost en een dwarsverbin ding worden bezichtigd. Tun- nelpersoneel geeft desgewenst nadere informatie. Er zijn pre sentaties van de aannemers en er zijn braderie-achtige activi teiten met bijvoorbeeld optre dens van muziekgezelschap pen. ^FrankvanCooten 1ST-Burgemeester en wet jes van Hulst zetten de rem hoogbouw binnen de wallen Hulst. Nieuwe projecten in innenstad mogen in princi- el hoger worden dan drie [lagen. is een onderdeel van de ivoorwaarden voor bouwen •Hulster binnenstad. B en jbben deze randvoorwaar- onlangs vastgesteld. „Er ui geen flats van zeven ver ingen hoog meer worden mvd", zegt wethouder B. Kis. latste jaren zijn in de direc- ibijheid van de binnenstad rse hoge gebouwen neerge- üe jongste aanwinst is het appartementencomplex ience Reynaerde aan de ionswegbij de Gentsepoort, complex staat weliswaar buiten de wallen maar heeft behoorlijk wat invloed op beeld van de binnenstad. itenkwartier leiding voor het opstellen lerandvoorwaarden zijn de men met het Houten kwar- Als dit gebouw wordt ge- pt, mag nieuwbouw op deze niet hoger worden dan drie L - Een nieuwe zoekactie de container, die woens- xhtend bij een aanvaring een containerschip en wachtschip op de Wester- (lde ter hoogte van Zuid- linge in het water beland- ;ft nog niets opgeleverd. onderzoek aan boord van iffltainerschip MSC Edna weliswaar uitgewezen dat wlem van de container nog boord staat, maar de om- rade inhoud van de 'kist' in papier) is nog niet getra- swaterstaat zette gisteren Bartuig Lodijke, dat sonar boord heeft, in bij de zoek- Degeregistreerde resulta- forden vandaag nader be- srd. Bij de aanvaring in le mist liepen het contai- thip en het vrachtschip L overigens flinke schade it bleek uit nadere inspee lt na de botsing verklaarde Havenbedrijf Antwerpen bet om een lichte aanvaring zonder veel schade. De Ed- Erloorbij de botsing nog een tbecontainer. Die kwam te- top het dek van de Stoja. IOSTERZANDE - Stich- |Doe een Wens kreeg giste- 'ondeopenbare basisschool deschool in Kloosterzande gift is het resultaat van een dienactie van deze school, «deren verkochten in de- L-r vorig jaar oliebollen in iorp. dft van de opbrengst gaat «StichtingDoe een Wens. ^stichting brengt wensen in "ling van kinderen met le edragende ziekten, ónderen gaven de cheque (Advertentie bouwlagen plus kap. De kap hoort bij de derde bouwlaag. Voor elk project in de binnen stad wordt afzonderlijk geke ken of de kap een eigen bouw laag mag zijn of dat deze bij de derde bouwlaag hoort. Het besluit over de toekomst van het Houtenkwartier is vol gens wethouder Pauwels echter nog niet genomen. Voor een aan tal verenigingen moet nog ver vangende huisvesting worden gezocht. De Stichting Houten- kwartier heeft renovatie be groot op 750.000 euro. „De belangstelling voor bou wen op de plek van het Houten- kwartier is weliswaar groot, maar de keuze is nog niet ge maakt", zegt Pauwels. „Het kan nog alle kanten op. Er kan ook woi'den gekozen voor gebruik van het huidige Houtenkwar tier zoals dat het geval is met het voormalige schoolgebouw aan de Tivoliweg. Een deel van de voormalige school blijft staan. Als het Houtenkwartier wordt gesloopt, moet er in elk geval iets in de plaats komen dat de buurt verbetert. Zo ver is het echter nog niet. Eerst moet voor de verenigingen elders onder dak worden gevonden." Wethouder F. van Driessche praat binnenkort met voorzitter G. van de Voorde van de stich ting. „Tijdens dit gesprek wordt gesproken over oplossingen." Hulst wil een einde aan de hoogbouw in het centrum van Hulst. Residence Reynaerde is het jongste hoge complex in het centrum. foto Wim Kooyman door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Het Regionaal Opleidin gencentrum (ROC) Westerschelde heeft het Centrum voor Vakopleidingen (CW) aan de Terneuzense Haarmanweg overgenomen. De twaalf praktijkdocen ten die verbonden waren aan het CVV, zijn toegevoegd aan het lerarenbestand van het ROC. Het gebouw wordt nog tot het eind van dit schooljaar gebruikt voor lopende cursussen en zal medio juli ver kocht worden. De overname heeft direct te maken met de reorganisatie van Arbeidsvoorzienin gen in Zeeland. De verschillende onder delen van die organisatie zijn inmiddels verzelfstandigd, hetgeen resulteerde in de vorming van de CWI's, de commercieel opererende organisaties Kliq en Facent. Landelijk werd ervan uitgegaan dat de CW's ook zelfstandig als commerciële instellingen zouden kunnen gaan func tioneren. In een aantal gevallen is dit ook het geval gebleken, maar in Zeeuws-Vlaanderen bleek dit geen haalbare kaart. Onder handelingen met het ROC Westerschelde resulteerden uiteindelijk begin dit jaar in een overname. Aparte bv De leiding van het ROC gaat bekijken of het CW als commercieel opererende werkeenheid onder de ROC-vlag te handhaven is. Het scholingsinstituut heeft daarvoor drie jaar de tijd gekregen. Lukt het niet om cursusaanbod aan be drijven kostendekkend te houden, dan zullen de CW-activiteiten grotendeels ondergebracht worden binnen het regu liere cursusaanbod van het ROC. „Voor de komende jaren moet het CW dus be schouwd worden als een aparte bv met een eigen acquisitie voor cursussen. Sla gen we er niet in om de zaak draaiende te houden, dan wordt het CVV-aanbod on dergebracht bij onze sector techniek", zegt voorzitter A. Huijsmans van het col lege van bestuur van het ROC. Mocht dat gebeuren, dan zijn er geen per sonele consequenties. „De twaalf mensen die op het CW werk zaam waren, zijn toegevoegd aan onze organisatie en vormen een aanwinst voor ons docententeam, temeer daar zij een grote technisch praktijkkennis mee brengen. Ook alle contractactiviteiten van het CW zijn door ons overgenomen, hetgeen een verbreding van ons aanbod met zich meebrengt", aldus Huijsmans. Scheve gezichten Het bestaan van twee opleidingsinstitu ten voor technische beroepen in het rela tief kleine Zeeuws-Vlaanderen leidde in het recente verleden nogal eens tot sche ve gezichten. Bij het aanbieden van cur sussen voor bedrijven visten ROC en C W vaak in dezelfde vijver. Aan die situ atie komt nu een einde. Het gebouw van het CW aan de Haar manweg in Terneuzen wordt de komende maanden nog gebruikt voor de lopende curussen. Het ROC betaalt hiervoor huurpenningen. In juli wordt het CW verkocht, daarna worden de leergangen verzorgd in de praktijklokalen van het ROC. door René van Stee CADZAND-BAD - Voetbalver eniging Cadzand luidt de nood klok over de slechte staat waar in het voetbalveld aan de Noorddijk verkeert. Al jaren lang worden wedstrijden om de haverklap afgelast, waardoor het competitieschema danig in de war raakt. „Het kan zo niet langer en het wordt steeds erger. Op den duur gaat dat leden kosten. Nu ver loopt alles nog prima omdat we bepaalde zaken kunnen onder vangen. De jeugd traint bijvoor beeld regelmatig in de nabijge legen sporthal, maar dat is natuurlijk geen oplossing", ver klaart secretaris A. Martlé van de ruim 115 leden tellende ver eniging. Het voetbalveld in Cadzand- Bad is ruim zeven jaar geleden opnieuw aangelegd. De draina ge werd toen ook vernieuwd. De werkzaamheden kostten de ge meente Oostburg destijds een kleine dertigduizend euro. Toch staat het veld bij de minste of geringste regenbui langdurig onder water. Met name de helft die het verst van de kantine ligt, verkeert in zeer slechte staat. Volgens Martlé heeft dat ver schillende oorzaken. „Het veld ligt op zeer zware kleigrond die waarschijnlijk onvoldoende is opgehoogd met zand. Ook blijkt op dat stuk voor een groot deel geen drainage te liggen." Opdracht Hoewel wethouder L. Wille van accommodatiebeleid niet pre cies bekend is met de situatie - hij leest regelmatig in de krant dat de wedstrijden in Cadzand zijn afgelast, terwijl het voetbal elders wel is doorgegaan - wil hij de zaken niet op zijn beloop laten. Hij verklaart dat er in middels een opdracht aan de verantwoordelijke ambtenaren is gegeven, die uitzoeken hoe hoog de kosten van het basison- derhoud van alle voetbalvelden in de nieuwe gemeente Sluis zijn en wat er eventueel nog aan ex tra's (groot onderhoud) moet ge beuren. „Op basis van de uitkomsten van dit onderzoek moet het mo gelijk zijn structureel beleid te ontwikkelen. In de voormalige gemeente Sluis-Aardenburg bleek zoiets al te bestaanUiter aard is het laatste woord aan de gemeenteraad, die moet aange ven of hij dergelijk beleid in zijn raadsprogramma wil opnemen en hiervoor de benodigde finan ciële middelen beschikbaar wil stellen", aldus Wille. Daarnaast wordt wat hem be treft het nijpende probleem met het voetbalveld in Cadzand zo snel mogelijk opgelost. „Ik heb verder begrepen dat soortgelijke problemen spelen in Schoondijke en Cadzand. Ook daar moeten we samen met de gemeenteraad zien uit te ko- ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil de Professor Pieter Zeemanprijs nieuw leven in blazen. De er kenning voor veelbelovende na tuurkundigen was in 1953 inge steld in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam, maar raakte na 1965 in de ver getelheid. Zeeman (1865-1943) werd in Zonnemaire geboren en kreeg in 1902 de Nobelprijs voor baan brekend onderzoek naar de in vloed van magnetisme op stra lingsverschijnselen. Zes jaar later werd hij hoogle raar aan de faculteit voor wis- en natuurkunde in Amsterdam. De vroegere gemeente Zonne maire stelde januari 1953 een prijs in om de nagedachtenis aan de beroemde Schouwse zoon levend te houden. De universiteit van Amsterdam besloot tot medewerking door er een academische prijs van te maken voor uitmuntende stu denten of promovendi. De geld prijs zou om de vijf jaar worden toegekend. door Wout Bareman GENT - Het parket in Gent stelt alsnog een onderzoek in naar de dood van de 57-jarige Genten aar Julien Verstrepen. Het stof felijk overschot van de man werd gisteren, direct na de uit vaartplechtigheid, in beslagge nomen. Er wordt vandaag sectie op het lichaam verricht. Het parket besloot tot een ge rechtelijk vooronderzoek nadat de zoons van de Belgisch ex- amateurkampioen wielrennen, de twintigjarige tweelingbroers Christian en Lesley, het ver moeden hadden uitgesproken dat hun vader is vermoord. De Gentse politie ging aanvanke lijk uit van zelfmoord. Het lichaam van Verstrepen werd vorige week dinsdag in het havengebied van Gent aange troffen in een geleende bestel bus. Hij was door het hoofd ge schoten met een jachtgeweer. Volgens de tweeling kwamen de munitiehulzen in het hand schoenenkastje van de auto niet overeen met de gebruikte muni tie. Bovendien vertoonde de voorruit een kogelinslag, terwijl Verstrepen zichzelf achter het stuur in de mond zou hebben ge schoten. De tweelingbroers we zen de politie ook op recente be dreigingen aan het adres van hun vader door een Italiaanse bende. Volgens de familie was Verstre pen geen zelfmoordtype. De man, die z'n boterham verdien de met de verkoop van leren ves ten op de markt, werd in 1995 veroordeeld tot zes jaar gevan genisstraf en tbs met dwangver- plegingvoor de moord op zijn ex-vriendin uit Sas van Gent. Hij schoot haar op 15 juli 1994 op klaarlichte dag met vier ko gels uit een riotgun dood op de Herengracht in Terneuzen. Na zijn veroordeling wist Verstre pen uit de gevangenis te ont snappen en naar Gent te vluch ten. Daar werd hij vorig jaar veroor deeld voor zijn betrokkenheid bij de heling van een partij van 18.000 flessen wijn. Onlangs nog kreeg hij een boete voor mishandeling van zijn vriendin. HEIKANT - Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag hun slag geslagen in vier woningen in Heikant. Uit een woning aan de Vlas bloem is computer- en geluids apparatuur gestolen. Bij een inbraak in een ander huis in deze straat namen de cri minelen niets mee. Uit een woning aan de Polen laan is kleding en een sleutel weggenomen. Bij een inbraak in een woning aan de Wildelandenstraat zijn sigaretten en een klein geldbe drag gestolen. Magazijnmeester Jimmy van den Bergen en vestigingmanager Jacques van Meir van het Centrum voor Vakopleidingen in Terneu zen pakken spullen in. foto Wim Kooyman Het lied van de arbeid zal vandaag in mineur klinken in dat Vlissingse bedrijf. Na ruim zevenentwintig jaar, 'and never a dull moment', neemt een medewerkster af scheid, die het werkend be staan van allen die haar om ringden als een zucht heeft doen voorbijgaan. Hoe haar vertrek precies moet worden aangeduid, is niet van bela ng. Of ze nu met pre-pensioen gaat of functio neel leeftijdsontslag neemt, zij wordt gezien als een vut- ster die al die jaren heeft ge fonkeld. Dat wordt dus een trieste bij eenkomst, aan hel eind van de middag, in dat etablisse ment nabij de haven. Er is één troost. Allen die haar vaarwel en tot ziens ko men zeggen, zullen haar aan zien en ten diepste beseffen datje kunt stoppen met wer ken, terwijl je de uitstraling hebt van een bloem, nog maar net uit de knop gebroken. DOMBURG wandelen aan zee gezellig winkelen leuke terrasjes ieilere zondag open!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41