Fractievoorzitter SP geeft zetel op j www.pzc.nl/reizen SRD Kleurige panelet voor afgebrande school in Goes r£i; Paddestoelen peuzelen eiken op Adverteren doet verkopen HET-FEESTBEEST.NL YOUR CULT GUIDE Carnavalsbal Middelburgse afdeling verwijt voorzitter afwezigheid en desinteresse Bijeenkomst ChristenUnie Wagentje kijken Vergadering Zeeuwse Vereniging Slechthorenden 3jJ ONZE 5 ChristenUnie CARNAVALSHOP de grootste. de goedkoopste KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN 2. door Steffan ter Maat GOES - De leerlingen van groep 2 en 3 van deHoltkampschool in de Goese Polder hebben gister middag vijf grote panelen be schilderd die voor hun afge brande school zijn geplaatst. De kinderen hebben een noodlo- kaal dat uitkijkt op de overge bleven puinhoop van school. Met de kleurrijke panelen is het uitzicht een stuk fleuriger ge worden. „Ik heb de aanblik vanuit het noodlokaal al vanaf het begin heel vervelend gevonden", ver telt Holtkamp-directeurH. Wil- lemstein. „In een overleg met de gemeente kwamen we op een idee om een schutting te plaat sen en uiteindelijk zijn het dus deze panelen geworden." Verwerking Naast dat het uitzicht vanuit het noodlokaal voor het personeel en de leerlingen wat aangena mer moet worden, ziet Willem- stein ook nog een andere functie in het verven van de panelen: „Het is ook een stukje verwer king van de impact die de brand op de kinderen heeft gehad. We hebben alle 52 kinderen een te kening laten maken van wat ze bij de brand zijn verloren, wat ze graag terug willen en hoe de nieuwe school eruit moet zien. Een aantal aspecten staat nu uitvergroot op de panelen en al le kinderen werken één voor één in groepjes aan het inkleuren." Voor de opzet van de panelen werd de hulp ingeroepen van het Goese kunstplatform Trechter 5. Zij zochten een aantal teke ningen uit die op de panelen moest komen. Kunstenaar Leon van den Akker vergrootte de te keningen met zwarte en witte verf op de panelen en met zijn hulp kleurden de kinderen het in. Martij n uit groep 3 is blij met Leon van den Akker en hij vindt dat hij ook goed helpt. Over de panelen is hij ook tevreden: „Ik vind het heel mooi met alle kleu ren voor de school. Dat ziet er veel mooier uit dan eerst.IV op de tekening de schoo brand gemaakt en dat stag op het grote bord." Jasmin groep twee heeft het ook; haar zin en staat gefaseig naar de panelen te kijker" vind het heel leuk om te va Op de tekening had ik mip gemaakt want die was brand, maar die staat nietes bord. Maar ik heb wel dei geverfd en ik vind het heel: geworden." Wat Willemstein betreft ru* 'project' ook nog wel eeci volg krijgen. „In apnl of; gaan we naar een defin:: noodlocatie bij onze depey ce bij de oude Mauritssej Deze vijf borden en de telg gen gaan dan mee", verte: directeur. „Ik zou dat gra^i der begeleiding van een zt; klinkende drumband doe:. moet de frustratie van delg weergeven. Dat geluid sj we dan op en als er overeen! jaar de nieuwe brede sq komt, spelen we dat weei Vervolgens laten we da- voorbeeld overgaan in mo;; oolmuziek en wordt zo hei; afgesloten en klinkt om mooie nieuwe toekomst-; moet." KLOOSTERZANDE - Eenf weken voor carnaval pakka verse wagenbouwersverens gen uit met carnavalsbalsci pot te spekken. De feesten worden traditie: ingevuld met 'warmingupp: naises', loterijen en ludiek: tiviteiten. De Prutsen Kloosterzande geven vrijds februari een Prutsersfeestid de Klaroen. Een week la vrijdag 21 februari, kus feestneuzen terecht in Hol Nesse in Ossenisse. HierrieL' de Dwjeze Mieters een ap ski-party in, met optreden^ Freddy Wally. Beide festivit ten beginnen om 21.00 uur. dinsdag 11 februari 2003 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Fractievoor zitter H. Elzenga van de Socia listische Partij in Middelburg geeft onder druk van zijn fractie zijn raadszetel op. Hij gaat naar eigen zeggen eerst zijn persoon lijke problemen oplossen. El zenga was tot voor kort naast fractievoorzitter ook voorzitter van het bestuur van de afdeling Middelburg. Inmiddels heeft het bestuur een interim-voor zitter aangesteld. „Hans heeft er een zootje van gemaakt", zegt interim-voor zitter R. Dreesens. Hij verwijt Elzenga desinteresse. „Hij heeft verzaakt in de campagne in de cember. Hij beantwoordt zijn post voor de partij niet. De laat ste tijd is hij ook afwezig bij raads- en commissievergade ringen." Elzenga heeft volgens Dreesens persoonlijke proble men die zijn functioneren als raadslid negatief beïnvloeden. TERNEUZEN - De Christen unie houdt donderdag een ver kiezingsavond in Terneuzen. In jeugdsoos La Redoute aan de Madame Curiestraat zijn naast 1 ijsttrekker Jaap van Ginkel ook de nummers twee en drie van de kandiatenlijst voor de Staten- aanwezig, Dick Visser en Jan van Oosten. Verder wordt het woord gevoerd door Eimert van Middelkoop, tot vorig jaar mei Tweede-Kamerlid voor de ChristenUnie. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. VOGELWAARDE - Carnavals stichting De Vogelpiek uit Vo gelwaarde brengt zaterdag een bezoek aan de plaatselijke wa genbouwers. De wagens rijden zaterdag 1 maart mee in de optocht in het dorp. De deelnemers aan het wagentje kijken verzamelen om half twee bij zaal Scheerders. Verder zou hij regelmatig met 'een slok op' naai- raadsverga deringen komen. Dreesens ver wijt hem bovendien dat hij zijn standpunten laat afhangen van een persoonlijke relatie met een raadslid van een andere partij. De Socialistische Partij ver overde vorig jaar, voor het eerst, twee zetels in de gemeenteraad. Elzenga was fractievoorzitter, W. Steketee was nummer twee op de lijst. De interim-voox-zit- ter stelt nu voor dat Steketee het fractievoorzitterschap over neemt. R. van den Boogaard, die nu nog fractie-assistent is, zou de zetel van Elzenga moeten in nemen. Vrij dag beslist de leden vergadering van de afdeling over de toekomst van Elzenga. Dreesens zegt dat de afdeling heeft geprobeerd om Elzenga ervan te overtuigen zijn zetel tij delijk op te geven. Hij zou dan, nadat hij zijn problemen had opgelost, kunnen terugkeren in de raad. „Dat heeft hij tot nu toe continu geweigerd", aldus Dreesens. Voor de overige frac tieleden is nu de maat vol. „Hij heeft zijn krediet verspeeld, we hebben hem zo vaak de hand bo ven het hoofd gehouden en hem heel lang uit de wind gehouden. We hebben hem altijd het voor deel van de twijfel gegeven." VLISSINGEN - De Zeeuwse onderafdeling van de Neder landse Vereniging voor Slecht horenden houdt maandag 24 fe bruari haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in wijkge- bouw Open Hof in de Vlissingse wijk Paauwenburg. De bijeenkomst begint om 19.00 uur in wijkgebouw Open Hof Na een pauze begint om 20.00 uur een lezing over de even- wichtsziekte van Mèniëre, door Evei-t van Hunnik. Van Hunnik is voorzitter van de Commissie Mèniëre. De Amerikaanse eiken zijn ten dode opgeschreven. foto Wim Kooyman door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - De Amerikaanse eiken aan de Wilhelminastraat in Sint Jansteen, die een jaar of tien geleden ontsnapten aan de kettingzaag, zijn alsnog ten dode opge schreven. De bomen woi-den langzaam maar zeker op gepeuzeld door een familie honingzwam- men. Paddestoelenkenner L. Noens voorspelt dat in het ledenblad van natuur beschermingsvereniging de Steltkluut. Bij de aanleg van een fietspad langs de Wilhel- minasti'aat besloot de gemeente destijds de bomen voor de kettingzaag te sparen en het fietspad werd er met een slinger omheen ge legd. Noens schetst dat de leefomstandighe den van de bomen verre van ideaal zijn. „Ze worden aan de rechtse kant bedreigd door de giftige dampen van auto's en aan de link se kant van brommers. Grasmaaiers, blikjes werpende scholieren en kakkende honden aan de voet. Ze worden ook bedreigd door uitdroging door de insluiting aan beide zij den met asfalt en wat te denken van pekel in de winter", aldus Noens. „Toch hebben deze bomen een aantal partners, schimmels, ge vonden om onder deze barrè omstandighe den te overleven." Noens heeft veel paddestoelen gesignaleei'd die in de directe omgeving van de bomen zijn opgeschoten. De meesten leven in goede wisselwerking met het rijtj e bomenMaar er woekeil ook een soort die minder vredelie vend is, namelijk de honingzwam. „En deze staat hier niet om het aanwezige gras op te eten, maar hier zitten nog van de bomen af gekapte en beschadigde wortels in de grond", weet Noens. „Deze honingzwam- menfamilie zal langzaam, maar zeker, de voor de kettingzaag gespaarde bomen op eten." De inspanningen van de gemeente lijken dus voor niets geweest. „Van de ene kant heeft het eigenlijk geen zin om op deze ma nier de bomen te sparen", vindt Noens, „en van de andere kant is het leuk geprobeerd." Rubriek voor gelukwens F ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen. V enz. Ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: €0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. Nisse opgelet PAULA EN PETER in de krant gezet. Vandaag 15 jaar bij elkaar. Dus feli citeer ze maar. Afz. N.S.W.N.P. Mijn vader JOOP VAN DRIEL wordt vandaag 80 jaar. Samen met Trees fijne jaren toegewenst. Elly BOULEVARD INTERIEUR BABYWERELD VEERSEWEG meer dan 40 palets laminaat op voorraad 400 m2 met alles voor uw baby 400 m2 meubelafdeling meer dan 3.000 m2 tapijt op voorraad zeer uitgebreide slaapafdeling, babykamers, tienerkamers, boxspring, etc Verkiezingsbijeenkomsten Christen Unie Datum Plaats 13 februari Terneuzen Locatie Spreker(s) Jeugdsoos "La Redoute" Eimert van Middelkoop Madam Curiestraat 4 ad februari Krabberidijke "Dorpshuis de Meiboom" 27 februari Sint Laurens Wijkcentrum "Het CittershoP" Jaap van Ginkel Prof.dr.ir. Egbert Schuurman Jaap van Ginkel Stem 11 Maart ChristenUnie Lijst 10 Jaap van Ginkel Voor meer informatie: www.zeeland.christen Bob de Bouwer 17,95 Overalls v.a. 9,95 Grote keuze Kabouter Plop kostuums (volwassenen kinderen) Cowboyhoed van voor €13,95 Rouches blouse v.a. 12,95 Harry Potter kostuum v.a. 12,95 Heksenjurk v.a. 9,95 Ninja v.a. €11,95 Cowboy v.a. 9,95 Keuze uit i 5000 stuks kleding. Keuze uit 250 soorten carnavalsstoffen, Het adres voor: Kielen, overalls, kinder- en volwassenenkleding, pruiken, schmink en alle toebehoren voor een geslaagd carnaval.... Kom eens langs en overtuig uzelf!! Carnaval begint in Sas van Gent!! VERHUUR EN VERKOOP het gehele jaar door voor elk feest of partij kunt u bij ons terecht. WWW.HET-FEESTBEEST.NL CARNAVALSHOP Westkade 83 - Sas van Gent - 0115 - 45 43 57 Openingstijden: ma. t/m vrij. 14.00 - 21.00 uur za. 12.00 - 21.00 uur zo. 14.00 - 20.00 uur. DB FEESTWINKEL VAN ZEELAND EN OMSTREKEN Vee rseweg 104 Middelburg (0118) 441151 maandag gesloten di. wo. vrij. 10.00 - 18.00 uur do. 10.00 - 21 00 uur zat. 10.00 -17.00 uur www.cjp.nl/uitagenda e meest uitgebreide uitgaansagenda van Nederland voor alle informatie over film, theater, expo of muziek. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36