27 Verzet tegen opheffen buslijn 2500 bossen net op Goes dak PZC Horeca-exploitanten Gepard nog even aan de ketting woest over boete bil Stichting in de maak voor behoud veerboot Geen straf voor zandstralen bootje Vos wurgt zichzelf in gaas Inbrekers actief op Schouwen Banden lekgestoken Buurt zamelt 936 euro in Cliëntenraad Vlissingen uitgebreid Minister De Geus wil overleg over ziekenhuis agenda Autokraken Bewoners Wemeldinge vragen gemeente druk uit te oefenen op Connexxion dinsdag 11 februari 2003 MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner uit Goes werd ver weten toestemming te hebben gegeven aan een man om in zijn inrichting aan de Houtkade zijn bootje op te knappen. De eco nomische politierechter J. Begheyn oordeelde gisteren dat de Goesenaar vorig jaar 8 juni de milieuvoorschriften had over treden door het bootje te laten zandstralen. Hij achtte de man hiervoor schuldig, maar legde hem geen straf op. Die visie werd niet gedeeld door officier van justitie A, Flikweert. Hij eiste vijfhonderd euro boete voor het in werking hebben van de inrichting zonder vergunning. RILLAND - Jachtopzichter M. Meegens van de Wild Beheer Eenheid Reimerswaal deed zondag een even bijzondere als gruwelijke vondst op een dijk bij de Kreekraksluizen bij Ril land. In een hekwerk van schapengaas trof hij een dode vos aan. Volgens Meegens heeft het beestje zichzelf gewurgd toen hij over het gaas wilde springen, maar er per ongeluk met zijn kop in terechtkwam. De jachtopzichter heeft het dode dier meteen verwijderd om te voorkomen dat het ziektes gaat ver spreiden. ZIERIKZEE - Op verschillende plaatsen op Schouwen-Dui- veland is zaterdag ingebroken dan wel is geprobeerd in te bre ken in woningen. Uit een woning aan de Teelinckstraat in Zierikzee werden sieraden gestolen. Bij een woning aan de RengerskerkestraatinKerkwerve enRiekusweelinBruinisse bleef het bij een poging tot inbraak. BROUWERSHAVEN - Onbekenden hebben zaterdag bij minstens vier aan de nieuwe Jachthaven bij Brouwershaven geparkeerd staande auto's de banden lek gestoken. De om vang van de schade is bij de politie niet bekend. VLISSINGEN - Bewoners van de Vlissingse Glacisstraat hebben 936 euro ingezameld voor een gedupeerde buurtbe woner. Vandalen trokken vorig jaar november een steiger om, die op de auto van een bewoner viel. De schade bedroeg twee duizend euro, de verzekering betaalde niets. Twee bewoners besloten daarop geld in te zamelen. Het opgehaalde bedrag is afgelopen weekend overhandigd. Eventuele nagekomen be dragen worden ook overhandigd aan de gedupeerde bewoner. VLISSINGEN - De Cliëntenraad Vlissingen is uitgebreid. In plaats van zes medewerkers telt het adviesplatform nu negen leden. Ook kan de Cliëntenraad een beroep doen op drie reser veleden. Door de uitbreiding kan de raad nog beter de cliën ten van dienst zijn. De raad zet zich niet alleen in voor cliënten van de Sociale Dienst. Ook niet-uitkeringsgerechtigden en mensen die on der de Algemene Nabestaanden Wet vallen, kunnen om ad vies of hulp vragen. De Cliëntenraad kan helpen met het in vullen van formulieren en uitleggen wat mensen kunnen doen bij schulden. Ook wonen leden van de raad gemeentelijke ver gaderingen bij om op de hoogte te blijven van de zaken die in het belang zijn van de cliënten. Uarnlri de Puysseleijr TERNEUZEN - Een groep van „sZeeuwen richt vrijdag 14 fe bruari in Terncuzen een stich- L op die actie gaat onderne- „tn om een van de oudste .«boten van de Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) te kopen. Een boot moet behouden blij ven als cultureel erfgoed", zegt Rinus Stoffels die samen met Sluissenaar Carlo van de Plasse itinnrRobPaardekam WEMELDINGE - Na Yerseke is ook in Wemeldinge beroering ontslaan over het verdwijnen van buslijn 27. De Stichting Be wonersbelangen Wemeldinge wil dat Connexxion de dienst t instandhoudt en vraagt de ge- nleente Kapelle en de provincie om druk op het vervoersbedrijf uit te oefenen. en vier anderen het initiatief heeft genomen tot oprichting van de stichting. Het doel van die stichting is in eerste instantie een van de veer ponten te kopen. Daartoe is bij het bedrijf dat de veerboten voor de PSD verkoopt al een of ferte aangevraagd. Stoffels zegt niet te weten hoeveel de boot moet kosten. Wel meent hij nexxion duidelijk gemaakt. Ook het gemeentebestuur van Kapelle en het provinciaal be stuur hebben een brief gehad. Aan hen wordt gevraagd druk uit te oefenen op het vervoers- te weten dat de boot waar de stichting zijn oog op heeft la ten vallen, nog niet is verkocht, hoewel er volgens hem wel be langstelling voor is vanuit Ita lië. De insteek van de stichting is de veerboot te gaan gebruiken als podium voor culturele activitei ten, waaronder exposities en concerten, zegt Stoffels. „En het bedrijf om de lijn in stand te houden. Eerder werd ook in Rei merswaal geprotesteerd tegen de opheffing van lijn 27. Volgens Bewoners Belangen Reimers waal (BBR) worden vooral VLISSINGEN - Dik vierenhalf jaar ligt de Gepard nu in Vlis singen. Een financieel conflict houdt de Oekraïense zeesleper aan de ketting. Scheldegroep- directeur R. Berkvens ziet nog steeds een oplossing voor het ge schil. „Er zijn nog steeds reële opties om het probleem met de Gepard op te lossen", vertelt directeur Berkvens van de Koninklijke Scheldegroep (KSG). Of het als nog tot een openbare verkoop komt, of dat er met de eigenaar een deal wordt gemaakt, laat hij in het midden. Het was in de zomer van 1998 dat de boot bij de KSG aan meerde. Het 81 meter lange schip werd bij De Schelde gron dig verbouwd en gerepareerd. Nadat de werkzaamheden wa ren afgerond, ontstond er een financieel geschil tussen de ei genaar van het schip en De Schelde. De Oekraïense eige naar Satco wilde de rekening niet betalen. Hierop werd de boot aan de ketting gelegd. Een jaar ging er voorbij en ge beurde nagenoeg niets. Ondertussen kreeg de zestien koppige bemanning geen cent salaris uitbetaald. Nadat de In ternationale Zeelieden Vak bond had gedreigd met een rechtszaak kwam er schot in cle zaak. Het achterstallige loon werd overgemaakt precies twee dagen voordat de Gepard bij de Rotterdamse rechtbank zou worden verkocht. Deze geschiedenis herhaalde zich een aantal malen. Elke keer schip kan daarnaast misschien achter de hand worden gehou den om te worden ingezet te worden bij eventuele calamitei ten." Vanwege de centrale lig ging opteert de stichting voor Terneuzen als ligplaats van de veerboot. Over de verdere exploitatiemo gelijkheden van de veerpont wil de stichting zich in de komende schoolkinderen en ouderen hier de dupe van. De politieke partij wil dat burgemeester en wet houders zich tegen de plannen verzetten. In Yerseke is vorige week een actiecomité opgericht als het Oekraïense schip zou worden verkocht, kwam Satco met een bedrag over de brug. Zo gelastte scheepsleverancier Ar- nesco uit Spijkenisse in januari 2000 de openbare verkoop van het schip. Vier ton in Neder landse guldens had de scheeps- firma van de Oekraïense eige naar tegoed. Arnesco wilde het schip veilen, maar eiste vooraf een minimum bedrag dat ze aan de veiling zou overhouden. Ar nesco en KSG konden het daar niet over eens worden. „Boven dien, twee dagen voor de veiling kwam de eigenaar met een inte ressant bod", vertelt een woord voerder van Arnesco. De veiling was andermaal van de baan. Saillant detail is dat de KSG tijd nog buigen. Van der Plasse - enkele weken geleden de aanja ger van het plan om een van de PSD-ponten voor Zeeland te behouden - opperde eerder al het idee om aan boord van het schip een restaurant of een me gadancing onder te brengen. „Maar daar zijn we nu nog niet over uit", aldus Stoffels. Uit gangspunt is wel de boot zoveel dat bezwaar maakt tegen het verdwijnen van de rechtstreek se busverbinding met Goes. De nieuwe dienstregeling heeft alles te maken met de opening van de Westerscheldetunnel en niet zelf tot veiling over kan gaan. „Het is een ingewikkelde juridische kwestie", legt KSG- directeurBerkvens uit. „We zijn preferente crediteur. Dat bete kent dat we als eerste recht heb ben op teruggave. Maar er kle ven ook nadelen aan die positie, bijvoorbeeld dat je niet naar de rechter kan stappen om het schip te laten veilen." Hierdoor ligt de kwestie nu al jaren vast, geeft de Berkvens toe. Toch verwacht Berkvens tot een oplossing te komen. Of het uit draait op een financiële deal, of dat het schip alsnog wordt ge veild, wil hij niet zeggen. In ie der geval wordt er met een tus senpersoon in Noorwegen nog steeds over het schip onderhan- mogelijk in zijn originele staat te behouden. Her en der zijn al toezeggingen gedaan om een duit in het zakje te doen voor de aankoop. Van der Passé kreeg eerder al tien toezeggingen. Zo wil een me vrouw uit Zierikzee haar histo rische orgeltje voor verkoop ter beschikking stellen. Ze kocht dat jaren geleden voor 14.000 gulden. „Dat is natuurlijk niet veel op de totale aankoopprijs, maar de animo om mee te wer ken is er", zegt Stoffels. het verdwijnen van de veer dienst tussen Kruiningen en Perkpolder. De tunnel wordt 14 maart geopend Een dag later gaan de bussen volgens de nieu we dienstregeling rijden. deld, aldus Berkvens. Haast heeft de KSG niet, het is geen sta-in-de-weg. „We kunnen het altijd wel ergens parkeren." Bo vendien wordt het schip nog wel onderhouden. Twee Oekraïense bemanningsleden zijn nog steeds op het schip actief. Die zorgen dat het schip in conditie blijft. Mocht het toch tot een openbare verkoop komen, dan zal het schip waarschijnlijk zo'n vijf miljoen euro opbrengen, schat Berkvens. Volgens de woord voerder van Arnesco is het nog steeds een prima schip. „Maar toch moet er iets gebeuren. Want zolang bij het De Schelde blijft liggen, wordt het alleen maar één bonk roest." door Harmen van der Werf ZIERIKZEE - Minister De Geus van Volksgezondheid heeft de Raad van Bestuur van de Stich ting Oosterscheldeziekenhui- zen laten weten dat hij wil over leggen over het ziekenhuis in Zierikzee. Een datum heeft hij nog niet genoemd. J. Broertjes, directeur van de Stichting Oosterscheldezieken- huizen, verwacht dat het over leg zal plaatsvinden met de op volger van De Geus. Welke kant het opgaat met het ziekenhuis in Zierikzee, weet Broertjes niet. De Geus heeft in antwoord op de schriftelijke vragen van de VVD-Kamerleden J. Geluk en G. Wilders gemeld dat hij in Zie rikzee een profielziekenhuis wil, zoals hij voor de Kamerver kiezingen in januari heeft be loofd op een CDA-bijeenkomst in Brouwershaven. Het Zeeuwse CDA-Kamerlid S. Buijs heeft nooit onder stoe len of banken gestoken dat in Zierikzee spoedeisende hulp zou moeten komen. Volgens zie kenhuisdirecteur Broertjes zou dat betekenen dat er vijfen twintig specialisten nodig zijn om zeven dagen per week en vierentwintig uur per dag die dienstverlening te kunnen bie den. Dat lijkt hem op voorhand STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 09.00-12 OOuuren 13.00-15.00 uur: Ver koop Kleding en meubelen; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling,Revalida tiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiénten; Vergaderzaal 57/60,1e verdieping, Oosterscheldeziekenhuis, 19.30-21.30 uur: Palazzoli Huis, lezing door arts klinische genetica A. Wagner; KAPELLE - Computerlokaal Jongeren centrum Trinnety, 9.30-11.30 uur. Com- puterinloopochtend ouderen. De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8: KRUININGEN Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining bij Omni-Sport Reimerswaal; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We mei, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar tend-Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen, WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; YERSEKE - Gymzaal aan de Ericalaan, 09.00-10.00 uur: Conditietraining voor 50plus bij Omni-sport Reimerswaal; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rond vaart Oosterschelde.Nederlands Her vormde kerk. 19.30 uur: Zoeklicht confe rentie V.E.G. Yerseke. niet erg realistisch. „In Zierik zee hebben op z'n hoogst acht specialisten gewerkt." Veel zal afhangen van wat het ministerie van Volksgezondheid de Stich ting Oosterscheldeziekenhui- zen te bieden heeft. Broertjes: „Dat wachten wij af." De Geus heeft in reactie op de vragen van de WD-Kamerle den te kennen gegeven dat hij met de Oosterscheldezieken- huizen wil praten over 'optima lisering van het profielzieken huis Zierikzee én onder welke voorwaarden en op welke ter mijn met name de spoedhulp een nadere invulling kan krij gen'. Hij doet daarbij de toezeg ging dat hij de Tweede Kamer daarover voor 1 april zal infor meren. Deprovincie Zeeland, de gemeente Schouwen-Duive- land en de Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen hebben steeds ingezet op een plan om in Zierikzee een centrale huisart senpost te scheppen en een klei ne herstelafdeling voor zieken huispatiënten die elders, met name in Goes, zijn behandeld. Ook zou er op Schouwen-Dui- veland, ter verbetering van de bereikbaarheid, een centrale ambulancepost moeten komen. Herstelafdeling Half maart, begin april wordt in het dagziekenhuis van Zierik zee een huisartsenpost geopend, heeft voorzitter R. Smits van de regionale huisartsenvereniging eerder meegedeeld. Zicht op de komst van vier extra huisartsen, zoals in het oorspronkelijke plan stond, is er echter niet. Wat betreft de extra ambulancepost verwijst minister De Geus naar het landelijk spreidings- en be schikbaarheidsplan voor de ambulancezorg dat hij 'binnen kort' denkt vast te stellen. Voor een herstelafdeling heeft het ministerie van Volksgezondheid inmiddels de benodigde finan ciële middelen beschikbaar ge steld, laat De Geus verder we ten, waarmee de uitvoering van het oude regionale plan in elk geval binnen handbereik lijkt. WEMELDINGE - Uit een be drijfsauto die geparkeerd stond aan de Noordelijke Achterweg in Wemeldinge is in de nacht van zondag op maandag voor 500 euro aan spullen gestolen. Het gaat onder meer om een ra- dio/cd-speler, een fototoestel en een mobiele telefoon. Lijn 27 is de buslijn die loopt lussen Kruiningen en Goes. Hij doet ook Yerseke en Wemeldin- ;e aan, zodat reizigers uit deze lemen rechtstreeks naar Goes kunnen. Als het aan Connex- aon ligt, verandert dat binnen kort. Lijn 27 verdwijnt om plaats te maken voor lijn 29. De ze rijdt tussen Wemeldinge en Rilland. Reizigers uit Yerseke en Wemeldinge kunnen dan niet meer rechtstreeks naar Goes. Ze moeten zich met buslijn 29 naar station Kruiningen-Yerseke la- len brengen om vervolgens met de trein naar Goes te gaan. Daarmee wordt een reisje naar de stad niet alleen langer, maar ook duurder. De Stichting Bewonersbelan gen Wemeldinge zegt dit onac ceptabel te vinden. Een directe verbinding met Goes zou nood zakelijk zijn, omdat daar voor- ieningenzijn waar veel Wemel- jingers gebruik van maken, oalshet ziekenhuis, middelba- escholen en winkels. Het alter- ïatief om via Kruiningen met de rein te reizen is volgens de lichting niet realistisch. Ze heeft haar bezwaren aan Con- Fractie trekt plan sluitingstijden in DOMBURG - Dorpsbelangen enToerisme Veere, de fractie die de openingstijden van de strandpaviljoens wilde verrui men, trekt haar voorstel in. Jlet coalitieprogramma gaf onsgoede hoop dat er een kleine ge geleverd kon worden ?t aantrekkelijker maken ran het verblijf van de recreant, lelaas zijn niet alle coalitiepar- ijen deze mening toegedaan, lee, als gemeente zijn we zo klantvriendelijk' dat we de danl om 00.00 uur wegsturen", aldus fractievoorzitter Van der Meer. GOES - Het is een ambacht dat vrijwel niet meer wordt gezien en zeker niet in de stad: het rietdekken. In de Piet Hein- straat in Goes wordt de ouderwetse riet- kap van de dubbele woning van de fami lie Eijsermans en Blommaert vervangen door een nieuwe. De oude rietlaag van het dak van de twee-onder-één-kap woningen werd in de jaren zestig voor het laatst - nog op traditionele wijze - vervangen. Door ver wering was de oude laag versleten en binnen nu en vijf jaar aan vervanging toe. De familie Eijsermans betrok de woning kort geleden en besloot in overleg met de buurman de kap maar direct te vervan gen. In tegenstelling tot de ouderwetse me thode - waar van binnenuit nog tegen het riet wordt gekeken - gaan er nu eerst pla ten op het dak, dan volgt een foliclaag en daar bovenop wordt het riet vastge schroefd. In totaal komen 2500 bossen riet op een oppervlakte van 260 vierkante meter te liggen. Dit konit neer op tien ton riet in een laag van zo'n dertig centimeter dik. Het ambachtelijke werk aan de Goese twee-onder-een-kapper duurt met het verwijderen van de oude laag vier a vijf weken. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ron Magnée rAector Doorns 'DELBURG - Discartel BV tn De Snor BV zijn gisteren door [^economische politierechter J. IBegheyn wegens geluidsover last veroordeeld tot boetes van redactie bevelandeim/tholeim Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Miekevander Jagt j RobPaardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl 300 euro. De onvrede bij de twee eigenaren van Goese horecaza ken was groot. De verdachten werd verweten dat ze op 13 juli vorig jaar in strijd met de gemeentelijke ver ordening ramen en deuren van hun zaken hebben geopend, ter wijl de muziek op tien meter van de bedrijven duidelijk waar neembaar was. Volgens het be sluit horeca-inrichtingen mi lieubeheer van de gemeente Goes geldt er een uitzondering voor extreem zomerse tempera turen. Ramen en deuren mogen alleen open als de temperatuur meer dan 28 graden Celsius be draagt. Dat was die nacht niet het geval. Officier van justitie A Flikweert hield in zijn eis reke ning met het economisch voor deel. Hij eiste boetes van 300 eu ro. „Het is 24 jaar lang gedoogd. Ze kunnen beter de wildplassers aanpakken", liet een van de ver dachten zijn afkeuring blijken. Zijn collega merkte op dat op die tijd de geluidsoverlast van de nachtmarkt afkomstig moet zijn geweest. „Als wij worden verbaliseerd, zijn er nog vijftien bedrijven in overtreding." De officier waarschuwde dat er in het horeca-circuit in de toe komst meer controles gaan plaatsvinden. De politierechter adviseerde de exploitanten zelf controles uit te voeren, want dan weten ze meteen waar ze aan toe zijn. Een van de verdachten kondigde aan tegen de straf in hoger be roep te zullen gaan bij het ge rechtshof in Den Haag. De an der zei zi c h da a rover te b era den Geen salaris De Oekraïense zeesleper Gepard ligt al bijna vijf jaar aan de ketting in de Vlissingse haven, in afwach ting van een oplossing voor het financiële conflict tussen de eigenaar en De Schelde, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25