ietspad naar Krabbendijke nodig Bewoners Bagijnhof woest Kleurrijk uitzicht in Goese Polder Fractievoorzitter SP in Middelburg geeft zetel op 'ersekse leerling Calvijn College willen veilige route naar school asmeter estolen uit egstaande oning Ruimte voor drugsgebruik in Vlissingen cpmfcxto C-Jhoei Bevrijdingsfestival mag niet meer op Vlissings Bellamypark Sunburn naar twee dagen Bijeenkomst ChristenUnie Cliëntenraad ziet niets in plan compensatie afvaltarief uit fonds Veeboer beboet voor koeien zonder oormerk zeeuwse almanak Traktatie BEVELANDEN/THOLEN pfMaHia Berkelder nnELBURG - Fractievoor- -..iflu C Ar*i O dinsdag 11 februari 2003 or H. van de Socia- ,che Partij in Middelburg louder druk van zijn fractie raadszetel op. Hij gaat naar „zeggen eerst zijn persoon- problemen oplossen. tot voor kort naast erevoorzitter ook voorzitter ,het bestuur van de afdeling idelburg- Inmiddels heeft het bestuur een interim-voor zitter aangesteld, „Hans heeft er een zootje van gemaakt", zegt interim-voor zitter R. Dreesens. Hij verwijt Elzenga desinteresse. „Hij heeft verzaakt in de campagne in de cember. Hij beantwoordt zijn post voor de partij niet. De laat ste tijd is hij ook afwezig bij raads- en commissievergade ringen." Elzenga heeft volgens Dreesens persoonlijke proble men die zijn functioneren als raadslid negatief beïnvloeden. Verder zou hij regelmatig met 'een slok op' naar raadsverga deringen komen. Dreesens ver wijt hem bovendien dat hij zijn standpunten laat afhangen van een persoonlijke relatie met een raadslid van een andere partij. Beslissing De Socialistische Partij ver overde vorig j aar, voor het eerst twee zetels in de gemeenteraad. Elzenga was fractievoorzitter, W. Steketee was nummer twee op de lijst. De interim-voorzit ter stelt nu voor dat Steketee het fractievoorzitterschap over neemt. R. van den Boogaard, die nu nog fractie-assistent is, zou de zetel van Elzenga moeten in nemen. Vrijdag beslist de leden vergadering van de afdeling over de toekomst van Elzenga. Dreesens zegt dat de afdeling heeft geprobeerd om Elzenga ervan te overtuigen zijn zetel tij delijk op te geven. Hij zou dan, nadat hij zijn problemen had opgelost, kunnen terugkeren in de raad. „Dat heeft hij tot nu toe continu geweigerd", aldus Dreesens. Voor de overige frac tieleden is nu de maat vol. „Hij heeft zijn krediet verspeeld, we hebben hem zo vaak de hand bo ven het hoofd gehouden en hem heel lang uit de wind gehouden. We hebben hem altijd het voor deel van de twijfel gegeven." Mgtftffanter Maat IABBENDIJKE - Er moet een ipad komen langs de Zee voor scholieren die van rekenaar het Calvijn Colle- jnKrabbendijke fietsen. Dit nes geeft onderzoeksbureau aal Haskoning uit Nijmegen in opdracht van het water lap onderzoek heeft gedaan arde verkeersveiligheid voor efietsers. [advies werd gisteravond ge- senieerdaan de leerlingen en loudersinhet Calvijn Colle- meeste leerlingen van het die vanuit Yerseke ko- .jlgen de route Olzende- der. Olzendedï j kKoksedijk, ndatieweg, Noordelijke Pa- lelwegen tot slot cle Westelij- Parallelweg. Uit een in okto- •gehouden enquête onder de eren blijkt dat zij de route neerdereplaatsen niet veilig Hen. Dit gaat met name over relatief smalle Olzendepol- en de Noordelijke Parallel- Er wordt te hard gereden voor landbouwverkeer en chtverkeer is de weg te smal veilig te kunnen passeren, vervolggesprekken na de aète heeft het grootse deel de leerlingen aangegeven zijeenfietspad langs de Zee een goede oplossing vinden dat zij dan niet meer met ge- oriseerd verkeer te maken gen. Dat dit fietspad langs afgelegen gebied ligt zonder sociale controle zien de JINISSE - Diefstal van een aeter uit een leegstaande ling aan de Meidoornstraat inumsse heeft zondag voor levensgevaarlijke situatie Hgd. De dief verzuimde icofdkraan van het gas dicht raaien; daardoor stroomde vrijelijk de woning n veroorzaakte explosiege- diefstal werd opgemerkt r buurtbewoners die een lucht roken en dat meldden lutsbedrijf Delta. Een oplet- 3e buurman van het leeg- tndepand draaide de hoof cl an dicht. De hoofdkraan is door medewerkers Delta verzegeld. rste keer iens een woordvoerder van la is het de eerste keer dat nutsbedrijf wordt gecon- iteerd met diefstal van een plete gasmeter. „We maken raker vreemde dingen mee, rzobont hebben we het nog it meegemaakt." maliter wordt als een wo lleegstaat de gastoevoer af- jjten zolang het pand niet rat bewoond. Officieel was m dit geval geen sprake De woning was wel leeg, ar stond niet als onbewoond It (Advertentie leerlingen over het algemeen niet als een probleem, omdat er vooral in groepen naar school wordt gefietst. Volgens het on derzoek zou het in deze oplos sing het beste zijn dat vanaf de Zeedijk het laatste deel over de Westelijke Parallelweg het fietspad wordt doorgetrokken. Als alternatieve oplossing noemde W. van der Wijk van het onderzoeksbureau gisteravond onder andere het afsluiten van de Ozendepolder en de Noorde lijke Parallelweg voor gemoto riseerd verkeer. Daarnaast zou den op enkele andere punten snelheidsremmende maatrege len moeten worden genomen. De alternatieve oplossing is fi nancieel wel de voordeligste, maar cle aanleg van een fietspad langs de Zeedijk zou ook nog re latief goedkoop zijn. Volgens C. Slabbekoorn van het Water schap kan de aanleg voor onge veer 250.000 euro worden ge realiseerd. Dit zou normaal ge sproken veel hoger uitvallen, maar er ligt al op verschillende plaatsen al een verharding. Dit alles maakt een fietspad relatief eenvoudig aan te leggen. Wethouder A. Bliek van de ge meente Reimerswaal reageerde positief op het plan en zei ook de Kleurrijke kindertekeningen verbergen de resten van de uitgebrande Holtkampschool. foto Dirk-Jan Gjeltema door Steffan ter Maat GOES - De leerlingen van groep 2 en 3 van de Holtkampschool in de Goese Polder hebben gistermiddag vijf grote panelen beschilderd die voor hun afge brande school zijn geplaatst. De kinde ren hebben een noodlokaal dat uitkijkt op de overgebleven puinhoop van school. Met de kleurrijke panelen is het uitzicht een stuk fleuriger geworden. „Ik heb de aanblik vanuit het noodlo kaal al vanaf het begin heel vervelend gevonden", vertelt Holtkamp-direc- teur H. Willemstein. „In een overleg met de gemeente kwamen we op een idee om een schutting te plaatsen en uiteindelijk zijn het dus deze panelen geworden." Naast dat het uitzicht van uit het noodlokaal voor het personeel en de leerlingen wat aangenamer moet worden, ziet Willemstein ook nog een andere functie in het verven van de pa nelen: „Het is ook een stukje verwer king van de impact die de brand op de kinderen heeft gehad. We hebben alle 52 kinderen een tekening laten maken van wat ze bij de brand zijn verloren, wat ze graag terug willen en hoe de nieuwe school eruit moet zien. Een aan tal aspecten staat nu uitvergroot op de panelen en alle kinderen werken één voor één in groepjes aan het inkleuren." Voor de opzet van de panelen werd de hulp ingeroepen van het Goese kunst platform Trechter 5. Zij zochten een aantal tekeningen uit die op de panelen moest komen. Kunstenaar Leon van den Akker vergrootte de tekeningen met zwarte en witte verf op de panelen en met zijn hulp kleurden de kinderen het in. Martijn uit groep 3 is blij met Leon van den Akker en hij vindt dat hij ook goed helpt. Over de panelen is hij ook tevre den: „Ik vind het heel mooi met alle kleuren voor de school. Dat ziet er veel mooier uit dan eerst. Ik had op de teke ning de school in brand gemaakt en dat staat ook op het grote bord." Jasmina uit groep twee heeft het ook naar haar zin en staat gefascineerd naar de pane len te kijken: „Ik vind het heel leuk om te verven. Op de tekening had ik mijn etui gemaakt want die was verbrand, maar die staat niet op het bord. Maar ik heb wel de lucht geverfd en ik vind het heel mooi geworden." Wat Willemstein betreft mag het 'pro ject' ook nog wel een vervolg krijgen. „In april of mei gaan we naar een defi nitieve noodlocatie bij onze dependan ce bij de oude Mauritsschool. Deze vijf borden en de tekeningen gaan dan mee", vertelt de directeur. „Ik zou dat graag onder begeleiding van een zwaar klinkende drumband doen. Dit moet de frustratie van de brand weergeven. Dat geluid nemen we dan op en als er over een paar jaar de nieuwe brede school komt, spelen we dat weer af. Vervolgens laten we dat bijvoorbeeld overgaan in mooie vioolmuziek en wordt zo het ou de afgesloten en klinkt ons een mooie nieuwe toekomst tegemoet." VLISSINGEN - Het Huiskamer Project voor Drugsgebruikers (HKPD) in Vlissingen wil een gebruikersruimte voor drugs verslaafden inrichten. Dat zei wethouder L. Poppe-de Looff gisteravond in de com missievergadering Openbaar Bestuur van de gemeente Vlis singen. Zij reageerde op een klacht van een bewoner uit de Dr. Staver- mansstraat in Vlissingen, die zei dat er regelmatig in een portiek in zijn straat junks zitten 'die hun spullen komen verwarmen voor eigen gebruik'. „Er zou voor de vex-slaafden een ge structureerde opvang moeten komen, zodat wij voor de deur geen overlast meer hebben", vond hij. Poppe-de Looff zei dat enkele organisaties, waaronder het HKPD, zoeken naar 'een oplos sing voor hanggedrag van ge bruikers'. Eind 2000 bleek uit een enquête dat Vlissingse harddrugsgebruikers graag een ruimte willen waar ze veilig en hygiënisch kunnen gebruiken. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De bewoners van het Bagijnhof uit Middel burg zijn woedend over het plan van Woongoed Middelburg. In een kwartiertje vertelde Woon- goed-directeur E. de Ceuster dat de bewoners over ruim een half jaar verhuisd moeten zijn. „Ik zit helemaal te bibberen van boosheid", zei een bewoonster van het Bagijnhof. „Zo ga je niet met mensen om." Totaal onvoorbereid kwamen zo'n vijfentwintig bewoners van het Bagijnhof en de omlig gende straten gisteravond naai de Concert- en Gehoorzaal om te luisteren wat hun woningcor poratie hen had te vertellen. De Ceuster begon zijn verhaal met de mededeling dat de zeventig woningen in een slechte staat verkeren, Er zijn vochtproble- men, geluidsoverlast en de wo ningen hebben asbestplafonds. Verschillende bewoners kregen de indruk dat ze voor een tijd hun woning uit moeten zodat die gerenoveerd kan worden. Maar niets was minder waar. In het najaar begint de verbou wing en per direct wordt ge zocht naar vervangende woon ruimte, deelde De Ceuster mee. „Ik woon hier al vijftig jaar naar mijn zin. Jullie doen het voorko men alsof het niet meer gaat. Maar zo slecht is het niet", zei J. Vis uit de Ramstraat. „Het gaat jullie gewoon om het geld Volgens De Ceuster is het niet allemaal niet zo rooskleurig als de bewoners deden geloven. „Éénderde van de bewoners verhuist elk jaar. Dat is niet voor niks", zei hij. M. Aalbers, bewoonster van het Bagijnhof, vindt het onbegrij pelijk. „Het is verschrikkelijk", zei ze. „Ik woon hier al vijftien jaar. Ik zit er goed naar mijn zin. En dan moet ik er uit voor een ander. Ik snap niet waarom ik er niet kan blijven. In een andere woning is de huur waarschijn lijk hoger. Kunnen we met een huurverhoging niet gewoon blijven zitten?" De Ceuster pro beerde uit te leggen dat die ver gelijking niet opgaat. Vol ongeloof schudden de bewo ners hun hoofd. „Waarom moet het zo vlug?", vroegen ze. „U hoeft dan niet lang tegen die verhuizing op te kijken en de studenten kunnen er in 2004 bij het begin van het schooljaar ge lijk intrekken", legde De Ceuster uit. „De studenten gaan dus voor", concludeerde een be woner. Folder Boos waren de bewoners ook over de folder die ze vorige week nog kregen. Daarin werden ze opgeroepen hun woning op te knappen. „Het laatste jaar de den veel geluiden de ronde. Maar toen we die folder zagen, dachten we dat we toch konden blijven. Nu zegt Woongoed dat we die folder eigenlijk nooit hadden mogen krijgen. We wor den ontzettend in de hoek ge drukt. Woongoed gaat slecht met de mensen om", zei be woonster H. Brandenburg. Ook mensen die een half jaar ge leden naar het buurtje verhuis den, voelen zich beetgenomen. „We hebben net nieuwe gordij nen gekocht, laminaat gelegd en alles mooi gemaakt. Deze plan nen hadden j ullie wel wat eerder naar buiten mogen brengen." De Ceuster verklaarde dat die plannen toen nog niet beston den. De huurders van de wonin gen die vorig jaar beschadigd zijn bij de brand in de Stoppe- laartuin, kregen van Woongoed Middelburg een woning aange boden in de Middelburgse wijk Nieuw-Middelburg. Bezoekers vroegen aan De Ceuster of ze iets te zeggen hebben over hun volgende woning. „Ik ga niet in zo'n rotflatje in Nieuw-Middel burg wonen", zei Aalbers. Waar ik nu woondat is mijn ei gen woninkje." Advertentie HfflWORTH* a Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing Noordzandstfaal 6. Yerseke, (0113) 57 29 07 combinatie met recreatieve fiet sers in dit gebied een positieve bijkomstigheid te vinden. B. van de Hoef van het water schap zei toe zo snel mogelijk met de betrokken partijen te willen overleggen en ook de fi nanciële mogelijkheden voor een fietspad te willen bekijken. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Op het Vlis singse Bellamypark mag nooit meer een Bevrijdingsfestival met de omvang van vorig jaar worden gehouden. Dat blijkt uit een evaluatie van de grote evenementen in 2002. Belang rijke reden is dat de gemeente Vlissingen veel kosten heeft gemaakt om de veiligheid van de bezoekers te garanderen. Ondanks die kosten en enkele extra maatregelen was niet in te schatten hoe groot het risico voor de bezoekers was. Het Vlissingse Bevrijdingsfesti val heeft een traditie hoog te houden. De editie 2002 beloofde een nog grotere toeloop dan voorgaande keren te krijgen, doordat Vlissingen de viering van de nationale herdenking kreeg toegewezen. Allerlei extra activiteiten wer den in de stad georganiseerd. De bands Blof, Kane, Sita en Row- wen Hèze traden op het Bella mypark op. De organisatie ging uit van ruim 20.000 bezoekers. Het festivalterrein werd in tweeën gesplitst. Op het Bella mypark werden de hoofdacts geprogrammeerd, de Spuistraat werd ingericht als overloopter rein. „Bezoekers willen alle maal naar het hoofdterrein. Af sluiten van dit terrein werkt niet", blijkt uit de evaluatie. De gemeente beschouwt het ter rain bij Westduin als geschikte alternatieve locatie. In de com missie Openbaar Bestuur werd gisteravond gevraagd naar de extra kosten die gemaakt zijn voor de veiligheidsaanpassin gen. Evaluatie De verantwoordelijke wethou der L. Poppe-de Looff verwees naar de financiële verantwoor ding die binnenkort in de jaar lijkse management rapportage wordt opgenomen. In de evalua tie wordt letterlijk opgemerkt dat kosten noch moeite zijn ge spaard voor een veilig verloop van het Bevrijdingsfestival. De maatregelen die werden ge troffen, konden niet worden ge test omdat door slechte weers omstandigheden het aantal bezoekers ver onder de ver wachting bleef. Bij 21.000 be zoekers gold dat het Bellamy park op slot zou gaan. Die voorzorgsmaatregel bleef uit. De gemeente werkt aan een zo genoemde 'veiligheidsmatrix', waarin onder andere het maxi mum aantal bezoekers op enke le evenemententerreinen wordt opgenomen. VLISSINGEN - Uit de evalua tie van de evenementen 2002 in de gemeente Vlissingen blijkt, dat het popfestival Sunburn zich wil ontwikkelen tot een tweedaags festival. Voor komend jaar is bij de ge meente een verzoek binnenge komen voor vrijdag en zaterdag. Sunburn beleeft dit zomersei zoen haar derde editie. Het fes tival wordt gehouden bij strandtent Panta Rhei op het Nollestrand in Vlissingen. TERNEUZEN - De Christen- Unie houdt donderdag een ver kiezingsavond in Terneuzen. In jeugdsoos La Redoute aan de Madame Curiestraat zijn naast 11 j sttrekker Jaap van G in kei ook de nummers twee en drie van de kandiatenlijst voor de Staten verkiezingen aanwezing, Dick Visseren Jan van Oosten. Verder wordt het woord gevoerd door Eimert van Middelkoop, tot vo rig jaar mei Tweede-Kamerlid voor de ChristenUnie. De bijeenkomst begint om 20.00 door Mieke van der Jaqt GOES - De Cliëntenraad Goes, die opkomt voor de belangen van mensen met een bijstands uitkering of een ander mini muminkomen, is gevallen over een opmerking van wethouder S. van Westeinde. Zij opperde onlangs een beroep op het de claratiefonds als oplossing voor mensen die de sterk verhoogde tarieven voor afvalinzameling niet kunnen betalen. De sterke tariefsverhoging zit de Cliëntenraad al niet lekker, maar een oneigenlijke greep uit het declaratiefonds kan hele maal niet, vindt de raad. Dat fonds is in het leven geroepen om de maatschappelijke parti cipatie van minder draagkrach- tigen te garanderen. Verhogin gen van tarieven die door overheden zijn gesteld, kunnen daaruit volgens de Cliënten raad nooit worden gecompen seerd. Het gaat in het declara tiefonds vooral om contributies en bijdragen voor activiteiten op sportief, cultureel, recreatief en maatschappelijk gebied. In de voorwaarden voor een bijdrage uit het fonds zijn die categorieën duidelijk omschre ven. Het regelmatig legen van de vuilnisbak en het recht om grof vuil bij de milieustraat te bren gen, valt volgens de Cliënten raad onder geen van die catego rieën. Voor de compensatie van hoge tarieven, leges en belastin gen heeft de gemeente volgens de Cliëntenraad een geëigend instrument: kwijtschelding. De Cliëntenraad wil dat de ge meenteraad, als het voorstel tot verhoging van de tarieven wordt aangenomen, meteen een regeling voor kwijtschelding in het leven roept. Het declaratie fonds moet beschikbaar blijven voor de zaken waarvoor het be doeld is. MIDDELBURG - Een 76-jarige veehouder uit Koudekerke moet tweeduizend euro boete betalen omdat zijn dieren niet allemaal oormerken droegen en geregistreerd waren. Dat heeft de economische politierechter J. Begheyn gisteren in Middel burg bepaald. Bij een controle op 25 februari vorig jaar bleken twee runderen niet voorzien van oormerken, zeven koeien hadden één oor merk en elf kalveren waren niet aangemeld bij het Identificatie Registratie-systeem. De ver dachte beriep zich op over macht. Zo had hij eerst het DNA-onderzoek van de dieren arts bij de kalveren willen af wachten alvorens ze aan te mel den bij hetl&R-systeem. Hij bestreed verder de kwaliteit van de oormerken, die naar zijn mening snel kapotgaan. Hij had een aantal oormerken naar de zitting meegenomen. Volgens officier van Justitie A. Flikweert wist de verdachte drommels goed dat kalveren ge meld moeten worden. „Dit is zijn keuze, maar beslist geen overmacht." De officier wilde wel rekening houden met de oormerken van zeven runderen, die kapot of verloren waren ge gaan. Hij eiste tweeduizend eu ro boete. De Middelburger keek blij toen een van zijn kantoorge noten liet blijken geen zin te hebben in het gebakje, aan geboden door een jarige col lega. Mag ik die hebben, vroeg de smulpaap met een zo onschuldig mogelijke stem. Natuurlijk", luidde het antwoord van de jarige, „maar dan geef ik jouw ge bakje wel aan Piet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23