PZC Sluis richt pijlen op Statenleden PZC SRD CJP YOUR CULT GUIDE Langs de Linie heeft plan voor verbetering wijk 0 Restanten oud schip blootgelegd in Zwin Teleurstelling over weigering om hoog veertarief te compenseren Politie zoekt getuigen aanranding - ONZE 5 WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN Christenunie www.cjp.ni/uit:agenda dinsdag 11 februari 2003 door René van Stee SLUIS - De politieke partijen in Sluis zijn diep teleurgesteld in de houding van de lijsttrekkers voor de Statenverkiezing als het gaat om een verlaging van de ta rieven van het fiets-voetveer. Ze noemen het een lachertje dat de Zeeuwse politici deze proble matiek op het bordje van de ge meente legt. De Sluisse bestuurders en ge meenteraadsleden zijn unaniem van mening dat toekomstige Zeeuws-Vlaamse gebruikers TERNEUZEN - De politie zoekt getuigen van de aanranding van een vijftienjarig meisje uit Ter- neuzen. Het meisje werd maandagoch tend 3 februari tussen negen urn en kwart over tien op het fiets pad langs de Rooseveltlaan (achter de voetbalvelden en de begraafplaats) in haar woon plaats door een man van haar fiets getrokken en onzedelijk betast. Omdat er mensen langskwa men, liet hij haar los en liep weg in de richting van de Kamer- lingh Onnesstraat. De politie is op zoek naar een oudere man in een invalidenwa gentje die op dat tijdstip over het fietspad reedMogel ij k heeft deze man iets opgemerkt. Daderprofiel De dader was een blanke man van ongeveer 1.80 cm, met een breed postuur, tussen de veertig en vijftig jaar oud; hij heeft een kalend hoofd met rondom don kerblond haar, bakkebaarden en een snor. Hij droeg een groen kleurige jas en een spijkerbroek. Tips zijn welkom op het politie bureau in Terneuzen of via tele foonnummer 0900-8844. voor de kosten moeten worden gecompenseerd. Dergelijke geluiden lieten ze vo rig jaar november ook al horen tijdens de campagne voor de ge meenteraadsverkiezingen Over de wijze waarop dat moet gebeuren, denken de politici verschillend. „Het mag bijvoorbeeld nooit zo zijn dat een gemiddelde werk nemer die aan de overkant werkt zijn volledige vakantie geld kwijt is aan een abonne ment voor zichzelf en eventueel zijn schoolgaande kinderenWij vinden nog steeds dat we in sa menwerking met de provincie een bevredigende oplossing moeten zoeken. Wie grotendeels voor die kosten opdraait, lijkt me logisch. Voor de gemeente Sluis is dit onbetaalbaar", ver klaart wethouder L. Wille (PvdA). Verenigingen Zijn collega's R. Leentfaar (CDA) en J. Provoost (WD) zijn dezelfde mening toegedaan. Ook zij pleiten voor een betaal baar tarief. Leentfaar noemt dan zelfs de euro per overtocht, waarop CDA tijdens de verkie zingen inzette, te hoog. „Dan betaal je nog vierhonderd euro per jaar." Evenals Wille maken beide wet houders zich ook grote zorgen over de hoge kosten waarmee (sport)verenigingen straks wor den opgezadeld. Daarnaast vin den ze de compensatie voor scholieren onder de achttien jaar onvoldoende. „Als het echt niet anders kan, zullen we moeten bijspringen. We moeten hier wel voorzichtig mee zijn, omdat onze mogelijk heden beperkt zijn. Desnoods voeren we een gewenningsrege- ling in", aldus Provoost. Leent faar denkt aan dezelfde tijdelij ke oplossing. „Toch moeten we er gezamenlijk uit zien te ko men, maar het is duidelijk dat de provincie veel meer mogelijkhe den heeft dan wij." Fractievoorzitter A. Rosendaal van Nieuw West wijst in eerste instantie een bijdrage van de ge meente van de hand. Volgens hem begeeft zij zich hiermee op een hellend vlak. Ook is het voor hem onverteerbaar dat Sluis openbaar vervoer meefinan- ciert. „Want daar hebben we het uiteindelijk over. Dat is en blijft een zaak voor de provincie. Als het echt niet anders kan, moet de gemeente met creatieve op lossingen komen", aldus Rosen daal. Fractievoorzitter C. Bolijn van Dorpsbelangen Toerisme is er bijna zeker van dat dit laatste bewaarheid wordt. Zij denkt eventueel aan inkomensafhan kelijke compensaties en aparte regelingen voor verenigingen. „Dat zal wellicht veel werk met zich meebrengen, maar dat moet dan maar." Evenals Rosendaal is Bolijn verbolgen over de houding van de provincie en vreest zij de pro blemen waarmee met name de geïsoleerde West-Zeeuws-Vla- mingen straks worden gecon fronteerd. „Het is ronduit schandalig dat we ongevraagd in een uitzonderingspositie zijn gemanoeuvreerd en we daar ook nog eens het financiële gelag voor dreigen te betalen." tl* Het scheepswrak is ruim twintig meter lang en vijf meter breed. foto Charles Strijd door René van Stee CADZAND - In de Zwinmonding op Bel gisch grondgebied is door de aanvoer van zand voor de dam in de kreekmondingen van het achtergelegen natuurgebied, een scheepswrak blootgelegd. De platte bodem van de restanten duidt mogelijk op het wrak van een oude vissersboot. Het karkas met een lengte van ruim twintig meter en een breedte van vijf meter is ver moedelijk van eikenhout. Verder wijzen de aanwezigheid van een binnen- en een bui tenwand en staande spanten die soms maar een spantbreedte uitelkaar staan op een zware bouw. „De ligging van het wrak is bij insiders al tientallen jaren bekend", zegt de Breskense fotograaf P. Jansen. Door zijn werkzaamheden als gids voor Het Zeeuwse Landschap in Het Zwin rekent hij zichzelf eveneens hiertoe. Jansen weet bijna zeker dat het schip niet ouder is dan vijfhonderd jaar, omdat vanaf die tijd de Zwingeul naar Brugge begon te verzanden. Op basis van de nog redelijke gave, zeer zwaargebouwde restanten schat hij de ouderdom op maximaal twee honderdjaar. Het feit dat er nooit onderzoek naar het schip is gedaan, is voor hem een raadsel. Gisteren konden de gemeenten Sluis en Knokke-Heist, Rijkswaterstaat, deskundi gen van natuurreservaat Het Zwin, de ar cheologische dienst in Middelburg, heem kundig museum Sincfala in Knokke en het Instituut Archeologisch Patrimonium in Brussel ook niets over de herkomst en de ou derdom van het scheepje zeggen. door Sheila van Doorsselaer HULST - De verkeersveilig heids en het zwerfvuil in de wijk Langs de Linie moeten worden aangepakt. Deze twee items scoren het hoogst op de irrita- tielijst van de bewoners van de Hulsterse wijk. Ook over de aanpak van de problemen is nagedacht. Wijkraad Langs de Linie heeft het langver wachte wijkplan in concept ge reed. Dat plan moet de aanzet geven om samen met het gemeentebe stuur verdere verbeteringen in de wijk door te voeren. De leefbaarheid in de wijk is de laatste jaren sterk verbeterd. De wijkraad en de gemeente voeren regelmatig overleg, waarbij knelpunten in een vroeg stadi um worden geconstateerd. Uit een enquête die bij alle bewo ners in de bus viel, blijkt dat de wijkbewoners zich vooral erge ren aan zwerfvuil en de vaak verkeersonveilige of onduide lijke situatie in de wijk. Het meeste zwerfvuil is te vinden in de omgeving van supermarkt Golff. De wijkraad meent dat dit probleem kan worden opge lost als de gemeente meer afval bakken plaatst en diegenen die de straat toch bevuilen, aan pakt. Klachten De gevaarlijke en soms ondui delijke verkeerssituatie in de wijk is een verhaal apart. De be woners hebben tal van klach ten, variërend van de snelheid op doorgaande wegen, doodlo pende straatjes, verwarring over voorrangsregelingen en de veiligheid in de buurt van de scholen. De wijkraad wil daar om dat de totale wijk, met uit zondering van de Zoutestraat, een dertig-kilometerzone wordt. Ook moeten er op diverse plaatsen snelheidsremmers worden aangelegd. Alle krui singen moeten gelijkwaardig worden en de Zoutestraat blijft de enige voorrangsweg. De schooljeugd heeft de gewoonte na schooltijd op straatopej te wachten. Hier moe; eind aan komen. De wijjj zou het liefst zien dat ereeÜ ciale 'wachtplaats' wordt; gelegd. Ook het openbaar vervoerj punt van zorg. De bewonen den dat er in de wijk te va bushaltes zijn. Zij willend] er meer worden. Ook speel? zieningen en voorzie^ voor ouderen moeten op worden gebracht. Dezen», volgens de wijkraad worde integreerd in de zeer gexa multifunctionele ruimte j basisschool De Moeryj Politiek gezien is over deze 3 tifunctionele ruimte het la woord nog niet gesproken! loftes uit het verleden zijw toe niet waargemaakt. Brug Het wijkgebouw moet oen brug slaan tussen de bemj van de wijk. Gebleken isj door het verloop in de vrijt bewoners elkaar niet a kennen. Volgens de wijkn is betrokkenheid alleen cü bouwen wanneer de bewaj elkaar leren kennen enq wat er in hun wij k speelt. I Initiatieven als straatfes opruimdagen, tuinwedstrf en kerstversieringwe moeten worden opgep Langs de Linie kwam jat?, rug regelmatig in de public door drugsoverlast, maa: probleem is de laatste langzaam maar zeker opgé Dat betekent niet dat destii gestreden. Sinds de sluiting drugscafé Centraal Statie: de Zoutestraat merken de woners en de wijkraad da drugsverkoop in cie wijkt op gang komt. Verkooppunt De wijkraad vindt dat de meente er alles aan moeti deze overlast in te damms zelfs uit te schakelen, Dewi raad meent dat Hulst, end; mee ook Langs de Linie,en gebaat is als er één gecoi! leerd verkooppunt komt, Slagerij Uw specialist in scharrel vlees Korte Delft 113 - Middelburg - 0118-642409 JJjD_r£j 3JJ Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, ^enz. Ook voor mededelingen over huisdiet Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dieni twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen, Tarief: prijs per millimeter over I kolom: €0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog. over I of 2 kolom. Nisse opgelet PAULA EN PETER in de krant gezet. Vandaag 15 jaar bij elkaar. Dus feli citeer ze maar. Afz. N.S.W N.P. Mijn vader JOOP VAN DRIEL wordt vandaag 80 jaar. Samen met Trees fijne jaren toegewenst. E'iy BOULEVARD INTERIEUR BABYWERELD VEERSEWEG meer dan 40 palets laminaat op voorraad 400 m2 met alles voor uw baby 400 m2 meubelafdeling meer dan 3.000 m2 tapijt op voorraad zeer uitgebreide slaapafdeling, babykamers, tienerkamers, boxspring, etc Geef om vrijheid 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 Support our fight for human rights Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals; vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. Verkiezingsbijeenkomsten Christen Unie Locatie Spreker(s) Datum Plaats 13 februari Terneuzen Jeugdsoos "La Redoute" Eimert van Middelkoop Madam Curiestraat 4 20 februari Krabbcndijke "Dorpshuis de Meiboom" 27 februari Sint Laurens Wijkcentrum "Het CittershoF Jaap van Ginkel Prof.dr.ir Egbert Schuurman Jaap van Ginkel Stem 11 Maart Christenunie Lijst 10 Jaap van Ginkel Voor meer informatie: www.zeeland.christenunie.nl Veerseweg 104 Middelburg (0118) 441151 maandag gesloten di. wo. vrij. 10.00 -18 00 uur do. 10.00-21.00 uur zat. 10.00 - 17.00 uur De meest uitgebreide uitgaansagenda van Nederland voor alle informatie over film, theater, expo of muziek. KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 12