Fractievoorzitter SP geeft zetel op Vlissings college pakt kruispunt aan PZC Kleurrijk uitzicht in Goese Polder Stichting in de maak voor behoud veerboot Horeca-exploitanten woest over boete voor geluidsoverlast 11 Middelburgse afdeling verwijt voorzitter afwezigheid en desinteresse Vergadering over parkeren met vergunning verschoven Fractie trekt plan sluitingstijden in Buurt zamelt 936 euro in Cliëntenraad Vlissingen uitgebreid Geen straf voor zandstralen bootje Vos wurgt zichzelf in gaas Inbrekers actief op Schouwen Axelse betrapt onder invloed Vergadering Zeeuwse Vereniging Slechthorenden Veeboer beboet voor koeien zonder oormerk agenda J dinsdag 11 februari 2003 hT Madia Berkelder MIDDELBURG - Fraetievoor- jjltcr H. Elzenga van de Socia listische Partij in Middelburg „eft onderdruk van zijn fractie djn raadszetel op. Hij gaat naar eigen zeggen eerst zijn persoon lijke problemen oplossen. El zenga was tot voor kort naast fractievoorzitter ook voorzitter van het bestuur van de afdeling Middelburg. Inmiddels heeft het bestuur een interim-voor zitter aangesteld. Hans heeft er een zootje van gemaakt", zegt interim-voor zitter R. Dreesens. Hij verwijt Elzenga desinteresse. „Hij heeft verzaakt in de campagne in de cember. Hi] beantwoordt zijn 'post voor de partij niet. De laat ste tijd is hij ook afwezig bij reads- en commissievergade- Aringen." Elzenga heeft volgens M Dreesens persoonlijke proble men die zijn functioneren als raadslid negatief beïnvloeden. Verder zou hij regelmatig met 'een slok op' naar raadsverga deringen komen. Dreesens ver wijt hem bovendien dat hij zijn 'standpunten laat afhangen van Of een persoonlijke relatie met een raadslid van een andere partij. De Socialistische Partij ver overde vorig jaar, voor het eerst, twee zetels in de gemeenteraad. Elzenga was fractievoorzitter, W. Steketee was nummer twee op de lijst. De interim-voorzit ter stelt nu voor dat Steketee het fractievoorzitterschap over neemt. R. van den Boogaard, die nu nog fractie-assistent is, zou de zetel van Elzenga moeten in nemen. Vrijdag beslist de leden vergadering van de afdeling over de toekomst van Elzenga. Krediet Dreesens zegt dat de afdeling heeft geprobeerd om Elzenga ervan te overtuigen zi j n zetel tij - delijk op te geven. Hij zou dan, nadat hij zijn problemen had opgelost, kunnen terugkeren in de raad,Dat heeft hij tot nu toe continu geweigerd", aldus Dreesens. Voor de overige frac tieleden is nu de maat vol. „Hij heeft zijn krediet verspeeld, we hebben hem zo vaak de hand bo ven het hoofd gehouden en hem heel lang uit de wind gehouden. We hebben hem altijd het voor deel van de twijfel gegeven." DOMBURG - De extra commis sievergadering Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Veere over het invoeren van ver- gunningparkeren in de kustdor pen, wordt verschoven naar 10 maart. jlnhet verleden zijn verschillen de inspraak- en informatie avonden gehouden over het Parkeerbeleidsplan Kust. Voor dat. het plan voor het invoeren 'van vergunningparkeren naar ide commissie en de gemeente raad gaat, worden nog een paar informatieavonden gehouden. Volgens het parkeerbeleidsplan kunnen bezoekers aan de kern .'tussen 10.00 en 19.00 uur 'een parkeerkaartje kopen op het Oranjeplein. Op het par keerterrein Kanaalweg en 'Ge dempte Haven' kan gratis ge parkeerd worden. In het stadje kan verder alleen geparkeerd worden met een parkeervergun- ning. Van 1 oktober tot 1 mei is het vrij parkeren. De informa tieavond hierover wordt gehou den op 17 februari om 19.30 uur in het Akkoord aan de Oude straat. In Domburg komt het betaald parkeren naast het vergunning- parkeren. Van 1 november tot 1 maart hoeft er niet betaald te worden, behalve in de Oost straat en aan de Markt. De in formatieavond over Domburg wordt dinsdag 18 februari om 19.30 uur gehouden in het ge meentehuis aan de Roosjes weg in Domburg. Het kruispunt van de Gerbrandystraat met de Zuidbeekseweg moet veiliger worden voor fietsers en voetgangers, foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het gemeentebestuur van Vlissingen wil nog dit jaar de kruising van de Gerbrandystraat met de Zuid beekseweg herinrichten. Het kruispunt moet daardoor veiliger worden voor fiet sers en voetgangers van de Zuidbeekse weg of de Van Hogendorpweg. Het voorstel komt morgen in de commissie Grondgebied. Om het kruispunt veiliger te maken voor overstekend langzaam verkeer, wordt de middengeleider van de Gerbrandystraat breder gemaakt. Het college van B en W wilde net voorbij de kruising, vanuit de binnenstad gezien, een zebrapad aanleg gen. Op aandringen van de fietsersbond wordt daar vanaf gezien. Een zebrapad wekt volgens de bond op deze drukke doorgaande weg schijnveiligheid. De fiet sersbond stelde voor een zogenoemde blokmarkering aan te brengen. Deze mar kering geeft aan dat voetgangers er kun nen oversteken, maar geeft ze niet op voorhand voorrang. Pal voor de Van Hogendorpweg wordt op de Gerbrandystraat een soort drempel aangelegd. Daardoor wordt het onmoge lijk om haaks de Gerbrandystraat over te steken vanuit de Zuidbeekseweg of de Van Hogendorpweg. Fietsers kunnen wel langs twee kanten om de versperring heen rijden als ze van of naar de Van Hogen dorpweg rijden. Dit wordt geaccentueerd op het wegdek. Chicanes Aan weerszijden van de kruising worden op de Gerbrandystraat chicanes aange legd. Deze 'slingers' remmen het gemoto riseerd verkeer af. Het gemeentebestuur heeft niet gekozen voor een verhoogde kruising omdat de bussen van het open baar vervoersbedrijf dan geluids- en tril- lingsoverlast veroorzaken. De herinrich ting kost ruim 180.000 euro. DOMBURG - Dorpsbelangen en Toerisme Veere, de fractie die voorstelde de openingstijden van de strandpaviljoens aan de zuidwestkant van de gemeente Veere te verruimen, trekt haar voorstel in. „Na de teleurstellende behandeling van het initiatiefvoorstel in de commissie Financieel Beleid hebben wij besloten dit on derwerp niet meer in de raadsvergadering aan de orde te stel len", laat fractievoorzitter R. van der Meer weten. „Als recre atieondernemers en als gemeente gaan we een moeilijke tijd tegemoet. Het coalitieprogramma gaf ons goede hoop dat er een kleine bijdrage geleverd kon worden aan het aantrekke lijker maken van het verblijf van de recreant. Helaas zijn niet alle coalitiepartijen deze mening toegedaan. Nee, als gemeen te zijn we zo 'klantvriendelijk' dat we de klant om 00.00 uur wegsturen. Wij vinden de afwijzing van ons voorstel een ge miste kans om iets positiefs te doen voor zowel de strandpa viljoenhouders als voor onze hooggewaardeerde vakantie ganger", reageert Van der Meer teleurgesteld. VLISSINGEN - Bewoners van de Vlissingse Glacisstraat hebben 936 euro ingezameld voor een gedupeerde buurtbe woner. Vandalen trokken vorig jaar november een steiger om, die op de auto van een bewoner viel. De schade bedroeg twee duizend euro, de verzekering betaalde niets. Twee bewoners besloten daarop geld in te zamelen. Het opgehaalde bedrag is afgelopen weekend overhandigd. Eventuele nagekomen be dragen worden ook overhandigd aan de gedupeerde bewoner. VLISSINGEN - De Cliëntenraad Vlissingen is uitgebreid. In plaats van zes medewerkers telt het adviesplatform nu negen leden. Ook kan de Cliëntenraad een beroep doen op drie reser veleden. Door de uitbreiding kan de raad nog beter de cliën tenvan dienst zijn. De raad zet zich niet alleen in voor cliënten van de Sociale Dienst. Ook niet-uitkeringsgerechtigden en mensen die onder de Algemene Nabestaanden Wet vallen, kunnen om advies of hulp vragen. De Cliëntenraad kan hel pen met het invullen van formulieren en uitleggen wat men sen kunnen doen bij schulden. Ook wonen leden van de raad gemeentelijke vergaderingen bij om op de hoogte te blijven van de zaken die in het belang zijn van de uitkeringsgerech tigden en andere cliënten. De Vlissingse Cliëntenraad houdt op maandagmiddag en dinsdagmiddag spreekuur van 13.30 tot 16.00 uur en op donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur in de Cruquiusstraat 27. MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner van Goes heeft ten onrechte een man toestemming gegeven om op zijn plekje aan de Houtkade in Goes zijn bootje op te knappen. De economi sche politierechter J. Begheyn oordeelde gisteren dat de Goe- senaar vorig jaar 8 juni de milieuvoorschriften had overtre den door het bootje te laten zandstralen. Hij achtte de man hiervoor schuldig, maar legde hem geen straf op. RILLAND - Jachtopzichter M. Meegens van de Wild Beheer Eenheid Reimei'swaal vond zondag in een hekwerk van scha pengaas een dode vos. Volgens Meegens heeft het beestje zich zelf gewurgd toen hij over het gaas wilde springen, maar er per ongeluk met zijn kop in terechtkwam. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Een groep van zes Zeeuwen richt vrijdag 14 fe bruari in Terneuzen een stich ting op die actie gaat onderne men om een van de oudste veerboten van de Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) te kopen. - „Een boot moet behouden blij ven als cultureel erfgoed", zegt Rinus Stoffels, die samen met j Sluissenaar Carlo van de Plasse en vier anderen het initiatief Iheeft genomen tot oprichting van de stichting. Het doel van die stichting is in eerste instantie een van de veer ponten te kopen. Daartoe is bij het bedrijf dat de veerboten ,voor de PSD verkoopt al een of ferte aangevraagd. Stoffels zegt met te weten hoeveel de boot jinoet kosten. Wel meent hij te i weten dat de boot waar de stich- jtingzijn oog op heeft laten val- nog niet is verkocht, hoewel er volgens hem wel belangstel ling voor is vanuit Italië. ;Deinsteek van de stichting is de redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:10118) 470102 mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl veerboot te gaan gebruiken als podium voor culturele activitei ten, waaronder exposities en concerten, zegt Stoffels. „Enhet schip kan misschien achter de hand worden gehouden om te worden ingezet bij eventuele ca lamiteiten." Vanwege de cen trale ligging opteert de stichting voor Terneuzen als ligplaats. Over de verdere exploitatiemo gelijkheden van de veerpont wil de stichting zich in de komende tijd nog buigen. Van der Plasse - enkele weken geleden de aanja ger van het plan om een van de PSD-ponten voor Zeeland te behouden - opperde eerder al het idee om aan boord van het schip een restaurant of een me gadancing onder te brengen. „Maar daar zijn we nu nog niet over uit", aldus Stoffels. Uit gangspunt is wel de boot zoveel mogelijk in zijn originele staat te behouden. Her en der zijn al toezeggingen gedaan om een duit in het zakje te doen voor de aankoop. Van der Passé kreeg eerder al tien toezeggingen. Zo wil een me vrouw uit Zierikzee haar histo rische orgeltje voor verkoop ter beschikking stellen. Ze kocht dat jaren geleden voor 14.000 gulden. „Dat is natuurlijk niet veel op de totale aankoopprijs, maar de animo om mee te wer ken is er", zegt Stoffels. ZIERIKZEE - Op verschillende plaatsen op Schouwen-Duive- land is zaterdag ingebroken of is geprobeerd in te breken in wo ningen. Uit een woning aan de Teelinckstraat in Zierikzee werden sieraden gestolen. Bij een woning aan de Rengersker- kestraat in Kerkwerve en Rie- kusweel in Bruinisse bleef het bij een poging tot inbraak. AXEL - Een 45-jarige automo biliste uit Axel is in de nacht van zondag op maandag rond twee uur in de Nassaustraat in haar woonplaats aangehouden we gens rijden onder invloed. De vrouw had anderhalf maal de toegestane hoeveelheid alcohol genuttigd. Ze kreeg een boete van 190 euro en een rijverbod van twee uur. Kleurrijke kindertekeningen verbergen de resten van de uitgebrande Holtkampschool. foto Dirk-Jan Gjeltema door Steffan ter Maat GOES - De leerlingen van groep 2 en 3 van de Holtkampschool in de Goese Polder hebben gister middag vijf grote panelen be schilderd die voor hun afge brande school zijn geplaatst. De kinderen hebben een noodlo- kaal dat uitkijkt op de overge bleven puinhoop van school. Met de kleurrijke panelen is het uitzicht een stuk fleuriger ge worden. „Ik heb de aanblik vanuit het noodlokaal al vanaf het begin heel vervelend gevonden", ver telt Holtkamp-directeur H. Wil- lemstein. „In een overleg met de gemeente kwamen we op een idee om een schutting te plaat sen en uiteindelijk zijn het dus deze panelen geworden." Naast dat het uitzicht vanuit het noodlokaal voor het personeel en de leerlingen wat aangena mer moet worden, ziet Willem- stein ook nog een andere functie in het verven van de panelen: „Het is ook een stukje verwer king van de impact die de brand op de kinderen heeft gehad. We hebben alle 52 kinderen een te kening laten maken van wat ze bij de brand zijn verloren, wat ze graag terug willen en hoe de nieuwe school eruit moet zien. Een aantal aspecten staat nu uitvergroot op de panelen en al le kinderen werken één voor één in groepjes aan het inkleuren." Voor de opzet van de panelen werd de hulp ingeroepen van het Goese kunstplatform Trechter 5. Zij zochten een aantal teke ningen uit die op de panelen moest komen. Kunstenaar Leon van den Akker vergrootte de te keningen met zwarte en witte verf op de panelen en met zijn hulp kleurden de kinderen het in. Veel mooier Martijn uit groep 3 is blij met Leon van den Akker en hij vindt dat hij goed helpt. Over de pane len is hij ook tevreden: ..Ik vind het heel mooi met alle kleuren voor de school. Dat ziet er veel mooier uit dan eerst. Ik had op de tekening de school in brand uur in wijkgebouw Open Hof Na een pauze begint om 20.00 uur een lezing over de even- wichtsziekte van Mèniëre, door Evert van Hunnik. VLISSINGEN - De Zeeuwse onderafdeling van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden houdt maan dag 24 februari haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in wijkgebouw Open Hof in de Vlissingse wijk Paauwen- burg. De bijeenkomst begint om 19.00 Van Hunnik is voorzitter van de Commissie Mèniëre en vertelt over zijn ervaringen met de evenwichtsziekte. gemaakt en dat staat ook op het grote bord." Jasmina uit groep twee heeft het ook naar haar zin en staat gefascineerd naar de panelen te kijken: „Ik vind het heel leuk om te verven. Op de te kening had ik mijn etui gemaakt want die was verbrand, maar die staat niet op het bord. Maar ik heb wel de lucht geverfd en ik vind het heel mooi geworden." Wat Willemstein betreft mag het 'project' ook nog wel een ver volg krijgen. „In april of mei gaan we naar een definitieve noodlocatie bij onze dependan ce bij de oude Mauritsschool. Deze vijf borden en de tekenin gen gaan dan mee", vertelt de directeur. „Ik zou dat graag on der begeleiding van een zwaar klinkende drumband doen. Dit moet de frustratie van de brand weergeven. Dat geluid nemen we dan op en als er over een paar jaar de nieuwe brede school komt, spelen we dat weer af. Vervolgens laten we dat bij voorbeeld overgaan in mooie vi oolmuziek en wordt zo het oude afgesloten en klinkt ons een mooie nieuwe toekomst tege moet." door Aector Dooms MIDDELBURG - Discartel BV en De Snor BV zijn gisteren dooi de economische politierechter J. Begheyn wegens geluidsover last veroordeeld tot boetes van 300 euro. De onvrede bij de eige naren van de Goese horecaza ken was groot. De verdachten werd verweten dat ze op 13 juli vorig jaar in strijd met de gemeentelijke ver ordening ramen en deuren van hun zaken hebben geopendter wijl de muziek op tien meter van de bedrijven duidelijk te horen MIDDELBURG - Een 76-jarige veehouder uit Koudekerke moet tweeduizend euro boete betalen omdat zijn dieren niet allemaal oormerken droegen en geregistreerd waren. Dat heeft de economische politierechter J. Begheyn gisteren in Middelburg bepaald. Bij een controle op 25 februari vorig jaar bleken twee runderen niet voorzien van oormerken, zeven koeien hadden één oor merk en elf kalveren waren niet aangemeld bij het Identificatie Registratie-systeem. De ver dachte beriep zich op over macht. Zo had hij eerst het DNA-onderzoek van de dieren arts bij de kalveren willen af wachten alvorens ze aan te mel den bij het I&R-systeem. Hij bestreed verder de kwaliteit van de oormerken, die naar zijn mening snel kapotgaan. Hij had een aantal oormerken naar de zitting meegenomen. „Ik sta met mijn rug tegen de muur. Ik ben onschuldig", riep de man. Volgens officier van Justitie A. Flikweert wist de verdachte drommels goed dat kalveren ge meld moeten worden. „Dit is zijn keuze, maar beslist geen overmacht." De officier wilde wel rekening houden met de oormerken van zeven runderen, die kapot of verloren waren ge gaan. Hij eiste tweeduizend eu ro boete. De politierechter hield de man voor dat alle veehouders zich aan de regels moeten houden. was. En dat is strafbaar. Volgens het besluit horeca-inrichtingen milieubeheer van de gemeente Goes geldt er een uitzondering voor extreem zomerse tempera turen. Ramen en deuren van ho recagelegenheden mogen alleen open als de temperatuur meer dan 28 graden bedraagt. Dat bleek die nacht niet het geval te zijn. Officier van justitie A. Fli kweert hield in zijn eis rekening met het economisch voordeel. „Ze hebben daardoor klanten getrokken." Hij eiste boetes van 300 euro. Wildplassers Een van de eigenaren wilde we ten in welke mate de overtre ding is gebeurd, maar volgens de politierechter was een ge luidsmeting niet van toepassing op de strafmaat. „Het is 24 jaar lang gedoogd. Ze kunnen beter de wildplassers aanpakken", liet de verdachte zijn afkeuring blijken. Zijn collega merkte op dat op die tijd de geluidsover last van de nachtmarkt afkom stig moet zijn geweest. „Als wij worden verbaliseerd, zijn er nog vijftien bedrijven in overtre ding." De officier waarschuwde dat er in het horeca-circuit in de toekomst meer controles gaan plaatsvinden. De politierechter adviseerde de exploitanten zelf controles uit te voeren, want dan weten ze meteen waar ze aan toe zijn. Een van de verdachten kondigde aan tegen de straf in hoger be roep te zullen gaan bij het ge rechtshof in Den Haag. De an der zei zich daarover te beraden I STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14 00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur: Ouderensoos met scrabble, sjoelen, biljarten; MIDDELBURG - Turnhal De Zandput, Breeweg, 9.00 uur: Wandeltocht voor se nioren; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peu termorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 - 12.00 uur: Koffie contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11