Gestaag doorwerken aan dualisme O PZC Stadsraad onderhandelt over speelplekken voor de jeugd 0 Monuta De Voorzorg Hartelijk dank voor uw bezoek aan onze Open Dagen. km Griffier Ten Hoeve prijst loyaliteit raad en college aan Terneuzen Zorgsaam wil nieuwbouw Thuiszorg bij ziekenhuis Frontale botsing Zeeuwse avond Postzegelveiling Letsel bij aanrijding in Sluiskil Ja, ik collecteer! Hé verplegende! Zin in een werk vakantie? Meer informatie? de Zonnebloem* VMBO HAVO Atheneum (met Latijn) I W Een bijzonder school Executie verkoop Belastingdienst zaterdag 8 februari 2003 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Griffier Auke ten Hoeve ziet de invoering van het dualisme in de gemeente Terneuzen als het optuigen van een kerstboom. De boom is door Den Haag geleverd. De ambte- AXEL - Na een frontale aanrij ding in de Axelse Buthstraat is een 24-jarige automobilist uit de gemeente Hulst donderdag middag gewond geraakt aan zijn hoofd. Hij botste tegen een 72-jarige automobilist uit Axel. De 70-jarige echtgenote van de Axelaar is ter observatie opge nomen in het ziekenhuis. De aanrijding gebeurde toen de Hulstenaar een auto inhaalde. OSSENISSE - In herberg de Snis in Ossenisse wordt zater dag 22 februari een Zeeuwse avond gehouden. Vanaf 19.30 uur verzorgt de muziekgroep Ambras enkele optredens. Tij dens de pauze worden Zeeuwse producten gepresenteerd. naren, het college van burge meester en wethouders en uit eindelijk de gemeenteraad bepalen hoeveel en welke lamp jes en ballen er in komen te han gen. Het dualisme zelf staat niet meer ter discussie. De geschei den verantwoordelijkheid van gemeenteraad en college is lan delijk vastgelegd. Hoe bestuur ders vorig jaar nog over die ver andering dachten, is voor Ten Hoeve niet meer van belang. Het gaat de griffier erom dat alle be stuurders en medewerkers op het stadhuis nu in gezamenlijk heid werken aan nog betere, 'burgervriendelijke' dienstver lening. Ieder raads- en college lid is een professional die op eigen wijze invulling geeft aan het dualisme. Die eigen inbreng is, zo stelt de griffier, nooit goed of slecht. „De charme van een gedecentraliseerde over heid is juist dat er geen bestuur lijke eenheidsworst meer is. Het is dus goed dat er verschil lende standpunten naar voren worden gebracht. Een idee kan zo beter rijpen", vindt Ten Hoe ve. Bij de uit het Drentse Paters- wolde afkomstige Ten Hoeve is voorzichtigheid de moeder van de porseleinkast. De griffier laat zich niet uit over zaken die op een politieke mening kunnen duiden. Zo spreekt hij geen 'waardeoordeel' uit over het spreekverbod dat Hulster raadsleden hun college willen opleggen. Hij spreekt liever, zonder op de politieke inhoud in te gaan, over de situatie in Ter neuzen. Daar heeft hij zo'n aan varing tussen college en raad nog niet meegemaakt. Mis schien wel omdat iedereen, on danks vele meningsverschillen en verschillende zienswijzen, de democratische bereidheid heeft om de gemeente zo goed moge lijk te besturen, veronderstelt Ten Hoeve. Loyaliteit De mentaliteit om zich geza menlijk in te zetten voor het be lang van de burger en de grote loyaliteit aan de gemeente be- vallen de griffier goed. Niet al leen de raadsleden hebben die houding, het college kiest de zelfde 'insteek'. Ten Hoeve wil er niets van horen dat burge meester R. Barbé aan de voor avond van de verkiezingen re gelmatig liet weten weinig op te hebben met het dualisme. „De samenwerking verloopt uitste kend. We zoeken samen naar oplossingen en vormen een goed koppel." De trein van het dualisme staat in Terneuzen op de rails. Welke kant hij opgaat, is aan de raad. Veel zaken moeten zich nog uitkristalliseren, voordat in stellingen, maatschappelijke organisaties en vervolgens de burgers voorgelicht worden over de verworvenheden van de nieuwe bestuurlijke opzet. Ten Hoeve begrijpt dat mensen snel resultaat willen zien, maar waarschuwt dat in andere ge meenten, die al een jaar langer met het dualistisch systeem werken, ook nog lang niet alles in kannen en kruiken is. „Grote stappen snel thuis, luidt het ge zegde. Maar door te grote stap pen te nemen, is de kans groter dat je struikelt. We kunnen dus beter niet te veel haast maken, maar rustig doorwerken aan het optuigen van de kerstboom. Hoe die er uiteindelijk uitziet, is voor iedereen nog een verras sing." door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De stichting Zorgsaam, waartoe onder ande re ziekenhuis Zeeuws-Vlaande ren en Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen behoren, wil eind dit jaar uitsluitsel over de nieuwbouw voor Thuiszorg op het terrein van het ziekenhuis aan de Wielingenlaan in Ter neuzen. Zorgsaam laat de mogelijkhe den op een rijtje zetten. Thuis zorg is nu gevestigd aan het Stadhuisplein in Terneuzen. Door het ineenschuiven van de organisaties denkt de directie van Zorgsaam doelmatiger te kunnen werken. Directeur pati ëntenzorg J. van der Heide. „Het mooiste is om alle voorzienin gen dicht bij elkaar te hebben, dat werkt het prettigst." Door de uitbreiding van de me dische staf zou ook het zieken huis geholpen zijn met extra ruimte, zei Van der Heide giste ren na afloop van de bijeen komst waarop de directie zeven nieuwe specialisten voorstelde. „Wij groeien uit onze voegen. Zo hebben we door de uitbreiding van het aantal specialisten on der andere een extra poliklinjf kruimte nodig." De ziekenhuis directie hoopt in de loop van^ jaar de medische staf nog veni te versterken met een geriata een oogarts, een psychiateri een anestesioloog. Eind dit jaar moet duidelijkzji of de nieuwbouwwensenbouï kundig en financieel haalbar zijn. Zeker is dat het gaat omes miljoeneninvestering. BlijJ nieuwbouw haalbaar, dan gjv volgend jaar de fase van het va. kijgen van de benodigde vg gunningen in. Daar kost doe;, gaans ook enkele jaren. Voord bouw van een nieuwe vleug waarin het Regionaal Geéstct ke Gezondheids Centrum en'i geriatrische kliniek onderdi krijgen, zijn de vergunningen; wel zo goed als binnen. CAD ZAND - Postzegelverei ging Land van Cadzand hoaj op vrijdag 14 februari vais 19.30 uur haar maandeli bijeenkomst in het voormalig parochiehuis aan de Breijdd straat in Oostburg. Er is een va ling en een verloting. Griffier Auke ten Hoeve: „Er is geen bestuurlijke eenheidsworst meer." foto Wim Kooyman door Raymond de Frel AARDENBURG - De stadsraad van Aardenburg wil de plaatse lijke jeugd meer vertier bieden. Ongevraagd wordt de raad daarbij een handje geholpen door de uitbaters van hotel-res taurant De Roode Leeuw. Daar vindt zaterdag een jcugddisco- ayond plaats. Dg stadsraad praat in maart met ambtenaren van de gemeente Sluis en een woningbouwver eniging over de jeugdprojecten. In het westelijk deel van Aar- dénburg (plan West) pleit de stadsraad voor een speelgele- genheid en een skatebaan tus sen de Eedeweg en Schepen- straat. In het oostelijk deel (plan Oude Stad) zoekt de raad een overdekte locatie die als ont moetingsplaats voor jongeren moet fungeren. „Daarbij gaat de voorkeur uit naar een plek bij het scoutinggebouw.", aldus stadsraad-voorzitter L. Du- cheine. De speelplaats in West is be doeld voor dejonge jeugdKin deren kunnen nu terecht in een speeltuin bij het sportpark, maar die ligt buiten de woon wijken. „Daar sturen ouders him kind niet zo snel alleen naartoe. Wij willen de jeugd juist in de wijken zien, want er moet een vorm van sociale con- trole zijn", vindt Ducheine. Hij juicht het initiatief van uit bater G. de Graaf van hotel-res taurant De Roode Leeuw toe. „Achter het hotel staat een zaal, waar een tijd niets mee is ge daan. Wij hebben geen geluiden van jongeren gehoord over de behoefte aan dergelijke initia tieven, maar als het aanslaat zal dit zeker niet de laatste disco avond zijn", aldus De Graaf. In de zaal, waarin maximaal honderddertig mensen kunnen, wordt zaterdagavond van zeven tot negen uur een kinderdisco gehouden voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Vanaf negen uur tot middernacht zijn jonge- i-en van twaalf tot en met zestien jaar aan de beurt. DJ Erwin Wieme uit Oostburg vercoi'gt de muziek. SLUISKIL - Een 19-jarige Ter- neuzenaar en de 40-jarige me depassagier van een 43-jarige automobilist uit dezelfde plaats zijn afgelopen donderdagmid dag met rug- en nekklachten naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding nabij de brug Sluiskil. De 19-jaidge automobilist reed achter de auto van zijn plaats genoot over de afrit van de brug Sluiskil. Toen de 43-jarige auto mobilist voor de kruising met de Provinciale Weg N252 afremde, was de 19-jarige man net bezig zijn voorruit schoon te maken, waardoor hij niet oplette en op op zijn voorganger botste. r i x f—i—3 VERVOLG FAMILIEBERICHTEN Een lief mens is van ons heengegaan. Ver weg van ons, maar toch zo nabij, is onverwacht en vredig overleden, onze lieve moeder, oma en over grootmoeder ffaiztie Vusse weduwe van C. Boeij in de leeftijd van 89 jaar. Hagestein: Jan en Rie Goes: Ad en Atty Zevenhoven: Ina en Frank St. Pancras: Kees en Tineke Nisse: Maaike en Rob Klein- en achterkleinkinderen Kapelle. 7 februari 2003 Zorgcentrum "Cederhof". Correspondentieadres: Vivaldipad 9. 4462 JA Goes. Onze dank gaat uit naar allen die haar liefdevol verzorgd hebben. De afscheidsdienst zal worden gehouden op dinsdag 1 1 februari om 14.00 uur in de HervoiTnde kerk. Kerkweg 9 te Wemeldinge. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Wemeldinge. Hierna is er gelegenheid lot condoleren in de koor kerk van voornoemde kerk, In plaats van kaarten De Heer is mijn herder, mij zal niets ontbreken. Na een langzaam verval van krachten en na een lief devolle verzorging in verpleeghuis "De Poort", is rustig ingeslapen mijn lieve moeder, onze oma en "groot" oma HENRIËTTE JACQUELINE KLUPPER-HARTING 30 mei 1910 t 4 februari 2003 Vlissingen Vlissingen An en Jerry Senior-Klupper klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Familie J. Senior-Klupper Jan Sofat 225 Postbus 3671 Curasao, Ned. Antillen Er is gelegenheid om afscheid van haar te nemen op maandag 10 februari van 10.00 tot 10.15 uur in het uitvaartcentrum Monuta "De Voorzorg", Industrie weg 20 te Vlissingen. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsheb ben om 11.00 uur in het crematorium aan de Wes telijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Uitvaartverzorging Janneke den Besten dag nacht bereikbaar Londensekaai 9, Middelburg tel: 0118 623359 Kaylii-m, in lieve hei ng D\< staar omkooq en zoek naar jon in het donker van de nacht. C7k stel me voor dat jij daar bent en dat je naar me lacht, Jk sluit mijn ogen en beleef een intens moment. Dk weet gewoon, ik voel gewoon dat je dicht bij ons bent. Liefs, papa en mama Kaylirm HCylie T~iscKer 8 februari 2002 8 februari 2003 Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum. Van Dishoeckstraat 620 Dat moet toch kunnen? Enkele uurtjes actief voor de Nationale Collecte Hersenziekten Psychische Ziekten! Bel ons nu. Alle beetjes helpen! Onze collecteweek is van 16 t/m 22 februari 2003. Meer informatie: www.nfgv.nl en www.hersenstichting.nl Meld u aan als collectant of organisator: (030) 29711 97 Wil jij de Zonnebloem in 2003 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van meer dan 6700 vrijwilligers. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENIGING Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem.nl UITVAARTVERZORGING Uitvaartzorg en -verzekeringen (voorheen "De Voorzorg-Si nke") Voor een persoonlijk afscheid geheel naar eigen wens. Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg. Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20, 4382 NA Vlissingen tel.0118-41 27 60. Dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren. "onze naam is veranderd; onze dienstverlening blijft als vertrouwd" Gediplomeerde uitvaartlciders: Vlissingen: Rikus van Zalen, Middelburg: Pieter J. Meerveld. Koudekerke: Peter van Tiel en Anke van Tiel-Wattel Waar het spelen stopt komen wij in actie Geef kinderen een jeugd. Geef ze een toekomst met 10.- per maand. Giro 809. Save the Children Den Haag. Bel 070-338 44 48 of ga naar www.savethechildren.nl Het recht om kind te zijn Samenwerkingschool van Rooms-katholieken en Protestanten O ■O 3 O ooo 0 0 0 0 N 0 a 0 a 0 0 0 a 0 <8 <0 0 m Q. lü 0 0 C X y 0 a 0 3 O CD 5*T CD O 3 Zeldenrustlaan 2 Terneuzen tel0115 - 694029 email: in-fo@zsc.nl website: http://www.zsc.ril Op dinsdag, 11 fe bruari 2003 om 10.00 uur, vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van S.E. Zwarekant te Kuitaart, Meerdijk 3. Te koop wordt aangeboden: Een personenauto merk BMW 730i, kenteken: TL-RV-40, twee tracto ren merk Lamborghini en Hocke, een vracht wagen merk MAN met kenteken: BL-NH-35 en een één-assige aan hangwagen. De plaats van ver koop is: Kuitaart, Meerdijk 3. Bezichtiging: Dinsdag 11 februari 2003 Om 09.30 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuid- west/kantoor Terneuzen, Rosegracht 1 Voor inlichtingen tel. 06-1807336 of 0115-681608 De belastingdeurwaar der belast met de executieverkoop \AI onze aluminiumpro- élukten zijn ook ver- ^ijgbaar in kunststof, ^«tallen kleuren en ibmbinaties. Kom eens flangs in onze showroom l en vraag een vrijblij vende prijsofferte! Meekrapwe; Axel T:(0115)562238 F:(0115)563033

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 70