Nieuwe interesse voor BAM-plan PZC Open 's-Gravenstraat zorgt voor overlast PZC Inventarisatie begraafplaatsen gemeente Sluis Verhaal van de tien kleine negertjes Dorpsraad Westdorpe tegen nieuwe brug zuidelijk van Sluiskil 13 Tienersoos IJzendijke kan nergens terecht Handvol projectontwikkelaars meldt zich bij gemeente Hulst p ijbp Kledingverkoop voor goed doel HazaData bijeen in Terneuzen Workshop voetmassage Vragen over werkzaamheden N58 Dorpsraad Sluiskil tegen slibdepot Boete voor dronken Vlissinger Verkeerslicht gestolen Staatssecretaris krijgt er van langs Infobijeenkomst waterkwaliteit en bescherming van gewassen NEDERLANDS GROOTSTE MODELBOUWSHOW ZAT. 15 FEBR. ZON. 16 FEBR ZEELANDHALLEN zaterdag 8 februari 2003 jmr Raymond de Frel IJZENDIJKE - In IJzendijke is animo genoeg voor een tie nersoos, inaar een geschikte locatie is nog steeds niet gevon den. Een oplossing lijkt op korte termijn niet voorhanden, tot frustratie van de Stichting Wel zijn West-Zeen ws-Vlaanderen. Onlangs kwamen wethouder L, Wille van de gemeente Sluis, vertegenwoordigers van de Stichting Dorpsraad IJzendij ke de showband, clubwerk en stichting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen overeen dat alle ge bruikers hun activiteiten in het Jeugdgebouw aan de Koningin nestraat weer mochten hervat ten. Met uitzondering van de tienersoos. In een eerder stadium werd het clubgebouw gesloten, omdat er een te groot brandgevaar was voor gebruikers en bezoekers. Na een onderzoek van de brand weer mag het gebouw onder strikte voorwaarden weer wor den betreden. Geluidsoverlast Een tweede reden voor sluiting was geluidsoverlast. Dat speelt de tienersoos nu parten. „Het vinden van een geschikte locatie is zeker al twee jaar een pro bleem. Eerst zaten we in een ge bouwtje van de brandweer, maar daar konden we na ver loop van tijd niet meer terecht. Daarna zijn er verschillende mogelijkheden afgewezen, waarna de soos even ter ziele was. Zo zijn er bijvoorbeeld plannen geweest voor een mul tifunctioneel gebouw, waarin de showband, de kinderclub en de tienersoos zich zouden vesti gen. Het afgelopen jaar was er weer enig perspectief, maar de plannen voor een gebouw bij het sportveld zijn nu weer terugge draaid. Je kan op deze manier jammer genoeg niets structureel opzetten. Het is toch wel frus trerend dat het steeds fout loopt", zegt jongerenwerker C. Provo van de Stichting Wel zijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Plannen om de clubs tijdelijk onderdak te geven in noodge- bouwtjes bij het voetbalveld gaan door de heropening van het Jeugdgebouw niet meer door. Dat is ronduit jammer voor de tienersoos. „Wij zien nu ook even geen oplossing meer. Wij streven ernaar om in iedere kern een jeugdsoos te hebben, maar we zijn nu gedwongen om te wachten. Vergelijk het maar met een voetbalclub. Die begin nen ook niets zonder veld", al dus Provo. De stichting Welzijn West- Zeeuws-Vlaanderen hoopt vol gende maand een tienersoos in Schoondijke te openen. rioor Sheila van Doorsselaer HULST - De Eindhovense pro jectontwikkelaar Planoform heeft interesse in het verwezen lijken van het Centrumplan Hulst (voorheen de BAM-plan- nen). Planoform is niet de enige. Een handvol ontwikkelaars heeft zich in Hulst gemeld. Het Hulster college doet het kalm pjes aan en laat zich eerst uitge breid voorlichten. Een tweede debacle als met BAM willen ze voorkomen. planoform heeft zich schrifte lijk bij de gemeente aangemeld om voor het Centrumplan (re constructie van het noord-wes telijk deel van de binnenstad) in aanmerking te mogen komen. Eindhovense firma is geen onbekende in Hulst. Het project Under de Toren', de sloop van een verpauperend bouwblok en een volledige nieuwbouw op die plaats achter de Willibrordus- basiliek, komt ook uit hun ko- „We hebben zeker interesse, mits het financieel haalbaar is", B. Simpelaar van Plano form. „De bal ligt nu bij de ge meente. Wij wachten op een uit nodiging onze plannen uiteen te kunnen zetten." Gevoelig Simpelaar wil niet kwijt of er in de visie van Planoform ook een parkeergarage op het 's-Gravenhofplem is inbegre pen. „Dat ligt allemaal nogal gevoelig." Wethouder B. Pauwels zegt niet SAS VAN GENT - De verkoop van tweedehands kleding ten bate van de Vastenaktie, begint op dinsdag 18 februari in de voormalige Promenade Kan toorboekhandel aan de Gentse- 110 te Sas van Gent. De opbrengst van de verkoop gaat naar opvang van weeskin deren in Ethiopië. De winkel is geopend van 18 fe bruari tot en met 9 april, op "ag tot en met vrijdag van tien tot twaalf uur en half twee tot half vijf. ÏERNEUZEN - De HazaData ibruikersgroep Zeeuws- Vlaanderen komt op 13 februari vanaf 20.00 uur bijeen in buurt huis 't Schelpenhoekje aan de Dokweg in Terneuzen. Beginnende en gevorderde Ha- a-gebruikers helpen elkaar bij iet verkrijgen van gegevens over de genealogie. De zaal is vanaf 19.30 uur open voor installatie van de compu- REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst Rene van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 A8 HULST Iel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Iel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl precies te weten hoeveel pro jectontwikkelaars zich bij de gemeente hebben gemeld, maar schat het aantal op een handvol. „Ze hebben allen grote interes se. We zullen binnenkort de dos siers nader bekijken, maar eerst staat ons nog de afwikkeling van de schadeclaim van BAM te wachten. Het boek moet defini tief dicht." Door het afblazen van de BAM-plannen, stuurde BAM Hulst een rekening van 500.000 euro voor gemaakte kosten. Pauwels kan nog niet zeggen welke kant het met de claim opgaat. „Misschien valt het allemaal niet zo somber uit. We moeten nog eens met BAM gaan pratenHet is niet zo dat er een uiterste datum van betaling geëist is." Pauwels benadrukt dat de ge meente haar tijd zal nemen. „We doen het rustig aan met de nieu we planvorming. Dat wil niet zeggen dat we het voor ons uit schuiven. Het is ons er allemaal aan gelegen dat het Centrum plan wordt uitgevoerd, maar we willen ons hoeden voor het ne men van onverhaaste beslissin gen. Denk dus niet dat we zo maar een intentieverklaring zullen tekenen." Oud-wethouder W. Kayser maakte er geen geheim van dat hij graag de dpor BAM aangele verde architectonische schetsen alsnog uitgevoerd wil zien. Pau wels wil zich op deze tekeningen niet blindstaren. „Een andere projectontwikkelaar kan die te keningen ook maken, en mis schien zelfs wel beter." De Plattelanders repeteren de klassieker van Agatha Christie. door Wilma Valk OOSTBURG - Toneelvereniging De Plattelanders uit Oostburg brengt dit jaar de klassieker Tien kleine negertjes van Agatha Christie op de planken. De leden spelen het stuk in eigen dia lect. Het verhaal speelt zich af op Ne gereiland, waar een gevarieerd gezel schap is uitgenodigd door ene U.N. Owen. Zo zijn er twee militairen (rollen voor Koen van Doorn en Bram Luteijn), een secretaresse (Sandy Jacobse), een koloniaal (Riny Fenijn) en een dame uit de middenklasse, (Koos Dieleman). Ook een rustende rechter (Tony Rijn berg), eenzenuwarts (Jenny Rosendaal) en een jong, rijk fotomodel, Marieke Buijsse verblijven op het eiland. Samen met twee personeelsleden (Erna de Smet en Betsie Brakman) vormen zij de tien negertjes, van wie er steeds minder overblijven. Twee vragen moeten het publiek in spanning houden: wie blijft er uiteindelijk over, en vooral, wie is de moordenaar? Een van de negertjes, of toch het plaatselijke echtpaar, ge speeld door Ina Manhave en Mare Ver- planke? Of is er nog iemand anders in het buitenverblijf aanwezig? De Plattelanders, met regisseur Eric Wijffels, hebben het stuk van Christie helemaal aangepast. Zo begint hun to neelstuk met een fles die op het strand bij Nieuwvliet wordt gevonden door enkele jongelui. De brief in de fles ont hult hen de toedracht van de moord, maar de toeschouwer moet nog even wachten op de ontknoping. De toneelvereniging maakt gebruik van techniek. Zo is de strandscène al in foto Charles Strijd september opgenomen en wordt op het decor geprojecteerd. Filmbeelden ge ven tijdens de voorstelling inzicht in het gevoelsleven van de personages. Een prachtige uitvinding is de tafel met daarop tien negertjes, die via een ingenieus systeem ook echt ver dwijnen. Tien Kleine Negertjes door de Plattelanders, onder regie van Eric Wijffels, is te zien op 14, 15,21 en 22 februari en op 1 maart 2003 inhet Ledeltheater te Oostburg. Kaarten zijn te koop bij boekhandel Basting te Oostburg en Bruna te Breskens. Aanvang 20.00 uur. door Sheila van Doorsselaer CLINGE - De bedrijven aan de Clitexweg en Tiberghienweg in Clinge klagen steen en been over de opengebroken 's-Graven straat. De grote vrachtwagens die af en aan rijden hebben moeite met het laveren in de smalle straatjes van de omleidingsroute. Sommige chauffeurs raken zelfs de weg kwijt. De bedrijven kunnen nergens met hun klachten te recht. De 's-Gravenstraat is momen teel aan beide kanten openge broken. Aan de noordzijde door het aanbrengen nieuw wegdek tussen Woestijnestraat en de Frans Halsstraat en aan de zuidzijde door een bodemsane ring ter hoogte van de kruising Molenstraat- 's-Gravenstraat. De saneringswerkzaamheden zijn naar verwachting eind fe bruari afgerond. Dan gaat deze kruising tijdelijk weer open en wordt begonnen met het ver nieuwen van de riolering van het gedeelte van de 's-Graven straat tussen de Kapelledreef en de Molenstraat. De werkzaamheden zullen ver volgens verschuiven richting Molenstraat. Wanneer de riole ringswerkzaamheden tot aan de kruising met de Molenstraat zijn gevorderd, wordt de krui sing opnieuw afgesloten. Het stuk 's-Gravenstraat tussen de Woestijnestraat en de Frans Halsstraat wordt inmiddels voorzien van een nieuw wegdek. Ook dit gedeelte is eind februari gereed. Vervolgens wordt het volgende deel van de 's-Graven straat opgepakt. En zo gaat het stapsgewijs verder totdat de 's-Gravenstraat tot aan de Mo lenstraat is heringericht. De Hulster wethouder E. de Deckere zei al eerder dat de planning ongelukkig is uitge vallen, maar dat er geen andere oplossing was. Snoepjes De bedrijven aan de Clitexweg en de Tiberghienweg, zijstraten van de 's-Gravenstraat tussen de opgebroken gedeeltes, zullen dus nog even in de problemen zitten. Allen ergeren zich aan de timing. „Waardeloos! Een ben de! Niet te doen! Onze grond stoffen komen soms te laat aan. Dat zijn dus grote tankwagens met veertig ton glucose", zegt D. Vlaeminck, chef van snoep- fabriek De Grens aan de Tiberg hienweg. „Bij ons worden dage lijks tonnen snoepjes afgevoerd en grondstoffen worden ge bracht. En die grote vrachtwa gens moeten dan door die kleine straatjes. Ze rijden de hele wijk kapot. Heeft de gemeente er al eens over nagedacht wat dat is voor een wacht wagenchauffeur om zo'n kollos door die kleine straatjes te rijden en piepkleine rotondes te beslechten. Slecht getimed, zéér slecht getimed. De gemeente zegt dat ze er niks aan kan doen. En wij blijven zitten met onze klachten." Ook voor de textielgrondstof- fenfirma Catex is de aan- en af voer van benodigdheden een probleem. Konden de vracht wagens voorheen gewoon via de Molenstraat komen, nu moeten ze een hele omweg maken door straatjes die niet op zulk zwaar verkeer berekend zijn. „Voor die chauffeurs is het erg hoor", zegt S. Haayer. Volgens F. van der Burg, planner bij expeditiebe drijf De Coninck raken de chauffeurs soms zelfs de weg kwijt. „Ze hebben dan echt geen idee hoe ze ons moeten bereiken. Verdwalen in en om Clinge, hoe vind je die? De gemeente mag wel eens wat gaan opschieten met dat grapje." door Conny van Gremberghe WESTDORPE - De dorpsraad van Westdorpe zit absoluut niet te wachten op een brug over het Kanaal van Gent naar Terneu zen ten zuiden van Sluiskil. De weg naar die brug zou dwars door de Autrichepolder lopen en iets ten oosten van de buurt Zwartenhoek aansluiten op de Langeweg naar Axel en Hulst. De dorpsraad van het dijkdorp vindt dat Rijkswaterstaat en andere instanties zich beter kunnen fixeren op de aanleg van een tunnel ten noorden van Sluiskil, compleet met een goed aangepast wegennet. „Neemt men dit alternatief serieus, dan willen wij als raad dat een reeks zaken nader onderzocht wordt", zegt woordvoerder R. Moonen van de raad. Zo wil de raad weten wat de ge volgen van een weg door de Autrichepolder zullen zijn voor de natuurontwikkelingen in het gebied. Een deel van de polder zou in het kader van het ROM- project Kanaalzone worden in gericht als ecologische verbin dingszone. Die werken zijn momenteel in uitvoering. Staatsbosbeheer heeft hiervoor nog niet alle gronden in handen. „Als er straks een weg door dat gebied getrokken wordt, willen we weten hoe het verder gaat met die natuurontwikkeling", aldus Moonen. Moonen en zijn mederaadsleden maken zich vooral zorgen om verkeersoverlast voor een deel van het dorpDe raad wil onder zocht zien wat voor verkeers stromen te verwachten zijn, welke gevolgen die hebben voor de verkeersveiligheid, wat voor maatregelen er genomen wor den om de vele fietsers te be schermen en hoe het vrachtver keer, dat nu al door het di j kdorp dendert, geweerd kan worden. OOSTBURG - De spirituele kring Guirlande houdt woens dag 19 februari een workshop voetmassage in het Hervormd Kerkcentrum te Oostburg. De avond staat onder leiding van Ilse Strobbe. Geïnteresseerden moeten een handdoek meene men. De workshop begint om 20.00 OOSTBURG - Veel mensen op rijksweg N58 begrijpen, on danks eerdere aankondigingen, nog niet waarom ze tussen Schoondi j ke en Oostburg niet harder mogen rijden dan vij f tig kilometer per uur. Bij het projectbureau Duurzaam Veilig Verkeer West Zeeuwsch-Vlaanderen komen dagelijks klach ten binnen over de aanwezigheid van werkverkeer op de hoofdrijbaan. Het snelverkeer moet echter nog ruim een half jaar rekening houden met langzaam verkeer op de weg. Tot half augustus worden parallelwegen, fietspaden, de ombouw van de rijksweg en halfverharde bermen aangelegd. SLUISKIL - De dorpsraad Sluiskil is tegen vestiging van een slibdepot in de Koegorspolder. De bewoners van het dorp zit ten niet te wachten op 'een half jaar stankhinder' tijdens de aanleg van het depot, bovendien is zo'n opslag geheel uit de tijd. De dorpsraad is wel voor vestiging van een verwerkings fabriek waar vervuilde bagger voor honderd procent kan worden verwerkt. Maar mocht zo'n bedrijf er niet komen, dan moet de gemeente ook afzien van vestiging van het depot. VLISSINGEN - De politie heeft gisterennacht een 21-jarige Vlissinger bekeurd wegens openbare dronkenschap. De man werd rond half vier in de Wilhelminastraat in zijn woonplaats aangehouden, omdat hij op de zadels van fietsen en bromfiet sen liep te spugen. Toen de politie hem wilde bekeuren, werd hij vervelend. De man werd daarop aangehouden. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Onbekenden hebben tussen donderdagmiddag vijf uur en gisterenochtend zeven uur een tijdelijk verkeerslicht gestolen. Het apparaat stond onder het viaduct van rijksweg A58 op de Nieuwlandseweg in Nieuw en Sint Joosland. Het verkeerslicht is enkele honderden euro's waard. DEN HAAG - Staatssecretaris Odink van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij (LNV) heeft er gisteren van langs ge kregen van staatsraad D. Dolman. Dat gebeurde toen Dolman als rechter van de Raad van State een klacht behandelde van mossel- en oesterhandel K. vanIJsseldijk BV uit Yerseke. In 1992 vroeg Van IJsseldijk een vergunning aan om oesters te mogen rapen in het natuurmonument De Oosterschelde. Het ministerie van LNV weigerde de vergunning te verlenen, waarna het Zeeuwse bedrijf aan het procederen sloeg. Jaren later, in 1999, stelde de Raad van State Van IJsseldijk in het gelijk. Het rechtscollege bepaalde dat LNV de vergunning wel had moeten verlenen, hetgeen toen ook gebeurde Van IJsseldijk stelde er daarmee niet te zijn. Hij zei ook schade te hebben geleden omdat hij jarenlang geen oesters kon ra pen. Hoewel de claim al geruime tijd geleden is ingediend bij LNV, bleef een beslissing tot op heden uit. Omdat LNV op grond van de wet verplicht is binnen een bepaalde termijn een oordeel te vellen over zo'n claim, stapte Van IJsseldijk opnieuw naar de Raad van Siate. Dolman concludeerde gisteren dat ze op het ministerie de knoop allang door hadden kunnen hakken. „Ik wijs het verzoek toe. Het moet maar eens afgelopen zijn. Dit is Voor Van IJsseldijk toch om tureluurs van te worden", mop perde hij. door Ronald Verstraten SLUIS - De gemeente Sluis is begonnen met een inventarisa tie van de begraafplaatsen bin nen haar gemeentegrenzen. Het is de bedoeling dat in de toe komst overal dezelfde begrafe nisrechten gaan gelden. Er wordt een uniforme registratie voorbereid en het onderhoud moet straks op alle begraaf plaatsen aan dezelfde eisen voldoen. Per 1 januari heeft de nieuwe gemeente een ambtenaar speci aal belast met de voorbereiding van een project 'automatisering begraafplaatsen'. Dat moet on der meer resulteren in het opne men van de begraafplaatsen in de digitale kaarten van de ge meente. „Met een druk op de knop moet je kunnen zien wie waar begraven is en wie de fa milie is. Maar die automatisa- ring is slechts één aspect", ver telt wethouder L. Kamphuis. „In beide voormalige gemeen ten werd tot nu toe op een ver schillende manier met begrafe nissen en de registratie daarvan omgegaan. Er is echter ook een redelijk verschil in kosten", legt hij verder uit. „In Sluis-Aar- denburg waren de begrafenis rechten voor de helft kosten dekkend, terwijl Oostburg een andere berekening hanteerde. In de toekomst moet dat overal hetzelfde zijn. Het kan natuur lijk niet dat een begrafenis in Breskens bijvoorbeeld meer kost dan in Sluis." Het is de bedoeling dat er een ambtelijke nota komt over de si tuatie op de begraafplaatsen „Als je alles bij elkaar optelt, moet daar een bepaald prijs kaartje uitrollen. Dan is het de vraag of je dat moet doorbere kenen, of dat de gemeente een deel voor zijn rekening neemt. Het is straks aan de gemeente raad om daar een besluit over te te nemen." De gemeente heeft zeventien ei gen begraafplaatsen. Kamp huis: „Je kuntervan uitgaan dat bijna iedere kern een begraaf plaats heeft. Maar Aardenburg bijvoorbeeld, heeft er twee, Daarnaast zijn er nog vier a vijf bijzondere begraafplaatsen, zo als die in St. Anna ter Mui den, die eigendom zijn van de kerk. Dat maakt de zaak extra com plex, Kun je die in het project 'meenemen'. En wat ga je doen op lange termijn, als een kerk dichtgaat terwijl er een be graafplaats rond ligt?" Op korte termijn wordt er een ambtelijke werkgroep ingesteld die het proces moet begeleiden. „De werkgroep kan stenen aan dragen voor de nota. We bekij ken nog welke gemeentelijke afdelingen in de werkgroep ver tegenwoordigd moeten zijn. Ik ben in ieder geval van plan om er de eerste keren zelf bij te gaan zitten, om greep te krijgen op de materie", zegt Kamphuis. AXEL - De stichting Minas en Middelen houdt woensdag 19 februari een informatiebijeen komst in cultureel centrum De Halle in Axel. Thema is de Zeeuwse waterkwaliteit en de rol van gewasbescherming daarin. Uit onderzoek is gebleken dat er per teler grote verschillen zijn in de gewasbeschermingskosten voor hetzelfde gewas. Binnen elke teelt zijn er telers die er in slagen om een lage milieubelas ting te combineren met lage kosten voor gewasbescherming. Uit analyse van de projecten van Minas en Middelen blijkt echter, dat er nog winst is te be halen in de milieubelasting op het oppervlaktewater. De mi lieubelasting wordt veroor zaakt door slechts enkele mid delen De bijeenkomst in De Halle begint om 19.30 uur. Advertentie) OPEN 10.00-18.00 uur TOEGANG 6,50 p.p. Kind 4-12 jr. 4,00 ROFQ ^e7r„> Info: 0113-221020 VJ KJ L- O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 69