PZC Plek Zeelandhallen in onderzoek Connexxion stuit °p Traktorles goed voor veiligheid 11 steeds meer verzet IPPY Veertig jaar een bevlogen juf Oesterhandel boekt succes bij rechter CC! Ij de QÏ rn Exploitant blijft het liefst in Goesmaar sluit verhuizing naar Middelburg niet uit Nieuwe busregeling m Verkeerslicht gestolen Deze maand 20% korting op onze glazen meubelen LU ZOMER zeeuwse almanak Sssstt... BEVELANDEN/THOLEN zaterdag 8 februari 2003 doorRolfBosboom goES - De Zeelandhallen zou het liefst in Goes blijven, maar sluit verhuizing naar Middel- bui? niet uit. Exploitant R. van vliet houdt beide mogelijkhe den nadrukkelijk open. „Het is zeker niet zo dat we de ge meenten tegen elkaar uitspe len." Van Vliet werkt inmiddels al ze- jaar aan plannen voor een nieuw evenementencomplex. De huidige hallen voldoen niet meeren een goed parkeerterrein ontbreekt. Medio 2001 leek de zaak eindelijk van de grond te komen, toen de bouw van een 1 groot evenementen- en amuse mentspark op de huidige locatie werd aangekondigd. De beurs hallenzouden worden gecombi neerd met zaken zoals een bio scoop. een vermaakcentrum, een bedrij vengedeelte en wat horeca en winkeltjes. Vórig jaar april werd duidelijk dat het project voorlopig in de ijskast moest worden gezet. De betrokken investeringsmaat schappij Trustor Components Holding, die het plan wilde uit voeren en financieren, haakte I af. De reden was dat de gemeen- leGoes een veel te hoge prijs zou wagen voor het huidige par keerterrein, dat de Zeelandhal len nu van haar huurt. Degemeente Middelburg meld de deze week dat zij opnieuw - in 2000 was dat ook het geval - in gesprek is de Zeelandhallen over de vestiging van een amusementscomplex op bedrij venterrein De Mortiere. De ge meente vernacht dat de onder handelingen binnen een half jaar zijn afgerond. Exploitant Van Vliet zegt zelf niet te praten met Middelburg. De besprekingen worden ge voerd met projectontwikkelaar TCN uit Nieuwegein, die een evenementen- en amusements complex in Zeeland wil realise ren. „Ik kan nooit in gesprek zijn met een gemeente, want ik ben niet degene die erin moet in vesteren en de grond moet aan kopen." Het scenario is dat hij de Zeelandhallen verkoopt en het evenementengedeelte in het nieuwe complex huurt van de ontwikkelaar. Goed complex Van Vliet stelt dat TCN de mo gelijkheden in zowel Middel burg als Goes onderzoekt. „Men kijkt niet naar één plek, maar onderzoekt een hele provincie. Het gaat erom dat we voor heel Zeeland een goed complex neer zetten." Beide mogelijkheden liggen wat hem betreft volledig open. Zijn voorkeur gaat daarbij uit naar Goes, omdat in het plan voorzie ningen zijn opgenomen die de Bevelandse regio nu niet heeft, zoals een bioscoop. Een andere reden is dat de Zeelandhallen in Goes haar naam heeft opge bouwd. „We zijn hier al vijftien jaar gevestigd en de traditie gaat nog veel verder terug. Daar kun je niet zomaar aan voorbij gaan." Prettig Volgens Van Vliet wordt er in Middelburg én Goes 'prettig' met de gemeenten gesproken, zonder dat dat onderling tot scheve ogen leidt. Een herhaling van de kwestie met waterschap Zeeuwse Eilanden, dat in 1999 op weinig elegante wijze uit Goes naar Middelburg werd ge lokt, is niet aan de orde. „De ge meenten worden niet tegen el kaar uitgespeeld. Van Vliet geeft aan dat hij met de huidige Zeelandhallen niet veel langer kan doorgaan. „Je kunt bezoekers en deelnemers niet meer op deze manier ont vangen." Aan de andere kant heeft hij in de loop der jaren ge leerd dat de zaken bij gemeen ten anders gaan dan in de on dernemerswereld. „Ik weet nu dat de politieke weg moet wor den bewandeld en dat dat veel tijd kost." Advertentie Molière Sarlini Diesel Fossil Alfex juwelier modeaccessoires longeviele 52/54 Middelburg tel. 0118-674102 Zwaargewonden door ongeval met twee auto's bij Breskens BRESKENS - Bij een verkeers ongeval tussen twee perso nenauto's op de N58 tussen Breskens en Schoondijke zijn gisteravond twee zwaargewon den gevallen. Het ongeval gebeurde rond half acht op zo'n driehonderd meter voorbij het kruispunt Roofack richting Schoondijke. Een 49- jarige automobilist uit de Duit se stad Düsseldorf stond op de parkeerstrook, met de neus van zijn voertuig richting Schoondijke; hij besloot te ke ren richting Breskens, maar keek vermoedelijk niet achter om. Hij werd vol in de flank geramd door een auto, die werd be stuurd door een 30-jarige man uit de gemeente Sluis. De Duit ser is met hoofdletsel door de ambulance overgebracht naar ket Sint Jan-ziekenhuis in Brugge. De andere bestuurder moest doorde brandweer uitzijn voer tuig worden bevrijd. Hij is met diverse verwondingen overge- brachtnaar ziekenhuis DeHon- 'e in Terneuzen. Beide auto's Werden vernield. De N58 tussen Breskens en Schoondijke is iwee uur lang afgesloten ge weest voor het verkeer. Juf Nell Wijnings tussen de leerlingen van de Prins Willem Alexander school in Kamperland, met wie ze gisteren vierde dat ze al vier decennia in het onderwijs werkt. foto Willem Mieras door Steffan ter Maat KAMPERLAND - Juf Nell Wijnings van de Prins Willem Alexander school in Kamperland werd gisterochtend tot haar grote verrassing door haar leer lingen van groep 7 en 8 thuis opge haald. Op school was een feestje geor ganiseerd omdat ze veertig jaar in het onderwijs zit. In dit geval is dat extra bijzonder, omdat de 64-jarige juf Nell eigenlijk al met pensioen was. ,Ik hoefde vandaag geen les te geven en de officiële datum van veertig jaar les geven is op 10 februari. Ik had nog niets van een feestje gemerkt en ik was zeer aangenaam verrast", vertelt de jubila ris. „De kinderen, hun ouders en mijn collega's hebben er aan meegewerkt en dat vind ik echt geweldig. En dat terwijl ik het zelf volgende week rustig had willen laten verlopen." In september 1999 stopte Wijnings met onderwijzen en maakte ze gebruik van de FPU regeling, Flexibel Pensioen Uitkering. Ze nam afscheid van haar basisschool in het Brabantse Sint-Wil- lebrord, waar ze 35 jaar had gewerkt nadat ze kort op een andere school had les gegeven. In de laatste twee jaar in Sint-Willebrord reisde ze op en neer, omdat ze vanuit het Brabantse was ver huisd naar Kamperland. In januari 2000 benaderde de schoolleiding van de plaatselijke Prins Willem Alexander school haar. Gevoel „Ik werd gevraagd of ik zo nu en dan wilde invallen. Daar heb ik mee inge stemd. De donderdag werd vervolgens al snel een vaste dag en daarnaast val ik nog op andere dagen in." De reden dat Wijnings het onderwijs weer instapte, had vooral te maken met haar gevoel: „Ik kon het schoolleven - de omgang met de kinderen, collega's en ouders - nog niet missen en ben er daarom des tijds weer ingestapt. Daarnaast voelde ik me ook nog te fit en te jong om hele dagen thuis te zitten. De meeste mensen vragen waarom je doorgaat. Ik draai het om: waarom zou ik stoppen?" Wijnings praat ook altijd nog met be vlogenheid als ze het heeft over het les geven: „Ik wilde vanaf m'n zevende al juffrouw worden. Dat was toen kenne lijk, maar nu in elk geval zeker, een drijfveer van binnenuit. De omgang met de kinderen vind ik heel prettig. Ze zijn open, eerlijk en spontaan en er is wederzijds respect. Dat maakt het wer ken heel leuk. En met kinderen blijf je ook jong. Ik denk nog niet echt aan stoppen. Zo lang ik me goed voel en de school mij nog nodig heeft, ga ik voorlo pig gewoon door. NW- EN ST JOOSLAND - On bekenden hebben tussen don derdagmiddag vijf uur en giste renochtend zeven uur een tijdelijk verkeerslicht gestolen. Het apparaat stond onder het viaduct van rijksweg A58 op de Nieuwlandseweg in Nieuw- en Sint Joosland. Het verkeerslicht is enkele honderden euro's waard. Advertentie (mits besteld in februari) Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelirige Advertentie KEUKENS BADKAMERS Hulst, Absdaalseweg 19 ■Voor meer informatie bel gratis: 0800:0234560, of kijk op www.brugman.nl door Steffan ter Maat GOES - Behoedzaam draait de grote Ford-tractor om de pion nen op het verkeersoefenterrein van verkeersschool Dek in Goes. Daarna zet de leerling van praktijkschool de Wissel de tractor aan de kant. Hij laat de koppeling echter te snel los en de motor slaat met een schok af. Hij moet dus nog even oefenen, maar daar zijn de tractorlessen ook voor bedoeld. Zeven leerlingen van de Wissel en drie werknemers van De Betho kregen gisteren hun eer ste praktijkles tractorrijden. Jan Heijstek van de Wissel nam het initiatief tot de tractorles, waarmee ook een officieel certi ficaat kan worden behaald. „Als je 18 jaar bent mag je zon der certificaat tractorrijden. Met het oog op de veiligheid is het echter belangrijk dat je het certificaat wel hebt - wat overi gens verplicht is op je 16e en 17e", legt Heijstek uit. De lessen zijn vooral bedoeld voor leerlingen die weinig mo gelijkheden hebben om te oe fenen, of om het certificaat te halen voordat ze op stage gaan. De pas 15-jarige Bian- ca Ras uit Wolphaartsdijk is een van de deelnemers. Op haar leeftijd mag ze nog niet met een tractor op de openba re weg, maar dat vindt ze geen probleem: „Ik kan het certifi caat al wel nu halen en als ik dan in mei 16 jaar word, mag ik meteen rijden. Ik hoop dat dat lukt, want ik wil tijdens m'n sta ge graag tractor kunnen rijden Johan Wielemaker van het Groen College is druk met het geven van aanwijzingen en uit leg. Hij neemt al zo'n achttien jaar rijexamens voor tractoren af Hij werd door Heijstek bena derd voor het geven van de les sen en het Groen College levert ook tractoren voor de les. „In al die jaren dat ik dit vak doe zijn de eisen steeds hoger komen te liggen. Dat is met het oog op de verkeersveiligheid ook goed. Naast dit aspect van het tractor rijden is de les ook goed voor be hendigheid en krijgen de leer lingen les in de bediening van machines en tractoren." Spiegels De 16-jarige Erwin Smallegan- gen uit Wolphaartsdijk zit thuis al regelmatig op de tractor. Hij vindt de eerste dag niet moei lijk: „De oefeningen gingen al lemaal goed. Mijn ouders heb ben een boerderij en daar rijd ik door Rolf Bosboom GOES - De onrust over de nieu we dienstregeling voor het bus vervoer groeit. In Yerseke is inmiddels een actiecomité ge vormd dat het verdwijnen van lijn 27 wil voorkomen. In onder meer Wolphaartsdijk leven gro te zorgen over het inkrimpen van lijn 22. De nieuwe dienstregeling van streekvervoerder Connexxion moet ingaan op 15 maart, de dag na de opening van de Wester- scheldetunnel. De regeling is daar zo veel mogelijk op afge stemd. Twee nieuwe buslijnen gaan door de tunnel en enkele andere lijnen doen voortaan het tolplein van de tunnel aan, zo dat kan worden overgestapt. Op sommige plaatsen op de Be- velanden gaat het busvervoer er op achteruit. Met name Yerseke is daar het slachtoffer van. Lijn 27 wordt opgeheven. Deze rijdt nu nog tussen Goes en Kruinin- gen, via Kapelle, Wemeldinge en Yerseke. Mensen in Yerseke moeten voortaan gebruikma ken van de nieuwe lijn 29 (We- meldinge-Rilland), die hen naar het NS-station Kruiningen- Yerseke brengt. Vanaf daar dient verder te worden gereisd met de trein. Dat betekent dat de totale reis aanzienlijk langer gaat duren en meer gaat kosten. Actiecomité De fractie van Bewoners Belan gen Reimerswaal heeft, zoals gemeld, het gemeentebestuur opgeroepen in actie te komen. Nu is er ook een actiecomité in Yerseke opgestaan. „Opheffen van lijn 27, dat kan gewoon niet", zegt N. vanPoelje, een van de initiatiefnemers. Vooral de vele jongeren die in Goes op school zitten worden volgens haar de dupe van de maatregel. „Die kunnen niet meer op tijd op school zijn. En wat denk je van de ouderen? Die zijn vaak af hankelijk van het openbaar ver voer." Het actiecomité wil alles in het werk stellen om de plannen van Connexxion een halt toe te roepen. Er is een handtekenin genactie op touw gezet. De plaatselijke basisscholen en de middelbare scholen in Goes zijn gevraagd mee te doen. Ook ou derenbond Anbo wordt bena derd. Er wordt nog nagedacht over andere wegen om het onge noegen kenbaar te maken. In Goes heeft de D66-fractie schriftelijke vragen gesteld over de nieuwe dienstregeling. Zij wijst op de plannen om de stads dienst (lijn 24) te laten verdwij nen. Ook is het de bedoeling dat lijn 22 aanzienlijk wordt inge kort. Deze gaat nu van Oud- Sabbinge via Wilhelminadorp naar Goes. Daarvan blijft slechts het deel tussen Wol phaartsdijk en Rode Wijk over. Vanaf daar moet worden over gestapt op andere busverbin dingen om Goes te bereiken. Dorpsraden D66 wil dat alle informatie zo snel mogelijk op tafel komt en dat het college van B en W de kwestie op korte termijn be spreekt. Vervolgens zou het standpunt van het college in de volgende vergadering van de raadscommissie grondgebied, op 24 februari, aan de orde moe ten komen. De dorpsraden die nen, aldus D66, te worden geïn formeerd over het standpunt van B en W. R. Oosting, vervoersarchitect bij Connexxion, kan zich voor stellen dat in sommige kernen grote onvrede is over de nieuwe dienstregeling. Hij wijst er ech ter op dat de regeling is geba seerd op het bestek dat de pro vincie heeft opgesteld in het kader van de openbare aanbe steding van het busvervoer. De knelpunten die nu naar voren komen, heeft hij van de provin cie niet vernomen. Oosting zegt dat aanpassingen in de nieuwe regeling nog moge lijk zijn, maar dan is het de pro vincie die daarvoor de moge lijkheden - en dus het geld - moet bieden. door Theo Calkoen DEN HAAG - Staatssecretaris Odink van Landbouw, Natuur beheer en Visserij (LNV) heeft er gisteren van langs gekregen van staatsraad D. Dolman. Dat ge beurde toen Dolman als rechter van de Raad van State een klacht behandelde van mossel en oesterhandel K. van IJssel- dijk BV uit Yerseke. Het betreft een lang slepende kwestie. In 1992 vroeg Van IJs- seldijk een vergunning aan om oesters te mogen rapen in het natuurmonument De Ooster- schelde. Het ministerie van LNV weigerde die te verlenen, waarna het Zeeuwse bedrijf aan het procederen sloeg. Jaren la ter, in 1999, stelde de Raad van State Van IJsseldijk in het gelijk en bepaalde dat LNV de vergun ning wel moest verlenen, en dat gebeurde toen ook. Van IJsseldijk stelde dat hij er daarmee niet was. Hij zei ook schade te hebben geleden door dat hij jarenlang geen oesters kon rapen in de Oosterschelde. De oesterhandelaar begroot de schade op zo'n 90.000 euro, in clusief kosten van juridische bijstand en exclusief de in reke ning te brengen wettelijke ren te. Hoewel de claim al geruime tijd geleden is ingediend bij LNV, bleef een beslissing tot op heden uit. Omdat LNV op grond van de wet verplicht is binnen een be paalde termijn een oordeel te vellen over zo'n claim, stapte Van IJsseldijk opnieuw naar de Raad van State. Hij verzocht het rechtscollege om het ministerie te dwingen om op korte termijn antwoord te geven op zijn ver zoek tot schadevergoeding- Gisteren zat rechter Dolman in die kwestie een hoorzitting voor. Woordvoerder R Kooiman van LNV verklaarde dat de zaak 'juridisch klip en klaar' is. Vol gens hem heeft Van IJsseldijk recht op een schadevergoeding, maar is men het op het ministe rie nog niet eens over de hoogte ervan. „Daarvoor ben ik afhan kelijk van gegevens die ambte naren mij aanleveren", aldus Kooiman. Dolman concludeerde dat het ministerie de knoop allang had kunnen doorhakken. „Ik wijs het verzoek toe. Het moet maar eens afgelopen zijn, Dit is voor Van IJsseldijk toch om tureluurs van te worden", mopperde hij. Advertentie a •S Leerlingen van De Wissel en werknemers van De Betho leren hoe ze met een tractor moeten rijden, voordat ze er de openbare weg mee op mogen. foto Willem Mieras al vaak op het land, daarom is dit ook nog makkelijk. Ik ga ook wel eens een stukje over de weg naar het land toe, maar eigenlijk mag dat niet. Ik vind daarom de cursus wel goed, want ik leer bijvoorbeeld ook hoe ik in de spiegels moet kijken." Over een aantal weken volgen de examens. Wielemaker: „Daarna moeten ze thuis of op het stage-adres verder oefenen. Want net als bij autorijden leer je het vooral in de praktijk." Conducteurs mogen eerste Iclas reizen. Daarin zit meest al op het laatste stuk naar Vlissingen toch geen hond en zeker geen wakkere. Een mooie gelegenheid om een rapport over reorganisatie te bespreken met een collega. Niet gehinderd door de aan wezigheid van een enkele passagier, werd de gevoelige materie uit en te na bespro ken. Daarbij af en toe bena drukkend dat het rapport nog GEHEIM! was. Kenne lijk om niet het risico te lopen dat de aandacht van de luis tervink zou verslappen. Je snapt toch niet hoe zoiets kan uitlekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 53