Goedegebuure terug bij af Ilyo de Loos hekelt KNHS-regel Donovan Blackman gered door de bel in partij tegen Slagboon Leider SKNWK wacht derby tegen WIK'57 Futsallers stijgen naar tweede plek Aanvaller speelt na jaartje Kloetinge weer bij Renesse agenda uitslagen ZIERIKZEE - Na een extra week rust - vorig weck werd het totale programma afgelast - pakken de meeste clubs de draad weer op. Tenzij het weer wederom roet in het eten gooit. In Nieuwerkerk staat in ieder geval een interessant duel op het programma: SKNWK speelt daar de derby tegen WIK'57. Van oudsher zijn de duels tussen #e verenigingen uit Kerkwerve en Nieuwerkerk wat beladen. WIK'57 komt morgen als under dog naar sportpark 't Springer en heeft niets te verl iezenSKN- WK daarentegen zal minimaal de voorsprong op de concurren ten in de vierde klasse B willen consolideren. In de vierde klasse A speelt DFS ook thuis. SPS is de tegenstan der van Edwin Kriens' elftal. Brouwershaven kan DFS wel licht een handje helpen. Uit te gen koploper Heinkenszand zal het echter niet meevallen voor Brouw om tot een goed resultaat te komen. Mevo staat uit tegen Spui ook voor een lastige klus. In Zierikzee werd kansloos met 3-0 verloren. Een klasse hoger speelt alleen Duiveland thuis. De Oosterlan- ders zijn gastheer van WC'68 uit Halsteren. Beide ploegen zijn middenmoters in de derde klasse B. Bruse Boys, dat tiende staat, speelt tegen uit tegen de nog ongeslagen koploper Slie- drecht. ZSC'62 gaat in de derde klasse A op bezoek in Zoutelan- debij Meeuwen. De eilandelijke zondagploegen spelen allevier uit. Renesse speelt tegen Clinge. Voor Zie rikzee staat een cruciaal duel op het programma. Zierikzee zal tegen Grenswachters voor de volle winst moeten gaan. De Zierikzeese formatie van trai ner John de Frel staat namelijk maar twee punten boven de ploeg uit Putte, die zich op de voorlaatste plaats bevindt. In de vijfde klasse B speelt Ou- werkerk in Goes tegen Robur. In de heenwedstrijd verloren de mannen van Ronnie de Bruine met 4-0. Dreischor meet zich met Jong Ambon. Die ploeg Staat in verliespunten gelijk met koploper Hansweertse Boys en zal alles in het werk stellen om Dreischor met nul punten naar huis te sturen. doorWilly van Leeuwen GOES - Donovan Blackman heeft gisteren in het enkel 3 van de Zeeuwse indoorkampioen schappen in Goes een verras sende 6-5-overwinning geboekt op Thijs Slagboom. Hij had het geluk dat op een voor hem gun stig moment de bel klonk. Blackman en Slagboom maak ten er een zinderende wedstrijd van met veel breaks. Blackman pakte de eerste game, nadat hij de service van de als tweede ge plaatste Thijs Slagboom al di rect wist te breken. Ook de tweede game was voor de zeer beweeglijke tennisser uit Slijk- plaat, die daardoor op een 2-0 voorsprong kwam. Slagboom herstelde zich daarna goed en kwam via op gelijke hoogte: 2-2 en 4-4. Het bleef spannend tot de laatste bal, want bij de stand 6-5 in het voordeel van Blackman bracht de bel de be slissing. „Ik heb goed kunnen spreiden en veel hoeken kunnen maken," zei een gelukkige Donovan Blackman. „Verder speelde ik aanvallend met veel slice en dat leverde ook veel punten op Blackman speelt nu in de halve finale tegen Johnny Quaak. Quaak schakelde Tom Felius uit met 9-3De als eerste geplaatste Mare Felius moest alles uit de kast halen om Duncan Black man van zich af te houden. Feli us kroop met 8-7 door het oog van de naald en speelt zijn halve finale tegen Serge Eude. Remco Maandag liet van zich spreken in het enkel 4. Hij gaf Ferry Sonnemans in de kwartfi nale geen schijn van kans en ze gevierde overtuigend met 12-4. Maandag ontmoet favoriet Pa trick Katsman in de halve fina le. Martijn Hendriksen en Rik- kert van de Wel plaatsten zich voor de kwartfinales in het en kel 5. Ze versloegen Jeroen van Klinkenberg en Jeroen Alliet. Sander van As was in het enkel 6 de baas over Dirk Jan van de Meij en klopte zijn tegenstander met 10-5. In het vrouwenkel 4 bewees Saskia Oranje haar goe de vorm door Marije van Belzen met 13-2 kansloos te ]J Oranje plaatst zich hierdoo:!' de laatste vier en zal Eline er moeten kloppen om dool stoten naar de finale. Favor/ Stephanie Pauwels deed', prima in haar wedstrijd Inge Dierickx. Pauwels fci weinig tegenstand en zege\;. de met 13-3. Haar volgend; genstandster is Kimbe Goudt, die Ellis Freyser mei' uitschakelde. Karlijn h staat ook in deze categories halve finales. Ze won met van Chantal van As. HULST - De futsafe van Schouwse Boys toon den in het duel met Moe res/Controlec aan over voldoende veerkracht til beschikken. De gehaven de Schouwse formatie keek dertien minutes voor tijd tegen een 1-3.j achterstand aan, maai pakte alsnog de zege: 4-5 Schouwse Boys stee; daardoor naar de tweede plaats in de eerste klasse. De twee Zeeuwse ploegt: speelden een enerveren: duel in Hulst. Schouws Boys nam via Robin v«: Welt de leiding, mat- Morres leidde via Frc Verwei en een schitteren: doelpunt van Ralph Ze gers bij de rust met 2-1. Lesley Wolters zorgden de rust voor 2-2 en 2- maar Morres antwoord! opnieuw via Zegers e Mario de Fouw: 4-3. ft overwinning leek Mone op dat moment niet mee te kunnen ontgaan, mar Schouwse Boys toorn- veerkracht. Van Welt Wolters en Marco Jonke bepaalden de eindstand op 4-6. vrijdag 7 februari 2003 door Klaas Verspoor RENESSE - Na een mislukt avontuur bij Kloetinge voetbalt de achttienjarige Vincent Goe degebuure dit seizoen weer op de voetbalvelden in Renesse. Hij is weer terug bij declub, waar de speler een seizoen eerder af scheid nam om zijn voetbalge- luk hogerop te zoeken. Maar ook bij Renesse loopt het niet echt lekker, weet Goedegebuure. Wie de ranglijst in de vierde klasse A bekijkt moet conclude ren dat het jeugdige talent niets teveel zegt. Renesse, de ploeg van trainer Cees van Dijk, staat onderaan met vier punten uit veertien duels. Daarboven staan Hulsterloo (op zes punten voorsprong), Zeeland Sport (dertien punten meer) en Axel (veertien punten meer). Voeg daarbij het gegeven dat die drie ploegen twee duels minder af werkten en de ernst van de situ atie is duidelijk. „We hadden een moeizame voorbereiding en zijn slecht ge start. Na de zomer was niet ie dereen er en ook op de trainin gen waren we ook steeds maar met een paar man. Maar nu is het eigenlijk nog niet redelijk. Het voetbal begint wel een beet je te komen, maar de punten blijven nog achter. Dit niveau is gewoon te hoog voor Renesse", oordeelt Goedegebuure. De toch al niet ruime selectie van Renesse heeft dit seizoen ook weer te maken met de nodi ge geschorste spelers. „Renesse is niet het lieverdje van de KNVB. We zitten ook weer met schorsingen. Robert-Jan Can ters is nu geschorst, Arjan van de Stolpe volgens mij ook en Mi chel Lagendijk wacht op een schorsing. Maar zondag is Peter Moerland weer terug. Dit seizoen won Renesse slechts éénmaal. Thuis tegen Zeeland Sport werd met 1-0 gewonnen. Het andere punt werd ook op ei gen terrein behaald en wel tegen Clinge, dat zondagmiddag om 14.30 uur weer Renesses tegen stander is. Nu de resultaten uitblijven, is het sociale aspect des te meer van belang. En wat dat betreft, zit Goedegebuure weer wel op de juiste plek. Dat was tijdens zijn verblijf bij Kloetinge wel wat anders. „Ik ging daar naar toe om op een hoger niveau te voetballen. Bij Renesse ging het het seizoen daarvoor met mij heel lekker en ik hoorde via-via dat Kloetinge interesse had. Maar bij Kloetinge is er niks van terecht gekomen. Ik kwam in het tweede terecht en heb een paar keer in de voorbereiding meegespeeld. In de competitie heb ik maar een paar keer mee gespeeld. Op een gegeven mo ment ging de trainer (Niek van den Houten) steeds meer spelers van het seizoen daarvoor op stellen. En dan had hij weer te maken met spelers die terug kwamen van de eerste selectie. Ik miste de sfeer van Renesse. Na de training waren de meeste spelers zo weg. Het was trainen of een wedstrijdje voetballen en weer naar huis toe. Bij Renesse ken je iedereen, maar bij Kloe tinge was het voor mij niet echt gezellig." Overschrijving Goedegebuure bleef zodoende slechts een half seizoen. Hij trachtte in de winterstop terug te komen bij zijn oude club, maar de voetbalbond werkte niet mee. „De KNVB wilde geen overschrijving geven, want ze vonden dat ik geen goede reden had om overschrijving te krij gen. Gevoetbald heb ik niet meer in Kloetinge en na de win terstop heb ik al lekker meege- traind met Renesse. En aan het begin van dit seizoen ben ik weer mee gaan spelen." Voor Renesse is Goedegebuure een welkome versterking. De tiener weet precies wat hij als voetballer wil en hoe hij als voetballer is. „Ik ben een aan vallend ingesteld persoon die graag de actie wil maken. Het liefst speel ik rechtsbuiten of diepe spits. In ieder geval naar voren gericht. En ik wil altijd winnen, al wil dat de laatste tijd niet zo erg lukken." Ondanks zijn eerdere poging om hogerop te komen peinst hij er niet over om Renesse op korte Vincent Goedegebuure: „Bij Kloetinge was het voor mij niet echt gezellig." foto Dirk Jan Gjeltema termijn opnieuw te verlaten. „Voorlopig nog even niet. Toen ik vijftien was, ben ik op ge sprek geweest bij Zierikzee. De overstap heb ik toen niet gemaakt. Nu heb ik het bij Kloe tinge geprobeerd, wat ik achter af als een mislukt jaar be schouw. Ik heb te lang niet kunnen voetballen. Ik hoop ge woon dat we de rest van het sei zoen een beetje compleet weten te blijven. Thuis tegen Hulster loo moeten we zeker punten kunnen pakken. Tegen Noor mannen thuis (3-1-verlies) ging het ook niet echt slecht. Als we in de wedstrijden en op de trai ningen compleet zouden zijn, dan zouden we het volgens mij best in de vierde klasse moeten kunnen redden. Je ziet het in de voorbereiding. Tegen Dreischor zijn wel niet compleet en we winnen, geloof ik, met 7-1. We zijn ook weer net te goed voor de vijfde klas." vrijdag- BH Basketbal Vrouwen Promotiedivisie: BV Lely-Shar- klets. Mannen tweede klasse: Volhar ding 2-Mevo'80 (18.45 uur), Maralhon- Scheldesport2 (19.45 uur). BB Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Poule 5:3B-SD 2 - Taki-Ho! Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 19.30 uur. Nederlands kampioenschap libre 3e klasse. Zeeuwse deelnemer: Ad van der Werf, Noordgouwe. Locatie: Café De Witte Valk, Zwaag. Aanvang: 19.00 uur. Nederlands kampioenschap driebanden groot 3e klasse. Zeeuwse deelnemer: Martin Capelle, Oosterland. Locatie: BC 't Vossehol, Daarlerveen. Aanvang: 13.00 uur. Persoonlijk kampioenschap bandstoten 4e klasse, district Schouwen-Duiveland. Organisatie: BV De Graanbeurs. Locatie: Huis van Nassau. Aanvang: 19.00 uur. BB Tennis Zeeuwse indoorkampioenschappen. Locatie: TSI-hal in Goes. Aanvang. 17.30 uur. BB Voetbal Eredivisie: FC Zwolle-Willem II. Eerste divisie: TOP-BV Veendam, MVV- FC Eindhoven, Fortuna Sittard-Sparta, Emmen-FC Volendam, Heracles-VVV. .zaterdag- Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: JRC Boxtel- Orca's, The Jumpers-Jugglers, Black Èagles-Quo Vadis, Cangeroes-Rotter- dam, Akrides-Baros. Derde divisie; Agathos-Schijndel, BC Vlissingen 2- Jumping Crabs (20.30 uur). High Five 2- Vossenberg. Mannen. Tweede divisie: PSV 2-High Five, Black Eagles-Den Dungk, Virtus-EBBC 3. Derde divisie: Jumping Crabs-BV Rooi, Migliore-Vol- harding. High Five 2-Attacus 2 Eerste klasse: Condor-Vossenberg, ABC- Starz'81. Jongensjunioren. Hoofdklas se: BC Vlissingen-Attacus (18.45 uur) Jongenskadetten. Hoofdklasse: BCVIis- singen-Den Bosch (17.00 uur). BB Biljarten Nederlands kampioenschap libre 3e klasse. Zeeuwse deelnemer: Ad van der Werf. Noordgouwe. Locatie: Café De vyitte Valk, Zwaag. Aanvang: 12.00 uur. Nederlands kampioenschap driebanden groot 3e klasse. Zeeuwse deelnemer: Martin Capelle, Oosterland. Locatie: BC 't Vossehol, Daarlerveen. Aanvang: 13.00 yur. Persoonlijk kampioenschap bandstoten 4e klasse, district Schouwen-Duiveland. Organisatie; BV De Graanbeurs. Locatie: Huis van Nassau. Aanvang: 12.00 uur, ■li Paardensport Dressuur LR en PC De Gouwe Reyers. 9.00 uur: paarden klasse B. 11,30 uur: paarden klasse L1. 13.15 uur: paarden klasse L2.15.00 uur: paarden klasse M1. 17.30 uur: paarden klasse M2.18.30 uur: paarden klasse Z1. Locatie: manege De Gouwe Reyers aan de Gapingseweg 1 te Serooskerke (Walcheren). Zeeuws KNHS kampioenschap springen RV Hulst. Pony's. 9.00 uur: klasse B 9.30 uur: klasse L. 10.00 uur: klasse M. 10.30 uur: klasse Z en ZZ. Gevolgd door de tweede manche klasse M, Z en ZZ, met aansluitend huldiging van de kampioe nen. Paarden. 13.30 uur: klasse B. 14.00 uur: klasse L. 15.45 uur: klasse M. 16.30 uur: klasse Z en ZZ. Gevolgd dopor de tweede manche klasse L, M, Z en ZZ. met aansluitend huldiging van de kampioe nen. Locatie: Hippisch Sportcentrum Manege Heikant, Vylainlaan 30 te Hei kant. ■H£ Schaken Open snelschaakkampioenschap Schouwen-Duiveland. Locatie: MFC-ge- bouw, Huijbertstraat 35 te Zierikzee. Aanvang; 13.00 uur. HU Tafeltennis Vrouwen. Eerste divisie: Red Stars-SAR- /Keukenvisie (Venray) Tweede divisie: SAR/Keukenvisie 2-Vice Versa (Klooster- zande, 16.00). Vierde divisie: Vrienden- schaar-RdT (Gouda), US 2-MZ (Amster dam). Mannen. Tweede divisie: Scylla 3- 't Zand (Leiden). Derde divisie: Spaarne- Arnemuïden (Haarlem). Jongens. Kam- pioensgroep: Unicum-'tZand (Geldrop), Be Quick'62-MZ (Zwolle). Landelijk B: Amstelveen-Arnemuiden. Landelijk C. Smash'76-Belcrum (Sint-Annaland). Meisjes. Landelijk A: SAR/Keukenvisie- Red Stars (Kloosterzande, 15.00). Lande lijk B: Kluis-Arnemuiden (Geleen), Never Despair-Smash'76(Den Bosch). ■B Tennis Zeeuwse indoorkampioenschappen. Locatie: TSI-hal in Goes. Aanvang: 9.30 BB Voetbal Eredivisie: SC Heerenveen - AZ, RKC - PSV, RBC - De Graafschap, Roda JC - Vi tesse. Eerste divisie. ADO Den Haag - FC Dor drecht, Cambuur L. - Haarlem. Zaterdagvoetbal Hoofdklasse A; Marken-Rijnsburgse Boys, Ter Leede-Excelsior M., Kozakken Boys-Volendam, Quick Boys-Noordwijk (15.00), Hoek-Kloetinge, Scheveningen- Katwijk, Capelle-Lisse. Eerste klasse C: Altena-Rijsoord, Oostkapelle-Groote Lindt, Achilles Veen-Kogelvangers (15.00), GJS-Oranje Wit (15.00), Wilhel- mina'26-SSV'65, Roda Boys-Schellui- nen. Tweede klasse E: Noad'67-Tholen- se Boys, AZVV-Rillandia, Tern. Boys- Dauwendaele, 's-Heer Arendskerke-Ar- nemuiden, Dinteloord-Kapelle, Seolto- Zaamslag. Derde klasse A: Apollo'69-Se- rooskerke, De Meeuwen-ZSC'62, Yerse- ke-Veere, Nieuwdorp-GPC (15.00), VCK- MZVC (15.00). Derde klasse B: WHS-De Alblas, Gravendeel-Zwaluwe, Duive- land-VVC'68. Klundert-Drechtstreek, Pe- likaan-FSV, Sliedrecht-Bruse Boys. Vier de klasse A: DFS-SPS, Colijnspl. Boys Wemeldinge, Cadzand-Wissenkerke, Borssele-Nieuwland. Heinkenszand- Brouwershaven, Spui-Mevo Vierde klasse B: Smerdiek-Halsteren, Wolfaartsdijk-DSE, SKNWK-WIK'57, Chrislandia-Krabbendijke, DVO'60-Vre- derust (15.00), Hoedekenskerke-SC Sta- venisse. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Juniorenvoetbal A-junioren, derde divisie." Zeelandia Mid- delburg-Papendrecht, WSC-Dongen, OJCRosmalen-BSC, Sarto-lnternos, Wil- helmina-Baronie, Halsteren-Voab. B-junioren, derde divisie: Theole-WSC, Internos-RCS (13.00), Voab-Longa, WV- VZ-Nuenen, BSC-Terneuzen (14.45), Bra- bantia-OJC Rosmalen. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur, Vrouwenvoetbal Eerste klasse C: Nootdorp-Zwart Wit'28, Tweede klasse A: Spijkenisse-Kloetinge (15.00), Lisse-Wieldrecht, RKDEO-Wit Rood Wit, Tricht-Zwaluwen, Berkel-De Meeuwen (15.00), Stedoco 2-Jodan Boys. Derde klasse: Rijsoord 2-Smerdiek (10.30), GW'63-SCEverstein, GJS-Peur- sum, Nieuwdorp-SV Capelle (11.15), Sleeuwijk-WIK'57 (12.30), ZSC'62-Oost- kapelle 2 (12.00). BB Volleybal Vrouwen tweede divisie C: Alcom/Capelle-Rijnmond 2. De Schal- mers-Mikro Electro/ Roosendaal, Spi- vo-Utrecht 2, Ekspalvo-Morres/Hulst. Visade/Voorburg-Volley/Meerkerk. Der de divisie: VOY-Fusion, Sarto-Vollido, Odulphus-Mikro Electro/Roosendaal, Basketbal door Lucien Roelandt TERNEUZEN - Het Hippisch Sportcentrum Heikant staat zaterdag in het teken van het kampioenschap voor de spring ruiters van de Koninklijke Ne derlandse Hippische Sportfede ratie (KNHS) regio Zeeland. Het is voor de zesde maal op rij dat de Ruiterclub Hulst de orga nisatie in handen heeft. De kampioenen weten zich ver zekerd van een startbewijs voor het NK. Het staat al bij voorbaat vast dat de regio Zeeland in de klasse ZZ paarden op de titel strijd in Ermelo ontbreekt. Oor zaak hiervan is de nieuwe KNHS-regel. die bepaalt dat op het kampioenschap ruiters slechts in twee opeenvolgende klassen mogen uitkomen. Die maatregel is genomen om de amateurs tegemoet te komen. Zij klagen al jaren steen en been over de ongelijke strijd die ze met de profs moeten voeren. De regerende Zeeuwse ZZ kam pioen Ilyo de Lobs is één van de ruiters die de dupe is van deze KNHS-regel. De prof uit Hulst heeft op dit moment paarden in de klassen L, M, Z en ZZ lopen en was daardoor genoodzaakt een keuze te maken. De Loos heeft besloten zijn topper Nadir zaterdag op stal te laten. „Het is een onzinnige maatregel die niks uithaalt", zegt Ilyo de Loos. „Ik kom nu uit in de klasse M en Z dus blijft de strijd tussen de profs en de amateurs be staan. Bovendien is onlangs tij dens het dressuurkampioen- schap bewezen dat het ook niks uitmaakt. De veertienjarige Stephanie de Frel liet toen de twee internationals en profs Laurens van Lieren en Thamar Zweistra mooi achter zich." De Loos is van mening dat de KNHS in deze ook wel wat meer rekening kan houden met de sponsors. „Zonder sponsors ben je als ruiter nergens. Ik rijd voor vier verschillende sponsors. De ze regel zorgt ei-voor dat ik men sen teleur moet stellen. Ik laat nu Nadir thuis, omdat ik dan met drie paarden kan uitkomen en de meeste van mijn sponsors tegemoet kan komen. Eigenlijk te gek voor woorden." Realistisch Ilyo de Loos komt in de klasse Z met Oraniki aan de start. Wat zijn kansen betreft is De Loos realistisch. „Met Oraniki heb ik een uitstekend seizoen achter de rug. Ik reken me dan ook tot de kanshebbers. Maar een balkje is snel gevallen en dan kun je het vergeten, want de concurrentie is groot." Cindy Perdaen en Margreet Walraven zijn voor De Loos de gevaarlijkste concur renten. Beide amazones hebben bovendien twee ijzers in het vuur om favoriet De Loos te be strijden. In de klasse M gaan Ilyo de Loos en Sandy den Exter als favorie ten van start. Zij dienen af te re kenen met de jeugdige talenten Dennis Evertse en de zusjes Yvonne en Ingrid Jakobse. Vooral Dennis Evertse met Oblige zou wel eens een onover komelijke hindernis voor de routiniers kunnen betekenen. De klasse L is met veertig com binaties en kanshebbers als Dennis Evertse, Conny Wisse, Anouk Kort, Piet Huige, Nadine Strijdonck, Sandy den Exter, Nadine Timmerman en Rob Ter- borg bijzonder sterk bezet. Sliedrecht Sport 2-Kwiek, Timmers/Vol- ley Zuid-De Burgst, Wik/Univé-Rowi- do/DDL. Eerste klasse C: Cometo-Mikro Electro/Roosendaal 3, VVS'92-Sic Pug- no, Dynamo'70-Morres/Hulst 2, Rijn mond 3-Ardito, Savok-Sarto 2. Tweede klasse A: DVO 2-Rowido/DDL 2, Spivo 2-Fusion 4, Intermezzo-Kwiek 2, Bernis- se-MVC, Futora-Blijdorp'95, Timmers- /Volley Zuid 3-Volley/A. Tweede klasse E: CVC-YVC. Rowi-Sic Pugno 2, De Ster- re-Udenhout2, VVR-De Burgst 2. Derde klasse E: Diomedon 2-Mytilus, Dyna- mo'70 2-Morres/Hulst 3, Ardito 2-Zuvo 3, Derde klasse F: Cometo 2-AVC87, Ro- wi 3-Groene Ster 2. Gavok-Sic Pugno 3, T raai it-De Burgst 3, Zuvo 4-Voko 4. Mannen tweede divisie C: Alcom/Capel- le 2-Sliedrecht Sport 2, Fikszo/Krimpen- -Wea/Mevo'80, Ekspalvo 2-Tonegido- /Voorburg 2, Rijnmond 2-Taurus, Vrevok 2-Spivo. Derde divisie: Vollido 2-Vollido, Goirle-Jola/Olympus, Mikro Electro/Roosendaal 2-Fusion, Rowi-Morres/Hulst, Atak'55-Rijnmond 4, Voko-Schovocomca. Eerste klasse C: Houtboetiek/A-De Burgst, De Sterre-Spirit, WS'92-Mytilus, Dynamo- '70-Sic Pugno. Zuvo-Fusion 3, Tim- mers/Volley Zuid-Rijnmond 5. Tweede klasse A: YUM-Volley Voorne 2, Holy-Fusion 4, Rijnmond 6-Vovero, In termezzo-Kwiek, Futora-Rowido/DDL 2, Timmers/Volley Zuid 2-Volley/A. Twee de klasse E: SDC-De Burgst 2, Spivo 2-AVC87, Mikro Electro/Roosendaal 3-Kwiek 2, Apollo'72-Sic Pugno 2, De Zebra's-Olympus'69, Volley/Quick-Vol- ley/A 2, Tweede klasse F: Cometo-De Kikkers, VVS'92 2-Mytilus 2, Dynamo'70 2-Morres/Hulst2, Mikro Electro/Roosen daal 4-Morres/Hulst 3. Derde klasse A: DVO 3-Wea/Mevo'80 2, Spivo 3-Fusion 5, Gavok 2-MVC, Bernisse-Schovocom- ca 3, Rijnmond 7-Vollido 3. Derde klasse E: Savok-AVC'87 2, VVS'92 3-AVC87 3, Mikro Electro/Roosendaal 6-Ardito 2, De Sterre 2-Mikro Electro/Roosendaal 5, Bok-Voorwaarts. BB Waterpolo Mannen. Derde klasse: DSZ-Schelde (21.00). District. Eerste klasse: Aegir- Stormvogel 2, Tweede klasse: Ganze- SWNZ2 (19.15 uur. Goes). Derde klasse: Scheldestroom-Nuenen (19.00 uur. Ter- neuzen). Mannenjeugd: Arethusa-Schel- de. Junioren: Stormvogel-TRB/RES (15.15 uur, Vlissingen). SBC2000-Schel- de. Aspiranten. Stormvogel-Zuidwest hoek (14.30 uur, Vlissingen), SBC2000 B- Schelde A, Hieronymus A-Schelde B, Vrouwen. District. Eerste klasse: PSV 3- Schelde. Derde klasse: Ganze-Treffers (18.30 uur, Goes). Wielrennen Fysio For You Mountainbike Challenge. 13.00 uur: jeugd 7-8 jaar; 13.01 uur: jeugd 9-10 jaar; 13.02 uur: jeugd 11-12 jaar; 13.30 uur: jeugd 13-16 jaar; 14.15 uur: mannen B-categorie (35+); 14.16 uur: vrouwen; 15.15 uur: mannen A-catego rie (17+). Locatie: Boswachterij Wester- schouwen. Zaalhandbal Mannen. Regioklasse C: EMM-Vd Voort /Quintus 3 (Nassaulaan Middelburg, 21.00 uur). Vrouwen. Eerste klasse G: MOK-Vires et Celeritas. BB Zaalkorfbal Overgangsklasse B: Wit Blauw-Tjoba, Avanti-Excelsior, Koag-KCC. Eerste klas se G: TOP-Albatros (19.35), Maassluis RWA, HKC-Swift (18.25). Derde klasse A Ondo-Oranje Nassau (16.05), Vr'schaar B-Or. Zwart, DSO-Ventura Sport, Seolto- Vios W (14.45). Derde klasse B: Olympia S-AII Ready (19.00), DVS-Reeuwijk, Kor- bis-NIO, Togo-Good Luck (17.50). Vierde klasse A: Scheldevogels-BKC (13,20), At- las-KVK (16.20). Reserve vierde klasse A: TOP 3-Volhar- ding (17.15), Olympia W-Tjoba 5 (16.10). Reserve vierde klasse B: Luctor-Storm- vogels 2(13.10). Reserve eerste klasse G: TOP S 4-Tjoba 2, HKC 2-Swift 2 (17.10). zondag— Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: BC Vlissin- gen-Wildcats (16.15 uur). Derde divisie: Barons 2-BV Souburg. Mannen. Tweede divisie: Dunatos-BC Vlissingen, WSC- Barons. Derde divisie: Barons 2-Den Bosch 4. Eerste klasse: Barons 3-BVSou burg. BB Biljarten Eredivisie driebanden: GSA Schiphol- Ockenburgh. Locatie: BC Osdorp, Am sterdam. Aanvang: 13.00 uur. Nederlands kampioenschap libre 3e klasse. Zeeuwse deelnemer: Ad van der Werf, Noordgouwe. Locatie: Café De Witte Valk, Zwaag. Aanvang: 12.00 uur. Finale ca. 15.30 uur. Nederlands kampioenschap driebanden groot 3e klasse. Zeeuwse deelnemer: Martin Capelle, Oosterland. Locatie: BC't Vossehol, Daarlerveen. Aanvang: 11.00 uur. Finale ca. 15.00 uur. Persoonlijk kampioenschap bandstoten 4e klasse, district Schouwen-Duiveland. Organisatie: BV De Graanbeurs. Locatie: Huis van Nassau. Aanvang: 12.00 uur. Fi nale ca. 15.30 uur. MM Paardensport Dressuur RV de Braanjenhoek. 9.00 uur: paarden klasse B. 11.44 uur: pony's klas se B. 11.28 uur: paarden klasse LI. 14.16 uur: paarden klasse L2. 15.40 uur: paar den klasse M2.17.20 uur: paarden klasse M1. 19.16 uur: paarden klasse Z1 en Z2. Locatie: Manege De Braanjenhoek in Ka- pelle. Rugby Tweede klasse zuid: Tovaal-Te Werve. Aanvang: 14.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes; Oemoemenoe- RCE/PSV. Aanvang: 14.00 uur. Locatie: sportpark Voorborch in Middelburg. BB Tennis Zeeuwse indoorkampioenschappen. Locatie: TSI-hal in Goes. Aanvang: 8.30 uur. Finales omstreeks 16,30 uur, BH Voetbal Eredivisie: Ajax-Feyenoord, FC Gronin- gen-FC Twente, FC Utrecht-Excelsior, NEC-NAC. Eerste divisie. Stormv./Telstar-FC Den Bosch. Zondagvoetbal Hoofdklasse B: Meerssen-Gemert, Schijndel-TOP, OJC Rosmalen-JVC Cuijk, IVS-Terneuzen, UNA-Panningen, TEC-Vinkenslag (14.00), UDI'19-Deurne. Tweede klasse E: SVW-Noad (14.00), In- ternos-DFC, SC Gastel-Rood Wit, SCO- Unitas'30, Dongen-Oosterhout, SV Tri- borgh-HVV'24. Derde klasse A: Grens- wachters-Zierikzee, Patrijzen-Breskens, RCS-Steen, Dosko-Goes, Hontemsse- Domburg, Moerse Boys-Zeelandia Mid delburg. Vierde klasse A: Clinge-Renes- se, Hulsterloo-Aardenburg, Walcheren- RIA W., Noormannen-Vlissingen, Axel- Oostburg, IJzendijke-Zeeland Sport. Vijfde klasse A: Corn Boys-SDO'63, Hoofdplaat-Sluis, Koewachl-Schoondij- ke, Vogelwaarde-Philippine, Terhole- Biervliet, Sluiskil-Groede. Vijfde klasse B: Lewed. Boys-WVV'67, Kwadendam- me-Hansw. Boys, Robur-Ouwerkerk, FC Bergen-Luctor'88, Jong Ambon- Dreischor, Vivoo-Volharding. Vijfde klasse C: DSE-Vosmeer, Cluzona-SC Kruisland, Kaaise Boys-FC Moerstraten, Lepelstr. Boys-NVS, VES'35-SC Wel berg, Rimboe-Val Aan. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenvoetbal Eerste klasse C: KFC'71-Buitenveldert 2. Derde klasse: Madese Boys-Noad, Inter nos-Berkdijk, RKDVC-SC Olympus, Kaai se Boys-Desk, Dongen-DIA, LF RKC-Ter- neuzen (10.00). BB Waterpolo Mannen. Bond: Tweede klasse: Dokke- laers-Stormvogel. District. Derde klasse: Dokkelaers 2-Bruinvis. BB Zaalhandbal Mannen. Regioklasse C: WIK-Westlan- dia, Rijnstreek-Dios, Hercules-DES'72 3. Eerste klasse G. Ambiance/Delta Sport- Wings (Onderdak Zierikzee, 14.00 uur), Roda'71-ETC, Snelwiek 2-EDH, HVL-Sa- turnus. Tweede klasse: Olympus-Satur- nus'72 (Baskensburg Vlissingen, 13.15 uur). Derde klasse: GSC-WIK 2 (Sport- punt Zeeland Goes, 13.15 uur). Vijfde klasse: GSC 2-WIK 3 (Sportpunl Zeeland Goes, 14.30 uur). Vrouwen. Eerste klasse G: Velo-EMM, ASC'95-EHC, Snelwlek-Gemini 2, Satur- nus'72-Hellas 4. Tweede klasse: GSC- DES'72 2 (Sportpunt Zeeland Goes, 12.00 uur). Derde klasse: Olympus-Savo- sa 2 (Baskensburg Vlissingen, 12.00 uur). Junioren: Ventura 2-EMM. BB Zwemmen Zeeuwse hoofdklasse deel 4. Locatie: Sportfondsenbad Vlissingen. Aanvang: 14.15 uur. Deelnemende verenigingen: ZV Stormvogel Vlissingen, Luctor et Emergo Middelburg. ZC Koewacht, ZV Scheldestroom Breskens. Organisatie: ZV Luctor et Emergo, Middelburg. Zeeuwse competitie deel 3. Eerste klas se. Locatie: Zwembad Goes. Aanvang: 09.45 uur. Deelnemende verenigingen: De Bruinvis Sas van Gent, De Schelde Terneuzen, Zeelandia Reimerswaal, De Ganze Goes. Organisatie: De Ganze, Goes. New York. NBA. Cleveland Cavaliers - Houston Rockets 105-102, Boston Celtics - Seattle Super- Sonics 118-66, Miami Heat - Portland Trail Blazers 87-101, Philadelphia Sixers - New Jersey Nets 111-85, Detroit Pistons - Los Angeles Clippers 89-80, New Or leans Hornets - Sacramento Kings 108- 84, Utah Jazz-Memphis Grizzlies 105-84, Golden State Warriors - San Antonio Spurs 99-103. Futsal District Zuid 1. Tweede klasse: Amigos- /De Post-SSV'65 4 8-6, Matisse 3-SSV65 5-6, SSV'65 2-CV De Flora 4-2. SSV'65 3- Kloetinge 11-0, Pubbles-Biezentrappers- /ADO 6-4, Pubbles 2-Biezentrappers 2/Pekaar en Partners 18-7. Stand: 1. Apollo'69/Snackbar Grote Markt 16-45, 2. Matisse 3 16-38, 3. SSV'65 1 17-35, 4. Pubbles 2 17-34, 5. SSV'65 4 16-30, 6. Pubbles 17-24, 7. Biezentrappers/ADO 17-20, 8. SSV'65 3 17-19, 9. Amigos/De Post 17-18, 10. CV De Flora 17-17, 11. Kloetinge 17-16, 12. SSV'65 2 16-14, 13. Biezentrappers 2/Pekaar en Partners 16- 1. Golf Sydney. ANZ Championship, Europese Tour, 950.000 euro. Stand na eerste ronde: 1Fowler (Aus) 17 stablefordpunten, 2. Appleby (Aus) 16,3. LOnard (Aus) 15,4. Parry (Aus) 14,5. Dier (Dui), Blackey (Eng), Collins (Aus) 12, 25. Muntz (Ned) 8, 62. Lafeber (Ned) 4. Skiën Sankt Moritz. WK alpine. Mannen, com binatie (afdalïng+slalom): 1. Miller (VSt) 3.18,41, 2. Kjus (Noo) 3.18.48,3. Aamodt (Noo) 3.18,54, 4. Bourgeat (Fra) 3.18,59, 5. Zurbriggen (Zwi) 3.18,97, 6. Larsson (Zwe) 3.19,82,7. Defago (Zwi) 3.19,99, 8. Rocca (Ita) 3.20,10, 9. Llorach (Fra) 3.20,75,10. Schönfelder (Oos) 3.21,30. Bad Gastein. Wereldbeker snowboard, cross. Vrouwen: 1. Anthonioz (Fra), 2. Nobs (Zwi), 3. Duboc (Fra). 4. Ruby (Fra), 5. Kellenberger (Zwi), 6. Günther (Oos). Mannen: 1 Delerue (Fra), 2. David (Fra), 3. Duclos (Fra), 4. Sachot (Fra), 5. Ebner (Dui), 6. Briant(Fra). Sportprijsvragen Uitslag Lucky Day, d.d. 06-02-2003. 1-5-6-11-14-18-23-24-30-36-38-40-42-47- 49-50-54-63-68-74. Toto; 2-2-2-1-1-1-2-1-3-3-1-3-1. Tennis Midland (Michigan). ITF vrouwen, 75.000 euro. Eerste ronde: Taylor (VSt/3)-Noorlander (Ned) 6-2 3-6 6-2. Goes. Zeeuwse indoorkampioenschap pen. VE 4: Saskia Oranje-Marije van Bel zen 13-2, VE 5: Stephanie Pauwels-lnge Dierickx 13-3, Kimberley Goudt-Ellis Freyser 7-4, Karlijn Agten-Chantal van As 10-4,VE 6: Sophie de Schepper-Es- ther Kole 10-7, VE 7 17+: Tanny van de Velde-Chantal Bruijnzeel 7-6, VE 8 17+: Marlen Eversdijk-Danielle Tolhoek 10-4, Bianca Theunissen-Wilma Maas 10-3, Ilse de Mol-Gadicha de Koek 10-4, VE 8 40+: Ineke Mansier-lneke van der Bijl 13-5, VD 6: Bruijnzeel/Van de En- de-Markusse/Stols 9-7, VD 7 17+: Oran- je/Oranje-Houtepen/Sanderse 11 -8, Van Kemena/De Vries-van de Ende/ Koens 10-6, VD817+:Gorsse/Gorsse-De Feyter/Lefevre 13-4, ME 3: Mare Felius- Duncan Blackman 8-7, Johnny Quaak-Tom Felius 9-3, Donovan Black- man-Thijs Slagboom 6-5, ME 4: Remco Maandag-Ferry Sonnemans 12-4, ME5. Martijn Hendriksen-Jeroen van Klinken berg 9-4, Rikkert van de Wel-Jeroen Al- liet 9-5. ME 6: Sander van As-Dirk Jan van de Meij 10-5, ME 7 17+: Stefan de Vries-Gert Slimmen 9-6, Ruud Kalau-G- lenn Fabri 11-3, Ton Snijders-b Ganzeman 11-6, ME 7 45+: Hansk'. Quinten van de Vrie8-5, MD717n veld/Veerhoek-Ars/Wijnands 9-7, Keeken/De Marco-KouveldTVettj 13-3, MD 7-8 45+: Gideons*" Stoujtesdijk/Uitterhoeve 11-4.M0I' Heijnsdijk/Krijger-Kaat/Tolhoek GD 3: Atoon/Huis in 't Veld-Eude.' ma 9-6, GD 4: Oranje/Orarr Blaeij/Flohil 17-3, GD 6: Blok/Non^ De Reu/de Reu 13-3, Olijdam'OI: Jansen/Maat 13-5, GD 7 17+: Joosten-Koens/Altena 9-6, GOS' Harthoorn/van der Does-Lefevte? 13-4, Boersma/Jaspers-Picaswt ger10-7. Wielrennen A Bentong. Ronde van Langkawi. Zevende etappe, Kuantan - Ben::; Brown (Aus) 196 km in 4.14.26.2.C dy (Aus), 3. Andresen (Den),4.Pf:: ro (Spa), 5. Aug (Est), 6. VamfczJ (Cel). Algemeen klassement: 17'. son (VSt) 23.00.06, 2. WohlbeQ 0.03, 3. Matvejev (Oek) 0.07,4.0c (Aus) 0.11,5. Brown (Aus). Palmanova. Challenge Mallorca. Vijfde dag, Magaluf- Palmanova:' linga (Ned) 149 km in 3.55.55,2 Gs (Spa), 3. Flecha (Spa) 1.18, 4. P? (Ita) 1.52, 5. Valverde (Spa), 6.Sinl> (Dui), 19. Voskamp 4.58, 21. Schm'. Veneberg 13.19, 48. Boven 27.2 Pronk 27.34, 55. Hoffman, 70. V? Ven 27.46, 78. Van Velzen, Eindklassement: 1. Valverde 18.1(1 Rodriguez (Spa), 3. Cabello (Spal.i tierez (Spa), 5. Perez (Spa), 24.5:" 19.50, 28. Pronk 25.42, 30. Van ft 25.54, 34. Löwik 35.13, 37. Vanfci 40.46, 38. Hoffman 41.22. Marseille. Ster van Bessèges Tweede etappe: 1. Jo Planckaefil 154 km in 4.16.31, 2. VerheyenIS|_ Lefevre (Fra), 4. Pineau (Fra),5.-,- (Ita), 6. Baguet (Bel), 94. Viert®; 13.19. Algemeen klassement: 1.5* 8.03.25, 2. Skelde (Den) 0.05,3.W (Fra) 0.06,4. Scheirlinckx (Bel)O.tó' neau 1.12,6. Van De Walle(Bel)T': Zaalhockey Leipzig. WK zaal Vrouwen. Poule A: Tsjechië 3-2, Oostenrijk - Trinidad Tobc? Wit-Rusland - Oostenrijk 4-2, Tse Trinidad Tobago 3-0, O.'Jj Australië 19-2. Stand: 1. Duns- (41-7), 2. Tsjechië 3-9 (11-4),3.05J 3-3 (11-14), 4. Wit-Rusland 3-3 Australië 3-3 (11-25), 6. Trinidadi go 3-0 (5-17). Poule B: Nederlan: Afrika 7-0 (3-0). 15. SchopmanN Schopman 2-0,19. SchopmanK corner), 24. Schopman 4-0 (strafct 27, Smabers 5-0, 33. Van Meer^ Romkes 7-0 (strafcorner). IM Mexico 5-1. Frankrijk - Litouwen^ land - Zuid-Afrika 9-2, Litouwen-^1 9-0. Stand: 1. Nederland 3-9 2. Frankrijk 3-9 (14-3), 3. Litou>vf (18-9), 4. Rusland4-6 16-10), 5.Zif( ka 4-3 (10-22), 6, Mexico 4-0(3-311 Mannen. Poule A: Canada - Niet» land 7-2, Duitsland - Tsjechië 6-3 seriand - Rusland 7-0, Duitsland'' seriand 9-6, Canada - Tsjechië5-w I. Duitsland 4-12 (48-9), 2. Canï (20-14), 3. Zwitserland 4-6 li 4. Tsjechië 4-4 (23-20), 5. Rusë' (3-26), 6, Nieuw-Zeeland 3-0 Duitsland naar halve finales. Poule B: Frankrijk - Nederland 6-: II. Van Kessel 0-1, 12. Durchonl Gassner 1-2 (strafcorner), 26. B* 2,34. De Snayer 2-3 (strafcorner)^ leton 3-3 (strafbal), 38. Dagos- (strafcorner), 40. Daleton 5-3.Fr*jj Zuid-Afrika 9-4, Australië _- Staten 4-0, Polen - Australië 8^ Afrika - Verenigde Staten 4-3 5* Polen 3-9 14-3), 2. Frankrijk3-6I'J Australië 3-6 (9-6), 4. Nederland-* 10).5 Zuid-Afrika3-3(9-181,6.Vo* Staten 3-0 (4-15).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40