Zeeuwse Eilanden investeert fors PZC Strandpaviljoens Schouwen-Duiveland stoten werkgelegenheid af Kunststof kozijnen met gegarandeerde zekerheid! Noordwelle en Renesse rijden samen straorit Derde kinderarts voor ziekenhuis Terneuzen Waterschap wil geld steken in oevers, gemalen en bodemkwaliteitskaarten weekenddiensten Protest tegen oorlog in Irak Hé verplegende... Zin in een werkvakantie? vrijdag 7 februari 2003 door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een reeks inves teringen op het programma staan die weinig uitstel dulden. Daarom wordt het algemeen be stuur gevraagd daarvoor geld beschikbaar te stellen, in totaal 1,1 miljoen euro, hoewel was afgesproken voorlopig terug houdend te zijn met nieuwe in vesteringen met het oog op de discussie over de financiële toe komst van het waterschap. Het meeste geld, vierhonderd duizend euro, wordt gestoken in aanpassingen van de rioolge malen aan de Oude Veerseweg en de Elektraweg in Middel burg. Daar doen zich nu ernsti ge problemen voor doordat de pompen voortdurend vervuilen, waardoor vaak storingen ont staan met onnodig veel rioolo- verstortingen als gevolg. De huidige pompen, die bovendien aan het einde van hun levens duur zijn, worden daarom nog dit jaar vervangen door nieuwe die beter op hun taak zijn bere kend. Voor werkzaamheden nabij Tholen-stad trekt Zeeuwse Ei landen ruim 330.000 euro uit. Daar wordt 6,2 kilometer na tuurvriendelijke oever aange legd, waarvan voor een deel zowel aan de linker- als aan de rechterzijde. Daarmee verbe tert de waterberging en boven dien zijn de flauwere taluds behalve natuur- ook onder- houdsvriendelijk. Ten zuiden van het gemaal De Eendracht wil Staatsbosbeheer een recrea- tiebos aanleggen, inclusief twee vissteigertjes. Bunkerroute Ook voor een natuurvriendelij ke oever langs de Valkenissewa- tergang op Walcheren, over een lengte van 800 meter, is geld no dig: 60.000 euro. De werkzaam heden worden gekoppeld aan de komst van de bunkerroute, die wordt aangelegd in het kader van de landinrichting. Het waterschap wil verder dit jaar gemaal Den Osse nabij Brouwershaven onder handen nemen. Daar moet de gehele mechanische en elektrische in stallatie worden vervangen. Bovendien wordt de energie voorziening uitgebreid en de aandrijving veranderd. De ca paciteit van het vernieuwde gemaal, dat op afstand bedien- baar wordt, gaat van 300 naar 425 kuub water per minuut. De kosten bedragen 113.000 eu ro. Zeeuwse Eilanden wil 90.000 euro steken in het ontwikkelen van een onderhoudsplan voor alle poldergemalen en andere zaken die te maken hebben met waterbeheer. Nu bestaat zo'n plan alleen voor de zuiverings installaties. Als proefproject voor het plan geldt de waterzui vering in Sint-Maartensdijk in combinatie met het aangesloten transportstelsel en polderge maal De Noord in Tholen. De resterende 100.000 euro is nodig voor het opstellen van vier bodemkwaliteitskaarten met bijbehorende beheersplan nen. Het gaat om de landelijk gebieden van de gemeente Tho len, de gemeente Schouwen- Duiveland en de gezamenlijke gemeenten Goes, Kapelle en Reimerswaal. Het vierde plan richt zich op alle Zeeuwse boomgaarden. De totale kosten worden geraamd op 300.000 eu ro, die het waterschap, de pro vincie en de Dienst Landelijk Gebied eerlijk delen. Het algemeen bestuur van het waterschap neemt maandag 17 februari een besluit over de voorgenomen investeringen. door Ali Pankow RENESSE - De traditionele rit met versierde paarden en rui ters langs de vloedlijn en het strand in het kader van het straofeest wordt dit jaar een ge zamenlijke tocht van de deelne mers uit Renesse en Noordwelle op zaterdag 22 februari. Aanlei ding daarvoor is het samenval len van de datum waarop beide dorpen normaliter hun strao feest vieren. Daar heeft elke kern zijn eigen regeling voor, maar soms doen zich weieens overlappingen voor. Zo geldt voor Renesse dat de strao acht weken voor Pasen wordt gevierd en Noordwelle doet dat traditiegetrouw op de laatste zaterdag van februari. „Toen we alle twee uitkwamen op zaterdag 22 februari, wilden wij best een weekje eerder straovieren, maar dat kwam de muziekvereniging weer slecht uit wegens de jaarlijkse uitvoe ring", zegt Rineke van der Oos terkamp van het straocomité Renesse. Het lijkt de organisa toren van beide kernen de beste oplossing de paardenrit langs dreven en strand gezamenlijk te houden, waarna Noordwelle en Renesse ieder voor zich op de ei gen kern het feest kunnen voor zetten. De comités verwachten dat het een mooie stoet gaat worden met ruim honderd rui ters en met de voor Noordwelle zo kenmerkende Belgische trek paarden. Specifiek onderdeel voor de strao in Renesse is dat niet al leen de paarden maar ook de mensen hier de voeten in de zee Straorijders op het strand van Renesse. gaan wassen. Dat onderdeel werd enkele jaren geleden inge voerd door hervormde predi kant Piter Goodijk en krijgt sindsdien steeds meer navol ging. Die benenwassing van mens en paard gaat nu plaats vinden bij de duinovergang aan de Jan van Renesseweg, nadat de stoet eerst via de duinover gang Kijkduin omstreeks 13.00 uur aan de tocht langs het strand is begonnen. Na de beenwassing haalt muziekvereniging Luctor en Emergo de straorijders Renesse binnen. Na een toespraak door burgemeester Asselbergs gaan de paarden en ruiters uit Noord welle terug naar hun eigen dorp om daar met onder meer met ringrijden en de prijsuitreiking voor de best versierde paarden de straoviering voort te zetten. Ook in Renesse staat er ringrij den op de rol, evenals een geva rieerd straoprogramma voor de archieffoto Marijke Folkertsma kinderen met een verkleedpar tij, ringrijden op fietsen, disco en een kindermaaltijd. De verdere straofeesten worden gehouden op zaterdag 1 maart in Burgh-Haamstede en Elle- meet, op zaterdag 8 maart in Scharendijke en zaterdag 15 maart in Serooskerke. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen versterkt het specialisme kindergenees kunde met het aantrekken van een derde kinderarts en een kin- der- en jeugdpsycholoog. De (voorlopig parttime) aan stelling van kinderarts W. Co- rijn maakt het mogelijk nieuwe ideeën voor de praktijk van.de kindergeneeskunde gestalte te geven. Zo wordt gedacht aan de invoering van een speciaal spreekuur voor kinderen met diabetes of astma. Kinder- en jeugdpsycholoog W. Adan is ge specialiseerd in de behandeling van dyslexie en andere leer stoornissenen interesseert zich daarnaast in gedragsbeïnvloe ding. Ziekenhuis Zeeuws-Vlaande ren heeft de medische staf in zijn totaliteit versterkt met zeven specialisten. De artsen zijn gis teren tijdens een kennisma kingsbijeenkomst in Terneuzen laties van het ziekenhuis. Waar de meeste ziekenhuizen;. Nederland moeite moeten dol om vacatures voor medischspï cialisten in te vullen, slaagtz> kenhuis Zeeuws-Vlaanderen; volgens directeur patiëntenzoi J. van der Heide vooral doori ligging aan de grens met Vlaa; deren uitstekend in de medisch staf op peil te houden en uit; breiden. Van Paiys is met collega-pal chiater H. van Nuffel de eni; van het zevental die al velejai» in Zeeuws-Vlaanderen werkt Het RGC kx-ijgt stapsges: vorm, legde Van Paiys uit. Aj het ziekenhuis wordt naar v? wachting begin volgend jsj een begin gemaakt met de af bouw van een nieuwe vleua waarin ruimte is voor het RG (dagbehandeling en polikluh en een kliniek voor geriaüj De andere nieuwe specialist! zijn microbioloog A. Muylae anesthesioloog B. Verwimpe gynaecoloog C. Reyneke. 1 zaterdag 8 en zondag 8 februari 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. B. Visser, Zierikzee, tel. (0111) 413965. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. VLISSINGEN - De Vlissingse fracties van GroenLinks en de SP stellen Walchenaren in staat om op 15 februari per bus mee te gaan naar Amsterdam om mee te doen aan de landelijke de monstratie tegen de dreigende oorlog in Irak. De bus vertrekt rond 8.30 uur. De opstapplaatsen worden bin nenkort bekendgemaakt. De demonstratie op de Dam in Am sterdam begint omstreeks 13.00 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M Simons,J.vrf Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111] 461280. Spreekuur van 11.30-12.00 uurenv;- 16.30-17.00 uur. Bruinisse, IMieuwerkerk en Oosterlani vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: E.C.M. Moons, Weth. vanKlinkenstra 10, Nieuwerkerk, tel. (0111)641810. Tandartsen: H. A. 8oom- de Keizer, Westerbanw?: 14, Burgh-Haamstede, (0111)653103 Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel 101' 412906, geopend za. van 09.00-12.3C. en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.01 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Du- veland voor spoedgevallen bereikte via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zalerdi;, 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraalli: Zierikzee. A SolfSupp^^ing Africa Wil |lj de Zonnebloem In 2003 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit |e dan aan bij ons team van meer dan 6700 vrijwilligers. HIK (zwaar) lichamelijk Meer informatie? Bol (076) S64 63 62 of kijk de Zonnebloem' Na onze informatie aan u inzake de plannen van de gemeente Schouwen-Duiveland aangaande de plannen om de vergunningen van de strandpaviljoens per inschrijving te gaan verkopen, kunnen wij vandaag een triest hoofdstuk bijschrijven. Het verlies aan banen op Schouwen- Duiveland in deze sector. De woordvoerder in deze: "De gemeente snapt niet wat al hun plannen voor gevolgen hebben voor het eiland. Gaat u maar na, de veer tien paviljoenen zijn bijna allemaal echte gezinsbe drijven, waarin de onder nemer en zijn partner de scepter zwaaien. In een aantal gevallen soms ook al de zoon en dochter of beide. Mitisten een verlies van 28 banen en simpel weg zijn dit toekomstige bijstandtrekkers. Ixnxners bun bedrijf heeft geen waarde meer, schulden kunnen niet afgelost wor den, faillissementen drei- gen. Daarnaast zijn er per paviljoen minstens zes a zeven medewerkers, gedu rende minstens 6 maan den. In de paviljoenen met eenjaarrond karakter wel licht nog meer. In totaal derhalve een ver lies van ca. 120 arbeids plaatsen op Schouwen- Duiveland. Wat het bovendien voor indirecte gevolgen heeft voor onze leveranciers kunnen wij niet inschat ten." Ongelovig stellen wij de vraag dat dit ons wat veel lijkt, immers de nieuwe exploitanten hebben ook personeel nodig? Het antwoord laat aan duidelijkheid niets te wensen over: "Dit is zeer de vraag. Wij verwachten dat alleen mensen met veel kapitaal op de vergunningen in zullen schrijven, banken financieren dit immers niet, meest van buiten ons eiland. Hun personeel zal ook meest van buiten het eiland komen. Deze mensen zullen alleen maar uit zijn op snel gelde lijk gewin, immers binnen vijfjaar moeten zij de ver gunning terug verdienen. Zij zullen in de opstallen minimaal investeren, wel licht een mobiele verkoop kraam? Hun personeels behoefte zal minimaal zijn, hun service ook! Geloof maar, als zij het goed wensen te doen en naast de investering voor de vergunning ook veel investeren in de opstallen, is het een en ander niet op te brengen en liggen faillis sementen in het verschiet en dus ook geen recreatie service op deze plaatsen." Onbegrijpelijk dat een gemeente de verantwoording op zich wil nemen om wellicht zoveel arbeidsplaatsen verloren te laten gaan, een zeer dubieus toekomstig arbeids plaatsen ontwikkeling in deze branche en bedoelde de woord voerder misschien ook dat er wel eens veel dubieus geld naar Schouwen-Duiveland toe kan vloeien? Ach, wat deert dat de bestuurders van deze gemeente, een gat in de begroting kan maar gedicht zijn! Zoekt u zekerheid bij de aanschaf en montage van kunststof kozijnen? Kies dan voor Z-window. Z-window biedt u 100% aanbetalings-, opleverings-, en 10 jaar herstelgarantie. De onderhouds arme kunststof kozijnen met fraai reliëf zijn esthetisch van zeer hoge kwaliteit en voldoen aan de eisen van het Politie Keurmerk Veilig Wonen. Z-window kunststof kozijnen zijn geraffineerd qua vorm en kleur en zijn uitermate geschikt voor ieder woningtype. Kortom: voor topkwaliteit van advies tot en met vakkundige montage van kunststof kozijnen gaat u naar de dichtstbijzijnde showroom van uw geselecteerde Z-window dealer: Bezoek onze showroom of kijk op www.z-window.nl Veranda Palace B.V., Goes Livingstoneweg 44 (Bij de Zeelandhallen), 4462 GL Goes. Telefoon: 0113-221221, www.verandapalace.nl Openingstijden showroom: Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Polderdijk Gevelverfraaiing, Koudekerke Vlissingsestraat 1,4371 RA Koudekerke. Telefoon: 0118-552010. Openingstijden showroom: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.30 uur. Zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alupro kunststof kozijnen, Terneuzen Hughersluijs 29a, 4536 HM Terneuzen. Telefoon: 0115-564990. Openingstijden showroom: Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. hèt kunststofkozijn schuifpuien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38