Schoolplein nog niet veilig genoeg PZC PZC Stormloop op meldpunt Fusie waterbedrijven voor onveilig verkeer De,ta en Europoort I Schuiftrombone al vijftig jaar een uitlaatklep Renessenaar ontkent alsnog brandstichting Brouws speelterrein krijgt nieuwe toestellenmaar goed onderhoudsplan ontbreekt Etentje voor stichting Bolivia Jongerendienst CDA Veere wil alternatief voor verdwijnende lijnen stadsbus agenda Dorpsraad Winterconcert Wietkwekerij ontmanteld in Krabbendijke 3 I 0800 - 0231 231 (GRATIS) 13 Mr. H. van Pijkeren overleden Dode vrouw gevonden Vlissinger slachtoffer oplichting Fietsen gestolen uit schuur PvdA wil noodfonds vogels Auto te water in Heinkenszand vrijdag 7 februari 2003 HnnrAliPankow BROUWERSHAVEN - Hele maal tevreden is directeur Petra Kotvis van openbare basis school De Schoener in Brou wershaven in feite niet. Anders- zijds is ze wel blij dat het speel plein tussen haar school en christelijke basisschool De Schouw na vele jaren eindelijk wordt voorzien van nieuwe speeltoestellen. Volgens haar was het een kwes tie van kiezen: nog veel langer wachten op verbeteringen of enige concessies doen ten aan zien van de veiligheid. Voor dat laatste is gekozen. Dat houdt in dat op het Brouwse schoolplein in de loop van vol gende week gloednieuwe bas- VLISSINGEN - In strandpavil joen Panta Rhei in Vlissingen wordt op 15 februari een etentje gehouden voor Bolivia. De opbrengst van het eten, vijf tien euro per persoon, gaat naar de Stichting Kleine Projecten Bolivia (SNKP). Die stichting is een samenwerkingsverband tussen Nederlandse en Bolivi aanse vrijwilligers. Met geld van de SNKP wordt een studie groep begeleid, worden trainin gen gegeven op basisscholen en wordt een schooltje gebouwd. Aanmelden kan via het e-mail- adres van de initiatiefneemster: die als vrijwilligster in een weeshuis heeft gewerkt. Het adres is: vickywiessner@hotmai 1com MIDDELBURG - De jongeren groep van de Evangeliegemeen te De Wijngaard in Middelburg houdt zondag een jongeren- dienst. Spreker is Jan Piet de Visser. Het thema is Against the flow. De dienst begint om 15.30 uur in gebouw De Fontein. DOMBURG - Het CDA Veere roept het college op iets te doen aan de plannen van vervoersbe drijf Connexxion. Die wil vol gende maand een nieuwe dienstregeling invoeren. Daar bij vervallen een aantal buslij nen. „Buslijnen opheffen omdat deze niet rendabel zijn, is wat al te gemakkelijk. Kan Connexxion geen alternatief bieden?", schrijft het CDA aan het ge meentebestuur. De fractie vindt dat B en W een bemiddelende rol op zich moeten nemen waarin zij het vervoersbedrijf duidelijk maken welke belangrijke socia le functie de lijnen in met name de kleine kernen vervullen. fSTREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Restaurant De Zeelandbrug, 14.00 uur: Jaarvergadering Vissersver eniging 'Helpt Elkander'; redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111) 454647 Fax; (0111) 454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ketbalpalen, een wiebelbrug, een klimrek en een wipkip wor den geplaatst terwijl het duikel- rekje op een betere plek wordt neergezet. Aan de slechte afwa tering van het speelterrein wordt echter niks gedaan en het valrisico bij de rand van de zandbak blijft veel te hoog, vindt Kotvis. Herbestrating en verbetering van de waterafvoer stonden wel in het eerste plan dat de speciale werkgroep schoolplein samen met twee ambtenaren van de ge meente hebben opgesteld. De door Ben Jansen MIDDELBURG - Het Meldpunt Verkeersonveiligheid Zeeland voorziet in een duidelijke be hoefte. In de maand januari zijn - in drieënhalve week tijd - 292 meldingen binnengekomen. Door deze stormloop is coördi nator H. Osinga nog niet in staat binnen drie dagen contact te zoeken met iedere melder, zoals de bedoeling is. Driekwart van de Zeeuwen die zich tot het meldpunt hebben gewend, hebben telefoonnum mer 0800-8375337 gebeld. De anderen hebben een e-mailtje SCHARENDIJKE - De Dorps raad Scharendijke houdt dins dag een openbare vergadering in dorpshuis De Putmeet. Belangrijk punt op de agenda is de verkeerssituatie en de veilig heid in en om Scharendijke. Wethouder L. Geluk-Poortvliet zal daar in samenwerking met het bestuur van de dorpsraad nadere informatie over ver strekken. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. kosten daarvan bedroegen ech ter 45.000 euro. Volgens Kotvis bleek de officiële aanvraag voor verbetering van het schoolplein bij de gemeente niet op de goede plaats te zijn terecht gekomen. Het gevolg daarvan was dat het verzoek niet werd opgenomen in het budget dat de gemeente jaarlijks beschikbaar stelt voor onderhoud aan scholen. Inmiddels zaten de Brouwse scholen wel met een schenking van zestienduizend euro van de stadsraad voor verbetering van het plein. Daaraan hing weer de gestuurd naar het adres meld- puntverkeer@zeelandnet.nl. Veel klachten gaan volgens Osinga over het gedrag van an dere weggebruikers, zoals te hard rijden op plaatsen waar de maximumsnelheid van 50 of 30 km per uur geldt of in de buurt van scholen. Vaak is ook contact gezocht met het meldpunt om de aandacht te vestigen op onover zichtelijke verkeerssituaties door te hoog opgeschoten heg gen en andere begroeiingen. Weggesleten strepen op de weg en ontbrekende bebording zijn andere redenen om het meld punt te benaderen. Opmerkelijk vaak wordt ook de suggestie ge daan ergens verkeersspiegels te plaatsen. Het meldpunt is 6 januari met zijn activiteiten begonnen. Van de 292 meldingen die de rest van die maand zijn geregistreerd, waren er 95 afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen, 94 uit Walcheren, 79 uit Zuid-Beve land, 13 uit Schouwen-Duive- land, zeven uit Noord-Beveland en vier uitTholen. Osinga heeft inmiddels met zes wegbeheerders afspraken over de afhandeling van een aantal opmerkingen over gevaarlijke verkeerssituaties. Het is de be- voorwaarde dat het bedrag bin nen een bepaalde termijn be steed zou worden. ,,Als we daar niet aan zouden voldoen, had den we helemaal niks gehad. Toen hebben we besloten zelf nog zoveel mogelijk geld bijeen te brengen en daar zelf speeltoe stellen voor te kopen. Vooral de leerlingen van de bovenbouw hadden het al zo lang zonder moeten doen. Er stonden alleen nog maar twee roestige basket- ballpalen", zegt Kotvis. De Schoener wist via een rom melmarkt en diverse acties een doeling dat de melders binnen zes weken te horen krijgen wat ermee gebeurt. De coördinator heeft zich nu bijna door de hoge stapel meldingen heengewerkt en contact gezocht met de indie ners ervan. Het enige knelpunt daarbij bleek te zijn dat een aantal van hen lastig telefo nisch bereikbaar is. Toelichting Osinga: „Op zich hoeft dat geen probleem te zijn, want de mees te meldingen zijn van voldoende informatie voorzien. Maar af spraak was dat we iedereen bin nen die dagen zouden bellen voor een toelichting op de mei- ding." Opzet was dat Osinga wekelijks zestien uur aan zijn coördine rende taak kwijt zou zijn. „Ik heb tot nu toe nog niet onder dertig uur per week gezeten." KRUININGEN - Harmonie Eendracht Maakt Macht uit Kruiningen geeft zaterdag haar winteruitvoering. Ook de nieuwe dirigent wordt voorgesteld. De avond begint om 19.30 uur in Ons Dorpshuis. leuk bedrag bijeen te krijgen en De Schouw deed vanuit het budget van de succesvolle ver koping onder de naam Boeren- boeldag nog een extra bijdrage. Uiteindelijk kwam de gemeente nog met 4500 euro over de brug. Alles bij elkaar kwam ongeveer de helft van de oorspronkelijk benodigde investering op tafel en werd besloten de opknap beurt te laten uitvoeren met het geld dat beschikbaar was. Deze week is begonnen met de voorbereiding en alle nieuwe speeltoestellen worden volgen- door MauritsSep MIDDELBURG - Het waterbe drijf van Delta fuseert met Wa terbedrijf Europoort (WBE). Voor het einde van dit jaar moet de fusie afgerond zijn. Het nieu we waterbedrijf zal in omvang het tweede op de binnenlandse markt zijn. De directies van beide bedrijven hebben overeenstemming be reikt over een onderzoek naar een fusie. Dat moet uitwijzen waar het nieuwe bedrijf geves tigd moet worden, hoe de part ners er financieel voorstaan en hoe het sociaal plan eruit moet zien. Van gedwongen ontslagen zal geen sprake zijn. Het onder zoek dient voor de zomer klaar te zijn, zegt woordvoerster M. van Zuilen van Delta. De ondernemingsraden van de waterbedrijven treffen elkaar dinsdag voor een inhoudelijk overleg. Zij beseffen dat een fu sie goede mogelijkheden biedt. Avan Heulen van WBE wijst op de uitwisseling van kennis, de gezamenlijke inkoop van pro ducten en de koppeling van lei dingnetten. ..Uiteindelijk is dat allemaal goed voor de klanten, omdat de dienstverlening beter wordt." De ondernemingsraden zullen de week geplaatstVolgens Kot vis zullen de schoolkinderen eind deze maand kunnen spe len. Ongelijke tegels en grote plassen na de regen worden daarbij voorlopig voor lief ge nomen. Kotvis legt zich er maar bij neer dat niet alle wensen in één keer vervuld kunnen wor den. Wel blijft ze bij de gemeen te aandringen op een goed onderhoudsplan voor de plei nen. Volgens haar heeft jaarlijk se inspectie alleen zin als de daarbij geconstateerde manke menten ook worden hersteld. niet instemmen met ontslagen. Van Heulen wijst erop dat beide waterbedrijven 'geen vet op de botten' hebben. Delta Water is met tachtig mensen al een klein bedrijf. WBE is sinds een fusie van zeven Zuid-Hollandse wa terbedrijven in 1994 al een heel slanke organisatie met 475 werknemers, stelt Van Heulen. Het nieuwe waterbedrijf zal na Vitens de tweede plaats in de markt bezetten. De afzet komt op 170 miljoen kubieke meter drinkwater en 70 miljoen ku bieke meter industriewater. De jaaromzet bedraagt 250 miljoen euro. Drinkwater Delta verkoopt drinkwater in Zeeland. Goeree-Overflakkee en West-Brabant aan 216.000 klanten. WBE levert drink- en industriewater aan ruim ander half miljoen klanten in het zuid westen van Zuid-Holland. Bij na de helft van de afzet gaat naar de industrie. Ook de tuin bouw is een belangrijke afne mer. Ondanks het huidige ver schil in omvang zullen Delta Water en WBE elk de helft van het nieuwe bedrijf in handen krijgen. Delta en WBE werken al samen in het waterlaboratorium Aqualab in Werkendam. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Renesse ontkende gisteren bij de rechtbank in Middelburg de woning van zijn (ex-)vriendin in brand te heb ben gestoken. Dat wekte bij of ficier van justitie J. Groen ver bazing, omdat de man eerder een gedetailleerde verklaring over de brandstichting had af gelegd. De officier eiste tegen de ver dachte vijftien maanden gevan genisstraf, waarvan vijf maan den voorwaardelijk. In de eis hield hij rekening met de con clusie van de psychiater dat de dader verminderd toereke ningsvatbaar moet zijn ge weest Ook vond de officier dat hem een contactverbod met de vrouw moet worden opgelegd en dat er 2500 euro smartengeld aan het slachtoffer moet worden toegekend. „Zij gaat er nog steeds onder gebukt en vreest herhaling." Relatieproblemen waren vol gens de officier op 10 maart vo rig jaar in Burgh-Haamstede de aanleiding tot het in brand ste ken van de woning. „Hij had een motief, omdat zijn vriendin de relatie met hem had beëindigd. De details zijn alleen de dader bekend. Hij beschikte over een sleutel van de woning. Er waren geen braaksporen." In de keuken was de gaskraan opengedraaid en in de kamer brandden kaarsen. Nadat er een steen door het keukenraam was geworpen, werd een molotov cocktail door het gat naar bin nen gegooid. Buren hoorden een explosie en hadden iemand hard zien wegrennen. Ze belden me teen het alarmnummer. Toen de politie ter plaatse verscheen was de brand al geblust. Dat nam niet weg dat de officier meende dat er levensgevaar te duchten was. De man had aanvankelijk ontkend tegen de politie, maar bekende bij de rechter-commissaris de brandstichting te hebben ge pleegd. Gisteren kwam hij hier op terug. „Ik ben het niet ge weest, want ik was in de mane ge" Raadsman D. Olie verzekerde dat het verhoor bij de rechter commissaris niet verantwoord was geweest, omdat de geestes gesteldheid van zijn cliënt dat niet toeliet. Hij voelde zich hier in gesteund door de psychiater van Smerigs en de districtspsy chiater. Ook vond hij het onder zoek van de politie onzorgvul dig. Olie vroeg zijn cliënt vrij te spreken. Uitspraak; 19 februari. KRABBENDIJKE - In een be drijfspand aan de Oostpolder weg in Krabbendijke heeft de politie woensdagavond een hennepkwekerij ontdekt en ontmanteld. Er werden in totaal 305 hennep planten in het pand aangetrof fen. De politie heeft in verband met de illegale kwekerij in totaal drie verdachten aangehouden: een 21-jarige man en een 23-ja- rige vrouw, beiden afkomstig uit Goes en een 55-jarige man uit Oost-Souburg. De drie zijn na verhoor door de politie en het opmaken van een proces-verbaal weer op vrij voe ten gesteld. De politieagenten kwamen de hennepkwekerij op het spoor nadat er meldingen van stankoverlast waren bin nengekomen. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen Wim Hoogerhuis met zijn geliefkoosde instrument, de schuiftrombone, dat hij al een halve eeuw trouw is. door Piet Kleemans RENESSE - Hij heeft twee passies, Wim Hoogerhuis uit Renesse: voetbal en muziek. Binnen het voetbal is hij ac tief als scheidsrechter. En morgen viert de 61-jarige ondernemer zijn vijftigja rig jubileum als muzikant van muziek vereniging Luctor et Emergo. Een mijlpaal, maar geen eindpunt voor Hoogerhuis. Zolang hij nog plezier beleeft aan de schuiftrombone blijft hij zijn steentje bijdragen aan het muzikale visite kaartje van Renesse. Dat Hoogerhuis 'in de muziek zou gaan' lag voor de hand. Opa Hoogerhuis was actief muzikant en hetzelfde gold voor pa Hoogerhuis. Toen Wim Hoogerhuis acht was kreeg hij zijn eerste muziekles van timmerman en muzikant Kappers. „Mijn vader was toen de dirigent en Kappers zorgde voor de opleiding van de blazers. Hij was heel streng, Kap pers. Als je wat fout deed kreeg je een tik op je vingers met een duimstok. Op zijn elfde speelde Hoogerhuis uit Renesse zijn eerste solo tijdens een uit voering van Luctor et Emergo. „Dat was in april 1953. De uitvoering stond eigenlijk gepland voor februari. Maar toen kwam de watersnoodramp en is de uitvoering verzet naar april. We hebben toen geloof ik nog extra uitvoeringen verzorgd voor evacués. Want hier in de Westhoek zijn heel wat mensen elders van Schouwen-Duiveland opgevan gen. Vader Hoogerhuis legde voor WO II de basis voor het geschenkenhuis. Een fa miliebedrijf dat inmiddels is uitge groeid tot het Delta Warenhuis met de gebroeders Kees en Wim Hoogerhuis aan het roer. Het na 1965 losgebarsten massatoerisme zorgde voor een onstui mige groei van het bedrijf. Voor Wim Hoogerhuis is de muziek daar echter niet de dupe van geworden. Als je met muziek bezig bent denk je even nergens anders meer aan. Het is een ideale uit laatklep." Sociale functie Muziek speelt een belangrijke rol in de familie Hoogerhuis. Opa zat in de mu ziek, pa eveneens en ook anno 2003 staan meerdere Hoogerhuisen op de le denlijst van Luctor et Emergo. „Muziek heeft een sociale functie", zegt Hooger huis. „Het is een belangrijk onderdeel van het dorpsleven. Bij de uitvoeringen is het altijd druk en ik weet zeker dat als foto Marijke Folkertsma Luctor in financiële problemen zou ko men de Renessenaren de vereniging uit de nood zouden helpen." Een florerend muziekkorps is veel waard, vindt Hoogerhuis. Want wat is nu Koninginnedag zonder muziek, of de intocht van Sinterklaas. „En het straofeest. Daar hoort ook muziek bij", benadrukt Hoogerhuis. Ook al bete kent dat spelen in soms bittere kou. Een béétje muzikant heeft dat voor zijn ver eniging en zijn dorp over. „We hebben één keer niet gespeeld met strao. Toen was het zo koud dat de ventielen van de blaasinstrumenten bevroren." Plankenkoorts voor de jaarlijkse uit voering heeft Hoogerhuis niet meer na vijftig jaar op de trombone. „Maar er is wel altijd een bepaalde spanning. Want je wilt het toch altijd zo goed mogelijk doen." NOORD WELLE - Mr. H. van Pijkeren uit Noordwelle is dins dag in Sportcentrum Westerschouwen op 48-jarige leeftijd plotseling overleden. Naast zijn werk binnen de praktijk van Van Pijkeren/Van Leeuwen Advocaten, was hij op vele terrei nen actief binnen de samenleving van Noordwelle en Renesse. Zo was Van Pijkeren al enkele jaren president-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente Renesse-Noordwelle. Verder maak te hij deel uit van het bestuur van de Stichting Dorpshuis Noordwelle. Ook had hij zitting in de gecombineerde medezeggenschaps raad van de openbare basisscholen 't Staepel'of in Renesse en De Stove in Noordwelle. In het verleden was Van Pijkeren ac tief binnen de Toneelvereniging Noordwelle. Van Pijkeren wordt zaterdagmiddag 8 februari begraven op de algemene begraafplaats in Noordwelle. VLISSINGEN - In de Spuikom in Vlissingen is gisteren rond één uur het stoffelijk overschot van een 53-jarige vrouw uit de gemeente Veere gevonden. Duikers van de brandweer hebben het lichaam uit het water gehaald. De politie sluit een misdrijf uit. De vrouw werd sinds woendag vermist. VLISSINGEN - De Vlissingse politie vermoedt dat meerdere oudere inwoners van de stad het slachtoffer zijn geworden van een oplichter. Een 76-jarige man kreeg de afgelopen we ken enkele malen bezoek van een onbekende man die door middel van een babbeltruc hem enkele honderden euro's af handig maakte. De politie denkt dat die oplichter nog meer slachtoffers heeft gemaakt en hoopt dat die zich melden op het bureau of 0900-8844 bellen. VLISSINGEN - Onbekenden hebben tussen woensdagmid dag vijf uur en gisterochtend acht uur ingebroken in een schuur bij een woning aan de Irislaan in Vlissingen. De bewo ners missen fietsen en kleding. De waarde is onbekend. Om bij de spullen te komen, werd de schuur opengebroken. MIDDELBURG - De Statenfractie van de PvdA vindt dat de provincie een noodfonds moet opzetten om in de toekomst de opvang van olievogels uit te betalen. Los daarvan, pleit de fractie ervoor om vogelopvang De Mikke in Middelburg geld te geven, om de extra kosten van vogelopvang, gevolg van de recente vervuiling van de Zeeuwse kust, te kunnen betalen. Kandidaat-Statenlid E. Hageman dringt op de financiële on dersteuning aan in een brief aan Gedeputeerde Staten. Hij herinnert aan de spontane acties die op gang gekomen zijn „Wij vinden dat de provincie Zeeland zich ook solidair dient op te stellen ten opzichte van De Mikke", aldus Hageman. HEINKENSZAND - De auto van een 26-jarige vrouw uit Goes is gisterochtend aan het Stengeplein in Heinkenszand te water geraakt. Ze had geparkeerd bij een brede sloot en stapte uit om goederen te lossen. De vrouw had echter de handrem niet goed aangetrokken waardoor de auto het water kon inrij den. Het voertuig raakte zwaar beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37