F Woede over plan strandtenten 11 Begin aanleg fietspad Bredeweg in najaar Snijden in buslijn wekt onrust Middelburg koopt The Nighttrain Reinigingsdienst grijpt naast opdracht Grevelingenschap Gemeente wil paviljoenlocaties verdelen via inschrijving mm. Autokrakers Auto-inbraken in Yerseke Vrouw komt om bij ongeval in Krabbendijke zeeuwse almanak Drumstel waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND vrijdag 7 februari 2003 fjnnrFamke van Loon RENESSE - Alle Schouwse Istrandpaviljoenhouders moe ien in 2005 kunnen meedingen naar een jaarrondvergunning •voor een strandtent. Dat vindt de gemeente Schouwen-Duive land. Het idee is om de plekken voor zowel de seizoens- als de permanente paviljoenen via in schrijving te verdelen. Iedere vijf jaar vindt er een „jeuwe inschrijving plaats. Vanaf 2010 mogen ook andere ondernemers via deze weg mee dingen naar een plek. Wethouder G. van de Velde-de jfilde benadrukt dat het nu om ideeën uit de ontwerp-nota strandpaviljoens gaat. Van een oollegebesluit hierover is nog geen sprake. Met dit idee heeft degemeente zich al wel de toorn van de Vereniging Strandpavil joenhouders Schouwse Kust VSSK) op de hals gehaald. „Onbegrijpelijk is dat de ver antwoordelijke wethouder wil overgaan tot 'nationalisatie' pndeze bedrijven. In deze mo- jjeme tijd is dit werkelijk on- joistelbaar en niet te bevat- en schrijft de vereniging in fe advertentiereeksdie giste- ivan start is gegaan, gemeente werkt op dit mo- jent aan een nieuw bestem- in voor het West- ïouwse strand, dat de komst vijf permanente strandten- Advertentie DOMBURG wandelen aan zee gezellig winkelen leuke terrasjes iedere zondag open! intsnappen iXEL - De Zeeuws-Vlaamse ditie is er in de nacht van lïensdag op donderdag niet in _i verdachten van auto- iefstal te arresteren. to surveillance-eenheid wilde inde Kinderdijk in Axel een ïdachte auto controleren. De Stuurder reed er met hoge Delheid vandoor. Deachtervol- ade agenten slaagden er niet de auto te stoppen. Het voer- dg werd later verlaten aange- aan de Kinderdijk, de haast hadden de krakers im buit in het voertuig laten gen. De agenten troffen ge- lidsapparatuur aan, die ver- icedelijk afkomstig is van itokraken in dezelfde nacht tidomAxel. waren gistermiddag bij de olitie tien aangiften gedaan nds september vorig jaar ordt de streek met tussenpo- tgeteisterd door een golf au- anbraken. ten mogelijk moet maken. Door de ondernemers is hier al jaren op aangedrongen. Ook de ge meente zelf ziet heil in enkele paviljoenen, die zomer en win ter op het strand mogen blijven, omdat dit de seizoensverlen ging kan ondersteunen en het toeristisch product kan verbe teren. Voordat het zover is moe ten eerst nauwkeurig de spelre gels voor zowel de negen seizoenstenten als de vijf permanente paviljoenen vast gesteld worden. Zo wil de ge meente op grond van een gelijke behandeling alle strandtent houders een kans geven de fel begeerde jaarrondvergunning te bemachtigen. Veiling In de ontwerp-nota strandpa viljoens komt onder meer die 'toedeling' van de plekken voor de strandtenten aan bod. Nadat wethouder Van de Velde eerder al veiling van de plekken heeft geopperd, denkt de gemeente nu toch aan inschrijving als oplos sing. Ondernemers moeten dan een economisch bod op een pa viljoenlocatie doen. Volgens Van de Velde geldt daarbij niet 'automatisch' dat de hoogste bieder de plek krijgt: bij de af gifte van de vergunning wordt ook naar de kwaliteit gekeken. Omdat provincie en waterschap hun vergunningen ook eens in de vijf jaar uitgeven is het idee iedere vijf jaar een nieuwe in schrijving te houden. Bij de eer ste ronde - voor 2005 tot 2010 - zouden dan alleen de huidige Schouwse strandtenthouders mogen meedingen. Na 2010 wordt die markt volledig vrijge geven. In theorie betekenen deze idee- en dat een strandtenthouder straks maximaal vijf jaar zeker is van zijn bedrijf. Na die vijf jaar zou een nieuwe toedeling een ondernemer kunnen ver plichten zijn winterpaviljoen om te bouwen tot seizoensbe- drijf of zelfs op te doeken. Tot onvrede van de VSSK, die vindt dat de gemeente op deze manier te veel macht naar zich toetrekt en te veel op de stoel van de on dernemer gaat zitten. De adver tentie 'Gemeente Schouwen- Duiveland claimt eigendoms rechten strandpaviljoens' is de eerste in een serie van drie, waarin de mogelijke gevolgen voor de ondernemers, hun ge zinnen en werknemers worden opgesomd. Van de Velde is teleurgesteld over deze 'agressieve' manier van actie ondernemen. Het doel van de ontwerp-nota was in sa menspraak met de ondernemers de plannen voor de toekomst uit te zetten. Dat de gemeente door het plan voorde inschrijving be ticht wordt van confiscatie van eigendommen bevalt de wet houder niet. Van de Velde: „Heel overtrokken.-Het strand is niet van de gemeente, laat staan van de strandtenthouders." De dorpsgemeenschap Sirjansland hecht grote waarde aan een vrijliggend fietspad langs de Bredeweg ter verbetering van de verkeersveiligheid. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow SIRJANSLAND - Het Waterschap Zeeuwse Eilanden wil in september dit jaar beginnen met de aanleg van het fietspad langs de Bredeweg in Sirjans land. Daarmee gaat een vurige wens van de dorpsgemeenschap in vervul- ling. De bewoners van Sirjansland achten een veilig fietspad langs de Bredeweg van groot belang omdat de uitbreiding van de glastuinbouw veel zwaar ver keer aantrekt. Volgens woordvoerder E. Wondergem van het waterschap duurt het tot de zo mer van 2004 dat het fietspad gereed zal zijn. Hij houdt daarbij rekening met weersomstandigheden en met het feit dat het asfalteren gunstige voorwaar den vereist. Volgens Wondergem komen de totale kosten voor de aanleg van dit fietspad inclusief de grondverwerving op 904.000 euro. De gemeente Schou- wen-Duiveland draagt daar 218.000 euro in bij. Het dagelijks bestuur van het water schap heeft verder de provincie ver zocht een bijdrage van vijftigduizend euro aan dit project te verlenen Onaf hankelijk van het feit of de provincie dat verzoek volledig honoreert, zal vol gens Wondergem de aanleg van het fietspad Bredeweg in het volgende be stek worden opgevoerd. Dat houdt in dat dit najaar met de aanleg kan wor den begonnen. Tijdens hoorzittingen en vergaderin gen van de dorpsraad werd vanuit de bevolking vaak heftig aangedrongen op dit vrijliggende fietspad. De uitbrei ding van het kassengebied vormt al ja ren een discussiepunt binnen de dorps gemeenschap. Een kleine meerderheid van de bevolking heeft geen bezwaar meer tegen meer glastuinbouw mits aan een aantal voorwaarden wordt vol daan. Eén daarvan is het creëren van een veiliger situatie voor de fietsers op de Bredeweg. Aanvankelijk leek dit fietspad een vro me wens van de dorpsgemeenschap in Sirjansland. Een jaar geleden kwam daar verandering in. De gemeente kwam na veelvuldig overleg met het waterschap uiteindelijk met 218.000 euro over de brug. Die positieve hou ding was voor het waterschap aanlei ding de prioriteitenlijst met daarop ne gentien projecten eens tegen het licht te houden. Dat had tot resultaat dat het fietspad Bredeweg steeg naar de vijfde plaats op die prioriteitenlijst. Advertentie vaat droogt extro snel en streeploos op! W*o heeft ook een nieuwe variant die extra zacht is voor uw handen; Oubro Natuurlijk verzorgend, Voor informatie 0800 - 02 34 566 (gratis) - rubr>ek:is opgenomen in aile regionale dagbladen van NRp Dagbladen 2 miljoen). Meer informatie: e-mail; infoWNRp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u| door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Vervoersmaat schappij Connexxion gaat ste vig snijden in de dienstregeling op Schouwen-Duiveland. Het ziet er naar uit dat veel plaatsen op het eiland op zondag zonder busverbinding komen te zitten. De ritten van lijn 134 (Zierik- zee-Renesse vv) op zondag wor den geschrapt. Lijn 134 tussen Zierikzee en Re- nesse voert langs verschillende dorpen. Vanuit Zierikzee rijdt de bus naar Schuddebeurs en Noordgouwe. Enkele malen per dag wordt vervolgens Kerkwer- ve aangedaan waarna koers wordt gezet naar Dreischor. Daarna worden achtereenvol gens Zonnemaire, Brouwersha ven en Looperskapelle bezocht. Scharendijke is de volgende halteplaats en via Ellemeet en Noordwelle rijdt de bus naar Renesse. Lijn 134 is niet bepaald de druk ste lijn van Connexxion. Uit be zuinigingsoverwegingen heeft de vervoersmaatschappij beslo ten de frequentie waarmee op deze lijn gereden wordt 'meer in overeenstemming gebracht met de vervoersvraag'Vrij vertaald houdt dat in dat de ritten waar van in de praktijk is gebleken dat er zich niet of nauwelijks passagiers voor melden zijn ge schrapt. Om hoeveel ritten min der het precies gaat is nog niet Ook in Scharendijke rijdt binnenkort bus 134 niet meer op zondag. bekend. Op zondag vervallen alle ritten van lijn 134. Ver- voersarchitect R. Oosting van Connexxion: „We krijgen min der budget van de provincie dus moeten we wel keuzes maken en daarbij baseren we ons op reizigersaantallen. Dat pakt in dit geval negatief uit voor de kleine kernen. Die zullen een beroep moeten doen op het Col lectief Vraagafhankelijk Ver voer." Dat is secretaris van de dorps raad Scharendijke T. Heijboer iets te kort door de bocht. Via via hoorde de dorpsraad van de plannen van Connexxion en de verontwaardiging is groot. „We kunnen ons best voorstellen dat op zondag minder bussen rij den, maar helemaal geen bussen meer op zondag gaat ons veel te ver. Collectief Vraagafhankelijk Vervoer is in de visie van Heij- foto Marijke Folkertsma boer geen reëel alternatief voor de gewone lijndienstbus. „Dat is gewoon veel te duur voor veel mensen." De Scharendijkse dorpsraad is vastbesloten om protest tegen de Connexxion-plannen te la ten horen. Heijboer: „We zijn druk bezig met het benaderen van anderen dorpsraden, want het raakt niet alleen Scharen dijke, maar ook een aantal an dere kleine kernen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Discotheek The Nighttrain gaat dicht. De gemeente Middelburg heeft het pand gekocht. De gemeente on derzoekt of het mogelijk is om jongerencentrum Midgard er in onder te brengen. De koop is het resultaat van een jaar lang on derhandelen. De recente schiet partij, en het R&B-verbod dat daar op volgde, hebben er vol gens de betrokken partijen niets mee te maken. De eigenaren van The Night train hebben een jaar onder handeld met de gemeente over de verkoop. De eigenaren wil den op bedrijventerrein De Mortiere een amusementscom plex beginnen. In dat complex zouden een kinderdagverblijf, een fitnesscentrum, een kinder paradijs, een café-restaurant en een partycentrum komen. Half december vorig jaar trok de in vesteerder zich terug. De ge meente besloot daarop toch het pand te kopen. Voor welk be drag de discotheek wordt ver kocht, willen de partijen niet zeggen. De gemeente onderzoekt nu of het mogelijk is dat Midgard ver huist naar The Nighttrain. „Dat is onze eerste optie", zei wet houder P. Bruinooge gisteren. Een andere mogelijkheid is dat het gebied rond de discotheek gebruikt wordt voor woning bouw. In dat geval moet de ge meente meer panden aankopen. Over anderhalve maand moet duidelijk zijn of The Nighttrain geschikt is als jongerencen trum. „In een jongerencentrum gebeuren natuurlijk andere din gen dan in een discotheek", zei wethouder A. de Vries. „Er zijn cursussen, er is een internetcafé en er zijn activiteiten waarbij daglicht nodig is." De gemeente wilde eerst een nieuw jongerencentrum bou wen op Bachtensteene. „Maar toen kwamen de onderhande lingen met The Nighttrain op gang en is snel de gedachte ge groeid om daar een jongeren centrum in te maken." De Vries is enthousiast: „We willen graag een jongerencentrum. We heb ben al tien jaar lopen sukkelen met Midgard. Dit is een kans om het op een snelle manier te ver wezenlijken." De gebouwen op de Bachtensteene zullen voor een deel worden gebruikt door de Roosevelt Academy. Verder heeft de gemeente plannen om op die plek een parkeerterrein aan te leggen. De gemeente praat intussen met de exploi tant van de Zeelandhallen over de vestiging van een amuse mentscomplex op De Mortiere. Die onderhandelingen moeten binnen een half jaar zijn afge rond. Discomoe De eigenaren van The Night train gaan zich bezinnen op de toekomst. „Ik ben discomoe", zei M- Franke. „De tijden dat je gewoon plaatjes kon draaien en achthonderd man binnen had, zijn voorbij. Je moet alles uit de kast trekken, van kickboksga- la's tot erotische avonden. Ik denk dat we de ellende moeten verwerken en dat we moeten gaan nadenken wat we willen doen." The Nighttrain is op 22 februari voor het laatst open. Eigenaar Franke viert er op zes maart zijn huwelijk, dat eerder op de dag door Bruinooge wordt gesloten. De verhouding tussen de eige naren en de gemeente waren gis teren ineens opperbest. De schadeclaims, waarmee de eige naren dreigden na het R&B-ver- bod, zijn dan ook van tafel. YERSEKE - Drie personenau to's zijn in de nacht van woens dag op donderdag opengebro ken in In Yerseke In de Begonialaan werd uit een auto de geluidsapparatuur weggenomen, uit een tweede auto in dezelfde straat werd niets gestolen In de Ericalaan werd uit een ge parkeerde auto een gsm wegge nomen. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De gemeentelijke reinigingsdienst van Schou wen-Duiveland zal de komende drie jaar niet het afval ophalen voor het Grevelingenschap. Af- valverwijderingsbedrijf Van Gansewinkel, die deze taak de afgelopen drie jaar heeft uitge voerd, heeft opnieuw de klus gekregen. Met name de verwerkingskos ten van het afval waren in de ge meentelijke offerte te hoog. Schouwen-Duiveland heeft en kele maanden geleden besloten niet mee te doen aan de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) van Delta Nutsbedrijven BV Met name de onzekerheid, dat de ta rieven voor bewoners en onder nemers beperkt zouden blijven, heeft voor het college en de ge meenteraad de doorslag gege ven. Door verschillende fracties is destijds wel aangegeven, dat de gemeente moet streven naar uitbreiding van de eigen reini gingsdienst door bijvoorbeeld ook het afval voor andere orga nisaties of gemeenten in te za melen en te verwerken. In dat kader heeft Schouwen- Duiveland meegedongen naar de afvalinzameling voor het Grevelingenschap. Mocht de gemeentelijke reinigingsdienst die klus bemachtigen, dan zou daar wel een flinke investering (een extra wagen en personeel) tegenoverstaan. Maar het schap heeft de taak opnieuw aan Van Gansewinkel gegeven. Volgens wethouder G. van de Velde-de Wilde (openbare werken) heeft de Schouwen-Duivelandse of ferte met name hoger uitgepakt vanwege de afvalverwerkings- kosten. De gemeente is gehou den aan de afspraken die hier over met het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwerking Zee land (OLAZ) gemaakt zijn, ter wijl Van Gansewinkel eenvou diger naar een goedkoper verwerkingsbedrijf kan stap pen. Dat de opdracht aan Schou wen-Duiveland voorbij gaat, is volgens de wethouder jammer, maar er is zeker geen man over boord. Van de Velde: „Het was voor ons een mooi stuk werk ge weest. maar er zijn nog andere mogelijkheden. En we draaien nu gewoon goed." KRABBENDIJKE - Een 26-ja- rige vrouw uit Krabbendijke is gisteren bij een eenzijdig onge val nabij haar woonplaats om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond het middaguur op de Oude Rijks weg. Vermoedelijk is zij met haar auto in de rechterberm be land. Na een stuurcorrectie botste zij aan de andere kant van de weg tegen een boom. De vrouw overleed ter plaatse aan haar verwondingen. Sinds kort beschikt die 55-ja- rige inwoner van de gemeen te Goes over een drumstel. Zelf beschouwt hij deze aan schaf als de vervulling van een jongensdroom; anderen houden het erop dat hij het instrument alleen maar ge bruikt om de midlife-crisis van zich af te slaan Ook wie niet dagelijks getui ge mag/moet zijn van het drumwerk, blijft uitstekend op de hoogte van 's mans ver richtingen. Hij laat geen ge legenheid onbenut om zijn ei gen virtuositeit te bezingen. Laatst opperde iemand dat j die nieuwe drummer van j Blaf, die Gelderlander Nor- I man Bonink, wel mag oppas- sen, omdat concurrentie van een echte Zeeuw in aantocht is. Bonink hoeft zich geen zor gen te maken, suste de late roeping: „Ik drum alleen en- gelstalige muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35