Goes wil deel rondweg vervangen Waterbedrijf Delta fuseert 11 Stormloop op meldpunt voor onveilig verkeer Want ik hau niet van vegten Middelburg koopt The Nighttrain Gemeente mikt op verdere verbetering verkeersafwikkeling Wietkwekerij ontmanteld in Krabbendijke Actie voor behoud bus van Yerseke naar Goes Vrouw komt om bij ongeval in Krabbendijke mm zeeuwse almanak Drumstel BEVELANDEN/THOLEN vrijdag 7 februari 2003 Hnnr Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes wil zo snel mogelijk de rondweg om West en Nieuw-West verlengen. 1 In eerste instantie gaat het om het gedeelte langs het Marconi- j gebied. Op langere termijn moet het gedeelte tussen de M.A. de Ruvterlaan en het NS-station volgen. Wethouder M 't Hart (verkeer) zei dat gisteren bij de officiële I opening van het gedeelte van de rondweg tussen het Tienden- 1 plein en het Marconigebied. Hij nam de weg officieel in gebruik door met een historische stoom- wals eroverheen te rijden. I De rondweg verbetert de be- reikbaarheid van Goes en laat sluipverkeer door West en Nieuw-West tot het verleden behoren. De weg komt echter nu uit in het winkelgebied Marco ni. Om de veiligheid van het pu bliek daar te waarborgen is op de Marconi- en Edisonstraat eenrichtingsverkeer ingesteld is een 3 O-kilometerzone in- «esteld, inclusief een groot aan tal verkeersdremp els. 't Hart erkende in zij n toespraak het geen ideale situatie is. Daarom werkt de gemeente ook met volle kracht aan het voort zetten van de rondweg. Er lopen besprekingen met de Neder- andse Spoorwegen over de iankoop van de strook grond tussen de Edisonstraat en de spoorlijn. Op die manier kan de verlengde rondweg, vlak langs de spoorlijn, om het Marconige bied heenlopen. Daarnaast wordt driftig nage dacht over de volgende ontbre kende schakel. De verwachting is dat het schoolgebouw van De Tweern over niet al te lange tijd vrijkomt. Dat biedt mogelijkhe den om de rond weg te verlengen richtmg het station. Voorgeschiedenis Het stuk rondweg dat nu is vol- I tooid, kent een lange voorge- schiedenis. Al in de jaren tach- r tig kwam de gemeente tot de KRABBENDIJKE - In een be drijfspand aan de Oostpolder weg in Krabbendijke heeft de politie woensdagavond een hennepkwekerij ontdekt en ontmanteld. Er werden in totaal 305 hennep planten in het pand aangetrof fen. De politie heeft in verband met de illegale kwekerij in totaal drie verdachten aangehouden: een 21-jarige man en een 23-ja- ige vrouw, beiden afkomstig uit Goes en een 55-jarige man pit Oost-Souburg. |De drie zijn na verhoor door de iolitie en het opmaken van een iroces-verbaal weer op vrij voe- ften gesteld. De politieagenten 'amen de hennepkwekerij op ;t spoor nadat er meldingen tn stankoverlast waren bin- |engekomen. conclusie dat een weg op die plaats gewenst was. Een later onderzoek trok de noodzaak er van weer in twijfel. Medio jaren negentig kwam vast te staan dat de aanleg toch beslist noodza kelijk was. Vervolgens zorgde de verwer ving van de benodigde gronden voor 'immense problemen', zo als 't Hart zei. De NS wilde het vervuilde terrein niet saneren. De gemeente heeft de grond daarom, voor eigen risico, in vervuilde staat overgenomen en zelf laten schoonmaken. Vorig jaar april begonnen de werkzaamheden voor de rond weg met de aanleg van een ro tonde ter hoogte van de Vogel- wikkestraat. Ook op de plaats waar de nieuwe weg uitkomt in het Marconigebied, op de split sing van de Marconi- en de Edisonstraat, is een rotonde ge komen. Ter hoogte van de Ak- kerdistelstraat is gezorgd voor een veilige oversteekplaats. Ondergronds heeft bouwcombi natie KWS/M.J. Oomen bijna net zoveel gedaan als boven gronds. Nabij het Marconige bied is een groot betonnen berg- bezinkbassin aangelegd, dat tijdens hevige regenval het Goe- se rioolwater verzamelt. Daar door moet er geen sprake meer zijn van wateroverlast in Goes- West, zoals voorheen geregeld voorkwam. In het bassin be zinkt het vuil. Het schonere wa ter gaat via een duiker onder de spoorlijn richting De Poel. Deze duiker wordt in het weekeinde van 15 maart aangelegd. Wethouder M. 't Hart nam giste ren de Goese rondweg officieel in gebruik door er met een histo rische stoomwals overheen te rijden. foto Willem Mieras Burgemeester Van der Zaag geeft samen met de leerlingen Jens en Jamie van De Tweern het lieveheersbeestje, als symbool tegen zinloos geweld, een plekje in de binnen stad van Goes. foto Willem Mieras door Mieke van derJagt GOES - Het is onbegrijpelijk dat jonge ren en volwassenen, bij wie je ervan uit kunt gaan dat ze wat hebben geleerd, zich nog bedienen van zinloos geweld. Hele kleine kinderen, die nog maar net kunnen schrijven, snappen het pre- Zo schrijft Alwin, van de openbare ba sisschool De Tweern als reden voor zijn stellingname tegen zinloos geweld: 'want ik hau niet van vegten'. En Jef frey schrijft: 'Je mag nie iemand scho- pen'. En zo is het maar net. De boodschappen van alle 310 leerlin gen van de Tweern hingen gistermid dag nog eens te kij k ter gelegenheid van de eerste-steenlegging tegen zinloos geweld in Goes. Alle kinderen kwamen hun medeleerlingen Jamie en Jens, bur gemeester D. van der Zaag en wethou der C. Linssen aanmoedigen bij het klusje, dat ze moesten klaren. De leerlingen van de Tweern hebben in december een heleboel geleerd over zinloos geweld. Zoveel dat ze er met z'n allen iets aan wilden doen. Ze hebben allerlei werkstukken gemaakt, die tij dens een kerstmarkt zijn verkochtMet de opbrengst konden ze een heleboel te gels aanschaffen met een lieveheers beestje erop, het symbool tegen zinloos geweld. Eén van die stoeptegels mocht de gemeente hebben om hem in de bin nenstad neer te leggen, zodat iedereen die hem ziet, er weer even bij stilstaat dat je aardig moet zijn, zodat anderen ook aardig terug zijn. De rest van de te gels komt op het schoolplein van de Tweern te liggen. Burgemeester van der Zaag mocht hel pen bij het leggen van de tegel voor het postkantoor, omdat hij de baas is van de politie, die veel probeert te doen te gen zinloos geweld. Wethouder Linssen is de baas van de binnenstad, zodat ook hij een handje mocht toesteken. Vol gens de burgemeester komen er nog veel meer lieveheersbeestjes in de bin nenstad te liggen. door Mieke van der Jagt YERSEKE - De fractie van Be wonersbelangen Reimerswaal (BBR) wil dat het college van burgemeester en wethouders van Reimerswaal op de bres springt voor lijn 27, de buslijn van Connexxion die sinds jaar en dag Yerseke rechtstreeks met Goes verbindt. Een herschikking van de buslij nen door Connexxion, naar aanleiding van de opening van de Westerscheldetunnel, maakt dat lijn 27 verdwijnt. Yerseke- naren die naar Goes willen, moeten voortaan lijn 29 nemen, die langs het station Kruinin- gen-Yerseke, in oostwaartse richting tot Rilland rijdt. De Yersekse reizigers met bestem ming Goes moeten bij het sta tion op de trein stappen. Daar mee duurt een tripje naar Goes niet alleen langer, maar wordt het ook duurder. De BBR-fractie heeft al eerder vragen gesteld over het verval len van lijn 27maar kreeg te ho ren dat het college zich daarover nog moest beraden. De fractie vindt het echter veel te kort dag voor langdurig beraad. De nieu we dienstregeling gaat al op 15 maart in, een dag na de opening van de tunnel. Schoolkinderen Bovendien is het volgens de BBR-fractie zonneklaar wie van het schrappen van lijn 27 het slachtoffer worden: ouderen en schoolkinderen, de beste klanten van Connexxion maar wel degenen met de zwakste fi nanciële positie. Bovendien zijn het volgens de BBR juist die groepen die je niet moet bloot stellen aan allerlei misstanden op stations en in treinen. Van BBR hoeft het college niet na te denken over actie. Het moet gewoon al het mogelijke doen om het plan tegen te hou den. Het college moet zijn in vloed aanwenden om te zorgen dat gebruikers van het open baar vervoer niet het slachtoffer worden van een prestigeobject als de Westerscheldetunnel. De schone vaat droogt extra snel en streeploos op! Dubro heeft ook een nieuwe variant die extra zacht is voor uw handen; Dubro Natuurlijk verzorgend, jyty jyfy Voor informatie 0800 - 02 34 566 (gratis) Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbiaden van HRp Dagh^iinn SWniim 2 miljoen). Meer informatie: e-mail: inlo@NRp.nl o.v.v. Nieuv/s getipt voor door Maurits Sep MIDDELBURG - Het waterbedrijf van Delta fuseert met Waterbedrijf Europoort (WBE). Voor het einde van dit jaar moet de fusie zijn afgerond. Het nieuwe waterbe drijf zal in omvang het tweede op de binnen landse markt zijn. De directies van beide bedrijven hebben overeenstemming bereikt over een onder zoek naar een fusie. Dat moet uitwijzen waar het nieuwe bedrijf moet worden ge vestigd, hoe de partners er financieel voor staan en hoe het sociaal plan eruit moet zien. Van gedwongen ontslagen zal geen sprake zijn Het onderzoek dient voor de zo mer klaar te zijn, zegt woordvoerster M. van Zuilen van Delta. De ondernemingsraden van de waterbedrij ven treffen elkaar dinsdag voor een inhou delijk overleg. Zij beseffen dat een fusie bei de partners goede mogelijkheden biedt. A. van Heulen van WBE wijst op de uitwisse ling van kennisde gezamenl i j ke inkoop van producten en de koppeling van leidingnet ten. „Uiteindelijk is dat allemaal goed voor de klanten, omdat de dienstverlening beter wordt." De ondernemingsraden zullen niet instem men met ontslagen. Van Heulen wijst erop dat beide waterbedrijven 'geen vet op de botten' hebben. Delta Water is met tachtig mensen al een klein bedrijf. WBE is sinds een fusie van zeven Zuid-Hollandse water bedrijven in 1994 al een heel slanke organi satie met 475 werknemers, stelt Van Heulen Het nieuwe waterbedrijf zal na Vitens (vo rig jaar ontstaan uit een fusie tussen Nuon Water, Waterbedrijf Gelderland en Water leiding Maatschappij Overijssel) de tweede plaats in de markt bezetten. De afzet komt door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Discotheek The Nighttrain gaat dicht. De gemeente Middelburg heeft het pand gekocht. De gemeente on derzoekt of het mogelijk is om jongerencentrum Midgard er in onder te brengen. De koop is het resultaat van een jaar lang on derhandelen. De recente schiet partij en het R&B-verbod dat daar op volgde hebben er vol gens de betrokken partijen niets mee te maken. De eigenaren van The Night train hebben een jaar onder handeld met de gemeente over de verkoop. De eigenaren wil den op bedrijventerrein De Mortiere een amusementscom plex beginnen. In dat complex zouden een kinderdagverblijf, een fitnesscentrum, een kinder paradijs, een café-restaurant en een partycentrum komen. Half december vorig jaar trok de in vesteerder zich terug. De ge meente besloot daarop toch het pand te kopen. Voor welk be drag de discotheek wordt ver kocht, willen de partijen niet zeggen. De gemeente onderzoekt nu of het mogelijk is dat Midgard ver huist naar The Nighttrain. „Dat is onze eerste optie", zei wet houder P. Bruinooge gisteren. Een andere mogelijkheid is dat het gebied rond de discotheek wordt gebruikt voor woning bouw. In dat geval moet de ge meente meer panden aankopen. Over anderhalve maand moet duidelijk zijn of The Nighttrain geschikt is als jongerencen trum. „In een jongerencentrum gebeuren natuurlijk andere din gen dan in een discotheek", zei wethouder A. de Vries. „Er zijn cursussen, er is een internetcafé en er zijn activiteiten waarbij daglicht nodig is." Sukkelen De gemeente wilde eerst een nieuw jongerencentrum bou wen op Bachtensteene. „Maar toen kwamen de onderhande lingen met The Nighttrain op gang en is snel de gedachte ge groeid om daar een jongeren centrum in te maken." De Vries is enthousiast: „We willen graag een jongerencentrum. We heb ben al tien jaar lopen sukkelen met Midgard. Dit is een kans om het op een snelle manier te ver wezenlijken." De gebouwen op de Bachten steene zullen voor een deel wor den gebruikt door de Roosevelt Academy. Verder heeft de ge meente plannen om op die plek een parkeerterrein aan te leg gen. De gemeente praat intus sen met de exploitant van de Zeelandhallen over de vestiging van een amusementscomplex op De Mortiere, Die onderhan delingen moeten binnen een half jaar zijn afgerond. Discomoe De eigenaren van The Night train gaan zich bezinnen op de toekomst. „Ik ben discomoe", zei M. Franke. „De tijden dat je gewoon plaatjes kon draaien en achthonderd man binnen had, zijn voorbij. Je moet alles uit de kast trekken, van kickboksga- la's tot erotische avonden. Ik denk dat we de ellende moeten verwerken en dat we moeten gaan nadenken wat we willen doen." The Nighttrain is op 22 februari voor het laatst open. Eigenaar Franke viert er op zes maart zijn huwelijk, dat eerder op de dag door Bruinooge wordt gesloten. KRABBENDIJKE - Een 26-ja- rige vrouw uit Krabbendijke is gisteren bij een eenzijdig onge val nabij haar woonplaats om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond het middaguur op de Oude Rijks weg. Vermoedelijk is zij met haar auto in de rechterberm be land. Na een stuurcorrectie botste zij aan de andere kant van de weg tegen een boom. De vrouw overleed ter plaatse aan haar verwondingen. door Ben Jansen MIDDELBURG - Het Meldpunt Verkeersonveiligheid Zeeland voorziet in een duidelijke be hoefte. In de maand januari zijn 292 meldingen binnengekomen. Door deze stormloop is coördi nator H. Osinga nog niet in staat binnen drie dagen contact te zoeken met iedere melder, zoals de bedoeling is. Driekwart van de Zeeuwen die zich tot het meldpunt hebben gewend, hebben telefoonnum mer 0800-8375337 gebeld. De anderen hebben een e-mailtje gestuurd naar het adres meld- puntverkeer@zeelandnet.nl. Veel klachten gaan volgens Osinga over het gedrag van an dere weggebruikers, zoals te hard rijden. Heggen Vaak is ook contact gezocht met het meldpunt om de aandacht te vestigen op onoverzichtelijke verkeerssituaties door te hoog opgeschoten heggen en andere begroeiingen. Weggesleten stre pen op de weg en ontbrekende bebording zijn andere redenen om het meldpunt te benaderen. Opmerkelijk vaak wordt ook de suggestie gedaan ergens ver- keersspiegels te plaatsen. Het meldpunt is op 6 januari met zijn activiteiten begonnen. Van de 292 meldingen die de rest van die maand zijn geregi streerd, waren er 95 afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen, 94 uit Walcheren, 79 uit Zuid-Beve land, 13 uit Schouwen-Duive- land, zeven uit Noord-Beveland en vier uit Tholen. Osinga heeft met zes wegbe- heerders afspraken over de af handeling van opmerkingen over gevaarlijke verkeerssitua ties. Het is de bedoeling dat de melders binnen zes weken te ho ren krijgen wat ermee gebeurt. De coördinator heeft zich nu bijna door de hoge stapel mel dingen heengewerkt en contact gezocht met de indieners ervan. Het enige knelpunt daarbij bleek te zijn dat een aantal van hen lastig telefonisch bereik baar is. Osinga: „Op zich hoeft dat geen probleem te zijn, want de meeste meldingen zijn van voldoende informatie voorzien. Maar de afspraak was dat we ie dereen binnen drie dagen zou den bellen voor een toelich ting." Advertentie DOMBURG wandelen aan zee gezellig winkelen leuke terrasjes iedere zondag open! op 170 miljoen kubieke meter drinkwater en 70 miljoen kubieke meter industriewa- ter. De jaaromzet is 250 miljoen euro. Delta verkoopt drinkwater in Zeeland, Goeree-Overflakkee en West-Brabant aan 216.000 Wanten. WBE levert drink- en in dustriewater aan ruim anderhalf miljoen Wanten in het zuidwesten van Zuid-Hol land. Bijna de helft van de afzet gaat naar de industrie. Ook de tuinbouw is een belangrij - ke afnemer. Ondanks het huidige verschil in omvang zullen Delta Water en WBE elk de helft van het nieuwe bedrijf in handen krij gen. Delta en WBE werken al samen in het wa terlaboratorium Aqualab in Werkendam. Dat is in december 2001 ontstaan uit een fu sie van de laboratoria van Delta, WBE en Waterwinbedrijf Brabantsche Biesbosch. De labs van Delta in Terneuzen en van WBE in Kralingen zijn toen gesloten. Sinds kort beschikt die 55-ja- rige inwoner van de gemeen te Goes over een drumstel. Zelf beschouwt hij deze aan schaf als de vervulling van een jongensdroom; anderen houden het erop dat hij het instrument alleen maar ge bruikt om de midlife-crisis van zich af te slaan Ook wie niet dagelijks getui ge mag/moet zijn van het drumwerk, blijft uitstekend op de hoogte van 's mans verrichtingen. Hij laat geen gelegenheid onbenut om zijn eigen virtuositeit te bezin gen. Laatst opperde iemand dat die nieuwe drummer van Blaf, die Gelderlander Nor man Bonink, wel mag oppas sen, omdat concurrentie van een echte Zeeuw in aantocht is. Bonink hoeft zich geen zorgen te maken, suste de la te roeping: „lk drum alleen engelstalige muziek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29