ROC-uitbreiding remt Kenniswerf Kassa Reken maar dat we met alles zo goedkoop zijn! Molenwieken mislukt Verkrachter krijgt ruim vijf jaar gevangenisstraf Besluit Polderhuis valt pas eind dit jaar Landbouwer krijgt voorwaardelijke boete voor slik op de weg Uitvoering prestigieus project komt niet in gevaar Geschorste leraar weer aan de slag Boete voor botsing met motorrijder Boete voor race-brommer Deel Walcheren zonder internet door kabelstoring 'Raket' op wielen krijgt boete van duizend euro Werkstraf voor steunfraude zeeuwse almanak Aardig Ep: WALCHEREN donderdag 6 februari 2003 1 HnnrHenk Postma VLISSINGEN - Het ambitieuze plan een Vlissingse 'Kennis- werf' te realiseren op de terrei nen bij de eerste en tweede bin nenhaven rondom de vismijn, loopt geen gevaar nu het ROC Zeeland op eigen houtje het wat verderop gelegen PZC-gebouw heeft aangekocht. Dat verkla ren de Hogeschool Zeeland en de gemeente Vlissingen, die de Kenniswerf samen met het ROC zouden ontwikkelen. Het vol dongen feit waar het ROC de beide partners voor heeft ge plaatst, kan er wel toe leiden dat de Kenniswerf pas in een later stadium tot volle wasdom komt, erkent directievoorzitter J. Mandos van de hogeschool. De Kenniswerf moet een 'top locatie' worden voor een sa menballing van hoogwaardig technisch onderwijs, kennisin tensieve bedrijven en studen tenhuisvesting. Bijna een half jaar geleden bekrachtigden de beleidsverantwoordelijken van de hogeschool, het ROC en de gemeente Vlissingen hun stre ven met de ondertekening van (Advertentie) vanavond vanar 17.30 uur Brasseriemenu Groentesoep en Groentewrap (vegetarisch) of Stoofvlees en chipolata bavarois voor 11,50 of€ 9,00 (vegetarisch menu) vanavond 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek lezi'ng over 'Schaamte' door prof. A. van Dantzig. Zaterdag 8 februari 15.00-16.30 uur fPillars popmuziek Watersnood 1953 exposities Kanaal 3700 Pieter Kooistra Piet Bulthuis Willy Leijnse en op zaterdag 8 februari 14.00-16.00 uur Demonstratie Zendamateurs dinsdag 11 februari i.s.m. HZ Cult Poetry Slam 19.30 uur Arsenaal, Vlissingen kijk ook op ■vww.drukkeri i m iddelbure.nl DRVK in Woorc Brasserie KERY Beeld Geluid een intentieverklaring. Ze be loofden elkaar de handen ineen te slaan om voortvarend tot planontwikkeling te komen. Onderdeel van de Kenniswerf is de bouw van een prestigieus technisch centrum (werkplaat sen en laboratoria) voor geza menlijk gebruik door hoge school en ROC. Dat is moeilijker geworden nu het ROC op eigen houtje het PZC-gebouw heeft aangekocht om daar de eigen technische opleidingen te con centreren. Volgens de directie voorzitter van het ROC, A. Rik ken, was de nood daartoe zo hoog dat niet jarenlang meer ge wacht kon worden op de tot standkoming van de kennis werf. Visie De verantwoordelijke wethou der voor de plannenmakerij, L. Poppe-De Looff, zit niet bij de pakken neer. „Het gaat ons om het totale concept. We wer ken nu heel druk aan een visie voor het totale gebied. Wat het ROC heeft gedaan, wordt daar- VLISSINGEN - De leraar van scholengemeenschap Schelde- mond die sinds maandag thuis zat, is gisteren weer aan het werk gegaan. Wel loopt er nog een onderzoek naar de leerkracht. Het besluit om de leraar op non-actief te stellen, leidde dinsdag tot een crisissfeer op de Vlissingse scholengemeenschap. Na een goed gesprek is de leerkracht gisteren weer aan de slag ge gaan. Volgens F. van der Avert, voorzitter van de centrale schooldirectie, zijn er gisteren geen lessen meer uitgevallen door het voorval. Volgende week verschijnt nog een rappor tage van twee deskundigen over de zaak. MIDDELBURG - Een 28-jarige automobilist uit Middelburg heeft een flinke straf gekregen voor een ongeluk waarbij een motorrijder gewond raakte. Op de Oost-Westweg op Noord- Beveland poogde de automobi list een bus voorbij te rijden. Op het moment dat hij de bus daad werkelijk wilde inhalen, kwam uit de andere richting een motor aanrijden zonder licht. Bij het zien van de aanstormende auto mobilist remde de motorrijder en maakte een schuiver. De mo torrijder belandde in de berm, de motor knalde op de auto. Uit eindelijk vielen de verwondin gen aan beide kanten mee. Officier van justitie J. Zonder van oordeelde dat de Middel burger onvoorzichtig inhaalde Kantonrechter M. Klarenbeek was iets milder in zijn vonnis. Hij woog mee dat de motorrijder geen licht droeg. Hij veroordeel de de Middelburger tot 350 euro boete en voorwaardelijke rij-ontzegging van vier maan den met een proeftijd van een jaar. Advertentie Zaterdag I februari jl. vergeleek het TV-programma KASSA* onze actieprijzen met die van onze concurrenten. De conclusie van KASSA: U bent bij Edah het goedkoopste uit. U kunt de conclusie van kassa nalezen op ■""■vw.va ra.nl/kassa Dat is gewoon Edah in meegenomen. Dat hoeft niet conflicterend te zijn." Hogeschoolbestuurder Mandos ziet wel een nadeelVolgens hem kan de stap van het ROC beteke nen dat de Kenniswerf in meer dere fases zal moeten worden ontwikkeld. Maar hij ziet ook voordelen: „Het ROC heeft in ieder geval gekozen voor een lo catie die vlakbij is. Dat is in be weging naar de goede kant. Hartstikke goed, want daarmee is een concentratie van oplei dingen verzekerd." Wat hem betreft, kunnen Hogeschool Zeeland en ROC in een later sta dium alsnog bezien hoe hun sa menwerking zo is in te kleden dat de beoogde 'prestigieuze nieuwbouw' kan worden gerea liseerd. Mandos noemt het pure nood zaak dat een 'kwalitatief hoog- HANSWEERT - De verkeersremmers aan de Boomdijk in Hansweert zijn volgens de ge meente een mislukking. Ze verdwijnen zo goed als zeker. Het gaat om de zogeheten molenwieken - een soort chicanes - die vlakbij de kruispunten lig gen. Voor veel automobilisten is het totaal on duidelijk wie er nou voorrang heeft. In de praktijk is dat meestal degene die zijn gaspe daal het hardst intrapt. De gemeente geeft toe dat de molenwieken weinig bijdragen aan de veiligheid van de Boomdijk, maar voorlopig worden ze niet weg gehaald. Pas als alle Reimerswaalse kernen zijn ingericht als 30-kilometerzone, volgt een evaluatie en wordt eventueel besloten de ob stakels in Hansweert weg te halen. Dat zal nog zeker een paar jaar duren. Er zal overi gens wel iets anders voor in de plaats moe ten komen. De Boomdijk is een straat die uit nodigt tot hard rijden en dat gebeurt dan ook veelvuldig. Ruim een jaar geleden bleek uit onderzoek dat 85 procent van de automobi listen harder rijdt dan de toegestane snelheid van dertig kilometer per uur. foto Willem Mieras waardig' onderwijsgebouw uit de grond wordt gestampt. „Want elders in het land hebben de scholen waarmee wij moeten concurreren ook verdomd mooie gebouwen op verdomd mooie lokaties." De 'landton gen' bij de binnenhavens zijn volgens hem een plek bij uitstek om ook in Vlissingen tot een in vulling te komen die tot de ver beelding spreekt. Daar is overi gens nog geen tijdpad voor uitgestippeld. Maar duidelijk is wel dat met de aanbouw toch al gauw een jaar of vijf is gemoeid. Ongeduld Zo lang kon het ROC dus niet wachten. Hogeschoolbestuur der Mandos heeft wat meer tijd. maar ook hij blaakt van onge duld. „We wachten nu op een concept van de gemeente. Maar het duurt allemaal wat te lang." Datzelfde geldt voor de bouw van een noodcampus op een braakliggend stuk terrein van de Schelde-groep. Op 1 februari zouden daar de eerste buiten landse studenten in worden ge huisvest. Maar die datum is ge passeerd, en de eerste spa moet nog in de grond. „We wachten nog steeds op de vergunningen. MIDDELBURG - Een negen tienjarige bromfietser uit Mid delburg wiens tweewieler 75 kilometer per uur haalde, is gis teren door de kantonrechter be boet. Op 15 november 2001 lukte het de politie niet eens exact te me ten hoe hard de tweewieler kon. „De bromfiets ging harder dan we met de rollerbank kunnen meten", legde officier van justi tie J. Zondervan uit, en eiste 272 euro boete. Kantonrechter M. Klarenbeek verlaagde de boete uiteindelijk naar 250 eu ro. De overtreding was ruim een jaar geleden begaan en de man moet van een minimum-inko men rondkomen. MIDDELBURG - Achthonderd huishoudens in Oost-Souburg, Middelburg-Zuid en Nieuw- en Sint Joosland waren gisteren verstoken van internet via de kabel. Door een kapotte distributie- kast dat het signaal doorstuurt naar de woningen, konden men sen in de Beatrixstraat en de Willem Alexanderstraat in Sou burg, inde Amnestylaan in Mid delburg en in Nieuw- en Sint Joosland een tijdlang niet inter netten. Waardoor de distributiekast het begaf, is niet bekend. Volgens directeur J. Bakker van Zee- landnet gebeurt dit met name tijdens onweer. Maar ook slecht weer kan volgens hem voor pro blemen zorgen. „Het blijft na tuurlijk elektronica", aldus Bakker. door Ab van derSluis DOMBURG - De gemeenteraad van Veere neemt uiterlijk eind dit jaar een besluit over het ves tigen van een museum in het Polderhuis te Westkapelle. B en W hebben besloten een voorstel eventjes voor zich uit te schui ven, omdat de initiatiefnemer voor een nieuwe functie van het Polderhuis meer tijd nodig heeft. Het college heeft de ge meenteraad nadrukkelijk laten weten dat er geen sprake is van dat uitstel leidt tot afstel. In het voormalige waterschaps gebouw, onderaan de zeedijk, komen een multifunctioneel ontmoetingscentrum, perma nente en tijdelijke tentoonstel lingen, horeca en een winkel. Een belangrijk aspect is het aandacht besteden aan het Eu ropees strategisch belang van Westkapelle in de Tweede We reldoorlog en de invloed daar van op het dagelijkse leven in het dorp zelf. In het Polderhuis waren al eerder tijdelijke expo sities te zien van oorlogsmateri aal. De plannenmakers, ver enigd in de Stichting Polderhuis Westkapelle, hebben het ge meentebestuur in december la ten weten dat vijf werkgroepen (bouwkunde, inrichting, finan ciën, sponsoring en exploitatie) druk doende zijn het museum plan rond te krijgen. De uitwer king verloopt positief, maar de stichting heeft meer tijd nodig dan was verwacht. Het college is bereid de initia tiefnemers meer tijd te gunnen. „Voor uitwerking van dit soort plannen is bijna altijd meer tijd nodig dan (te optimistisch) is gepland." Ben W wijzen erop dat de stichting ook afhankelijk is van derden, zoals sponsors. November Het is zeker niet de bedoeling dat de besluitvorming op de lan ge baan wordt geschoven. De stichting wil ook zelf dit jaar een definitief besluit nemen Het is de bedoeling om aan het einde van dit jaar te beginnen met de verbouw- en inrichtings werkzaamheden. De officiële opening van het verbouwde Polderhuis zou dan in november 2004 kunnen plaatsvinden. Die maand is niet toevallig gekozen. Het is dan exact zestig jaar gele den dat Westkapelle onder wa ter kwam te staan en tientallen burgers het leven verloren bij de bombardementen door de geal lieerden op de zeedijk. B en W hebben de stichting al door Aector Doorns MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een negentienjarige inwoner van Oost-Souburg voor het ple gen van veertien aanrandingen, een verkrachting en wegens schennis van de eerbaarheid veroordeeld tot vijf jaar cel plus tbs met dwangverpleging. Daarnaast kreeg hij 117 dagen celstraf extra opgelegd, omdat hij nog in zijn proeftijd verkeer de van een veroordeling voor ze denmisdrijven. Aan twee jonge slachtoffers moet hij 1900 euro smartengeld betalen. De man schokte begin dit jaar de Walcherse samenleving door in betrekkelijk korte tijd jonge vrouwen en meisjes in Vlissin gen, Middelburg en Oost-Sou burg aan te randen. Eén keer ging hij in zijn seksuele driften nog een stapje verder door een meisje van veertien jaar te ver krachten. Ook toonde hij regel matig zijn geslachtsdeel. De dader ging volgens een vast patroon te werk. Hij overviel de slachtoffers meestal in een bos rijke omgeving door ze van de fiets te trekken, om zich daarna aan hen te vergrijpen. De politie kwam de Souburger uiteindelijk op het spoor. Eind april werd de man gearresteerd. Sinds zijn aanhouding de aan randingen op Walcheren waren gestopt. door Ron Magnée MIDDELBURG - „U reed als een raket over het asfalt. Met een dergelijke snelheid hoeft u maar één hobbeltje tegen te ko men en u wordt gelanceerd. De kans dat u vervolgens in de Wes- terschelde terecht komt. is niet denkbeeldig." Officier van justitie J. Zonder van was gisteren tijdens een zit ting van de kantonrechter niet mals in zijn bewoordingen. Maar volgens hem waren de fei ten er ook wel naar. De 32-jarige Nieuwdorper schoot op zon dagmiddag 3 november over de Sloeweg Noord richting Vlis- singen-Oost. Halverwege de weg klokten de agenten met een lasergun zijn snelheid. En die betrof - na meetcorrectie - 212 kilometer per uur. De Nieuwdorper moest zijn rij bewijs inleveren. Die probeerde hij later met behulp van een ad vocaat weer terug te krijgen. De man had zijn rijbewijs nodig voor zijn beroep als vrachtwa genchauffeur. Uiteindelijk stemde justitie in met terugga ve. Voorwaarde was dat hij het rijbewijs alleen zou gebruiken voor zijn vrachtwagen. Rijden in een personenauto bleef taboe. De snelheidsduivel uit Nieuw- dorp bleef tijdens de zitting la coniek onder de woorden van de officier van justitie. „Het is een mooi stuk weg. Ik wilde gewoon even kijken hoe hard-ie kon." De rechter kon daar niet bij: „Het is onbegrijpelijk om zo hard te rijden." De Nieuwdor per: „Het is een vierbaansweg. De auto kan het hebben." Wat de strafmaat betreft waren officier van justitie en rechter het roerend met elkaar eens. De Nieuwdorper kreeg een boete van duizend euro. Daarnaast is hij de komende drie maanden nog zijn rijbewijs kwijt. In zijn vrachtwagen mag hi j wel rij den. Tot slot kreeg de snelheidsdui vel een extra voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. door Ron Magnée VLISSINGEN - De Middel burgse kantonrechter heeft gis teren een agrariër schuldig be vonden aan het veroorzaken van een ongeval. De landbou wer kreeg een voorwaardelijke boete van 181 euro opgelegd. Hij had met zijn trekker voor nogal wat slikoverlast gezorgd, waar door een automobilist uit de bocht was gevlogen. Het voorval dateert van 5 okto ber 2001, een druilerige oogst dag. Urenlang waren de twee ei genaars van het Middelburgse bedrijf en hun loonwerkers in touw geweest maïs van het land te halen. Voor transport moest gebruik worden gemaakt van de Walcherseweg. Dat lukte niet zonder de weg met modder te bevuilen. Daarom werden bor den geplaatst om de weggebrui kers te waarschuwen. Slikvrij Eén knecht was belast met slik vrij houden van het wegdek. Hiervoor had hij een grote schuif tot zijn beschikking. Aan het einde van de dag moest hij zijn werkzaamheden tijdelijk staken om voer voor de koeien gaan halen. Juist op dat moment kwam een auto hard aanrijden en vloog uit de bocht op de Wal cherseweg. De bestuurder had zijn gordel niet om en liep een fikse hoofdwond op. Zijn bij rijdster had wel de riem om en kwam met de schrik vrij. De officier van justitie J. Zon dervan meende dat het verband tussen de vervuiling en de slip partij van de auto ondubbelzin nig vaststond. Hij eiste dan ook 181 euro boete voor de landbou wer. De agrariër benadrukte dat wegen soms met modder be smeurd raken: „Het kan niet an ders. We staan met onze rug te gen de muur." Rechter M. Klarenbeek toonde zich milder dan de officier. „Er zijn heel wat boeren die wat minder zorgvuldig hiermee om gaan", relativeerde hij de over treding. „Toch gaat u niet hele maal vrijuit." Hij veroordeelde de boer dan ook tot een voor waardelijke boete van 181 euro, met een proeftijd van één jaar. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 39-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad wegens uitkeringsfraude veroordeeld tot honderd uur werkstraf. De man had over 1999 en 2000 aan de gemeente geen inkom sten uit werk opgegeven, terwijl hij een bijstandsuitkering ge noot. De verdachte zei meergeld nodig te hebben om zijn familie in Irak te kunnen onderhouden. Daarom nam hij zijn toevlucht tot bijstandsfraude. De politierechter had best be grip voor het feit dat hij familie leden in het buitenland wilde bijstaan. „Maar dan wel op een legale manier", stelde hij. In het Polderhuis waren al eerder tijdelijke exposities te zien van oorlogsmateriaal, foto Ruben Oreel eerder laten weten positief te staan tegenover de plannen. Het college is ook bereid die financi eel te steunen. Daarvoor is al eerder een éénmalige investe ringsbijdrage opzij gezet van 113.445 euro. De stichting moest binnen een redelijke ter mijn duidelijk maken of het plan voor de verbouwing uit voerbaar was. Die termijn was bepaald op 1 januari van dit jaar, maar het college heeft nu toch besloten daar een jaartje aan vast te koppelen. I Zoals alle kinderen geven Tanne en Stijn hun ouders I wel eens duidelijk te ver- i staan dat het dagelijks brood j niet naar hun zin is. 'Ik lust dat niet'; het klinkt af en toe alsof de vierjarige Vlissingse en haar tweejarige broertje er een principekwestie van ma- I ken alles wat eetbaar is, 5e- I halve friet, op smaak af te keuren. Waarop de ouders, zoals hun ouders voor hen, wel eens zuchtend wijzen op de kinderen in verre landen, die een zoveel soberder le ven moeten leiden. Niet dat die les ooit lijkt aan te ko men. Toch worden de woorden zelf niet vergeten. Toen Stijn deze week in het bad wat al te en thousiast met water naar Tanne spetterde, liet zij haar broertje vinnig weten: „Als we in Afrika woonden, zou je wel wat aardiger tegen me doen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9