De Schelde op weg naar titel Ik ben bang om wakker te worden Karlijn Agten naar halve finale op ZK Sranang maakt een mindere periode door Den Haag krijgt dartstoernooi ATB-race is vuurdoop voor jonge organisator Cees van Houwelingen is nog altijd de motor van waterpoloploeg uitslagen VLISSINGEN - Het eerste team van FM Sranang maakt een mindere periode door. Na twee nederlagen op rij kwamen de Goesc futsallers in het thuisduel met ZV'88/Broeren niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Het tweede team van Sranang boek te in de eerste klasse eindelijk weer eens een overwinning. Hekkensluiter VC/Van Bergen werd met 8-3 verslagen. FM Sranang-ZV'88/Broeren 2- 2: Sranang speelde een goede wedstrijd, maar wist het stug verdedigende Broeren niet te breken. De Brabanders namen een 1-0-voorsprong, waarna Ramon Dahoe en Clarence Pahlad die achterstand na rust ombogen in een 2-1-voor- sprong. Sranang voerde de druk na de 2-1 verder op, maar pro duceerde de derde treffer niet. In de slotminuut kreeg de ploeg het deksel op de neus. Broeren liet keeper Ron de Bakker kans loos en sleepte zo alsnog een ge lijkspel uit het vuur: 2-2. FM Sranang 2-VC/Van Bergen 8-3: Het tweede team van Sra nang boekte eindelijk weer eens een overwinning en lijkt op weg naar handhaving in de eerste klasse. Bij de rust leidde Sra nang 2 met 4-1 door doelpunten van Mohamed Azagari (2x), Ro ger Keijser en Dennis de Graaff De van een blessure terugge keerde Jeröme Riverola maakte erin de tweede helft 5-1 van en via Faussi Hamoudi en Gaza Ambiti liep de thuisploeg uit naar 8-1. In de slotminuten deed de nummer laatst van de eerste klasse nog wat terug: 8-3 DEN HAAG - In Den Haag vindt de komende drie jaar een groot internationaal dartstoer nooi plaats. De eerste editie wordt gehouden van 17 tot en met 25 mei in de Uithof. Naar verwachting neemt de complete wereldtop deel aan de wedstrijd. Onder hen de beken de Haagse kampioen in de disci pline, Raymond van Barneveld. De wedstrijd komt voort uit een initiatief van de gemeente en Den Haag Topsport. ANP doorSven Remijnsen BURGH-H AAM STEDE - De Fysio For You MTB Challenge, die zaterdag in de Boswachterij Westerschouwen wordt gehou den, moet zich nog bewijzen op de nationale wielerkalender. Gezien het aantrekkelijke par koers en het aardige deelne mersveld zal de eerste editie niet meteen de laatste zijn. De mountainbikewedstrijd voor beginners, recreanten en wedstrijdrijders is in het leven geroepen door Jasper Slager (20) uit Burgh-Haamstede, die in het laatstejaarvanzijn oplei ding aan het Cios in Goes een sportief evenement dient te or ganiseren. De zestig voor het project vereiste werkuren heeft hij inmiddels fors overschreden. ,,Ik heb er al minstens honderd vijftig uur aan besteed en daar komen er nog zeker dertig bij", vertelt Slager. Hij zegt niet op te zien tegen zijn vuurdoop als organisator. ,,Ik heb er alle vertrouwen in. De vergunningen en de sponsors zijn binnen, nu is het alleen nog wachten op cle uitvoering. Ik heb alles in de hand, behalve het weer. Het parkoers is ook met slecht weer goed te berijdendus problemen verwacht ik niet." Slager, die in het verleden enke le jaren actief was in de wed strijdsport en voor volgend sei zoen weer een licentie hoopt aan te vragen, krijgt steun van de mountainbikevereniging X-Treme. ,,Ik heb de gehele voorbereiding zelf gedaan, maar op de dag zelf word ik ge holpen door zo'n 25 vrijwilli gers; mensen van X-Treme, vrienden en kennissen. Ik stond te kijken van alle positieve reac ties." Dankzij de contacten uit zijn actieve periode heeft Slager toezeggingen van mountainbi- kers uit het hele land. Met uit zondering van Eric Vereecken, die op vakantie is, hebben ook de beste Zeeuwse mountainbi- kers beloofd te komen: Dick van den Berg, Ruud Rentmeester, Edzard van Ewijk en Mark Smet In totaal rekent Slager op honderdvijftig deelnemers. In schrijven kan alleen op de dag zelf in Sportcentrum Wester schouwen en de jeugd rijdt gra tis. De kans is groot dat de officiële KNWU-wedstrijd volgend jaar een vervolg krijgt. „Mocht deze editie slagen, dan doe ik het weer", stelt Slager. „Maar dan wel met een comité van zeker vijf man, zodat ik niet meer alles alleen hoef te doen." door Willy van Leeuwen GOES - Karlijn Agten heeft in het enkel 4 van de Zeeuwse in doorkampioenschappen tennis in Goes een ruime overwinning behaald op Cynthia Wester weel. Agten gaf haar tegenstan der geen schijn van kans. Karlijn Agten won met 12-3 en plaatst zich hierdoor als eerste voor de halve finales. Hierin speelt ze tegen favoriete Nadine Hillebrand. Kim van der Steen was succesvol in haar poule wedstrijd in het enkel 3 tegen Audrey Atoon: 8-5. Tamara Uit- terhoeve bereikte in het enkel 6 de halve finales. Ze won van Wendy Aris met 10-6 en speelt in de halve finale tegen de win nares van het duel tussen Dewi Klap en Nathalie de Schepper. Bij de mannen viel er in het en kel 3 een verrassing te noteren. Virgil Greeve had eerder nipt met 7-6 gewonnen van Bram de Nijs, maar vond zijn Waterloo tegen Serge Eude. Eude en Greeve hielden elkaar lange tijd in evenwicht, maar in de slotfa se bleek Eude toch over de sterkste zenuwen te beschikken en won met 8-6. Tom Felius kreeg een walk over van Dimitri van Hoof en gaat door naar de kwartfinales. donderdag 6 februari 2003 door Fred Rabout TERNEUZEN - De mannenpo- loploeg van De Schelde begon het seizoen in de derde klasse van de bondscompetitie met als doelstelling een plaats bij de topdrie. Halverwege de compe titie voert de Terneuzense wa terpoloploeg de tussenstand aan met vijf verliespunten min der dan de gedoodverfde favo riet Wiekslag. „We beginnen in de titel te geloven", zegt Cees van Houwelingen. Van Houwelingen, die in maart 40 wordt, is bezig aan zijn zes tiende seizoen bij De Schelde. Nog altijd is hij de motor van de ploeg, al is de jeugd met Chris van Royen en Chris IJsebaert op weg die rol over te nemen. De nestor heeft daar geen moeite mee. „Zo zit het leven in elkaar." Van Houwelingen is met afstand de oudste van het team. Bressi- aander Bram van de Heuvel is met zijn 29 jaar de op een na oudste, terwijl de rest bij na alle maal voor in de twintig of jonger is. Van Houwelingen: „Een jaar of vier geleden hebben we bij De Schelde een gedegen jeugdop leiding op poten gezet, met een enthousiast kader. De resulta ten zijn al merkbaar. We hadden vorig jaar een sterke mannen- jeugdploeg die kampioen werd in het district, nog voor een ploeg als PSV en dat zegt wel iets. Het is een lichting die eens in de zoveel jaar bij een vereni ging opduikt. Een groot gedeel te (Stefan de Die, Roderick Wondergem, Remco Kint, Sven Schieman en Bart van de Rest) is dit seizoen ingepast en beant woordt aan de verwachtingen." Toekomst „Dat betekent dus dat de toe komst er goed uit ziet. Toch vraag ik me wel eens af dat als we kampioen worden, het mis schien een jaar te vroeg is. Zijn we met die jonge gasten al ge reed voor een overstap? Per soonlijk zeg ik nee, maar als sporter wil je het hoogste. Als we kampioen kunnen worden gaan we dat zeker doen. Maar de stap naar de tweede klasse is Cees van Houwelingen draait nog moeiteloos mee in het eerste team van De Schelde. foto Camile Schelstraete groter dan menigeen denkt. Kijk maar naar Stormvogel. Die ploeg vertolkt dit jaar een figu rantenrol in die tweede klasse. Met slechts één zege bengelt het al vanaf het begin van de com petitie onderaan de ranglijst. Nu geef ik ons wel meer kans dan Stormvogel, dat is toch al een vrij oud team. Wij hebben een ploeg die alleen nog maar kan groeien, al moet dat proces wel tijd gegund worden." Er zijn meer ploegen in de twee de klasse, die met dat dilemma worstelen. „Wiekslag heeft meer kwaliteit in de gelederen dan wij. Ik verdenk dat team er wel eens van dat ze het niet on aardig vinden om een beetje is de schaduw te blijven van ons. Ze zitten met dezelfde vraagte kens als wij, namelijk of de stap naar de tweede klasse niet te vroeg komt. Een pluspunt voor ons is wel dat de ploeg stabieler is geworden. We zijn niet meer zo wisselvallig als de afgelopen jaren toen we met name tegen de zwakkere broeders punten on nodig lieten liggen en tegen de top ploegen onze punten pakten. Dat hebben we dit seizoen tot nu toe nog maar één keer meege maakt, bij Devel uit." Persoonlijk speelt Van Houwe lingen het spelletje al sinds zijn zeventiende. Hij combineert het nog steeds met het wedstrijd- zwemmen. Begonnen bij Kemp vis in Spijkenisse kwam hij zestien jaar geleden naar Ter- neuzen toen hij na zijn studie een baan kreeg bij Dow Chemi cal. „Ze hebben het in de ploeg wel eens over die 'ouwe', maar het klikt nog steeds goed tussen die 'ouwe' en de jeugdDat is het voornaamste." Ondertussen is hij Jack van der Hooft opgevolgd als hoofdtrai ner van de zwemtak van De Schelde. Er gaat dus geen dag voorbij of Cees van Houwelin gen is bezig met water. Ook als zwem trainer ziet hij de toe komst van De Schelde met het nodige vertrouwen tegemoet. „We hebben een uitstekende jeugd in de leeftijdscategorie 1986-1988 en daaronder doet ook de speedojeugd het meer dan voortreffelijk. Ook op dat vlak zit het wel goed bij ons clubje. Mede dankzij een aantal enthousiaste ouders en trainers. Een sterk vrijwilligerskorps is de kurk waar iedere vereniging op drijft." Hoe lang gaat die Cees van Hou welingen met het actieve polo nog door? „Net zolang tot ik een keer samen met mij n zoon Bas in het eerste van De Schelde in ac tie kom. Bas is nu tien, laat we kelijks bij de pupillen zien dat hij er aanleg voor heeft, dus over een jaar of vijf zou mijn wens wel een keer in vervulling kun nen gaan. Patrick Naudts (37) voelt zich een gekweld mens Patrick Naudts vervult tijdelijk de rol van trainer bij Hoek. foto Camile Schelstraete door Frits Bakker HOEK - Het heeft pijn gedaan, onwezenlijk veel pijn. De breuk niet Angelo Nijskens, zijn vroe gere voetbalmaatje en sinds een paar jaar zijn zwager. Het ver velende sfeertje dat er hing tus sen hem, het bestuur en de trai ner, de hoon van de supporters en alles was er naar buiten is ge komen over de ruzie in de privé- sfeer. „Ik heb het niet laten mer ken, maar ik ben er kapot van geweest, toen dat vliegtuigje over het veld vloog en dat we voor judassen werden uitge maakt." Patrick Naudts, behalve tech nisch manager nu voorlopig ook trainer van Hoek, is tot diep in zijn ziel geraakt. „Ik ga slapen met het gevoel dat ik bang ben om weer wakker te worden. Dan denk ik: wat hangt me morgen weer boven mijn hoofd. Op de voetbal, op het werk, overal is het misgelopen de laatste maan den. Mijn baas heeft me voor gek verklaard, dat ik dit doe. Hij wil nu dat ik stop bij Hoek, maar het zit niet in mijn karakter om op te geven. En eigenlijk wil ik dat ook niet. Het kan ook ineens weer omkeren, want Hoek is in de jaren dat ik er heb gespeeld mijn club geworden, mijn twee de thuis." Hij wil zijn hart wel eens luch ten, want de kwelling duurt al te lang. Twee dagen voor de derby tegen Kloetinge (in Hoek) voelt Naudts nog altijd een zekere haat onder een kleine groep supporters, vanwege de affaire die tot het ontslag van Angelo Nijskens heeft geleid. „Ik ben als een gangster afgeschilderd, als een bullebak, terwijl ik niet eens weet wat ik verkeerd heb gedaan." Professioneel Voor de breuk, voor de ruzie, die in de privésfeer al langer speel de, zag alles er nog zo zonnig uit. Hoek ging twee jaar geleden op de professionele toer met een tweemanschap dat, zijn strepen wel had verdiend in het voetbal. Patrick Naudts werd aange steld als technisch manager, Angelo Nijskens als trainer. „We hebben samen met de voorzitter (Kees de Feijter) bij het bestuur een prachtig plan op tafel ge legd. Met een visie op de toe komst gericht, met een struc tuurvoorjaren." Het moest allemaal anders. „Voordat wij begonnen kwa men er elk jaar nieuwe spelers. Vijf, zes, soms wel tien. Wij heb ben gezegd: dat kan zo niet lan ger, omdat er geen enkele visie achter zat. We hebben met zijn tweeën, met het bestuur en de sponsors een weg uitgestippeld die er uiteindelijk toe moet lei den dat we elk jaar mee bovenin spelen in de hoofdklasse. En nu komt dit. Ruzie, sfeer verpest, met als triest dieptepunt dat vliegtuigje boven het veld." Tien weken stijf bovenaan ge staan en nu verscheurd door een zaak die met de week verder es caleerde. Naudts: „Hoe denk je dat ik me heb gevoeld op de bank. Dat we daar zaten tijdens de wedstrijden, Angelo en ik, zonder een woord te wisselen. Ik heb een jaar lang op een papier tje aantekeningen zitten ma ken, over hoe we speelden, over individuele acties, over tegen standers, over tactiek. En op een dag zei hijje hoeft het niet meer te doen, want ik gooi het toch al lemaal weg. Dat voelt als een mes in je rug hoor" „Wat denk je dat mijn ouders hebben gevoeld op de tribune. Twee oude mensen, die naar hun zoon komen kijken en dan moe ten zien dat hij voor judas wordt uitgemaakt. Mijn vriendin heeft al zo vaak gezegd: hoe kun je dat toch allemaal aan. Ik loop hele nachten uit mijn bed, omdat ik altijd maar lig na te denken. Wat doen we met goed, wat doe ik niet goed? Zoals het nu is, zo houd ik het niet lang meer vol. Je gaat eraan kapot. Mijn baas zegt bijna elke dag: laat de boel toch stikken." Maar dat zou Patrick Naudts zijn eer te na zijn. Want hoe zeer hij ook gekwetst is, zijn ambi ties zijn onverminderd. De over tuiging dat Hoek voor de beste weg heeft gekozen, houdt hem op de been. Hij weet ook zeker dat Nijskens de aangewezen man was om de structuur op het veld in resultaten te vertalen. „Ik ga niet natrapen, want An gelo is een fantastische trainer, wat er ook is gebeurd. Hij is en thousiast, hij is gedreven en weet wat hij wil. Daarom is het zo jammer dat we dit niet kun nen afmaken." „Dat het allemaal is terug te voeren op de privé-situatie is onzin", zo verzekert Naudts. „We zijn nooit zo dik met elkaar geweest dat we thuis bij elkaar op de koffie kwamenIk zag An gelo al genoeg op het veld. Het ene is meer het gevolg van het andere. Hij trainer, ik manager Ik moet uitvoeren wat het be stuur voor ogen heeft, hij wil sportief het uiterste uit zijn ploeg halen. Heel logisch, want dat zou elke trainer doen. Je moet alleen ook verder kijken. Budget is budget, daar kun je niet overheen gaan. En wij heb ben meer vertrouwen in de jonge spelers dan Nijskens had. Als ik geen speler meer kan halen, of mag halen, dan houdt het ver haal op. Alleen moet ik dat wel gaan vertellen tegen de trainer. En hij denkt weer dat het mijn besluit is. Dat ik hem tegen wil wei-ken." „Ik ging met spelers praten die dreigden weg te gaan als ze geen kans kregen om te spelen. Tho mas Ragut bijvoorbeeld. En Bait Poppe. Maar de trainer zag het als een vorm van onrust sto ken achter zijn rug. Dat is abso luut niet waar. Ik wilde ze be houden voor de club, ik heb ze gezegd dat ze moesten blijven vechten voor een plaats. Maar wat ik ook deed, Angelo zag het altijd als een aanval naar hem toe." Daarna zijn ze steeds verder uit elkaar gegroeid, de manager, de trainer en het bestuur. Dat is nu wel pijnlijk aan het licht geko men. Hef ontslag van Nijskens was in de visie van de club onaf wendbaar, omdat het onderlin ge contact totaal weg was. „Ik heb niets, helemaal niets met dat ontslag te maken gehad", benadrukt Naudts. „Het is puur een zaak van het bestuur en de sponsors geweest. Ik heb op die dag van het vliegtuigje gezegd dat ik afstand nam van aüe randzaken. Mijn inbreng op het veld werd toch niet meer ge wenst." Hij is zich alleen bezig gaan houden met volgend jaar, met spelers bekijken, praten met jongens van de huidige kern en hij heeft intensief contact on derhouden met Johan Balie- geer, de trainer voor volgend seizoen. Zo wilde hij de compe titie uitzitten, maar na het ont slag van Nijskens is alles anders geworden. De manager is - todat er een vervanger is gevonden - sinds vorige week ook trainer. Dat kan er eigenlijk nog wel bij na alles wat Naudts voor de winterstop heeft doorstaan. Kop van Jut Het wordt een ondankbare taak, want Naudts beseft dat hij niet veel goeds kan doen bij de harde kern die partij voor Nijskens heeft gekozen. „Ik zal altijd de Kop van Jut zijn, als we winnen van Kloetinge. maar nog veel meer als we verliezen. En toch ga ik het doen zoals ik denk dat het goed is. Daar heb ik het al met mijn spelers over gehad. We krijgen veel goals tegen, dat is de eerste zorg. Hoe los je dat op? Met tien man voor de goal gaan liggen, alles dichttimmeren? Dat doen we zeker niet. We staan nog altijd gedeeld tweede op de ranglijst en er is nog van- alles mogeli jk. Ik kies meer voor een speelwijze dat we de bal re cupereren op de helft van de te genstander. Dan haal je ook de druk op je eigen verdediging weg." Toch nog even over het voetbal zelf dus. Dat lucht op. „Ja", zucht Naudts, „hier zit een ge kweld mens, maar ook een ge tergd mens. Het is me weer eens goed duidelijk gemaakt wat voor jungle voetbal is. Maarver slagen, dat nooit. Wel aangesla gen. Ik realiseer me dat een klein groepje mensen in staat is om heel veel kapot te maken. Op het menselijke en op het sportieve vlak. Daar moeten we ons nu te gen verzetten. Ik ben voor schut gezet, ik ben ontgoocheld, maar ik gooi nu alles in de strijd om hier uit te komen." Futsal Zavio-competitie Oostburg. Vooruil -Ti no's Fruit 13-4, Groosman/Casuals-Ro- danborgh 7-3, Kromme Watergang-Du Commerce 2-6, Zeemeeuw-Cassandria Bad 7-1. Stand: Vooruit 10-26, Groos- man/Casuals 10-22, Hoogduin 11-22, Zeemeeuw 11-20, Du Commerce 10-18, Rodanborgh 11-14, Kromme Water gang 10-12, Cassandria Bad 11-10, Tob betje 11-9, Tino'sFruit 11-0. Schaatsen Groningen. Dertiende marathon KNS- B/Essent-beker Vrouwen, 50 ronden: 1. Smit (Rouveen), 2. Grimbergen (Heeren veen), 3. Verdouw (Oudewater). Sportprijsvragen Lucky Day. 7-9-11-12-17-18-28-29-32-33-43-44-48- 49-64-65-75-77-78-80, Tennis Parijs. Vrouwen, 585.000 euro: Eerste ronde: Loit (Fra) - Razzano (Fra) 6- 3 6-2. Husarova (Slw) - Arn (Dui) 1 -6 6-2 6 0, Foretz (Fra) - Pratt (Aus) 6-2 5-7 7-5. Tweede ronde: Serena Williams (VSt/1) Casanova (Zwi) 6-0 6-4, Hantuchova (Slw/2) - Matevzic (Slv) 6-3 6-3, Serna (Spa) - Cohen Aloro (Fra) 7-6 6-7 6-3. Hyderabad. Vrouwen, 140.000 euro. Tweede ronde: Tanasugarn (Tha/2) - Poetsjek (WRu) 6-3 6-3, Pierce (Fra/4) - Dominikovic (Aus) 6-1 6-3, Toeljaganova (Oez/5) - Obata (Jap) 7-5 6-3, Pennetta (Ita - Torrens Valero (Spa/6) 6-2 6-0, Kirilen- ko (Rus) - Widjaja (lno/7) 5-7 7-5 6-3, Tala- ja (Kro/8) - Sun Tian Tian (Chn) 6-2 6-2, Morigami (Jap) - Vanc(Roe) 6-36-4, Obzi- ler (Isr) - Antonella Serra Zanetti (Ita) 7-6 6-0. Belgrado. Mannen, challenger. 25 000 euro. Eerste ronde- Van Scheppingen (Ned/3) - Cadart (Fra) 6-3 7-5. Tweede ronde: Van Scheppingen - Bracchiali (Ita) 6-2 6-1. Zeeuwse indoorkampioenschappen in Goes: VE 3: Kim van der Steen-Audrey Atoon 8-5, VE 4: Karlijn Agten-Cynthia Westerweel 12-3. VE 6: Saskia Wohr- mann-Barbara Boone 7-6, Tamara Uit- terhoeve-Wendy Aris 10-6, VE 7 17+: Chantal Bruijnzeel-Coby de Putter 12-7 VE 8 40+: Ineke Mansier-Nora van de Zande 10-6, VD 5: Ganseman/Boonman- - De Blaeïj/Snoeck 13-3. VD 5-6 40+- Ars- /Breen-Le Duc/Smit Roeters 9-6, VD 6: Cok/Dijkema-Marijs/de Vos 9-5 ME 3: Virgil Greeve-Bram de Nijs 7-6, Tom Fe- lius-Dimïtri van Hoof wo, Serge Eude-Virgil Greeve 8-6. ME 4: Patrick Katsman-Pim Felius 8-3, Jaap Moer- land-Roy van Hartingsveldt 9-5. ME 5: Eelco Eversdijk-Brian Dijkstra 11-8, Ri- cardo van der Meijden-Theo Kok 7-6. ME 6: Norbert de Mol-Diederik van Go- len 9-4, Peter Noordijke-Coen de Water 12-7, Bas Both-Jaimy Bish 6-5, Eric Ko- le-Niels de Mol 9-5, Stefan Nonnekes- Matthijsvan Damme 10-5, JurranSchut- Mike Goeseije 8-3 ME 6 45+ Rene Broerse-Arie Langstraat 9-4 ME 7 17+: Quinten van de Vrie-Henri Wijnands 9-8, Piet Verwijs-Theo de Reu 12-2. ME 8 17+: Hans Tolhoek-Richard van Sab- ben 7-5, Nico Kaat-Jack van Wel 9-8, Bram Huijs-Cees Vleugel 10-3, MD 4: Atoon/Flohil-Van Housselt/de Vos 9-6. MD 5: Van Avermaete/Vantricht-van der Me!jden-/Van Thlenen 8-7. MD 5-6 45+: Nieuwenhuyze/Vos-Van Belzen/Broerse 12-3 MD 6: Alders/Bendele-Van Aver- maete/Vantricht 9-7, Kole/Kole-Mol/de Vries 12-4 GD 5: Davidse/Eversdijk- -Goudt/De Putter 10-3. Bedrijfstennis in Hulst: poule B2: IN G-Stuntmarkt 2 4-4, poule Cl: Quist- nix-ING 2 4-4, Electron-Roctus 5-3. Aquavia-Fortis 3-5, poule C2: Yacht-Welzorg Axel 1-7, HAS 1-Bleyen- berg 2-6, poule D2: Van Etten-Metako 2-6, poule El: Bun Verzekering-Dieren kliniek Aerts 5-3, Golff-Cerestar 4-4, poule E2: Den Dullaert-Juming Jacks 2-6, Mammoet-Fortis 2 4-4. poule F: Egemïn-Go For It 2-6. Volleybal Bevobo-competitie Terneuzen. Eerste klasse A: Zaman Sport-Broomchemie 0 3 (14-25 13-25 18-25), Delta-Dow 0-3 (14- 25 22-25 17-25). Stand: Dees Sport 3-8, Broomchemie 5-11, Dow 4-8, Zaman Sport 4 6, BN/De Stem 4-3, Delta 3-2, Ja cobs TA 3-2. Eerste klasse B: DBFD/Scheldesport-Echo Audio 2-1, De Hoop-NHI Terneuzen 0-3. Stand: NHI Terneuzen 4-11, DBFD/Scheldesport 4-8, Echo Audio 5-7, De Pooter 4-5, BN/De Stem 2 3-4, Wim de Waal 3-4, De Hoop 3- 1 Tweede klasse A: Delta 2-URS 3-0, Ga rage Vervaet-lvio 2-1, PSOVZ-TeVoRe 2 1Stand: Delta 2 4-7, PSOVZ 4-7,TeVoRe 4-7, URS 3-6, Garage Vervaet 4-6, Dow 2 3-4, IVIO 4-2. Tweede klasse B: Dees Sport 2-NHI Terneuzen 2 2-1, Gemeente- Rabobank 2-1, Dow 3-Bianca/Schelde- sport 2 3-0. Stand: Rabobank 5-13, Dees Sport 2 4-9, Gemeente 5-9, Dow 3 3-5, Visser Smit Hanab 3-4, NHI Terneuzen 2 4-2, Bianca/Scheldesport 2 4-1. Derde klasse A: EL. Van Fraeijenhove-Zeeland Seaports 2-1, PSOVZ 3-lvio 2 3-0. BN/De Stem 4-V&K/C1000 Hoek 0-3. Stand: EL .Van Fraeijenhove 4-8, Zeeland Seaports 4-7, PSOVZ33-6, HennoCysouw3-5,lvio 2 4-5, V&K/C 1000 Hoek 4-5, BN/De Stem 4 4-3. Derde klasse B: Hydro IS Partner-Ge meente 2 3-0, BN/De Stem 3-V&K/C1000 Hoek 2 2-1. Stand: PSOVZ 2 3-8, BN/De Stem 3 3-6, Hydro IS Partner 3-5, V &K/C1000 Hoek 2 4-5, Gemeente 2 3-0. Wielrennen Maleisië. Ronde van Langkawi Zesde etappe, Marang - Cukai: 1 O'Grady (Aus) 136,3 km in 2.50.43,2 Brown (Aus). 3. Ca damuro (Ita). Algemeen klassement: 1 O'Neill (Aus) 18.45.16, 2. Danielson (VSt) 0.24,3. Wohlberg (Can) 0.27. Porto Cristo. Challenge Mallorca. Vierde etappe, Manacor - Porto Cristo: 1Galvez (Spa) 166,5 km 3.53.35,2. Guidi (Ita) 0.01. 3. Zabel (Dui), 5. Kemna (Ned), 23. Van der Ven 0.05, 27. Schmitz, 32. De Jongh, 40, Pronk, 43, Van Velzen, 70. Hiemstra 0.46,71. Reinerink, 80. Hoffman 0.53,88. Boven, 90, Lotz, 115, Löwik9.24,120. Ve- neberg 16.18,124. Engels, 132. Vries. Ster van Bessèges Eerste etappe Saint- Cannat - Sainte-Tulle-1. 8aldato (Ita) 153 km in 3.47.06 (40,423 km/uur), 2. Bouyer (Fra), 3 Skelde (Den) Zaalhockey Leipzig. WK zaal. Mannen. Poule A: Rus land - Canada 3-3, Zwitserland - Tsjechië 9-5, Duitsland - Nieuw-Zeeland 17-0, Ca nada - Zwitserland 5-4. Tsjechië - Nieuw- Zeeland 10-0. Poule B: Nederland - Zuid- Afrika 6-1 (2-0). 5. Van Beugen 1-0 (straf- corner), 9. Weusthof 2-0 (strafcorner), 26. Bakker 3-0, 28. Weusthof 4 0. 35, De Gre- eff 5-0, 36. Gowyer-Jackson 5-1, 38, De Snayer 6-1 (strafcorner). Polen - Neder land 4-2 (2-1). 1. Grotowski 1-0,18. Weu sthof 1-1, 20. De Snayer 1-2. 29. Grotow ski 2-2, 33. Mikula 3-2, 38. Mikula 4-2 Polen - Verenigde Staten 7-1, Australië - Frankrijk 5 3. Stand: 1 Polen 2-6, 2. Ne derland 2-3, 3. Australië 1-3, 4 Frankrijk 1-0, 5. Zuid-Afrika 1-0, 6. Verenigde Sta ten 1-0. Vrouwen. Poule A: Duitsland - Oostenrijk 8-2, Australië - Trinidad en Tobago 7-3, Tsjechië - Wit-Rusland 5-2. Poule B: Ne derland - Rusland 5-1 (3-1). 4. Goderie 1 0, 10. Grigorjeva 1-1, 11. Schopman 2-1, 16.Smabers3-1.34. MoreiradeMelo4-1, 40. Goderie 5-1. Nederland - Litouwen 6 3 (1-2). 9. Zvinklyte 0-1, 11. Gatelyte 0-2. 17. Moreira de Melo 1-2, 24. Schopman 2-2. 26. Van Geenhuizen 3-2, 29. Schop man 4-2, 30. Schopman 5-2, 31. Dijkstra 6-2,37. Matjusaityte 6-3. Litouwen - Zuid Afrika 5-0, Frankrijk -Mexico 9-1, Zuid- Afrika - Mexico 8-1, Frankrijk - Rusland 2- 1. Stand: 1. Frankrijk 2-6, 2 Nederland 2 6, 3. Zuid-Afrika 2-3, 4. Litouwen 2-3, 5. Rusland 2-0, 6. Mexico 2-0. Stoken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39