Ibrahimovic goudhaantje Ajax PZC Rosset predikt Zwitserlevengevoel Ervaring Excelsior geeft de doorslag PSV straft Haagse fouten vakkundig af Robin van Persie draait AGOVV dol Negen maanden cel voor zaalvoetballer Magere zege van Amsterdammers op Roda JC in bekertoernooi: 1-0 Haarlem kansloos in Groningen Deelname Pechstein onzeker Maaskant terug naar RBC Golfbaan sponsort Derksen Top Volleybal failliet verklaard Holm ploegleider Telekom Zabel nieuwe leider in Mallorca donderdag 6 februari 2003 door Anton Lippold AMSTERDAM - Net als in de Champions League (vijf goals) en in een aantal competitiewed strijden (zes) was Zlatan Ibra himovic ook in de derde ronde van het bekertoernooi het goud haantje voor Ajax. De Zweedse spits nam tegen Roda JC de enige treffer voor zijn rekening, 1-0. De tegenstander in de kwartfinales (in Amsterdam) is net als vorig jaar FC Groningen. Toen won Ajax met 4-0. Door de deelname aan de Cham pions League was de achtste fi nale tegen Roda pas het eerste bekerduel van Ajax. Dat gold overigens ook voor PSV en Fey- enoord. Voorde Limburgers was het al de derde wedstrijd. Door dit soort regels ontbeert het Ne derlandse toernooi charme. Bovendien, het speelschema voor de kwart- en halvefinales stond al vast. Dat is een gevolg van een verscherpt veiligheids beleid. Burgemeesters worden niet meer kort vantevoren met een risico wedstrijd geconfron teerd, waardoor niet kan wor den geschoven met een speelda- tum. De Amsterdam Arena was gis teravond nog niet voor de helft gevuld, met 15.032 toeschou wers. Daarbij speelde het recht streekse tv-verslag natuurlijk ook een rol. Niettemin, duels tussen Ajax en Roda staan altijd garant voor spanning en vreem de uitslagen. In 2000 struikelde Ajax over de Kerkraadse ploeg in de spectaculaire vierde ronde met 1-0. Roda won toen ook de beker. Drie jaar later was Ajax beter dan Roda (zonder groots spel) en was er weinig spektakel. De Amsterdammers hadden in de van onze sportredactie ROTTERDAM - Excelsior heeft gisteravond Ajax 2 in de strijd om de Amstelcup met 4-2 ver slagen. Ajax 2 bleek met de jonge, tech nisch knappe ploeg niet opge wassen tegen de meer ervaren en fysiek sterkere Rotterdam mers. Excelsior toonde zich voortdu rend de betere ploeg, al moes ten de Rotterdammers zich een snelle 0-1 van Ajax 2 laten wel gevallen. Een hoekschop van Krohn Dehli plofte na vijf mi nuten pardoes op het hoofd van Akachar, die doelman Malkow- ski kansloos liet. Toch domineerde Excelsior zo als het wilde, ondanks de vroege tegenvaller. Nog voor rust kwam de thuisclub terug. El Hamdaoui strafte een blunder van Aafjes beheerst af: 1-1. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I door Henk van Weert DEN HAAG - Heel Den Haag hoopte op een bekerstunt. Stie kem droomden de fans dat hun trotse koploper van de eerste di- GRONINGEN - FC Gro ningen vond gisteravond in donkere lijden in het ei gen Oosterpark een licht puntje. De hekkensluiter van de eredivisie plaatste zich voor het tweede op eenvolgende jaar voor de kwartfinales van de Am- stel Cup. In de bittere kou werd het kansloze Haar lem met 3-0 verslagen. Spits Salmon scoorde twee keer. Groningen verzuimde al inde eerste helft het arme tierige duel te beslissen. Haarlem verdedigde ont hutsend zwak, met doel man Koroglu in een ne gatieve hoofdrol. De 23- jarige keeper was een bron van onrust in zijn ei gen defensie. In de 26e mi nuut profiteerde Salmon van een misverstand tus sen de uitgelopen Koroglu en middenvelder Hooij- boer, 1-0. Vlak voor de rust ging de sluitpost van Haarlem bij het uitverde digen opnieuw in de fout. Ikedia pikte diens povere uittrap attent op, maar liet de grote kans op 2-0 liggen. Door een vlotte treffer van Drent, na goed voorberei dend werk van Ikedia, was de tweede helft niet meer dan een formaliteit. Het eindsignaal van Schenkels kwam derhal ve voor iedereen in het Oosterpark als een bevrijding, maar niet voordat Salmon in de slot fase zijn tweede treffer had meegepikt: 3-0. FC Groningen - Haarlem 3-0 (1-0). 26. Salmon 1-0. 48. Drent 2-0, 86. Salmon 3-0. Scheidsrechter: Schenkels. Gele kaan: Piket (Haarlem). Aantal toeschouwers: 3000. ANP eerste helft al definitief afstand moeten nemen van de tegen stander, die puur op de counter speelde. Vijf kansen kreeg Ajax, waarvan er slechts een werd be nut. Gevaarlijkste man Ibrahimovic was de gevaarlijk ste man. De spits opende boven dien de score in de 11e minuut na een pass van talent Sneijder. Die speelde net als tegen Willem II centraal op het middenveld. De achttienjarige hield zich goed staande. Hij groeide uit tot de beste speler op het veld. Ibra himovic had daarna de 2-0 op zijn schoen, maar doelman Roorda pareerde zijn schot. Vervolgens raakte de Zweed ge blesseerd (lies) en werd hij ver vangen door Mido. Het is af wachten of zijn inzetbaarheid zondag tegen Feyenoord in ge vaar is. Ajax zit toch al in perso nele nood. Koeman had tegen Roda slechts zestien fitte spelers tot zijn beschikking, onder wie twee keepers. Galasek is ge schorst voor het duel met Feye noord. Roda bleef in de wedstrijd door dat Ajax verzuimde het over wicht en kansen in goals uit te drukken. Daarmee heeft de ploeg wel vaker moeite. Boven dien trad Roorda steeds goed op, zoals op een vrije trap van Chi- vu. De ploeg van trainer Vloet bleef geloven in een goed resul taat en speelde de laatste 25 mi nuten aanvallend met Cristiano als extra aanvaller naast Anas- tasiou. Luijpers was in de extra tijd nog dicht bij de 1-1. Ajax - Roda JC 1-0 (1-0). 11. Ibra himovic 1-0. Scheidsrechter: Haver kort. Toeschouwers: 15.032. Gele kaart: Viselich, Anastasiou, Luij pers (Roda JC). ANP Even later zorgde Lopes voor 2-1. In die periode werd Ajax 2 bij vlagen overklast. Koswal, Pinas en Mtiliga dolden hun jonge opponenten met als hoog tepunt de 3-1 van Lopes, die de bal uit een voorzet van Pinas achter zijn standbeen om langs doelman Zwinkels schoot. Excelsiors hoogmoed dreigde de ploeg nog even op te breken, nadat Sprockel met een onnodi ge handsbal een strafschop ver oorzaakte, die door Kujala werd benut. Met Holman (voor El Hamdaoui) kwam Excelsior weer snel op een marge van twee treffers, omdat de invaller een een-tweetje met Koswal fraai tot 4-2 verlengde. Excelsior - Ajax 2 4-2 (2-1). 5. Aka char 0-1, 17. El Hamdaoui 1-1, 38. Lopes 2-1, 63. Lopes 3-1, 74. Kujala 3-2 (strafschop), 78. Holman 4-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Geel. Sprockel, De Haan (Excelsior). Aantal toeschouwers2154. ANP BERLIJN - Twee dagen na de afmelding van titelhoudJ Anni Friesinger twijfelt Claudia Pechstein of ze kom>! weekeinde wel meedoet aan de wereldkampioenschap] schaatsen allround in Göteborg. De Duitse tweevoudigoljJ pisch kampioene blesseerde zich gisteren tij dens een traint Bij startoefeningen stootte ze met haar rechterschaats^ diepe snee in haar linkerenkel, net naast de achillespees.*! bloedende wond moest ter plaatse worden gehecht. Pechsï beslist morgen of ze deelneemt aan de titelstrijd. DPA ROOSENDAAL - Robert Maaskant keert terug naar Ei Roosendaal, de club waarmee de trainer afgelopen zoJ promoveerde naar de eredivisie. RBC bereikte gisteren oiï! eenstemming met zijn huidige werkgever, Go Ahead Eagi>.: over een afkoopsom. Maaskant ondertekende een cont voor anderhalf jaar. Maaskant volgt in Roosendaal Dekker op, die vorige week werd ontslagen. Bij Go Eagles neemt Raymond Libregts de plaats in van Maaskant. ANP GROESBEEK - Golfbaan 'Het Rijk van Nijmegen' uit Gi beek fungeert de komende drie jaar als sponsor van golfsp Robert-Jan Derksen. De 28-jarige Nijmegenaarzatzondt nancier na het afhaken van Muermans Vastgoed, die wel! Muntz onder contract hield. Directie en leden van de golf vergoeden cle onkosten van Derksen, zoals reizen, hotels, die en trainingen. Hij speelt sinds 1998 op de EuropeseTo maar heeft zich nog niet vast in de tophonderd kunnen ve. gen. ANP UTRECHT - De rechtbank in Utrecht heeft gisteren het it lissement uitgesproken over de stichting Top Volleybalt derland, kortweg TVN. De stichting waarin alle topvoM balactiviteiten waren ondergebracht, kampte met een scfc van ongeveer 2,5 miljoen euro. De bondsraad van denation; volleybalbond NeVoBo beslist zaterdag in een buitenge™ vergadering of de nationale teams en het Talententeam ins nieuwe stichting worden ondergebracht, een plan waa.- topsportcoördinator Toon van der Burgt en oud-bondscos Joop Alberda nauw betrokken zijn. ANP PALMA - De Deense oud-profwielrenner Brian Holm i=. nieuwe ploegleider bij de Duitse formatie Telekom. Hijg; fungeren naast de Belg Frans van Looy en de DuitserCl Ludwig die allebei reeds bij Telekom werkten. De Duit» Mario Kummer blijft voor de drie ploegleiders verantwooii lijk. Algemeen manager is nog steeds de Belg Walter Goé froot. DPA PORTO CRISTO - De 32-jarige Duitser Erik Zabel verover, gisteren de leiding in de Ronde van Mallorca. Hij eindigde: de vierde etappe op de derde plaats. De rit over 166,5 kilo- ter van Manacor naar Porto Christo werd in een massaspn gewonnen door de Spanjaard Isaac Galvez. Fabio Bald; won de eerste etappe in de Ster van Bessèges.AFP visie boven zichzelf zou kunnen uitstijgen tegen de aanvoerder van de eredivisie. Maar tot ver driet van de 8500 toeschouwers in het Zuiderpark bleef een ver rassing gistermiddag uil. PSV won met 0-3 bij ADO Den Haag. Een simpele klus was het echter niet voor de Eindhovenaren. De thuisclub streed met het mes tussen de tanden, gesteund door een enthousiast publiek dat ein delijk weer eens een topploeg op zijn falie kon geven. De komst van PSV werd in Den Haag als een voorbode gezien van de aan staande promotie naar het hoogste niveau. Het stadion was nagenoeg uitverkocht, het we melde van de politie buiten het stadion en van veiligheidsmen sen rond het veld. Het publiek was ouderwets vijandig, vooral ten opzichte van Mateja Kez- man. Dat mocht niet baten. PSV was in voetballend opzicht ver uit de meerdere van Den Haag. PSV verscheen met de sterkste formatie aan de aftrap, met op nieuw Wilfred Bouma als cen trale verdediger. Den Haag kroop niet in zijn schulp. Inte gendeel, Israel liet zijn elftal vooruit voetballen. Voor rust werd het een open wedstrijd, waarin ADO Den Haag meer kansen creëerde dan de Eindho- vense ploeg. PSV had er echter aan twee genoeg om een 2-0- voorsprong te nemen. Spits Ma teja Kezman opende al na der tien minuten de score. Hij draai de heel gemakkelijk weg bij Bodde, 0-1. In de 32e minuut be sliste Rommedahl de wedstrijd. Bouma schoot de bal uit een vrije trap tegen de lat, waarna de Deen in de rebound raak kop te: 0-2. Diep in de tweede brak Rommedahl het laatste verzet van ADO Den Haag. Het was de derde keer dat de Haagse ver dediging niet attent genoeg rea geerde. Langdurige spreekko ren wierpen een smet op de wed strijd. Kezman moest het ook in competitiewedstrijden al een paar keer ontgelden. De Haagse aanhang dichtte diens moeder het oudste beroep ter wereld toe. Hiddink: ,,We laten het maar van ons afglijden, want we zijn niet bij machte om dit tegen te gaan en het heeft weinig zin om met een pedagogisch vingertje te gaan zwaaien." ADO Den Haag - PSV 0-3 (0-2). 13. Kezman 0-1, 32. Rommedahl 0-2, 72. Rommedahl 0-3. Scheidsrechter: Bossen. Gele kaan: Saeijs (ADO Den Haag), Bouma, Kezman, Ooij- er, Robben (PSV). Aantal toeschou wers: 8500. GPD Matchwinnaar Zlatan Ibrahimovic in actie tegen Roda JC. foto Olaf Kraak/ANP door Jochem Lippmann door Mare Molenaars ARNHEM - Paul Haarhuis noemt hem een zonderling en ook Raemon Sluiter zal niet gauw een biertje drinken met Mare Rosset. De captain van het Zwitserse Davis Cup-team, ook in eigen land niet onomstre den, is volgens overlevering nu eenmaal niet de gezelligste. „Nonsens", meent Roger Fede- rer, de absolute ster van de Zwitserse ploeg. „De sfeer bin nen het team is juist fantastisch. Sinds hij de baas is, gaat het goed." Het is inderdaad lachen, gieren, brullen op deze trainingsdag in het Gelredome. In beide kam pen. Humor en teamgeest zijn dan misschien het handelsmerk van Oranje, ook bij de Zwitsers zit het wel snor. Geen spoor van spanning of naijver, zoals werd gesuggereerd na het overhaaste vertrek van Rosset uit Melbour ne. De kritiek op de Zwitserse cap tain was niet mals. Hij zou niet eens de moeite hebben geno men om de Nederlandse spe lers te bekijken. „Overtrokken", meent Federer. „Sinds Mare het bewind voert zijn de resultaten goed. Ik ben er weer trots op om mijn land te vertegenwoordi gen." De waarheid ligt ongetwijfeld ergens in het midden. Ook de Davis Cup heeft zo zijn eigen mores: respect voor het land, respect voor de coach, respect voor de tegenstander. En tot de dag van de loting verstoppertje spelen over de opstelling. „Dus hoeft niemand mij te vragen wie er speelt, want ik noem toch geen namen", verwelkomde Rosset het Zwitserse journaille. Nou vooruit dan, een klein tipje: Federer speelt. „Want ik zou wel gek zijn om een speler van zijn kaliber aan de kant te houden Sluiter is het daar wel mee eens. Hij verloor twee keer van de nummer zes van de wereld en is lyrisch over de kwaliteiten van Federer. „Vier jaar geleden trof ik hem voor het eerst, in het kwalificatietoernooi van Heil- bronn. Gunstige loting, dacht ik nog. Onbekende Zwitser, nooit van gehoord. Een uur later stond ik op Heilbronn-Cen- traal." Federer kan er om lachen, maar de veren op zijn hoed brengen hem niet uit zijn evenwicht. „Nederland is favoriet. Zij heb ben een geweldig dubbel en het thuisvoordeel. Dat Krajicek niet speelt is voor ons een mee valler, maar zijn vervanger (Verkerk) won het toernooi in Milaan. Ik bedoel maar." Het zou Sluiter met verbazen als Rosset dit weekeinde plots zelf opduikt in de arena. Als speler. „Ik verwacht dat hij Al legro uit het team knikkert en zichzelf opstelt voor het dub belspel. Zo van: heel leuk dat je er de hele week bij bent, maar ga jij maar lekker juichen op de tri bune." Rosset kan een glimlach niet on derdrukken maar zwijgt. Het knikje in richting van Georges Deniau, een zeventigjarige Fransman die op het trainings veld Kratochvil en Bastl onder handen neemt, zegt misschien meer dan duizend woorden. „Hij is de trainer, ik ben nog al tijd meer speler dan captain. Maar het gaat ook niet om mij of wie wat doet, het gaat om het collectief." GPD ROTTERDAM - Maar liefst 43 minuten had Feyenoord giste ren nodig om het kwaliteitsver schil tussen de nummer drie van de eredivisie en de num mer vier van de hoofdklasse C van de zondagamateurs ook in cijfers uit te drukken. Na een frommelgoaltje van Anthony Lurling werkten de Rotterdam mers tegen AGOVV dankzij vijf treffers van Robin van Per sie vlak voor het treffen met Ajax alsnog aan het zelfvertrou wen: 6-1. AGOW, dat volgend jaar toe treedt tot de eerste divisie, ver weerde zich in de beginfase kranig tegen een weinig gemoti veerd Feyenoord. De Apel- doornse formatie was in de 22e minuut via Lopes Monteiro zelfs nog dicht bij de openingstreffer. De middenvelder miste oog in oog met Lodewijks. Na de frommelgoal van Lurling in de 43e minuut greep Van Per sie de gelegenheid aan om weer eens te laten zien hoe goed hij kan voetballen. Het talent, pas negentien jaar maar al opgehe meld en verketterd, liet met vijf treffers zien dat trainer Van Marwij k niet meer om hem heen kan. Leuk voor AGOW s, dat invaller Juliana na desk van het talent van Feyenoord! de 89e minuut de eer kon® den: 6-1. Van Persie mocht het in pk van Buffel weer een keertje; de voor hem favoriete pos:, van schaduwspits probeis Net als tijdens duels met: Ahead Eagles en FC Twente: de winterstop groeide hij c nieuw uit tot absolute uitbk ker. De Nooijer Met het oog op dat duel krea De Nooijer, Emerton en Buk de hele wedstrijd rust. Ezai Pardo en Bombarda losten rust Van Wonderen, Ono en Va Hooijdonk af. Van Persie mor de hele wedstrijd blijven sts: en betaalde het legioen viav treffers terug voor de vele li; kozingen. Blijft de aanvallaj deze vorm, dan kunnen ze Rotterdam nog heel veel d hem genieten. Feyenoord - AGOVV 6-1 (2-0).-- Lurling 1-0, 45. Van Persie 2-OA Van Persie 3-0, 55. Van Persief] 62. Van Persie 5-0, 65. Van Perü1 0, 89. Juliana 6-1. Scheidsrecht, Van Dongen. Gele kaart: Loots (Feyenoord), Van Putten (-4G0ÏÏ Aantal toeschouwers: 12.184. J Mare Rosset (links) en Roger Federer in een onderonsje tijdens de training van het Zwitserse Davis Cup tennisteam in het Gelredome in Arnhem. foto Koen Suyk/ANP van onze sportredactie KORTRIJK - De Berlicumse zaalvoetballer John de Bever is door de rechtbank in Kortrijk veroordeeld tot negen maanden cel. Hij kreeg tevens een boete van 4950 euro. De rechtbank achtte bewezen dat de speler de spil was in een omkopingsaffai re in het Belgische voetbal. Twee spelers van KVC Westerlo, Coen Burg en Mare Cox, kregen ook straf. Burg zes maanden cel, Cox zes maanden voorwaarde lijk. Beiden kregen ook geldboe tes. De Bever meldde van niets te weten. „Ik heb niet eens een dagvaarding gehad", aldus De Bever, die alles ten stellig ste ontkent. Zijn advocaat, mr B. Toemen, gaat de zaak verder onderzoeken. De Bever: „We gaan uiteraard in hoger beroep, want dit slaat nergens op." De rechtbank deed uitspraken in de omkopingszaak van a wedstrijd KV Kortrijk-P] Westerlo in april 1999. Dezzi kwam aan het licht toen dek- derlandse justitie informa'- verstrekte uit een drugsdosstf Het ging om afgetapte gespp ken tussen de spelers Westej moest de wedstrijd tegen Kg] rijk opzettelijk verliezen. K«j rijk won met 4-2. De bewuste spelers Coen Bij en Mare Cox eisten daarna- beloofde premies van 7500 ro op. De Bever had de bang met het illegale gokmilieu.B werd veroordeeld voor 'actie"- private omkoping'. De leeM zei dat het imago van het BeJ sche voetbal hierdoor is smeurd. De Bever voetbalt momen? voor de amateurclub RKJh Van Schijndel uit Den Bon Voorzitter G. de Groen reagë de onthutst: „Als dit klopt hij niet meer voor onze clubrt komen." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34