Actie voor behoud Melkertbanen Nieuwe directeur gaat erop uit Gemeente geeft zomerpontje subsidie FNV overlegt met havenbedrijven over nationale havenwet Oestersector twijfelt over bufferzone rond mosselpercelen Man bestraft voor botsing met motor Werkgevers en gemeente leggen geld op tafel voor zestien gesubsidieerde plekken Gemeentesecretaris Kapeiie weg Concert in Ellewoutsdijk Internetstoring in deel Walcheren Auto in beslaggenomen Werkstraf wegens steunfraude Dealer moet negen maanden zitten Celstraf voor vrijheidsberoving Mini-instuif Nieuwe auto koper Kijk en vergelijk (fi) AutoTrack.nl donderdag 6 februari 2003 KAPELLE - De Kapelse gemeentesecretaris Rob van Wallen burg houdt het in Kapelle voor gezien. Hij heeft een functie aanvaard als directeur van de sector middelen bij de gemeen te Terneuzen. Van Wallenburg heeft vijf jaar aan het hoofd van de Kapelse gemeentelijke organisatie gestaan. Op 1 mei gaat hij in principe in Terneuzen aan de slag. rioorFamke van Loon ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland en werk gevers willen samen geld op tafel leggen om dit jaar zestien gesubsidieerde banen te behou den. In totaal is er voor 2003 ruim 479.000 euro nodig om ge dwongen ontslagen te voorko men. De gemeente zal het leeu wendeel (64 procent) hiervan voor haar rekening nemen. De zestien zogeheten WTW- en ID-banen (voorheen Melkert banen) zijn op de tocht komen te slaan door het rijksbesluit van afgelopen zomer, waarmee de regering landelijk 850 miljoen euro wil bezuinigen op de ge subsidieerde arbeid. Juist om dat via deze weg langdurig werkzoekenden weer zicht krij gen op werk en ervaring kunnen opdoen, wil wethouder A. van der Wouden (werk, inkomen, zorg) in ieder geval dit jaar die 'overtollige' banen niet zomaar opgeven. Wil Schouwen-Duive land echter voorkomen dat mensen ontslagen worden, dan moet er 479.403 euro bijgelegd worden. In samenspraak met de werkge vers die deze mensen in dienst hebben, is gekeken hoe die reke ning betaald kan worden. Want ook zij hebben volgens de wet houder hier een verantwoorde- ELLEWOUTSDIJK - De Zeeuwse roots- en bluesband Champagne Charlie, treedt zon dag op in 't Kerkje van Elles- diek. De band brengt in Ellewouts dijk het repertoire van de cd 'De Laatste Afvaart' waarin de pro vinciale stoombootdiensten worden bezongen, die er vanaf half maart niet meer zullen zijn vanwege de tunnel. Engel Rein- houdt voegt, begeleid door de band, nog het een en ander toe, ook van de eigen cd 'Gewoon'. Het concert begint om 14.30 uur. lijkheid. Een ondernemer kan bijvoorbeeld de WTW-er een normaal contract aanbieden, of het subsidiebedrag, dat tot vo rig jaar uit Den Haag kwam, nu (deels) zelf bijpassen. Het resul taat daarvan is dat de werkge vers ruim éénderde van het tekort van bijna vijf ton zullen betalen. De rest komt voor reke ning van de gemeente. Van der Wouden is tevreden dat het pro bleem op deze manier goed is opgelost. „Dit betekent dat alle mensen die in dienst zijn, dit jaar zeker zijn van hunpositie." Over hoe het de gesubsidieerde werkplekken na 2003 zal ver gaan, durft de wethouder geen harde uitspraken te doen. Dat er in 2004 wat gaat veranderen staat wel vast, omdat er een nieuwe, geïntegreerde Algeme ne Bijstandswet en gesubsidi eerde arbeid in aantocht is. Hoe deze wet eruit zal zien, zal af hangen van de afspraken, die hierover in het nieuwe regeer akkoord gemaakt zullen wor den. Vooralsnog streeft Schou wen-Duiveland ernaar ook na 2003 het totale aantal van 36 ge subsidieerde banen te behou den, omdat het goede werkerva ringsplaatsen zijn. Eindigheid De manier om dat voor elkaar te krijgen is volgens de wethouder door een 'eindigheid' aan de ge subsidieerde werkplek te ver binden. Iemand kan dan bij voorbeeld voor een jaar op die plek aan de slag; na dat jaar zal de werkgever hem een normaal contract moeten aanbieden, wil hij hem binnenhouden. Deze plannen moeten samen met de werkgevers en andere organisa ties als Sociaal Economische Raad Schouwen-Duiveland nog verder uitgewerkt worden. Dat er een oplossing moet worden bedacht om mensen in de bij stand ook in de toekomst de mo gelijkheid te geven werkerva ring op te doen, staat voor de wethouder als een paal boven water. Want duidelijk is wel dat het zelf betalen, zoals nu voor 2003 gebeurtin ieder geval voor de gemeente 'niet tot in lengte van jaren' kan doorgaan. MIDDELBURG - Achthonderd huishoudens in Oost-Sou burg, Middelburg-Zuid en Nieuw- en Sint Joosland waren gisteren verstoken van internet via de kabel. Door een kapotte distributiekast dat het signaal doorstuurt naar de woningen, konden mensen in de Beatrixstraat en de Willem Alexanderstraat in Souburg, in de Amnestylaan in Middelburg en in Nieuw- en Sint Joosland een tijdlang niet internetten. Waardoor de distributiekast het begaf, is niet be kend. Volgens directeur J. Bakker van Zeelandnet gebeurt dit met name tijdens onweer. Maar ook slecht weer kan voor pro blemen zorgen. „Het blijft natuurlijk elektronica", aldus Bakker. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de auto van een 35-jarige automobilist uit Den Haag in beslaggenomen. De man werd aangehouden op Ach ter de Houttuinen in Middelburg. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur voor rijden onder invloed. Bij zijn aanhouding bleek dat hij nog twee boetes had openstaan. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 39-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad wegens uitkeringsfraude veroordeeld tot honderd uur werkstraf. De man had over 1999 en 2000 aan de gemeente geen inkomsten uitwerk opgegeven, terwijl hij een bijstandsuitkering genoot. De verdachte zei meer geld nodig te hebben om zijn familie in Irak te onderhouden. Daarom besloot hij te frauderen. De po litierechter had best begrip voor het feit dat hij familieleden in het buitenland wilde bijstaan. „Maar dan wel op een legale manier", stelde hij. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 43-jarige Vlissinger voor dealen in harddrugs veroor deeld tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk en 240 uur werkstraf. De Vlissinger had sinds 2000 gehandeld in cocaïne. Bij een inval op 14 okto ber vorig jaar werd in de woning van de Vlissinger 37,5 gram coke gevonden. MIDDELBURG - Een 29-jarige Vlissinger is gisteren door de rechtbank in Middelburg wegens wederrechterlijke vrij heidsberoving, diefstal en bedreiging veroordeeld tot veer tien maanden gevangenisstraf. De Vlissinger hield in het weekeinde van 12 oktober vorig jaar zijn vriendin vast in zijn woning. Nadat ze erin slaagde om bij hem weg te komen, bleek hij haar pinpas te hebben afgepakt. Ook had de inwoner van Vlissin- gen dreigementen geuit. Schipper Van Oevelen en het Bureau voor Toerisme Zeeland (BTZ) hopen meer passagiers op de Eendracht te krijgen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans BRUINISSE - De gemeente Schouwen- Duiveland hecht aan het zomerpontje tus sen Schouwen-Duiveland en Anna Jacoba- polder. Het dagelijks gemeentebestuur heeft besloten voor 2003 een garantiesubsi die van maximaal 4084 euro beschikbaar te stellen voor de toeristische veerverbinding. Ook wordt bekeken of het mogelijk is het Schouwse vertrekpunt van het pontje te verhuizen van 't Zijpe naar de Vissershaven in Bruinisse. Vorig jaar werd de veerverbinding Zijpe- Anna Jacobapolder voor het eerst sinds 1987 weer in de vaart genomen. Niet met de veerpont van weleer maar met het vracht scheepje Eendracht van schipper J. van Oe velen. Voor het Bureau voor Toerisme Zee land (BTZ) een nieuwe schakel in de keten voet- en fietsveren 'fiets een rondje met het pontje'. Voor de schipper een experiment. Om het financiële risico te beperken, stelde het Schouwen-Duivelandse college voor 2 0 02 een garantiesubsidie ter grootte van 2 5 procent van het mogelijke tekort beschik baar. Het aantal passagiers tijdens het eer ste seizoen van de Eendracht viel tegen. Het tekort voor Van Oevelen kwam uit op 6700 euro. De garantiesubsidie over 2002 was eigenlijk bedoeld als eenmalige bijdrage, maar toch heeft het college besloten voor 2003 eenzelf de garantie af te geven. Het pontje is een aanvulling op het toeristisch product. Uit oogpunt van veiligheid wordt overwo gen de Eendracht niet langer vanuit Zijpe te laten afvaren, maar vanuit de Vissershaven in Bruinisse. De steiger in Zijpe is een vaste, wat betekent dat deze niet meegaat met het getij. Dat geeft met name bij hoog water problemen voor passagiers met fietsen. Verkassen Daarom hebben BTZ en schipper Van Oeve len de gemeente gevraagd te bekijken of het mogelijk is te verkassen naar de Vissers haven van Bruinisse, waar wel drijvende aanlegsteigers zijn. De Vissershaven als vertrekpunt voor het pontje is niet alleen veiliger, maar volgens BTZ en schipper Van Oevelen ook aantrekkelijker. Men hoopt door de verhuizing de passagiersaantallen naar een hoger peil te kunnen krikken. Er vindt hierover nog overleg plaats met de ha venmeester van Bruinisse. doorWout Bareman TERNEUZEN - FNV Bondge noten pleegt vrij dag overleg met de directies van de havenbedrij ven van Amsterdam en Rotter dam en het havenschap Zeeland Seaports over de invoering van een nationale havenwet. Die moet de havens en havenarbei ders beschermen tegen de libe raliseringsplannen van de Eu ropese Commissie. De havenarbeiders vrezen voor hun baan als de stuwadoorbe- drijven en de rederijen in de toe komst zelf mogen bepalen wie het het laden en lossen in de ha vens voor z'n rekening neemt. Dat kunnen havenarbeiders zijn, maar ook bemanningsle den van schepen en uitzend krachten. De Internationale vakbond ITF en FNV Bondge noten zijn ervan overtuigd dat daarmee de veiligheid in de ha vens op het spel wordt gezet. Drie weken geleden sloten tweeduizend havenarbeiders in Rotterdam, Amsterdam, Vlis- singen en Terneuzen zich aan bij een internationale stakingsac tie in havens in dertien Europe se landen. De staking - waaraan in totaal vijftienduizend haven werkers deelnamen - moest het Europees Parlement, dat het li- beraliseringsvoorstel waar schijnlijk half maart bespreekt, wakker schudden. Inmiddels zijn tegen het voorstel al 150 amendementen ingediend. Volgens bestuurder Nico Stam van FNV Bondgenoten in Rot terdam was de actie een duide lijk signaal richting 'Brussel'. Het was, volgens hem, de eerste keer dat een sector in Europa zich zo massaal verzette tegen een voorstel van de Europese Commissie. FNV Bondgenoten betrok ook de havenbedrijven bij de sta kingsactie. Directeur J. Philip- pen van Zeeland Seaports be loofde, nadat hij een petitie in ontvangst had genomen, pogin gen om de liberaliseringsplan nen terug te draaien te onder steunen. Dat deden ook loco burgemeester A. van Waes van Terneuzen en directeur M. Ver- brugge van Verbrugge Termi nals en de NV Haven van Vlis- singen. In het gesprek van vrijdag met de havendirecties wil FNV Bondgenoten afspra ken maken over gezamenlijke druk op 'Den Haag'. Met name het ministerie van Verkeer en Waterstaat moet eerdere in stemming met de liberalisering intrekken. Met een nationale havenwet, die aansluit bij soort gelijke regelgeving ter bescher ming van de havens in Duits land en België, ziet de toekomst van de havenarbeiders er een stuk rooskleuriger uit. ZIERIKZEE - Het CJF Samen Verder houdt woensdag in ge bouw De Driehoek in Zierikzee een mini-instuif voor kinderen van vier tot en met zes jaar Het programma bevat zang, dans, knutselen, schminken en spelle tjes. Onderwerpen die verband houden met dit jaargetijde krij gen specifieke aandacht. De mi ni-instuif begint om 14.00 uur en duurt tot circa 16.00 uur. redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111)454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Harmen van der Werf YERSEKE - De oestersector staat huiverig tegenover het in stellen van een bufferzone rond percelen met consuinptiemos- selen van mosselhandelaren in de Oosterschelde. „Wij zetten er vraagtekens bij", formuleert voorzitter C. Sinke van de pro ducentenorganisatie oestercul tuur het voorzichtig. De vereniging De Mosselhandel in Yerseke heeft het voorstel ge daan om rond verwaterpercelen van consumptiemosselen een beschermingszone te maken, van 100 meteren 't liefst van 250 meter. Aanleiding is het opvis sen van mosselen door een oes tervisser, die eind oktober vorig jaar bij een hevige storm van handelspercelen waren ge waaid. „Wij hebben nog geen besluit genomen over het verzoek van de mosselhandel", verklaart voorzitter Sinke van de produ centenorganisatie oestercul tuur. „Half februari komen wij als bestuur bij elkaar om een standpunt te bepalen.Sinke, in het dagelijks leven burgemees ter van Goedereede, wil op die besluitvorming niet vooruitlo pen, maar hij weet dat er binnen de oestersector wordt getwij feld, ,Het is ook nogal wat om een no- fly-zone of beter een no-sail-zo- ne rond die percelen in te stel len", verwoordt hij de twijfels. ..Het betekent in feite dat de oestervissers meerdere hectares visgrond moeten inleveren." De mosselhandel wil nog wel visse rij op mossel- en oesterzaad toe staan in de beschermingszones rond hun verwaterpercelen, als dat buiten het mosselseizoen gebeurt. Dat verandert volgens Sinke niet zoveel. „Nu is er im mers sprake van vrijavisserij." Kersverse directeur van VW Schouwen-Duiveland J. Klapwijk ziet het niet als een belemmering dat hij ook directeur van VW Ouddorp is. „Integendeel. Ik geloof niet dat Schouwen-Duiveland een concurrent is van Ouddorp. Ik denk eerder dat ze elkaar kunnen aanvullen." foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE- Brug gen bouwen. Zorgen dat de VW Schouwen-Duiveland breed ge dragen wordt en de samenwer king met Goeree-Overflakkee zoeken. Dat doel heeft j. Klap wijk, de nieuwe directeur van de eilandelijke VVV zich gesteld. Klapwijk, tevens directeur van VW Ouddorp, heeft per 1 fe bruari de leiding gekregen over de VW Schouwen-Duiveland. Het eiland is geen onbekend ter rein voor Klapwijk. Nadat hij in 1994 zijn studie aan de Nationa le Hogeschool Toerisme en Ver keer had afgerond liep hij stage bij - toen nog - VW Schouwse Kust. In opdracht van de toen malige gemeente Westerschou- wen droeg hij zijn steentje bij aan het opzetten van een toe ristische organisatie in de Slowaakse zustergemeente van Westerschouwen, Namest- ovo. Ook werkte hij enige tij d voor de promotiepoot van de VW. In 1997 ging hij werken voor de VW Ouddorp. Daar begon hij als manager en mag hij zich nu directeur noemen. Goed te com bineren met de functie van di recteur van de VW Schouwen- Duiveland. „Vooral in het begin zal ik waarschijnlijk meer tijd steken in de Schouwen-Duive landse VW, maar dat kan best want de VW Ouddorp is een heel bloeiende vereniging en een goed draaiende organisatie." Communicatie Communicatie is voor Klapwijk het sleutelwoord en wat dat be treft zit hij op één lijn met (inte rim) VW-voorzitter A. Ruijten- berg en penningmeester W. van den Akker. Van den Akker: „In het verleden is het op dat vlak misgegaan en van die fout is ge leerd- Communicatie is ontzet tend belangrijk." Woorden waar Klapwijk zich helemaal in kan vinden. „Als directeur moet je niet achter je bureau blijven zitten. Je moet erop uit, naar de participanten toe." Klapwijk is er zich terdege van bewust dat er nog heel wat - onder meer fi nanciële - problemen opgelost moeten worden om van de VVV Schouwen-Duiveland weer een geoliede machine te maken. Toch is hij optimistisch. Het feit dat hij directeur is van zowel de VW Ouddorp als de VW Schouwen-Duiveland ziet hij niet als een belemmering. „Inte gendeel. Ik geloof niet dat Schouwen-Duiveland een con current is van Ouddorp. Ik denk eerder dat ze elkaar kunnen aanvullen." WV Schouwen-Duiveland en VW Ouddorp hebben beide - stellen Klapwijk, Van den akker en Ruijtenberg - baat bij een^ goede onderlinge samenwer king. Van den Akker: „Dat is het traject dat we met deze nieuwe directeur in willen gaan. Wij doen elkaar als VW-besturen geen huwelijksaanzoek, maar we willen wel de heg tussen VW Schouwen-Duiveland en VW Ouddorp kort snoeien en kort houden." door Ron Magnée MIDDELBURG - Een 28-jarige automobilist uit Middelburg heeft een boete en een voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid gekregen voor een ongeluk waarbij een motor rijder gewond raakte. Op de Oost-West weg op Noord- Beveland poogde de automobi list een bus voorbij te rijden. Op het moment dat hij de bus wilde inhalen, kwam uit de andere richting een motor aanrijden zonder licht. Bij het zien van de automobilist remde de motor rijder en maakte een schuiver. De motorrijder belandde in de berm, de motor knalde op de au to. Officier van justitie J. Zon dervan oordeelde dat de Middelburger onvoorzichtig in haalde zonder goed te letten op het tegemoet komende verkeer. Kantonrechter M. Klarenbeek woog mee dat de motorrijder geen licht droeg. Hij veroordeel de de Middelburger tot 350 euro boete en voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid van vier maanden met een proeftijd van een jaar. Advertentie S De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31