Afspraken regio in officieel jasje Raad wacht liever tot hij een ons weegt Gemeente geeft zomerpontje subsidie Goes eist garanties KPN bij wijzigingen aan televisietoren Ongevallen door gladheid op rijksweg Gemeentesecretaris Kapelle weg Internetstoring op deel Walcheren Raad Kapelle in verlenging Celstraf voor vrijheidsberoving Notoire hardrijder moet betalen Botsing met snorfietsster beboet Tholen zet ouderen weer in beweging Provincie verwerkt toekomstvisie GoesBorsele en Kapelle Kinderdisco Ruilbeurs Nieuwe auto kope Kijk en vergelijk n( (S) AutoTrack.nl i: GOES - Gladheid heeft gister ochtend vroeg op de rijksweg A58 weer veel automobilisten overvallen. Tussen Heinkens- eli zand en Kapelle liepen vijftien auto's schade op door tegen el kaar te rijden, van de weg te ra ken of in de sloot te belanden. !t| Op de oude Rijksweg in Rilland raakten twee auto's in een slip. a:| De bestuurder van de eerste, een )pr 28-jarige inwoner van Bergen op Zoom, raakte de macht over zijn stuur kwijt en gleed in de sloot. De tweede auto, bestuurd door een 29-jarige Rucphense, kwam een paar tellen later in de M problemen door de slik die haar i«j voorganger had veroorzaakt. Ze botste met de zijkant tegen de auto die al in de sloot lag. De po- I litie tekende alleen materiële schade op. Ter hoogte van 's-Heer Arends- kerke stopte een automobilist op de vluchtstrook om eventu eel hulp te bieden bij een aanrij ding. Een achteropkomende bestuur der remde, raakte in een slip en botste achter op de auto op de vluchtstrook. redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl donderdag 6 februari 2003 KAPELLE - De Kapelse gemeentesecretaris Rob van Wallen burg houdt het in Kapelle voor gezien. Hij heeft een functie aanvaard als directeur van de sector middelen bij de gemeen te Terneuzen. Van Wallenburg heeft vijf jaar aan het hoofd van de Kapelse gemeentelijke organisatie gestaan. Op 1 mei gaat hij in principe in Terneuzen aan de slag. MIDDELBURG - Achthonderd huishoudens in Oost-Sou burg, Middelburg-Zuid en Nieuw- en Sint Joosland waren gisteren verstoken van internet via de kabel. Door een kapot te distributiekast dat het signaal doorstuurt naar de wonin gen, konden mensen in de Beatrixstraat en de Willem Alexan- derstraat in Souburg, in de Amnestylaan in Middelburg en in Nieuw- en Sint Joosland een tijdlang niet internetten. Waar door de distributiekast het begaf, is niet bekend. Volgens di recteur J. Bakker van Zeelandnet gebeurt dit met name tij dens onweer. Maar ook slecht weer kan voor problemen zorgen. „Het blijft natuurlijk elektronica", aldus Bakker. KAPELLE - De gemeenteraad van Kapelle heeft dinsdag avond geen kans gezien om een agenda van achttien punten helemaal door te worstelen. De vraag op welke manier de ambtenaren in de toekomst moeten worden gehuisvest vroeg zoveel tijd, dat nog een stuk of acht agendapunten zijn blijven liggen. Die worden dinsdag 11 februari behandeld tijdens een openbare vergadering die om 19.30 uur begint in het gemeen tehuis van Kapelle. MIDDELBURG - Een 29-jarige Vlissinger is gisteren door de rechtbank in Middelburg wegens wederrechterlijke vrij heidsberoving, diefstal en bedreiging veroordeeld tot veer tien maanden gevangenisstraf. De Vlissinger hield in het weekeinde van 12 oktober vorig jaar zijn vriendin vast in zijn woning. Nadat ze erin slaagde om bij hem weg te komen, bleek hij haar pinpas te hebben afgepakt. Ook had hij dreige menten geuit aan haar adres en een buurvrouw. MIDDELBURG - Een 25-jarige Vlissinger heeft gisteren van de kantonrechter een boete van 280 euro gekregen voor te hard rijden. Op 3 februari vorig jaar constateerde de politie dat de Vlissinger 90 kilometer per uur reed op de Nieuw Zuid- beekseweg in Vlissingen. De toegestane snelheid bedraagt 50 kilometer per uur De laatste jaren was de man al vaker voor snelheidsovertre dingen beboet. Omdat de Vlissinger andermaal te hard had gereden, legde de rechter hem gisteren de geldboete op. Daar naast krijgt de man een voorwaardelijke rijontzegging: gaat de Vlissinger de komende vier jaar nogmaals in de fout, dan verliest hij zijn rijbewijs vier maanden. MIDDELBURG - De kantonrechter in Middelburg heeft een 63-jarige automobiliste uit Goes gisteren een boete opgelegd van tweehonderd euro. De vrouw verleende 6 februari vorig jaar geen voorrang aan een snorfietsster. Deze botste tegen de auto, viel en brak een rugwervel. j Hnnr Steffan ter Maat SINT - MAARTENSDIJK - De S gemeente Tholen gaat inwoners J in de leeftijd van 55 tot 65 jaar t uitnodigen voor een fitheidstest en een aansluitend bewegings- 5' programma. De uitnodiging is in het kader van het sportstimu- leringsproject GALM, Gezond Actief Leven Model. Volgende week woensdag teke nen wethouder L. van Doorn en directeur T. Kienhuis van Sport Zeeland een convenant voor het project. GALM is voor men sen tussen de 55 en 65 jaar die niet (meer) actief zijn in sport, maar hier op een of ande re wijze toch graag iets in willen doen. Met de ondertekening van het convenant wordt een projectpe riode aangegaan voor twee jaar. Er wordt begonnen met inwo ners van Tholen, Sint Philips- land en Oud-Vossemeer. Zo'n 1200 potentiële kandidaten krijgen binnenkort een infor matiebrief over het project en een aanmeldingsformulier thuis gestuurd. Na een inventarisatie van de deelnemers begint het project op 19 maart in sporthal deMeul- vliet in Tholen met een fitheids test onder toezicht van een arts. Vervolgens krijgen de deelne mers advies over de sportieve activiteiten die mogelijk voor hen geschikt zijn. Ook kunnen de deelnemers zich inschrijven voor een introductieprogram ma. Als het project goed aanslaat, wordt bekeken of het in een la ter stadium ook voor de 55- tot 65-jarigen van de andere dorps kernen op Tholen kan worden georganiseerd. ri HnorRolf Bosboom en: o: GOES - De afspraken die Goes, iti» Borsele en Kapelle eind jaren C negentig hebben gemaakt in n hun regiovisie, krijgen nu een :rt officieel jasje. De provincie c: heeft de visie vertaald in een uit te; werking van het streekplan, zo- ie; dat de afspraken ook planolo gisch vastliggen. mondsteden. Binnen dat ver band moet ook tot gezamenlijke visies en afspraken worden ge komen. Om toch eindelijk duidelijkheid te krijgen over de status van de afspraken in de regiovisie, heeft de provincie nu een gedeeltelij ke streekplanuitwerking opge steld. De zaken die daarin nog ontbreken, moeten op andere manieren worden opgepakt, zo als binnen het stedelijk net werk. De streekplanuitwerking legt bijvoorbeeld vast dat de wo ningbouw met name wordt geconcentreerd in Goes, Hein- kenszand, 's-Gravenpolder en Kapelle. 's-Heer Abtskerke, 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinderen, Kloetinge en Wilhelminadorp mogen slechts beperkt bouwen. In de buurtschappen Baarsdorp, Eindewege, Waanskinderen, Si- noutskerke, Wissekerke is geen uitbreiding mogelijk. Projecten Op basis van de regiovisie be noemt de streekplanuitwerking zes 'majeure projecten', die van groot ruimtelijk, economisch of landschappelijk belang worden geacht. Het zijn: de verdere in vulling van het kantorengebied Stationspark in Goes, de om vorming van het havenindu strieterrein in Goes tot woonge bied, de ontwikkeling van de gebieden tussen Goes en Kapel le en tussen Goes en Heinkens- zand tot parklandschap of land schapspark, het maken van 'ecologische verbindingen' in de natuur (zoals het koppelen van de Schenge met het Zwake en de Deessche Watergang), de uit voering van het Masterplan Binnenstad in Goes en de invul ling van de zone tussen Hein- kenszand en recreatiepark Stelleplas als gebied voor land schappelijk wonen. BRUINISSE - De gemeente Schouwen- Duiveland hecht aan het zomerpontje naar Anna Jacobapolder. Burgemeester en wethouders geven daarom voor 2003 een garantiesubsidie van maximaal 4 084 euro voor de toeristische veerverbinding. Ook wordt bekeken of het mogelijk is het Schouwse vertrekpunt van het pontje te verhuizen van 't Zijpe naar de Vissersha ven in Bruinisse. Vorig jaar werd de veerverbinding Zi jpe- Anna Jacobapolder voor het eerst sinds 1987 weer in de vaart genomen, met het uit 1927 daterende vrachtscheepje Een dracht van schipper J. van Oevelen. foto Dirk-Jan Gjeltema Frustratie alom, in Kapelle. Niemand, maar dan ook helemaal niemand, kan zijn opgeknapt van de gemeen teraadsvergadering die dinsdagavond tot besluit vorming over de uitbrei ding van het gemeentehuis en van de Juliana van Stol- bergschool had moeten lei den. De verschillende kam pen in de raad niet, de nauwbehuisde ambtenaren niet, de dito school niet en zeker wethouder L. Nie- wenhuijse niet. Hoewel het onderwerp al veel langer speelt, viel er weer geen be slissing: alleen een negatie ve. De raad adviseerde het college geen beschikking af te geven voor de uitbrei ding van de school, mocht de school daar om vragen. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Wat was er aan de hand? Het college van burge meester en wethouders wilde nu eindelijk eens korte metten ma ken met het nijpende ruimtege brek in het gemeentehuis. Niet alleen ontbeert de gemeente spreek- en vergaderruimten, er komen ook telkens ambtenaren bij. Vorig jaar al waren verschil lende mogelijkheden tegen het licht gehouden. Moest het ge meentehuis uitbreiden? Zou het in de Juliana van Stolberg- school kunnen trekken als daar voor nieuwbouw werd ge pleegd? De school zit immers veel te krap en overstijgt telkens de prognoses. De raad besloot toen in meerderheid dat een eer der geplande tweede verdieping bovenop de bestaande nieuw bouw er maar van moest ko men. De school kon nog wel een laatste keer uitbreiden en daarmee was ook het parkje, Een nieuwe veugel zou aan de westkant van het gemeentehuis van Kapelle moeten komen, midden-boven op de foto. foto Willem Mieras gekoesterd door omwonenden, gered. Maar een tweede verdieping bleek onvoldoende ruimte te bieden. Zelfs voor minimale spreekruimten en een nieuw te vormen centrale balie, bleef het gemeentehuis te klein en dan werd er nog geen rekening ge houden met de te verwachten groei van het ambtenarenbe- stand. Het college stelde voor dan maar een vleugel aan te bouwen, die desnoods in twee fasen kon worden neergezet. Bij de behandeling van dat voorstel kwam het al twee keer tot uit stel. Telkens was er sprake van een vermoeden dat de stoelen dans met de school toch voorde liger zou blijken. De school werd gevraagd te wachten met de aanbesteding van de uitbrei ding. De fracties die altijd al het meest voelden voor nieuwbouw van de school, SGP, PvdA en ChristenUnie, vonden in de af gelopen maand plotseling Ge meentebelang aan hun kant. Gemeentebelang speelde vorige zomer een sleutelrol in het vast houden aan de verdieping. Nu die niet voldoende bleek, zag de driemansfractie ook meer in nieuwbouw op het stuk grond van de school. De SGP, die zich aanvankelijk bij het standpunt van de eigen wethouder leek te hebben neergelegd, kon daarop terugkomen omdat de optie voor een vleugel nooit met de andere alternatieven was verge leken. Dinsdag had de gemeenteraad van Kapelle de hele avond nodig analyse om geen besluit te nemen. Het meest frustrerend was nog wel dat dat niet de logische conclu sie was van zakelijke argumen ten. Het voorstel van de vier fracties, die samen de kleinst mogelijke meerderheid vormen, werd verworpen omdat de stem men staakten. Het SGP-raads- lid L. Kosten mocht niet mee doen omdat hij een Juliana- van-Stolberg-bestuurspet op heeft. Hoewel iedereen ver klaarde haast te willen en moe ten maken, bleek de raad zich bij afwachten het veiligst te voelen. Wachten op een totaal plaatje voor de onderwijshuis vesting, wachten op een forma tie-onderzoek, wachten op de nieuwe voorschriften van het ministerie van Onderwijs en wachten op de leerlingenprog noses. Wachten tot je ons weegt, zeg maar. Vaag spel op de man en persoon lijke argumenten waren er daarentegen genoeg. De WD- fractie nam het de coalitiefrac tie SGP zeer kwalijk dat die zich bij de oppositie schaarde. Even daarna haastte de WD zich om zich op te stellen achter het min derheidsstandpunt van de eigen wethouder J. Herselman. Hij was degene die vond dat het col lege geen beschikking moet af geven voor de uitbreiding van de school. De rest van het colle ge vond dat al te vaak een be roep is gedaan op het geduld van de school. Zodoende is iedereen terug bij af. De enige die de Kapelse geit nog vooruit kan krijgen, is de Juliana van Stolbergschool Hoewel de raad het college in meerderheid adviseerde de be schikking die de verbouw mo gelijk maakt, niet af te geven, kan het college dat rustig naast zich neerleggen. Over de uit breiding van de school is al een beslissing genomen en het pla nologische pad is al gelopen. Niemand kan het de school kwalijk nemen als die deze week aan balie staat om een beschik king. Dan wordt het gebouw voor een paar jaar toereikend gemaakt en valt er voor de raad helemaal niks meer te kiezen Een vleugel is dan de enige mo gelijkheid. door Rolf Bosboom GOES - Omwonenden mogen geen hinder ondervinden van de aanpassing aan de televisieto ren in Goes. Het gaat daarbij vooral om storingen in huishou delijke apparaten. KPN Tele com moet aantonen dat zij doet wat mogelijk is om die te voor komen. KPN Telecom heeft een nieuwe milieuvergunning voor de tele visietoren aangevraagd. Dat is nodig vanwege diverse aanpas singen aan de toren. De veran deringen bestaan uit andere of extra zend- en antennesyste men die nodig zijn in verband met de landelijke herindeling van de FM-frequenties en voor de komst van digitale radio- en televisieuitzendingen. Het Goese gemeentebestuur is bereid de gevraagde milieuver gunning te verlenen, maar stelt daarbij wel een aantal voor waarden. De voornaamste is dat KPN Telecom zo veel mogelijk moet voorkomen dat door het uitgezonden radio- en tv-sig- naal storingen ontstaan in ap paraten in de directe omgeving van de toren. Problemen De kans dat er storingen optre den is klein, maar niet volledig uit te sluiten. De verschillende antennesystemen van de toren kunnen elkaar bijvoorbeeld zo danig beïnvloeden, dat het plaatselijk tot problemen leidt. Door het ontwerp van de zend mast en een goede afstemming van de diverse aanwezige syste men, is het mogelijk dat vrijwel uit te sluiten. De gemeente legt KPN Telecom in de vergunning op om met een onderzoek aan te tonen dat der gelijke maatregelen zijn geno men. Mochten zich onverhoopt toch storingen voordoen, dan is het bedrijf verplicht deze te ver helpen, tenzij vaststaat dat de televisietoren niet de oorzaak van de storing is. In de vergunning wordt ook stil gestaan bij mogelijke gezond heidsrisico's voor omwonenden door opgewekte elektromagne tische velden. Voor de toegesta ne veldsterktes gelden landelij ke en Europese richtlijnen. Uit de informatie die KPN Telecom heeft verstrekt, maakt de ge meente op dat ruimschoots aan de normen wordt voldaan. Het ontwerp van de milieuver gunning ligt nog tot en met 26 februari ter inzage bij de afde ling milieu van de gemeente, ge vestigd in het Landbouwcen trum aan de Westsingel in Goes. Wie bedenkingen heeft tegen de vergunning, kan die tijdens de inzagetermijn schriftelijk in dienen bij het gemeentebestuur. GOES - De Stichting Buurt werk Goese Polder houdt voor lopig de kinderdisco in De Pac- restal, het buurtgebouw aan de Evertsenstraat. Kinderen tot en met dertien jaar kunnen zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur dansen op muziek uit de top 50. Voorlopig wordt de kinderdisco, waar natuurlijk ook de kinderen van Goes-West van harte welkom zijn, om de drie weken gehouden. LEWEDORP - In café de Goede Verwachting in Lewedorp wordt vrijdag 7 februari een ruilbeurs gehouden. Verzamelaars van onder meer munten, postzegels en oude an sichtenzijn welkom vanaf 19.15 uur. Advertentie 0':. d Goes, Borsele en Kapelle heb- m ben samen met de provincie hun visie op het toekomstig ruimte lijk beleid op papier gezet. Het i gaat dan onder meer om wo- Sg ningbouwlocaties en bedrijven- (U terreinen in de 'stedelijke ont- sr wikkelingszone' rond Goes. Na r.cj tweeënhalf jaar werken kon de- :n: ze regiovisie eind 1999 worden iï; gepresenteerd. De drie betrok- Q ken gemeenteraden keurden de W visie in de loop van 2000 goed. -er. De volgende noodzakelijke ks stap, de vertaling in een uitwer- n: king van het streekplan van de iJ provincie, werd echter niet ge ne zet. Een belangrijke reden daar- er voor was dat in de regiovisie n: enkele onderwerpen, (water, >ta landbouw, milieu) niet aan bod zs kwamen die wel nodig zijn voor Ieen streekplanuitwerking. Die zaken kunnen ook niet op korte termijn worden uitgewerkt, omdat diverse regionale en lan delijke ontwikkelingen moeten worden afgewacht. Netwerk Een ander probleem is dat er nu niet meer alleen wordt gespro- K. ken over stedelijke ontwikke ld: lingszones, maar ook over ste- :J delijke netwerken. Goes vormt i inmiddels samen met Middel burg, Vlissingen en Terneuzen het stedelijk netwerk Schelde- Ny De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27