Strandpaviljoens niet langer open Opnieuw olie aangespoeld PZC Tante wees de weg naar Zeeland Oestersector twijfelt over bufferzone rond mosselpercelen FNV overlegt met havenbedrijven over nationale havenwet V oor waardelij ke boete voor opstootje na overlast jongeren 11 Veere voert waarschijnlijk wel knipkaart in voor incidenteel later sluiten Voorwaardelijke boete voor slaan buurvrouw Auto in beslaggenomen Dealer moet negen maanden zitten Celstraf voor vrijheidsberoving Jaar cel voor mishandeling Notoire hardrijder moet betalen Botsing met snorfietser beboet Pc-regeling voor minima agenda Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk AutoTrack.nl donderdag 6 februari 2003 Hoor Miriam van den Broek DOMBURG - Strandpaviljoens in de gemeente Veere blijven sluiten om middernacht. Het voorstel van de partij Dorpsbe langen en Toerisme Veere om de sluitingstijden voor een deel van de paviljoens te verruimen, is gisteravond tijdens de com missievergadering unaniem van lafel geveegd. De paviljoenhou ders krijgen waarschijnlijk wel een knipkaart waarmee ze twaalf keer per jaar tot twee uur 's nachts open mogen blijven. Het CDA kondigde gisteravond aan met een voorstel te komen voor een knipkaart. Dit plan wordt tijdens de raadsvergade ring ingediend door de coalitie partijen CDA, PvdA/Groen- Links en de WD. Aan de hand van die kaart kunnen de eigena ren van alle strandpaviljoens in de gemeente Veere toestemming MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter R. Lameij- er heeft gisteren een 33-jarige vrouw uit Arnemuiden voor mishandeling van haar buur vrouw veroordeeld tot een voor waardelijke boete van 226 euro. De Arnemuidense gaf toe 9 april vorig jaar in een opwelling het slachtoffer een klap in haar ge zicht te hebben gegeven. De aanleiding tot het incident was volgens de vrouw een vuil niszak die door haar buurvrouw in haar tuin was geschopt, maar in werkelijkheid zat het conflict veel dieper. Er was sprake van een langdurige burenruzie. „Mijn kinderen konden maan denlang niet slapen, omdat zij 's nachts leefde", gaf ze de pro blemen weer. Officier van Justi tie G. Oosterveld eiste 226 euro boete onvoorwaardelijk, maar de politierechter hield in zijn uitspraak ook rekening met de rol van het slachtoffer. vragen om twaalf keer per jaar open te mogen blijven tot twee uur 's nachts in plaats van mid dernacht. Op die manier kun nen er toch feesten er partijen gegeven worden. Mocht er over last zijn, kan de knipkaart wor den ingetrokken. Het voorstel van DTV om uit sluitend de openingstijden van de strandpaviljoens aan de zuidwestkust van Veere te ver ruimen, kreeg om verschillende redenen niet de steun waarop de fractie hoopte. „Wij hebben al tijd ingezet op veiligheid en handhaving", zei K. Wouters- Kleinepier van het CDA. „Die zaken kunnen niet gegaran deerd worden als de strandpa viljoens langer open zijn. De overlast zal dan verplaatsen naar het strand. En dan raken we het overzicht kwijt. We zou den ons als CDA totaal onge loofwaardig maken als we op dit voorstel ingaan." De ChristenUnie en de SGP ga ven te kermen niets te voelen voor verschillende sluitingstij den van strandpaviljoens bin nen de gemeente. Gelijke mon niken, gelijken kappen, menen zijDe PvdA/GroenLinks merk te op bezorgd te zijn over de ge volgen die verruiming van de sluitingstijden heeft op de kwetsbare natuur. Lange adem Opmerkelijk was het standpunt van de WDAl j aren strij den de liberalen voor uitbreiding van de sluitingstijden. Toch sprak K. Huiszoon een negatief advies uit. Hij deed dat vanuit de we tenschap dat er toch geen meer derheid was voor het voorstel. „Overtuigen blijkt een kwestie van een lange adem te zijn", zei hij. „Het wil maar niet lukken om die latere openingstijden door de raad te krijgen. Maar telkens als we hierover discus siëren, schuiven we een stukje op. Misschien is over drie jaar, als er een nieuwe raad is, de rea liteitszin zo veranderd dat het eindelijk doorgaat. Voorlopig zeg ik: 'beter een half ei dan een lege dop'. De knipkaarten heb ben we in ieder geval gewon- Het echtpaar Wensink foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Ik wilde gewoon een Zeeuws meisje", zei Arnold Wensink. „Ik had een tante, dat was zo'n lieve vrouw. Ze kwam uit Hulst. Ik woonde toen in Zut- phen. Door mijn tante wist ik dat ik een Zeeuwse vrouw wilde." Wensink glim lacht. Gisteren vierde het echtpaar in Vlissingen zijn zestigjarig huwelijk. „Hij heeft zijn zin gekregen. Ik ben in Oost- Souburg geboren", zei Johanna Wensink- Wisse. Ze ontmoetten elkaar in Vlissingen, toen hij in dienst was bij de marine en een 'rondje stad deed'. „Zoals vrijwel iedere jongere in die tijd. Veel kroegen had je niet, dus probeerde je elkaar op straat te ontmoeten." Mooie en vervelende momenten hebben ze meegemaakt, want 'dat is het leven'. Twee jaar lang was Wensink krijgsgevangene in Duitsland tijdens de Tweede Wereldoor log. Daarna was hij nog een keer een lange periode alleen van huis. Ze hadden net hun eerste kind gekregen, toen de plicht riep. Hij zat in dienst bij de marine en moest naar Indië. „Onze eerste zoon was drie dagen oud. Ik had hem nog maar een keer vastgehouden." Muziek en schilderen zijn de hobby's van het echtpaar Wensink. Ze hebben die kunstzinnige aanleg doorgegeven aan hun drie kinderen, en die ook weer aan hun zeven kleinkinderen. „Onze oudste zoon is kapelmeester. We gaan vaak naar concerten. Hij is in 1996 aan de dood ont snapt." Hun zoon ging op het laatste mo ment niet mee naar Italië met de delegatie muzikanten van het fanfarekorps van de Koninklijke Landmacht. Eén dirigent was genoeg. Het toestel, een Hercules, stortte bij terugkeer uit Italië neer op het vliegveld van Eindhoven. Er kwamen 34 mensen om het leven en zeven anderen raakten zwaargewond. „Wij kenden veel slachtoffers. Onze zoon heeft nog speciaal voor de herdenking een stuk gecompo neerd." Beide jubilarissen zijn 83 jaar. Hij werkte bij de marine, later in Vlissingen bij de douane, als recherche te water en zij had een baan in de verzorging in 'het Be- thesda'. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de auto van een 35-jarige automobilist uit Den Haag in beslaggenomen. De man werd aangehouden op Ach ter de Houttuinen in Middelburg. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur voor rijden onder invloed. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 43-jarige Vlissinger voor dealen in harddrugs veroor deeld tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk en 240 uur werkstraf. De Vlissinger had sinds 2000 gehandeld in cocaïne. Bij een inval op 14 okto ber vorig jaar werd in zijn woning 37,5 gram coke gevonden. MIDDELBURG - Een 29-jarige Vlissinger is gisteren door de rechtbank in Middelburg wegens wederrechterlijke vrij heidsberoving, diefstal en bedreiging veroordeeld tot veer tien maanden gevangenisstraf. De Vlissinger hield in het weekeinde van 12 oktober vorig jaar zijn vriendin vast in zijn woning. Nadat ze erin slaagde om bij hem weg te komen, bleek hij haar pinpas te hebben afgepakt. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeelde gisteren een 41-jarige inwoner van die stad voor een mishan deling in de relatiesfeer tot een jaar cel. De man had 24 maart vorig jaar een 37-jarige Middelburger, de nieuwe partner van zijn ex-vriendin, na een ruzie met een mes toegetakeld. MIDDELBURG - Een 25-jarige Vlissinger heeft gisteren van de kantonrechter een boete van 280 euro gekregen voor te hard rijden. Op 3 februari vorig jaar constateerde de politie dat de Vlissinger 90 kilometer per uur reed op de Nieuw Zuid- beekseweg in Vlissingen. De toegestane snelheid bedraagt 50 kilometer per uur. De laatste jaren was de man al vaker voor hoge snelheidsovertredingen beboet. In 1999 kostte hem dat 420 gulden, in 2001 kreeg hij een bekeuring van 690 gulden. Omdat de Vlissinger andermaal te hard had gereden, legde de rechter hem gisteren de geldboete op. MIDDELBURG - De kantonrechter in Middelburg heeft een 63-jarige automobiliste uit Goes gisteren een boete opgelegd van tweehonderd euro. De vrouw verleende 6 februari vorig jaar geen voorrang aan een snorfietsster. Deze botste tegen de auto, viel en brak een rugwervel. MIDDELBURG - Nog voor het nieuwe schooljaar komt er een pc-regeling voor minima in Middelburg. De commissie maat schappelijke zaken heeft het college gisteren gevraagd zo'n regeling te maken. Gezinnen met een minimuminkomen met kinderen in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar kunnen dan gratis een computer krijgen. De cliëntenraad van de soci ale dienst had daar om gevraagd. Volgens de raad komen kin deren zonder computer in de problemen met hun huiswerk. Uil!; d;j doorHarmen van der Werf YERSEKE - De oestersector staat huiverig tegenover het in stellen van een bufferzone rond percelen met consumptiemos selen van mosselhandelaren in deOosterschelde. „Wij zetten er vraagtekens bij", formuleert i voorzitter C. Sinke van de pro- ducentenorganisatie oestercul tuur het voorzichtig. ife De vereniging De Mosselhandel ir in Yerseke heeft het voorstel ge ut? daan om rond verwaterpercelen van consumptiemosselen een beschermingszone te maken, van 100 meter en 't liefst van 250 meter. Aanleiding is het opvis sen van mosselen door een oes tervisser, die eind oktober vorig jaar bij een hevige storm van handelspercelen waren ge waaid. ..Wij hebben nog geen besluit genomen over het verzoek van de mosselhandel", verklaart REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl voorzitter Sinke van de produ centenorganisatie oestercul tuur. „Half februari komt het bestuur bij elkaar om een stand punt te bepalen." Sinke, in het dagelijks leven burgemeester van Goedereede, wil op die be sluitvorming niet vooruitlopen, maar hij weet dat er binnen de oestersector wordt getwijfeld. ,Het is ook nogal wat om een no- fly-zone of beter een no-sail-zo- ne rond die percelen in te stel len", verwoordt hij de twijfels. „Het betekent in feite dat de oestervissers meerdere hectares visgrond moeten inleveren." De mosselhandel wil nog wel visse rij op mossel- en oesterzaad toe staan in de beschermingszones rond hun verwaterpercelen, als dat buiten het mosselseizoen gebeurt. Dat verandert volgens Sinke niet zoveel. „Nu is er im mers sprake van vrije visserij." Op de Zeeuws-Vlaamse kust spoelden gisteren opnieuw olieslachtoffers aan. foto Peter Nicolai l STREEKACTIVITEITEN ARNEMUIDEN - De Arne, 10.00-14.00 uur: Taxatie- en inkoopdag van oude en antieke boeken; MELISKERKE - Ons Huis, 09.30 uur: Koersbal; MIDDELBURG - Kerksteeg 5,14.00-15.00 uur: Tai Chi voor vijftigplussers en men sen met chronische aandoeningen; Kerksteeg 5, 19.00-20.00 uur: Tai Chi voor beginners; Artemis Koudekerkse- weg 133, 13.30-15.30 uur: Training voor vrouwen die te kampen hebben met he vige emoties; VEERE - Stadhuistoren, 15.00-16.00 uur: Carillonbespeling door stadsbeiaardier Kees van Eersel; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag vijftigplussers; De Oude Stad, 9.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Koffie contactochtend; Het Bolwerk, 13.00-13.45 uur en 14.00- 14.45 uur: Gymnastiek vijftigplussers. door René van Stee CADZAND - Op de Zeeuws- Vlaamse kust is gisteren op nieuw olie aangespoeld. Ook de Belgische kust is wederom ge troffen door de verontreiniging die over een breedte van dertig meter op de stranden ligt. Het gaat grotendeels om olieplakjes ter grootte van een euromunt. De olie is iets dunner van sa menstelling dan de eerder aan gespoelde resten. De Walcherse en Schouwse kusten zijn van verdere verontreiniging gevrij waard gebleven. ,Het is zo goed als zeker olie van de Tricolor die eerder in de wa terkolom ronddreef en dankzij de storm, de hoge vloed en on derstromingen alsnog versnip perd op de kust is beland. Nieuw betekent in dit geval dus oud. Omdat deze olie met op het wa teroppervlak dreef, werd ze niet gezien bij eerdere verkennings vluchten", verklaart woord voerster L. Berkenbosch van Rijkswaterstaat in Den Haag. Op de Zeeuwse kust is inmid dels 125.000 kilo met olie ver ontreinigde smurrie opge ruimd. In Zeeuws-Vlaanderen loopt het opruimen van de olie grote vertraging op. De werk zaamheden zouden gisteren goeddeels zijn afgerond. Van daag gaan opnieuw vijfentwin tig medewerkers van Rijkswa terstaat met vijf shovels aan de Advertentie De autosite voor heel Nederland slag om de laatste verontreini gingen op te ruimen. Behalve de kuststrook tussen Groede en Het Zwin wordt hierin ook het gedeelte tussen Breskens en Hoofdplaat meegenomen. Ook spoelden weer tientallen dode met olie besmeurde vogels aan. Stichting Het Zeeuwse Land schap (HZL) zet haar opruim- werkzaamheden achter de drij vende dam op het Nederlands grondgebied van Het Zwin op een lager pitje. „We wachten een wat rustiger getij af. Door de hoge vloed komen er voortdu rend kleine hoeveelheden olie bij. Omdat we omkomen in het werk, achten we het nuttiger de troep bij rustiger weer ineens op te ruimen" aldus R. Beijersber- gen van stichting HZL. Rijkswaterstaat gaat er nog steeds van uit dat ongeveer 200.000 liter olie uit de Tricolor is gestroomd. Die schatting is onder meer gebaseerd op eigen waarnemingen en op basis van informatie uit België en Enge land. Zowel Wallenius Wil- helmsen, de Noorse reder van het schip, als bergingsbedrijf Smit uit Rotterdam twijfelen aan dit getal. In de beschadigde tank van Tricolor zou maximaal 170.000 liter olie zitten, waar van Smit meteen een groot deel zou hebben opgeruimd. Het gegoochel met cijfers wordt nog verwarrender door de verklaring van S. Maebe van BMM in Oostende, een Belgi sche overheidsdienst die mi lieu-onderzoek op zee doet. Zij vertelde gisteren dat de eerste olievlek die voor de Belgische kust werd aangetroffen onge veer tien ton zwaar was. Vlissingen De olieruiming in Vlissingen gaat naar verwachting nog en kele dagen duren. Dat meldt hoofdstrandwacht Albert Dijk stra. Regelmatig komen eerder onder het zand verdwenen hoe veelheden weer aan de opper vlakte. De problemen op de glooiingen duren waarschijn lijk nog langer. Dat wordt ver oorzaakt doordat het daar veel lastiger is om de olieresten te verwijderen. Er wordt zoveel als mogelijk handmatig afge schraapt en vervolgens afge dekt met zand. De gemeente heeft gisteren be sloten de glooiingen voorlopig afgesloten te houden voor pu bliek, omdat de kans op uitglij den blijft bestaan. Strandbe- zoekers, aldus Dijkstra, dienen er rekening mee te houden dat er de komende weken nog steeds olieresten op de stranden ach terblijven. door Wout Bareman TERNEUZEN - FNV Bondge noten pleegt vrijdag overleg met de directies van de havenbedrij ven van Amsterdam en Rotter dam en het havenschap Zeeland Seaports over de invoering van een nationale havenwet. Die moet de havens en havenarbei ders beschermen tegen de libe raliseringsplannen van de Eu ropese Commissie. De havenarbeiders vrezen voor hun baan als de stuwadoorbe- drijven en de rederijen in de toe komst zelf mogen bepalen wie het laden en lossen in de havens voor z'n rekening neemt. Drie weken geleden sloten 2000 ha venarbeiders in Rotterdam, Amsterdam, Vlissingen en Ter- neuzen zich aan bij een interna tionale stakingsactie in havens in dertien Europese landen. De staking - waaraan in totaal 15.000 havenwerkers deelna men - moest het Europees Parle ment, dat het liberaliserings- voorstel waarschijnlijk half maart bespreekt, wakker schudden. Inmiddels zijn tegen het voorstel al 150 amendemen ten ingediend. Volgens bestuurder Nico Stam van FNV Bondgenoten in Rot terdam was de actie een duide lijk signaal richting 'Brussel'. Het was, volgens hem, de eerste keer dat een sector in Europa zich zo massaal verzette tegen een voorstel van de Europese Commissie. FNV Bondgenoten betrok ook de havenbedrijven bij de sta kingsactie. Directeur J. Philip- pen van Zeeland Seaports be loofde, nadat hij een petitie in ontvangst had genomen, pogin gen om de liberaliseringsplan nen terug te draaien te onder steunen. Dat deden ook loco burgemeester A. van Waes van Terneuzen en directeur M. Ver- brugge van Verbrugge Termi nals en de NV Haven van Vlis singen. In het gesprek van vrijdag met de havendirecties wil FNV Bondgenoten afspra ken maken over gezamenlijke druk op 'Den Haag'. Met name het ministerie van Verkeer en Waterstaat moet eerdere in stemming met de liberalisering intrekken. Met een nationale havenwet, die aansluit bij soort gelijke regelgeving ter bescher ming van de havens in Duits land en België, ziet de toekomst van de havenarbeiders er een stuk rooskleuriger uit. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 33-jarige Vlissinger wilde gisteren de Middelburgse politierechter duidelijk maken dat hij zich mateloos geërgerd had aan een groep jongeren. De man moest zich verantwoorden over hoe hij die overlast had afgehandeld. Het voorval deed zich voor op 16 maart vorig jaar. Hij had de jon gens, die een speeltuin voor zijn woning als hangplek gebruiken, te verstaan gegeven de bierblik jes en kapotte flesjes Breezers op te ruimen. „Dat doen we straks wel", had een van hen ge roepen. Die opmerking schoot bij de Vlissinger in het verkeer de keelgat. Hij gaf de jongen een duw die achterover van de wip viel. Daarna werden de flesjes alsnog opgeruimd. De gemoederen leken gekal meerd, totdat het slachtoffer zijn middelvinger omhoogstak naar verdachte. Dat wekte we derom de ergernis van de man, die zijn scooter pakte en de jon gens achterna reed. Daarbij botste hij tegen de scooter van het slachtoffer. De politierech ter toonde enigszins begrip voor de situatie. „Dat u de jongens aanspreekt is prima, maar u moet uw handen wel thuishou den en ook niet op de scooter er achteraan gaan." Lameijer leg de de Vlissinger 500 euro boete voorwaardelijk op, mits hij de schade aan de scooter van het slachtoffer betaalt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11