Steun voor grondig onderzoek 6?9 11 Origotrït Scholieren zoeken rust in Poelwijck Mogelijk toch nachtvergunning De Nieuwe Steeg HP Museumhaven krijgt riante bijdrage Fracties willen helderheid over afspraken rond compensatielocatie Scholiere door ruit geduwd Fietsster gewond bij ongeval Dat is gewoon Edah Gemeentelijke recht van enquête alleen voor zwaarwichtige zaken ZEEUWSE SPORTDEBAT zeeuwse almanak Bioscoop PZC waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND woensdag 5 februari 2003 HnorMarcel Modde ZIERIKZEE - Er moet een grondig onderzoek komen naar de gang van zaken en afspraken rond de Regiovisie Schouwen- West. Leefbaar Schouwen-Dui- veland (LSD) komt deze maand met een motie om het college daartoe te dwingen. De onderzoeksopdracht lijkt te kunnen rekenen op een meer derheid van de gemeenteraad. Fractievoorzitters van CDA, Alert! en SGP geven - op per soonlijke titel - aan ook de be hoefte te hebben aan meer duidelijkheid rond de afspra ken die zijn gemaakt over de realisatie van een nieuwe cam ping aan de Rampweg bij Re- nesse. Mocht ook het onderzoek nog te weinig helderheid bieden, dan wil LSD een enquêtecommissie instellen en onder andere oud wethouder C. Veerhoek (WD) horen. Dat middel wordt door de meeste andere partijen in dit stadium echter veel te zwaar ge vonden en ontvangt weinig steun. Alleen GroenLinks wil het onderzoek overslaan en ge lijk van het enquêterecht ge bruikmaken. Fractievoorzitter H. de Vries heeft er geen ver trouwen meer in dat verdere uit leg van het college nog ophelde ring kan geven. „Steeds krijgen we weer een beetje informatie, maar ik heb het idee dat de raad nog steeds niet alles weet. Al dat geneuzel op de gang kost alleen meer tijd. Er is er maar één die kan uitleggen hoe het precies is gegaan en dat is de toenmalige verantwoordelijk wethouder." Veerhoek is sinds 1 januari bur gemeester van de gemeente Nederlek. Ontevreden LSD geeft in de motie aan onte vreden te zijn met de informatie die burgemeester en wethou ders tot dusver over de kwestie hebben verstrekt. Dat gebeurde onder meer in twee besloten bij eenkomsten en in schriftelijke antwoorden op vragen van de oppositiepartij. LSD conclu deert op basis daarvan 'dat de besluitvorming heel diffuus tot stand is gekomen en dat het col lege blijkbaar de behoefte heeft dit verder zo diffuus te laten'. De fractie realiseert zich dat een onderzoeksopdracht ver gaat, maar wijst er in de motie ook op dat het niet de eerste keer is dat de raad van die mogelijkheid gebruiktmaakt. Aangehaald wordt in dat verband de kwestie rond de fors hoger opgelopen verbouwingskosten van de school aan het Jannewekken een aantal jaren geleden. Met name de fractievoorzitters A. Verseput van de WD en J. van den Berge van de Chris tenunie reageren zeer terug houdend op de inzet van LSD. Zij hebben de indruk inmiddels wél van de hoed en de rand te weten omtrent de toezeggin gen die recreatieondernemer C. Kooman zijn gedaan. Een eventuele enquête gaat hen he lemaal te ver. Verseput: „Dan krijg je de indruk dat er malver saties zijn gepleegd. Die indruk heb ik absoluut niet." De camping aan de Rampweg zou deels dienen voor opvang van vaste gasten van het gedeel telijk gesaneerde Berkenhof. De provincie blokkeerde eind vorig jaar die afspraak, omdat de ei genaar van de Berkenhof finan ciële compensatie heeft gekre gen voor het stoppen van zijn bedrijf en het initiatief van Kooman daarom puur als een nieuwvestiging moet worden beschouwd. Nieuwe campings zijn in dat gebied niet toege staan. Het college was daarover ambtelijk geïnformeerd, maar besloot de eigen koers toch vast te houden. PvdA-fractievoorzitter W. Ren den wil steun voor de onder zoeksvraag laten afhangen van GOES - Een veertienjarig meis je uit de gemeente Reimerswaal is gisteren gewond geraakt toen ze op een middelbare school in Goes door een ruit werd ge duwd. Dat gebeurde na een woorden wisseling. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis gebracht waar vier hechtingen in haar voorhoofd en drie in haar neus werden aangebracht. De politie heeft een vijftienjarige jongen uitKapelle aangehouden. GOES - Een dertigjarige Goese vrouw is gistermiddag om half twee uur bij de fietsoversteek- plaats bij de kruising Middel burgsestraat Ravelijn de Gre nadier in haar woonplaats gewond geraakt. De fietsster verleende geen voorrang aan een voor haar van links komende 38-jarige auto mobilist uit Kapelle. De aard van haar verwondingen is onbekend. Advertentie Boek Slagveld Sloedam Vanaf 4 februari 2003 zijn de boeken Slag veld Sloedam (2c druk) weer leverbaar. U kunt het gereserveerde boek afhalen op ma., di.. wo. do., en vr. van 18.30 tot 21.30 u. of zaterdag van 09.30 tot 15.00 u. Mijn adres is Zeeburgstraal 23, 4339 BS Nieuw-en Sint Joosland, tel. 0118-601633. Uiteraard kunt u ook bij mij nog boeken kopen zolang de voorraad strekt. De kosten zijn €40,- per bock. 2e ook: www.hoebcke.com of Vooralle lezers is een los blad beschikbaar met aanvullingen en correcties. Zodra de Stichting Museumhaven haar intrek neemt in de houtloodsen kan zij rekenen op een jaarlijkse bijdrage van de Stichting Renesse van ruim vijfenveertigdui zend gulden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow RENESSE - Voor de Stichting Muse umhaven Zeeland ligt er van de kant van de Stichting Renesse een riante fi nanciële bijdrage in het verschiet. Zo dra de Museumhaven zijn intrek neemt in de houtloodsen aan de Vissersdijkin Zierikzee wordt de jaarlijkse subsidie opgetrokken tot 45.378 euro. Daar naast zal ook de jaarlijkse huur van twintigduizend euro voor de houtlood sen via een vestzak-broekzak-con structie worden vergoed. De Stichting Renesse maakt verder een vriendelijk gebaar naar de gemeente Schouwen-Duiveland. Zonder dat de gemeente daar zelfs maar een verzoek toe heeft ingediend, krijgt ze van deze organisatie een bijdrage van dertigdui zend euro voor de drie nieuwe strand- reddingsposten in de Westhoek worden geplaatst. Volgens administrateur D. Kooman past die financiële steun in het kader van de recreatieve en toeristi sche belangen die de Stichting Renesse mede behartigt. De organisatie van de Muziekplay-In tijdens de jaarlijkse Brouwse Dag krijgt een douceurtje van de Stichting Renesse. Voor het op touw zetten van dit muziekevenement dit jaar stelt de Stichting Renesse vijftienhonderd euro beschikbaar en in het tekort van vorig jaar wordt nog vijfhonderd euro bijge dragen. Daarmee honoreert de stich ting de eerlijkheid van de organisato ren van de Muziekplay-In die voor 2002 geen subsidieverzoek indienden omdat zij in 2001 wat geld hadden overgehou den. Dat batig saldo bleek echter niet geheel toereikend. De Stichting Renes se besloot achteraf nog een bijdrage te verlenen. Kennismaken Voor een cultuurhistorische publicatie van Henk Kluiver wordt verder een bij drage van vijfhonderd euro verleend. Eenzelfde bedrag wordt toegekend aan de Tennisstichting Schouwen-Duive land. Deze overkoepelende organisatie voor de tennissport organiseert onder meer een winter-jeugdtoernooi, een zo- mer-damescompetitie en een evene ment om kennis te maken met tennis onder de titel 'Bal en Slag'. Het Eilandelijk Contactorgaan Mu ziekverenigingen kan rekenen op vijf tienhonderd euro van de Stichting Renesse voor de organisatie van de re gionale muziekdag die dit jaar op zater dag 28 juni in Zonnemaire wordt ge houden. De Stichting Kunstschouw klopte bij de Stichting Renesse aan met een subsidieverzoek van vijfduizend euro voor jeugdactiviteiten in het kader van de Kunstschouw die dit jaar voor de tiende keer wordt gehouden. De stichting heeft besloten een bedrag van 2500 euro toe te kennen. Tabletten 66 stuks of 48 stuks 3-in-1 vanaf IMHt Aanbiedingen geldig "n 3 t/m 9 februari door Mieke van der Jagt 's HEER ARENDSKERKE - Wat gaat het worden? Havo, vmbo, vwo, gymnasium of twee talig vwo? Veel hangt af van de resultaten van de Cito-toets, die op veel Zeeuwse scholen gister ochtend is begonnen. De meeste scholen doen het gewoon in een lokaal maar voor de openbare basisschool Schengehof in 's Heer Arendskerke, zit dat er niet in. Wegens ruimtegebrek verhuist groep acht voor drie ochtenden naar Zorgcentrum Poelwijck. Het gebouw van Schengehof is 27 jaar geleden neergezet en sindsdien is er nooit meer wat aan gedaan. Niet alleen veran derde van alles op onderwijs kundig gebied, maar ook het aantal leerlingen groeide, de groepen werden kleiner en hun aantal groter. Vandaar dat Schengehof in arrenmoede de hal maar als lokaal heeft inge richt om toch de zeven groepen te kunnen herbergen. Groep acht is nog altijd gecom bineerd met groep zeven en daar zit het probleem. Zonder hal is er geen ruimte voor groep acht om apart de Cito-toets te kun nen doen. En van de toets hangt nogal wat af, zodat een rustige ruimte absolute noodzaak is. Gelukkig heeft de school al een paar jaar geleden een samen werkingsovereenkomst met Poelwijck getekend. Poelwijck wil geen eiland voor oude men sen zijn, maar middenin de samenleving van 's Heer Arendskerke staan. Dat wil Schengehof ook, vandaar dat de buitenschoolse opvang in 's Heer Arendskerke in Poel wijck gebeurt. Volgens directeur Wim Bod- daert is de ruimhartige opvang door Poelwijck gisteren heel goed bevallen. „Het is er in ieder geval veel rustiger dan op school. We hopen natuurlijk wel een duidelijkere beargumente ring van het doel van de motie door LSD. „Hebben ze aanwij zingen zo iets tegen te zullen ko men dat nog een meerwaarde oplevert in deze kwestie?" CDA, Alert! en SGP zijn daarentegen met LSD benieuwd naar het waarom lichter het negeren van het ambtelijk advies. „Ik ben er van overtuigd dat Veerhoek het college niet goed heeft ingelicht. Op zich is dat een stevig onder zoek waard. Alleen weet ik niet of al dat geroer in de pot nog wat oplevert', tempert CDA'er R. van der Wekken al te hoge verwachtingen over de uit komst. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Met het toepas sen van het enquêterecht door de gemeenteraad moet uiterst terughoudend worden omge gaan, vindt de adjunct-raads- griffier P. Verkaart. Alleen wan neer er 'zeer zwaarwichtige zaken' zijn, kan het middel wor den ingezet. De fracties van Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) en GroenLinks schermen met het instellen van een enquêtecom missie in de kwestie rond de be loofde campinglocatie aan de Renesser ondernemer C. Koo man. Beide partijen hebben het idee dat het huidige college van bur gemeester en wethouders de raad - bewust of niet - onvol doende informatie verstrekken over de afspraken die door hun voorgangers zijn gemaakt en de recente ontwikkelingen. LSD wil vooralsnog volstaan met een (vooronderzoek, uit te voeren door het college. GroenLinks wil gelijk naar het zwaarste de mocratische recht van de raad grijpen. Het enquêterecht is volgens ad- junct-raadsgriffier Verkaart te vergelijken met de parlementai re onderzoeken naar kwesties als de bouwfraude. De moge lijkheid om dat middel ook op gemeentelijk niveau toe te pas sen, bestaat sinds de invoering van het dualistisch stelsel, in maart vorig jaar. Een dergelijk besluit vereist evenwel een raadsmeerderheid. LSD en GroenLinks (samen goed voor vijf stemmen) zouden in dat geval nog minstens zeven medestanders binnen de raad moeten vinden. De kans daarop lijkt binnen de huidige verhou dingen niet groot. In geval van een meerderheid heeft het college geen andere keus dan mee te werken. Verkaart kent landelijk nog geen andere gevallen waarbij gebruik is gemaakt van dit recht. Akkefietje Een gemeentelijke enquête commissie heeft de mogelijk heid leden en oud-leden van de raad op te roepen. Ook (oud)wethouders en (oud)amb- tenaren kunnen worden uitge nodigd voor een gesprek. Daar naast bestaat de mogelijkheid getuigen-deskundigen te horen, aldus Verkaart. „Het is een mid del dat de raad geacht wordt slechts bij zeer hoge uitzonde ring aan te wenden. Dus zeker niet voor zomaar een akkefie tje." Volgens de adjunct-griffier is het in dat kader ook zaak dat de raad duidelijk omschrijft waar om van het recht gebruikt wordt gemaakt en wat er precies mee wordt nagestreefd. „Het moet wel om een zaak van enig ge wicht gaan." Of de camping kwestie daaronder valt, daar over doet Verkaart liever geen uitspraken. Advertentie Donderdag 6 februari 2003 Arsenaaltheater te Vlissingen, 19.30 uur Praat mee over de toekomst van Sport en Bewegen in Zeeland. Vooraf aanmelden bij: Zeeuwse Sportraad Tel. 0118-640700 E-mail: info@sportraad.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het Schouwen- Duivelandse college van burge meester en wethouders over weegt alsnog een nachtvergun ning te verstrekken aan bar- dancing De Nieuwe Steeg in Zierikzee. Eerder werd die ver gunning geweigerd vanwege problemen met de beveiliging van de bar-dancing en klachten van omwonenden. Voor wat betreft de beveiliging zijn de problemen, stellen barei- genaren W. Tissink en A. van Gilst, inmiddels opgelost. Van Gilst stond zelf aan de deur van de Zierikzeese bar-dancing en dacht daarmee te voldoen aan de in de nachtvergunning ge stelde eis dat er een nachtpor tier moest staan. „Ik heb alle di ploma's, maar dat is niet genoeg. Je moet gecertificeerd zijn en dat ben ik nog niet. Dat is ge woon een lompe fout van mij ge weest en dat heb ik tegenover burgemeester Asselbergs ook toegegeven." Tot het moment waarop hij zelf over het gevraagde certificaat beschikt huurt Van Gilst een be veiligingsbedrijf in en hij gaat er vanuit dat daarmee de bevei ligingsproblemen zijn opgelost. Voor de gemeente was het ont breken van een gecertificeerde nachtportier echter niet de eni ge aanleiding om voor 2003 geen nachtvergunning te ver strekken. Omwonenden hebben geklaagd over (geluids)overlast. Volgens Van Gilst is in een jaar tijd zes keer geklaagd over De Nieuwe Steeg. Overigens niet rechtstreeks bij hem of Tissink, maar bij politie en gemeente. Van Gilst: „Persoonlijk vind ik het nog wel meevallen, zeker als je bedenkt dat we met De Nieu we Steeg middenin een woon wijk zitten. Zonder nachtvergunning kan De Nieuwe Steeg - stelt Van Gilst - net zo goed sluiten. De bar-dancing is alleen in het weekend open en de meeste klanten komen pas later op de avond. Als de tent 'al' om 02.00 uur dicht moet loont het volgens Van Gilst en Tissink nauwelijks de moeite. „Dan loop je de kans dat een weekendje meer kost dan het oplevert, en dat is natuurlijk ook niet de bedoe ling." Voorwaarden R. Lievense van de gemeente Schouwen-Duiveland bevestigt dat het dagelijks gemeentebe stuur zijn eerder genomen be sluit in heroverweging heeft ge nomen. Mocht De Nieuwe Steeg weer vergunning krijgen om tot 04.00 uur open te blijven dan worden daar volgens Lievense wel strikte voorwaarden aan verbonden. „Maar dat is nu nog niet aan de orde. Het gaat nu al leen om heroverweging van het besluit. Wegens ruimtegebrek in openbare basisschool Schengehof doet groep acht van deze school de Cito- toets in Zorgcentrum Poelwijck. foto Dirk-Jan Gjeltema dat er op niet al te lange termijn wat aan onze problemen wordt gedaan, 's Heer Arendskerke heeft een uitgelezen kans om een brede school te maken. Kin deropvang, Poelwijck en de school werken immers al nauw samen aan de leefbaarheid van het dorp." Dagenlang had Justin, een joch van zes uit het Amster damse, er al naar uitgekeken: logeren bij oma in Vlissingen, en dan lekker samen naar de bioscoop. Harry Potter 2 zou den ze gaan zien. Dus dat be loofde een hele drukte. Dacht Justin. Maar toen oma hem de grote bioscoopzaal bin nenloodste, bleek die akelig leeg. Ook toen de film al lang en breed was begonnen, was er in de hele zaal geen kip te bekennen. „Oma", vroeg Jus tin verbaasd, „waar blijven al die mensen nou?" Oma zou het niet weten. Dus besloot ze een bevredigend antwoord te verzinnen. „Ja, mooi hè?", fluisterde ze haar kleinzoon in het oor, „Ik heb die bio scoopzaal helemaal voor ons alleen, afgehuurd.Justin keek oma met een mengeling van bewondering en verba zing aan. Ze had daar vast veel voor betaald. „Valt wel mee, hoor", had oma terug gelachen, „In Vlissingen kost dat bijna niets: twee bio scoopkaartjes maar..." gin jfc,.«TT1 Advertentie pak IOOO ml Verse worst kilo -5;85

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33