AGOVV draait warm in de beker FC Utrecht schrikt pas laat wakker PZC G-14 wil afstaan van internationals aan banden leggen Laatste stoeltje in Formule 1 gevuld Wedstrijd tegen Feyenoord opsteker bij terugkeer in betaald voetbal 19 Afmeldingen tennistoernooi Ahoy' Fighting Nordin tegen kaakbreker Pak slaag voor cricketers Malone 1400 keer in NBA-duel Belgisch wielerkampioen overleden Maier moet zich nog bewijzen Reserves Ajax zijn aangewezen op junioren |i |Terugkeer Maaskant 'naar RBC in de maak ftVan Damme in 1 selectie België Sparta helpt ADO handje Van Nistelrooy scoort Knaven opgelucht na etappezege in Qatar woensdag 5 februari 2003 ROTTERDAM - De organisatoren van het ABN Amro World Tennis Tournament in Rotterdam zijn getroffen door diverse afmeldingen. De Duitser Tommy Haas. de Zweed Thomas Jo hansson en de Fransen Paul-Henri Mathieu en Arnaud Cle ment hebben laten weten niet te komen wegens blessures. In middels zijn er vier vervangers aangewezen. Toegevoegd aan het deelnemersveld zijn de Zweden Thomas Enqvist en Jonas Bjorkman, de Slowaak Dominik Hrbaty en de Kroaat Ivan Ljubicic. Het hoofdtoernooi begint op 17 februari. ANP ROTTERDAM - Profbokser 'Fighting' Nordin Ben Salah ziet zich op zondag 16 maart in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy" geplaatst tegenover Francisco Antonio Mora, de man die anderhalve week geleden IBO-kampioen Raymond Joval het ziekenhuis in sloeg. De Argentijnse uitdager haalde daar mee een dikke streep door het langverwachte prestigegevecht tussen Joval en Fighting Nordin, dat voor 16 maart stond ge pland. GPD KAAPSTAD - De Nederlandse cricketers hebben in de aan loop naar het wereldkampioenschap een flink pak slaag ge kregen. De ploeg van aanvoerder Roland Lefebvre verloor gisteren in Kaapstad een oefenduel van Western Provence met een verschil van liefst 10 wickets. Nadat Oranje voor het magere totaal van 130 runs was uitgebowld, denderde de Zuid-Afrikaanse sparringpartner daar zonder wicketverlies overheen: 133 voor 0. Zondag gaat het WK cricket - na de Olympische Spelen en het WK voetbal het best bekeken sportevenement ter wereld - van start. GPD SALT LAKE CITY - Basketballer Karl Malone speelde maan dag zijn 1400e wedstrijd in het Amerikaanse profbasketbal (NBA). Hij kwam in alle wedstrijden uit voor Utah Jazz, dat maandag in de laatste seconden van de Dallas Mavericks ver loor met 92-90. Slechts drie spelers speelden nog meer wed strijden in de NBA: Robert Parish (1611), Kareem Abdul-Ja- bar (1560) en John Stockton (1470). Malone kwam in 1985 naar Utah Jazz. Hij won twee keer olympisch goud met het Amerikaanse 'dream team', in 1992 en 1996. SID POPERINGE - De Belgische oud-wielrenner André Noyelle is gisteren op 71-jarige leeftijd na een lang ziekbed overleden. Noyelle won twee gouden medailles tijdens de Olympische Spelen van 1952 in Helsinki: eerst in de individuele wegkoers en daarna in de landen wedstrijd. Belga ST. MORITZ - De Oostenrijkse ski-ster Hermann Maier moet zich vandaag via een kwalificatietraining zien te plaatsen voor de afdaling bij het WK alpine skiën in St. Moritz op za terdag. Samen met olympisch kampioen Fritz Strobl, Klaus Kröll en Andreas Schifferer strijdt de dertigjarige om één van de laatste twee plaatsen in het Oostenrijks team. Het is voor het eerst dat de meervoudig wereldbekerwinnaar en voorma lig wereldkampioen zich op deze manier dient te kwalifice ren. RTR i- Hoor Jaap van Essen "c APELDOORN - Na 32 jaar af- wezigheid keert AGOW ko- f mend seizoen terug in het betaalde voetbal. De Apeldoor- ners draaien al aardig warm, AMSTERDAM - Ajax 2 begint vanavond met een heel jong elftal aan de bekerwedstrijd te gen Excelsior. Door het grote aantal blessures bij de Amster- I dammers zal trainer John van "t Schip zijn ploeg aan moeten vullen met jeugdspelers. Ajax 2 was in de vorige ronde nog te sterk voor Willem II. t Van 't Schip zei het niet met zo- veel woorden, maar uit zijn re laas viel op te maken, dat hij bitter weinig verwacht van de ontmoeting tussen Jong Ajax en Excelsior. De tweede selectie van de Amsterdammers is al niet breed en werd in de winter -^bovendien verder uitgedund. 4- Stefano Seedorf en Wesley -Sneijder maakten de overstap naar de A-selectie, Kiran Be- chan is voor de rest van het sei zoen verhuurd aan Sparta. s"<De oefenmeester rekent er niet 'K op, dat hij spelers uit de A-selec- tie kan opstellen. Omdat bij het r-- eerste van Ajax - dat vanavond Stegen Roda JC bekert - John OTnen, Rafael van der Vaart, 5 André Bergdolmo, Richard Wit- schge, Victor Sikora, Joey Didu- iljlica en Wamberto geblesseerd t- zijn, heeft Ronald Koeman al zijn spelers zelf nodig. Nigel de Jong is geschorst. Dus zal Van 't Schip zijn ploeg moeten aanvullen met spelers van de Al of zelfs het eerste za- Iterdagelftal. „Ik vind dat lo lt gisch, het is voor Ajax van groter belang dat het eerste doorgaat." De ontmoeting tussen Excelsior Ajax 2 is pikant, omdat het een duel is tussen talentvolle spelers opgeleid bij Feyenoord en hun gelijken van Ajax. GPD 1 DEVENTER - De kans dat Ro bert Maaskant GA Eagles per direct verruilt voor RBC Roo sendaal, is groot. „Als GA Eag les en RBC het eens worden over de afkoopsom, kén ik deze kans domweg niet laten lopen", zegt de trainer, die bezig is aan zijn eerste seizoen in Deventer. Maaskant - wiens contract bij GA Eagles doorloopt tot 2005 - werd vorige week wij dagavond voor het eerst benaderd door de Roosendaalse club, die hij al twee keer naar de eredivisie loodste. „Daarna belde RBC mij nog twee keer", aldus de trainer. „Ik heb aanvankelijk drie keer nee gezegd. Maar dinsdagavond (gisteravond) was er weer con tact met RBC. Ik heb vervolgens mijn salariseisen bij RBC neer gelegd. Mits zij er met GA Eag les uitkomen wat betreft de af koopsom, kan ik de aanbieding van RBC domweg niet weige- L^ren." kj&Hans de Vroome, voorzitter van sr'de Raad van Commissarissen GA Eagles, is hoogst onge il lukkig met het verzoek van £U-.: RBC. „Natuurlijk willen we Ro- Kif bert graag behouden", zegt De Vroome vanaf zijn vakantie- jt adres. „Maar we kunnen en wil- 'en R^m niet ten koste van alles Hij kan zich r enonn verbeteren en tegelijker- 6,ijl Rjdmoeten we zo eerlijk dat hij eisf vorig jaar bij GA Eagles is geko rtv rjen me* an<^ere verwachtingen. ppDaar zijn we naar elkaar toe jtsï/heelopen in." igk-GA Eagles heeft inmiddels de ru* p00^e van de afkoopsom aan ^"directeur Paul van der Kraan kenbaar gemaakt. „Daar niet over te onderhande- len". zegt De Vroome. GPD BRUSSEL -Jellc van Damme is opgenomen in de Belgische voetbalselectie voor de oefen- wedstrijd in en tegen Algerije, volgende week woensdag. De verdediger van Ajax maakt j»» Z1ln debuut in het keurkorps van bondscoach Aimé Anthue- pis. Twee nieuwelingen kent de groep. De andere is Cédric b**"oussel (Bergen). Ook De Vlie- fger (Willem II), Soetaers (Roda C) en Buffel (Feyenoord) ma- Ken deel uit van de groep. ANP want via overwinningen op Vo- lendam en WV bereikten ze de achtste finales van het beker toernooi. Daarin spelen ze van avond tegen Feyenoord, in De Kuip. Voor de beleidsmakei-s van AGOW komt het bekersucces op een uitgelezen moment. Im mers, zij moeten Apeldoorn warm maken voor profvoetbal, er moet een achterban gekweekt worden. Wat is dan mooier dan een reisje naar voetbaltempel De Kuip? „Er gaan zeker vier duizend fans mee. We hebben vijftig bussen vol en mensen kunnen ook met eigen vervoer", vertelt technisch directeur Ted van Leeuwen. Normaal gesproken is hoofd klasser AGOW kansloos tegen de houder van de Uefa Cup, maar de wonderen zijn de we reld nog niet uit. Dus bekeek van onze sportredactie DOETINCHEM - FC Utrecht verrichtte gisteravond een klein bekerwonder. De ploeg boog diep in de tweede helft binnen tien minuten een ogenschijnlijk kansloze 2-0-achterstand tegen De Graafschap om in een 3-2- voorsprong, die na negentig mi nuten goed was voor een plaats in de kwartfinale van de Amstel Cup. Bij de laatste acht is Excelsior dan wel Ajax 2 de volgende te genstander. Deze ploegen spe len vanavond hun achtste finale in Rotterdam. Tot het laatste kwartier leek FC Utrecht, vorig jaar verliezend finalist tegen Ajax 1kansloos in Doetinchem. Damien Hertog scoorde voor De Graafschap in de twaalfde mi nuut van de eerste helft en de achtste minuut van de tweede helft. In de 74e minuut zorgde invaller Roiha voor 2-1. FC Utrecht schakelde na deze tref fer een tandje hoger. Kurt maakte in de 77e minuut gelijk en in de 81e zorgde Jochemsen voor de beslissing. De achtste finale op de Vijver berg in Doetinchem had plaats op een veld dat kort voor de af trap door een sneeuwbui onbe speelbaar was geworden. Arbi ter Braamhaar zag geen aan- Van Leeuwen zondag nauwge zet hoe Feyenoord het er af bracht tegen FC Twente. „Twente deed het goed, maar maakte het uiteindelijk niet af. Wij zijn natuurlijk geen FC Twente, maar we benaderen de ze wedstrijd serieus." Niet zo vreemd want bij AGO- W, afgelopen seizoen algeheel amateurkampioen van Neder land, werkt men al een aantal jaren nauwgezet aan de terug keer in het betaalde voetbal. Van Leeuwen werd een jaar ge leden aangetrokken. De voor malig voetbaljournalist trok eind 2001 de deur bij Voetbal In ternational achter zich dicht en voegde zich bij zijn vriend, AGOW-trainer Peter Bosz. Bosz koos later voor De Graaf schap, Van Leeuwen bleef in Apeldoorn. Dat AGOW terugkeert als profclub staat vast. Op 15 janu- leiding tot afgelasting. Afgelo pen zondag had scheidsrechter Van Huiten de competitiewed- strijd tussen beide teams wel af gelast. De Graafschap - FC Utrecht 2-3 (1-0 12. Hertog 1-0, 53. Hertog 2-0. 74. Roiha 2-1,17. Kuyt 2-2, 81. Jochem sen 2-3. Scheidsrechter: Braam- haar. Gele kaart: Hermans, Hunte- laar, Van Leerdam (Graafschap). Aantal toeschouwers: 8500. Heerenveen Gehinderd door winterse om standigheden en een hardwer kende maar kwalitatief onder maatse tegenstander vervolgde Heerenveen gisteravond de kortste weg richting deelname aan Europees voetbal. Dankzij een uitzege op Stormvogels/ Telstar (1-3) kwalificeerde de zo slecht aan het seizoen begonnen ploeg van trainer Foppe de Haan zich voor de kwartfinales van het nationale bekertoer nooi. In het gevecht om een plaatsje bij de laatste vier stuit Heeren veen volgende maand op de winnaar van het duel tussen ADO Den Haag en PSV. Wan neer de Friezen echt iets willen bereiken in het bekertoernooi, zullen ze wel meer moeten bie den dan in het met 2000 toe schouwers gevulde onderko men van Stormvogels/Telstar. ari was het eerste meetpunt voor het verstrekken van een licentie en AGOVV slaagde met lof. De club heeft een voorlopige begro ting ingediend van 2,2 miljoen euro. De inkomsten zijn afge dekt door getekende contrac ten. Voorspellen „Normaal kun je een ranglijst redelijk voorspellen aan de hand van de begrotingen. Wij zouden dus aardig meedraaien in de eerste divisie. Alleen gaat die vlieger in ons geval niet op. Wij hebben nogal wat extra kos ten die andere clubs niet heb ben. Zo moeten wij ons sport park opknappen om aan de KNVB-eisen te voldoen. Boven dien moeten we een zogenoem de entrance-fee betaald voet bal betalen van drie miljoen gulden, in drie jaar te betalen, We zijn het eerste jaar dus al Dankzij twee doelpunten bin nen de eerste twintig minuten van de tweede helft nam Hee renveen niettemin een voor schot op een ticket voor de kwartfinale. Stormvogels Telstar - Heerenveen 1-3 (0-0). 51. Sibon 0-1, 65. Denne- boom 0-2, 74. Inia 1-2 (strafschop), 87. Denneboom 1-3. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Holivijn (Storm vogels), Ebbinge Heerenveen Aantal toeschouwers: 2000. ANP ROTTERDAM - Sparta heeft zichzelf, de interim-trainers Van Leeuwen en De Wolf en ADO Den Haag gisteren een goede dienst bewezen door Em- men met 1-0 te verslaan. De Drentse ploeg liet in Rotter dam de kans liggen, in elk geval voor even, alleen aan de leiding te komen in de eerste divisie. De strijd tussen de topscorers Dan ny Koevermans (Sparta) en Donny de Groot (Emmen) viel ook in het voordeel van de Spar taan uit. Hij maakte in de 21e minuut het naar later bleek winnende doelpunt en achter haalde daarmee zijn rivaal. Bei de aanvallers hebben nu zeven tien keer gescoord. ANP 450.000 euro van onze begro ting kwijt." Een geluk dat de transfermarkt in elkaar is gestort. AGOW kan de selectie vullen met transfer vrije spelers. Van Leeuwen: „Er zijn al heel veel transfervrije spelers op de markt. Komende zomer lopen er nog eens drie honderd contracten af. Daarvan worden er tweehonderd niet verlengd. Er is dus een enorm aanbod van redelijke tot goede voetballers." Talenten Toch verwaarloost AGOVV de talentenjacht niet. „We hebben een uitgebreid team van scouts voor alle leeftijdsgroepen. We hebben een technische beleids nota en een certificeringssys teem We moeten zwaar inzetten op scouting en opleiding. Ik snap ook niet dat clubs juist nu op die posten bezuinigen. Juist nu is het van levensbelang dat je een technische staf hebt die ta lenten op hun waarde kan in schatten, ook financieel. Wij kunnen ons echt geen grote fou ten op dat gebied veroorloven." Het AGO W-elftal voor de eer ste divisie wordt een mix van oudere spelers die langzaam aan hun maatschappelijke loopbaan gaan denken en jon geren die bijvoorbeeld nog stu deren. Van Leeuwen. „De cate gorie van Jochemsen en Arts van Utrecht, dat zijn spelers die in de eerste divisie het verschil kunnen maken." Het bekeravontuur is een wel kome opsteker in de pogingen Apeldoorn warm te maken. „Tsja, zelfs als we winnen in Rotterdam wordt het een beetje zwaar. Dankzij die mooie loting weten we al dat we daarna Vi tesse en vervolgens Ajax krij gen." GPD door Ger Lammerink MADRID - Het forum van acht tien vooraanstaande voetbal clubs uit Europa, de G-14, wil het afstaan van internationals voor vriendschappelijke duels fors aan banden leggen. De in stantie, met onder meer Ajax en PSV, besloot hierover gisteren bij overleg in Madrid een brief aan de Fifa te sturen. Het uit de hand lopen van de in ternationale kalender is de hof leveranciers en voornaamste betalers van de grote spelers al tijden een doorn in het oog. De zaak escaleerde opnieuw, nadat bekend werd dat de meesten hun Braziliaanse internationals de komende week moeten af staan voor een onbeduidende ('commerciële') wedstrijd tegen en in China. Aansluitend spraken de clubs ook hun onvrede uit over het toernooi om de Confederatie Cup, dat in juni in Frankrijk wordt gehouden. Het betreft een landentoernooi tussen de kam pioenen van de uiteenlopende continenten. „Het vindt plaats nadat de zware nationale com- van onze sportredactie SILVERSTONE - De Brit Ralph Firman heeft het laatste vrije stoeltje in de Formule 1 be machtigd. Het Jordan-team maakte gisteren in Silverstone bekend dat de 27-jarige coureur een driejarig contract heeft on dertekend. Firman maakt zijn debuut in de Formule 1 op 9 maart tijdens de Grote Prijs van Australië in Melbourne. Vorig jaar verover de Firman in Japan de titel in de Formule Nippon-Serie. In het verleden was hij ook winnaar van het Brits kampioenschap in de Formule 3. „Ik ben overdon derd door deze mogelijkheid. In ben weliswaar nieuw, maar zal bewijzen in de Formule 1 thuis te horen." Met het aantrekken van Firman is het startveld voor petities zijn afgelopen. We vin den het unfair de spelers dan nog met een dergelijke evene ment te belasten", aldus de ver klaring van de G-14. De Nederlandse vertegenwoor diger Harrv van Raaij sloot zich aan bij de standpunten. „Neem nou die oefentrip van Brazilië", zei PSV's voorzitter. „Het gaat niet om een serieus oefenduel, maar het is enkel en alleen be doeld om de kas van de betref fende bond te spekken. Op kosten van de club. Na een lood zware reis komen de spelers ook nog eens doodvermoeid terug. Dat is idioterie." Over de toekomst van de Cham pions League werd volgens Van Raaij slechts zijdelings gespro ken. De (televisie)contracten over de huidige opzet lopen pas in 2006 af. Desondanks is het een publiek geheim dat de bepa lende clubs daarna aansturen op een Europese competitie. In de wandelgangen werd gespro ken over een opzet van met twee divisies, inclusief een promotie degradatieregeling. Van Raaij: „Op dit onderwerp zullen we de komende tijd ongetwijfeld nog wel terug komen." ANP het seizoen 2003 compleet. De startlijst ziet er als volgt uit: IMichael Schumacher (Dui) Ferra ri, 2. Rubens Barrichello (Bra) Fer rari, 3. Juan Pablo Montoya (Col) BMW-Williams, 4. Ralf Schumacher (Dui) BMW-Williams, 5. David Coulthard (Scho) McLaren-Merce des, 6. Kimi Raikkonen (Fin) McLa ren-Mercedes, 7. Jarno Trulli (Ita) Renault, 8. Fernando Alonso (Spa) Renault, 9. Nick Heidfeld (Dui) Sau- ber-Petronas, 10. Heinz-Harald Frentzen (Dui) Sauber-Petronas, II. Giancarlo Fisichella (Ita) Jor- dan-Ford, 12. Ralph Firman (Eng) Jordan-Ford, 14. Mark Webber(Aus) Jaguar-Cosworth, 15. Antonio Piz- zonia (Bra) Jaguar-Cosworth, 16. Jacques Villeneuve (Can) BAR- Honda, 17. Jenson Button (Eng) BAR-Honda, 18. Justin Wilson (Eng Minardi-Cosworth, 19. Jos Ver stappen (Ned) Minardi-Cosworth. 20. Olivier Panis (Fra) Toyota, 21 Cristiano da Matta (Bra) Toyota. D PA/ANP Servais Knaven wordt onder een stralend zonnetje gehuldigd voor zijn overwinning in de vijfde etappe van de Ronde van Qatar. van onze sportredactie DEN HAAG - Servais Knaven was als een kind zo blij met de winst in de slo tetappe van de Ronde van Qatar. „Ik denk dat het te maken heeft met de span ning van de afgelopen weken", zei de 31- jarige koerskapitein van de Quick Step- formatie van Patrick Lefevere. Die spanning had alles te maken met de geboorte van zijn tweede kind (en doch ter) Senne in combinatie met de naderen- de seizoensstart. Op de achtergrond was er ook nog een dreigende oorlog in het Midden-Oosten. Knaven: „Ik had de hele maand januari vrijaf gekregen van de ploeg om bij de geboorte van mijn kind te kunnen zijn. Het trainingskamp mocht ik er zelfs voor laten lopen." Uit eindelijk werd Senne 26 januari geboren, twee dagen voor hij moest afreizen naar Qatar. Knaven was blij met de zege in een ronde, die door velen als een trainingskoers wordt gezien. Sinds zijn fraaie triomf in Parijs-Roubaix in 2001 had de man uit Meerle geen UCI-koers meer gewonnen. Alleen drie criteriums: die van Made, Chaam en Spijkenisse. In 2002 won hij helemaal niets. „Waar na de Tour van 2000 bij Erik Dekker plots alles lukte, was het bij mij steeds 'net niet'. Ik ben dicht bij etappezeges geweest in de Tour. In Antwerpen had ik bijna de gele trui te pakken, maar om een of andere reden pakte ik er net naast. Knaven was afgelopen winter daarom vastberaden om van 2003 wel een succes vol seizoen te maken. De eerste triomf kwam in een exotische etappekoers, die vanwege de hoge snelheid tot het einde toe beheerst leek te worden door de sprinters. In de slotetappe dunde de groep in de finale steeds verder uit. Van foto Wally Santana/AP 50 naar 27 naar zeven renners, De Belg Rik Verbrugghe demarreerde in de slot- kilometers. Knaven sprong naar hem toe en viel onmiddellijk zelf aan. Met twee seconden voorsprong bleef hij op de meet het restant van de kopgroep voor. Kna ven werd daarmee de eerste niet-sprinter die een etappe won in Qatar. Eerder was ook de Nederlander Stefan van Dijk suc cesvol in het emiraat. In het algemeen klassement eindigde Knaven op de elfde plaats. Leon van Bon was daarin met een achtste plaats de bes te Nederlander. De Italiaan Loddo werd de winnaar. GPD BIRMINGHAM - Ruud van Nistelrooy was gisteravond de match winnaar voor Manchester United. De spits maakte in het competi tieduel met Birmingham City het enige doelpunt van de wedstrijd. Daardoor naderde United koploper Arsenal tot op drie punten. In Duitsland maakte Bayern München in de kwartfinale van beker korte metten met FC Köln: 8-0. In Schotland bezorgde Ronald de Boer zijn club Glasgow Rangers een plaats in de finale van de Lea gue Cup door het enige doelpunt van de avond voor zijn rekening te nemen tegen Hearts. foto Rui Vieira/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19