Minibusjes gaan busroutes rijden Actie m r-i Crisissfeer op Scheldemond 11 M liPlJr kil° OQQ falaonjt Verzet tegen plan voor recreatiedorp Zandput College bestempelt Labyrint bij Palet officieel als kunstwerk Atoomschuilkelder wordt schietbaan Zandzakjes voor vogels in De Mikke Chauffeurs twijfelen aan plan Connexxion ZEEUWSE SPORTDEBAT zeeuwse almanak Bioscoop WALCHEREN woensdag 5 februari 2003 Hoor Edith Ramakers VLISSINGEN - Vijf buslijnen in het Stadsgewest Vlissingen/ Middelburg zullen voortaan worden onderhouden door mi nibusjes, waarin acht passa giers mee kunnen rijden. Dat blijkt uit de nieuwe dienstre geling van vervoerder Connex xion. Het voorstel moet nog getoetst worden door belangen organisaties en Gedeputeerde Staten. Buschauffeurs vrezen dat de minibusjes agressie bij de wachtende passagiers in de hand werkt. De dienstregeling zal 15 maart ingaan, tegelijk met de opening van de Westerscheldetunnel. „Wat gebeurt er als ik na twee passagiers moet zeggen: 'sorry, ik zit vol'?", zegt een buschauf feur die anoniem wil blijven. Bovendien hebben de chauf- Drie bushaltes verdwijnen VLISSINGEN - De drie haltes in het Vlissingse centrum - bet Bellamypark, de Nieuwendijk en de Commandoweg - verdwij nen. Dat is het voorstel van ver voerder Connexxion. De ver voerder wil die regeling 15 maartin laten gaan. In de Spuistraat in Vlissingen komt de laatste halte voor be woners van het centrum. Voor deze lijn, nummer 61wordt een minibusje ingezet die de verbin ding tussen het centrum en het Middengebied moet onderhou den. Om vanuit Vlissingen rechtstreeks naar Middelburg te gaan, moeten passagiers opstappen bij het Betje Wolff- plein. De verbinding, lijn 56, loopt via Koudekerke naar Mid delburg. feurs voor de minibusjes géén groot rijbewijs nodig en hoeven ze geen gediplomeerd bus chauffeur te zijn. „Connexxion kan een beroep doen op arbeids krachten die in de goedkopere taxi-cao vallen. Buschauffeurs die niet in vaste dienst zijn, kun nen de dupe worden." R. Oosting, vervoersarchitect van Connexxion, bevestigt die opvatting, maar vult aan: „Het personeel hoeft zich geen zor gen te maken. Dat weten de medewerkers. De chauffeurs bijvoorbeeld die via het uit zendbureau werken, zijn kwets baarder. De komst van de Wes terscheldetunnel zorgt er voor dat er een nieuwe groep chauf feurs nodig is. Personeel kan op een andere lijn worden ingezet." De minibusjes zullen gaan rij den op de nieuwe lijnen: 57, 58, 59, 60 en 61. Uit tellingen is ge bleken dat die lijnen met de kleine busjes toekunnen. De 57 zal de wijken in Middelburg, Dauwendaele en Zuid ontslui ten. Ook doet de bus Oost-Sou burg en Vlissingen Centrum aan. „De minibusjes zullen fre quenter rijden, tot, indien nodig vier keer per uur. Ze zijn flexi beler dan de stadsbussen. Ze kunnen dieper de wijken in", zegt Oosting. Bus 58 rijdt van het centrum van Vlissingen naar Paauwenburg, Westerzicht en het nieuwe stadsgewestelijke zwembad. De ringlijn 59/60 is omgedoopt tot Stadsdienst Middelburg: De lijn legt de verbinding in een half- uursdienst tussen de noordelij ke en westelijke wijken van Middelburg. Bus 61 bedient het Middengebied van Vlissingen. Bij het Ziekenhuis Walcheren en het Betje Wolff plein zijn overstapmogelijkheden. De provincie en Connexxion be- Lijn 57 is een van de routes waar Connexxion in de toekomst minibusjes wil gaan inzetten. foto Ruben Oreel klemtonen dat het nieuwe sys teem aangepast wordt als er grote knelpunten zijn. F. Cher- vet van de provincie Zeeland: „Ik maak me er wel zorgen om dat de buschauffeurs mensen moeten laten staan, omdat de bus vol zit. Dat is nooit leuk. We gaan observeren hoe de veran dering uitpakt en indien nodig grijpen we in." Oosting legt uit dat Connexxion soms tot onsympathieke maat regelen moet overgaan omdat het openbaar vervoer niet kos tendekkend is en de rijksbijdra ge minder wordt. „Dan moet je als bedrijf creatief zijn. De klei ne busjes zijn goedkoper. Het geld dat we overhouden kunnen we inzetten op andere, mindere rendabele lijnen." Connexxion begint volgende week met een promotiecampagne. Taakstraf voor verwaarlozing van duiven MIDDELBURG - Een 51- jarige inwoner van 's Heer Arendskerke heeft een werkstraf van 68 uur ge kregen omdat hij zijn dui ven de nodige verzorging heeft onthouden. De politie trof 26 augustus vorig jaar in de hokken van de verdachte duiven aan die dood of ernstig vervuild waren. „De toe stand was schrijnend. Do de duiven lagen op de vloer. Er was voor de dui ven niet voldoende voer en water. De hokken wa ren ernstig vervuild met mest", vertelde officier van justitie G. Oosterveld gisteren in Middelburg. Het was niet de eerste keer dat de man zich schuldig maakte aan verwaarlo zing. Ook in 1998 en 2000 was hij hiervoor veroor deeld. De politierechter nam de eis over. De jeugdige natuurbeschermers vullen hun zandzakjes met schoon zand. door Ab vari derSluis GRIJPSKERKE - Kinderen van jeugd natuurclub De Vleermuis in Grijpskerke hebben gistermiddag zakjes schoon zand verkocht in het dorp. De opbrengst, 250 euro, gaat naar het vogelasiel De Mikke in Middelburg om met olie besmeurde vogels schoon te maken. Het idee om zakjes met schoon zand te vullen om deze vervolgens in het dorp aan de man te brengen, was afkomstig van Jacoline Sneltjes van de jeugdna tuurclub. „Ze wilde iets op poten zetten om de vogels te helpen", vertelt echtge noot Peter. „De zakjes met zand staan symbool voor een schoon strand." Afgelopen zondag toog hij met een met- selton naar Westkapelle om daar onge veer dertig kilo schoon zand op te halen. ,Zo op het eerste gezicht leek er niets aan de hand, maar ik zag heel veel vogels met kleine, zwarte plekjes op de buik. Ze wa ren nog te goed om te pakken, maar door de olie is hun verenpak aangetast en zul len ze alsnog dood gaan." Hartstikke zielig De tien jongens waren gistermiddag druk bezig in het dorpshuis om driehon derd boterhamzakjes met zand te vullen. Vervolgens kregen ze uitleg waarom er geld ingezameld moet worden voor De Mikke. „Het is hartstikke zielig voor de vogels", zei Michael Alewijnse. Hij foto Lex de Meester maakte een kaartje waarop duidelijk stond dat de kinderen geld inzamelden voor De Mikke. „Want dan kunnen ze meer vogels in leven houden." In een andere ruimte van het dorpshuis was een groepje bezig grote dozen te be plakken met foto's van met olie besmeur de vogels. Emiel Kamphof zei het een schande te vinden dat de stranden vol liggen met olie. „Vogels kunnen daar niks aan doen. Ik wil later, net als mijn zus, ook bij De Mikke gaan werken." Advertentie 15^7 ,irv Diverse smaken, pak c r* 1000 ml Verse worst 'C~b-tCX Tabletten 66 stuks of 48 stuks 3-in-1 vanaf «t AAA Aanbiedingen geldig van 3 t/m 9 februari Dat is gewoon Edfll] door Ron Magnée VLISSINGEN - Het besluit om een leraar een week op non-ac tief te stellen, heeft gisteren ge leid tot een crisissfeer op scho lengemeenschap Scheldemond in Vlissingen. Leraren, directie en bestuur waren de hele dag bezig de onrust te beteugelen. De directe oorzaak van de on rust zou in de persoonlijke be trekking tussen een leerkracht en een leerlinge van de scholen gemeenschap liggen. De direc tie besloot de betrokken leraar voor een week op non-actief te stellen. Over het conflict zelf doen alle partijen het zwijgen toe. In ieder geval zijn twee des kundigen aangesteld om de af faire te onderzoeken. Gisterochtend kwam een groot deel van de leerkrachten van Scheldemond in spoedberaad bijeen. Hierdoor vielen tal van lessen uit. Volgens ingewijden nam een meerderheid het tij dens de vergadering op voor de geschorste docent. Na de vergadering heeft zich een groep van vijftien docenten ge vormd om met het bestuur en di rectie te vergaderen. Voorzitter van de medezeggenschapsraad R. Rooker doet er 'uit discretie en prudentie' het zwijgen toe. „Of het een crisis was? Het had wel op een crisis kunnen uit draaien", geeft bestuursvoor zitter C. de Keijzer van het Scheldemond toe. De Keijzer voerde 's middags onder meer gesprekken met de moeder van de betrokken leerlinge. Hieruit bleek dat zowel het meisje als haar ouders er geen probleem in zien als de betrokken docent weer voor de klas terugkeert. Na de gesprekken bleek de maatre gel om de docent een week te schorsen dan ook aan de zware kant, zo geeft De Keijzer toe. Zowel bestuur als directie ver wachten dat de rust nu is te ruggekeerd op Scheldemond Waarschijnlijk geeft de docent vanaf vandaag gewoon weer les zegt F. van der Avert, voorzitter van de centrale schooldirectie. „We gaan met de docent in ge sprek. Als dat goed afloopt, kan hij meteen weer aan de slag." door Miriam van den Broek VROUWENPOLDER - De Stichting Duinbehoud en de Dorpsraad Vrouwenpolder ver zetten zich tegen de plannen voor een recreatiedorp op de plaats van camping De Zandput in Vrouwenpolder. Beide orga nisaties vinden een nieuw dorp met hoge bebouwing bij het duin- en natuurgebied ontoe laatbaar. De eigenaar van de camping, Roompot Recreatie Beheer, heeft het plan om op het terrein van de camping vierhonderd appartementen te bouwen in huizen van vier verdiepingen. „Een nieuw dorp met opgaande bebouwing en dorpse activitei ten hoort op deze plaats, nage noeg gelegen in het duingebied en grenzend aan een nieuw, toe komstig natuurgebied, zeker niet thuis", schrijft de werk groep Midden-Zeeland van de Stichting Duinbehoud in een brief aan de gemeente Veere en de provincie. Als er dan toch iets met de cam ping moet gebeuren, verplaats hem dan naar een gebied bui ten de Beekhoekspolder, advi seert de stichting. Wanneer ook dit niet tot de mogelijkheden behoort, wil Duinbehoud de camping uit de duinen verwij deren. Steenklomp De Dorpsraad Vrouwenpolder verwacht dat De Zandput 'een steenklomp wordt die het lan delijk gebied ineen doet door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Labyrint van Anna Tavares, dat wordt ge plaatst op het plein voor het wijkcentrumgedeelte van Palet, is een kunstwerk. „Elke verge lijking met ontwerpen van een speeltoestel of fietsenrekken gaat mank en doet zeker geen recht aan het ontwerp van de kunstenaar." Dat antwoordt het Middelburgse college van B en W op vragen van de frac ties van CDA en Leefbaar Mid delburg. De twee partijen stelden on langs schriftelijke vragen over de voorgenomen plaatsing van het kunstwerk. Het object, be staande uit hekjes waar kinde ren tussendoor kunnen lopen, krijgt een bordje met de waar schuwing dat het kunstwerk niet bedoeld is om mee te spelen. Leefbaar Middelburg stelde dat Labyrint een opvallende gelij kenis vertoont met de nieuw ge plaatste fietsenrekken voor het stadhuis. Het kunstwerk komt niet op een van de school- of speelpleinen van beide scholen. Deze pleinen zijn of worden ingericht met daarvoor speciaal ontworpen speelobjecten. In overleg met de architect en de schoolbesturen is in 2001 aan de Stichting Beel dende Kunst Middelburg (SBKM) gevraagd of het moge lijk was een kunstwerk te plaat sen in, bij of aan Palet. Anna Ta vares maakte twee ontwerpen. Eén daarvan viel om technische redenen af. Bij de verdere uitwerking van de plannen is vervolgens een dis cussie ontstaan over het wel of niet inrichten van het plein voor Palet, omdat het stedenbouw kundig ontwerp voor de her structurering van de Magi- straatwijk daar niet in voorzag. Het college besloot daarop de impasse te doorbreken door plaatsing van het kunstwerk toe te staan. „Wij hebben geen in houdelijk oordeel geveld over het ontwerp van mevrouw Ta vares", aldus B en W. „Deze taak is uitdrukkelijk voorbehouden aan de SBKM en haar advi- Aantrekkingskracht Het college stelt dat Labyrint een 'interactief kunstwerk' is en zeker 'aantrekkingskracht' zal uitoefenen op kinderen. Bij het kunstwerk komt een bordje te staan dat het niet ontworpen is als een speeltoestel. De opmer king van directeur R. Wolfson van de SBKM in de PZC dat een kind ook kan struikelen over een stoeprand en een enkel kan breken, is volgens het college slechts een constatering. „Hij heeft die gebruikt als voorbeeld in zijn advies dat er zich in de openbare ruimte tal van objec ten bevinden die niet als speel toestel zijn ontworpen, maar door kinderen als zodanig wor den gezien en gebruikt." Advertentie Donderdag 6 februari 2003 Arsenaaltheater te Vlissingen, 19.30 uur Praat mee over de toekomst van Sport en Bewegen in Zeeland. Vooraf aanmelden bij: Zeeuwse Sportraad Tel. 0118-640700 E-mail: info@sportraad.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De voormali ge atoomschuilkelder in de Middelburgse Geeregarage wordt omgebouwd tot schiet baan. Als het goed is, wordt een deel van de kelder het nieuwe onderkomen van schietvereni ging De Kloveniers. Die ge bruikt nu nog de zolder van de Kloveniersdoelen. De schuilkelder bestond uit de onderste parkeerlaag van de ga rage en een ruimte met driehon derd toiletten. In die ruimte stonden ook honderden veld bedden, waar de mensen in tij den van nood om de beurt kon den slapen. In de kelder was plaats voor vijf- tot tienduizend Middelburgers. De ruimte bood bescherming tegen nucleaire, chemische en biologische aan vallen. Bij zo'n aanval kon de onderste parkeerlaag herme tisch worden afgesloten. De schuilkelder is destijds ge bouwd, omdat het Rijk dan sub sidie beschikbaar stelde om de parkeergarage te bouwen. Van de totale kosten van ruim acht miljoen gulden, werd vijf mil joen door het Rijk betaald. De kelder is maar zes jaar geschikt geweest als schuilplaats. In 1990 is de kelder buiten gebruik gesteld. De verhuizing van de schietver eniging hangt nog af van een aantal voorwaarden. Het is bij voorbeeld nog niet duidelijk of het mogelijk is een goede af zuiginstallatie in de ruimte aan te brengen. Verder moet er een aparte ingang komen voor de le den van de vereniging omdat de garage niet altijd open is. De gemeente werkt graag mee aan een verhuizing, zegt ambte naar J. Meijer. „Omdat Nieuwe Muziek uit de Kloveniersdoelen verdwijnt, heeft de gemeente er belang bij om het gebouw leeg te krijgen. Het is dan makkelijker een nieuwe huurder te vinden." De vereniging schiet al dertig jaar op de zolder van het monu mentale pand. Uit historisch oogpunt past de vereniging daar goed. „Het gebouw is indertijd ook neergezet voor het schut tersgilde", zegt penningmeester C. Hamelink. Maar toch is de zolder verre van ideaal voor een schietvereniging. „In de garage kunnen we langere afstanden schieten, bijvoorbeeld 25 meter. Hier schieten we met minder zwaar kaliber." De gemeente wil nog overleggen met de poli tie over gezamenlijk gebruik van de schietbaan. Dat zou de kosten voor de vereniging en de gemeente kunnen drukken. Advertentie Boek Slagveld Sloedam Vanaf 4 februari 2003 zijn dc boeken Slag veld Sloedam (2e druk) weer leverbaar. U kunl hel gereserveerde boek afhalen op ma., di., wo, do., en vr. van 18.30 lol 21.30 u of zaterdag van 09.30 tol 15.00 u. Mijn adres is Zeeburgstraat 23, 4339 BS Nieuw- en Sinl Joosland, lel. 0118-601633. Uiteraard kunt u ook bij mij nog boeken kopen zolang dc voorraad strekt. EX' kosten zijn 40.- per bock Voor alle lezers is een los blad beschikbaar met aanvullingen en correcties. schrompelen'. „De wens van het 'grootkapitaal' gaat zelfs zover dat niet alleen ons economisch dorpsbelang met voeten wordt getreden, maar ook onze na tuurschoon en de kwaliteit van het landelijk gebied. Hier wordt onze kip met gouden eieren on gemerkt aangetast", aldus de dorpsraad. De dorpsraad roept de inwoners van Vrouwenpolder op hun me ning over het plan kenbaar te maken. „Er zijn nog geen poli tieke beslissingen genomen. Wij moeten daarom in deze fase van het proces een duidelijk stand punt innemen dat gebaseerd is op een breed draagvlak in ons dorp." Dagenlang had Justin, een joch van zes uit het Amster damse, er al naar uitgekeken: logeren bij oma in Vlissingen, en dan lekker samen naar de bioscoop. Harry Potter 2 zou den ze gaan zien. Dus dat be loofde een hele drukte. Dacht Justin. Maar toen oma hem de grote bioscoopzaal bin nenloodste, bleek die akelig leeg. Ook toen de film al lang en breed was begonnen, was er in de hele zaal geen kip te bekennen. „Oma", vroeg Jus tin verbaasd, „waar blijven al die mensen nou?" Oma zou het niet weten. Dus besloot ze een bevredigend antwoord te verzinnen. „Ja, mooi hè?", fluisterde ze haar kleinzoon in het oor, „Ik heb die bio scoopzaal helemaal voor ons alleen afgehuurd.Justin keek oma met een mengeling van bewondering en verba zing aan. Ze had daar vast veel voor betaald. „Valt wel mee, hoor", had oma terug gelachen, „In Vlissingen kost dat bijna nietstwee bio scoopkaartjes maar...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11