Ontwerp voor groen bij park PZC Parkeerbeleid bezwijkt onder kritiek Buurt blijft zich verzetten tegen wal PZC Tijdelijk lokaal lijkt mogelijkheid voor Op Dreef Zeeland Village uit zicht 11 Diefstal .uM11 - Met slok op de sloot in Drankrijder botst op taxi Schijf '83 wint in Ossendrecht Actie voor olieslachtoffers Jongens stichten brand in tunnel Diefstal uit vrachtauto Auto teruggevonden in sloot Concert over liefde in Nieuwerkerk Praten over de bijbel Kinderdisco door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Een speci aal projectteam gaat een inrich- tingsschets maken voor een groene gordel rond vakantie park Zeeland Village bij Scha- rendijke. De inrichtingsschets moet er komende zomer liggen. Het projectteam is ingesteld door de Dienst Landelijk Ge bied (DLG) van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV). Over de landschappelijke in passing van het vakantiepark wordt al meer dan zeven jaar ge steggeld. Verschillende plannen om het vakantiepark aan de rand van Scharendijke een beetje te camoufleren, zonder het uitzicht van de vakantie dorpbewoners helemaal te ruï neren, zijn al gelanceerd. Alle maal zijn ze na ampel beraad in de prullenbak beland. Landschapsarchitecte B. de Vlieger van de DLG opperde vo rig jaar twee mogelijke oplos singen. De ene was aanplant van een strakke bomenrij van essen, in combinatie met struiken. Zo zou het vakantiedorp redelijk aan het zicht onttrokken wor den, maar houden de bewoners uitzicht op het polderland schap. Omdat, vanuit de polder gezien, de beplanting oploopt in hoogte, kreeg dit plan de titel OOSTERLAND - In een be drijf sbus die geparkeerd stond in de Van de Abeelestraat in Oosterland is tussen vrijdag en maandagmorgen zeven uur in gebroken. Er werden enkele honderden euro's weggenomen. 'van laag naar hoog' mee. Het alternatief werd 'van open naar dicht' genoemd en dat behelst de aanleg van een dichte rand struikgewas langs de randen van het park. De sloot wordt in deze variant gedempt. In beide varianten zou er een wandelpad langs de groengordel komen. Onder de bewoners/eigenaren van huizen op Zeeland Village zijn de meningen verdeeld. Ze ven van hen spreken zich uit voor 'van open naar dicht' en vier zien liever 'van laag naar hoog'. Zes anderen willen geen verandering in de bestaande situatie. Zij stellen dat een groengordel hen een gevoel van onveiligheid geeft en achten de aanleg van een wandelpad langs het park een aantasting van de privacy. Ruiterpad Bewoners van de Kapelleweg zien ook niet zoveel in een wan delpad. Volgens hen is er geen animo om een rondje langs van het vakantiedorp te lopen. Be woners van De Lelie zijn daar entegen juist opgetogen over dat onderdeel. ,,Wij zouden het fantastisch vinden als het pad vergezeld kon gaan van een rui terpad. Een groot aantal omwo nenden is in het bezit van een paard of pony." De projectgroep staat voor de taak uit de reacties een nieuw voorstel te destilleren, waar voor zowel in de streek als in Zeeland Village draagvlak be staat. In het projectteam zitten vertegenwoordigers van DLG, gemeente Schouwen-Duïve- land en dorpsraad Scharendij ke. Het is de bedoeling dat ook de Vereniging van Eigenaren van de vakantiewoningen ver tegenwoordigd wordt. dinsdag 4 februari 2003 J bz «y - - V-- r'* •- De bewoners van de huizen links willen geen wal vlak voor hun deur. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De bewoners van de Kie kendiefstraat en de Kluutstraat in de Zie- rikzeese nieuwbouwwijk Poortambacht blijven strijden voor vrij uitzicht. Ze zijn mordicus tegen het voorstel van de Land inrichtingscommissie Schouwen-Oost voor aanleg van een groenwal en een wan delpad tussen hun woningen en het nog aan te leggen natuurgebied. Een dergelijke voorziening is volgens hen volstrekt overbodig en absoluut onge wenst, zo bleek tijdens een informatiebij eenkomst over de plannen. De bewoners van Kiekendiefstraat en Kluutstraat lig gen al geruime tijd in de clinch met de landinrichtingscommissie. Met verbijste ring namen ze in juni vorig jaar kennis van de plannen van de commissie voor de aan leg van een zes meter hoge dijk - met bo venop een wandelpad - tussen hun wonin gen en het nieuwe natuurgebied, dat nu nog landbouwgebied is. De felle kritiek die toen werd gespuid, leidde uiteindelijk tot een nieuw idee: geen dijk, maar een tweeënhalve meter hoge wal met daarachter een wandelpad. Ook geen goed idee, vindt de buurt. De vertegenwoordigers van de landinrich tingscommissie werden bestookt met vra gen. Waarom moet er eigenlijk zo nodig een wandelpad op die plek komen? Wie heeft daar om gevraagd? En hoe ga je voorkomen dat als dat wandelpad er al komt, het niet ook wordt gebruikt door overlast veroorzakende bromscoote raars? Commissievoorzitter A. de Haan probeer de duidelijk te maken dat de wens voor een wandelpad langs de nieuwe natuur in brede kring leeft. De Haan wees de bezoe kers van de informatiebijeenkomst erop dat over hoe het gebied er uit zou moeten zien op zogenoemde dialoogb ij eenkom sten uitvoerig en door in totaal enkele honderden inwoners van Schouwen-Dui- veland is gesproken. „En de wens voor een wandelpad kwam daarbij heel duidelijk naar voren." De Haan benadrukte herhaaldelijk dat in het voor dat gebied geldende bestem mingsplan duidelijk is gesteld dat er een windkerende groene zone zou moeten ko men als visuele buffer tussen de woonwijk en het natuurgebied. Waarom er dan geen bomen konden komen in plaats van zo'n uitzicht bedervende wal, wilden de buurtbewoners weten. De repliek dat er daarvoor te weinig ruimte is, werd wegge hoond. Ruimte is er zat, volgens de buurt bewoners. Sloten Eén van hen kwam tijdens de vergadering met een alternatief voor de omstreden wal op de proppen: aanleg van een sloot tussen de achtertuinen bij de woningen en het natuurgebied. Vervolgens even tueel een wandelpad en wederom een sloot. Zo wordt het uitzicht niet bedorven en komt de waterhuishouding niet in de knel. Commissievoorzitter De Haan zegde toe dit alternatief en andere suggesties en kri tiek van de buurtbewoners mee te nemen in de verdere besluitvorming. ZIERIKZEE - Een 49-jarige inwoner van Zierikzee is zon dagavond onder invloed van alcohol in een droge sloot langs de Haringvlietstraat in nieuwbouwwijk Poortambacht be land. De man had dermate veel gedronken dat hij er niet in slaagde op eigen kracht de droge, maar door sneeuwval be hoorlijk modderige geworden, sloot uit te komen. De politie bevrijdde de man uit zijn benarde positie en leverde hem thuis af. Met een proces-verbaal wegens openbare dron kenschap op zak. RENES.SE - Een negentienjarige automobilist uit de gemeen te Schouwen-Duiveland is door de politie zondagnacht be trapt op rijden onder invloed. De man reed in zijn auto over de Hogezoom in de lichting van Burgh-Haamstede en merkte een stilstaand taxibusje niet tij dig op. De man remde af maar door het gladde wegdek raakte hij in een slip en botste tegen de taxibus. Hij kreeg een rijver bod van twee uur. OOST-SOUBURG - De sjoelvereniging Schijf '83 uit Oost- Souburg heeft een eerste en tweede plaats in de wacht ge sleept tijdens de Open Regio Koppelwedstrijd in Os sendrecht. De eerste plaats in de klasse C werd behaald door Dennis Eyke en Joke Reinieren uit Goes met een gemiddelde score van 113.13. VLISSINGEN - De Walcherse rijschoolhouders komen in ac tie voor de olievogels. Op initiatief van rijschoolhouder R. Brasser in Vlissingen, wordt per rijles één euro apart ge legd. Dat geld zal worden aangeboden aan vogelopvang' De Mikke, die olievogels verzorgt. Volgens Brasser doet een flink aantal rijschoolhouders mee aan de actie. Sinds vorige week zijn een groot aantal met olie besmeurde vogels aangespoeld op de Zeeuwse stranden. MIDDELBURG - In het tunneltje bij de Baanstraat in Mid delburg werden gisteren om tien voor drie twee Middelbur gers van veertien jaar aangehouden. Zij hadden brand ge sticht in de tunnel. De jongens moesten het vuur doven en werden daarna aangehouden. Ze zijn na verhoor weer in vrij heid gesteld. MIDDELBURG - Een vrachtwagen is gistermiddag tussen 13.30 en 13.45 uur op de Oosterperkweg in Middelburg open gebroken. Er werd een tas met daarin enkele euro's en per soonlijke papieren weggenomen. GOES - Een personenauto die in de nacht van zondag op maandag werd gestolen in de Schumanstede in Goes, is gis terochtend teruggevonden in een sloot aan de Puyeweg. De wagen is zwaar beschadigd. De dieven namen de benen. NIEUWERKERK - De jaaruit voering van de Nieuwerkerkse muziekvereniging Oefening en Uitspanning op Valentijns dag staat in het teken van de liefde. Als speciale valentijnsactie wordt onder de luisteraars een romantisch etentje verloot. De jaaruitvoering is anders dan anders. Normaliter verzorgt de Nieuwerkerkse muziekvereni ging voor muziek, toneel én een bal na. Deze keer is gekozen voor een andere opzet. Om de jaaruitvoering luister bij te zet ten zijn muzikale gasten uitge nodigd: het Schouwen-Duive- landse popkoor Pop.Wave en de melodische slagwerkgroep Mo zart uit Yerseke. De jongste leerlingen van de vereniging laten door middel van het nummer A song for you horen wat ze het afgelopen half jaar hebben geleerd op de mu ziekschool. De jaaruitvoering van Oefening en Uitspanning wordt vrijdag 14 februari gehouden in het dorpshuis in Nieuwerkerk. Aanvang 20.00 uur. REDACTIE SCHOUWEIM-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Zeven maanden kreeg het nieuwe parkeerbeleid van Zierikzee om zich te be wijzen. Bij de eerste de beste gelegenheid was het einde oefening. Onder aanvoering van het CDA heeft de gemeenteraad het regime voor de binnenstad op zijn kop gezet. Vergun ninghouders, onderne mers en bezoekers van de stad zijn op hun wenken bediend. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Sinds juli vorig jaar gelden voor het parkeren in het centrum van Zierikzee nieu we regels. Wie tussen half tien 's ochtends en half zes 's avonds zijn auto binnen de stadswallen wil achterlaten, moet óf een ver gunning hebben óf de parkeer- meter vullen. Dit zogeheten combisysteem van betaald en belanghebbende-parkeren is uitgedokterd om de parkeer problemen van Zierikzee op te lossen. Want de ergernis was soms groot. Zeker in de zomer maanden, wanneer toeristen hun karretje op de gratis vakken neerzetten en Zierikzeënaren bij thuiskomst mochten betalen voor een plekje in de buurt. Nog vóór de invoering van het nieuwe parkeerregime ligt het systeem al onder vuur. Bewo ners van de binnenstad zien weinig heil in de oplossing: dat er per huishouden maar één ver gunning wordt afgegeven en dat deze slechts geldig is tot half zes 's avonds lost volgens hen niets op. Vijftig kraskaarten per jaar voor de visite vinden ze te wei nig en de verdeling van het cen trum in vier zones onzinnig. Ook winkeliers en ondernemers kla gen hun nood. Met maximaal twee vergunningen per bedrijf voelen ook zij zich slecht be deeld. En dat hun klanten hun auto alleen nog tegen betaling voor maximaal twee uur mogen parkeren, kost hen klandizie. Het college wil hiervoor aan vankelijk amper buigen. De raadsfracties kennen de kritiek, maar zien ook af van groot scheeps ingrijpen. Cees Flik- weert van de SGP voelt zich eind mei 'met de rug tegen de muur' gezet. Want wil de raad het plan op dat moment aanpas sen, dan kan Zierikzee fluiten naar zijn vergunningen per l ju li 2002. Met de uitdrukkelijke belofte van wethouder Geluk Het parkeren op de Mosselboomgaard wordt weer gratis voor de bezoekers van Zierikzee. dat de eerste ervaringen in het najaar besproken zullen wor den, gaat de gemeenteraad schoorvoetend akkoord. En dus maakt Zierikzee in de zomer van 2002 eindelijk kennis met het belanghebbende-par keren. De borden worden ge plaatst en ruim dertienhonderd vergunningen uitgegeven. Wie op een zomerse dag door het centrum slentert, ziet de eerste resultaten. Waar het eerder nog knokken was om een gratis plekje aan de Nieuwe Haven, is er nu ruimte zat. Toeristen weten het gratis parkeerterrein aan de Hoofdpoortstraat goed te vinden. Helemaal opgelost zijn de parkeerproblemen niet. In de vroege avonduren blijkt het voor bewoners nog regelma tig moeilijk een plekje in de straat te vinden. Met name in het Havenkwartier, waar veel restaurants en cafés gevestigd zijn. Schouwen-Duivelanders van buiten het Zierikzeese cen trum klagen dat zij voor ieder wissewasje de parkeermeter moeten vullen. Daarnaast zorgt het nieuwe systeem voor een verplaatsing van het probleem: de straatjes van Malta, waar de auto gratis langs de stoep kan staan, worden een populair toe vluchtsoord. Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) neemt aanvankelijk het voortouw om het kersverse par- analyse keerbeleid op losse schroeven te zetten. Beperk het betaald par keren op de Mosselboomgaard en de Gasthuisboomgaard tot het toeristenseizoen, betoogt de fractie. Maar LSD loopt voor de muziek uit. Alle fracties wach ten op het eerste evaluatierap port van het college. Daaruit blijkt dat het gemeen tebestuur het parkeerregime wil bijschaven. Zo moeten de bewoners van het centrum meer - maximaal honderd - kraskaar ten per jaar voor hun visite kun nen kopen, wordt de maximale parkeertijd op de Mosselboom gaard en Gasthuisboomgaard verlengd tot vier uur en komt er een speciale ontheffingsrege ling voor begrafenissen en brui loften. „Onvoldoende", oor deelt Roel van der Wekken, fractievoorzitter van het CDA. Zijn fractie voert nu de storm troepen aan, die het Zierikzeese systeem écht willen bijstellen. Met nog ruim vier maanden tot het nieuwe toeristenseizoen is er nu immers wél genoeg tijd om in te grijpen. Wethouder Geluk waarschuwt nog dat de extra voorstellen 'fu nest' zijn voor het Zierikzeese parkeerbeleid. Maar de ge meenteraad dendert door. De vier aparte zones worden afge schaft. met een vergunning mag in het héle centrum geparkeerd worden. Op de Mosselboom gaard kan de auto straks weer gratis staan, zodat bezoekers foto Dirk-Jan Gjeltema niet langer hun toevlucht zullen zoeken tot Malta. De vergun ningen moeten tot zeven urn 's avonds geldig zijn en tevens moeten bewoners voor de twee de auto ook een tweede vergun ning kunnen bemachtigen. Deze drastische wijzigingen ko men tegemoet aan de wensen van centrumbewoners, onder nemers en winkelend publiek. Ambtelijk moet bekeken wor den hoe deze wil van het volk ge stalte kan krijgen. Een hoop tijd, geld en moeite waren be spaard gebleven als na de eerste hoorzittingen met bewoners en ondernemers de plannen direct waren aangepast. Of is voor het uitdokteren van een gedegen parkeerbeleid meer nodig dan toegeven aan de wensenlijstjes? De tijd zal het leren. Voor de duidelijkheid is het wel te ho pen dat deze laatste versie van het parkeerregime een langer leven beschoren is dan de zeven maanden, die zijn voorganger kreeg. door Famke van Loon BRUINISSE - De kansen voor christelijke basisschool Op Dreef in Bruinisse zijn nog niet verkeken om in 2004 toch het felbegeerde extra lokaal te be machtigen. Het gaat dan om een tijdelijke voorziening. Tijdens de zitting van de ge meentelijke bezwaar- en be- roepsschriftencommissie, waar de schooldirectie de geweigerde uitbreiding heeft aangevoch ten, is de kans alsnog aan het licht gekomen. Op Dreef in Bruinisse kampt al enige tijd met ruimtegebrek. Zowel in de gemeenschaps ruimte als het speellokaal zijn groepen ondergebracht. Vakken als handenarbeid, waarvoor de leerlingen normaal gesproken naar een aparte ruimte gaan, worden nu gewoon in de groe pen gegeven. De Bruse basis school heeft daarom met een spoedaanvraag bij de gemeente aangeklopt voor de bouw van een extra lokaal. Bij een derge lijke aanvraag moet er echter sprake zijn van een calamiteit. Volgens de gemeente is een ste vige groei van het aantal leerlin gen 'voorzienbaar' en dus geen calamiteit, zo legt J. Schlicher, beleidsmedewerker samenle ving, uit. Heilloze weg De spoedaanvraag is inmiddels omgezet in een gewone aan vraag voor een extra lokaal, maar ook dit lijkt een heilloze weg. Op grond van het huidige aantal leerlingen en de progno ses zal Op Dreef per 1 september 2003 176 leerlingen tellen. En dat is volgens de normen welge teld één leerling te weinig om in aanmerking te komen voor uit breiding van de school. De Bru se basisschool heeft volgens de berekeningen de komende elf jaar behoefte aan een extra lo kaal. Maar voor een permanente uitbreiding moet een klaslokaal tenminste vijftien jaar nodig zijn. De directie heeft het besluit ge probeerd aan te vechten via de rechtbank maar die heeft het verzoek om een voorlopige voorziening afgewezen. Tevens is Op Dreef naar de gemeentelij ke bezwaar- en beroepschrif- die zitting is gebleken dat de school beter op een ander paard kan wedden, wil ze een extra lo kaal bemachtigen- Omdat voor een tijdelijk lokaal andere nor men gelden, zou de school wel voor noodbouw in aanmerking komen. „Als het om tijdelijke huisvesting gaat, kijken we naar de plaatselijke situatie", verklaart Schlicher. Zo wordt onder meer gekeken hoeveel zo geheten 'gewichtsleerlingen' (scholieren, die vanwege hun achtergrond extra aandacht no dig hebben) een school telt. Voor- zekerheid over de komst van een extra, tijdelijk lokaal moet Op Dreef nog enkele maanden ge duld hebben. Wordt de aan vraag ingewilligd, dan moet de raad daar bij de behandeling van de begroting voor 2004, in november, een besluit over ne men. Volgens Schlicher kan in principe een dag nadat het be sluit genomen is, begonnen worden met de bouw. BURGH-HAAMSTEDE - Sa menwerkingsverband Wind kracht 8 van de kerken in de Westhoek houdt maandag avond 10 februari een bijeen komst in het kader van 'Praten over de Bijbei'. Deze bijbelgesprekskring wordt gehouden in de consisto rie van de Hervormde kerk aan de Ring in Bui'gh-Haamstede. De avond staat onder leiding van hervormd predikant F. van IJsseldijk. Tijdens deze bijeen komst wordt er ruimte geboden voor uitleg, maar ook voor het uitwisselen van ervaringen en eigen inzichten. Tot slot van de avond wordt het thema voor de volgende ontmoeting afgespro ken. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Het CJV Samen Verder houdt zaterdag 15 febru ari in gebouw De Driehoek een disco voor jongeren van zes tot vijftien jaar. Het programma begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. De disco is bereikbaar via de ingang vanaf het plein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29