LEZERSVOORDEEL p LEZERSVOORDEEL LEZERSVOORDEEL 50 jaar geleden 50 jaar verder Februariramp 1953 De Ramp Dagarrangement DE RAMP, 50 jaar geleden voor individuele deelname Een uitgave van Uitgeverij Uniepers in samen werking met de Provinciale Zeeuwse Courant, geschreven door Rinus Antonisse. Geïllustreerd met talrijke historische zwartwit- en kleurenfoto's van toen en nu. Vijftig jaar geleden, in de nacht van 31 januari op 1 februari 1953, werd Zuidwest-Nederland getroffen dooreen stormvloed. Deze Februariramp kostte 1.835 mensen en tienduizenden stuks vee het leven. De schade aan land, gebouwen en goederen was enorm. Het Deltaplan vormde het antwoord op de watersnood, met als sluitstuk de aanleg van de stormvloedkering Oosterschelde. 50 jaar geleden - 50 jaar verder - Februariramp 1953 gaat uitvoerig in op het ontstaan van de ramp, het noodherstel, de wederopbouw en de ingrijpende veranderingen die het Deltaplan op economisch en maatschappelijk gebied veroorzaakte. Want vijftig jaar na de ramp is er een nieuwe uitdaging: de nadelen van de waterbouwkundige werken voor natuur en milieu ongedaan maken. Niet het water de rug toekeren maar meer leven mét het water. 50 jaar geleden - 50 jaar verder - Februariramp 1953 is verkrijgbaar in de boek handel en kost 24,90. Lezers van de PZC betalen tegen inlevering van deze bon slechts 22,50. De actie is geldig t/m 8 februari 2003. Actienummer EAN 429-73720, ISBN 90-6825-291-7, Uitgeverij Uniepers. LEZERSVOORDEELBON Naam: Adres: PCA/Voonplaats: Telefoon: abo niet abo PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon treft u nadere informatie aan. fm £j KRANT VOOR ZE Met het verstrijken van de ja ren lijkt het verleden zich te verwijderen. Maar niets is minder waar. Ook nu nog houdt de herinnering aan de nacht van de watersnood ramp van 1953 de slachtoffers in zijn greep. 'De Ramp' is een documentaire over het huidi ge leven van de slachtoffers van toen, wat hebben ze mee gemaakt en hoe heeft dit hun leven beïnvloed. Uniek en nooit eerder vertoond ama teur beeldmateriaal versterkt de verhalen van de slachtoffers die aan het woord komen in deze aangrijpende do cumentaire over één van de grootste rampen in de Nederlandse geschiedenis. De Ramp is gemaakt door de uit Zeeland afkomstige filmmaker Koert Davidse en be leefde reeds haar première op het Film by the Sea festival in Vlissingen. De film bleek een groot succes, daarom is deze film wederom in de bioscoop te zien. T/m woensdag 5 februari is De Ramp te zien in CineCity te Vlissingen. Kijk voor meer informatie en aanvangstijden op www.cinecity.nl of bel naar 0118-418810 of de BelBios: 0900-9363. Lezers van de PZC krijgen tegen inlevering van deze bon aan de kassa 1,50 korting op de entreeprijs. Maximaal 2 personen per bon. Korting niet geldig in combinatie met andere kortingsregelingen. LEZERSVOORDEELBON Naam: Adres: PCA/Voonplaats: Telefoon:abo /niet abo PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon treft u nadere informatie aan. Op 1 februari 1953 werd Zuidwest Nederland getroffen door 'De Ramp'. 1.835 mensen en duizenden stuks vee verdron ken. Ruim 70.000 mensen werden voor langere tijd geëvacueerd uit het rampge bied en 150.000 ha vruchtbare landbouw grond werd maandenlang overspoeld door het zoute water en bedekt met zand. Duizenden huizen werden volledig often dele vernield, alle groene bomen, struiken en planten gingen dood en wegen, sloten, watergangen, riolering, elektriciteits-, gas- en waterleidingen werden beschadigd. Nog altijd zijn op veel plaatsen tekens waar te nemen die duiden op die ingrijpende gebeurtenis van toen. Het Bureau voor Toe risme Zeeland biedt het publiek - jong en oud - de gelegenheid om een dagtocht te maken langs tal van loca ties rondom de Oosterschelde om 50 jaar later nog een indruk te krijgen van 'De Ramp'. Daarbij wordt sa mengewerkt met touringcarbedrijf AMZ uit Borssele. Een deskundige gids van de Gidsendienst Zeeland be geleidt u deze hele dag om u te attenderen op tal van zaken en vertelt ter plekke de nodige achtergrondinfor matie en verhalen. De dagtocht start om 10.00 uur te Goes, eindigt daar om 17.30 uur en wordt gemaakt per luxe touringcar. Het globale programma is als volgt: Ontvangst in Goes met koffie en een Zeeuwse bolus Via Kortgene naar het wonder van Colijnsplaat Bezoek Museum Watersnood 1953 Koffietafel Wandeling door Zierikzee Rondrit over Schouwen-Duiveland Over de Stormvloedkering Koffie of thee op Neeltje jans Einde te Goes Prijs 50,00 p.p. Inclusief vervoer per luxe touringcar (opstapplaatsen in Vlissingen, Middelburgen Goes), alle kosten van het bovengenoemde programma, consumpties, koffietafel en gidsenbegeleiding. Dit speciale dagarrangement voor individuele deelnemers wordt uitgevoerd op: Vrijdag 14 februari 2003 Vrijdag 7 maart 2003 Zaterdag 29 maart 2003 Vrijdag 11 april 2003 Zaterdag 26 april 2003 Zaterdag 31 mei 2003 Zaterdag 21 juni 2003 Zaterdag 20 september 2003 Vrijdag 24 oktober 2003 Informatie en/of boekingen: Touringcarbedrijf AMZ, 0113-351551, info@amz.nl, www.amz.nl. Lezersaanbieding: Na afloop ontvangt iedere deelnemer bij inlevering van de PZC-lezersbon het boekje 'Echo's van het water' (t.w.v. 7,50) met verhalen van mensen van nu over De Ramp van toen. Voor groepen ook op andere data Voor groepen (bedrijven, verenigingen, gezelschappen) kan het arrangement ook op andere dagen worden uitgevoerd, al dan niet gecompleteerd met een diner en/of verblijf. Voor meer informatie en/of boekingen: Bureau voor Toerisme Zeeland, 0118-659988. LEZERSVOORDEELBON Naam: Adres: PCA/Voonplaats: Telefoon: abo /niet abo PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon treft u nadere informatie aan. LJ Wij kunnen ons voorstellen dat de Ramp-bijlage ook graag gelezen wordt door familie, vrien den en bekenden (nu woonachtig buiten Zeeland of wellicht buiten Nederland) die de Ramp hebben meegemaakt of in de gebeurtenissen zijn geïnteresseerd. U kunt deze bijlage los kopen bij de kantoren van de PZC: Vlissingen: Oostsouburgsewegio Goes: Voorstad 22 Zierikzee: Grachtweg23a Hulst: Baudelooió De prijs van deze losse bijlage bedraagt 0,50. U kunt de bijlage alleen afhalen; bijlagen worden niet verstuurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18