Opruimen olie vandaag verder Gouden jubileum Nooit Gedacht PZC Ozb stijgt fors in gemeente Sluis Nachtuuln geven startsein leutefeest Nog 31 vacatures bij de gemeente Hulst Schoonmaak lag hele weekeinde stil vanwege hevige sneeuwval Tuchtcollege bekijkt klacht vernietigen patiëntdossier Jongen aangevallen door pitbull Geurdagboek voor Kanaalzone Steens Oranjecomité zoekt leden Vlucht voor politie loopt fout af 't Oud Sas beste restaurant Reddingsboot Breskens komt twee keer in actie maandag 3 februari 2003 door Frank van Cooten HULST - Het Regionaal Me disch Tuchtcollege in Den Haag neemt de klacht van pati ëntenvereniging Samen Beter over het vernietigen van een dossier van een patiënte door huisartsenpraktijk Bolwerk in Hulst mondeling in behande ling. Het Tuchtcollege laat dat weten in een reactie op de brief van Samen Beter. De patiëntenvereniging heeft de indruk dat de ingediende klacht mogelijk niet in behan deling wordt genomen. De ver eniging baseert zich ook op uit spraken van huisarts V. Voor brood namens Bolwerk dat er wel een vooronderzoekje kan komen, maar dat de zaak ver der niet belangrijk zou zijn voor het Tuchtcollege. Voor brood baseert zich ook op een gesprek met de secretaris van hel Tuchtcollege. De secretaris heeft hem verzekerd dat de huisartsenpost zich geen zor gen hoeft te maken. Volgens Samen Beter wordt de indruk gewekt dat een en ander 'onderling geregeld' kon wor den. Secretaris P. Romer van het Medisch Tuchtcollege heeft met verbazing kennis genomen van de brief van Samen Beter. „De uitlatingen van de heer Voorbrood zijn geheel voor zijn rekening. Het moge voor zich spreken dat ik niet kan voor uitlopen op de beslissing die het College zal nemen." Op voorstel van de vooronder zoeker kan het College een klacht zonder mondelinge be handeling afwijzen indien het College deze ongegrond oor deelt. „In deze klacht is echter bepaald dat een mondelinge behandeling zal plaatsvinden. Daaruit kunt u afleiden dat ik als vooronderzoeker geen grond heb gezien het College een dergelijk voorstel te doen. Er is dus geen sprake van dal een klacht, op welke wijze ook, tussen een van de partijen en de secretaris van het College 'on derling geregeld' zou kunnen worden." De reden dat de klacht nog niet mondeling is behandeld, is volgens Romer niet dat het College de klacht niet urgent vindt. „Het College heeft echter meer klachten te behandelen. Daarnaast wordt de samenstelling van het Colle ge afgestemd op de specifieke inhoud van de klacht. In het onderhavige geval betekent dat, dat van het college dat de klacht behandelt, bij voorkeur ook een huisarts deel zal uit maken." Volgens Voorbrood zijn de patiëntendossiers van de huisartsenpraktijk wel de gelijk in orde en compleet. SLUISKIL - Een 8-jarige jongen uit Sluiskil is zaterdagiJ zijn woonplaats aangevallen door een pitbull. Door ingrijpt» van een voorbijganger vielen zijn verwondingen mee. Hijjl gebeten in zijn bovenarm. De grootvader van de jongen heeft aangifte gedaan bij de pol litie. Het slachtoffer zat in een slee toen de pitbull hem plotse- j ling aanviel. De hond liet niet los. De eigenaar van de hone p deed volgens de grootvader niets. Volgens de man was hetee h geluk dat zijn kleinzoon dikke kleding droeg en dat een voor- S bijganger de hond wist los te trekken. De jongen kon na be- f handeling door een arts weer naar huis. GENT-DeGentse schepen van LeefmilieuL. Decaluwezoefc onder de inwoners van de kanaaldorpen Desteldonk, Men-1! donkSint-Kruis-Winkel en Oostakker vij ftig snuffelaars dis fc een geurdagboek willen bijhouden. De bewindsman roept de hulp in van vrijwilligers om de geur- hinder in de kanaalzone beter in kaart te kunnen brengen. Hi; hoopt de snuffelaars te vinden onder mensen die eerder a f klachten uitten over stankhinder in hun buurt en bij bewo- nersgroepen die sinds enige tijd meewerken aan het project rond milieu en ruimtelijke ordening. De burgers worden ge- vraagd hun geurimpressies gedurende twee maanden twee maal per dag toe te vertrouwen aan een dagboek. Hun bevin-1 dingen zullen worden vergeleken met de waarnemingen vat deskundigen die snuffelmetingen doen in de kanaalzone. Volgens Decaluwe kunnen de geurdagboeken helpen om d< bronnen van geurhinder precieser te localiseren en maatrege- - len te nemen. Met het initiatief wil hij de leefbaarheid vat woongelegen in de dichte omgeving van de havenindustrie, versterken. s SINT JANSTEEN - Het Oranjecomité in Sint Jansteen heel'. I problemen met de personele bezetting. Van de negen leden stoppen er dit jaar zes. Het comité doet een dringend beroep op de ouders van de leerlingen van basisschool Inghelosen- berghe lid van het Oranjecomité te worden. „Het zou zonde zijn als op Koninginnedag in Sint Jansteen geen activiteiten gehouden zouden worden", zegt Paul Plas- i schaert van het comité. Volgens het Oranjecomité vallen df werkzaamheden voor Koninginnedag in principe mee „Meestal wordt vanaf februari drie tot vier keer vergaderd - Op Koninginnedag zelf moeten de leden wel de gehele dag be-] schikbaar zijn." Een jaar of tien geleden zat het Oranjecomité helemaal klem omdat er toen maar twee leden over waren. Na een oproep e: na een jaar helemaal niets gedaan te hebbenzi jn er toen nieu we leden bijgekomen. KAPELLE - Een 21-jarige automobilist uit Kapelle heeftzijt vlucht voor de politie moeten bekopen met een botsing teger een boom. De man reed in de nacht van vrijdag op zaterdag over de Biezelingseweg in Kapelle toen hij in de gaten kreep dat de politie hem wilde controleren. Hij zette zijn lichten ui', en ging er met hoge snelheid vandoor. Door de gladheid ver loor hij op de Oude Dijk de macht over het stuur om tegen eer boom tot stilstand te komen. Dat was voor de Kapellenaar geen reden zijn vlucht te staken, want hij zette het op een lopen. Hij kon echter snel worden aangehouden. De man bleek te veel alcohol te hebben gedron ken. door Frank van Cooten en Edith Ramakers CADZAND - Het schoonmaken van de Zeeuwse stranden wordt vandaag hervat. In verband met de hevige sneeuwval lag het op ruimen van de olieresten het af gelopen weekeinde nagenoeg stil. „De sneeuw moet eerst weg zijn alvorens we weer kunnen begin nen. We zien nu toch niets", zei M. van Steenbergen van water schap Zeeuws-Vlaanderen gis teren. Bovendien was op veel plekken de bovenlaag van het strand bevroren, waardoor de machines waarmee de olie wordt opgeruimd, te veel zand binnenkregen. „We hebben nu te maken met aflandige wind, dus zal heel weinig olie aan spoelen. We gaan er maandag weer met frisse moed tegen aan." Van Steenbergen is erg tevreden over de vrijwilligers van het station Cadzand van de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM). „Deze mensen hebben heel wat uren geklokt. Dat mag best ook eens worden gezegd." Milieuorganisatie Stichting De Noordzee pleit voor een scheep- vaartgeleidingssysteem voor zeeschepen, net zoals dit wordt gebruikt bij de luchtvaart. Hier mee worden schepen over de he le Noordzee gevolgd en geadvi seerd. Een verkeerstoren kan volgens MAASTRICHT - Restaurant 't Oud Sas in Sas van Gent is on langs tijdens de European Fine Food Fair uitgeroepen tot beste restaurant. 't Oud Sas was met restaurants in Weesp en Enkhuizen genomi neerd voor de prijs. De jury was van oordeel dat 't Oud Sas zich met succes heeft opgewerkt van eenvoudige eetgelegenheid tot het niveau van de betere restau rants. De verse streekproducten op de kaart tillen 't Oud Sas vol gens de jury uit boven de mid delmaat. De eigenaren Teun en Thea Rof fel namen op de vakbeurs in Maastricht hun prijs in ont vangst. Ze mogen voor 1150 euro inkopen, kregen een pan- nenset, reportages in twee vak bladen en een wisseltrofee. door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst kampt nog met de naweeën van de herindelingsoperatie. Het ambtenarenkorps is nog niet op sterkte. De gemeente heeft nog 31 openstaande vacatures op een totale formatie van 178 ba nen. De vacatures zijn verdeeld over alle vier sectoren. Volgens bur gemeester A. Kessen blijven bepaalde taken daarom nood gedwongen liggen, „Ook de be volking merkt er wat van. De burger moet soms wat langer wachten." P. Plasschaert (PvdA) kaartte de onderbezetting aan tijdens de vergadering van de raad. Hij wilde weten hoeveel vacatures er nog zijn, wat de on derbezetting op de korte en lan ge termijn betekent en wat de burgers daarvan merken. Vol gens Kessen is het streven erop gericht voor de zomervakantie het overgrote deel van de vaca tures ingevuld te hebben. L. Mangnus (Groot Hontenisse) heeft begrepen dat de rijksver goeding van de frictiekosten een stuk lager zijn dan de werkelijk gemaakte kosten. Frictiekosten zijn kosten die gemeenten ma ken bij het in elkaar schuiven van de gemeentelijke organisa ties. Mangnus wilde weten of de vergoeding in verhouding staan tot de werkelijke kosten. Ook dringt hij aan op een gesprek met de gedeputeerde. Stichting De Noordzee onge lukken, zoals die met Tricolor, en het aanspoelen van olie op stranden voorkomen. PvdA-Kamerlid D, Samson neemt de suggesties van Stich ting De Noordzee mee in Ka mervragen die hij vandaag zal stellen over de scheepsongeluk- Volgens wethouder P. Weemaes krijgt Hulst 2,6 miljoen euro. Tot nu toe is drie miljoen euro gespendeerd. Weemaes voorziet echter geen problemen. „Het resterende bedrag kunnen we toeschrijven aan de normale be- drijfsvoering. De burger merkt daar niets van." Weemaes voor ziet dat een gesprek met de ge deputeerde weinig zin heeft. „Tot nu toe is het nooit voorge komen dat hogere frictiekosten zijn uitgekeerd." Centrumplan Naast het snel invullen van de openstaande vacatures wil de gemeente ook het centrumplan snel uitvoeren. Na het afhaken van projectontwikkelaar BAM wil de gemeente haast maken met de reconstructie van de Bierkaaistraat en omgeving Dubbele Poort. „We moeten nog wel de procedure met BAM af wikkelen. Wat gaan we bijvoor beeld doen met de claim van de ontwikkelaar?", aldus wethou der B. Pauwels. „We willen in ie der geval zo snel mogelijk aan de slag. Er ligt een goed over zicht van wat moet gebeuren. We proberen niet al te veel tijd te verliezen. Pauwels wi 1 wel de nodige zorg vuldigheid betrachten. „Geef ons de kans de dossiers goed te bestuderen. Het is immers een groot en duur project. Spoed is gewenst maar we kunnen het ons niet veroorloven misstap pen te zetten." ken en de lekkage van olie naar zee en kust. Van Steenbergen van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen juicht de invoering van een geleidingssysteem voor zeeschepen toe. Bij vogelopvangcentrum De Mikke in Middelburg zijn dit weekeinde opnieuw met olie be smeurde vogels binnenkomen. Het aantal nieuwe olievogels neemt af, vergeleken met de da gen ervoor. Beheerster M. van Dijk telde zaterdag 25 vogels. De Mikke had tot gistermiddag ongeveer 460 vogels schoonge maakt en behandeld. In het noorden van Nederland zijn bij vogelopvangcentrum Fügelpits in Anjum door olie besmeurde vogels binnengebracht. Het gaat om 140 vogels. De olie slachtoffers zijn gevonden op de waddeneilanden Ameland en Terschelling. De olie is mogelijk afkomstig uit het vorige week gezonken schip Assi Euro Link. Schoonmakers hebben gister- envanaf Hoek van Holland een strook van ongeveer negen kilo meter strand ontdaan van olie uit het gezonken vrachtschip Tricolor. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat denkt vandaag en morgen nog bezig te zijn met de schoonmaak. door Frank van Cooten SLUIS - De onroerende-zaak- belasting (ozb) in de gemeente Sluis stijgt volgend jaar fors: twintig procent. B en W willen dat doen om de speerpunten uit het raadsprogramma uit te voe ren en om een gat in de begroting 2003 te dichten. Voor een woning met een waar de van 115.000 euro in de voor malige gemeente Oostburg geldt nu een ozb-tarief van 232 euro, in Sluis-Aardenburgis dat 208 euro. Voor dezelfde woning wordt volgend jaar een ozb-ta- rief van 281 euro berekend. Als de gemeente besluit een tariefs differentiatie tussen woningen en niet-woningen door te voe ren, gaat daar een paar euro vanaf. De verhoging met twintig pro cent betekent een meerop brengst van 737.000 euro. Van dit bedrag kan 369.000 euro worden ingezet voor die speer punten. Hierbij wordt gedacht aan de voorbereiding en uitvoe ring van projecten als Sluis aan Zee, het Spuiplein en Oranje plein in Breskens, toeristische projecten, Cadzand-Bad, het ontwikkelen van brede scholen in Bi-eskens, Oostburg en Aar denburg en de huisvesting van het gemeentelijk apparaat. Het geld wordt ook ingezet voor het bevorderen van de werkge legenheid, het verbeteren van het onderhoud van de infra structuur, de noodzakelijke ex tra uitgaven voor openbare vei- BRESKENS - De reddingsboot Zeemanshoop uit Breskens is het afgelopen weekeinde twee keer uitgerukt. Zaterdag haalde de Zeemanshoop een verdwaal de boei binnen en gisteren werd een gewond bemanningslid op gehaald om naar een ziekenhuis te worden gebracht. Zaterdag was de Zeemanshoop bezig met een oefening, toen de Kustwacht Vlissingen meldde dat een boei op drift geraakt was. Verschillende zeeschepen waren er in de mist en sneeuw buien al bijna bovenop gevaren. De boei, Songa, werd voor de kust van Vlissingen gevonden, ligheid en het restaui-ei-en van het archief van Sluis-Aarden-i- burg. Het resterende bedrag van - 368.000 euro is nodig voor het sluitend maken van de begro ting. Sluis kampt met een tekort op de begroting van 1.122.00(1 euro. Dat komt met name doo; fors gestegen personeelslasten wachtgeldregelingen voor wet houders en secretarissen, no; niet gerealiseerde besparing® op de gemeentelijke gebouwen in Oostburg en de uitkering var de Zalmsnip aan de gebruikers- van tweede woningen. Als gevolg van een uitspraak van de Hoge Raad is de gemeen te verplicht ook aan deze cate gorie belastingplichtigen de Zalmsnip uit te keren. Het colle ge is daarom genoodzaakt ee: aantal maatregelen te treffen Naast de verhoging van de oz'c met twintig procent wordt ee aantal bezuinigingen doorge voerd. Deze maatregelen leve ren 1.491.000 euro op. Tweede stijging Voor de inwoners van de voor-I malige gemeente Sluis-Aarden- burg betekent de forse stijging van de ozb de tweede irj korte tijd. De inwoners kreger. vorig jaar ook een ozb-verho- ging van twintig procent voorde kiezen. De gemeenteraad van Sluis praat over de begi'oting 2003 en over de vooi-gestelde ozb-verho ging op donderdag 13 februari De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Oostburg. op zijn kop drijvend. De sleep boot Walcheren nam de bescha digde boei over. Een dag later kwam er e® noodkreet binnen van het Noor se zeeschip Star Dover, dat van Vlissingen wegvoei'. Een be manningslid had hoofdletsd opgelopen en moest naar he: ziekenhuis. De Zeemanshoop haalde in Vlissingen ambulan- F" cepersoneel op en voer naar hö ankergebied Wielingen Noo waar de Star Dover voor ank gegaan was. De zeeman w met spoed overgebracht na het ziekenhuis. Na behandel is hij teruggebracht. KNFM-voorzitter De Vries (rechts) huldigde C. Boenne, Th. Weemaes, A. Steyaert, R. Peersman en F. de Smid (vlnr) van Nooit Gedacht. foto Camile Schelstraete doorOmer Kips GRAAUW - Klokslag elf uur zaterdag morgen begon de eucharistieviering in de parochiekerk van Graauw ter gelegen heid van het gouden jubileum van fanfa re Nooit Gedacht. Pastor Stuyck, in de tijd van de oprichting van de fanfare ka pelaan te Graauw, ging voor in de vie ring. Nadat de fanfare, onder leiding van dirigent Joop de Pooter, een inleidend muziekstuk ten gehore had gebracht, verwelkomde de oud-kapelaan alle aan wezigen. In zijn preek haalde hij herinneringen op uit zijn jeugd en aan de tijd dat hij op Graauw kapelaan was. Een muzikant vergeleek hij met een mens die op zijn in strument zichzelf kan zijnmaar die dooi de samenwerking van het gezelschap de saamhorigheid bevordert en dat is goed voor de gemeenschap. Penningmeester Ade Koster herdacht in de voorbeden de overleden leden van de fanfare, maar ook de slachtoffers van de watersnoodramp op 1 februaii 1953. Wethouder F. van Driessche voerde het woord namens de gemeente Hulst. „Op 27 januari 1953, vlak voor de waters noodramp, werd de fanfare Nooit Ge dacht opgei'icht. Grote animator was bakker Dries den Boer. Commissaris van de Koningin De Casembroot vond het raar dat bij de opening van een nieuwe weg geen Graauwse fanfare was. Dat lie ten de Graauwenaren niet op zich zitten. Het gaat bij een fanfare niet alleen om muziek, maar ook om de saamhorigheid, acte de présence bij allerlei gebeurtenis sen. Van de straat Namens de KNFM deelde voorzitter De Vries van de afdeling Zeeland onder scheidingen uit. C. Boenne, Th. Wee maes, A. Steyaert en C. Peersman ontvin gen de gouden speld met diploma voor hun 50-jarig lidmaatschap als bestuui's- lid of muzikant. F. de Smid ontving een .speld voor zijn jubileum van 40 jaar mu zikant. De Vries zei dat muziekgezel schappen de gemeente veel geld bespa ren omdat ze de mensen van de straat houden, feesten opluisteren en zo meer. Hij adviseerde het gemeentebestuur van Hulst dan ook bij de subsidiëring de x-ichtlijnen uit Den Haag te volgen. Voorzitter A. van Eerdenburgh legde in zijn speech de nadruk op de behaalde re sultaten en het wel en wee van Nooit Ge dacht. Hij dankte iedereen voor zijn bij drage aan de fanfare op welke manier dan ook. Dirigent Joop de Pooter wei-d geprezen om zijn vakbekwaamheid, ge duld en de goede omgang met de jeugd. De voorzitter overhandigde hem een mu ziekinstrument van glas. Tijdens de carnavalsmiddag voor ouderen werd flink gedanst. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel AARDENBURG - De Aardenburgse Carna valsstichting (ACS) De Nachtuuln gaf tij dens het afgelopen weekeinde het startsein voor het komende leutefeest. Vrijdagmiddag was er in de schuur van de familie Van Overloop aan de Paardenmarkt een piratenshow van de clown Papa Chico. Tijdens die middag werden Thomas Dool- aege en Angela Dudok als jeugdprins en - prinses voorgesteld. De avond stond in het teken van de boerenmaaltijd waar een hon derdtal hongerigen voor aanschoven. Zaterdagmiddag kwamen een honderdvijf tig bejaarden genieten van een middag vol muziek. Het oi-kest Zilveren Draden bracht heel wat leut en plezier. Ook werd er volop gedanst. Volgens voorzitter Eric de Cocq was de belangstelling erg groot. „We hebben helaas wat afzeggingen gekregen door de sneeuwval. Het mocht bij de aanwezigen de pret niet drukken." Het schuurfeest 's avonds werd opgeluisterd met de streek- band That's it. Voor het komende leutefeest in de kikkerstad werd Germen Modde ver kozen als de nieuwe prins Hurmun de eer ste. Op 15 febi-uari organiseert ACS zijn do nateursactie in Aardenbui-g.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 28