Zand-team sprokkelt e puntjes Morres bezorgt trainer mooie dag PZC Zwemjeugd goed voor snelle tijden Schakers HWP na inhaalrace op kop 17 SAR maakt geen fout ■■«■■11 Waslander trainer bij Spijkenisse Russin springt met polsstok over 4,76 m Handbaltitel voor Kroatië Lissabon - Het mannen- handbalteam van Kroatië heeft in Lissabon de wereldtitel ver overd. f lorian Liegl vliegt het verst Biljarters sukkelen in finale maandag 3 februari 2003 Hoor Al ex Krappen MIDDELBURG - De tafelten nissers van 't Zand hebben in de jlrijd om handhaving in de tweede divisie vier nuttige pun ten gepakt. Tegen titelfavoriet Hotak werd de kleinst mogelij ke nederlaag geleden. Ronduit [Sensationeel was daarbij de ze ge van Lennard Rodenburg op IReinier Paetzel. De SAR-vrou wen kwamen niet verder dan 5- 5bij Red Stars 2. Be Zand-mannen legden een prima wedstrijd op tafel tegen de favoriet uit Hoogerheide. Manjn Veygen won twee partij en, Dennis Verdurmen en Ro denburg één. De Middelburger wint voor de tweede wedstrijd op rij alleen van de sterkste te genstander: „Er moeten meer sterke spelers in deze poule ko men 't Zand heeft nu acht pun ten uit twee wedstrijden, maar krijgt alle mindere teams in de zeklasse nog. De wedstrijd tegen Red Stars 2 was belangrijk voor de vrouwen van SAR, want dit team wordt gezien als een concurrent voor de vierde plaats. Die klassering betekent handhaving in de eer ste divisie. Naomi Schelfhout speelde uitstekend en bleef on geslagen. Kim 't Hooft verloor één partij, Simone de Klerk speelde te wisselvallig om tot iscoren te komen. Geen fout Inde derde divisie bij de man nen maakte SAR geen fout te gen het op voorhand gevreesde TOGB. In Berkel en Rodenrijs werd het 4-6 door twee zeges van Pacal Neve en Erwin Ver durmen en één van Wim 't Hooft. Daardoor handhaven de Zeeuws-Vlamingen zich aan SPIJKENISSE - Koos Waslan der wordt de opvolger van Wim Tijl als hoofdtrainer van Spijke nisse, dat uitkomt in de zater daghoofdklasse van het ama teurvoetbal. De inwoner van Poortugaal heeft getekend voor een jaar met een optie voor een tweede. Waslander is op dit moment as sistent-trainer bij de Roosen- daalse eredivisionist RBC. Sa men met Jeffrey Kooistra neemt hijde honneurs waar na het ont slag van Chris Dekker. GPD GLASGOW - De Russische bolsstokhoogspringster Svetla- uaFeofanova heeft bij atletiek- idstrijden in Glasgow haar ireldrecord indoor verbeterd, [ging over 4,76 meter, 1 centi meter hoger dan bijna drie jaar ,'eleden tijdens de EK in Wenen, lekkeloos verliep de recordpo- Jigniet. De 22-jarige Feofano- |vahad grote moeite op 4,65 en ar beste prestatie ooit tril- lat vervaarlijk. Maar hij (kwam niet naar beneden. De jRussin probeerde het vervol gens ook nog twee keer vergeefs ;op4,82. In de buitenlucht staat het wereldrecord met 4,81 op ;iiaam van haar Amerikaanse ri vale Stacy Dragila. RTR D<' olympisch kampioen van 1996 versloeg Duitsland in de fi nale van het WK met 34-31. Bij de rust leidde de Oost-Europese ploeg al met 20-18. koor Kroatië was het de eerste wereldtitel in het mannenhand tal. Duitsland was in 1938 en 1978 wereldkampioen. SID Bad MITTERNDORF - De Oostenrijkse schansspringer florian Liegl vierde zaterdag hjn twintigste verjaardag met rijn eerste wereldbekerzege. Diegl vloog van de reuzenschans von Kulm in zijn geboorteland Eaai' afstanden van 208,5 en '94,5 meter. DPA kop in deze klasse. In een andere derde-divisiepoule won Arne- muiden van FvT 2 met 7-3. Jan- Rien Meerman zette de goede lijn van vorige week door met drie zeges, Jan Steijn en Mare Hackenberg voegde er daar bei den twee aan toe. Arnemuiden staat nu tweede met drie punten achterstand op Docos. In de hoofdklasse A leed Arne muiden 2 de tweede maximale nederlaag op rij, ditmaal tegen 't Zand 2. Het team begint daardoor met nul punten uit twee wedstrijden en zal in de komende wedstrijden vol aan de bak moeten om nog iets te red den. 't Zand 2 blijft door deze 10-0- zege in het spoor van titelcon- current Vice Versa. Smash'76 uit Sint Annaland kwam in een thuiswedstrijd tekort tegen TCS 2. Voor Smash won Christi an van 't Hof tweemaal en Ad Verhage éénmaal. Meer dan 3-7 zat er dus niet in voor Smash. In de andere poule won SAR 2 zonder sterspeler Johan 't Hooft met 6-4 van OdT uit Roosen daal. Dat was een belangrijke zege, want OdT is de voornaam ste concurrent van de Klooster- zandse reserves voor de veilige vierde plaats. Fikse streep In de kampioensgroep leden de jongens van 't Zand een verras sende 7-3-nederlaag bij Play Fair. Die uitslag was geflat teerd, want Play Fair kende het nodige geluk. Kawun Yu won twee partijen, Arjan Jonkman één. Een fikse streep door de re kening voor de Middelburgers, die als favoriet een deze compe titie begonnen. MZ won wel, met 7-3 van Steeds Hoger/TSB. Thomas Groene- woud luisterde zijn debuut in Michael Zwemer won twee partijen voor MZ, dat kanshebber is om de play-offs te halen. deze klasse op met drie zeges. Michael Zwemer won twee par tijen, Michel Sperling één. MZ blijft door deze zege op gelijke hoogte met 't Zand en dus een belangrijke gegadigde voor één van de vier plaatsen in de play offs. In de B-klasse beleefde Arne muiden een off-day. Het verloor met grote cijfers (9-1) van TOV. Voor de Zeeuwen won alleen Danny Bisschop één partij. Eén klasse lager pakte Smash'76 de koppositie door een prima 8-2-zege op Vice Ver sa. Harm Westdorp en Arno Buijnzeel bleven beiden onge slagen, Recom Vroegop moest één opponent feliciteren. In de meisjes A-klasse trad SAR met Debbie de Klerk aan tegen Vice Versa. De Klerk won drie wedstrijden en had een aandeel in het dubbel. Chantal Remorie won tweemaal, haar zus Anika één partij: 7-3 voor SAR. In de B-klasse verloor een geha vend Arnemuiden met 8-2 van Westa. Vorig jaar werd Arne- Hulstenaren vieren dubbel feest na zege op Atak: 4-0 door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Het was feest in Hulst. De volleyballers van Morres versloegen zaterdag in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in de derde divisie Atak'55 met 4-0 en bezorgden de jarige trainer Guido de Beule op gepaste wijze een mooi ca deau. De mannen van Wea/Mevo'80 wezen in de tweede divisie C het op de vierde plaats geklasseerde Shot met 3-1 terug en namen daardoor afstand van de onder ste regionen. De vrouwen van Morres/Hulst legden in 2 C in ei gen huis het loodje tegen koplo per Taurus: 1-3. In de derde divisie ging in Brui- nisse de ontmoeting tussen Kwiek en Timmers/Volley Zuid niet door, omdat de bezoekers niet kwamen opdagen. In de eerste klasse C onderbraken de mannen van WS'92 (die naar Spirit in Barendrecht moesten) vanwege hevige sneeuwval na bij Rilland hun reis en keerden huiswaarts. De vrouwen van Ardito reisden voor een duel in de eerste klasse C niet af naar Hulst. In het district Zuid-West gingen 48 wedstrijden niet door, omdat de uit spelende clubs niet kwa men opdagen. Daarbij ging het in twaalf duels om mannenploe- gen. Opvallend was verder dat in de hoogste divisies wel alle bezoekers afreisden. De volley- balbond wees bij verzoek om uitstel op het reglement. Daarin staat dat met openbaar vervoer dient te worden gereisd. De teams die niet vertrokken, ho pen op een generaal pardon. Mannen Wea/Mevo'80-Shot 3-1 (18-25, 25-13, 25-12, 25-20): De thuis ploeg speelde heel gediscipli neerd en liet zich niet intimideren door Shot, dat vol gens Mevo-trainer Arie de Kreij alles uit de kast haalde om het spel van zijn ploeg te ontrege len. „Het is een ploeg die qua ge drag heel vervelend doet. Daar om was ik ook zo blij dat we hen de laatste drie sets echt hebben vernederd." Wea/Mevo'80 kwam moeizaam op gang en trof matig serverend een opponent, die het side-out spelletje prima beheerste. Met veel meer druk in de opslag (vooral op de derde stopper van de bezoekers, die als passer/lo per fungeerde) wisten de Zeeu- Morres-aanvaller Martin Ferket test het blok van Atak. wen het tij te keren. Wea/Me vo'80 zette een goed blok en droogde de bezoekers in twee opeenvolgende sets af. Joost Timmermans lag met een prima invalbeurt in de vierde set aan de basis van beslissende setze ge.Hij serveerde van 18-18 naar 23-18. Morres/Hulst-Atak'55 4-0 (25- 17, 25-23, 25-22, 25-22): Mor res/Hulst nam sportieve revan che voor de eerder dit seizoen geleden nederlaag (3-2) en deed dat op een indrukwekkende manier. De Zeeuws-Vlamingen groeiden in een rechtstreeks duel met de nummer drie van de rangschikking naar grote hoog te. „Ik had het vrijdag op de training al gezien en had er vooraf een goed gevoel over", zei trainer Guido de Beule. „Er is met een goede servicedruk zeer geconcentreerd en heel de gelijk gespeeld." Het leidde tot een overwicht van de Hulster mannen, die in de tweede set een lichte achter stand bijtijds in winst omzetten en vooral in de derde set naar hoog niveau groeiden. Gallery- play bij 16-6 resulteerde in een terugval en voorkwam voor de bezoekers een afstraffing. In de vierde set bleef een aantal basis spelers op de bank. Dat had geen invloed op het goede spel van Morres/Hulst. District Mytilus-Dynamo'70 4-0 (25-23, 25-16, 25-17, 25-18): De Goese formatie begon erg gemakzuch tig, waardoor Dvnamo'70 lang kon aanklampen. Daarna kwam de thuisploeg met een ge wijzigde équipe niet meer in problemen. De hard werkende bezoekers namen in het begin van de resterende sets wel steeds een lichte voorsprong. Zonder foto Camile Schelstraete tot grote hoogte te groeien ver zette Mytilus echter op tijd de bakens. Rijnmond 5-De Sterre 3-1 (25- 18. 23-25, 28-26, 25-20): Op nieuw was De Sterre in een ge- lij kopgaand duel goed op dreef. De Zuiddorpse formatie was zelfs dicht bij een verrassend re sultaat. Rijnmond 5 sloeg in de derde set op 22-24 volgens ie dereen van De Sterre een bal ver uit. maar beide scheidsrechters zagen dat anders. Daarna slaag de De Sterre er niet in om drie setpoints te verzilveren. Na die morele tik gingen in de vierde set de kopjes omlaag. Vrouwen Morres/Hulst-Taurus 1-3 (23- 25, 23-25, 18-25, 27-25): Het op de vierde plaats geklasseerde Morres/Hulst maakte het kop loper Taurus erg lastig. In een enerverend duel met veel en lan- door Nora van Bambost KAPELLE - De Zeeuwse zwem jeugd. ondergebracht in ver schillende klassen van minio- ren, leverde opvallende prestaties op de derde regionale speedowedstrijd voor zwem mers boven de Westerschelde. Sander van Nieuwenhuyzen van De Ganze uit Goes (minio- ren 6), Hajo Kok van de Beve landers uit Kapelle (klasse 5) en Manon Minncboo van De Stormvogel uit Vlissingen (3/4) waren goed voor snelle tijden. Op de 100 meter vlinderslag bij de meisjes minioren 6 was de 12- jarige Jacqueline Boonman uit Kapelle een klasse apart. Met groot verschil versloeg zij haar concurrenten in een persoonlij ke recordtijd van 1.17,63, waai"- mee ze zich nestelt in de top van het landelijke speedoklasse- ment. Sander van Nieuwenhuyzen- uitkomend in de klasse jongens minioren 6, toonde zich weer onverslaanbaar op de 100 meter schoolslag en de 100 meter vlin derslag. Ganze-talent Van Nieuwenhuyzen tikte op beide afstanden met ruim twintig se conden voorsprong op de num mer twee aan. Hij weet zich met deze tijden verzekerd van een plaats bij de besten van Neder land in zijn jaargang. Bij de jongens minioren 5 haal de de 11-jarige Hajo Kok van De Bevelanders drie keer goud. Op de 200 meter wisselslag, de 100 meter schoolslag en de 100 me ter vrije slag was hij de snelste. Op de 200 wisselslag eiste Kok de titel zelfs op met een halve minuut voorsprong en ook op de andere afstanden won hij met een straatlengte voorsprong. Daarmee liet hij zien absoluut tot de Zeeuwse top te behoren, In de categorie meisjes minioren 5 was het op drie afstanden stui vertje wisselen tussen Danique van Peenen, Monique de Haard, beiden Stormvogel en Joy Tramper van Zeelandia uit Rei- merswaal. In een spannende strijd was het op de 100 meter schoolslag Monique de Haard die als eerste aantikte. Op de 200 wisselslag won Joy Tramper nipt van Danique van Peenen, die op de 100 vrij op haar beurt de sterkste was in deze catego rie. Het jeugdige Vlissingse talentje Manon Minneboo deed van zich spreken door op de 50 meter vlinderslag en de 100 meter schoolslag haar concurrenten, clubgenootjes Judith Stap en Anniek Minderhoud, ver achter zich te laten. door Joop van den Oudenhoven foto Lex de Meester muiden nog tweede in deze klas se, deze competitie zit een hoge positie er vooralsnog niet in. In de C-klasse hestelde Smash'76 zich met een mooie 8- 2-overwinning op Tanaka 2Es ther Bruijnzeel bleef ongesla gen, Leotien van Keulen en An- ky Vroegop wonnen beiden tweemaal. GOES - Het gewestelijk kampi oenschap libre tweede klasse, dat bij Baarends in Goes werd gehouden, heeft voor de Zeeuw se spelers weinig goeds opgele verd. De overwinning ging naar De Bruijn uit Sprundei. De Brabander was de sterkste in deze eindstrijd. Dat onder streepte hij nog eens in de finale door via de hoogste toernooise- rie (33) zijn laatste tegenstander te verslaan. Over zeven ronden verspeelde De Bruijn maar één puntje, aan Addie de Vogel van 't Klusje. Met dertien punten en 4.24 ge middeld stak hij verder met kop en schouders uit boven de ande ren. Voor Jos Capello uit 's Heeren- hoek verliep het kampioen schap teleurstellend. De eind strijd werd een kwelling. „Schandalig, zo slecht als ik heb gespeeld." Hij kwam uit op een achtste en laatste plaats met drie punten en 2.82 gemiddeld. Addie Vogel, uitkomend voor Schouwen Duiveland, liet het ook flink afweten. Alleen in de laatste partij liet Vogel zien tot wat hij in staat is met een partij van 6.66 gemiddeld. Daardoor eindigde hij toch nog als derde in de eindstand. Wim van der Maas van Windenburg werd vijfde, Edward Jansen van De Kastanje uit Kloosterzande ze vende met vier punten. ge rally's kwamen de gasten in de eerste twee sets met de schrik vrij. Taurus beschikteover een speelster, die op cruciale mo menten een bres in de verdedi ging van de opponent kon slaan. „Daardoor viel het dubbeltje net naar de verkeerde kant", keek trainer Harry van Putte te rug „Het is jammer dat we hier maar één puntje aan overhou den." Na een ruime nederlaag in de derde set praatte de oefenmees- ter met succes op zijn ploeg in. Morres/Hulst opende sterk, nameen 12-4-voorsprong, maar zag die naarmate de set vorder de door een opeenstapeling van fouten slinken. Taurus kwam zelfs op voorsprong. Met een verbeten inzet als sterk wapen slaagde de thuisploeg er echter in om de eer te redden. Savok-Zuvo 3-2 (23-25, 25-20, 16-25,27-25,15-8): Het duel be gon anderhalf uur later dan ge pland, omdat Zuvo de weg kwijt was. Dat had echter vooral op Savok zijn weerslag. De Sasse équipe speelde chaotisch en kreeg meteen de rekening voor een gebrek aan rust gepresen teerd. Nadat in de tweede set bij een ruime achterstand de ploeg op een aantal posities was ge wijzigd, ontwikkelde zich een gelijkopgaand duel. Beide teams hadden beurtelings het initiatief. Zuvo beschikte over een prima sprongservice, waar mee vooral in de derde set veel werd gescoord. Daarna pakte Savok in een enerverend duel de goede draad op. Sic Pugno-Dvnamo'70 3-2 (15- 25, 25-22, 19-25, 25-18, 15-10): Een incompleet Dynamo'70 kon op belangrijke momenten geen vuist maken. Sic Pugno bestookte de hoofdstedelingen met een prima opslag, beschikte over een harde aanval en speel de vrijuit. Daarmee werd de koploper bij tijd en wijle over rompeld. Dat leidde na drie sets tot de ommekeer. Morres/Hulst 2-Rijnmond 3 0-4 (13-25, 17-25, 13-25, 20-25): De bezoekers achterhaalden door deze winst koploper Dyna mo'70. Rijnmond 3 was een maatje te groot, sterk in de ver dediging en had vooral een sur plus aan aanvalskracht. Mor res/Hulst 2 veerde door een opslagbeurt van Eline de Block in de vierde set op. Tamara van Bellen verdeelde het spel goed Nadat de puntjes op de i waren gezet, ging deze set ook naar Rijnmond. door Roeland Alders VLISSINGEN - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent hebben dankzij een 9-1-overwinning op BSC koploper Calder achter haald. In de derde klasse blijft Middelburg de te klop pen ploeg. De hoofdstedelin gen hadden geen kind aan WSC 2 uit De Lier. BSG-HWP Sas van Gent 1-9: Al snel stonden de Zeeuws- Vlamingen met 6-0 voor en dat nog wel zonder groot meester Paul MotwaniGeert van der Stricht en Helmut Cardon deden het goed op de topborden en ook Eddie van Beers en Gunther Deleyn wonnen hun partij. 1. C. Langeweg-G. v/d Stricht 0-1, 2. H v/d Poel-H. Cardon 0- 1. 3. T. v/d Heijden-E. van Beers 0-1, .1 Marces-G Deleyn 0-1, 5.. E. Wiistefeld-K. Leenhouts remi se, 6. K. v/d Heijden-B. Michiels 0-1, 7 T. Slisser-J. Goormach- tigh 0-1, 8. T. van Gijsel-H. Grof- fen remise, .9. A. Otten-K. Nieu- welink 0-1, 10, C. Kooijman-B. de Bruijcker 0-1 Rijswijk-HWP Sas van Gent 2 3-5: Op de overwinning was niets af te dingen. Invaller Tom Piceu scoorde een punt en ook Mark de Waal pakte de overwinning. Hariy Pro voost won ook, zodat de zege niet meer in gevaar kwam. Alleen Marc Lacrosse moest het onderspit delven. Een stelling die remise was, werd nog verloren. 1. R. van Helvoirt-D. van Heir- zeele remise, 2. A. Cupido-T. Pi ceu 0-1, 3. M. Hoving-M Lacros se 1-0. 4. B. Kommer-M. de Waal 0-1, 5. P. Boxebeld-H. Provoost 0-1, 6. C Oosterom-F. Snijders remise, 7. R. Leezer-A. Galle re mise, 8. B. v/d Berg-M. v/d Zalm remise. WSC 2-Middelburg 1,5-6,5: Tegen het zwakke WSC 2 werd simpel gewonnen. Ook omdat Ikonnikov weer eens meedeed. Alleen Willem-Jan Pannekoek verloor. In een moeil ïjke stellinggaf de Mid delburger een dame weg. Jo han de Wolf had niet te klagen. In een bijna zeker lij kende remisestelling kreeg hij de winst cadeau Met deze overwinning lijkt het erop dat de hoofdstedelingen het kampioenschap binnenha len. 1. A.J. Dulk-S. Stange 0-1, 2. M. van Woerden-V. Ikonnikov 0-1,3. 5. Veldhuizen-R. Tiggelman 0-1, 4. D. van Nieuwkerk-J. de Wolf 0- 1, 5. A. Dekker-T. Burgerhoff 0-1 6. W Oversloot-W.J Pannekoek 1-0, 7 C. Kuijvenhoven-H. Porte 0-1, 8. M. Kuijvenhoven-B. Hen- derikse remise. Overschie-Souburg 6-2: Overschie was een maatje te groot voor de Souburgers. Alleen Collin Boelhouwer pakte bij een 4-0-achter- stand een punt. Marcel Boel houwer had na een geweldige aanval kunnen winnen, maar zag de juiste voortzetting niet. Corné Boogaard en Ro bin Bosters kwam remise overeen. 1. E. Brandenburg-M. Boelhou wer 1-02. R. Fokkink-J. Hek huis 1-0, 3. KLooijmans-R. Al ders 1-0. 4. H. Ochtman-M. Toe- tenel 1-0, 5. W. Hajenius-C. Boel houwer 0-1, 6. R. Ruijtenberg-M Koolhoven 1-0, 7. C. Feelders-C. Boogaard remise. 8. A. Segers-R. Bosters remise. Bergen op Zoom-Terneuzen 3,5-4,5: Het was een verdien de overwinning, mede door het goede spel van Ralf Gom- mers, die niets heel liet van zijn tegenstander. Albert- Jan Breukelman won knap van Gordon Plomp en ook zoon Jan won netjes. Team leider Gosse Kamminga, die zelf verloor, was zeer te spre ken over zijn achttal. 1. M. van Herck-J. Gernaert 1-0, 2. V. Menyeyevsten-R. Gommers 0-1, 3. F. Schouten-W. Vleeskens 0-1, 4. G. Plomp-A.J. Breukel man 0-1, 5. J Havermans-D. Lansay 1-0, 6. T. van Hoofstat-G. Kamminga 1-0, 7. M. Mon tenegro- J. Breukelman 0-1, 8. P. Hamers-M. Freeke remise. Sliedrecht-Vlissingen 8-0: Na 2,5 uur spelen zag het er niet eens zo slecht uit voor Vlissingen. Daarna ging het van kwaad tot erger. Ewoud van Hecke kon zijn voordeli ge stelling niet houden en verloor. Paul van Rooijen had geen schijn van kans tegen Hans Klein. Andere goed lij kende stellingen werden te nietgedaan, alsof er een vloek heerste over Vlissin gen. 1. R. Breedveld-E van Hecke 1- 0, 2. H. Klein-P. van Rooijen 1-0, 3. G.J. van Vliet-E. Clarisse 1-0, 4. B. v/d Donk-H. Weiten 1-0, .5. W. Boer-H. Westerweele 1-0, 6. J. van Rekom-W Punt 1-0, 7. W! Hokken-E. van Driel 1-0, 8. C. Wessels-R. v/d Wetering 1-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25