Dubbelinterland zware opgave 1 Stephanie de Frel piekt in Heikant feestje van dvo PZC PZC Fortis bederft 15 Dennis Voshart op dreef in korfbalduels tegen België ra 1 Heeren start Amazone uit Koewacht verovert twee Zeeuwse dressuurtitels in marathon Sportdebat in Vlissingen Derde Masterstitel voor Burgman Opnieuw verlies voor Sranang Bridgeparen delen de winst Rotterdam maandag 3 februari 2003 j Hnor Roeland van Vliet GOES/ANTWERPEN - Twee 'l interlands tegen België in één weekeinde, zelfs binnen twintig uur, is misschien een beetje te veel van het goede. Zaterdag- avond speelde het Nederlands team hoogstaand korfbal in het GoeseSportpunt Zeeland, maar gistermiddag maakte Oranje er :i. een fletse vertoning van in de 'h' Arena in het Belgische Deurne. Nederland won beide ontmoe- tingen wel: 26-15 en 16-13. K Dennis Voshart, de enige Zeeuw in de selectie van bondscoach Jan Sjouke van de Bos, vond dat het experiment van het KNKV ~j positieve en negatieve kanten 5'. had. „Negatief is dat het wel een v heel zware belasting is voor s:' sommige spelers. We hebben een aantal dertigers rondlopen en die houden het echt niet meer al lemaal zo lang vol. Twee wed- strijden binnen twintig uur is dan veel", sprak de Zierikzeeë- j,j naar, zelf ook dertiger. „Maar in >i» zo'n weekend heeft de bonds coach wel weer wat meer tij d om iedereen te zien spelen." Van de Bos was wel zeer te spre ken over de dubbelinterland. „Vanuit het coachperspectief is zo'n weekend mooi. In Goes be reikten we haast de perfectie, in Deurne moesten we het meer van werkkorfbal hebben. Za terdag ging het op souplesse, zondag op kracht. Maar ook in die tweede wedstrijd lieten we ons van een goede kant zien. Hoewel het niet liep, hielden we onze rug recht en kwamen terug van een achterstand." Een constante factor in de twee interlands was aanvoerder Dennis Voshart. De topschutter van Deetos speelde in Goes veertig minuten, in Deurne viel hij aan het begin van de tweede helft in. Beide wedstrijden speelde hij sterk. In het eerste duel - voor hem een thuiswed strijd - haalde hij een zeer hoog schotpercentage. In totaal schoot hij acht keer, liefst vier ballen gingen door de korf. „Je zag wel dat we, zeker in de eer ste helft, bijna uit elke aanval scoorden met ons vak. We had- Wcfl den dan ook een ongekend hoog schotpercentage. We zaten alle maal op zo'n vijftig procent. Nou, het is lang geleden dat ik dat heb meegemaakt. Normaal zit je op zo'n achttien procent." Mede door het loepzuivere af standsschot liepen de Neder landers al snel weg van de Bel gen, die volgens Voshart nogal gezapig speelden. Bij rust leidde Oranje al met 12-6 en toen zat vedette Leon Simons nog niet eens lekker in de wedstrijd. Na rust gaf de PKC'er wel thuis: hij scoorde vijf keer. In die tweede helft had Oranje, dat de marge constant rond de tien doelpunten hield, zelfs tijd om dolletjes te maken. Taco Poelstra, ingevallen voor Den nis Voshart, en Leon Simons gooiden ballen achter him rug langs, haalden trucjes uit en probeerden zo het publiek te vermaken. Daardoor stokte het scherpe aanvalsspel van Neder land enigszins. Voshart had wel een verklaring voor de scherpte van de natio nale ploeg en de hoge uitslag (26-15). „Kijk, in de competitie zitten we nu in de beslissende fase. Iedereen staat op scherp, iedereen wil de kruisfinales ha len. De jongens die hier staan, zijn ook in de competitie in top vorm en dat zag je terug. Vol gende week spelen we met Dee tos tegen PKC, dan gaat het er ook weerom." Basis Maar Oranje had moeite om die scherpte vast te houden. Bonds coach Van de Bos wijzigde zijn team op vijf plaatsen voor het duel in België. Alleen Marloes Preuninger, Heieen van der Wilt en Leon Simons stonden ook in de Hel van Deurne in de basis. Voshart, die had gehoopt op een basisplaats na zijn wissel van een dag eerder, begon op de bank. De veranderingen in de opstelling pakten niet goed uit. Oranje had grote moeite om het gat in de defensie van de zuider buren te vinden. Het afstands schot liep niet en daardoor zochten met name Taco Poelstra en Eric Simons het avontuur on der de korf op. Door maar on stuimig genoeg de doorloopbal in te gaan, hoopten ze strafwor- pen mee te krijgen. De Portuge se scheidsrechter trapte er in en gaf ze. België speelde juist sterker dan de dag ervoor. De ploeg had de verdediging op orde en speelde een stuk gedurfder. De Rode Duivels gingen bij de rust ook verdiend aan de leiding: 9-7. Toch knokte Oranje zich in de tweede helft goed terug. En dat kwam niet in de laatste plaats door de Dennis Voshart die de geblesseerde Poelstra verving. Koud in het veld bediende Vos hart de debuterende Mirjam de Kleijn met een mooi passje: 9-8. Daarna boog Nederland de ach terstand om in een 13-10-voor- sprong. Voshart scooi'de later de 14-11 en ging er keer op keer fel in in de verdediging. „Ik wist dat mijn tegenstander goed schoot. Ik had de keus: of laten schieten of er met risico ingaan en hem aan het twijfelen bren gen. Ik koos voor het laatste", verklaarde Voshart. Door doel punten van debutant Michiel Gerritsen en Eric Simons maak te Nederland uiteindelijk 16-13. Met twee winstpairijen heeft Nederland de eerste serieuze krachtmeting in de aanloop naar het WK, in november in ei gen land, erop zitten. Voshart, die gisteren zijn 43e interland speelde, hoopt nog in ieder geval tot dan mee te kunnen. „Het zal wel mijn laatste kunstje wor den. Niet dat ik dat al heb beslo ten, maar het zal waarschijnlijk wel zo zijn. Ik hoop dat de bondscoach mij er bij houdt. Ik weet dat hij momenteel nog twijfelt: moet ik een jong team al klaai'stomen voor het WK of moet ik doox'gaan met de erva ren spelers. Ik denk dat een mix het beste is, en dat moet ik er ook wel in zitten. Ik wil het inter- landx-ecord bi'eken. Dat staat nu op 48. Met het WK zou ik er dus kunnen zijn." Dennis Voshart was dit week einde als aanvoerder van Oranje een constante factor in de dub bele ontmoeting met de Belgen. foto Willem Mieras VLISSINGEN - De Zeeuwse sportraad organiseert dondei'- dag 6 febi-uari een sportdebat. Aan de vooi'avond van de Sta tenverkiezingen worden de deelnemende politieke partijen ondervraagd over hun beleid, visie en mening over sport en bewegen de komende vier jaar. Tijdens de bijeenkomst zijn sportgedeputeerde Lous Coppoolse, Sjef Vrencken (arts GGD Zeeland), Leen Wille (sportwethouder Sluis) en Jan Bart Mandos (voorzitter Zeeuwse Sportraad) de sprekers. Onder leiding van Ronald van der Geer (spox'tjournalist bij Radio Rijnmond) vindt er een discussie plaats tussen publiek en po litici. Het debat wordt in het Arsenaaltheater in Vlissingen gehouden en begint om 19.30 uur. VEGHEL - De Mastera ofwel het officieuze Nederlands kam pioenschap driebanden is gewonnen door Raimond Burg man. In een ongelijke eindstrijd versloeg hij de verrassende fi nalist Ad Koorevaar met 3-0 (15-7, 15-8 en 15-7). John Tijssens van Ockenburgh werd knap derde. Het lot had be paald dat de eigenlijke finale al in de kwax-tfinales werd ver speeld. Burgman en Jaspers troffen elkaar veel te vroeg in het toernooi. De twee matadoren maakte er een ware demonstra tie van die net in het voordeel van Burgman uitviel, 3-2 in sets en 2.120 om 2.153 op moyenne. Voor Burgman lag de wegnaar het goud toen open. Het is voor hem de derde nationale titel in het driebandentelkens met tussenpozen van 7 j aai'. John Tijs sens reikte tot de dei'de plaats. Hij struikelde in de halve finale over Ad Koorevaar: 2-3Na een 2-0-achtei'stand in sets kwam de Tilburger uitstekend terug in de wedstrijd tot 2-2In de be slissende set kon hij het net niet afmaken. Jean Paul de Bruijn vond zijn Waterloo in de kwartfinale. Evenals Tijssens vex*- loor hij van de latere finalist Ad Koorevaax\ Met 3-1 ging de winst naar Koorevaar na een voor De Bx'uijn ongelukkig ver lopen partij. Tweemaal stond in een set op 12-12 en telkens harkte Koorevaar met drie cai'amboles de set binnenHet was de partij van 'net niet' voor De BruijnDe zevende plaats werd zijn deel. „Ikheb zeker niet slecht gespeeld, maar nogal onge lukkig. Dat werd me fataal." VLISSINGEN - De futsallers van FM Sranang hebben op nieuw een nederlaag moeten slikken. Na het 8-3-vex*lies tegen BZC/Pompe verloor de Goese hoofdklasser nu met 5-2 van middenmoter Malabata. Ramon Dahoe zette Sranang in de eerste helft nog wel op een 1-0-voorsprong, maar de thuisclub boog die achterstand nog voor rust om in een 2-1 -voorsprong. Sranang was constant in de aanval, maar gaf in de jacht op de gelijkmaker ook veel ruimte weg. Malabata profiteerde daar in de slotfase via een paar schei'pe counters optimaal van. Het liep uit naar 4-1, waarna Dahoe nog voor 4-2 zorgde. In de laatste minuut bepaalde de thuisploeg de eindstand op 5-2. VLISSINGEN - De hoofdklasse open paren van de Zeeuwse bi'idgecompetitie is met een gedeelde winst gestart. Het echt paar Van der Laan en het paar Pieters/Schijve hadden beiden een percentage van 60,04. Bijna vier procent meer dan het paar Lichteveld/Ramondt (derde). In de eerste klasse Mid den-Noord was 56,67 procent voldoende voor het paar Poel man/Tuinman om de winst op te strijken. In Zuid speelde het echtpaar Biesbroeck zich naar de winst. Met een schitterend percentage van 62,80 bleef het het mannenpaar Speelman/De Windt ruim zes procent voor. Het paar Kamp/Van Klaveren won met 59,43 procent in de tweede klasse Zuid. APELDOORN - Irma Heeren start in de marathon van Rotter dam. De Harderwijkse wil pro beren daar de limiet te lopeix voor de Olympische Spelen van Athene in 2004. Die tijd ligt op 2.30.00. De uit Middelburg afkomstige Heeren won zaterdag de Mid- winter Marathon in Apeldoorn. Ze finishte in de Asselronde na 27,4 kilometer in 1.36,24. Hee- ren had in gedachten dat als de- ze wedstrijd goed zou gaan, ze naar Rotterdam zou kunnen gaan. „En het ging zoals ik het be dacht had. Het was koud en daar houd ik niet zo van, maar ik kom weer goed in vorm", aldus- de 35-jarige atlete. „Ik heb in middels zoveel bereikt in mijn carrière, daar ontbreken de Spelen eigenlijk nog aan. Van daar dat ik de limiet ga proberen te halen." Heeren doet de voor bereiding zonder trainer en loopt op eigen schema's: „Daar voel ik me het beste bij." De hele marathon werd gewon nen door de Pool Mariusz Ka- minski in 2.22.59. Eric Goossen van Scheldesport werd achtste in een tijd van 2.41.31. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Lucien Roelandt HEIKANT - Stephanie de Frel was zaterdag niet te stuiten in Heikant. De pas veertienjarige amazone uit Koewacht stuurde de hengst Fernando overtui gend naar de Zeeuwse titel in de klasse Z2 en eiste ook de over winning in de wedstrijd van de Rabo Topcompetitie voor zich op. Bovendien besliste ze bij de pony's op het hoogste niveau met Kelvin HH de titelstrijd in haar voordeel. In de klasse Z1 paarden eiste Thamar Zweistra met Hexa gon's Roumanda het kampioen slint op. Bij de pony's klasse Z1 grote maat werd de titel een prooi voor Ylona Schroevers met Morion S. In de kleine maat ging het kampioenslint naar Milou Anthonisse met Blind- way Nikie. Door de winterse weersomstan digheden kreeg de organiseren de Stichting Hippische Sport Heikant zaterdagmorgen nogal wat afmeldingen te verwerken. Van een devaluatie van de titel strijd was echter geen sprake. De kanshebbers hadden zich immers niet laten afschrikken door koning winter. Jurylid Ton van Bracht uit 's-Gravenmoer: „Dit was een kampioenschap van hoog niveau, met een aantal talentvolle paarden. Paarden met schwung, tact en regelmaat, die fijn worden gereden." Bijna foutloos Stephanie de Frel steeg zelfs nog boven het hoge niveau uit. Vooral de manier waarop het jeugdige talent na een geweldi ge misser bij binnenkomst Fex-- nando vervolgens bijna foutloos rondstuurde, dwong respect af. De 68,17 procent waarmee De Frel de px'oef afsloot, was wel voldoende voor de zege in cle wedstrijd in de Rabo Topcom petitie, maar geenszins voor een geruststellende vooi'sprong in de finale van het Zeeuwse kam pioenschap. De punten behaald in de Topcompetitie waren im mers medebepalend voor het kampioenschap. Titelverdedi ger Laurens van Lieren, met Veersedam's Management on der het zadel, beperkte de ach terstand tot slechts een kwart procent. Bovendien bedroeg de achterstand van favoriet Tha mar Zweistx-a met Hexagon's Oakly ook maar twee procent. In de finale voor de Zeeuwse ti tel bewees Stephanie de Frel dat Stephanie de Frel op weg naar de overwinning in de wedstrijd om de Rabo Topcompetitie én naar het Zeeuws kampioenschap in de klasse Z2. foto Camile Schelstraete ze ondanks haar jeugdige leef tijd ook onder druk kan preste- i-en. In tegenstelling tot de inter nationals Laurens van Lieren en Thamar Zweistra liet de Koe- wachtse zich met de Zuidpool- zoon op bijna geen fout betrap pen. Met galopwissels uit het boekje en achten voor de tra vel's, impuls en verzameling, houding en zit en effect van de hulpen liep de teller van de jury op tot 68.33 pi'ocent. Daarmee greep Stephanie de Frel de titel met ruim twee procent voor sprong op Laurens van Lieren, die met Veersdam's Manage ment een proef reed met te weinig hoogtepunten om de ontketende Stephanie de Frel te kunnen bedreigen. Favoi'iet Thamar Zweistra ein digde met Hexagon's Oakly met een totaalscore van 65.67 pro cent op een enigszins teleurstel lende derde plaats. De donker bruine Cyrain-dochter toonde nogal wat spanning en liet haar amazone bij de eenvoudige ga lopwissel volledig in de steek. De als vierde eindigende Sandra van der Hoofd onderstreepte met Loelap met haar score van bijna 65 procent het hoge niveau van dit kampioenschap. Met het behalen van de Zeeuwse dressuurtitel zette Stephanie de Frel de kroon op het werk. Een jaar geleden kwam de door ve len voor de sport op hoog niveau afgeschreven hengst Fernando op het Hazelaren Hof in Koe wacht op stal. In dat jaar bewees De Frel met een serie aanspre kende ovei"winningen dat de Zuidpool-zoon nog niet is afge- schx-even. En het einde lijkt nog niet in zicht. „Fernando is werkwillig en leert snel. Ik zag het als een uit daging om hem weer goed aan het lopen te krijgen. Samen met mijn moeder hebben we er al heel wat uurtjes training in ge stoken. Iedere dag wordt met hem gewerkt. Maar dit resultaat had ik echt niet verwacht, maar het is leuk meegenomen", vond Stephanie de Frel. „Maar het kai'wei is nog niet af. Het kan nog veel beter", stelde de kers verse kampioen. Pony's Dat Stephanie de Frel het in de vingers heeft, bewees ze met Kelvin HH bij de pony's Z2. De overgang van de basis- naar de internationale proeven die in deze klasse moeten worden ge reden, blijken voor de meeste ruiters een probleem. Echter niet voor de Koewachtse. Getui ge de uitverkiezing voor de na tionale ponyselectie en de straatlengte voorspi'ong waar mee ze in Heikant de titel in de wacht sleepte. In de klasse Z1 paarden maakte Thamar Zweistra met Hexa gon's Roumanda de hoogge spannen vex-wachtingen waar. De international uit Schore stuurde in de wedstrijd om de Rabo Topcompetitie de Rubi- quil-dochter met 68,83 procent naar de zege. Ruim twee procent meer dan haar naaste belager Antoinette Wiskerke met Ortel- lo. Die voorsprong gaf Zweistra in de finale om de Zeeuwse titel niet meer uit handen. „Rou manda is een paard waar i k hoge verwachtingen van koester. Ze heeft alles in zich wat een dres- suurpaard nodig heeft", aldus de kampioen. Het brons was Peter Klaasse met Night and Day. Artur Vos eindigde met Bonaparte als vierde. De Middelbui'ger be wees hiermee dat hij na enige tijd afwezigheid al snel de draad weer heeft opgepakt. door Rudy Boogert VLISSINGEN - De grootste winst van Fortis was zaterdag niet dat het het kanxpioensfees- tje van DVO verstierde. Ook niet dat het de ongeslagen koploper zijn eerste nederlaag bezorgde (16-13). Zelfs niet dat het zelf nog een waterkansje op de titel in de overgangsklasse behield. „De grootste winst is dat Fortis eindelijk 's een echte topper heeft gewonnen", vond trainer Leonard Debbaut. Want daaraan ontbx-ak het de Souburgse korfballera. De ploeg strijdt elk jaar mee om de bovenste plaatsen, maar de duels tegen de echte toppers werden telkens verloren. Deb baut riep zatex-dag de nederla gen eerder dit seizoen tegen TOP (Sassenheim) en DVO (Bennekom) in herinnering. In dat rijtje passen moeiteloos de verliespartijen van vorig sei zoen tegen De Lege Geaen en Meervogels. Allemaal hoofd klassers (zaal of veld), die tel kens te stei'k bleken. De ti'ainer van DVO (Kees Ro denburg) had dat ook gezien na de 18-15-overwinningop Fortis in december. „We hadden geluk dat Fortis nog een beetje bleu is", constateerde hij. Dat kreeg hij zaterdag echter op zijn bord je. „Want we spelen steeds slimmer", vindt Debbaut. „En brutaler. Fortis durft nu het ini tiatief te nemen in zulke top- duels. Als het niet lukt, kijken ze niet meer naar de kant met een blik van 'Coach doe 's wat'. Ze nemen zelf de verantwoording en lossen het onderling op." De wedstrijd van zaterdag her bergde drie van die kritieke mo menten voor Fortis. Als eerste de vlotte 3-0-achtei'stand, als tweede de 11-9-stand die minu tenlang op het bord bleef staan en als derde de inhaalrace van DVO van 13-9 naar 13-12. Drie momenten waarop Fortis de re gie uit handen kon laten glip pen. Maar alledrie keren hield Fortis de gelederen gesloten, bleef rustig en kwam drie keer als winnaar uit die alarmfases. Strafworp De ruggengi-aat van de over winning lag in het ijzersterke verdedigen van het vak met Wander Koole, Joeri van de Broeke, Elze Blankenburg en Hagar Hoogwerf. Maar liefst 44 minuten (van de 60) stond het kwartet in de verdediging. On7 der aanvoei'ing van Hagar Hoogwerf, die alle ballen onder de korf wegplukte, kreeg het vak tussen de 12e en 55e minuut slechts één treffer tegen, nota bene uit een strafworp. Het grootste compliment voor het Foitis-viertal was wel dat DVO in de tweede helft drie van zijn vier spelers in dat vak wis selde. Dat hielp overigens wei nig. Debbaut liet zijn startende acht, die allemaal scoorden, de hele wedstrijd staan. „Ik zou niet weten wie ik had moeten wisselen", zei hij. Twee uiteirnate belangrijke scores kwamen op naam van Rob Sanderse. Vijf minuten na de rust kwam Fortis op een 11- 9-voorsprong. Tien minuten bleef die stand op het bord. Kansen kwamen over en weer. Zou DVO aansluiten of zou For tis weglopen? Sanderse door brak de impasse uiteindelijk meteen afstandsschot: 12-9. Toen Chaim Koole vervolgens 13-9 maakte, leek de winst inde knip en kon de champagne van DVO terug in de koelbox. Maar in vier minuten knokte de ploeg uit Bennekom (10 gespeeld, 10 gewonnen) terug tot 13-12. Maar toen ging Sanderse weer aan het kanon staan. Met op nieuw een loepzuiver afstands schot knalde hij de hoop van DVO in scherven (14-12). Joeri van de Broeke en Hagar Hoog werf maakten het karwei ver volgens af. Driedubbel „Dit was de beste wedstrijd in mijn twee jaar bij Fortis", vond Debbaut. „Toch heb ik een klein beetje wrang gevoel. In de on derlinge duels zijn we gelijk waardig aan DVO gebleken. Maar helaas zijn we te laat in de competitie gegi'oeid om nog se- rieus om de titel mee te doen. We hebben veel blessures gehad en speelden daardoor in wisselen de samenstellingen. Sinds een .paar maanden spelen we nu in een vaste samenstelling en dat betaalt zich nu driedubbel uit." Voor de vijfde keer op rij won Fortis en het bleef daardoor on geslagen in 2003. Maar het gat met koploper DVO is nog altijd vier punten, met nog drie duels voor de boeg. Debbaut: „Ik schat onze kans op het kampi oenschap op vijf procent." Scores Fortis: Joerivan de Broeke 4, Chaim Koole en Rob Sanderse bei den 3, Ruth Hoogwerf 2, Marieke de Rijke, Elze Blankenburg, Hagar Hoogwerf en Wander Koole allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15