Sven Nys staat voor gratie Schouwse ijs vreters op de Weissensee PZC Jean Paul de Bruijn kwartfinalist Masters Kaderfinale afgefloten Hoek versterkt met Nigeriaan Wereldtitel zou de schoonste van alle Belgen goed uitkomen Verkerk alsnog in Daviscupteam Ook Trinko Keen naar Top-12 SBL-schaatsploeg gepresenteerd Computer verrast Kasparov Geduld van volleyballers is op uitslagen zaterdag 1 februari 2003 SOMMELSDIJK - Het persoon lijk kampioenschap kader 38/2 eerste tot en met derde klasse van het district Schouwen-Dui- veland is afgelast. Het zou dit weekeinde gespeeld worden. Doordat te weinig deelnemers in staat waren aan de eindstrijd deel te nemen, heeft de organi satie moeten besluiten het kam pioenschap op een later tijdstip te houden. Twee van de deelne mers werden deze week getrof fen door domme pech en moes ten afzeggen. Cor van Etten van BV De Poedel brak een elleboog en is voor langere tijd uitge schakeld. Peter van Houwelin- gen werd door een bedrijfsonge val eveneens uitgeschakeld. HOEK - Op de laatste dag van de internationale transferter mijn heeft Hoek versterking ge kregen van een Nigeriaanse voetballer. De 27-jarige Sunny Nwa- chukwu, die al een korte carri ère achter de rug heeft in Frank rijk, België en Canada, trainde deze week voor het eerst mee met de selectie. De 1.69 meter lange aanvallen de middenvelder, die in speel stijl iets wegheeft van Musa Ka- nu, heeft een Belgisch paspoort. In zijn jonge jaren speelde hij onder meer voor Lille, latei- kwam hij bij Zottegem, Racing Genk, Germinal Ekeren, Tienen en Beveren terecht. Twee jaar geleden vertrok hij naar Canada, waar hij uitkwam voor Montreal Impact en The Daggers. Met die clubs speelde Nwachukwu in de Canadese A- league. Maandag verscheen hij voor het eerst op de training bij Hoek. „We hebben vandaag de overschrijving rondgemaakt, omdat het de laatste dag was voor internationale transfers", zei Hoek-secretaris Cas Braaf- hart gisteren. Patrick Naudts, de tijdelijke opvolger van Nijskens, stalt de nieuwe aanwinst voorlopig bij het tweede elftal. Als Nwa- chukwu zich daar in de kijker speelt, wordt hij overgeheveld naar de eerste selectie. door Ad Pertijs MONOPOLI - Dat hij er niet vies van is, bewees Sven Nys in de blubber van Loenhout. Maar toch geldt de 26-jarige Belgi sche kampioen als de 'schoon ste' van alle Vlaamse crossers. Een keurige jongen uit Baal, die eigenlijk niet past in de aloude traditie van slijkridders. Hij is geen noeste werker zoals we reldkampioen Mario de Clercq of Bart Wellens, bij wie je de in spanning en de pijn van het ge zicht en de wijd opstaande mond kunt aflezen. Sven Nys staat voor gratie, techniek en fair-play. Wekelijks trekken bussen vol supporters achter hem aan naar de crossen, maar dé grote held van het Vlaamse veldrijden is hij nog niet. Hij oogst bewondering, maar roept nog geen begeeste ring op. In 2000 kreeg hij zelfs een volkswoede over zich heen toen hijde keurige prof van Ra bobank, het uit zijn hoofd liet om samen met linkebal De Cler cq achter zijn eigen ploeggenoot Richard Groenendaal aan te ja gen. Domineren „Hier ga je je leven lang spijt van hebben", huilde De Clercq krokodillentranen. Pas 23 jaar was Nys toen. De meervoudige BMX-kampioen had twee we reldtitels bij de beloften (neo- amateurs) op zak en leek het veldrijden voor een lange tijd te zullen domineren. Drie winters later jaagt Nys nog altijd op de regenboogtrui. Ta bor was hem te koud en vorig jaar in Zolder speelde De Clercq het spel te uitgekookt. Onder wijl won Nys wel twee keer de wereldbeker en drie keer het eindklassement van de Super prestige. Nys was jarenlang op technisch gebied een klasse apart. Zoals hij beheerst er niet een zijn fiets. Als enige vliegt hij over de bal ken. Dat wil zeggen: hij wipt er niet alleen al rijdend over, maar is ook in staat een zekere snel heid vast te houden op die hin dernissen. Sven Nys is in Hoogstraten op weg naar zijn zoveelste overwinning. Het cyclocrosswereldje wist niet hoe snel het Nys zijn gehei me wapen moest afnemen. Tij dens het WK in Sint-Michiels gestel (2000) werden de balken verschoven naar een plaats waar ze onmogelijk fietsend te nemen waren. Drie winters ver der zijn ze praktisch uit het crosslandschap verdwenen. Sven Nys mekkerde er geen mo ment over. Zoals het een keurige jongen betaamt. „Ik kan ook winnen zonder die balken", ver dedigde hij zich al tijdens het tijdperk van de planken. Winnen deed hij genoeg, maar Nys toonde bij tijd en wijle ook zijn zwakke kanten. Af en toe heeft hij een complete ofl-day en net als Groenendaal heeft hij niet één soort omloop, die hem specifiek op het lijf geschreven is. Een sprint heeft hij al even min. Het uitblijven van de wereldti tel maakte hem kennelijk zo nerveus, dat hij deze zomer aan kondigde een overstap naar het wegwielrennen te overwegen. Als verdienstelijk coureur wilde hij zichzelf later niet het verwijt kunnen maken kansen op de weg te hebben laten liggen. Nys doet de dingen niet half. „Wie voor de weg kiest, kan niet een winter lang voluit crossen. Van die keuze lig ik soms nachten lang wakker", sprak hij eind de cember eerlijk. Inmiddels ligt de weg weer een stukje verder weg. Nys ontpopt zich eindelijk tot een aanspre kende kannibaal. Hij pakte vier van de zes Superprestige-cros- sen, won de wereldbekerveldrit van Lievin en werd Belgisch kampioen. Vijftien zeges heeft hij dit seizoen op zijn naam staan. Nys, die toen hij ging trouwen met Isabelle Nijs ont dekte dat zijn achternaam zon derpuntjes wordt geschreven, is daarmee de succesvolste aller topcrossers. Inmiddels weet hij ook van zich af te bijten. Verbaal schuwt de keurige Brabander niet langer het duel met De Cler cq en Groenendaal. Liefde terug „De Belgische titel heeft de lief de voor het crossen weer hele maal teruggebracht", zegt de in november vader (van zoon Thi- bau) geworden Nys. Even dacht foto Ed Oudenaarden/ANP hij aan zijn laatste grote cross seizoen bezig te zijn. „Maar als ik zondag wereldkampioen word, betwijfel ik dat. Met een wereldtitel op zak, kan ik het niet maken niet meer in de cross te verschijnen." Sven Nys rijdt in april in ieder geval Parijs-Roubaix, maar of hij daarna toeleeft naar de Ron de van Spanje, is nog maar de vraag. De keurige jongen uit Baal kan kiezen voor een lonkende nieu we passie, vol asfalt, zon, glitter en internationale roem. Maar liever nog blijft hij waarschijn lijk trouw aan zijn oude ver trouwde, met modder doordrenkte jeugdliefde. Een wereldtitel zal die keuze een stuk vergemakkelijken. GPD MILAAN - Martin Verkerk heeft aan zijn voortreffelijkeo treden tijdens het tennistoernooi van Milaan alsnog eeno roep overgehouden voor het Nederlands Daviscupteam, E uurtje na zijn zege in de kwartfinale op de Italiaanse titelve dediger Davide Sanguinetti (7-5 6-3) kreeg de Nederland gisteren een uitnodiging van bondscoach Tjerk Bogtstra.Ê chard Krajicek kon later op de dag het succes van Verkerkiü evenaren. Hij verloor van de als achtste geplaatste Fin Jarkj Nieminen (7-6 7-5). Verkerk nam de uitnodiging met bei- handen aan. Het Daviscupteam treedt volgende week aani gen Zwitserland. Voor het duel in Arnhem waren Richa: Krajicek, Raemon Sluiter, Sjeng Schalken en Paul Haarht al opgeroepen.,Ik vind het een eer dat ik er bij zit. Nu ik inl! laan zover gekomen ben, is het ook logisch dat ik ben uitgeii; digd", zei Verkerk, die in de halve eindstrijd aantreedt teg= de Kroaat Ivan Ljubicic. Nooit eerder kwam hij in een ATF toernooi zover. ANP ZOETERMEER - Ook tafeltennisser Trinko Keen mag dj weekeinde meedoen aan de Europese Top-12 in Saarbrücke De Randwijker neemt de plaats in van Zoran Primoract Kroatiëdie heeft afgezegdKeen was eerder al gepromovee van derde naar eerste reserve na afzeggingen van de Zwee Jan-Ove Waldner en de Griek Kalinikos Kreanga. Hetisc vijfde keer dat Keen deelneemt aan het prestigieuze toerno: met de beste twaalf deelnemers van Europa. Met Trinko Kei verschijnt ook Danny Heister achter de tafel. ANP AMSTERDAM - De nieuwe schaatsploeg van de SponsorBi go Loterij (SBL) is gisterochtend in Amsterdam geprese teerd. Het schaatsteam van voorheen Spaar Select heeft ef! contract tot en met de Olympische Spelen van 2006 in Tun; gesloten met de geldschieter. Trainer Jac Orie heeft voorlop. zeven rijders tot zijn beschikking: Marianne Timmer, Mar Vis, Annamarie Thomas, Gianni Romme, Mark Tuitert, Ma tin Hersman en Erben Wennemars. ANP NEW YORK - Schaker Garry Kasparov, de nummer één opa wereldranglijst, is gisteren verslagen door een machine. Com puter Deep Junior, inhoud 7,6 gigahertz, greep de winst ine derde partij van een schaaktweekamp met de Rus in Nei YorkDe stand is nu gelijk1,5-1,5. Deep Junior is drievoudig wereldkampioen bij de schaal! computers. In juli 2002 won de machine in Maastricht hetWÏ voor schaakcomputers. Kasparov verloor in 1997 van een at' dere schaakcomputer, Deep Blue. DPA GOUDA - FNV Sport en NL. Sporter hebben namens een de: tigtal coaches, spelers en begeleiders gisteren het faillisa ment aangevraagd van de stichting Top Volleybal Nederlai en het daaraan gelieerde TVN Talentteam. De belangenve enigingen hadden het bestuur van de stichting gesommee voor vrijdag tot uitbetaling van achterstallig salaris overgf. gaan. Vanuit TVN, dat een schuld heeft van ruim 2 miljoen et to, werd geen reactie vernomen. „Daarom is de faillissl mentsaanvraag vandaag de deur uitgegaan. De zaak die: normaal gesproken woensdag", aldus Ton Friederichs n; mens FNV Sport. ANP Cor Natte en Arnold van de Wees zijn nog vol van de Alternatieve Elfstedentocht door Evelyn Pokorni ZIERIKZEE - De voorbereiding, die al in de zomer was begonnen, vergde uren fietsen, skeeleren, duurlopen en crossen. En schaatsen natuurlijk. Maar aan de vooravond van de tocht waarop al die training gericht was, restte nog één vraag. Cor Natte uit Noordgouwe en Arnold van de Wees uit Zierikzee, beiden 51 jaar, zaten vo rige week op hun logeeradres aan de Weissensee in Oostenrijk en wisten het niet. Wat trek ik morgen aan? De weersgesteldheid en de kleding keuze pakten echter goed uit: de schaatstoertocht over een lengte van 200 kilometer, een Alternatieve Elf stedentocht, werd door Cor Natte in 7 uren en 22 minuten, door Arnold van de Wees in 9 uren en 36 minuten vol tooid. Arnold van de Wees was samen met Jos Geluk en Frank Mous uit Zierik zee, Archie Staal uit Burgh-Haamste de en diens Russische vriend Kon- stantin Korotkov uit Sint-Petersburg met de auto naar de Weissensee afgc- reisd. Van de Wees: „Ik zag daar een heleboel schaatsers op het ijs en her kende hem aan zijn stijl. Ik riep: Cor Cor Natte bevond zich inderdaad tus sen de schaatsers. Hij was in z'n eentje met de bus gekomen. Het groepje mannen had jarenlang samen op de Uithof in Den Haag getraind, maar terwijl Natte dat was blijven doen, hadden de anderen om praktische re denen besloten voortaan in Breda te gaan oefenen. Vandaar dat zij niets van eikaars plannen wisten om de uit daging van de Weissensee aan te gaan. Op 21 januari is de editie Weissensee 2003 van start gegaan. Voor de vijf tiende keer heeft de Nederlandse or ganisatie (Stichting Winter Marathon een programma samengesteld dat onder meer bestaat uit toertochten, het Open Nederlands marathonkam- pioenschap en, vandaag op de slot dag, de Alternatieve Elfstedentocht voor landelijke wedstrijdrijders. Tus sen de Alpen en de Dolomieten in Ka- rintië, op een hoogte van bijna dui zend meter ligt het veertien kilometer lange meer dat 's zomers voor afkoe ling zorgt, maar in het winterseizoen duizenden Nederlandse marathon schaatsers op temperatuur en tempo jaagt. Van de Wees, Natte, Mous, Geluk, Staal en Korotkov reden op 23 en 24 januari hun rondjes op de Weissensee. Sterker nog, de laatste twee schaats ten meer dan de bedoeling was. Archie Staal reed de zogeheten snelle toer (een wedstrijd van 200 kilometer voor schaatsers zonder landelijke licentie) in 6 uur en 25 minuten. Dat parcours Het gezelschap van Schouwen-Duiveland, dat op de Weissensee de Alternatieve Elfstedentocht volbracht. Van links naar rechts: Arnold van de Wees, Frank Mous, Archie Staal, Jos Geluk, Cor Natte, Konstantin Korotkov. foto PZC bestond uit rondes van tien kilometer, terwijl de organisatie een dag later, bij de toertocht over eveneens 200 kilo meter, rondes van ruim 16 kilometer had uitgezet. Deze tocht werd door de rest van de groep, onafhankelijk van elkaar ver reden. Arnold van de Wees: „Korot kov (ooit lid van de nationale Russi sche schaatsploeg en oud-deelnemer aan de Olympische Spelen) reed fan tastisch, als een balletdanser. Ik noem dat altijd de Konstantin-swing, hij swingt echt over het ijs, een kunstje dat ik van hem heb afgekeken. Maar de Rus had het moeilijk; hij dacht, 'is mijn conditie nou echt zo slecht' en hij wilde stoppen. Archie bekeek de stempelkaart van zijn vriend en zag dat hij al veel meer dan die 200 kilo meter had gereden!" Korotkov ver keerde in de veronderstelling rondes van tien kilometer te hebben ge schaatst in plaats van de werkelijke 16,6 kilometer. Lichtste Archie Staal zelf zou 'voor de leut' een gedeelte van deze toertocht mee- schaatsen, maar reed ook deze hele maal uit in 6 uur en 52 minuten. Bo vendien maakte hij aansluitend nog eens zo'n vijftig kilometers extra om Jos Geluk, die moeilijk zat, op te ha len. Cor Natte reed de toertocht voor de zesde keer: „Ik heb 'rn nu zes keer ge reden, waarvan vijf keer uitgereden. Een keer niet wegens strenge vorst van -28 graden.Dit was de lichtste die ik heb meegemaakt. Het was ideaal weer en echt superijs. Jaren geleden hebben we ook weieens windkracht acht of negen gehad. Toen was het percentage dat 'm uitreed zo'n dertig procent, nu was dat wel zo'n 85 pro cent denk ik." Arnold van de Wees schaatste deze tocht voor het eerst en vond niet alleen de weersomstandigheden ideaal. „Er was zon en geen wind. Toen wij reden vroor het ook overdag, het kraakte als een gek. Er is geen stront en geen rottigheid, je kan zo je spullen laten liggenJe ziet de vrouwen de vij f tig ki lometer doen en de vadei's de twee honderd. Het is nog net geen EO-landdag. Er is een geest van ver broedering. Wanneer er iemand valt, wordt er ook altijd even gevraagd of het gaat." Waar denkt een schaatser aan wan neer hij of zij gedurende al die uren het ijs onder zich ziet wegglijden? Van de Wees houdt voornamelijk zijn tech niek in de gaten. „Je moet achter op je schaatsen gaan zitten en niet voorover gaan hangen. Wanneer je de techniek vergeet verlies je kracht. Als iemand technisch verzorgd rijdt, is dat een au tomatisme." Wel waren er veel scheuren in het ijs waarvan vooral die in de lengte pro blemen kunnen opleveren. Cor Natte: „Op klapschaatsen word je dan gelan ceerd" en van de Wees vult aan: „Door de scharnieren en de voorwaartse kracht gebeuren er meer ongelukken met klapschaatsen bij scheuren in de lengte." Hoewel Natte ook veel heeft 'kopgereden', vertellen beiden ook hoe bel angrijk het is met wie en vooral achter wie je rijdt. Van de Wees: „Het komt op wilskracht, conditie, tech niek en materiaal aan. Maar ik moet ook in een groep rijden. Ik ben welis waar geen Zeeuw, maar dan ben ik wel zuunig'. Ik zat al in een snelle groep, maar er kwam een nog snellere groep voorbij en daar ben ik meege gaan. En vooral met die scheuren moet ik opletten wie er voor me rijdt," „Ik ga nooit achter een slechte rij den zegt Natte. „Je gaat in die vent z'n slag rijden, je gaat meedoen. Bij overmoed zie je 't aankomen dat ze gaan vallen. Ik blijf er nooit achter, want dan ne men ze je mee." Natte reed de twee honderd kilometer non stop. Thee, mandarijnen en krentenbrood wer den in het voorbijgaan van een stalle tje meegegrist. Van der Wees: „Bij die voederbak lag wel water op het ijs. Ik heb er wel drie in het water zien spar telen." „Ja, dat heb ik ook nog gezegd", rea geert Natte. „Schuif die tent nou 's op! Hoewel er altijd wel rondes zijn dat het even wat minder gaat wist Van de Wees halverwege al dat het goed zat. „En dan verheug je je al op de binnen komst. Bij de doorkomst werd ik al steeds aangekondigd met 'en daar komt Schouwen-Duiveland weer door' omdat ik altijd in het shirt van de wielerclub schaats." Bij de finish wachtten echter geen familie of vrien den. „Nee," lacht van de Wees „als die meegaan moeten we het niveau van onze moppen aanpassen. Wij lachen namelijk omniks, het is echt op het in fantiele af." „Op de ijsbaan zijn we net grote kinderen", vindt ook Natte. Niet eens moe vierden de schaatsers 's avonds ook nog feest met muziek en polonaise. En hoe trots ze ook zijn dat ze deze tocht hebben uitgereden, bei den uit de grond van hun hart 'volgend jaar weer' roepen, het blijft ondanks alles een alternatief. Onwillekeurig gaan de gedachten toch steeds weer naar de echte Elfstedentocht. Arnold van de Wees: „Ik was gebiologeerd door de Elfstedentocht van '63. Dat waren buitenaardse wezens voor mij die daar schaatsten. Jan Uitham, die toen tweede werd achter Paping en nu 7 8 jaar is, sprak ik bij de huldiging van Huizebosch op de Weissensee. Uitham vertelde dat hij ook nog had ge schaatst. Ik zeg heel voorzichtig '50 kilometer', antwoordt hij: nee, 200, heb ik in aow-tempo gedaan. Dat zijn voor mij de kerels. Een man van 7 8 die met kunstknieen de 9 uur en 10 minu ten haalt!" „Dat is ook het leuke van onze sport. Je kunt op onze leeftijd nog progressie maken.Ik heb nog perspectief en echt de ambitie om mijn tijd te verbete ren." Cor Natte: „Daar moet je je niet op blind staren. Het blijft een spelletje van de natuur, je blijft toch ook af hankelijk van het weer." In 1997 reden zowel Natte als Van de Wees de Elfste dentocht in Friesland. Vooral voor Van de Wees een prestatie die, in ver gelijking met de Weissensee-tocht meer emoties teweegbracht. „Ik heb mijn ouders vroeg verloren. Tijdens de Elfstedentocht vroeg ik mij af wat mijn vader ervan gevonden zou heb ben. En bij mijn binnenkomst in een soort arena met een hossende menigte, was de muziek een liedje dat ook nog 'Mamma' heette." Biljarten Veghel. Masters driebanden. Groep A: Van Kuyk - Valentijn 3-1 (15-6 15-9 14-15 15-12/1,404-1,024), Burgman - Beem- sterboer3-1 (6-1515-515-11 15-14/1,306- 1,153). Eindstand: 1. Van Kuyk 3-6 (9-2), 2. Burgman 3-4 (7-4), 3. Valentijn 3-2 (4-7 4. Beemsterboer 3-0 (2-9). Groep B: Ar- nouts - Van de Ven 3-2 (15-12 9-15 12-15 15-10 15-9/1,500-1,386), Jaspers - Haver- mans 3-2 (1-15 15-4 7-15 15-14 15- 6/1,472-1,542). Eindstand: 1. Jaspers 3-6 (9-2), 2. Arnouts 3-4 (6-6), 3. Havermans 3-2 (6-7), 4. Van de Ven 3-0 (3-9). Groep C: Van Erp - Uytdewilligen 3-0 (15-11 15-4 15-7/1,363-0,687), Tijssens - Habraken 3- 0 (15-12 15-10 15-11/1,406-1,000). Eind stand: 1Tijssens 3-4 (8-5), 2. Van Erp 3-4 (7-5), 3. Habraken 3-4 (6-5), 4. Uytdewille- gen 3-0 (3-9). Groep D: Jean-Paul de Bruijn - De Kleine 3-2 (8-15 15-13 15-9 8- 15 15-12/1,355-1,454), Bongers - Koore- vaar 3-1 (15-7 15-10 7-15 15-6/1,155- 0,863). Eindstand: 1Koorevaar 3-4 (7-3), 2. De Bruijn 3-4 (6-6), 3. Bongers 3-2 (6-7), 4. De Kleine 3-2 (5-8). Loting kwartfina les: Koorevaar-De Bruijn, Van Kuyk-Van Erp, Tijssens - Arnouts, Jaspers - Burg- de Stulp 24,5; 4. Rest Casa Salsa 23;: Pizzeria La Piazza 20,5; 6. Rest deZü landbrug 20; 7. Verseput Bouw 18;> Schildersbedrijf Plandsoen 17; 9. Simo 12 Sportprijsvragen Lucky Day: 5-10-11-17-27-28-35-425 51 -52-59-63-64-66-68-71 -74-77-79 |0 der voorbehoud) Tennis Milaan, Mannen, 380.000 euro. Kwam nales: Verkerk (Ned) - Sanguinetti (Italj 5 6-3, Nieminen (Fin/8) - Krajicek (Ner 6 7-5, Kafelnikov (Rus/5) - BjörkmanlZ» 6-3 6-4, Ljubicic (Kro) - Variet (Fra)M; 1. Tokio. Vrouwen, 1,3 miljoen eir. Kwartfinales: Seles (VSt/1) Krasnoroetskaja (Rus) 6-4 6-4, Rul (VSt/4) - Dementieva (Rus/8) 3-6 6-13! Raymond (VSt) - Dokic (Joe) 6-4 6-2,C'. venport (VSt/3) -Tanasugarn (Tha)7-5T Voetbal Bowling Renesse. Woensdagleague: Rest.de Steenbok - Goudsmid J.P.Staal 3-1, Schildersbedrijf de Meij - VOF de Keijzer 1-3, Schildersbedrijf v/d Ham - Over- beekeVerhuur4-0, Pizzeria Buon Cuore - Bungalowverhuurde Kam 1-3. Stand: 1. Schildersbedrijf v/d Ham 35,5; 2. Goud smid J.P.Staal 27,5; 3. Pizzeria Buon Cuo re 27; 4. Schildersbedrijf de Meij 26; 5. Rest.de Steenbok 22; 6. VOF de Keijzer 20; 7. Boomkwekerij Haamstede 19,5; 8. Bungalowverhuur de Kam 17; 9. Over- beeke Verhuur 13; 10. Simar2 8,5. Donderdagleague: Top Caravans-Simar 1 4-0, Rest.Casa Salsa - Verseput Bouw 3-1, Rest. de Zeelandbrug - Bakkerij de Jonge 1-3, Pizzeria La Piazza - Cafe Bar de Stulp 0,5-3,5. Stand: 1. Bakkerij de Jonge 29; 2. Top Caravans 28; 3. Cafe Bar Eredivisie: PSV - RBC 3-0. Stand: PSVI: 45, Ajax 17-40, Feyenoord 17-33, NACli 26, Roda JC 17-26, Willem II 17-25,F 17-25, FC Utrecht 17-24, NEC 17-23,1: Twente 17-22, AZ 16-20, Heerenveen l' 20, Excelsior 17-18, Vitesse 17-16, Bi 18-16, Groningen 17-13, FC Zwolle 17 Graafschap 17-13. Eerste divisie: alles afgelast. Wielrennen Doha. Ronde van Qatar, eerste etapp, Doha - Doha. 1. Loddo (Ita) 90 km 2.01.44,2. Nazon (Fra), 3. Strazzer(Ita).- Haselbacher (Oos), 5. Bertolino (Ita! Van Dijk (Ned). Langkawi. Ronde van Langkawi, inik duele tijdrit. 1. O'Neill (Aus) 9 km 11.53.20,2. Green (Can), Danielsonl®, 0.23,4. Wohlberg (Can) 0.28,5. Matva? (Oek) 0.31. door Joop van den Oudenhoven VEGHEL - Het is Jean Paul de Bruijn gelukt een plaats in de kwartfinale van het Masters toernooi te behalen. In zijn laat ste poulewedstrijd versloeg hij Anno de Kleine met de grootste moeite: 3-2. Roland Uytdewilli gen verloor in een slechte wed strijd van Jean van Erp en John Tijssens klopte in straight sets Henk Habraken. Het kostte Jean Paul de Bruijn bloed zweet en tranen om de laatste barrière te nemen. De al tijd lastige tegenstander Anno de Kleine vormde een ware plaag voor de speler uit Hulst. Een onzekere start betekende meteen verlies in de eerste set (8-15). Na een ruime achter stand (5-13) in de tweede set volgde het herstel van De Bruijn en werd alsnog de winst binnen gehaald met 15-13. De derde set werd opnieuw gewonnen waar na de vierde naar de Kleine ging. In de beslissende vijfde kwam de Bruijn opnieuw in'- problemen. Via 1-9 en 4-12 we- het met het zweet in de hand: toch nog 15-12 voor De Brui? Daarmee was een plaats in kwartfinale binnen. De Bruis „Ik was onzeker na mijn nede laag gisteren. Ik ben blij niil doel te hebben bereikt." Dei ting bracht De Bruijn in j kwartfinale tegen Ad Koor: vaar, van wie hij donderdag!) kansloos verloor. „Ik heb nul kans revanche te nemen." Roland Uytdewilligen ging o: in zijn clerdé poulewedstn.' kansloos ten onder. Dit keerw Jean van Erp met 3-0 veel t sterk voor de Goesenaar. Vo hem zit het toernooi erop. Jor Tijssens was zeer goed op dtf i tegen Henk Habraken f plaatste zich door de 3-0-1# als eerste in de poule en daar® in de kwartfinale. Daar ontrao hij vandaag Jan Arnouts. Ti.» sens: „Ik heb goed gespeeld) zie voor mezelf kansen voorfi plaats in de halve finale." I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 74