Sven Nys staat voor gratie Nys staat voor gratie Verlosser tegen wil en dank PZC v Parkoersrecord inzet van halve marathon Jean Paul de Bruijn kwartfinalist Masters Wereldtitel zou de schoonste van alle Belgen goed uitkomen Hoek versterkt met Nigeriaan Meto-Hoek op 1 maart Brian Orij ligt op titelkoers in Wissenkerke uitslagen li i de schoonste van alle Belgen goed uitkomen Verkerk alsnog in Daviscupteam Ook Trinko Keen naar Top-12 SBL-schaatsploeg gepresenteerd Computer verrast Kasparov Geduld van volleyballers is op door Frits Bakker HOEK - Op de laatste dag van de internationale transferter mijn heeft Hoek versterking ge kregen van een Nigeriaanse voetballer. De 27-jarige Sunny Nwachukwu, die al een korte carrière achter de rug heeft in Frankrijk, België en Canada, trainde deze week voor het eerst mee met de selectie. De 1.69 meter lange aanvallen de middenvelder, die in speel stijl iets wegheeft van Musa Ka- nu, heeft een Belgisch paspoort. In zijn jonge jaren speelde hij onder meer voor Lille, later kwam hij bij Zottegem, Racing Genk, Germinal Ekeren, Tienen en Beveren terecht. Twee jaar geleden vertrok hij naar Canada, waar hij uitkwam voor Montreal Impact en The Daggers. Met die clubs speelde Nwachukwu in de Canadese A- league. Maandag verscheen hij voor het eerst op de training bij Hoek. ,,We hebben vandaag de overschrijving rondgemaakt, omdat het de laatste dag was voor internationale transfers", zei Hoek-secretaris Cas Braaf- hart gisteren. Patrick Naudts, de tijdelijke opvolger van Nijskens, stalt de nieuwe aanwinst voorlopig bij het tweede elftal. Als Nwa chukwu zich daar in de kijker speelt, wordt hij overgeheveld naar de eerste selectie. De over schrijving is alleen nog afhan kelijk van de toestemming van de Canadese voetbalbond. VLISSINGEN - Het duel in de vierde ronde van de Amstel dis trictsbeker tussen Meto en Hoek wordt op zaterdag 1 maart ge speeld. De bekerwedstrijd werd eerder al twee keer afgelast. Op dezelfde dag wordt ook het vijfde-rondeduel tussen Oost- kapelle en Kloetinge gespeeld. De KNVB heeft nog geen nieu we datum vastgesteld voor de duels Zeeland Sport-RCS en Rillandia-Steen (beide vierde ronde), die vóór het weekeinde van 1 en 2 maart moeten worden gespeeld. door Fred Rabout CADZAND-BAD - Sepp Ver meulen is er morgen uiteraard bij als in Cadzand Bad de twaalfde editie van de midwin ter halve marathon wordt ge houden. Aan die wedstrijd is al een aantal jaren het open Zeeuws kampioenschap gekop peld. Vermeulen hoort bij het meubilair van deze halve mara thon. Hij won de wedstrijd drie keer (1992, 1993, 1999). Slechts twee keer moest hij wegens een blessure verstek laten gaan. WISSENKERKE - Het biljart- toernooi om de Grote Prijs Sier- pleisterspecialist J. Mathia in de spelsoort libre is gevorderd tot de finales. Titelverdediger Erik Francke uit Grijpskerke werd in de B-groep verwezen naar de troostfinale. In de A-groep on derstreepte Brian Orij uit Co- lijnsplaat zijn aspiraties. Veel spanning was er in de kwartfinales van het libretoer- nooi om de Grote Prijs in Wis senkerke. Kees Davidse, die eer der Gilles Sturm uitschakelde, leerde nu zelf dat gevoel ken nen. Peter Minnaarduit Wissen kerke zorgde daarvoor. Ton Berns en Brian Orij (titelverde diger) drongen ongeslagen door tot de kruisfinales. Ron Verburg uit Kloetinge (verliezend fina list in 2002) en Peter Minnaard zijn daarin hun opponenten. In de B-groep werd Erik Franc ke verrassend geëlimineerd. Meest opmerkelijk was hier de familiestrijd tussen Klaas Oost- dijk en schoonvader Jan Meer man. In de laatste poulewed strijd was Oostdijk na twee overwinningen al geplaatst en Meerman moest minimaal ge lijkspelen. Schoonzoon Oost- dijk velde evenwel het vonnis over zijn schoonvader. Oostdijk is nu de topfavoriet voor de eindzege. Hij ontmoet in de kruisfinale Ad Koster uit Wissenkerke, vorig jaar al der de. In de andere kruiswedstrijd staan cup fighter Peter Tilroe uit Kortgene en Jan Wondergem uit Oostkapelle tegenover elkaar. De wedstrijden beginnen van daag om 12.30 uur. De finale in de B-groep is om 16.30 uur en in An A-groep om 17.45 uur. door Ad Pertijs MONOPOLI - Dat hij er niet vies van is, bewees Sven Nys in de blubber van Loenhout. Maar toch geldt de 26-jarige Belgi sche kampioen als de 'schoon ste' van alle Vlaamse crossers. Een keurige jongen uit Baal, die eigenlijk niet past in de aloude traditie van slijkridders. Hij is geen noeste werker zoals we reldkampioen Mario de Clercq of Bart Wellens, bij wie je de in spanning en de pijn van het ge zicht en de wijd opstaande mond kunt aflezen. Sven Nys staat voor gratie, techniek en fair-play. Wekelijks trekken bussen vol supporters achter hem aan naar de crossen, maar dé grote held van het Vlaamse veldrijden is hij nog niet. Hij oogst bewondering, maar roept nog geen begeeste ring op. In 2000 kreeg hij zelfs een volkswoede over zich heen toen hijde keurige prof van Ra bobank, het uit zijn hoofd liet om samen met linkebal De Cler cq achter zijn eigen ploeggenoot Richard Groenendaal aan te ja gen. Domineren „Hier ga je je leven lang spijt van hebben", huilde De Clercq krokodillentranen. Pas 23 jaar was Nys toen. De meervoudige BMX-kampioen had twee we reldtitels bij de beloften (neo- amateurs) op zak en leek het veldrijden voor een lange tijd te zullen domineren. Drie winters later jaagt Nys nog altijd op de regenboogtrui. Ta bor was hem te koud en vorig jaar in Zolder speelde De Clercq het spel te uitgekookt. Onder wijl won Nys wel twee keer de wereldbeker en drie keer het eindklassement van de Super prestige. Nys was jarenlang op technisch gebied een klasse apart. Zoals hij beheerst er niet een zijn fiets. Als enige vliegt hij over de bal ken. Dat wil zeggen: hij wipt er niet alleen al rijdend over, maar is ook in staat een zekere snel heid vast te houden op die hin dernissen. Nog indrukwekkender dan de drie zeges waarmee hij record houder is, is het parkoersrecord dathij in 1993 liep. Dietijd van 1 uur, 8 minuten en 1 seconde lijkt op dit lastige strand- en duinen parkoers onaantastbaar. John Vermeule kwam in zijn beste tijd tekort, de Brit Steve Brooks kwam dichtbij, de Belgen Ivan Degrieck en Gino Deleu haal den het ook niet. De winnaar van vorig jaar, Bart de Berge, viel het record aan, maar bleef er minuten boven. De tijd van Sepp Vermeulen staat dus scherp. Dit jaar zal de 43-jarige atleet uit Koewacht in de anonimiteit meelopen. Een operatieve in greep aan de beide hielen acht maanden geleden heeft hem conditioneel ver teruggewor pen. Er zijn overigens meer hardlo- pei's die er altijd bij zijn. Zo is er één die aan de wieg stond van de wedstrijd en nog geen enkele editie miste: Jan van de Linde uit Oostburg. Samen met Frank Verschorre uit Breskens is hij de enige die de halve marathon elf keer liep. Van de Linde: „Het idee kwam uit de lopersgroep van AV De Wielingen. Juul van Muiken, Bram de Hullu, Ronny Scher- beijn en ik. Ook Greetje de Hul lu was erbij betrokken. We kre gen ruim zestig vrijwilligers warm voor ons idee. De meesten zijn er nog bij en juist dat vind ik zo fantastisch, want zij dra gen de midwinter halve mara thon." Voor de editie van dit jaar heb ben grote namen zich al aange meld. En er komen er gegaran deerd meer bijwant de meeste Belgische atleten schrijven zich niet van tevoren in. Jongste winnaar Zeker is al dat Bart de Berge (winnaar in 2002), Ivan De grieck (tweevoudig winnaar) en Rik Coortens uit Lauwe (de jongste winnaar van de Eugene Vink Memorial in Westdorpe) komen. Verder doen Theo Rabout, vete raan Sjaak Luteijn, Patrick van Quekelberghe, Patrick de Boe- vere, Eric Cappon, Harold Hiel, Floris-Jan en Niels Koole en Franky Beljaars mee. Door het wegvallen van de halve mara thon van Oostende zal het veld waarschijnlijk zelfs nog aan merkelijk sterker worden dan vorig jaar. Van de Linde: „Met dit veld kan het parkoersrecord van Sepp Vermeulen wel eens sneuvelen." Het cyclocross wereld je wist niet hoe snel het Nys zijn gehei me wapen moest afnemen. Tij dens het WK in Sint-Michiels gestel (2000) werden de balken verschoven naar een plaats waar ze onmogelijk fietsend te nemen waren. Drie winters ver der zijn ze praktisch uit het crosslandschap verdwenen. Sven Nys mekkerde er geen mo ment over. Zoals het een keurige jongen betaamt. „Ik kan ook winnen zonder die balken", ver dedigde hij zich al tijdens het tijdperk van de planken. Winnen deed hij genoeg, maar Nys toonde bij tijd en wijle ook zijn zwakke kanten. Af en toe heeft hij een complete off-day en net als Groenendaal heeft hij niet één soort omloop, die hem specifiek op het lijf geschreven is. Een sprint heeft hij al even min. Het uitblijven van de wereldti tel maakte hem kennelijk zo nerveus, dat hij deze zomer aan kondigde een overstap naar het weg wielrennen te overwegen. Als verdienstelij k coureur wilde hij zichzelf later niet het verwijt kunnen maken kansen op de weg te hebben laten liggen. Nys doet de dingen niet half. „Wie voor de weg kiest, kan niet een winter lang voluit crossen. Van die keuze lig ik soms nachten lang wakker", sprak hij eind de cember eerlijk. Inmiddels ligt de weg weer een stukje verder weg. Nys ontpopt zich eindelijk tot een aanspre kende kannibaal. Hij pakte vier van de zes Superprestige-cros- sen, won de wereldbekerveldrit van Lievin en werd Belgisch kampioen. Vijftien zeges heeft hij dit seizoen op zijn naam staan. Nys, die toen hij ging trouwen met Isabelle Nijs ont dekte dat zijn achternaam zon der puntjes wordt geschreven, is daarmee de succesvolste aller topcrossers. Inmiddels weet hij ook van zich af te bijten. Verbaal schuwt de keurige Brabander niet langer het duel met De Cler cq en Groenendaal. Liefde terug „De Belgische titel heeft de lief de voor het crossen weer hele maal teruggebracht", zegt de in november vader (van zoon Thi- bau) geworden Nys. Even dacht hij aan zijn laatste grote cross seizoen bezig te zijn. „Maar als ik zondag wereldkampioen word, betwijfel ik dat. Met een wereldtitel op zak, kan ik het niet maken niet meer in de cross te verschijnen." Sven Nys rijdt in april in ieder geval Parijs-Roubaix, maar of hij daama toeleeft naar de Ron de van Spanje, is nog maar de vraag. De keurige jongen uit Baal kan kiezen voor een lonkende nieu we passie, vol asfalt, zon, glitter en internationale roem. Maar liever nog blijft hij waarschijn lijk trouw aan zijn oude ver trouwde, met modder doordrenkte jeugdliefde. Een wereldtitel zal dïe keuze een stuk vergemakkelijken. GPD Biljarten Veghel. Masters driebanden. Groep A: Van Kuyk- Valentijn 3-1 (15-6 15-9 14-15 15-12/1,404-1,024), Burgman - Beem- sterboer3-1 (6-1515-515-11 15-14/1,306- 1,153). Eindstand: 1. Van Kuyk 3-6 (9-2), 2. Burgman 3-4 (7-4), 3. Valentijn 3-2 (4-7 4. Beemsterboer 3-0 (2-9). Groep B: Ar- nouts - Van de Ven 3-2 (15-12 9-15 12-15 15-10 15-9/1,500-1,386), Jaspers - Haver- mans 3-2 (1-15 15-4 7-15 15-14 15- 6/1,472-1,542). Eindstand: 1. Jaspers 3-6 (9-2), 2. Arnouts 3-4 (6-6), 3. Havermans 3-2 (6-7), 4. Van de Ven 3-0 (3-9). Groep C: Van Erp - Uytdewilligen 3-0 (15-11 15-4 15-7/1,363-0,687), Tijssens - Habraken 3- 0 (15-12 15-10 15-11/1,406-1,000). Eind stand: 1Tijssens 3-4 (8-5), 2. Van Erp 3-4 (7-5), 3. Habraken 3-4 (6-5), 4. Uytdewille- gen 3-0 (3-9). Groep D: Jean-Paul de Bruijn - De Kleine 3-2 (8-15 15-13 15-9 8- 15 15-12/1,355-1,454), Bongers - Koore- vaar 3-1 (15-7 15-10 7-15 15-6/1,155- 0,863). Eindstand: 1. Koorevaar3-4 (7-3), 2. De Bruijn 3-4 (6-6), 3. Bongers 3-2 (6-7), 4. De Kleine 3-2 (5-8). Loting kwartfina les: Koorevaar-De Bruijn, Van Kuyk-Van Erp, Tijssens - Arnouts, Jaspers - Burg man. Golf Malelane (ZAf). Sunshine Tour. Stand na twee ronden: 1. Otto (ZAf) 135,2. Dunlap (VSt) 137,3. Mouland (GBr), Sterne (ZAf), Moore(ZAf) 138,6. Gortana (ZAf), Kings ton (ZAf), Cayeux (Zim) 139. Paardensport Zürich. CSI. Swiss Master: 1. Ludger Beerbaum (Dui) Champion du Lys 0- 38,59, 2. Lejeune (Bel) Maike 0/40,72, 3. Smith (Eng) Marius Claudius 4-39,09, 4. Lennon (Ier) Liscalgot 4-40,70, 5. Stock- dale (Eng) Parcival 8/39,59. Klasse S: 1. Nieberg (Dui) Adlantus 0-31,01, 2. Beer baum Figaros Boy 0-32,42, 3. Gretzer door Joop van den Oudenhoven VEGHEL - Het is Jean Paul de Bruijn gelukt een plaats in de kwartfinale van het Masters toernooi te behalen. In zijn laat ste poulewedstrijd versloeg hij Anno de Kleine met de grootste moeite: 3-2. Roland Uytdewilli gen verloor in een slechte wed strijd van Jean van Erp en John Tijssens klopte in straight sets Henk Habraken. Het kostte Jean Paul de Bruijn bloed zweet en tranen om de laatste barrière te nemen. De al tijd lastige tegenstander Anno de Kleine vormde een ware plaag voor de speler uit Hulst. Een onzekere start betekende meteen verlies in de eerste set (8-15). Na een ruime achter stand (5-13) in de tweede set volgde het herstel van De Bruij n en werd alsnog de winst binnen gehaald met 15-13. De derde set werd opnieuw gewonnen waar na de vierde naar de Kleine ging. In de beslissende vijfde set' (Zwe) Zixten 0-33,70, 4. Becker (Dui)D. bels Cento 0-34,50, 5. Tops (Ned) Rooi! 34,72. Sportprijsvragen Lucky Day: 5-10-11-17-27-28-35-42-i 51 -52-59-63-64-66-68-71 -74-77-79 le der voorbehoud) Tennis Milaan. Mannen, 380.000 euro. Kwar nales: Verkerk (Ned) - Sanguinetti (Ital 5 6-3, Nieminen (Fin/8) - Krajicek (Neof 6 7-5, Kafelnikov (Rus/5) - BjörkmanlZ» )6-36-4, Ljubicic(Kro)-Varlet(Fra)tWi 1. I Tokio. Vrouwen, 1,3 miljoen euc 1 Kwartfinales: Seles (VSt/1) Krasnoroetskaja (Rus) 6-4 6-4, Rut (VSt/4) - Dementieva (Rus/8) 3-6 6-1 f! Raymond (VSt) - Dokic (Joe) 6-4 6-2,D: venport (VSt/3) - Tanasugarn (Tha) 7-E" 6. Voetbal Eredivisie: PSV - RBC 3-0. Stand: PSV' 45, Ajax 17-40, Feyenoord 17-33, NAC' i 26, Roda JC 17-26, Willem II 17-25, R» 17-25, FC Utrecht 17-24, NEC 17-23,! J Twente 17-22, AZ 16-20, Heerenveen1' 20, Excelsior 17-18, Vitesse 17-16, BI 18-16, Groningen 17-13, FC Zwolle 17-V Graafschap 17-13. Eerste divisie: alles afgelast, Wielrennen Doha. Ronde van Qatar, eerste etap[> Doha - Doha. 1. Loddo (Ita) 90 km 2.01.44,2. Nazon (Fra), 3. Strazzer (Hal' l Haselbacher (Oos), 5. Bertolino (Ita), Van Dijk (Ned). Langkawi. Ronde van Langkawi, ind» duele tijdrit. 1. O'Neill (Aus) 9 km 11.53.20,2. Green (Can), DanielsonIVI 0.23,4. Wohlberg (Can) 0.28,5. Matvf; (Oek) 0.31. kwam de Bruijn opnieuw int problemen. Via 1-9 en 4-12 we het met het zweet in de handt t toch nog 15-12 voor De Bruif f Daarmee was een plaats in* kwartfinale binnen. De Bruijj „Ik was onzeker na mijn nedf laag gisteren. Ik ben blij mij doel te hebben bereikt." Del ting bracht De Bruijn in kwartfinale tegen Ad Koon vaar, van wie hij donderdagn: kansloos verloor. „Ik heb nu: kans revanche te nemen.41 Kansloos Roland Uytdewilligen ging in zijn derde poulewedstrij kansloos ten onder. Dit keertf Jean van Erp met 3-0 veel' sterk voor de Goesenaar. Vtf hem zit het toernooi erop. Jol Tijssens was zeer goed op dre tegen Henk Habraken plaatste zich door de 3-0-wit als eerste in de poule en daarffi in de kwartfinale. Daar ontmo hij vandaag Jan Arnouts. Ti; sens: „Ik heb goed gespeeld' zie voor mezelf kansen voorff plaats in de halve finale.1 wb zaterdag 1 februari 2003 Sven Nys is in Hoogstraten op weg naar zijn zoveelste overwinning. foto Ed Oudenaarden/ANP MILAAN - Martin Verkerk heeft aan zijn voortreffelijke o: treden tijdens het tennistoernooi van Milaan alsnog eeno: roep overgehouden voor het Nederlands Daviscupteam. Ei uurtje na zijn zege in de kwartfinale op de Italiaanse titelve: dediger Davide Sanguinetti (7-5 6-3) kreeg de Nederland; gisteren een uitnodiging van bondscoach Tjerk Bogtstra, F! chard Krajicek kon later op de dag het succes van Verkerk nj. evenaren. Hij verloor van de als achtste geplaatste Fin Jarki Nieminen (7-6 7-5). Verkerk nam de uitnodiging met beic handen aan. Het Daviscupteam treedt volgende week aant» gen Zwitserland. Voor het duel in Arnhem waren Richat Krajicek, Raemon Sluiter, Sjeng Schalken en Paul Haarhn al opgeroepen„Ik vind het een eer dat ik er bij zitNu ik in M laan zover gekomen ben, is het ook logisch dat ik ben uitgen: digd", zei Verkerk, die in de halve eindstrijd aantreedt tege de Kroaat Ivan Ljubicic. Nooit eerder kwam hij in een AT- toernooi zover. ANP ZOETERMEER - Ook tafeltennisser Trinko Keen magd weekeinde meedoen aan de Europese Top-12 in Saarbrücke: De Randwijker neemt de plaats in van Zoran Primoracu; Kroatië, die heeft afgezegd. Keen was eerder al gepromovee* van derde naar eerste reserve na afzeggingen van de Zwee Jan-Ove Waldner en de Griek Kalinikos Kreanga. Het is c vijfde keer dat Keen deelneemt aan het prestigieuze toerno: met de beste twaalf deelnemers van Europa. Met Trinko Kee verschijnt ook Danny Heister achter de tafel. ANP AMSTERDAM - De nieuwe schaatsploeg van de SponsorBit go Loterij (SBL) is gisterochtend in Amsterdam geprese teerd. Het schaatsteam van voorheen Spaar Select heeft ee contract tot en met de Olympische Spelen van 2006 in Tuii: gesloten met de geldschieter. Trainer Jac Orie heeft voorlop: zeven rijders tot zijn beschikking: Marianne Timmer, Mar Vis, Annamarie Thomas, Gianni Romme, Mark Tuitert,Ms: tin Hersman en Erben Wennemars. ANP NEW YORK - Schaker Garry Kasparov, de nummer één opo wereldrangli jstis gisteren verslagen door een machineCon- puter Deep Junior, inhoud 7,6 gigahertz, greep de winst ind derde partij van een schaaktweekamp met de Rus in Nei York. De stand is nu gelijk: 1,5-1,5. Deep Junior is drievoudig wereldkampioen bij de schaal computers. In juli 2002 won de machine in Maastricht hetWi voor schaakcomputers. Kasparov verloor in 1997 van een ai dere schaakcomputer, Deep Blue. DPA GOUDA - FNV Sport en NL.Sporter hebben namens een de tigtal coaches, spelers en begeleiders gisteren het faillisa ment aangevraagd van de stichting Top Volleybal Nederlac! en het daaraan gelieerde TVN Talentteam. De belangenve: enigingen hadden het bestuur van de stichting gesommeer; voor vrijdag tot uitbetaling van achterstallig salaris overgt gaan. Vanuit TVN, dat een schuld heeft van ruim 2 miljoen ei ro, werd geen reactie vernomen. „Daarom is de failliss mentsaanvraag vandaag de deur uitgegaan. De zaak dier normaal gesproken woensdag", aldus Ton Friederichs n; mens FNV Sport. ANP Andy Vereertbrugghen: „Veel mensen denken dat ik nog steeds bij het tweede van Nieuwkerken speel en herstellende ben van een blessu re." foto Wim Kooyman door Jack Begijn DENDERMONDE - Degradatie moet voor komen worden. Dat staat bij de ambitieuze hoofdklasser Terneuzen bovenaan het ver langlijstje. Daarom heeft de club zich tus sentijds versterkt met twee Belgen: aanval ler Philip Piedfort en verdediger Andy Vereertbrugghen. De 'verlossers' van Ter- neuzen. Al ziet de 22-jarige Vereert brugghen dat zelf niet zo. „Dat past bij een sublieme speler en dat ben ik niet. Was dat wel zo, dan zat ik nu niet bij Terneuzen." De overstap van Vereertbrugghen is in zijn geboorteland België onopgemerkt geble ven. „Veel mensen denken dat ik nog steeds bij het tweede van Nieuwkerken speel en herstellende ben van een blessure. Ik weet niet wat ik misdaan heb, maar op de een of andere manier word ik gemeden. En dat ter wijl ik toch in de nationale ploeg onder 18 jaar heb gespeeld." Andy Vereertbrugghen voelt zich miskend en wil er alles aan doen om de mensen te la ten zien dat hij wel degelijk tegen een bal letje kan trappen. Zijn ambitie is nog steeds profvoetballer te worden. Het liefst in Ne derland, want België heeft voorlopig afge daan. Bij derdeklasser Nieuwkerken zat hij op dood spoor. Terneuzen kwam daarom als een geschenk uit de hemelDe voetballer wil weer plezier in het spel krijgen en stort zich nu volledig op de ploeg van trainer Dimitri Mbuvu. Afgelopen zondag debuteerde Vereert brugghen voor het Terneuzen-publiek. De ander aanwinst, Piedfort, deed dat al een week eerder. Vereertbrugghen begon op de bank, maar mocht na dertien minuten de ge blesseerde Nico van der Meer vervangen. Enigszins zenuwachtig, dat wel, „Je weet dat de mensen iets van je verwachten. Over mijn optreden ben ik wel tevreden, hoewel ik weet dat ik veel beter kan. Het is nog wen nen, maar na een paar wedstrijden moet mijn vorm daar zijn." Andy Vereertbrugghen, geboren in Me- spelare, gehucht onder de rook van Dender- monde, begon zijn voetballoopbaan bij SK Oudegem. Het grotere Dendermonde had hem al snel in de gaten en lijfde hem in op ze venjarige leeftijd. Vijf jaar later volgde Lo keren, gevolgd door Beveren waar hij op ze ventienjarige leeftijd een vijfjarig semi- profcontract tekende. „Eigenlijk was die contracttermijn te lang. Mijn zaakwaarne mer (Kees van Vossen) had dat geregeld; waarschijnlijk om er zelf beter van te wor den. Bij Beveren zat ik regelmatig bij de laatste vijftien, maar ik kwam slechts af en toe aan spelen toe." Dolgelukkig „Toen Nieuwkerken halverwege mijn vier de seizoen belangstelling toonde, was ik dolgelukkig. Net als Terneuzen nu stond Nieuwkerken voor de winterstop op degra deren. Ik werd samen met een spits aange trokken. Vanaf dat moment begon het te lo pen en is de ploeg nog goed opgeklommen. Waarom zou datzelfde dan niet bij Terneu zen kunnen? Ik wil alleen maar aangeven dat we niet moeten wanhopen. Nieuwkerken nam het contract van Beve ren over en Vereertbrugghen kreeg een baan aangeboden bij de drukkerij van de voorzit ter, Guido van Lijsebetten. „Vóór die tijd was ik alleen profvoetballer. Bij Beveren trainden we twee keer per dag. Het was geen vetpot, maar voldoende om van te leven." Financieel Na zijn succesvolle entree bij Nieuwkerken waren de verwachtingen voor het nieuwe seizoen 2002/2003 hooggespannen. In de voorbereiding speelde hij alle wedstrijden, maar door een blessure kwam hij tijdelijk buitenspel te staan. Althans, zo dacht hij. Want met het aantrekken van vier spelers die ervaring hadden op eerste-klasseni- veau, werd het talent verbannen naar het tweede. „De belangstelling van Terneuzen was daarom welkom. Financieel kwamen we snel rond. Geld is voor mij nu nog niet het belangrijkste. Ik wil investeren in de toe komst." „De voorzitter van Nieuwkei'ken, mijn baas bij de drukkerij, zie ik nog elke dag. Hij is wel belangstellend naar hoe het me in Ter neuzen vergaat en zegt van mijn vertrek spijt te hebben. Maar een terugkeer naar Nieuwkerken zit er echt niet meer in. Als ex- geen andere club komt, speel ik ook volgend seizoen bij Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 68