Kilo's vliegen er vaak zo weer aan Zitten voelt als zachtjes wegzakken W17 Afslankindustrie Nostalgische posters te koop op veiling Zonnig Strakke buik Biosensitive Tassen PZC zaterdag 1 februari 2003 Januari is alweer voorbij en we zijn nog steeds te dik. Zo'nkilootje of vijf, mis schien tien. Geen probleem, zegt de afslankindustrie. De winkelschappen puilen uit met poeders, pillen en shakes tegen 'voordeelprijzen'. Het voedt het onbehagen bij voe dingsdeskundigen: „Als er een echt wondermiddel op de markt komt, zijn wij de eer sten die het aanprijzen." De eerste maand van het jaar slaat de producent van af slankmiddelen traditioneel zijn slag. Na overdoses chocola demousse en kerstkalkoen drij ven goede voornemens de dik ker geworden Nederlanders dan massaal naar de drogist, alwaar hij kan kiezen uit schappen vol vetverbranders (prijzen tot 31,-), maaltijdvervangers (vanaf 4,-) of chroomtablet ten (gemiddeld 20,-). Voor mensen die liever anoniem willen gaan lijnen, is een bestel ling via internet ideaal: tiental len sites bieden daar 'revolutio naire thermogene formules' aan, die 'uw vet wegbranden, terwijl het u voorziet van een explosieve hoeveelheid ener gie'. En dat voor 43,- per pot je. De markt voor vermagerings kuren groeit nog steeds. Vorig jaar zetten de producenten zo'n 33 miljoen euro om, 44 procent meer dan het jaar ervoor. Toen was januari goed voor eenvijfde deel van de hele jaaromzet. Een op de zeven Nederlandse huis houdens schaft dan ook jaar lijks een of meer vermagerings producten aan. De zware gebruikers zijn tussen de 35 en 55 jaar en hebben geen kinde ren. Supplementen De helft van de aangeboden waar bestaat uit maaltijdver- vangers: calorie-arme soepjes, shakes en noodles van merken als Slim Fast en Modifast. De andere helft van het aanbod zijn de zogenaamde supplementen, zoals pillen die garant zouden staan voor het blokkeren van vetopname. „Onzinprepara- ten", oordeelt Patricia Schutte van het Voedingscentrum, een onafhankelijk voedingsadvies bureau. ,,Of ze drijven alleen heel veel vocht af, waardoor je Januari is altijd een drukke maand op de sportschool. wel lichter wordt maar niet daadwerkelijk kilo's vet ver liest, of ze werken helemaal niet." Afvallen met vermageringspil len doe je volgens Schutte alleen omdat er in de verpakking ook een dieetadvies zit. „Mensen volgen dat advies dan twee we ken lang op. Maar als de kuur is afgelopen, vervallen ze weer in hun oude eetpatroon en vliegen de kilo's er weer aan." Boven dien zit er aan sommige prepa raten een gezondheidsrisico. „Laxerende thee is uiteindelijk erg slecht voor je darmkanaal. En veel van die pillen zijn niet geschikt voor mensen die niet helemaal gezond zijn. Als je last hebt van hartklachten, bijvoor beeld. Het staat wel in de bij sluiter dat je de pillen dan niet mag hebben, maar wie contro leert dat?" Het positiefst is ze over calorie arme maaltijdvervangers. „Die zijn veilig. Er zitten genoeg vi taminen en mineralen in." Om de zogenaamde vetverbranders moet ze vooral lachen. „Als er een echt wondermiddel op de markt komt, zijn wij de eersten die het aanprijzen." Pillen die vet zouden kunnen la ten smeltenstuiten ook bij San- der Kirsten van de Wageningse universiteit op scepsis. „Theo retisch kan het wel. Maar dan moet je iemands lichaamstem peratuur enorm verhogen, waardoor die persoon overver hit kan raken. Het is allemaal al getest en de bijwerkingen zijn te gevaarlijk. Alle producten die je in drogistenblaadjes ziet staan, op basis van lecithine, grape fruit of wat dan ook, zijn zeer twijfelachtig. Maar wat écht niet kan is tien kilo afvallen in drie weken. Als je helemaal niets eet, kun je maximaal twee kilo vetweefsel per week verlie zen. Mensen worden voor de gek gehouden." Manager Thomas van Distribu- foto Nico Schouten/GPD tie Care (maker van 'Komkom merslank' en 'Grapefruitslank') is het niet helemaal eens met de kritiek. „Het is zo", erkent hij, „dat mensen vooral vermageren omdat ze ons product gebruiken en het bijgeleverde dieetadvies opvolgen. De werking van de toegevoegde ingrediënten is in derdaad niet wetenschappelijk bewezen. Dat kost te veel tijd. Maar onze Komkommerslank bestaat al meer dan tien jaar. Dat zegt toch ook iets." Daphne Broers De Seven Seas van de Europa-Canada Linie. Bladerend door de 21ste pos tercatalogus van Van Sab- ben uit Hoorn, walmt de nostal gie je tegemoet. We zien schepen van de Holland-Amerika Lijn, de Monte Generoso bij Lugano, een oude Bugatti. Maar ook re clame voor het schoonmaak middel van Vim, zeep van Star light, een typemachine van Adler, Spa Orangina, de volau tomatische D AF, de filtersiga retten van Belinda. Jeugdsenti ment biedt de ontwapenende prent van de PSP (die met de blote vrouw met een koe op de achtergrond) uit 1971. Grote namen markeren de vei ling van meer dan achthonderd plakkaten. Uit eigen land onder anderen Eppo Doeve en Dick Bruna en uit het buitenland bij voorbeeld Picasso, Warhol, Ha ring, Hockney en Lautrec. De 21ste posterveiling vindt plaats op 21 februari. Kijkdagen zijn in de weekeinden van 8 en 9, en 15 en 16 februari. Meer infor matie: tel. 0229-268203, zie ook www.vansabbenauctions.nl Een opvallende ontwikkeling in meubelland: wollige en pluizige stoffen als bekleding van zitmeubilair. Niet ver wacht, maar wel logisch omdat ook trendy karpetten en vloer bedekking zijn voorzien van een hoge pool. Bovendien verlangt de consument naar comfort. Hoe hoger de pool, hoe warmer de woning. Dat lijkt momenteel het motto in de wonenbranche. Harige, wollige tapijten en kar petten kietelen de voeten. Bo vendien nodigt het hoogpolig tapijt uit om op de vloer neer te vlijen. Het is een ontwikkeling die past bij het gezellig thuis vertoeven of het zogenaamde cocoonen. Een paar jaar geleden kwam daar het loungen nog eens bij. Het leven dicht bij de vloer heeft ervoor gezorgd dat het onder scheid tussen vloerbedekking en zitmeubilair steeds kleiner wordt. Het zitvlak van fauteuils en banken is laag. Nieuwe zit meubelen lijken daarnaast bij na op bedden: het grote volume vraagt om lui hangen en liggen. Een onverwachte ontwikkeling is dat het onderscheid tussen meubelstoffering en vloerbe dekking ook vervaagt. Dat bleek tijdens de Internationale Meubelbeurs in Keulen. Daar zetten wollige en pluizige meu belstoffen de toon, waardoor wegzakken in een stoel een an dere dimensie krijgt. Soms wordt daarvoor wol gebruikt, een andere keer (nep)bont. Trendwatchers reppen de laat ste jaren over het zogenaamde 'zachte wonen'. „Het is een zoektocht naar intimiteit, om dat de buitenwereld al hard ge noeg is", stelt het Nationaal Perscentrum Wonen. Daar sluit deze nieuwe generatie meubel stoffering nauw bij aan. Maar verwacht was de ontwik keling niet. Chris Halsey van Designer Guild liet via de Britse Interieur Textiel Organisatie weten dat niet zozeer de aai baarheid, maar de dessins aan verandering onderhevig zijn. Hij voorspelt dat vooral bloem motieven het goed gaan doen. De uitbundige stoffen van het bedrijf kenmerken zich door een romantische uitstraling. Volgens Sharon Burns van de bekende Engelse weverij Hilden ligt de nadruk de komende tijd vooral op kleur: aubergine, mosterd, olijf, chocolade en ijs- blauw. Toch benadrukt zij wel de komst van aaibare of tactiele stoffen. „Het rijke kleurenpalet zal gecombineerd met sensuele, tactiele stoffen een aangename sfeer scheppen." Knuffeldieren Zitmeubilair met een kleurig en harig jasje. In Keulen presen teerden verschillende produ centen varianten op dit thema. De associatie met knuffeldieren drong zich automatisch op. Hoe serieus is dit meubilair? Is het een 'meubel voor de heb' Eetkamerstoel bekleed met zachte stof. foto GPD of een stylistische gimmick? Navraag bij producenten leert dat de ontwerpen bewust in de collecties zijn opgenomen. Een woordvoerster van producent Philipp Plein meldt desgewenst dat er wel degelijk vraag naar is. „De ontwerpen passen perfect bij de behoefte aan warmte in de woning." Paul Geerts en Anja Sparidaans Lente/zomer 2003 in de ma- ke-up kenmerkt zich door veel vrolijke en warme tinten. De Mellow Look van Max Fac tor is geïnspireerd op de hoogtij dagen van het hippietijdperk. Met veel zonnige kleurtjes. Alle producten uit deze lijn kunnen heel goed met elkaar gecombi neerd worden. Sunkissed Pow der lijkt op bronspoeder, maar laat een gouden gloed achter. Het wordt aangebracht op de kin, de neusbrug, de wangen en de slapenGaat goed samen met de Earth Spirits oogschaduw in de tinten Sunkissed en Inca Bronze (€6,95). Verder in deze lijn. Lasting Colour Lipstick (in 3 tinten, 8,95), zwart Kohl Pencil 5,95), zwarte Aqualash Mascara 9,95) en 3 in 1 Nail Polish. Meer informatie op: www.maxfactor.com of www.lipfinity.com Niet alle mannen zijn van na ture gezegend met een strak buikje. Flink sporten of trekken aan gewichten wil nog wel eens helpen bij het creëren van het felbegeerde wasbordje. Maar ook sporten alleen is niet altijd afdoende. Lab Series for Men heeft om die reden Ab Rescue Body Sculpting gel ontwikkeld, een crème die naast de work out helpt om de huid strakker en gladder te maken. Onder andere cafeïne stimuleert de huid en creatine zorgt voor de opbouw en ondersteuning hiervan. Anti- oxidanten beschermen de huid tegen schadelijke invloeden van buitenaf. Toegevoegd menthol geeft een verkoelend gevoel. Ab Rescue moet 's morgens en 's avonds op een schone droge huid worden ingemasseerd. Prijs: 29,- voor 200 ml. Ver krijgbaar vanaf vandaag bij alle Aramis Dépositaires. Zeven jaar geleden kwam Biotherm met Biosensitive voor de gevoelige huid. Het Puur Plancton Thermal Extract (PPTE) hierin heeft voor een kalmerend effect. Deze werk- stof is nu verbeterd, waardoor irritaties tot een minimum wor den beperkt. De producten in de nieuwe lijn zijn bovendien pH- neutraal, ongeparfumeerd en zonder alcohol. Biosensitive werkt via het 3-stappen pro gramma. Reinigen en make-up verwijderen met Eau Auto- Moussante Nettoyante Adou- cissante 25,16) en Fluide Démaquillant Adoucissant 22,81Kalmeren en verfris sen met Brume Calmante Ref- raïchissante 23,80). Vocht re guleren met Fluide Hydratant Non-Gras Apaisant Anti-Bril- lance voor de vette huid, Crème- Gel Hydrante Apaisante Equili- brante voor de gevoelige huid en Crème Nourissante Apaisante Protectrice voor de droge huid 41,45). Vooreen huid in crisis is Concentré Anti-Rougeurs Apaisant 56,33) ontwikkeld en voor gevoelige oogcontouren Yeux(€ 18,30). Ook voor con tactlensdragers. Te koop bij Biotherm verkooppunten. Kussens met noppen van bont uit de collectie van Philipp Plein. Zakenvrouwen hebben het niet altijd makkelijk. Naast het meeslepen van de benodigde documenten en laptops blijft een handtas met persoonlijke spulletjes eigenlijk onontbeer lijk. Alinea van Delsey biedt hiervoor een oplossing: mooie tassen waarin privé en werk gecombineerd kunnen worden. Voor reizen is de Trolley 179,-) bedacht, een elegante lichtgewicht tas voorzien van wieltjes. Altijd een elektroni sche maat nodig? De Computer tas (€110,-) ziet er op het eerste gezicht uit als een stijlvolle handtas, maar in de gevoerde zijtas is plek voor een laptop. Alle modellen hebben een ma ke-up spiegeltje en speciaal te lefoonvakje. Voorinformatie: 010-4119440.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45