Weer pleidooi voor voetveer PZC 13 Laatste keer rondneuzen Kinderen stoeien met woorden Raad dringt er op aan dat college snel beleidslijn uitzet Meer subsidie voor ophalen papier Nieuw logo voor Terneuzen Automobiliste raakt rijbewijs kwijt Aanrijding tussen drie auto's Hamer gestolen uit gemeenteauto Progressief Huist wil vrije keus afvaardiging raadscommissies De nieuwste vestiging van Leys Terneuzen is een feit! Boete voor drankrit Grote buit bij autoinbraak De bank moet beter luisteren naar de leden Hulst gaat met provincie praten over dienst Perkpolder-Kruiningen bas J vrijdag 31 januari 2003 HULST - De verenigingen die in Hulst het oud papier opha len, krijgen van de gemeente Hulst meer subsidie. De subsidie gaat over de gestegen kosten. Wethouder E. de Deckere deelde het besluit gisteravond aan de gemeenteraad mee De verenigingen mogen geen eigen chauffeur meer inschakelen. Een professionele chauffeur rijdt voortaan op de wagen. Dit heeft stijgende kosten voorde verenigingen tot gevolg. J Steijaert (CDA) vroeg daarom om een tegemoetkoming in de kosten van de chauffeurs. Het col lege heeft besloten 43 procent te subsidiëren tot een maxi mum van vijf uur. De verenigingen krijgen deze subsidie met terugwerkende kracht tot april 2002 TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft een nieuw logo. Een schuin afgedrukte hoofdletter T waarin in het horizonta le streepje de woorden Gemeente en Terneuzen zijn verwerkt. Naast de verticale streep van de letter bevindt zich een don kerblauwe driehoek met daaronder een lichtblauwe schaduw (zodat de driehoek in perspectief kan worden gezien). De T is niet alleen de eerste letter van Terneuzen. De horizontale lijn symboliseert de scheiding tussen het land en de Westerschel- de, terwijl de verticale streep het Kanaal van Gent naar Ter neuzen aanduidt. De driehoek geeft de 'positieve richting' aan, terwijl het perspectief naar gunstige vooruitzichten ver wijst. De blauwe kleur staat niet alleen voor water, maar ook voor helder, duidelijk (ook bij het printen) en professioneel. Ontwerper J. 't Gilde heeft aan groen als schaduwkleur ge dacht (om ook het landelijke van de nieuwe gemeente te bena drukken), maar zag er uiteindelijk vanaf. „Groen en blauw samen was gewoon geen smoel." GRAAUW - Een 59-jarige vrouw uit Terneuzen moest in de nacht van woensdag op donderdag haar rijbewijs inleveren. De vrouw reed in haar auto over de Graauwsedijk te Graauvv. Bij navraag bleek haar auto niet gekeurd te zijn waarop de vrouw een stopteken kreeg. Ze rook bovendien naar alcohol en weigerde de blaastest. Óp het politiebureau werd proces verbaal opgemaakt. TERNEUZEN - Op de kruising Sloelaan/Lingestraat te Ter neuzen vond gisteren rond 13.45 uur een aanrijding plaats, waarbij drie auto's beschadigd raakten en lichtgewonden vie len. Een 26-jarige man uit Terneuzen reed over de Sloelaan ko mende uit de richting van de Dommelstraat. Voor hem in de zelfde richting stonden een 39-jarige man en een 43-jarige man beiden uit Terneuzen stil De 26-jarige man had te laat door dat deze voertuigen stilstonden en botste tegen de auto van de 39-jarige plaatsgenoot, deze schoof vervolgens weer door. De 43-jarige man had last van zijn nek, hij werd ter plaatse door het ambulancepersoneel onderzoek maar niet meegenomen. De 39-jarige man klaagde eveneens over nek letsel, hij werd voor foto's meegenomen naar het ziekenhuis. VLISSINGEN - Twee Vlissingers van 19 en 21 jaar zijn gister middag aangehouden op de Vlissingse Boulevard Bankert, nadat zij eerder een hamer uit een gemeenteauto hadden weg genomen. Ze kregen allebei een boete van 120 euro door Sheila van Doorsselaer HULST - Progressief Hulst vindt het geen pas hebben dat mensen van buiten de kieslijst geen zitting mogen hebben in de raadscommissies van de ge meente Hulst. Die mogelijkheid zit wel In het nieuwe duale stelsel. De veror dening op de raadscommissies vermeldt echter enkel toestem ming voor afvaardiging als die persoon tijdens de laatste ver kiezingen op de kandidatenlijst van een partij heeft gestaan. Progressief Hulst is het 'princi pieel oneens' met deze beslis sing. De partij stelt dat fracties zelf moeten kunnen bepalen door wie zij zich laten vertegen woordigen in een commissie. „Dit hoeft niet altijd iemand te zijn die op de kandidatenlijst heeft gestaan van de partij. Mensen met veel kennis op een bepaald vakgebied kunnen er om bepaalde redenen voor ge kozen hebben niet op de kandi datenlijst te gaan staan, maar wel op de achtergrond te blijven werken voor de partij", zegt PH-fractievoorzitster A. Heg- ger. „Dat wil niet zeggen dat de ze persoon niet geschikt is zit ting te nemen in een commissie. Wie van de andere fracties kan bepalen of het een juiste keus was van die persoon om niet op de kandidatenlijst te gaan staan?" Hegger vindt het 'een niet te verteren vorm van betut teling' als andere partijen en het college dit nu wel voor die per soon gaan bepalen. In het nieuwe duale stelsel is het mogelijk een wethouder te be noemen van buiten de raad. Het kan zelfs iemand zijn van buiten de gemeente Hulst, als die per soon tenminste bereid is zich binnen een jaar in Hulst te vesti gen Hegger: „Bij een wethou der kan het dus wél. Wie zijn wij dan, dat wij voor raadscommis sieleden wel drempels opwer pen? We willen de burgers toch meer betrekken bij de politiek?" Het zit Hegger zo hoog dat ze gisteravond tijdens de raads vergadering een amendement indiende om deelname aan com missies door buitenstaanders mogelijk te maken. Helaas haal de het voorstel het niet. CDA fractievoorzitter J. Steyaert: „Iedereen uit elke fractie he^ft tijd genoeg gehad deskundige mensen op de lijst te zetten." Al leen de VVD en Algemeen ba- lang steunden het amendemént van PH. Volgens raadsgriffierD. van Bunder wordt er wel aan ge werkt buitenstaanders lid te maken van de commissies. Advertentie NU OOK IN TERNEUZEN Leys Kom even langs bij Leys, want Leys bouwt met u mee. groothandel Patentweg 4, 4538 BR TERNEUZEN Op de dag van het gedicht droeg John du Fossé een gedicht in rapvorm voor. door Raymond de Frel SLUIS - Onder begeleiding van oorverdovend trom geroffel van 'drummer boy' Bas trok een achttal leer lingen van de Johan Hendrik van Daleschool gister ochtend door de winkelstraten van Sluis. Op vier plaatsen hielden zij halt om in het kader van de Natio nale Gedichtendag hun zelfgemaakte woordkunsten voor te dragen. Naast het thema van de gedichtendag 'de dierenwe reld' stonden de leerlingen ook stil bij de watersnood ramp in 1953 „Het is de bedoeling om kinderen gevoelig te maken voor poëzie", vertelde dichter/ fo tograaf Jan Peter Kakebeeke. Samen met twee Pabo studenten leidde hij het schoolproject. „Eerder deze week hebben ze een workshop gehad in atelier-galerie Griffioen in Aardenburg. Daar moesten ze bijvoor beeld hun gedichten aan harpiste Anna van Avalon geven. Die maakte er vervolgens muziek bij. Aan het eind van de dag moesten de leerlingen hun werk voor elkaar opdragen", aldus Kakebeeke. Gisteren deden de basisscholieren, begeleid door de foto Charles Strijd violisten Anna Jordans en Réka Bakker van het Zeeuws Jeugdorkest, de Rabobank, het Hof van Brus sel, St. Jan en 't Hart van Sluis aan. Waar de één woorden als 'kip', 'hip', 'blij' en 'ei' op el kaar liet rijmen, droeg de ander zijn gedicht in rap vorm - uiteraard voo. ;en van echte 'hip hop moves' - voor. „Yoyoyo, ik vervt me zo!", rapte John du Fos sé. „Op deze manier leren Uv. kinderen hun eigen kwa liteiten ontdekken en laten ze hun klasgenoten daar van versteld staan", bewonderde Kakebeeke zijn 'artiesten'. SAS VAN GENT-Een 29-jarige Zwitserse automobilist is in de nacht van woensdag op donder- dagindeZeelandiastraatinSas van Gent aangehouden voor rij- den onder invloed van alcohol. Uit de blaastest bleek dat hij ruim 2,5 maal te veel alcohol had gedronken. Hij kreeg een boete van honderd euro. door René Hoonhorst TERNEUZEN - CDA-fractie- voorzitter R. Bruggeman wil dat het Terneuzense college nog in 2003 aan een nieuw beleidspro gramma gaat werken. Het lo pende jaar mag in geen geval een 'beleidsarm jaar' worden zoals wethouder J. van Schaik (financiën) zich gisteravond tij dens de eerste reguliere raads vergadering van het nieuwe Terneuzen liet ontvallen. De wethouder corrigeerde zich zelf even later. De Stuurgroep Herindeling heeft vorig jaar al een nieuwe beleidsrichti ng aan gegeven. Zo zijn de WVG-veror dening en de algemene bij standswet al eind vorig jaar voor de nieuwe gemeente aan gepast. Maar Van Schaik zag weinig mogelijkheden om voor de zomer de zuinige 'technische' begroting 2003 die er nu ligt, al aan te passen met een aantal nieuwe beleidsinitiatieven. De wethouder gaf aan dat projec ten die in de drie oude gemeen ten (Terneuzen, Axel en Sas van Gent) op poten zijn gezet, ge woon doorgaan. Ook aan initia tieven waarvoor nog geen geld opzij was gezet, worden verder uitgewerkt. Maar daadwerke lijke uitvoering van bijvoor beeld Vitaal Sas zal toch nog even op zich laten wachten. Opjagen Verschillende raadsfracties zul len het college tegen Pasen toch wat opjagen om een aantal ge plande investeringen uit te voe ren. Het geheel verloren laten gaan van het lopende boekjaar zou betekenen dat er slechts twee jaren overblijven om tij dens deze raadsperiode, die tot 2006 duurt, nieuw beleid te ma ken. Bruggeman: „En dat is on acceptabel." De gemeenteraad zat het college verder nauwe lijks op de huid. De meeste raadsleden interpreteerden het nieuwe duale stelsel vooral als een tweestrijd tussen de twee grote partijen (CDA en PvdA) en de acht kleintjes. PvdA en CDA gingen akkoord met een voorstel van G. van den Berg-Van Dijk (ChristenUnie) om de vier commissievergade ringen niet op twee, maar op drie avonden te houden. De twee grootste partijen wilden er echter niet aan dat elke partij twee fractievolgers mocht in zetten voor het volgen van alle commissievergaderingen. Eén moest voldoende zijn, om de 'be hapbaarheid' en het overzicht te kunnen behouden, stelde Brug geman. LPF'er C. Freeke, die steun kreeg van de andere kleine partijen, hamerde er op dat het duale stelsel juist bedoeld is om de betrokkenheid van de bur gers te vergroten. Met het in schakelen van meer volgers, die de kleine partijen de mogelijk heid geven tijdens alle commis sievergaderingen hun ideeën te laten horen, is de democratie volgens hem het meest gediend. Christen- en sociaal-democra ten vonden echter dat zij met het beperken van het aantal com missies tot vier (Omgeving, Sa menleving, Economie en be heer, Bestuur en middelen) en de spreiding over drie vergader avonden genoeg democratische inschikkelijkheid hadden be tracht. M. vanOyen (PvdA): „De kleinere partijen zullen zich ge woon aan de verkiezingsuitslag houden. Als de meerderheid het anders wil, moeten ze zich daar bij neerleggen." Klankbord Volgens H. Enkelaar, manager coöperatie en projecten, wordt er wel degelijk gezocht naar een goed evenwicht tussen rende ment en kosten. „We maken vol doende duidelijk waar we voor staan. Het instellen van een klankbordgroep kan in de rela tie met de bank een belangrijke rol spelen." Woensdag 19 februari vindt de slotbijeenkomst plaats in het clubgebouw van de golfclub de Brugse Vaart te Oostburg. OOSTBURG - In de nacht van woensdag op donderdag is een auto opengebroken die gepar keerd stond aan de Oudestad in Oostburg. De inbreker ging er met een aan zienlijke buit vandoor. Er zijn een autoradio, autopapieren, paspoort, rijbewijs, enkele (bank)passen en tientallen eu ro's weggenomen. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 48*000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ZUIDZANDE - „Breng de bank weer terug bij de mensen. Zorg dat de betrokkenheid terug komt, door te vertellen waar je als bank mee bezig bent." Dat kreeg de Rabobank West Zeeuws Vlaanderen gisteren te horen, op de eerste van een reeks themabijeenkomst die ze houdt in het kader van het honderdja rig bestaan. Mensen uit de streek mogen over diverse onderwerpen hun zegje doen. Gedeputeerde J.Hennekeij sneed gisteren in hotel de Rode Leeuw in Zuid- zande het thema van democra tisch besturen aan. Dat leverde een levendige discussie op. Het merendeel van de aanwezigen uitte de behoefte aan een laagd rempelige bank. Met name de bestuurders gedragen zich te veel als regenten, vonden de be zoekers. In het verleden is te weinig geluisterd naar de Rabo- leden. Er was ook kritiek op het verdwijnen van enkele vestigin gen in de streek. Met name hier door is de service voor klanten afgenomen. Ook het internet- bankieren zien veel mensen op zich af komen. door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst praat woensdag met de provin cie over de haalbaarheid van een fiets-voetveer Perkpolder- Kruiningen. Wethouder E. de Deckere gaat dit gesprek aan naar aanleiding van diverse ac ties die op touw zijn gezet om dit veer te realiseren. De Deckere deelde dit gister avond mee tijdens de raadsver gadering. Diverse raadsleden stelden vragen over deze ver binding. De meerderheid van de gemeenteraad maakte eerder deze maand al duidelijk groot voorstander van het fiets-voet veer te zijn. „De belangstelling neemt met de dag toe", zei G Naessens (Groot Hulst) „Ook het onge noegen neemt toe. Het wordt daarom tijd voor de totale groep gebruikers van dit veer op te ko men. Daarom wil ik weten wel ke stappen zijn ondernomen en of een enquête wordt gehouden onder de groep gebruikers. J. Steijaert (CDA) maakt zich grote zorgen over de toenemen de kosten voor scholieren als ze straks met de bus vanuit Oost- Zeeuws-Vlaanderen door de tunnel moeten rijden. „Heeft de gemeente al gesproken met ge gadigden voor de exploitatie van het fiets-voetveer?" Spoed Volgens W. Broekhoven (Groot Hontemsse) staat inmiddels ie dereen achter de veerverbin- ding. „We moeten met de meeste spoed een financieel haalbaar heidsonderzoek houden." Wethouder De Deckere is blij met de positieve reactie van de raad. „In het verleden is een gesprek met de gedeputeerde over dit onderwerp geweest. Toen bleek dat een fiets-voetveer niet haal baar is. Maar naar aanleiding van de grote respons hebben we besloten toch in actie te komen. Woensdag hebben we een ge sprek met de provincie Volgens de wethouder heeft het nieuwe college nog niet gespro ken met eventuele gegadigden Daarnaast is volgens hem ook nog niet bekend of de provincie bereid is subsidie te geven. De huidige veerverbinding gaat in maart uit de vaart als de Wes- terscheldetunnel wordt ge opend. J. Hageman (Groot Hon- tenisse) is bezorgd over de werkgelegenheid. Hij vroeg of de gemeente een rol kan spelen in het zoeken naar banen voor die PSD-ers die nog zonder werk zitten. De gemeente heeft immers nog een aantal open staande vacatures. Volgens wethouder B. Pauwels kan de gemeente een bemidde lende rol spelen..We weten ech ter niet of de vacatures bij de ge meente geschikt zijn. We zullen daar wel zeer nadrukkelijk naar kijken. Het verlies aan indirecte werkgelegenheid is net zo be langrijk. We spreken toch over zón 150 banen. Ook daar zullen we ons het komende jaar mee bezig houden." door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - Oren dicht in de machinekamer, en de man in de stuurhut lijkt helemaól niet op Kapitein Iglo. Leerlingen uit groep vijf van basisschool De Schakel in Vogelwaarde voeren gisteren een retourtje Perkpol- der met de veerboot. Misschien wel hun laatste. In ieder geval was het wel de eerste en laatste keer dat ze overal op de boot mochten rondneuzen. Alle groepen van De Schakel mogen nog een keertje mee. Vanuit heel Zeeuws-Vlaande- ren komen speciale verzoeken van geïnteresseerden die eens verder willen kijken dan het dek of de restauratie. Een rondlei ding op de boot blijkt populair der dan ooit Het opent deuren die normaal gezien gesloten blijven en behalve leerzaam bleek het voor de leerlingen van De Schakel vooral heel leuk. „Ik mocht tóeteren", roept Daisy Cornelissen (8) enthousiast. „We zagen wel andere schepen, maar die toeterden alleen niet terug." Het bezoekje aan de stuurhut was voor haar het hoogtepunt van de rondleiding. Van kapitein Willy van de Walle was Daisy zeer gecharmeerd. „Hij leek alleen helemaal niet op Kapitein Iglo. Klasgenootje Laurien Maerman (8) was onder de indruk van de machinekamer. En dan vooral van het lawaai wat daar gepro duceerd wordt. „Je moest je oren dichtknijpen, anders deed het gewoon pijn." Juffrouw Swagemakers had voorafgaand aan de rondleiding in de les ex tra aandacht aan de veerboot besteed. „De kinderen weten nu hoelang de veerboot al bestaat en waarom hij er straks niet meer is." Jorny Alewijnse (9) vindt het jammer. „Die tunnel die er komt, is vast ook wel leuk - onder de grond rijden en zo - maar op een echte boot varen is eigenlijk veel leuker." Hij vond een kijkje in de stuurhut het spectaculairste onderdeel van de rondleiding. „Dat je de brug naar beneden zag komen, dat was wel mooi. Het sturen van de boot zag er niet zo moeilijk uit. Dat had ik ook wel willen doen, maar dat kan nu nooit meer." Advertentie) Leerlingen uit groep vijf van basisschool De Schakel in Vogelwaarde mochten gisteren rondkijken op de veerboot Perkpolder-Kruiningen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43