Tholen trekt geld uit voor peuterspeelzalen PZC Molen Eindewege zal weer malen PZC Politie-spreekuur voor burgers Hansweert Opnieuw pleidooi voor fiets-voetveer Eis 1,5 jaar cel voor misbruik buurjongen b 13 Aanrijdingen door gladheid Pleidooi voor aanpak weg Boormachine weg uit kist Doorrijden na ongeval Auto gestolen in Goes weekenddiensten Nipte meerderheid raad kent eenmalig bedrag toe agenda Expositie in Ter Weel in Goes 1 Zorg om verlies arbeidsplaatsen in Vlissingen J 's-HEERENHOEK - Naast de ongelukken door sneeuw en gladheid op de A58, waren er aanrijdingen en glijpartijen op provinciale wegen. Het eerste ongeluk deed zich om half ze ven 's ochtends voor op de Bern hard weg-West in 's-Heeren- hoek. Een 62-jarige Vlissinger raakte tijdens een sneeuwbui met zijn bedrijfsbusje in de slip waardoor het busje kantelde. De man werd door getuigen uit zijn voertuig gehaald. Hij raakte niet gewond. In Kapelle gleed een bestuurder van een bedrijfsauto van de 's-Gravenpolderse Oudedijk De auto bleef nog net met de achterwielen op de dijk hangen. De be stuurder kwam met de schrik vrij. Op de Veerdijkseweg in Scherpenisse reed een 31-jarige Tholenaar tegen een boom. toen zijn auto slipte. Ook hij bleef ongedeerd. Op de Sloeweg in Vlissingen reed een automobilist achterop een auto van een plaatselijke bestuurster. De vrouw remde voor een motorrij der die voor haar auto onderuitging. De man uit 's-Graven- polder merkte dit te laat op. Er vielen geen gewonden Een vrachtwagencombinatie botste door de gladheid op het kruispunt Vierwegen bij Kapelle tegen het verkeerslicht aan, dat daarbij werd vernield Op de le Deltaweg in Kats reed een vrachtwagenchauffeur door de hevige sneeuwval in de berm en kwam daar vast te zitten. Een takelbedrijf heeft de onbe schadigde truck los gesleept. De gladheid had niet alleen on gelukken tot gevolg. Bij Kruiningen was het zo glad dat vrachtwagens nauwelijks het viaduct op konden rijden. KRABBENDIJKE - CD A-raadscommissielid R Allewijn uit Krabbendijke wil dat de provincie en Rijkswaterstaat snel actie ondernemen om de spoorvorming op de provinciale weg tussenRilland enKruiningen tegen te gaan Volgens Allewijn. die het onderwerp al jaren aankaart, hoeft het maar een beetje te regenen om grote delen van de weg onbegaanbaar te maken door het vele water dat in de vorm van plassen blijft liggen. Het stoort hem dat andere projecten steeds voorrang krijgen en de provinciale weg in Reimerswaal weinig prioriteit lijkt te krijgen. Een woordvoerder van de provincie laat weten dat de ergste spoorvorming inmiddels is aangepakt, bijvoorbeeld ter hoogte van Oostdijk. Verdere renovaties staan voorlopig niet op de het programma. KAPELLE - Uit een niet afgesloten bedrijfsauto, die gepar keerd stond aan de Van der Biltlaan te Kapelle, werd tussen woensdag 14.00 uur en 1415 uur een kist met daarin een boor machine met toebehoren weggenomen. De waarde van de weggenomen goederen is onbekend. GOES - Een onbekende heeft gisteren rond 9.35 uur een 26-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal gesne den in een bocht op de A58 ter hoogte van Goes en daardoor een ongeluk veroorzaakt. De man uit Reimerswaal moest hij uitwijken en botste tegen de vangrail. Hierdoor kwam zijn rechtervoorwiel scheef te staan en liep de auto aanzienlijke lakschade op. GOES - een donkerblauwe Ford Scorpio, met kenteken TZ- 75-BL, is in de nacht van woensdag op donderdag gestolen vanaf het parkeerterrein aan de Lijnbaan in Goes (bij het sta tion). vrijdag 31 januari 2003 rSteffan ter Maat SINT - MAARTENSDIJK - De stichting Peuterspeelzalen Tho len krijgen voor 2003 een extra subsidie van 32.500 euro. De ge meenteraad van Tholen kwam gisteravond tot dit besluit. De subsidie is echter eenmalig, in plaats van structureel. De wettelijk vastgelegde sala risverhogingen voor de peuter begeleiders zorgen voor aan zienlijk hogere kosten voor de stichting. Na overleg van het Thoolse college met de peuter speelzalen werd besloten tot een voorstel voor een structurele subsidieverhoging van 28.500 euro en een incidentele toeken- STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-Café, 22.00 uur: Vrijdagavondcafe; GOES Leger des Heils, Leliestraat 24. 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen t.b.v. maatschappelijke dienstver lening, KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9 30 uur- Jeu de boules; Clubgebouw aan de Dijkwelseweg (bij het Fruitteeltmuseum), 18.30 uur: Voor speelavond blokfluit- en samenspel- groepen van Muziekvereniging Ons Ge noegen; KRUININGEN - De Pit bij het gemeente huis, 19.00 uur: Lampionoptocht;Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur- Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining bij Omni-Sport Rei merswaal; RILLAND Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor 55-plus; Voormalige brandweerka zerne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 2;Dorpshuis Luctor et Emer- go, 20.00 uur: Komisch blijspel 'De Richel' door toneelgezelschap De Reilan- ders, WOLPHAARTSDIJK Lampionoptocht na Oranjebal; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 08.00- 13.00 uur: Weekmarkt; Achter het havenmeesterkantoor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur- Vertrek rondvaart op de Oos terschelde; Zorgcentrum Vredelust, 15.00 uur: Film- ofDiamiddag. ning van 4000 euro. Dit zou bo venop de al toegekende subsidie van 178.000 euro komen. De meeste raadsleden vonden de verhoging erg hoog, maar er kenden ook wel de noodzaak hiervan, omdat anders het voortbestaan van de peuter speelzalen in het geding zou komen. Alle partijen waren het erover eens dat dit niet mag ge beuren. P. van Belzen van de Christen- Unie zei tijdens de commissie vergadering al dat hij verwacht te dat er in de toekomst misschien wel vaker een verho ging nodig zou zijn. Hij diende gisteravond daarom een amen dement in, waarbij het hele bedrag incidenteel wordt toege kend, maar de wijze van finan ciering voor de langere termijn opnieuw bekeken moet worden en zonodig aangepast. Te onzeker Jvan den Donker van D 6 6 vond dat het amendement de financi ële bijdrage op langere termijn te onzeker maakt. Voor hem een reden om de voorstelswijziging niet te steunen. Wethouder M. Velthuis was een- GOES - Drie amateurkunste naars uit Zierikzee openen van daag een expositie in zorgcen trum Ter Weel in Goes. Het gaat om Wil Stolk, Maartje Stuut-Deurloo en Uti Pothaar- Quinting, die alle drie lessen volgen bij schilderclub Perspec tief onder leiding van Kees van de Wetering in Zierikzee. De of ficiële opening is vanmiddag om 14.30 uur. Tot 15.30 uur kunnen belang stellenden vragen stellen aan de aanwezige kunstenaars. De ten toonstelling is tot 6 maart te be zichtigen. zelfde mening toegedaan en hield een bijna emotioneel be toog tegen het amendement. ,,Ik weet niet wat ik hoor en ik wil deze wijziging dan ook ten stelligste afraden. De verhoog de subsidie moet structureel zijn want dit is wel de minimale steun die de peuterspeelzalen nodig hebben. Ze kwamen met een waag die een ton hoger lag en dat bedrag hebben we al zo ontzettend moeten terug schroeven. De stichting functio neert nog niet zo lang en dan hebben ze deze minimale struc turele steun toch zeker nodig." „Ik begrijp deze structurele kosten wel, maar die moet je nu niet zo willen vastleggen. Als je dan voor bijvoorbeeld 2004 an ders wilt gaan financieren, dan heb je je al vastgelegd en schie ten we nu al in onze begroting voor de langere termijn", vond Van Belzen echter. De WD en de SGP gingen mee in Van Belzens verdediging voor zijn amendement en daarmee werd het voorstel van de Chris tenunie uiteindelijk toch met een kleine meerderheid (tien van de negentien stemmen) aan genomen. door Rob Paardekam HANSWEERT - Het Reimers- waalse politieteam begint op korte termijn met een spreekuur in Hansweert. Elke week neemt een agent twee uur lang zitting om de klachten van bewoners aan te horen. Veel bewoners van Hansweert zijn ontevreden over de politie. Zo zou in het Westerschelde- dorp bijzonder weinig blauw op straat te zien zijn. Tijdens een discussieavond in dorpshuis Kaj Munk deze week kreeg G. de Bie van het team Reimerswaal het behoorlijk voor de kiezen. ,,We zijn nu eenmaal met min der mensen dan vroeger", sprak hij verdedigend. „We willen best meer naar de burgers toe komen, maar dat kan niet meer op de fiets, zoals de wijkagent dat vroeger deed." Om de inwoners enigszins tege moet te komen, begint de politie binnenkort met een spreekuur In enkele andere Reimerswaalse kernen, zoals Rilland en Yerse- ke, bestaat dat al. De zitting wordt vermoedelijk op een avond gehouden, maar mocht er behoefte zijn aan een spreekuur overdag, dan kan dat ook. Een plaats van handeling is nog niet bepaald, maar volgens bur gemeester AVerb ree is de brede school de beste locatie. „Beter dan het dorpshuis. Daar hoort de politie niet thuis." De brede school wordt vrijdag 14 februari officieel geopend. Naast de twee basisscholen en de gymzaal zijn de peuterspeel zaal, de kinderopvang en de bi bliotheek er gehuisvest. Het ko mende jaar nemen ook maatschappelijk werk en het opvoedbureau er hun intrek. door Rolf Bosboom EINDEWEGE - Molen Nooit Gedacht in Eindewege wacht opnieuw een restauratie. Waarschijnlijk over enkele maanden gaat de molenmaker aan de slag om ervoor te zorgen dat de molen weer maalvaardig wordt. Nooit Gedacht heeft er recentelijk al twee restauraties op zitten. Medio jaren negentig ondergingen de toegang en de aanbouw een renovatie. Enkele jaren later werd de romp flink onder handen genomen. Die opknap beurt kon in oktober 2000 feestelijk worden afgerond. „De bouwkundige restauraties hebben we achter de rug, maar molentechnisch is de zaak nog niet helemaal in orde", zegt be stuurslid A. Dierkx van de stichting die Nooit Gedacht beheert. „De molen draait op zich prima, maar is nog niet maalvaar- dig." Om dat voor elkaar te krijgen, moet het gaande werk worden hersteld. Het plan daarvoor is inmiddels gereed en ook de be groting is rond. In totaal gaat het werk rond de 30.000 euro kosten. Dankzij subsidies van met name de provincie en Monumen tenzorg is de stichting daarvan verzekerd. Het grootste vraagteken vormt nu nog de termijn waarop de werkzaamheden worden uitgevoerd. Om de subsidies veilig te stel len, kan er niet al te lang mee worden gewacht. Het probleem is dat de enige mo lenmakerij in Zeeland, Hoefkens in Middel burg, ook diverse andere opdrachten heeft Onduidelijk is wanneer de molenmaker in Eindewege aan de slag kan, maar de stich ting hoopt dat dat rond mei het geval is. foto Willem Mieras door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst praat woensdag met de provin cie over de haalbaarheid van een fiets-voetveer Perkpolder- Kruiningen. Wethouder E. de Deckere gaat dit gesprek aan naar aanleiding van diverse ac ties die op touw zijn gezet om dit veer te realiseren. De Deckere deelde dit gister avond mee tijdens de raadsver gadering. Diverse x-aadsleden stelden vragen over deze ver binding. De meerderheid van de gemeenteraad maakte eerder deze maand al duidelijk groot voorstander van het fiets-voet veer te zijn. „De belangstelling neemt met de dag toe", zei G Naessens (Groot Hulst). „Ook het onge noegen neemt toe. Het wordt daarom tijd voor de totale groep gebruikers van dit veer op te ko men. Daarom wil ik weten wel ke stappen zijn ondernomen en of een enquête wordt gehouden onder de groep gebruikers." J. Steijaert (CDA) maakt zich REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)273000 Fax:10113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN i Tel: (0118) 48^000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET i www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl grote zorgen over de toenemen de kosten voor scholieren als ze straks met de bus vanuit Oost- Zeeuws-Vlaanderen door de tunnel moeten rijden. „Heeft de gemeente al gesproken met ge gadigden voor de exploitatie van het fiets-voetveer?" Volgens W. Broekhoven (Groot Hontenisse) staat inmiddels ie dereen achter de veerverbin- ding.We moeten met de meeste spoed een financieel haalbaar heidsonderzoek houden." Verleden Wethouder De Deckere is blij met de positieve reactie van de raad. „In het verleden is een ge sprek met de gedeputeerde over dit onderwerp geweest. Toen bleek dat een fiets-voetveer niet haalbaar is. Maar naar aanlei ding van de grote respons heb ben we besloten toch in actie te komen. Woensdag hebben we een gesprek met de provincie." Volgens de wethouder heeft het nieuwe college nog niet gespro ken met eventuele gegadigden Daarnaast is volgens hem ook nog niet bekend of de provincie bereid is subsidie te geven. De huidige veerverbinding gaat in maart uit de vaart als de Wes- terscheldetunnel wordt ge opend. J. Hageman (Groot Hontenisse) is bezorgd over de werkgelegen heid, Hij vroeg of de gemeente een rol kan spelen in het zoeken naar banen voor die PSD'ers die nog zonder werk zitten. De ge meente heeft immers nog een aantal openstaande vacatures. Volgens wethouder B. Pauwels kan de gemeente een bemidde lende rol spelen. Advertentie door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 63-jarige inwoner van Arnemuiden gaf gisteren bij de rechtbank in Middelburg toe een buurjongen jarenlang seksueel te hebben misbruikt. Officier van Justitie G. Oosterveld eiste daarvoor twee jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voor waardelijk. De man moet volgens haar ook verplicht een pyschiatrische be handeling af maken. Uit het dossier bleek dat er nog meer kinderen het slachtoffer zijn geworden. De seksuele han delingen vonden plaats in de ja ren tachtig. ,,U heeft uw lusten niet kunnen intomen", verweet de officier hem. Ze wees op de erast van de zedendelicten. „De impact voor de slachtoffers is groot." De man nodigde regelmatig pu bers uit bij hem thuis. ..Het be gon met stoeien, waarna er al gauw een seksueel tintje aan werd gegeven Vervolgens lie pen de seksuele handelingen uit de hand", merkte de officier op. Zo kwam ook de buurjongen bij hem langs. De ontucht zou vier jaar, van juni '87 tot juni '91 du ren. Ook zijn broer was slacht offer. Pas toen er eind 2001 binnen het gezin over werd ge sproken. besloot men aangifte te doen tegen de overbuurman. Dominee De dominee had nog geprobeerd te bemiddelen, want de Arne- muidenaar had in die jaren een goede relatie met de buren. De ouders reageerden zeer ge schokt. ,,Ik walg van mezelf. Ik heb beestachtig geleefd. Ik hoop dat God me wil vergeven en dat de slachtoffers het verwerkt hebben", zei hij. Een psychiater achtte hem volledig toereke ningsvatbaar. „Hij wist dat het fout was." De reacties van de buurt lieten niet op zich wach ten. Negen keer werden de rui ten van zijn woning ingegooid en ook werd er brand gesticht. De Arnemuidenaar werd ge dwongen te verhuizen. Als het aan de officier ligt, wordt er 8500 euro smartengeld toegekend aan de slachtoffers Raadsman F. te Braake vond dat zijn cliënt door de Arnemuidse samenleving al was gestraft. Hij bepleitte een werkstraf, gekop peld aan een voorwaardelijke gevangenisstraf. Uitspraak: 12 februari. zaterdag 1 en zondag 2 februari 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 17 00- zon. 19.00 uur: J A N Huysman. Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel 06-21234545 Spreekuur 10 00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zon 9.30 uur: M v.cl. Stoep, Stationspark33, Goes, tel. (0113)215306. zon. 9.30 -ma. 7.30 uur: J. Schmeitz, Stationspark 33, Goes, tel (0113)216405. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand.Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma 08.00 uur R.B.T. Wolbers, Korte Achterweg 16, 's H Arendskerke, (0113)561202 Heinkenszand e o vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: J. A Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074. Hansweert. Schore, Yerseke en Kruinin gen, vrij. 18 00-zon. 22.00 uur: L. Breukers, Kerklaan 11, Hansweert, tel. (0113)381344. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Oostdijk en Ril- land-Bath, vrij. 17.30-zon. 22.00 uur: A. Plaisier, B. Vogelaarstraat 2a, Kruinin gen. tel. (0113) 381566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17 15 uur. Driewegen. Borssele, Hoedekenskerke. 's-Gravenpolder, Ovezande. 's-Heeren- hoek Huisartsenpraktijk 's Gravenpolder, tel. (0113)311747 Kapelle en Wemeldinge. vrij. 18.00-zon 23.00 uur: M. B. Riemeijer, Kapelle, tel. (0113) 341264. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat. Kamperland en Wissenkerke, vrij 17,00-ma. 08.00 uur: H L. N. van der Veen, Wissenkerke, tel. (0113)372565 Spreekuur 11.00-11.30 uur Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland A Begovic, Dorpsstraat 20-a, Heinkens zand, tel 06-53257131 Spreekuur 10 00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10 00 -12.00 en 16 00 -18.00 uur Apo- theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1 Goes, tel. (01131227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek. Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620 Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin gen en Krabbendijke. W L. Verboom, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: H. van Di|k, Simonswei 2. Heinkenszand, tel (0113)561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M Berrevoets, Molen laan 24. Yerseke. tel 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij 20.00-zon 20.00 uur: M Verschelling, tel 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philips land Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: M. Surminski, Huijbergseweg 12, Hoo- gerheide, tel 0164-614034 Dierenartsen: Tholen: W Brons. tel. (0166) 612596 Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12 00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. VLISSINGEN - De CDA-frac- tie en de Lokale Partij Vlissin gen (LPV) wilden gisteren in de Vlissingse raadsvergadering weten welke maatregelen de ge meente treft om vertrek van be drijven uit Vlissingen te voor komen. „We zijn namelijk opgeschrikt door berichten over het verlies van arbeidsplaatsen binnen on ze gemeente", verklaarde C. Seijbel (CDA). De fracties somden op: de PSD is bezig uit Vlissingen te ver trekken en het oud-Schelde- bedrijf Sicon verhuist naar Moerdijk. Ook de PZC moet voor 1 juli van dit jaar verhuisd zijn. Het gebouw aan de Oost- Souburgseweg is gekocht door het Regionaal Opleidings Cen trum Zeeland. „De PZC heeft 120 werknemers", had Seijbel uitgerekend. „Ik spreek over de redactie en de commerciële en marketingafdelingen." Hirdes van de LPV stipte nog het eco nomisch belang van de bedrij ven voor de gemeente aan. Wethouder P. van der Maden zei dat de gemeente zich tot het ui terste zal inspannen om bedrij ven te behouden. „Ik kan nu niet meer zeggenomdat we midden in de onderhandelingen zitten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33