Hoek zet zijn trainer op straat NAC gered door verkoop stadion PZC Raas legt Dekker spreekverbod op Jos Verstappen is in zijn element I PLcAuiïu 21 Kngelo Nijskens krijgt schuld van verpeste sfeer bij hoofdklasser Angelo Nijskens in voetsporen Frans Vermeulen Heerenveen blijft clubman De Haan trouw Arno Melaard drie weken uit de roulatie Armstrong laat WK schieten Brand per direct weg bij Vitesse Dokic sluit spelen Fedcup uit Emerton in Australisch elftal Eerste natuurijszege voor Michaud Zwaar verlies De Bruijn Krajicek geeft dubbelspel op Van Gent weg als bondscoach 0;j www.pzc.nl/reizen /Jp iê/zjjur j Cumpbib info snowplaza A(J aüaa vrijdag 31 januari 2003 door Frits Bakker HOEK - De trainer die met Hoek dit jaar voor de winterstop de onbetwiste koploper was van de hoofdklasse, staat sinds giste- renop straat. Angelo Nijskens is door het bestuur met onmiddel lijke ingang ontslagen. Dedefinitieve breuk, die op ver zoek van de trainer al stond ge nland voor het eind van dit sei- HOEK - Angelo Nijskens gaat weg zoals zijn voorganger Frans Vermeulen in september 2000 wegging bij Hoek. Beide trai ners moesten het veld ruimen na drie opeenvolgende nederlagen. Nijskens is de langst zittende hoofdklassetrainer van Hoek. Hij zat 64 competitieduels op de bank en dat is vijf wedstrijden meer dan Dick Buitelaar (1993- 1995). Nijskens debuteerde op zaterdag 30 september 2000 met een 3-2-nederlaag bij Beurs bengels. Zijn laatste wedstrijd was afgelopen zaterdag in Rijnsburg (4-3-verlies). in die 823 dagen maakten 47 lerschillende spelers hun op wachting. Eén van die spelers was Nijskens zelf, omdat in april 2001 de spelersnood zó hoog was dat hij zijn schoenen voor één keer weer uit het vet haalde. Zijn tijdelijke opvolger Patrick Naudts speelde negen tien wedstrijden onder het be wind van Nijskens. Verdediger Franky Standaert speelde de meeste duels onder Nijskens: 59 van de 64. "éjskens Utelaar Vermeulen 56 24 11 21 83 ïallegeer 52 26 8 18 86 Kieuwenhuijse 26 8 9 9 33 Zegers 15 2 5 8 11 <ist 13 4 3 6 15 13 3 2 8 11 88- 92 95- 82 44- 46 13- 34 8- 17 10- 28 9- 8 'unlentotalen omgerekend naar driepun- lensysteem. zoen, is een direct gevolg van interne ruzies, slechte commu nicatie en de vrije val op de ranglijst na drie opeenvolgende nederlagen. Patrick Naudts, de technisch manager, neemt de trainingen voorlopig waar. Het bestuur gaat deze week en volgende week wel op zoek naar een trainer die het seizoen kan afmaken. Daarbij worden onder meer de namen genoemd van Paul Telussa en Cees Houtepen ,,Dat zijn twee opties die we gaan onderzoeken, maar er is nog niets concreet", verzekerde Hoek-voorzitter Kees de Feijter gisteravond na het bekendma ken van het wegsturen van Nijs kens. Voor Nijskens kwam het ontslag nog als een donderslag. „Ik werd vlak voor de training ge beld of ik even bij de voorzitter langs wilde komen om een paar afspraken te maken. Toen ik daar kwam, zat er een delegatie van het bestuur en werd me ver teld dat we uit elkaar gaan. Ik wilde nog afscheid nemen van de spelers, maar dat mocht niet meer." Het bestuur van de hoofdklas ser vindt dat de sfeer binnen de club is verziekt door slechte communicatie tussen de trainer en het bestuur, de technische leiding en de spelers. Kees de Feijter: „We hebben in novem ber, toen Nijskens zijn vertrek had aangekondigd, met elkaar afgesproken dat we zo goed mo gelijk en als grote mensen zou den omgaan met de situatie. De trainer heeft zich niet aan die afspraken gehouden. Hij wei gert te communiceren met ons, met de technisch manager en met de spelers." Angelo Nijskens spreekt dat met klem tegen. „Mijn relatie is juist heel goed met de meeste spelers uit de selectie. En ook met de technische leiding. Ik kan uitstekend overweg met Wim Jansen (de leider), Mario Tanghe (de verzorger) en Nico Knol (de keeperstrainer). Dat zijn er al drie van de vier uit de technische staf. Alleen met die ene is de relatie bekoeld, dat klopt. Maar dat was al langer bekend." door Harm Vonk MEERLE - Hoe het met Erik Dekker gaat? Vraag het hem zelf, zou je denken. Maar de Drentse wielrenner mag zelf geen mededelingen meer doen over zijn eigen gezondheid. Dekker ontving een boze mail Rabobank-ploegmanager [Jan Raas waarin hem duidelijk HEERENVEEN - Voetbalclub Heerenveen krijgt maar niet ge noeg van trainer Foppe de Haan. Beide partijen gaan ook volgend seizoen onverdroten met elkaar verder. De 59-jarige fries begint dan aan zijn negen tiende seizoen in dienst van Heerenveen. De Haan krijgt er in de volgende competitie wel een assistent bij, naast zijn huidige collega Jan de Jonge Voorzitter Riemer van eer Velde presenteerde gister avond in het Abe Lenstra-stadi on de 45-jarige Dwight Lode- weges als nieuw lid van de technische staf. De voormalige coach van FC Groningen, die ook hoog op het verlanglijstje stond van AGOVV, heeft een contract voor twee jaar onder tekend. ANP KLOETINGE - Hoofdklasser Öoetinge moet het zeker drie Weken stellen zonder Arno Me nard. De linksback heeft zijn Rechterarm, net boven de elle- toog, gebroken. Helaard kwam tijdens de trai ling, bij het oefenen van een ülve omhaal, verkeerd terecht, bi het ziekenhuis bleek hij het topje boven zijn elleboog te lebben gebroken. Daarop kreeg bij een drukverband aangeme ten. „Volgende week moet ik te- tog naar het ziekenhuis en wordt gekeken hoe het met de breuk is", aldus Melaard. „In «t gunstigste geval kan ik over «ie weken weer voetballen." De verstoorde relatie tussen oefenmeester Angelo Nijskens (midden) en manager Patrick Naudts (links) was één van de redenen voor het bestuur om te breken met de trainer. foto Peter Nicolai Tot voor kort was dat een pu bliek geheim, maar sinds eind vorig jaar is algemeen bekend dat Nijskens niet door één deur kan met technisch manager Pa trick Naudts. De twee ex-profs, die eikaars zwager zijn, hebben vorig jaar in de relationele sfeer problemen gekregen. Die ruzie kwam voor het eerst naar buiten toen Nijskens om versterking van de selectie vroeg. Het be stuur weigerde en sinds die tijd is de sfeer om te snijden. Kees de Feijter: „Het heeft er zo langzamerhand toe geleid dat de selectie niet meer gemoti veerd is. Daarom hebben we in gegrepen. We kunnen het tegen over de achterban niet maken om sportief straks nog verder af te glijden dan nu al is gebeurd De ambitie is om zo hoog moge lijk te eindigen. Dat heeft ons gedwongen tot het besluit om de trainer te ontslaan" Volgens Nijskens heeft het be stuur een stok gezocht om mee te slaanDe trainer, die voor zijn opleiding tot hoog gekwalifi ceerd oefenmeester aan de Hey- zel dinsdag en woensdag stage liep bij Juventus in Turijn, vindt dat er absoluut geen sprake kan zijn van een ongemotiveerd elf tal. „Wie de wedstrijd van zater dag tegen Rijnsburgse Boys heeft gezien, weet wel beter. We hebben enorm geknokt, ieder een heeft zich voor honderd pro cent gegeven." „Het is diep triest", vindt Nijs kens, „dat er op deze manier een einde komt aan een periode die zo mooi was ingezet. Ik heb tot het laatst toe vertrouwen gehad in deze selectie. En dat ik voor de winter om versterking heb gevraagd, had te maken met de ambities van mij en van de club zelf. We wilden graag kampioen worden en ik wilde de spelers groep op zo'n hoog mogelijk ni veau houden." „Wat me nog het meest stoort is, dat ik het zelf niet tegen de spe lers mocht vertellen", zei Nijs kens somber. „Ik wilde nog even naar de training gaan. Dat doen we zelf wel, zei de voorzitter. En als ik nog eens langs wil komen, dan moet het volgende week maar. Maarzo neem je toch geen afscheid van elkaar. Tijdelijk Patrick Naudts heeft de club gisteren meegedeeld dat hij tij delijk wel wil inspringen, maar met tot het eind van dit seizoen. „Ik kan het niet combineren met mijn werk", zei de technisch manager, die zelf geen ervaring heeft als trainer. Als het aan Naudts ligt, komt er snel een vervanger „Ik wil het alleen doen. omdat de club in de pro blemen is geraakt. Als ik kan helpen, doe ik het graag." De manager betreurt ook wat er de laatste maanden binnen de club is gebeurd. „Het is onge looflijk t riest dat het zo moet af lopen. Ik had die twee jaar met Nijskens graag willen afmaken, maar voor het bestuur is er te veel gebeurd. Het dieptepunt voor mij was die zaterdag dat het vliegtuigje boven het veld vloog. Daar heb ik zo'n knak van gekregen dat ik heb beslo ten om me te distantiëren van al die randzaken." Zijn eerste training stond giste ren in het teken van een nieuwe start. „Ik ga eerst proberen om de rust terug te brengen. Wat het elftal zelf betreft, moet ik de zaak even een paar dagen laten in werken. We lagen met zo ver uit elkaar. Nijskens en ik, over de tactiek en de opstelling. Het zijn meestal kleine dingetjes. En ie dereen heeft gezien waar de laatste wedstrijden het pro bleem lag. We krijgen veel te veel goals tegen." wordt gemaakt dat Rabobank niet blij is met alle verhalen over het herstel van Dekkers knie blessure en dat vanaf nu alle communicatie via Raas gaat. „Geen commentaar dus", zegt Erik Dekker op de vraag hoe het met zijn knie is. Dus bellen met Raas. Die kan niet meteen zeggen hoe het met Dekkers gezondheid is. „Want ik heb niet ieder uur van de dag contact met Dekker, maar mor gen praat ik weer met de artsen van de ploeg. Het enige dat ik kan zeggen is dat het nog twij felachtig is of Dekker zaterdag afreist naarMallorca." Raas is niet in zijn schik over al le verschillende berichten over zijn kopman. Tijdens het trai ningskamp in Italië meldde Dekker dat het de goede kant opging, maar een dag voor de te rugreis naar Nederland kreeg hij weer pijn. Donderdag vertel de Dekker dat hij zich zorgen maakte over het voorseizoen, omdat het nog altijd met beter gaat met de pijn en dat niemand weet waar de blessure vandaan komt. Na die berichtgeving stuurde Raas een e-mail aan Dekker, waarin hij zijn renner een spreekverbod oplegt. Raas: „De ene keer fietst Dek ker, de andere keer heeft hij pijn, dan moet hij weer een MRI - scan hebben. Het zijn allemaal verschillende verhalen en blijk baar wordt nu zelfs Erik Dekker daar nerveus van. Vanaf nu doen wij de mededelingen en als er nieuws is, dan sturen we de journalisten een e-mail. Als het ons uitkomt." GPD Jos Verstappen had tien rondjes nodig om het goede gevoel met de auto te krijgen. foto Frits van Eldik/WFA door Leo van de Ruit VALENCIA - Jos Verstappen heeft de Mi nardi gisteren twee seconden sneller over het autocircuit van Valencia gereden dan zijn Britse ploeggenoot Justin Wilson een dag eerder. De Limburger bestuurde voor het eerst in ruim een jaar een formule-1 -bo lide. Zijn snelste van bijna vijftig rondjes was 1 minuut en 15,182 seconden „Het ging su per", verklaarde Verstappen op zijn websi te. „Ik had tien rondjes nodig om het goede gevoel met de auto te krijgen. Het was net of ik nooit ben weggeweest." De Minardi was nog lang niet optimaal voor het nieuwe raceseizoen, maar was op het Valenciaanse circuit nooit sneller dan de tijd die Verstappen liet klokkenVerstappen en eerder Wilson moesten de eerste testrit ten doen in het PS01 model van vorig jaar met een Cosworth motor uit 2001. Boven dien beschikten ze nog niet over goede ban den. In Valencia waren Formule 3000-ban- den van Avon gemonteerd, eigenlijk niet ge schikt voor de Formule 1. Teambaas Paul Stoddart heeft nog geen contract met een bandenfirma afgesloten Verstappen heeft een voorkeur voor Bridgestone boven Mi- chelin. Met het provisorische bandenstel bleef ook Jos Verstappen achter bij de rij ders van andere teams. Van de veertien cou reurs die donderdag rondgingen was de Schot David Coulthard (McLaren) de snel ste in 1.10,977 voor de Duitser Heinz-Ha- rald Frentzen (Sauber)in 1.11.109. Wereld kampioen Michael Schumacher reed giste ren de zesde tijd in 1.11,521. ANP door Peter van Leeuwen BREDA - NAC is gered van de ondergang. De gemeenteraad van Breda besliste gisteravond met dertig stemmen voor en vijf tegen het stadion van de nood lijdende voetbalclub te kopen voor 15,7 miljoen euro. NAC en de banken Rabobank en ABN-Amro vonden gistermid dag alsnog een oplossing voor het gerezen conflict over de te genprestatie die de eredivisio- nist zou leveren voor de verkre gen korting bij de aflossing van een hypotheekschuld. „Beide partijen zijn tevreden", ver klaarde J. Wabeke, lid van de raad van commissarissen. Voor de korting (825.000 euro) die NAC in een eerder stadium bij de banken had verkregen bij de aflossing van een hypotheek, bleken de schuldeisers een te genprestatie te verwachten in de vorm van een aantal com merciële activiteiten, zoals het gebruik van business-units en het beschikbaar stellen van spe lers. Dat was eerder niet bekend bij het gemeentebestuur en leid de tot onrust. „Er is een oplossing gevonden waarin de banken zich konden vinden en NAC levensvatbaar blijft", aldus Wabeke. NAC zal voor de helft van het bedrag de banken bedienen met kaartjes die anders niet verkocht zouden zijn, terwijl spelers kunnen op draven bij promotionele activi teiten. Voor de andere helft van het bedrag kunnen de banken de komende vier jaar gebruik ma ken van business-units. Het ver lies dat daardoor wordt geleden, wordt gecompenseerd binnen de meerjarenbegroting. Volgens Rabobank Nederland hebben de banken gisteren 'een nadere toelichting' gegeven aan NAC en de gemeente over de af lossing van de hypotheek. „Daar is iedereen nu mee ak koord gegaan", aldus een woordvoerder van de Rabo bank. „Feitelijk is er nauwelijks iets veranderd, er is sprake van SANTA BARBARA - Lance Armstrong is bij nader inzien toch niet enthousiast over deelname aan de wereldkampioen schappen wielrennen, begin oktober in het Canadese Hamil ton. De viervoudig tourwinnaar had vorig jaar laten weten na jaren afwezigheid weer eens een gooi naar de regenboogtrui te zullen doen. „Alles draait om de Tour", verklaarde de Ameri kaan tijdens de presentatie van US Postal. Armstrong, we reldkampioen in Oslo in 1993, liet de afgelopen jaren de WK steevast lopen maar leek geïnspireerd door de locatie in 2003, Hamilton, niet ver van de Amerikaanse grens. „In eerste in stantie dacht ik: ja, ik doe mee, maar bij nader inzien vind ik het toch geen goed idee", zei de kopman van US Postal in San ta Barbara. Alles draait om het winnen van de Tour, waarmee hij in de voetsporen kan treden van het illustere viertal An- quetil, Merckx, Hinault en Indurain, allen vijfvoudig win naar. ANP ARNHEM - Hoofd jeugdopleidingen Joop Brand is gisteren door Vitesse ontslagen. Dit gebeurde naar aanleiding van pu blicaties in de media. Brand zou aan het einde van het lopende seizoen vertrekken bij Vitesse. Hij treedt met ingang van het seizoen 2003-04 in dienst van ADO Den Haag. Brand (66) deed deze week gepeperde uitspraken over Vitesse n het voet balweekblad VI. „Er loopt een voorzitter rond die de namen van de spelers niet eens kent en wel flinke bedragen in zijn zak steekt", zei hij onder meer. ANP TOKIO - Tennisster Jelena Dokic is weliswaar weer Joegosla vische, maar ze weigert voor haar land uit te komen in de Fed cup, het landentoemooi bij de vrouwen „Ik heb betere din gen te doen. Het past niet in mijn schema. Bovendien voel ik er niets voor omdat het land me niet netjes behandelt." Dokic ruilde in 2001 de Australische nationaliteit weer in voor de Joegoslavische, het land waar ze negentien jaar geleden werd geboren. Volgens de internationale tennisregels mag Dokic in 2004 uitkomen voor Joegoslavië. Maar van wederzijdse liefde lijkt geen sprake, want de Servische autoriteiten hebben tot dusver Dokic geen toestemming gegeven zich in het land te vestigen. RTR SYDNEY - Brett Emerton speelt 12 februari met het Austra lisch voetbalelftal een oefeninterland tegen Engeland. De speler van Feyenoord kreeg een uitnodiging van bondscoach Frank Farina. De wedstrijd vindt in het stadion van West Ham United plaats. Verdediger Erik Edman (Heerenveen) en aanvaller Zlatan Ibrahimovic Ajax) zijn opgeroepen voor het Zweeds nationaal voetbalelftal. Zweden speelt 12 februari thuis tegen Tunesië. RTR TECHENDORF - Cédric Michaud behoort al ruim drie jaar tot de beste marathonschaatsers van het Nederlandse pelo ton. De 26-jarige Fransman slaagde er evenwel nooit in een wedstrijd op natuurijs op zijn naam te schrijven. Daar kwam gisteren op de Weissensee verandering in Michaud won de derde etappe van de Ronde van Oostenrijk Michaud ontsnap te in de slotfase van de race over een uur en vijf ronden uit een kopgroep van 21 man en reed solo naar de eindstreep. Klasse mentsleider René Ruitenberg werd tweede. ANP door Joop van den Oudenhoven VEGHEL - Jean Paul de Bruijn leed in zijn tweede poulewed strijd van de Masters in Veghel een zware 3-0-nederlaag tegen Ad Koorevaar. John Tijssens kwam tegen Goesenaar Roland Uytdewilligen tot een krappe 3- 2-winst. MILAAN - Richard Krajicek heeft gisteren in Milaan de kwartfinale dubbelspel (met Martin Verkerk) zonder te spe len gewonnen gegeven. De 31-jarige Muiderberger had last van zijn elleboog die hem anderhalf jaar van de tennis baan hield Hij onderging daar aan een operatie in de VS. Kraji cek en Verkerk moesten spelen tegen de Zweed Simon Aspelin en de Slowaak Dominik Hrbaty. Hun tegenstanders kregen vrije doortocht naar de halve finale. Krajicek speelde woensdag een lange partij tegen de Tsjech Ra- dek Stepanek. Pas bij 15-13 in de tiebreak van de derde set viel de beslissing. Zijn kwartfinale van vandaag tegen de Fin Jark- ko Nieminen is gewoon op het programma van Milaan Indoors blijven staan. ANP De Bruijn was kansloos tegen Ad Koorevaar: 15-7, 15-5 en 15-13. Koorevaar kwam tot een gemiddelde van 1.666. De Bruin bleef steken op een magere 0.961. De deceptie was groot en hij was na de ontmoeting dan ook voor niemand aanspreek baar. De laatste poulewedstrijd van De Bruijn tegen Anno de Kleine beslist over een langer verblijf in de Masters. John Tijssens en Roland Uytdewilligen maakten er een prachtige partij van. Na een vlotte 2-0-voorsprong ver loor Tijssens zijn concentratie en meteen ook de greep op de partij. Uytdewilligen kwam tot 2-2 terug, maar moest toch de winst aan de Ockenburgh-spe- ler laten. Tijssens moet vandaag van Habraken winnen om in het toernooi te blijven. BUNNIK - De Nederlandse bas- ketbalbond NBB heeft gisteren besloten het contract van man- nenbondscoach Maarten van Gent niet te verlengen. De NBB gaat op zoek naar een opvolger. Van Gent had een contract tot 31 januari. Hij leidde het Neder lands team de afgelopen periode in de kwalificatie voor het EK. Alle tien wedstrijden gingen verloren. ANP Advertentie een kortingspercentage waar voor we een compensatie ver wachten." Volgens de Rabobank is altijd duidelijk geweest dat een tegen prestatie werd verlangd voor de korting. „We betreuren het dat we woensdag van NAC en de ge meente Breda de zwartepiet kregen toegeschoven. We waren zeer verrast toen ze beweerden dat onze eisen als een verrassing kwamen", verklaarde de woordvoerder, tevens namens ABN-Amro. ANP m samenwerking met:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21