Kinderen en hersenletsel PZC HER OPEN Soms is een tweede huis geen luxe •Id'lil* LEZERSVOORDEEL www.pzc.nl/puzzel Giro 860 www.pzc.nl/hotel 1 FEBRUARI OFFICIËLE HEROPENING "Mietna/rj" E 0 c G K PZC 14 Ir1 Hersenstichting Nederland Ouders voor evevi Van geven word je rijk Geef om vrijheid Bij elke aankoop een gratis krant OP OP Wenskaarten: 3 halen 2 betalen* brunu Geef om vrijheid Uit eten bij 't Koetshuis \j\jok rest au rant HOOFDAANNEMER CD C 2 0 O /X Schipper Accountants "Mietna/n" HAKVOO Schoolstraat 1 Vrouwenpolder 0118-593 507 vrijdag 31 januari 2003 w Hersenstichting Nederland vraagt uw steun Een gezond kind kan geheel on verwacht hersenletsel krijgen. Bij voorbeeld door ongeval, hersenin farct, hersenbloeding of hersen vliesontsteking. Je staat er niet steeds bij stil... tot het in je omge- ving gebeurt. Kent u deze feiten en cijfers? - Per jaar krijgen circa 35 kinderen I onder de 13 jaar een dodelijk onge- j val op de fiets. Meer dan de helft van deze kinderen overlijdt aan hersen letsel. - Elk jaar komen naar schatting 1.000 kinderen na een verkeersongeval in het ziekenhuis terecht. De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. - Jaarlijks moeten ongeveer 19.000 kinderen naar de EHBO na een val op hun hoofd. - Per jaar worden ongeveer 80 nieu- we gevallen van een hersentumor vastgesteld bij kinderen tot 15 jaar. - Van de gehele groep kinderen be handeld voor een hersentumor, heeft ongeveer 50% enige vorm van neurologische restverschijnselen, of later opgetreden neurologische uitval. Daarnaast heeft 15-25% van de kinderen epilepsie. - Bacteriële meningitis (hersenvlies ontsteking) komt in Nederland on geveer 1.200 keer per jaar voor. - Bacteriële meningitis komt het meest voor bij zuigelingen (85-105 gevallen per 100.000 kinderen per jaar) en neemt naar de volwassen leeftijd geleidelijk af (in de periode van 10-19 jaar nog maar 3 kinderen op de 100.000 per jaar). - Naar schatting worden in Nederland jaarlijks 50.000 tot 80.000 kinderen slachtoffer van kindermishandeling. Bij meer dan 50% daarvan is er sprake van letsel in het hoofd-nek- gebied. - In Nederland krijgen per jaar 2,7 op de 100.000 kinderen een hersenin farct of hersenbloeding. - Minstens 5% van de patiënten met ernstig hersenletsel krijgt epilepsie. - In 1997 werd geschat dat elk jaar ongeveer 500 Nederlanders in een langer dan zes uur durende coma raken als gevolg van een ongeval. Eenzelfde aantal raakt in coma door een andere oorzaak. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en re validatie zijn uiterst belangrijk om hersenletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang, om begrip te kweken en onwetendheid weg te nemen. Word daarom dona teur van de Hersenstichting of doe een gift. Iedere bijdrage, groot of klein, is welkom in de strijd tegen her- senaandoeningen. Ons CBF-keurmerk garandeert een verantwoorde besteding van uw bij drage. Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 - www.hersenstichtlng.nl Een kind met een handicap verdient alle zorg en aandacht. Maar niet altijd zijn de ouders in staat om die te geven. Dan is het een uitkomst als zo'n kind in het weekend een tweede huis heeft bij mensen zoals u. Wij zoeken pleegouders voor weekendopvang van kinderen met een handicap. Wilt u meer weten over zo'n tijdelijke ouderrol? Of heeft u interesse in een andere vorm van pleegzorg? Kijk dan op www.pleegzorg.nl of bel 0800 - 022 34 32. www.pleegzorg.nl Hoe meer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dat je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven. World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet. In India is dat een zijderupsenproject ter ondersteuning van de lokale kostschool. Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten. Er is nog zoveel te doen, En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie World Partners werkt vanuit een christelijke visie. Xe ondersten ril bedrtjjs/irojecten in tweede- en derdewereldlanden, met financiële bijdragen, persoonlijke inzet en gebed ran (christen) zakenmensen. Stichting World Partners IVilt u zich als World Partner inzeilen roor duurzaam partnership I niet ondernemers Of wilt u graag meer informatie.' Neem dan contact op met World Partners (0317)31 77 65. GroenciuLuüseweg 35 6871 CN Renkum Tel. 31-(0)317-31 77 65 I Fax 31-(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO109547352 info@woHdpartners.org www.woHdpartners.org bruncj bruncj bruncj bruncj bruncj bruncj brun De eigenaar van Bruna Dauwendaele heeft sinds kort Bruna in Oost- Souburg overgenomen. Na een verbouwing van 2 dagen is het post- kantoor in Bruna vernieuwd. Nadat er een opschoning van Bruna heeft plaatsgevonden is er weer een hele nieuwe collectie wenskaarten en binnenkort zal Bruna ook weer over een infopoint beschikken. Hierdoor hebben we op zaterdag 1 februari de volgende aanbiedingen: goedkoopste kaart gratis Kanaalstraat 43, Oost-Souburg, tel. 0118-461234 brunu brunu brunu brunu brunu brunu brun 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 Wie vanuit het Domburgse centrum door de Weststraat loopt komt op num mer 22, achter een schitterend gerestaureerde gevel, 't Koets huis tegen. Vroeger een echt Koetshuis waar de landadel haar koetsen en rijtuigen stal de, nu een naam van een voor Zeeland uniek, bourgondisch restaurant, gespecialiseerd in een avondje ongedwongen barbe cuen of fonduen. Een avondje lekker uit eten met familie, vrienden of collega's. Bij 't Koetshuis komt dat neer op een avondje onvervalst barbecuen of fonduen met onbeperkt brood, frites, aardappeltjes, salade en sauzen. De gasten grillen zelf hun vlees of vis aan de bijzondere barbecuetafels. Lezers van de PZC kunnen tegen inlevering van deze bon gebruik maken van de speciale PZC-februari-aanbieding: 4e persoon gratis barbecue of fondue t.w.v. 19,50! actie geldig op vrijdag en zondag in de maand februari Dus met z'n vieren gezellig uit eten, voor drie betalen! PZC wenst u een gezellig avondje uit. 't Koetshuis is geopend vanaf 17.00 uur. Reserveren (gewenst) vanaf 15.00 uur. Weststraat 22, Domburg. Telefoon 0118 - 584345. LEZERSVOORDEELBON Adres: PC/Woonplaats: Telefoon:abo niet abo PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 'c 0 CL O s— 0 0 ~o 0 0 0 -4—» O) 0 c= O 0 c 0 o O Veel succes gewenst door Aannemings- en Bouwbedrijf Koningin Wilhelminalaan 17 4354 BD Vrouwenpolder Tel. 0118-59 15 32/ 592786 Fax:0118-59 19 28 ELEKTRO lichtinstallaties krachtinstallaties datanetwerken glasvezeltechniek service en onderhoud ©irero Clijverstraat 14a Ook hler werkten wij aan de elektrische installatie. Veel succes gewenst door directie en personeel GEKO elektro. ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS Goes Middelharnis oud-beijerland - Terneuzen tholen - vlissingen - zierikzee Na een korte periode van verbouwen is ons restaurant heropend op zaterdag 25 januari. Vanaf nu kunt u dus elke dag genieten van ons wokbuffet. Naast de typische sfeer, het drukke geroezemoes, het gekletter van de wok, de geuren van de exotische kruiden en ingrediënten biedt deze nieuw manier van culinair dineren u de mogelijkheid om te beoordelen op versheid en kwaliteit alvorens het wordt genuttigd. Uit het koud buffet met een grote keuze aan vis, vlees, gevogelte, vruchten en groenten kunt u uw eigen samenstelling maken om deze vervolgens te laten "wokken" door onze chef kok. Klaar terwijl u wacht! tfjok festaora/jf gefeliciteerd namens HAKVOORT HORECA ZEELAND B.V. Horeca- en grootkeukeninstallaties Bcdrijfswcg 9. "Industrieterrein Vrijburg" Vlissingcn, tel.:0118-493222 De Wok van Vrouwenpolder Foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14